Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a cumpărat aparat RMN fabricat în China! Costurile de achiziție ale acestui produs s-au ridicat la valoarea de 4,8 milioane de lei. Violeta Șapira, managerul unității medicale, a refuzat să comenteze acest amănunt...

Violeta Șapira, contrazisă de etichetă
Surse din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia vehiculau încă de la momentul achiziției aparatului RMN faptul că acesta ar avea origini chinezești. În urmă cu o săptămînă, reporterii Independent au verificat această informație și au descoperit că ea este cît se poate de adevărată... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:20 (8569 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Emanuela Nicolae, pivotul cu voință de fier

Privire spre viitorul handbalului

Emanuela Nicolae, pivotul cu voință de fier

Pe 26 februarie 2016 împlinește 15 ani, iar în handbal este de 2 ani. Alegere fericită în opinia ei, un umăr serios punînd în acest sens profesorul Liviu Neagu, cel care pînă atunci o pregătise pentru «meseria» de baschetbalistă. Sportul nu i-a fost niciodată străin. Tatăl ei a jucat handbal și, de asemenea, mătușile și verișorii fac sport. «Prin urmare, n-aveam de ales...» ne spune Emanuela Nicolae, pivot al junioarelor 3 de la CSS Slobozia. Ema a crescut în ultimii 2 ani ca Făt-Frumos, iar luptele ei pe semicerc, în cel mai complicat post din handbal, au fost remarcate și apreciate de mulți antrenori, fie că s-au derulat în atac sau în apărare. Idolul ei este aproape firesc Oana Manea, iar profesorul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 15:40 (6526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Purgatoriul sărăciei lucii

Purgatoriul sărăciei lucii

Blocul de la Școala nr. 13 din Slobozia are 35 de camere înșirate pe 3 paliere. Aici, Primăria Slobozia a exilat săracii Sloboziei. Oameni cu venituri sub limita subzistenței, asistați social, familii rămase fără case din varii motive... Iar neputințele oamenilor și cele ale autorităților trasformă acest spațiu într-un purgatoriu din care toți vor să scape.

Revolta nevoiașilor
Cubul de beton care ține loc de casă pentru 35 de familii e cojit de zugrăveală, ca un ou. De drept, aparține Consiliului Județean, dar se află în administrarea Primăriei Slobozia. De departe, pare părăsit... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 15:10 (4570 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Se adâncește criza de formă

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Dunărea Brăila 23–32 (12–16)

Se adîncește criza de formă

Unirea Slobozia revenea în fața propriilor suporteri după cel mai rușinos rezultat din acest sezon, înfrîngerea cu 24-30 în fața codașei Rapid. Elevele Victorinei Bora aveau însă de înfruntat unul dintre adversarii puternici ai campionatului, Dunărea Brăila. Era greu de crezut așadar că sîmbătă, 23 ianuarie 2016, Unirea ar fi putut emite pretenții la un rezultat pozitiv, chiar dacă trupa antrenată de Costică Buceschi venea la Slobozia fără Alina Horjea și cu Ada Moldovan nerefăcută. Pe teren mai erau Tiron, Pîrvuț sau Apetrei, jucătoare de clasă, lucru care s-a văzut de altfel. O mică speranță a licărit în primele 5 minute, perioadă după care tabela consemna un neverosimil 3-0 pentru Unirea. ... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 14:05 (3736 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12041 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Potrivit statisticilor

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Mai multe locuri de muncă și salarii mai mari. Asta îi așteaptă pe ialomițeni anul acesta. Sau cel puțin așa spun cifrele prezentate într-un raport al Comisiei Naționale de Prognoză, privind indicatorii economico-sociali din fiecare județ al țării. Transpusă în plan local, realitatea infirmă însă statisticile.

O viață mai bună în Ialomița Comisia Națională de Prognoză este o instituție cu rol de monitorizare și interpretare a datelor privind dezvoltarea economică pe termen mediu, scurt și lung a României. Mai mult, aceeași instituție prezintă statistici privind maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 11:25 (3970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Puștii lui Ionescu au învins Unirea Ion Roată

Aflată la, probabil, cea mai scăzută medie de vîrstă din istoria sa, Unirea Slobozia a început să condimenteze perioada de pregătire cu jocuri amicale. Primul adversar a fost Unirea Ion Roată, liderul Ligii a IV-a. A fost un galop de sănătate pentru elevii lui Ion Ionescu, aceștia impunîndu-se cu 9-2, la pauză 4-1. Ionescu a folosit cîte o formulă de joc pentru fiecare repriză.
Repriza 1: Măstăcan-Drăguț, Topor, Hristian, Bucurică-Macare, Alexe-Ibrian, Gherasim, Toma-Stanciu;
Repriza 2: Măstăcan-Topală, Lemnaru, Lazăr, Pîrvu-Andrei (Marin), Teodorescu, Iftincă, Șolcănea (Ilie)-Popescu (Săvescu), Khalil.
În meciul disputat pe... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 10:20 (4174 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Dezmoșteniții societății

