Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Bombă cu ceas

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Negocierile purtate de atoritățile locale și firma Polaris M Holding cu Vivani Salubritate au intrat în impas. Potrivit informațiilor oficiale, începînd cu data de 13 aprilie 2016, operatorul privat de colectare a deșeurilor a refuzat colectarea gunoiului menajer la prețul de pînă acum, respectiv 9 euro/tonă. Autoritățile locale și județene susțin că această problemă este una privată, care vizează relațiile contractuale dintre cele două firme. În realitate însă, Ialomița nu are o soluție alternativă de depozitare a gunoiului menajer, iar creșterea de preț, 16 euro/tonă, se va reflecta în buzunarele beneficiarilor ialomițeni.

Termenul limită a expirat pe 13 aprilie... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 11:20 (5765 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amână

Himera retrocedărilor din Ialomița

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amînă

După 11 ani de demersuri administrative și juridice, mulți cetățeni din Ialomița și nu numai așteaptă în continuare să devină proprietari în Balta Ialomiței. Tot cam de atîta timp, Prefectura Ialomița, primăriile din Bordușani și Stelnica, precum și Agenția Domeniilor Statului încearcă să ajungă la un numitor comun în privința retrocedărilor. Deși există 122 de hotărîri judecătorești prin care ADS este obligată să pună la dispoziția Comisiilor Locale de Fond Funciar din Stelnica și Bordușani fix 2668 de hectare în vederea punerii în posesie a suprafețelor, doar 61 de hotărîri au fost considerate valide pentru retrocedare. Iar toate acestea vizează doar teritoriul administrativ al comunei Stelnica... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 21:35 (11840 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA supraviețuiește încălcând legea

Abandonată de consilierii locali

Urban SA supraviețuiește încălcînd legea

În ultima zi a lunii martie 2016, Urban SA, societate aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, s-a întrunit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Inițial, în sala de ședințe a Consiliului Local s-au aflat doar 6 consilieri locali, semn al interesului scăzut manifestat permanent de către membrii Consiliului. Ședința a fost reluată o jumătate de oră mai tîrziu, în condițiile în care numărul consilierilor locali a crescut treptat. În cadrul ședinței a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul 2016 și au fost prezentate două rapoarte de audit contradictorii.

Pilații din Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 18:10 (6781 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai recent control ministerial desfășurat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la iveală problemele cu igiena pe care le întîmpină unitatea medicală. Oficialii care au întreprins acțiunea de verificare au descoperit numeroase probleme cu igiena în bucătărie, spălătorie, grupuri sanitare, dar și în interiorul unora dintre secții. «Vom încerca să remediem toate aceste probleme!» susține dr Violeta Șapira, managerul spitalului din Slobozia.

Un nou control la spital
În ultimii 3 ani și jumătate, la fiecare început de primăvară, Ministerul Sănătății realizează obișnuitul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 18:45 (19997 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomițenii sînt mari amatori de socializare pe internet. Site-ul facebrands.ro prezintă o analiză detaliată a numărului conturilor din județ, înregistrate pe cea mai populară rețea de socializare din lume. Potrivit statisticilor, în momentul de față, în Ialomița există 73 mii de conturi logate pe Facebook.

Ești pe Facebook, deci exiști
Potrivit site-ului facebrands.ro, în România există 8,4 milioane de utilizatori care au conturi active pe rețeaua de socializare Facebook. 73 mii dintre acestea sînt ale locuitorilor din județul Ialomița. Specialiștii site-ului amintit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 17:20 (1770 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Sâmbăta lui Toma

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Viitorul II Constanța 3-1

Sîmbăta lui Toma

Meciul cu puștii Viitorului a prilejuit primul succes acasă din retur pentru elevii lui Ion Ionescu. Satelitul echipei lui Hagi a venit sîmbătă, 9 aprilie 2016, la Slobozia, cu o garnitură din care, cu excepția lui Buzbuchi și Cîrstocea, au lipsit numele sonore. Unirea nu s-a putut baza pe Gabriel Lazăr, suspendat, iar în avanposturi Stanciu a devenit titular după dubla cu Tunari. Eroul confruntării cu dobrogenii avea să fie însă alt jucător, mult mai experimentatul Constantin Toma. Acesta a bătut aproape de unul singur adversarul, realizînd o triplă, lucru destul de rar pentru un mijlocaș. Toma a deschis scorul în minutul 26, cînd a fructificat din interiorul careului o fază la care și-au adus... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 16:25 (4300 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Anchetă penală la Școala Perieți

