Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Andrada Gălămuj, arma secretă a CSS Slobozia

Privire spre viitorul handbalului

Andrada Gălămuj, arma secretă a CSS Slobozia

Pe 8 ianuarie a împlinit 14 ani, iar primele antrenamente în sala de handbal s-au petrecut la 12 ani, după ce, în prealabil, experimentase tenisul și dansul sportiv. Mama sa a făcut la rîndul ei handbal și i-a transmis acest «microb» și fiicei, spunîndu-i că va fi o experiență benefică spre a-și dezvolta spiritul de echipă. Andrada Gălămuj are 1,74 și un braț drept nimicitor. Și-a făcut repede loc în echipa junioarelor 3 de la CSS Slobozia, remarcîndu-se meci de meci prin golurile spectaculoase. Joacă inter-stînga, la fel ca idolul său Cristina Neagu, la nivelul căreia speră să ajungă într-o zi. «Dacă voi putea îmbina școala cu handbalul mi-ar plăcea să fac carieră în acest sport. Prioritate are... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2016, 09:45 (6433 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Anchetă epidemiologică

EXCLUSIV: Bebeluși infectați cu bacteria E. coli la Fetești

Bacteria E. coli face ravagii și în Ialomița. Autoritățile sanitare au confirmat prezența sindromului hemolitic-uremic în cazul a doi bebeluși din Fetești, cu vîrste cuprinse între 5 și 9 luni. Micuții au fost transferați la Spitalul «Marie Curie» din București. Direcția de Sănătate Publică Ialomița va deschide o anchetă epidemiologică pentru a depista sursa îmbolnăvirilor.

Transferați de urgență la București
Potrivit reprezentanților Direcției de Sănătate Publică Ialomița, primul caz a fost confirmat în urmă cu 48 de ore, iar cel de-al doilea în cursul după amiezii de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2016, 13:10 (14767 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Scandal cu lapte stricat în două școli ialomițene

Autoritățile din Ialomița sînt în alertă după ce două unități de învățămînt au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor, prin programul «Cornul și Laptele», miroase urît și are gust acru. În acest caz a fost deschisă o anchetă. Direcția de Sănătate Publică Ialomița urmează să efectueze analize asupra probelor de lapte prelevate.

Se așteaptă rezultatele analizelor
Potrivit primelor informații, reprezentanții Școlilor Gimnaziale Ciulnița și Perieți s]nt cei care au reclamat faptul că laptele distribuit elevilor în clase pare a fi stricat. Produsele ar fi trebuit distribuite... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2016, 17:50 (9749 vizualizări - 8 comentarii)

ANCHETĂ

Consiliul Județean Ialomița, din nou în vizorul DNA

Prejudiciu estimat la 1,1 milioane de lei

Consiliul Județean Ialomița, din nou în vizorul DNA

Oficialii Consiliului Județean Ialomița sînt vizați de o nouă anchetă a Direcției Naționale Anticorupție. De această dată, procurorii DNA au fost sesizați de auditorii Camerei de Conturi Ialomița. În urma controlului efectuat în 2015 s-a descoperit faptul că, printr-o serie de acte adiționale, oficialii Consiliului Județean Ialomița au prelungit ilegal o serie de contracte de concesiune. Respectivele documente vizează suprafața de 1300 hectare teren din zona Giurgeni-Vlădeni-Gura Ialomiței, aflate în patrimoniul privat al Consiliului Județean. Ilegalitatea constă în aceea că prelungirea concesiunilor s-a făcut fără ca decizia să fie prevăzută expres printr-o nouă Hotărîre de Consiliu Județean... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 19:25 (22320 vizualizări - 44 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

EXCLUSIV: Deputatul Tinel este mitoman de profesie și vitezoman dovedit

Fără carnet de conducere pentru 90 de zile

EXCLUSIV: Deputatul Tinel este mitoman de profesie și vitezoman dovedit

De două mandate, deputatul ialomițean Gheorghe Tinel pozează în parlamentar model și apărător al legii cu orice preț. Din păcate, între imaginea publică și realitate diferențele sînt uriașe. Gheorghe Tinel se dovedește a fi un mitoman patologic, vitezoman de profesie și un individ incapabil să-și asume responsabilitatea unei fapte!