Dezmoșteniții societății

Eugen Terzea are 38 de ani și patru copii. Pentru doi dintre ei, primește alocație de la stat... Pentru ceilalți doi, primește nevasta de-a doua. Dar nevasta și-a luat seama și a plecat la Tovărășia, cu tot cu alocațiile copiilor. După ce a dormit o lună într-un saivan, cere autorităților o locuință socială. Și curent electric, pentru copiii pe care refuză să-i dea «la Protecția Copilului».

N-ai carte, nu-ți face Primăria parte
Eugen Terzea muncește la Bora, ca văcar. Are 38 de ani și nu știe carte. Dar ca să faci copii nu-ți trebuie carte. El are patru, cu două neveste. A doua... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 09:20 (5432 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

În 2015

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

Administrația locală din Ialomița a așteptat și anul trecut banii promiși de Guvernul României pentru derularea proiectelor de utilitate publică. Fondurile ar fi trebuit să vină prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală, inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice. Din cei peste 136 milioane de lei promiși primăriilor din județ, au fost distribuiți puțin peste 32 milioane de lei.

Guvernul amăgește administrația din Ialomița
Programul Național de Dezvoltare Locală a fost creat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 20:35 (8070 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL nu are candidat pentru Slobozia

În 2016, ca în ultimii 25 de ani

PNL nu are candidat pentru Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița, a anunțat că are o listă de 38 de candidați pentru primăriile ialomițene. Candidatul pentru Slobozia nu figurează pe această listă. Surse din interiorul Organizației confirmă faptul că cel mai bine plasat în sodajul intern comandat de PNL Ialomița este consilierul local Gabriel Ioniță.

Tinel bate polica-n pive
Vineri, 15 ianuarie 2016, la noul sediu al PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel a susținut prima conferință de presă a începutului de an. Singura informație utilă furnizată de către... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 18:15 (19672 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

CJAS Ialomița dă startul controalelor

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

Sănătatea ialomițeană începe anul cu o serie de verificări. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță demararea mai multor controale la Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Toate acestea după ce aparținătorii unei bolnave, în vîrstă de 76 de ani, au reclamat comportamentul medicilor celor două spitale față de pacientă.  Concret, oamenii precizează faptul că bătrînei i-a fost refuzat transferul de la Urziceni la Slobozia.

Pacientă pasată între spitale
Incidentul care a declanșat controalele la cele două spitale din ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 16:55 (8970 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Anchetă DIICOT la Grindu

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Scandal sexual în comuna ialomițeană Grindu. Procurorii DIICOT au pus 3 capete de acuzare pe numele unui tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din localitate. În urmă cu o săptămînă, acesta a fost arestat pentru pornografie infantilă, act sexual cu minori și trafic de minori, după ce a batjocorit o fată de 14 ani. Ca să scape de acuzații acesta a promis că o ia de nevastă.

O iubire imposibilă Din actele de urmărire penală reiese faptul că între minora de 14 ani și tînărul care i-a distrus viitorul s-ar fi înfiripat o relație de dragoste. Fata provenea dintr-o familie modestă și a renunțat... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 15:10 (9732 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

În vreme ce Ialomița politică se dă de-a berbeleacul ca să găsească un candidat viabil pentru Slobozia la alegerile locale din 2016, deputatul Marian Neacșu a fost înaintat în grad. Începînd cu această săptămînă, acesta este coordonatorul campaniei PSD în România. Anunțul a fost făcut sîmbătă, 16 ianuarie 2016, la Piatra Neamț, de către președintele PSD Liviu Dragnea și confirmă oficial scenariul potrivit căruia deputatul ialomițean nu mai este interesat de rezultatul alegerilor locale din Ialomița.

Ura și la gara PSD
Sîmbătă, 16 ianuarie, tocmai la Piatra Neamț, PSD s-a întrunit... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 19:05 (18675 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul sinistraților

Slobozia anului 2016

Cartierul sinistraților

La sfîrșitul săptămînii precedente, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi au ieșit în stradă. Ei au cerut autorităților locale să urgenteze lucrările de sistematizare a zonei, în condițiile în care de 6 ani trăiesc fără curent electric și sistem de canalizare. Iritate de prezența jurnaliștilor și a reprezentanților Opoziției, autoritățile locale au refuzat să se prezinte la întîlnirea programată.