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Acuzații grave la adresa unei învățătoare din cadrul Școlii Perieți. Femeia a fost reclamată de părinții unei eleve de faptul că are un comportament abuziv asupra copilei. Cazul a intrat și în atenția polițiștilor care au deschis un dosar penal. O anchetă a fost deschisă și la nivelul unității școlare, învățătoarea fiind acum cercetată de Comisia de Disciplină.

Realitatea din școli Scandalul izbucnit la Școala Perieți a intrat în atenția opiniei publice în urmă cu o săptămînă. Totul a ieșit la iveală după ce o fetiță de 9 ani, elevă în clasa a III-a în cadrul unității de învățămînt... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 15:20 (5240 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Cristina Lazăr, extrema cu o voință de fier

Privire spre viitorul handbalului

Cristina Lazăr, extrema cu o voință de fier

Ca multe alte colege a răspuns în urmă cu 4-5 ani chemării către sport lansată de profesorul Marian Simion. Nu mai avusese contact cu handbalul pînă atunci dar, o dată intrată în sală, acesta a devenit pasiunea ei primordială. Cristina Valentina Lazăr va împlini pe 29 aprilie 14 ani. Are în palmares o finală de junioare IV, dar și titlul de cea mai tehnică jucătoare a Cupei «1 Decembrie», turneu puternic organizat în 2014 la Slobozia. «Nu pot spune ce mă definește ca, sper eu, viitoare handbalistă... Îi las pe alții să o facă! Pot doar să afirm că iubesc acest sport și îmi place munca în echipă. Vreau ca, peste 10-15 ani, să fiu tot în handbal, firește, la o echipă de prim-plan...» afirmă cu zîmbetul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 14:55 (5913 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

Reprezentanții Corpului de Control al Inspectoratului General pentru Situații de Urgență s-au deplasat la Slobozia pentru a cerceta unele aspecte ce-l vizau pe colonelul Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Oficialii din cadrul IGSU au realizat acțiunea de control ca urmare a unor sesizări cu privire la maniera în care colonelul Adrian Popa își desfășoară activitatea în cadrul instituției pe care o conduce. Concluziile la care au ajuns reprezentanții Corpului de Control au scos la iveală că numele din aspectele reclamate «au fost parțial confirmate».

Cercetările sînt în curs... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 13:40 (7533 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Săptămînă de Liga Campionilor

Handbalistelor Unirii Slobozia le este rezervată o adevărată săptămînă de Liga Campionilor. Elevele Victorinei Bora vor întîlni în decurs de 2 zile ambele reprezentante ale României în competiția supremă intercluburi a handbalului feminin european. Astfel, joi, 14 aprilie 2016, cu începere de la orele 18,00, slobozencele se deplasează la București pentru disputa cu CSM, recent calificată în Final Four. La nici 2 zile de la acel joc, sîmbătă 16 aprilie, orele 11,00, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește jocul dintre Unirea și vicecampioana României, HCM Baia Mare. Pe lîngă faptul că a atins sferturile de finală ale Ligii Campionilor, unde a fost eliminată de redutabila Buducnost, echipa din... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 12:25 (3017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Administrația municipiului Fetești trăiește la bloc. Nu e singura din țară, dar e singura din județ. Blocul e vecin cu un supermarket, undeva pe lîngă gară. Din cînd în cînd, presa își amintește de subiect și îl repune pe agenda publică. Mai nou, și ziarul local, moșit pentru alegerile din vară... Am fost curioși să descoperim de ce se face atîta publicitate unei scări de bloc. Într-o zi de vineri...

