Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Gabi Frankenstein și Iuda Bowling Paros

Relicvele politice ale anului 2016

Gabi Frankenstein și Iuda Bowling Paros

De la ultimele alegeri cu Ioan Pinter în viață, adică de prin 2000, nu s-au mai înghesuit atîția politruci să prindă o candidatură la Primăria Sloboziei. E drept, nu toți au șanse, dar faptul că ei și cei asemeni lor încă există ca ofertă electorală demonstrează că nu doar PSD este vinovat de relele acestui oraș, ci și noi, care ne-am risipit și ne vom risipi votul o dată... Și încă o dată... Și din nou în 5 iunie 2016, data alegerilor locale!

Ionașcu, făcătorul de rele administrative
Am rîs, am glumit, ne-am amintit cînd și cînd de existența lui... Iar acum am sfeclit-o! Căci... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:40 (13267 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii au de plătit amenzi de peste 200 milioane de lei

Noul Cod Fiscal pune stop indiferenței cu care contribuabilii tratează amenzile pe care le-au primit. Potrivit legii, banii datorați pentru taxele și impozitele locale se vor duce în conturile sancțiunilor contravenționale neachitate. O statistică a Direcției de Trezorerie Ialomița arată că, în 2015, la nivelul primăriilor din județ valoarea amenzilor neplătite a fost de 200 milioane de lei.

O practică obișnuită O sancțiune aplicată provoacă un adevărat război între persoana trasă la răspundere și instituția care a emis amenda. În foarte multe cazuri, sancțiunile contravenționale sînt... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:25 (4184 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tensiune și fluiere strâmbe

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HCM Roman 22-23 (10-15)

Tensiune și fluiere strîmbe

Romanul a venit la Slobozia din postura echipei aflată în apogeul formei sportive și puțină lume aflată sîmbătă, 20 februarie 2016, în Sala Sporturilor ar fi sperat la un rezultat pozitiv pentru Unirea. Arbitrii au venit din Baia Mare și au fișat din start o atitudine acră și înțepată. Meciul a început sub semnul echilibrului. Romanul a mutat pe tabelă cu tridentul de 9 metri Glibko-Stoleru-Toskovic, dar și cu incisiva extremă stînga Ana Maria Iuganu. Slobozia a ținut piept prin Enescu și renăscuta Drăguț și, astfel, în minutul 20 era 7-7. Ultimele 10 minute au însemnat un galop spre desprindere al moldovencelor, astfel că, la pauză, acestea conduceau cu 15-10. Ce s-a spus între reprize rămîne... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:15 (7222 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Drumurile de «aur» ale Consiliului Județean Ialomița

Inspirați de modelul patentat de Silvian Ciupercă, oficialii care conduc în prezent Consiliul Județean Ialomița continuă investițiile în infrastructură. Și anual o bună parte din bugetul instituției va fi utilizată pentru reabilitarea drumurilor județene. Lucrările implică sume mari de bani, chiar dacă, potrivit explicațiilor de specialitate, prețul pe kilometru de asfalt se află sub valoarea standard prevăzută pentru șosele județene. Iar dacă aveți impresia că exagerăm cu ceva, vă spunem că, de exemplu, cei aproximativ 5 kilometri de șosea care leagă localitățile Mărculești și Bucu vor fi reabilitați cu 9 milioane de lei!

Vin bani pentru drumuri... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 19:10 (8710 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Valentina Soreanu, inter cu veleități de lider

Privire spre viitorul handbalului

Valentina Soreanu, inter cu veleități de lider

La început a fost sora ei Ada, portar al generației lui Nistor și Sava. Așa a luat contact cu lumea handbalului deși nu avea nici 8 ani. S-a bucurat pentru paradele Adei și a suferit la golurile primite de aceasta. Tot în acele zile și-a spus că ea nu va sta în poartă, rolul ei urmînd să fie acela de a înscrie multe goluri. Un lucru era clar: va fi handbalistă! Cu acest gînd și cu entuziasmul pe care ți-l dă copilăria s-a prezentat la selecția organizată de Marian Simion pentru generația sa. Atuul său era, ca și astăzi, forța mîini stîngi, calitate rar întîlnită în sportul cu mingea mică. «Mi-am dorit să fac handbal, este singura mea pasiune și, cu siguranță, peste 10-15 ani va fi pe primul loc... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:55 (6953 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risipă de bani publici în curtea fostului Spital

