Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Bombă cu ceas

Vivani refuză colectarea deșeurilor menajere

Negocierile purtate de atoritățile locale și firma Polaris M Holding cu Vivani Salubritate au intrat în impas. Potrivit informațiilor oficiale, începînd cu data de 13 aprilie 2016, operatorul privat de colectare a deșeurilor a refuzat colectarea gunoiului menajer la prețul de pînă acum, respectiv 9 euro/tonă. Autoritățile locale și județene susțin că această problemă este una privată, care vizează relațiile contractuale dintre cele două firme. În realitate însă, Ialomița nu are o soluție alternativă de depozitare a gunoiului menajer, iar creșterea de preț, 16 euro/tonă, se va reflecta în buzunarele beneficiarilor ialomițeni.

Termenul limită a expirat pe 13 aprilie... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2016, 11:20 (5765 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amână

Himera retrocedărilor din Ialomița

Împroprietărirea din Balta Ialomiței se amînă

După 11 ani de demersuri administrative și juridice, mulți cetățeni din Ialomița și nu numai așteaptă în continuare să devină proprietari în Balta Ialomiței. Tot cam de atîta timp, Prefectura Ialomița, primăriile din Bordușani și Stelnica, precum și Agenția Domeniilor Statului încearcă să ajungă la un numitor comun în privința retrocedărilor. Deși există 122 de hotărîri judecătorești prin care ADS este obligată să pună la dispoziția Comisiilor Locale de Fond Funciar din Stelnica și Bordușani fix 2668 de hectare în vederea punerii în posesie a suprafețelor, doar 61 de hotărîri au fost considerate valide pentru retrocedare. Iar toate acestea vizează doar teritoriul administrativ al comunei Stelnica... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 21:35 (11840 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA supraviețuiește încălcând legea

Abandonată de consilierii locali

Urban SA supraviețuiește încălcînd legea

În ultima zi a lunii martie 2016, Urban SA, societate aflată în subordinea Consiliului Local Slobozia, s-a întrunit în cadrul unei ședințe a Adunării Generale a Acționarilor. Inițial, în sala de ședințe a Consiliului Local s-au aflat doar 6 consilieri locali, semn al interesului scăzut manifestat permanent de către membrii Consiliului. Ședința a fost reluată o jumătate de oră mai tîrziu, în condițiile în care numărul consilierilor locali a crescut treptat. În cadrul ședinței a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli pentru anul 2016 și au fost prezentate două rapoarte de audit contradictorii.

Pilații din Consiliul Local... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2016, 18:10 (6781 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății CONFIRMĂ mizeria din Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai recent control ministerial desfășurat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia scoate la iveală problemele cu igiena pe care le întîmpină unitatea medicală. Oficialii care au întreprins acțiunea de verificare au descoperit numeroase probleme cu igiena în bucătărie, spălătorie, grupuri sanitare, dar și în interiorul unora dintre secții. «Vom încerca să remediem toate aceste probleme!» susține dr Violeta Șapira, managerul spitalului din Slobozia.

Un nou control la spital
În ultimii 3 ani și jumătate, la fiecare început de primăvară, Ministerul Sănătății realizează obișnuitul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 18:45 (19997 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomița în statisticile Facebook

Ialomițenii sînt mari amatori de socializare pe internet. Site-ul facebrands.ro prezintă o analiză detaliată a numărului conturilor din județ, înregistrate pe cea mai populară rețea de socializare din lume. Potrivit statisticilor, în momentul de față, în Ialomița există 73 mii de conturi logate pe Facebook.