Cartierul abandonat de autorități
În 2008, la debutul celui de-al doilea mandat al ex-primarului Gabi Ionașcu, autoritățile locale promiteau extinderea orașului în nu mai puțin... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 15:55 (13377 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

Liviu Mușat, directorul ADR Sud Muntenia, despre «groapa lui Stoica»

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

«Groapa lui Stoica» nu este singură. În regiune, potrivit directorului ADR Sud Muntenia, Liviu Mușat, peste 70 de proiecte înregistrează întîrzieri care le-au înscris pe lista proiectelor cu grad de risc ridicat. Investiția de la Slobozia, «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» se dovedește a fi însă cel mai păgubos proiect  dintre toate. Deși prea tîrziu pentru ca ceva să mai poată fi îndreptat, Liviu Mușat atrage atenția, pentru prima dată în spațiul public, asupra greșelilor care s-au comis și, mai ales, asupra celor care s-au făcut vinovați de-a lungul anilor care s-au scurs de la aprobarea acestui proiect cu majoritate de voturi, într-o ședință a Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 21:10 (17051 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Autogara lui Nicu Pericli de la intrarea în Slobozia se află în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit anchetatorilor, atît constructorul, cît și autoritățile locale, trebuie să explice cum a fost posibil să dispară din evidențele Primăriei Slobozia o autorizație de construcție emisă în anul 2014. Din păcate însă, aceasta nu este singura problemă. Potrivit informațiilor furnizate de către autoritățile locale, autogara, dar și stația de benzină Art Oil, ridicată în imediata vecinătate, nu apar în Planul Urbanistic de Detaliu, document obligatoriu conform legislației în vigoare. La sfîrșitul anului 2015, de frica anchetatorilor, Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei a controlat... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 19:10 (11717 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Cristina Irimescu, o stângace de mare perspectivă

Privire spre viitorul handbalului slobozean

Cristina Irimescu, o stîngace de mare perspectivă

Nu este prima și nici ultima oară cînd spunem că handbalul juvenil slobozean dospește o generație care mustește de talent. Junioarele 3 ale CSS Slobozia (născute 2001-2002) au șansa de a urca pe podiumul campionatului național, dar și pe aceea mult mai importantă de a ajunge handbaliste în adevăratul sens al cuvîntului. Tocmai de aceea vi le vom prezenta pe aceste fete într-o suită de materiale care debutează în această săptămînă. Eroina de astăzi era văzută de profesorul Marian Simion drept «mare speranță» încă de acum 2-3 ani. Pe 14 martie va împlini 15 ani, însă de pe acum este una dintre cele mai talentate handbaliste și una dintre cele mai redutabile mîini stîngi ale generației din care face... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 17:45 (5079 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Situație fără precedent la Palatul Copiilor din Slobozia. În urma unor verificări amănunțite, oficialii Inspectoratului Școlar Județean au descoperit faptul că instituția a închiriat în mod ilegal mai multe spații conexe acestuia. Demersul a fost considerat fără temei legal, întrucît pentru niciunul dintre contracte nu a fost solicitat avizul Ministerului Educației. Situația a fost reclamată și la Parchet, procurorii urmînd să facă investigații în acest caz.

Mozaicul care a tulburat apele
Scandalul public în care a fost implicat Palatul Copiilor Slobozia a apărut după ce una dintre... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 16:15 (7975 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Pregătire printre nămeți

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Pregătire printre nămeți

Fotbaliștii antrenați de Ion Ionescu resimt din plin capriciile iernii. Aceștia au luat startul pregătirilor pe 14 ianuarie 2016 și, întrucît, terenul de pe «1 Mai» mustea de apă, primul antrenament l-au efectuat pe «Abatorul». 27 de fotbaliști efectuează pregătirea de iarnă sub comanda lui Ion Ionescu. Accentul s-a pus în aceste zile pe pregătirea fizică, făcută în sală sau în aer liber, Slobozia fiind darnică în locații care s-o deservească pe ultima. Mult dorita minge va reveni în programul de pregătire la finele acestei săptămîni cînd, dacă condițiile meteorologice o vor permite, Unirea va disputa două meciuri-școală cu divizionarele județene Andrias Andrășești și Unirea Ion Roată. Pe 27 ianuarie... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 14:45 (3479 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

După îndelungi așteptări, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, în sfîrșit, RMN. Achiziționat cu plata în avans, aparatul a fost adus la sediul unității medicale în apropierea Sărbătorilor de Iarnă. El va putea fi pus în funcțiune abia la primăvară, întrucît are nevoie de teste de calitate și de o serie de avize și autorizații.