La Urziceni, bănci de 300 mii de lei lîngă o ruină

Risipă de bani publici în curtea fostului Spital

Considerat monument istoric doar datorită celor peste 100 de ani de la înființare, statutul vechiului Spital din Urziceni rămîne în continuare incert. Deși există o lege prin care poate fi inclus pe lista obiectivelor de patrimoniu al județului Ialomița, demersul este destul de costisitor. Între timp, printre ruinele din curtea fostei unități medicale, administrația locală a montat pavele, băncuțe și stîlpi de iluminat! Deși s-a dezbătut pe larg soarta obiectivului, municipalității îi este greu să găsească o soluție reală pentru a valorifica imobilul.

Spitalul care agită spiritele
... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:40 (4565 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 biserici din Ialomița luptă de 10 ani pentru pămînt

Inventarierea terenurilor disponibile pentru retrocedare s-a încheiat oficial de vara trecută, der procesul efectiv bate pasul pe loc. 4 parohii din Ialomița au intentat procese în instanță pentru stabilirea dreptului de proprietate pentru o suprafață totală 27,8 hectare. Episcopia Sloboziei și Călărașilor precizează faptul că demersurile privind respectivele retrocedări au început cu 10 ani în urmă, însă nici pînă în prezent situația nu a fost rezolvată. Bisericile au primit girul Prefecturii Ialomița pentru a beneficia de dreptul de proprietate, pasînd întreg procesul de atribuire a terenurilor în seama administrațiilor locale. De la caz la caz, primăriile invocă numeroase motive care blochează... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:30 (13311 vizualizări - 26 comentarii)

REPORTAJ

Modelatorul naturii

Modelatorul naturii

Sîmbătă, 13 februarie 2016, Galeriile «Lumina» din Fetești au găzduit o expoziție inedită. Artistul Ion Gornea a expus pentru prima dată o serie de peste 50 de sculpturi realizate din lemn și os. Ineditul expoziției rezidă însă din faptul că intervenția artistului este una minimală, el punînd de fapt în valoare ceea ce natura a modelat în zeci de ani. Iar rezultatele, cel puțin pentru un tîrg prăfuit de provincie ca Fetești, sînt spectaculoase.

Un artist dedicat naturii Ion Gornea nu a visat niciodadă că va fi artist și primește cu sfială acest statut. A fost cadru militar pînă acum... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:25 (4583 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Maeștrii amicalelor

Unirea Slobozia continuă să traverseze cea mai fastă pregătire de iarnă. Săptămîna trecută a însemnat o îmbunătățire a bilanțului din jocurile amicale cu încă două victorii. Secretul pare să fie, în primul rînd, creșterea omogenității. Se constată, de asemenea, o tot mai mare încredere în forțele proprii din partea tinerilor, dar și revenirea la forma care i-a consacrat a veteranilor. «Am mizat pe tinerii din județul nostru și mă bucur pe faptul că prezentul ne demonstrează că nu am greșit. Pe viitor vom continua să avem încredere în ei și să-i promovăm atît eu, cît și tripleta Ionescu-Costea-Cristea...» ne spune, fără a-și ascunde satisfacția, directorul sportiv Ilie Lemnaru. Acest aspect se... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 18:15 (3923 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