Legea nu e pentru Tinel
Nu știm alții cum sînt, dar noi unii, cînd sîntem luați drept proști, verificăm informațiile și dovedim contrariul. Ca, bunăoară, în cazul lui Gheorghe Tinel, parlamentarul doctor în recreare turistică, care a fost surprins de... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 18:15 (55411 vizualizări - 95 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

Povestea unui eșec previzibil la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Mihai Geantă a obținut nota 1,6 la examen

În urmă cu o săptămînă, Casa Națională de Asigurări de Sănătate a organizat concursul pentru șefia structurilor din teritoriu. Rezultatele obținute de candidați au fost dezastruoase, toți cei înscriși fiind picați. De o performanță similară a avut parte și Mihai Geantă, președintele, încă în funcție, al Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Acesta a reușit să obțină doar 16,75 puncte din cele 70 necesare promovării. Adică nota 1,6! Despre acest eșec lamentabil, Mihai Geantă ne-a declarat: «Am scris 9 pagini, însă, probabil, am fost pe lîngă subiecte. Și Simona Halep a pierdut în două turnee, dar rămîne tot o valoare în sportul românesc...».

Mihai Genată s-a învins pe sine... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 17:50 (25651 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

SPORT

Lei în amicale, miei în oficiale

Fotbal, Liga a III-a, Dinamo II București-Unirea Slobozia 3-2

Lei în amicale, miei în oficiale

După 11 partide de verificare soldate cu 9 victorii și 2 egaluri, înfrîngerea a picat pentru Unirea Slobozia tocmai în primul meci oficial. S-a întîmplat vineri, 4 martie 2016, cînd trupa lui Ion Ionescu a evoluat în deplasare pe stadionul bucureștean Romprim, contra satelitului echipei Dinamo. Antrenorul Unirii i-a lăsat pe bancă pe Topor și Khalil, preferîndu-i pe Hristian și Stanciu. A fost o primă repriză de coșmar sau, mai exact, un sfert de oră dezastruos. Nici nu se așezaseră bine slobozenii în ghete și «cățelandrii» pregătiți de Mugur Cornățeanu marcau pentru prima dată. Era doar minutul 15 cînd Nicușor Măstăcan scotea din plasă mingea expediată de dinamovistul Neață. În 3 minute s-a făcut... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 17:15 (5054 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

Primele investigații RMN la Spitalul Slobozia

În cadrul unei conferințe de presă, organizată în urmă cu o săptămînă, oficialii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au dat startul primelor investigații medicale cu ajutorul aparatului RMN. Echipamentul a fost adus din China și fabricat sub licență americană.

Bolnavi din două județe, tratați la Slobozia Deși prognozată pentru începutul lunii viitoare, punerea în funcțiune a aparatului RMN achiziționat de Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a petrecut în urmă cu o săptămînă. În cadrul unei conferințe de presă, oficialii din cadrul unității medicale au anunțat faptul că echipamentul... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 16:05 (9052 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Anne Boll, laleaua olandeză din poarta CSS Slobozia

Privire spre viitorul handbalului

Anne Boll, laleaua olandeză din poarta CSS Slobozia

A prins rădăcini în urmă cu 14 ani în orașul olandez Den Bosch. A venit apoi împreună cu familia în România, tatăl său punînd bazele unei frumoase ferme în apropiere de localitatea Gheorghe Lazăr. Moștenește pasiunea tatălui în privința agriculturii, dar și dragostea acestuia pentru sport. Iar dacă domnul Boll a făcut baschet timp de 16 ani, fiica sa s-a oprit într-un final la handbal. Totul a început în urmă cu 4 ani, cînd Anne a răspuns prezent selecției efectuată de profesorul Marian Simion. «Am făcut și puțin baschet, și atletism, dar m-am oprit asupra handbalului, pentru că aici se urmărește performanța și acest lucru cred eu că mă va ajuta în viitor!» ne spune Anne Boll, portarul de la ... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 15:40 (7944 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicolae Sitaru a demisionat din Consiliul Județean Ialomița

Nicolae Sitaru a demisionat din Consiliul Județean Ialomița

Săptămîna trecută, consilierul județean PNL Nicolae Sitaru și-a dat demisia din cadrul Consiliului Județean Ialomița. Deși rămîne membru PNL, Nicolae Sitaru a declarat că este implicat într-un proiect politic nou, care vizează construirea unei formațiuni politice reprezentată de primarii județului. «Este un proiect politic pentru viitor...» a declarat Nicolae Sitaru.