«Vinerea e zi scurtă»
E vineri, către prînz... Cînd și cînd, funcționari cu ochii largi de foame dau de perete ușa de fier a blocului... După un timp se întorc agale, agățați de covrigul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:40 (4212 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

S-a întîmplat la Gîrbovi

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

O anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni scoate la lumină o poveste cutremurătoare. Profesorul de Religie al Școlii Gimnaziale Gîrbovi a ajuns după gratii după ce și-a batjocorit și snopit în bătaie soția. Anchetatorii susțin faptul că dascălul nu este la prima abatere. În trecut a mai fost cercetat și în alte dosare penale pentru vătămare corporală și ucidere, ambele fapte comise din culpă. În prezent, el este arestat preventiv pentru 30 de zile și a fost trimis în judecată pentru comiterea infracțiunii de viol.

Gelozia naște monștri Ceea ce l-a făcut pe... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:05 (8080 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ion Roată, al treilea eșec consecutiv

Andrias Andrășești este aproape campioană a județului Ialomița. Acest aspect se întîmplă și pentru că Unirea Ion Roată continuă să se adîncească într-o inexplicabilă criză de formă. Campioana de toamnă a reușit «performanța» de a pierde al treilea meci consecutiv. Cu succesul la limită de la Ion Roată, Victoria Țăndărei a ucis practic campionatul. Andrias Andrășești s-a distanțat la 7 puncte de locul 2, loc care este ocupat, după ce s-au scurs 21 de etape, de Rapid Fetești. Ceferiștii au trecut lejer de Viitorul Axintele și au strîns 41 de puncte, cu unul mai mult decît Unirea Ion Roată. Aceasta din urmă poate pierde chiar și podiumul, Munteni Buzău și Țăndărei apropiindu-se extrem de mult...... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 10:10 (3916 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Primarul Urziceniului, «concediat» de DNA

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Suspectat de faptul că a luat indirect legătura cu martorii din dosarul său, Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost tras pe linie moartă de procurorii DNA. Anchetatorii i-au interzis acestuia să-și exercite funcția pentru care a fost ales în 2012. Măsura adoptată de procurorii Anticorupție ar putea avea urmări și în plan politic pentru edilul Sava. Favorit al PNL în cursa electorală din iunie 2016 pentru Primăria Urziceni, acesta ar putea fi înlocuit cu un alt candidat.

Primarul Sava păstrează tăcerea
Scandalul provocat de Constantin Sava la ultima ședință a Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2016, 13:30 (14326 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

Focuri de armă la Țăndărei

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au băut, doi țigani din Țăndărei s-au luat la ceartă. Unul dintre ei a luat pistolul și l-a împușcat pe al doilea, provocîndu-i răni la picioare. Agresorul a ajuns după gratii, dar nu pentru uzul ilegal de armă. Pe numele său autoritățile din Germania au emis un mandat european de arestare, după ce a comis mai multe furturi pe teritoriul acestui stat european.

«Argeș» l-a împușcat pe «Mărar»
Din primele informații se pare că totul a izbucnit din cauza faptului că cei doi țigani au purtat o discuție contradictorie. Pistolarul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 20:00 (7337 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Primarul Constantin Sava își intimidează martorii din dosar

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Aflat în continuare sub control judiciar, primarul Constantin Sava din Urziceni face presiuni asupra martorilor citați în ancheta penală în care este implicat. Maria Irimie, șefa Direcției de Taxe și Impozite Locale a Primăriei Urziceni, susține că șeful le-a cerut consilierilor locali să o lase fără serviciu după ce a depus mărturie împotriva edilului în fața procurorilor. În prezent, dosarul penal al primarului Sava a ajuns la Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală, după ce a fost declinat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița.

Filmul unei anchete
... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 19:35 (8402 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Inițiativa celor 11 primari PD-L care s-au opus revenirii lui Gheorghe Tinel la conducerea PNL a devenit realitate. Începînd cu luna aprilie 2016, Partidul Ialomițenilor este constituit legal și luptă pentru a convinge electoratul ialomițean că reprezintă o alternativă politică. «Noi considerăm că cea mai mare reușită a noastră o reprezintă decuplarea deciziei de la nivelul central...» a declarat pentru ziarul nostru Constantin Vlăsceanu, președintele PI. Printre membrii-fondatori ai acestui «proiect politic local» se numără și ex-consilierul județean Nicolae Sitaru.