CS Amara, rezultate bune la Craiova

Pe 20 și 21 februarie 2016, Craiova a găzduit Memorialul «Ilie Marinescu», concurs de lupte adresat copiilor din diferite categorii de vîrstă și greutate. La această competiție a participat și o delegație a CS Amara, care s-a întors cu o suită de rezultate considerate foarte bune de către antrenorul Marian Moraru. Astfel, micii luptători ialomițeni au urcat de 4 ori pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, prin Steluța Subțirică, Cristian Toader, Constantin Morar și Marian Subțirică. Alți 4 copii au ocupat locurile II la categoriile unde au activat. Este vorba despre Nicoleta Băjan, Ana Maria Stoica, Elena Morar și Antonio Negustoru. În fine, sportivii Denisa Negoiță, Răzvan Jeaca, Manuel Iacob... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:55 (6014 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița promovează excelența în Educație

Școlile din Ialomița promovează excelența în Educație

Rezultate îmbucurătoare pentru școlile din Ialomița la ultima evaluare externă a Agenției Române de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar. Oficialii din cadrul instituției au oferit calificativul «Excelent» unui număr de 3 instituții de învățămînt din județ. «Este un aspect destul de important, care nu poate decît să ne bucure!» a precizat Luminița Barcari, inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița.

Evaluare în sistem ARACIP Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățămîntul Preuniversitar (ARACIP) se află în subordinea Ministerului ... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:40 (16332 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Neacșu, condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare

Marian Neacșu, condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare

Înalta Curte de Casație și Justiție a admis apelul declarat de Parchetul General și l-a condamnat pe Marian Neacșu la 6 luni de închisoare cu suspendare. Pe lîngă funcția de secretar general al PSD, Marian Neacșu ocupă și funcția de chestor al Camerei Deputaților, precum și pe aceea de președinte al PSD Ialomița. Reamintim că, în anul 2011, Marian Neacșu s-a numărat printre cei 6 deputați acuzați de ANI de conflict de interese. «Domnul Marian Neacșu, deputat în Parlamentul României, a propus angajarea și a avizat contractul individual de muncă privind angajarea fiicei sale, doamna Cristina Monica Neacșu, începînd cu data de 1.07.2009-prezent, în cadrul Biroului Parlamentar Circumscripția Electorală... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2016, 17:15 (14654 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Slobozia: VIVANI vrea să majoreze prețul pentru depozitarea deșeurilor

Vivani Salubritate, operatorul regional de colectare a deșeurilor în Ialomița, și-a anunțat intenția de a majora prețul de depozitare de la 9 la 16 euro per tonă. În cazul în care va fi aplicată, decizia va afecta toate localitățile din Ialomița și Călărași. La acest moment autoritățile locale și județene evaluează impactul pe care această decizie l-ar putea avea asupra populației. Creșterea prețului pentru o tonă de gunoi depozitată, susțin surse autorizate, «se va reflecta direct și imediat în buzunarele populației».

O creștere de tarif neprogramată
Joi, 11 februarie 2016, ... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 18:20 (10597 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Condamnați la mediocritate

Bătălia pentru Consiliul Local Slobozia

Zarurile pentru Slobozia au fost aruncate! Că va fi «Stoica și asociații» ori «Martin&Comp» pentru slobozeni va fi totuna. Dar nu totuna ar fi dacă în viitorul consiliu local, ca în toate consiliile locale din județ, ar fi aleși oameni verticali, integri, profesioniști, iar nu yesmenii de pînă acum. Din păcate, și la acest capitol, Slobozia e condamnată.

Considerațiuni pe o temă dată
În ultimii 12 ani, calitatea profesională și morală consilierilor locali slobozeni a scăzut dramatic. O dată cu «zacuscăresele» propulsate de Maria Petre (da, e adevărat, consilierii-femeie aduse... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 17:20 (6327 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei a fost votat «de îndată»

Bugetul Sloboziei a fost votat «de îndată»

Consiliul Local Slobozia a votat joi, 11 februarie 2016, bugetul de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2016. Ședința a fost convocată «de îndată», iar la votul în plen au participat doar doi dintre consilierii Opoziției. În ciuda declarațiilor belicoase făcute anterior de către consilierii PNL, bugetul a rămas neschimbat.