Un om de cuvînt
În luna noiembrie a anului 2015, o fracțiune din cadrul PNL Ialomița formată din 11 primari a dezavuat public modul în care deputatul Gheorghe Tinel a reușit să obțină controlul asupra fostei Organizații... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 15:20 (7368 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Casă, dulce casă...

Casă, dulce casă...

Noile blocuri ANL de pe Nordului sînt gata. O parte dintre beneficiarii celor 48 de apartamente și garsoniere s-au mutat. Ceilalți așteaptă prudenți. Au și de ce. În urma constructorilor, locul arată ca după bombardamente. Trotuarele se termină în noroi, subsolul poate fi oricînd inundat, parcările sînt inutilizabile, pe scările de bloc nu e curent electric. Și exemplele pot continua...

După o lună la casă nouă De departe, noile blocuri ANL din Slobozia arată strălucitor. Culorile sînt vesele, afară e soare, la geamuri deja au apărut primele ghivece cu flori. Dacă te apropii însă, realitatea... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 14:55 (3673 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Penitenciarului Slobozia aplică legile arbitrar

Șeful Penitenciarului Slobozia aplică legile arbitrar

O întîmplare petrecută în 2015 la Penitenciarul Slobozia scoate în evidență ineficiența directorului unității în ceea ce privește cunoașterea regulamentelor interne. Comisarul Marian Dobrică a decis demiterea din funcție a unuia dintre angajați, acuzîndu-l de dispariția a două kilograme de carne alterată, din frigiderul bucătăriei instituției. Situația devine și mai ridicolă în contextul în care procurorii care l-au anchetat pe angajatul suspectat de furt au precizat că este nevinovat. Cu toate acestea, directorul Dobrică a decis totuși să-l lase pe om fără loc de muncă. Cazul a ajuns în atenția Tribunalului Ialomița, instanță care a decis reintegrarea în muncă a respectivului angajat.
... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 13:10 (9200 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea Ion Roată, lider solitar

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Ion Roată, lider solitar

Prima etapă a returului Ligii a IV-a a bulversat multe din calculele echipei din fruntea clasamentului. Cel mai rău s-a încurcat Rapid Fetești. După ce a iernat pe locul 2, la egalitate de puncte cu liderul, echipa alb-vișinie a pierdut la scor derbyul cu Victoria Munteni Buzău. A fost o etapă grea și pentru Olimpia Rădulești. Aceasta a fost ținută în șah etern de Recolta Gheorghe Lazăr și a pierdut astfel contactul cu podiumul. Țăndăreiul a clacat, de asemenea, la Gheorghe Doja. Pe lîngă Munteni Buzău au mai fost două fruntașe care și-au respectat blazonul. Andrias Andrășești a făcut scor cu FC Traian și urcă pe locul 2, în vreme ce Unirea Ion Roată s-a impus la Fierbinți. Astfel, cu 38 de puncte... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 12:20 (4824 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Misiune imposibilă a Primăriei Slobozia

Datorie de 3 milioane de lei, greu de recuperat

Misiune imposibilă a Primăriei Slobozia

O datorie veche și încă nerecuperată reprezintă o misiune imposibilă pentru angajații din cadrul Primăriei Slobozia. Concret, este vorba despre redevența aferentă perioadei 2012-2013, neachitată de societatea Timis Investment, firmă care a dorit să deschidă la Slobozia supermarketul Cora. Cu tot cu penalități, debitul însumează 3 milioane de lei... Dacă ar fi colectată la buget, suma ar putea fi utilizată pentru o serie de investiții de care orașul are mare nevoie.