O naștere politică complicată... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 17:25 (16003 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

 Și-a omorât soția cu un cuțit

Crimă într-un apartament din Urziceni

Și-a omorît soția cu un cuțit

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la persoana unui bărbat din Urziceni care, în noaptea de marți spre miercuri, 5/6 aprilie a.c., și-a înjunghiat soția mortal. Datele anchetatorilor arată că în prezent bărbatul urmează să fie adus la audieri.

Victima a murit la spital
Din primele informații crima s-a produs noaptea trecută, în apartamentul celor doi soți. Surse judiciare precizează faptul că bărbatul și femeia s-au luat la ceartă, moment în care agresorul a pus mîna pe un cuțit și și-a înjunghiat victima. A fost chemată de urgență... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2016, 11:30 (9189 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Urziceni crimă

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

Unde nu-i cap, vai de administrație

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

În vara anului 2015, fermierii ialomițeni au aflat că pot accesa un «ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul secetă severă în perioada aprilie-septembrie 2015». Indiferența autorităților locale și incompetența Prefecturii Ialomița au tergiversat acest proces o perioadă nepermis de lungă. Mai mult decît atît, din cauza nerespectării procedurilor legale impuse de către Ordonanța 45, la acest moment 247 de fermieri autorizați inițial în luna decembrie 2015 vor fi debitori pentru sumele acordate. Scandalul a fost făcut public joi, 24 martie 2016, în cadrul ședinței Colegiului Prefectural Ialomița. Prefectul Gigi Petre a lipsit de la această întîlnire. Valoarea prejudiciului... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 20:25 (9470 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Povestea meșterului Manole

În vreme ce primarul Alexandru Stoica devenea celebru în întreaga țară pentru decizia sa neinspirată, în curtea sculptorului Gabriel Manole din Perieți prindea viață statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul. Realizată din similipiatră, statuia a fost finalizată încă din luna noiembrie a anului trecut, iar autoritățile locale, în frunte cu același primar Alexandru Stoica, promite periodic că o va cumpăra... Valoarea de producție a statuii s-ar ridica la 200 mii de lei, iar sculptorul Gabriel Manole susține că nu este îngrijorat «în cazul în care autoritățile locale nu își vor ține promisiunea».
Un «Mihai Viteazul ecvestru» în curtea meșterului Manole... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 18:55 (7601 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
325 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beat la volan

Marți seara, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 21,30, polițiștii din Grivița au oprit, pentru control, pe raza localității Iazu, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 40 de ani. Întrucât șoferul ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 17:50
(2000 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 26 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 1100 de persoane, 49 de societăți comerciale și aproape 150 de autovehicule au fost verificate în ultimele 24 de ore. Activitățile de prevenire a răspândirii COVID-19 desfășurate de polițiști continuă ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 17:40
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10208, cu 46 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 16:40
(2771 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Proiectil neexplodat, găsit în curte

Marți, 13 aprilie a.c., în jurul orelor 13,55, un cetățean din comuna Maia, în timp ce lucra în grădină, a văzut un obiect ce părea a fi un proiectil. Conștientizând pericolul reprezentat de muniția rămasă ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 14:25
(2110 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru beneficiarii Măsurii 14-Bunăstarea animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a demarat  plata cererilor depuse în anul 2020 pentru Măsura 14-Plăți privind bunăstarea animalelor-pachet a) Plăți în favoarea ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2021, 12:10
(3159 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10162, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 16:25
(2426 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Luni, 12 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că Ștefan Marinel, de 58 de ani, din Slobozia, ar fi plecat de la domiciliu și nu a mai ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 14:10
(3681 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Aproape 80 de kilograme de pește din speciile scrumbie și cegă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în cursul zilei de luni, 12 aprilie a.c., în localitățile Făcăeni și Bordușani. Astfel, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:55
(3029 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC ACIM SA București
angajează
Pentru lucrări în zona Slobozia-Țăndărei,
jud. Ialomița