Ești pe Facebook, deci exiști
Potrivit site-ului facebrands.ro, în România există 8,4 milioane de utilizatori care au conturi active pe rețeaua de socializare Facebook. 73 mii dintre acestea sînt ale locuitorilor din județul Ialomița. Specialiștii site-ului amintit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 17:20 (1770 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Sâmbăta lui Toma

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Viitorul II Constanța 3-1

Sîmbăta lui Toma

Meciul cu puștii Viitorului a prilejuit primul succes acasă din retur pentru elevii lui Ion Ionescu. Satelitul echipei lui Hagi a venit sîmbătă, 9 aprilie 2016, la Slobozia, cu o garnitură din care, cu excepția lui Buzbuchi și Cîrstocea, au lipsit numele sonore. Unirea nu s-a putut baza pe Gabriel Lazăr, suspendat, iar în avanposturi Stanciu a devenit titular după dubla cu Tunari. Eroul confruntării cu dobrogenii avea să fie însă alt jucător, mult mai experimentatul Constantin Toma. Acesta a bătut aproape de unul singur adversarul, realizînd o triplă, lucru destul de rar pentru un mijlocaș. Toma a deschis scorul în minutul 26, cînd a fructificat din interiorul careului o fază la care și-au adus... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 16:25 (4300 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Anchetă penală la Școala Perieți

Elevă de 9 ani, agresată de învățătoare

Acuzații grave la adresa unei învățătoare din cadrul Școlii Perieți. Femeia a fost reclamată de părinții unei eleve de faptul că are un comportament abuziv asupra copilei. Cazul a intrat și în atenția polițiștilor care au deschis un dosar penal. O anchetă a fost deschisă și la nivelul unității școlare, învățătoarea fiind acum cercetată de Comisia de Disciplină.

Realitatea din școli Scandalul izbucnit la Școala Perieți a intrat în atenția opiniei publice în urmă cu o săptămînă. Totul a ieșit la iveală după ce o fetiță de 9 ani, elevă în clasa a III-a în cadrul unității de învățămînt... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 15:20 (5240 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Cristina Lazăr, extrema cu o voință de fier

Privire spre viitorul handbalului

Cristina Lazăr, extrema cu o voință de fier

Ca multe alte colege a răspuns în urmă cu 4-5 ani chemării către sport lansată de profesorul Marian Simion. Nu mai avusese contact cu handbalul pînă atunci dar, o dată intrată în sală, acesta a devenit pasiunea ei primordială. Cristina Valentina Lazăr va împlini pe 29 aprilie 14 ani. Are în palmares o finală de junioare IV, dar și titlul de cea mai tehnică jucătoare a Cupei «1 Decembrie», turneu puternic organizat în 2014 la Slobozia. «Nu pot spune ce mă definește ca, sper eu, viitoare handbalistă... Îi las pe alții să o facă! Pot doar să afirm că iubesc acest sport și îmi place munca în echipă. Vreau ca, peste 10-15 ani, să fiu tot în handbal, firește, la o echipă de prim-plan...» afirmă cu zîmbetul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 14:55 (5913 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

ISU Ialomița: Colonelul Adrian Popa, în vizorul Corpului de Control al IGSU

Reprezentanții Corpului de Control al Inspectoratului General pentru Situații de Urgență s-au deplasat la Slobozia pentru a cerceta unele aspecte ce-l vizau pe colonelul Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița. Oficialii din cadrul IGSU au realizat acțiunea de control ca urmare a unor sesizări cu privire la maniera în care colonelul Adrian Popa își desfășoară activitatea în cadrul instituției pe care o conduce. Concluziile la care au ajuns reprezentanții Corpului de Control au scos la iveală că numele din aspectele reclamate «au fost parțial confirmate».

Cercetările sînt în curs... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 13:40 (7533 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Săptămînă de Liga Campionilor

Handbalistelor Unirii Slobozia le este rezervată o adevărată săptămînă de Liga Campionilor. Elevele Victorinei Bora vor întîlni în decurs de 2 zile ambele reprezentante ale României în competiția supremă intercluburi a handbalului feminin european. Astfel, joi, 14 aprilie 2016, cu începere de la orele 18,00, slobozencele se deplasează la București pentru disputa cu CSM, recent calificată în Final Four. La nici 2 zile de la acel joc, sîmbătă 16 aprilie, orele 11,00, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduiește jocul dintre Unirea și vicecampioana României, HCM Baia Mare. Pe lîngă faptul că a atins sferturile de finală ale Ligii Campionilor, unde a fost eliminată de redutabila Buducnost, echipa din... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 12:25 (3017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Fetești: Administrație cu chirie și covrigi