Șantierul nimănui Din marele hipermarket Cora care urma să fie inaugurat la Slobozia a rămas doar un colos de fier și beton... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 11:35 (5407 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

George Dragomir, la o sabie de medalia europeană

Scrimă

George Dragomir, la o sabie de medalia europeană

Săptămîna trecută, orașul sîrb Novi Sad a fost capitala scrimei juvenile. Aici s-a desfășurat Campionatul European pentru Cadeți și Juniori. Printre cei 69 de sportivi care au luat startul în proba de sabie masculin cadeți s-a numărat și sabrerul CSS Slobozia, George Dragomir. Acesta a avut o evoluție lăudabilă, fiind la un vîrf de sabie să se concretizeze în medalie. Dragomir a avut cele mai bune rezultate ale delegației noastre, el fiind, de altfel, singurul dintre cei patru sabreri români care a trecut de tabloul de 64, după ce l-a învins cu 15-9 pe ucraineanul Oleksandr Cumpanski. În șaisprezecimi George l-a depășit cu 15-11 pe ungurul Mor Milassin. A venit apoi victoria în fața francezului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2016, 10:20 (4713 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor

Cu sabia deasupra capului

Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor

Luna trecută, administrația județeană a fost alarmată de anunțul făcut de Vivani Salubritate privind intenția de majorare a tarifelor pentru colectarea gunoiului menajer, de la 9 la 16 euro per tonă. Deși pericolul iminent a fost îndepărtat, problema de fond rămîne. La acest moment, județul Ialomița nu are un plan județean de gestionare a deșeurilor, iar autoritățile nu au o soluție alternativă de stocare a acestora «în cazul în care operatorul va intra în faliment».

Dezastrul bate la ușă
Legislația națională și europeană prevede obligativitatea elaborării planurilor de gestionare... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 18:15 (9694 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Politica de Bărăgan și primarii de vânzare

Politica de Bărăgan și primarii de vînzare

La nici 3 luni pînă la debutul campaniei locale, politica ialomițeană a dat în fiert. Tonul la cîntec l-au dat anul trecut cîțiva primari și o ciurdă de consilieri locali. Anul acesta însă, jupînii filialelor locale au ieșit la vînătoare de mistreți. Mistreți administrativi, evident, că altceva nici nu se poate vîna prin primăriile ialomițene. Deputatul Gheorghe Tinel conduce detașat în clasament, el fiind doctor în «recreare turistică» și vînător pasionat. Dar nici PSD nu se lasă și, eficient, cumpără primarii la legătură, ca pe pătrunjel...

Politică de Bărăgan
La începutul de... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 16:55 (10487 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița vrea Master Plan pentru apă și apă uzată

Consiliul Județean Ialomița vrea Master Plan pentru apă și apă uzată

La sfîrșitul lunii octombrie 2015, conducerea Consiliului Județean Ialomița propunea plenului adoptarea documentului strategic «Master Plan pentru reabilitarea și Modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița». Proiectul a fost retras însă de pe ordinea de zi pentru «fundamentarea lui și acordarea votului în cunoștință de cauză». La 5 luni distanță, în ședința de la sfîrșitul lunii martie 2016, proiectul urmează să fie readus în atenția consilierilor județeni. De această dată, conducerea Consiliului Județean Ialomița dorește să devină «proprietar al Master Planului (...) și solicită modificarea condițiilor de acordare a Avizului de Conformitate către... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2016, 14:10 (7174 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Elevii ialomițeni au adunat 600000 de absențe

Într-un singur semestru

Elevii ialomițeni au adunat 600000 de absențe

Absenteismul școlar rămîne una dintre problemele greu de rezolvat ale Învățămîntului ialomițean. Cei aproximativ 40 mii de elevi înscriși la școală în septembrie 2015 au adunat, la finalul semestrului I, un număr de peste 600 mii de absențe. Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precizează faptul că principalul efect al absenteismului este renunțarea definitivă la școală. Puncte vulnerabile din acest punct de vedere au fost considerate localitățile Fetești, Bărcănești, Căzănești și Bărbulești. În acest sens au fost demarate o serie de proiecte strategice prin care se încearcă reducerea numărului de absențe și, implicit, a riscului de abandon școlar.