-Automacaragiu
-Deservent utilaje (buldoexcavatorist)
-Instalatori apă-canal

Relații la telefoanele
021/25.57.456
021/25.55.978
0745/631.081

13 Aprilie 2021, 13:50


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe parcursul zilei de luni, 12 aprilie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului au ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:45
(2371 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

RWA RAIFFEISEN
AGRO ROMANIA SRL

angajează în Căzănești
-Laborant (cu sau fără experiență)
-Silozar
-Operator depozit

Oferim salariu atractiv,
asigurare medicală privată
și acess la tele-medicină
Cei interesați sunt rugați
să sune la numărul de telefon

0737/027.243

13 Aprilie 2021, 11:20


AJOFM Ialomița: 5,18%, rata șomajului în februarie 2021

La sfârșitul lunii februarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4857 de șomeri (din care 2139 femei), rata șomajului fiind de 5,18%, cu 0,6 ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:50
(1940 vizualizări - 0 comentarii)


14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus luni, 12 aprilie a.c., intrarea în carantină, pentru 14 zile, a localităților Bucu și Gheorghe Doja, din cauza incidenței crescute a cazurilor ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:30
(2914 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 41 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10123, cu 41 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 16:40
(2594 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Jilavele, la volan fără permis

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 10/11 aprilie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din Rădulești și Dridu, în timp ce desfășurau activități de patrulare pe raza comunei Jilavele, au oprit, pentru control ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:45
(3340 vizualizări - 0 comentarii)


Adolescenți de 16 ani din Bărbulești și Căzănești, surprinși la volan în trafic

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., polițiștii din Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în vârstă de 16 ani, din comuna Bărbulești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:40
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:35
(2727 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute, confiscate de polițiștii ialomițeni

În perioada 10-11 aprilie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Făcăeni au fost desfășurate activități de verificare a operatorilor economici, pentru depistarea activităților ilegale din domeniul comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:30
(4269 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Calea București din Fierbinți-Târg

Luni, 12 aprilie 2021, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Calea București din orașul Fierbinți-Târg, județul Ialomița. Pentru remedierea acesteia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:10
(5847 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se plătește subvenția la motorină aferentă trim. III și IV, anul 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, aduce la cunoștință că a început să efectueze plățile aferente ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 14:50
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Urziceni

La Urziceni, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orelor 13,25, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 13:45
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10082, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2021, 16:40
(2708 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10045, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2021, 16:35
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10006, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 16:20
(3926 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 60 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În cursul zilei de joi, 8 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 14:40
(2992 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Vineri, 9 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, o echipă care executa lucrări pe raza municipiului Slobozia a descoperit un proiectil exploziv de artilerie, de calibru 75 milimetri. Conștientizând pericolul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 13:55
(5781 vizualizări - 0 comentarii)


Un pacient al Spitalului Slobozia s-a aruncat în gol de la etajul 3!

Printr-un comunicat de presă, Spitalul Județean de Urgență informează că «în cursul zilei de miercuri, 8 aprilie 2021, in jurul orelor 16,45, un pacient, internat în Secția Medicină Internă, s-a aruncat ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 02:10
(10098 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra

O femeie de 36 de ani a fost pusă sub control judiciar într-o anchetă a polițiștilor Serviciului de Investigații a Criminalității Economice al IPJ Ialomița. Aceasta este acuzată de faptul că, în perioada ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 21:05
(5411 vizualizări - 3 comentarii)


CNAIR: Încep reparațiile la podul de la Fetești, peste Brațul Borcea

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță semnarea contractului de lucrări pentru reabilitarea podului peste Brațul Borcea de la Fetești. Valoarea contractului este de 67,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:25
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Femeie rănită într-un accident rutier

O șoferiță de 30 de ani a fost rănită într-un accident rutier petrecut joi, 8 aprilie a.c., în apropiere de municipiul Fetești. Tânăra a fost preluată de un echipaj SMURD și transportată la Spitalul Municipal ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:10
(4126 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...