RMN nefuncțional
Toți șefii din ultimii 3 ani ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia și-au dorit să doteze unitatea medicală cu un aparat RMN. Demersul a fost posibil abia sub conducerea Violetei Șapira, care a reușit să convingă atît Consiliul... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 13:25 (10530 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
319 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1919 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 26 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1919, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 15:05
(2491 vizualizări - 2 comentarii)


SJA Ialomița: A luat «mită» pentru a nu constata defecțiunile unui autoturism la ITP

Polițiștii Anticorupție din cadrul Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2020, 12:10
(4514 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1907 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 25 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1907, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 15:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: S-au luat la bătaie după producerea unui accident. Cinci bărbați din Bărbulești, reținuți de polițiști!

Cinci bărbați, cu vârste cuprinse între 27 și 41 de ani, toți din localitatea Bărbulești, au fost reținuți de către polițiști urmare a unei altercații produse sâmbătă, 24 octombrie a.c., în afara localității ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:15
(4592 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Botez întrerupt de polițiști

În cursul zilei de sâmbătă, 24 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2020, 14:10
(1741 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1878 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 24 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1878, cu 20 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2020, 16:05
(1837 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Arestat pentru «proxenetism»

Joi, 22 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:20
(3280 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr din Sălcioara, suprins la volan fără permis

Polițiștii din cadrul Secției Poliție Rurală Coșereni, fiind în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, pe raza comunei Axintele, au oprit un autoturism condus de un tânăr, de 23 de ani ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 17:15
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


SJA Ialomița: Surprins în flagrant când dădea «mită»

Joi, 22 octombrie 2020, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, împreună cu lucrătorii de Poliție Judiciară ai Diecției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:25
(3340 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1858 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 23 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1858, cu 50 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 16:05
(2868 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de forțele de ordine

În cursul zilei de joi, 23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și a ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 15:20
(1695 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Verificarea documentară a contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că potrivit prevederilor art. 148 din Codul de procedură fiscală, pentru stabilirea corectă a situației fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 14:50
(2808 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Nordului din orașul Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Nordului din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 23 octombrie 2020, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2020, 12:30
(2074 vizualizări - 0 comentarii)


Cei mai noi pompieri ialomițeni au depus Jurământul Militar

Candidații selectați din sursă externă în luna septembrie a.c., angajati pe perioadă determinată, au depus astăzi Jurământul Militar, în cadrul unui ceremonial restrâns, impus de contextul epidemiologic ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 21:05
(2532 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoană trimisă în judecată pentru săvârșirea infracțiunii de «trafic de influență»

Procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița a dispus, la data de 16 octombrie a.c., trimiterea în judecată a unei persoane, fără calitate specială, față de care s-a luat măsura ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 20:40
(2948 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru șofat fără permis

Miercuri, 21 octombrie a.c., în jurul orei 12,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au oprit pentru control, un autoturism condus ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 17:05
(3395 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1808 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 22 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1808, cu 21 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2020, 16:05
(2228 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 82 de ani din Bărcănești, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 82 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din comuna Bărcănești într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:45
(1933 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bordușani, arestat pentru producerea unui accident

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală  Stelnica au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 18:20
(2390 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui bărbat care și-a bătut concubina

Marți, 20 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o femeie, de 56 de ani, din Ograda, cu privire la faptul că a fost lovită de concubinul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 17:55
(6421 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1787 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 21 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1787, cu 46 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2020, 16:05
(1908 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului

Luni, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit pentru control, pe Calea București din Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 51 ani. Întrucât șoferul emana ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:35
(2516 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a desfășurat acțiunea Truck&Bus, pentru verificarea activităților de transport public de persoane și de mărfuri. Activitățile de control s-au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 17:25
(3815 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1741 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 20 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1741, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2020, 16:05
(2219 vizualizări - 0 comentarii)


Se constituie noul Consiliu Județean Ialomița

Prin Ordinul prefectului județului Ialomița nr. 500/19.10.2020, se va constitui noul Consiliu Județean Ialomița. Evenimentul de constituire se va produce marți, 20 octombrie 2020, la Sala «Europa» a Consiliului ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 20:40
(2659 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 17 octombrie a.c., în jurul orei 23,30, polițiștii din Amara, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:20
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Movilița, arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Vineri, 16 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:15
(2666 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1696 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 19 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1696, cu 13 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:10
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus. A fost întreruptă o nuntă la Fetești!

Polițiștii din Ialomița, sub autoritatea Instituției Prefectului, împreună cu jandarmi și polițiști locali, desfășoară zilnic activități pentru informarea cetățenilor și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 16:05
(2743 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Ialomița: Intervenții ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență la 7 accidente!

Forțele de intervenție ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au fost solicitate să intervină la un număr de 7 evenimente rutiere care s-au produs în localitățile ialomițene încă din seara ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 15:30
(3189 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...