Administrația municipiului Fetești trăiește la bloc. Nu e singura din țară, dar e singura din județ. Blocul e vecin cu un supermarket, undeva pe lîngă gară. Din cînd în cînd, presa își amintește de subiect și îl repune pe agenda publică. Mai nou, și ziarul local, moșit pentru alegerile din vară... Am fost curioși să descoperim de ce se face atîta publicitate unei scări de bloc. Într-o zi de vineri...

«Vinerea e zi scurtă»
E vineri, către prînz... Cînd și cînd, funcționari cu ochii largi de foame dau de perete ușa de fier a blocului... După un timp se întorc agale, agățați de covrigul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:40 (4212 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

S-a întîmplat la Gîrbovi

Profesor de Religie, arestat și judecat pentru viol

O anchetă a procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni scoate la lumină o poveste cutremurătoare. Profesorul de Religie al Școlii Gimnaziale Gîrbovi a ajuns după gratii după ce și-a batjocorit și snopit în bătaie soția. Anchetatorii susțin faptul că dascălul nu este la prima abatere. În trecut a mai fost cercetat și în alte dosare penale pentru vătămare corporală și ucidere, ambele fapte comise din culpă. În prezent, el este arestat preventiv pentru 30 de zile și a fost trimis în judecată pentru comiterea infracțiunii de viol.

Gelozia naște monștri Ceea ce l-a făcut pe... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 11:05 (8080 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Ion Roată, al treilea eșec consecutiv

Andrias Andrășești este aproape campioană a județului Ialomița. Acest aspect se întîmplă și pentru că Unirea Ion Roată continuă să se adîncească într-o inexplicabilă criză de formă. Campioana de toamnă a reușit «performanța» de a pierde al treilea meci consecutiv. Cu succesul la limită de la Ion Roată, Victoria Țăndărei a ucis practic campionatul. Andrias Andrășești s-a distanțat la 7 puncte de locul 2, loc care este ocupat, după ce s-au scurs 21 de etape, de Rapid Fetești. Ceferiștii au trecut lejer de Viitorul Axintele și au strîns 41 de puncte, cu unul mai mult decît Unirea Ion Roată. Aceasta din urmă poate pierde chiar și podiumul, Munteni Buzău și Țăndărei apropiindu-se extrem de mult...... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2016, 10:10 (3916 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Primarul Urziceniului, «concediat» de DNA

Constantin Sava a fost suspendat din funcție

Suspectat de faptul că a luat indirect legătura cu martorii din dosarul său, Constantin Sava, primarul Urziceniului, a fost tras pe linie moartă de procurorii DNA. Anchetatorii i-au interzis acestuia să-și exercite funcția pentru care a fost ales în 2012. Măsura adoptată de procurorii Anticorupție ar putea avea urmări și în plan politic pentru edilul Sava. Favorit al PNL în cursa electorală din iunie 2016 pentru Primăria Urziceni, acesta ar putea fi înlocuit cu un alt candidat.

Primarul Sava păstrează tăcerea
Scandalul provocat de Constantin Sava la ultima ședință a Consiliului... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2016, 13:30 (14326 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

Focuri de armă la Țăndărei

Exclusiv: Un bărbat urmărit internațional și-a împușcat prietenul de pahar

După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au băut, doi țigani din Țăndărei s-au luat la ceartă. Unul dintre ei a luat pistolul și l-a împușcat pe al doilea, provocîndu-i răni la picioare. Agresorul a ajuns după gratii, dar nu pentru uzul ilegal de armă. Pe numele său autoritățile din Germania au emis un mandat european de arestare, după ce a comis mai multe furturi pe teritoriul acestui stat european.