Statistici îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2016, 12:25 (8876 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Legislativul Sloboziei intră în colaps

Ultimele luni ale guvernării Stoica

Legislativul Sloboziei intră în colaps

Au trecut 26 de ani de la Revoluție. Și tot atîția de cînd Slobozia este guvernată de comuniști sau urmași ai acestora, altoiți prin pepinierele altor partide politice. În urma tuturor consilierilor  care s-au succedat în forul legislativ local rămîne «groapa lui Stoica», apa menajeră pe care o plătim pe post de apă potabilă, o economie ruinată, o administrație putredă, un viitor nesigur și un oraș depopulat. Iar această situație s-a reflectat joi, 25 februarie 2016, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia. Pe ordinea de zi a ședinței s-au aflat proiecte de hotărîre care au stîrnit controverse, proiecte considerate ilegale sau proiecte care vor afecta în următorii ani comunitatea, indiferent... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2016, 11:15 (7019 vizualizări - 13 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
314 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Infractori cu condamnări, arestați

În ultimele 48 de ore, polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:05
(5800 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Și tu poți deveni polițist! Admitere 2017

Cei care își doresc o carieră în Poliția Română se pot înscrie în instituțiile de învățământ ale Ministerului Afacerilor Interne. Anul acesta, persoanele interesate de cariera de polițist se pot înscriere ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 15:55
(6193 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții într-un dosar de evaziune fiscală

Miercuri, 26 aprilie 2017,  polițiștii Direcției Generale de Poliție a Municipiului București și cei de la Direcția Operațiuni Speciale efectuează 32 percheziții în București și în 4 județe, într-un ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 14:25
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești, Manasia și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz, marți, 25 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 19:35
(8719 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Ziua Veteranilor de Război»

Miercuri, 26 aprilie 2017, în organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și Primăriei Slobozia, va fi organizată «Ziua Veteranilor de Război». ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 17:45
(4695 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Termen pentru depunerea situațiilor financiare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați ca au fost publicate principalele aspecte legate de întocmirea și depunerea situațiilor financiare pentru anul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 15:35
(4624 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Concluziile desprinse în urma exercițiului național «PROCIV 2017»

În data de 21 aprilie a.c, la sediul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență a avut loc o conferință de presă, în cadrul căreia au fost prezentate concluziile desprinse în urma exercițiului național ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2017, 14:40
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Slobozia țintește o nouă victorie. Cu optimism, spre Cernavodă!

Sâmbătă, 22 aprilie a.c., de la orele 17,00, Unirea Slobozia se confruntă în deplasare cu Axiopolis Cernavodă. Înaintea jocului, conducerea Clubului a organizat o conferință de presă la care au participat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 21:25
(4671 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz în Slobozia, luni, 24 aprilie 2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:50
(5233 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stop violenței!

Polițiștii ialomițeni au lansat un mesaj preventiv și informativ prin care încearcă să reducă fenomenul violenței. Oamenii legii precizează faptul că violența, indiferent de formă, este nejustificată. ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:35
(4818 vizualizări - 0 comentarii)


Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică la Slobozia, Munteni Buzău și Traian

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în perioada 24- ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 19:25
(7109 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița  a desfășurat, în trimestrul I 2017, în domeniul relațiilor de muncă, 322 de acțiuni de control  în urma cărora  au fost dispuse 472 de măsuri pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 17:20
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în Cartierul Fetești-Oraș!

Pentru realizarea lucrărilor de cuplare a rețelei noi de alimentare cu apă, reabilitată prin programul POS Mediu I, la sistemul de alimentare cu apă al municipiului Fetești, SC RAJA SA este nevoită ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2017, 14:10
(5691 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

angajăm casier
Condițiile angajării sunt
-cunoștințe operare PC: Excell Word
-experiență în domeniu, minim 3 ani
Persoanele interesate pot depune CV
la adresa de e-mail
office.ialomita@bere-băuturi.ro
Pentru detalii suplimentare
apelați tel. 0751/078.718

20 Aprilie 2017, 21:05


RAJA Constanța: Lucrări de întreținere rețele în Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de spălare a rețelei de apă din Cartierul Fetești-Gară, din municipiul Fetești, SC RAJA SA este nevoită să furnizeze apă cu presiuni scăzute pe timpul nopții, în perioada 24-28 aprilie 2017 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 20:20
(5075 vizualizări - 0 comentarii)