Opoziția, toată numai gură Joi, 11 februarie, primarul Alexandru Stoica a convocat «de îndată» o ședință de Consiliu Local în care a fost aprobat bugetul de venituri și cheltuieli al municipiului Slobozia pentru anul 2016. Singurii reprezentanți... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2016, 14:05 (5877 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Vila primarului din Gura Ialomiței, construită ilegal pe un sit arheologic

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița fac cercetări in rem cu privire la construcția ilegală a unei vile, pe un sit arheologic din zona localității Gura Ialomiței, satul Luciu. Din primele informații, casa a fost ridicată de primarul localității, Cristinel Lambru. Contactat telefonic, acesta precizează faptul că «imobilul este al soției, nu am știut că acolo este un sit arheologic!».

O anchetă în lucru
Descoperirea a fost făcută în urma unei deplasări în teren a reprezentanților Direcției Județene pentru Cultură, Culte și Patrimoniu Cultural Național Ialomița... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 18:35 (32105 vizualizări - 57 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Slobozia: Chemgas concediază 450 de angajați

Chemgas Holding Corporation a anunțat autoritățile că intenționează să concedieze 450 de angajați. Decizia este una surprinzătoare, în condițiile în care firma se află în procedură de revizuire a autorizației integrate de mediu. Perioada încetării contractelor individuale de muncă este 10-22 martie 2016.

Încă o rundă de concedieri Chemgas Holding Corporation are în acest moment un număr de 542 de salariați. Potrivit unei adrese înaintate Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița în 9 februarie 2016, firma își anunță intenția de a concedia un număr de 450 de angajați... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 16:15 (6585 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

Ialomița: Percheziții la polițiști suspectați de corupție

UPDATE 5 polițiști, reținuți pentru 24 de ore!

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, miercuri, 17 februarie 2016, «ca urmare a obținerii autorizărilor legale de la instanța competentă, sînt efectuate percheziții domiciliare în 13 locații situate pe raza județului Ialomița, la sediile a două instituții publice, precum și la locuințele unor persoane fizice». Conform aceluiași comunicat, «în cauză au fost emise mandate de aducere pentru 12 persoane, acestea urmînd a fi conduse la sediul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița în vederea audierii». Rezumînd, perchezițiile vizează activitatea unor polițiști care, în perioada aprilie-noiembrie 2015, ar fi comis fapte ce întrunesc elementele... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2016, 09:20 (82280 vizualizări - 91 comentarii)

ANCHETĂ

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

O mamă cu cinci copii își caută dreptatea

EXCLUSIV: Dosar de MALPRAXIS uitat în sertarele Poliției

În anul de grație 2014, un medic ginecolog al Spitalului Județean de Urgență Slobozia era acuzat de M.S., din Andrășești, de faptul că i-a lăsat copilul să-i moară în pîntece. Femeia a reclamat situația la Poliție, iar în baza plîngerii depuse a fost constituit un dosar penal. De atunci și pînă în prezent, ancheta bate pasul pe loc. Iar situația pare să rămînă neschimbată, pentru că raportul medico-legal, cea mai solidă probă în baza căreia a fost construit cazul, abundă de sincope. Documentul conține o serie de contradicții în ceea ce privește sexul copilului care a murit din cauza medicului ginecolog. În unele pasaje, specialiștii explică faptul că fătul decedat avea organe sexuale bărbătești... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 20:05 (12754 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Trafic cu țigări netimbrate în Penitenciarul Slobozia

Nimeni nu ajunge degeaba în pușcărie, se spune. La Penitenciarul Slobozia însă, această afirmație are o altfel de conotație. Un deținut acuză public faptul că în această unitate se face trafic cu țigări netimbrate. Conducerea Penitenciarului neagă evidența și susține că «se efectuează cercetări de către instituțiile competente, urmînd ca după finalizarea acestora să revenim cu o informare».

Acuzații fără precedent
Niciodată să nu crezi un deținut, se spune atunci cînd intri în pușcărie. Petre Buțoi, condamnat a doua oară pentru tentativă de omor, știe asta. Drept pentru care,... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2016, 18:40 (23063 vizualizări - 44 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5660 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7052 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6422 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5278 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8326 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6513 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9603 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...