«Argeș» l-a împușcat pe «Mărar»
Din primele informații se pare că totul a izbucnit din cauza faptului că cei doi țigani au purtat o discuție contradictorie. Pistolarul... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 20:00 (7337 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Primarul Constantin Sava își intimidează martorii din dosar

«Reglare de conturi» la Primăria Urziceni

Aflat în continuare sub control judiciar, primarul Constantin Sava din Urziceni face presiuni asupra martorilor citați în ancheta penală în care este implicat. Maria Irimie, șefa Direcției de Taxe și Impozite Locale a Primăriei Urziceni, susține că șeful le-a cerut consilierilor locali să o lase fără serviciu după ce a depus mărturie împotriva edilului în fața procurorilor. În prezent, dosarul penal al primarului Sava a ajuns la Direcția Națională Anticorupție-Structura Centrală, după ce a fost declinat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița.

Filmul unei anchete
... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 19:35 (8402 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Partidul Ialomițenilor își face loc pe piața electorală

Inițiativa celor 11 primari PD-L care s-au opus revenirii lui Gheorghe Tinel la conducerea PNL a devenit realitate. Începînd cu luna aprilie 2016, Partidul Ialomițenilor este constituit legal și luptă pentru a convinge electoratul ialomițean că reprezintă o alternativă politică. «Noi considerăm că cea mai mare reușită a noastră o reprezintă decuplarea deciziei de la nivelul central...» a declarat pentru ziarul nostru Constantin Vlăsceanu, președintele PI. Printre membrii-fondatori ai acestui «proiect politic local» se numără și ex-consilierul județean Nicolae Sitaru.

O naștere politică complicată... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2016, 17:25 (16003 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

 Și-a omorât soția cu un cuțit

Crimă într-un apartament din Urziceni

Și-a omorît soția cu un cuțit

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări cu privire la persoana unui bărbat din Urziceni care, în noaptea de marți spre miercuri, 5/6 aprilie a.c., și-a înjunghiat soția mortal. Datele anchetatorilor arată că în prezent bărbatul urmează să fie adus la audieri.

Victima a murit la spital
Din primele informații crima s-a produs noaptea trecută, în apartamentul celor doi soți. Surse judiciare precizează faptul că bărbatul și femeia s-au luat la ceartă, moment în care agresorul a pus mîna pe un cuțit și și-a înjunghiat victima. A fost chemată de urgență... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2016, 11:30 (9189 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Urziceni crimă

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

Unde nu-i cap, vai de administrație

Prefectul Gigi Petre aduce fermierilor prejudicii de 1 milion de euro

În vara anului 2015, fermierii ialomițeni au aflat că pot accesa un «ajutor de stat pentru compensarea pagubelor cauzate de fenomenul secetă severă în perioada aprilie-septembrie 2015». Indiferența autorităților locale și incompetența Prefecturii Ialomița au tergiversat acest proces o perioadă nepermis de lungă. Mai mult decît atît, din cauza nerespectării procedurilor legale impuse de către Ordonanța 45, la acest moment 247 de fermieri autorizați inițial în luna decembrie 2015 vor fi debitori pentru sumele acordate. Scandalul a fost făcut public joi, 24 martie 2016, în cadrul ședinței Colegiului Prefectural Ialomița. Prefectul Gigi Petre a lipsit de la această întîlnire. Valoarea prejudiciului... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 20:25 (9470 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Povestea meșterului Manole

În vreme ce primarul Alexandru Stoica devenea celebru în întreaga țară pentru decizia sa neinspirată, în curtea sculptorului Gabriel Manole din Perieți prindea viață statuia ecvestră a lui Mihai Viteazul. Realizată din similipiatră, statuia a fost finalizată încă din luna noiembrie a anului trecut, iar autoritățile locale, în frunte cu același primar Alexandru Stoica, promite periodic că o va cumpăra... Valoarea de producție a statuii s-ar ridica la 200 mii de lei, iar sculptorul Gabriel Manole susține că nu este îngrijorat «în cazul în care autoritățile locale nu își vor ține promisiunea».
Un «Mihai Viteazul ecvestru» în curtea meșterului Manole... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2016, 18:55 (7601 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6274 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2570 vizualizări - 0 comentarii)


Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Constănțean reținut pentru «înșelăciune» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată»

Un bărbat de 34 de ani a fost reținut luni, 6 ianuarie 2020, de polițiștii ialomițeni, pentru comiterea mai multor infracțiuni de înșelăciune în formă continuată și de fals în înscriuri sub semnătură privată ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:55
(5525 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Făcăeni, depistat băut la volan

Luni, 6 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu în timp ce se afla sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:45
(2098 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 79 mii de lei

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 24 de evenimente, dintre care 23 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. De asemenea, au fost sesizate 8 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:40
(2895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,38%

La sfârșitul lunii noiembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4094 șomeri (din care 1867 femei), rata șomajului fiind de 4,38%, cu 0,97 pp ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 12:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de marți, 7 ianuarie 2020, în zona podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia. Se pare că un autoturism care a încercat să vireze la stânga către Cartierul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 11:11
(4229 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Un tânăr de 31 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a capturat ilegal un morun de 120 kg. Tânărul a fost identificat în trafic de polițiști. Împreună cu specialiștii Institutului Național ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:20
(2709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești morun


Bărbat din Amara, dispărut

Un bărbat de 50 de ani, din Amara, este căutat de polițiști. Bărbatul, pe numele său Marin Toder, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Acesta are 1,50 m înălțime, constituție astenică, față ovală ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:15
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, arestat pentru «conducere a unui vehicul fără permis de conducere»

Un tânăr de 25 de ani, din Ciulnița, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate, a fost identificat de polițiști și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Acesta avea de executat 4 ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:10
(6011 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de vânt puternic, valabilă până în cursul serii de luni, 6 ianuarie 2020, la orele 22,00. Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 13:26
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

O tânără de 23 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina în care se afla s-a lovit de un alt autoturism, condus de un bărbat de 63 de ani. Accidentul rutier s-a petrecut pe DN2A, în zona ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2019, 21:19
(3236 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

În apropierea Crăciunului, polițiștii ialomițeni au oferit cadouri copiilor din centrele de plasament și ajutoare mai multor familii cu o situație materială precară de pe raza județului. A devenit deja ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:10
(2569 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, un pieton rănit și unul decedat

La sfârșitul săptămânii, în Ialomița s-au înregistrat două accidente rutiere în care au fost implicați pietoni. Unul dintre aceștia și-a pierdut viața și o persoană a fost rănită și transportată la spital ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:05
(3255 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Pasagerii unui microbuz care circula în zona localității Coșereni au trecut prin clipe de coșmar după ce autovehiculul s-a izbit puternic de un automobil, în seara zilei de vineri, 20 decembrie 2019. Șapte ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 21:55
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA SA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 17:40
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, de 48 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:35
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de arestare, executat de polițiștii ialomițeni

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:20
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Brânză confiscată

În perioada 9-16 decembrie 2019, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat activități de control la 8 operatori economici ce desfașoară activități de procesare lapte și produse lactate, depozitare alimente ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:40
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 18 decembrie a.c, în jurul orei 5,00, o patrulă de poliție din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a depistat în flagrant un ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:30
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fetești

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 18,20, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre izbucnirea unui incendiu la deșeurile din lemn depozitate în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:10
(2391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 14,45, pe  DN2, în localitatea Coșereni, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un  autoturism, un tir și o autoutilitară. Imediat ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:05
(3676 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței elevilor. Miercuri, 18 decembrie a.c., elevii clasei I ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:25
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Artificii și petarde, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au depistat pe raza comunei Coșereni, un tânăr de 20 de ani, care transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament, de pe strada Căminului, din localitatea Fetești-Gară, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 decembrie 2019, în ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 17:30
(3224 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști. Acesta este principalul suspect într-un dosar privid fapte de «furt calificat». De asemenea, acesta se afla ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:25
(2695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...