Alegeri locale parțiale la Amara, Fierbinți Târg și Țăndărei-11 iunie 2017

Guvernul a stabilit în data de 11 iunie 2017 organizarea scrutinului local parțial pentru alegerea primarului în 49 de localități în care această funcție a rămas vacantă ca urmare a demisiilor unor titulari ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:55
(7757 vizualizări - 2 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Slobozia

Reprezentanții Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 21 aprilie 2017, la Slobozia furnizarea gazelor naturale se va închide pe bulevardele Chimiei, Unirii și Matei Basarab, precum și pe strada ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 19:15
(5406 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Braconaj piscicol în zona Fetești. A fost prins un morun de 2,3 m și 75 de kilograme!

Procurorii și polițiștii din Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală pe numele a nouă persoane din zona Fetești, sub acuzația de «braconaj». Actele de urmărire penală arată faptul că, în perioada 20 ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 16:35
(11425 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Bibliotecarului», sărbătorită la Slobozia

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează luni, 24 aprilie 2017, evenimentul intitulat «Ziua Bibliotecarului din România». În cadrul manifestării care se va desfășura la Slobozia, cei prezenți ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2017, 15:45
(5118 vizualizări - 1 comentariu)


SC Agromas Grup SRL

furnizor de produse
și servicii agricole

angajează
GESTIONAR DEPOZIT
Principalele responsabilități
-gestiunea stocurilor de marfă
-gestionarea documentelor
de intrare-ieșire
-verificarea calitativă și cantitativă
a mărfurilor
-recepția și livrarea mărfurilor
-participarea la inventare
Cerințe
-studii medii
-experiență în domeniu minim 1 an
-cunoștințe operare calculator
(word, excel)
-cunoștințe operare documente gestiunea materialelor
-constituie avantaj:
experiență în poziția de gestionar
Beneficii
-pachet salarial atractiv
CV-urile se pot depune la
sediul societății din Cosâmbești,
Șoseaua Slobozia-Țăndărei,
nr. 154, jud. Ialomița
sau la adresa de e-mail [email protected]

19 Aprilie 2017, 19:50


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2017, 19:10
(5582 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În luna martie 2017 s-au încasat 44,85 milioane de lei la buget

Potrivit unui comunicat de presă, «Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a încasat, în luna martie 2017, la bugetul general consolidat suma de 44,85 milioane lei». «Menționăm că, din bugetul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 16:25
(5180 vizualizări - 0 comentarii)


Hramul Mânăstirii Slobozia

În perioada 19-23 aprilie 2017, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Izvorul ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:55
(4795 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni în ziua de Paște

Pentru siguranța cetățenilor, în Duminica de Paște, Poliția Română a continuat acțiunile pentru prevenirea evenimentelor nedorite și pentru fluidizarea traficului și diminuarea riscului rutier. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2017, 10:20
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Bătrână de 78 de ani, carbonizată într-un incendiu

Casa femeii a fost cuprinsă de flăcări joi, 13 aprilie 2017, în jurul orelor 15,00, când s-a primit sesizarea la dispeceratul 112. La locul intervenției au acționat pompierii voluntari ai localității și ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 20:05
(4665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița incendiu


Ialomița: 40 mc lemne, confiscați

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea delictelor silvice. Astfel, în urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 18:25
(4717 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare de peste 3,256 milioane de lei

În luna martie 2017, inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,256 milioane de lei, în urma a 56 de ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 14:40
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017

În perioada 18-21.04.2017, în intervalul orar 10,00-15,00, se va desfășura exercițiul național de înștiințare, avertizare și alarmare în situații de protecție civilă-PROCIV 2017. Scenariul exercițiului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 13:05
(6191 vizualizări - 1 comentariu)


Gheorghe Doja: Marfă fără documente de proveniență

Marți, 11 aprilie 2017, polițiștii au oprit pentru control în trafic, pe raza comunei Gheorghe Doja, o autoutilitară condusă de un tânăr, de 26 de ani, din județul Călărași.În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 12:25
(3943 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Nu au neutralizat deșeurile periculoase

Administratorii a 3 societăți comerciale de pe raza județului Ialomița sunt cercetați sub aspectul comiterii infracțiunii de neluarea măsurilor de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2017, 11:05
(3302 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...