Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Ialomița are aparat RMN «made in China»

Spitalul Județean de Urgență Slobozia și-a cumpărat aparat RMN fabricat în China! Costurile de achiziție ale acestui produs s-au ridicat la valoarea de 4,8 milioane de lei. Violeta Șapira, managerul unității medicale, a refuzat să comenteze acest amănunt...

Violeta Șapira, contrazisă de etichetă
Surse din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia vehiculau încă de la momentul achiziției aparatului RMN faptul că acesta ar avea origini chinezești. În urmă cu o săptămînă, reporterii Independent au verificat această informație și au descoperit că ea este cît se poate de adevărată... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 16:20 (8569 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Emanuela Nicolae, pivotul cu voință de fier

Privire spre viitorul handbalului

Emanuela Nicolae, pivotul cu voință de fier

Pe 26 februarie 2016 împlinește 15 ani, iar în handbal este de 2 ani. Alegere fericită în opinia ei, un umăr serios punînd în acest sens profesorul Liviu Neagu, cel care pînă atunci o pregătise pentru «meseria» de baschetbalistă. Sportul nu i-a fost niciodată străin. Tatăl ei a jucat handbal și, de asemenea, mătușile și verișorii fac sport. «Prin urmare, n-aveam de ales...» ne spune Emanuela Nicolae, pivot al junioarelor 3 de la CSS Slobozia. Ema a crescut în ultimii 2 ani ca Făt-Frumos, iar luptele ei pe semicerc, în cel mai complicat post din handbal, au fost remarcate și apreciate de mulți antrenori, fie că s-au derulat în atac sau în apărare. Idolul ei este aproape firesc Oana Manea, iar profesorul... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 15:40 (6526 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Purgatoriul sărăciei lucii

Purgatoriul sărăciei lucii

Blocul de la Școala nr. 13 din Slobozia are 35 de camere înșirate pe 3 paliere. Aici, Primăria Slobozia a exilat săracii Sloboziei. Oameni cu venituri sub limita subzistenței, asistați social, familii rămase fără case din varii motive... Iar neputințele oamenilor și cele ale autorităților trasformă acest spațiu într-un purgatoriu din care toți vor să scape.

Revolta nevoiașilor
Cubul de beton care ține loc de casă pentru 35 de familii e cojit de zugrăveală, ca un ou. De drept, aparține Consiliului Județean, dar se află în administrarea Primăriei Slobozia. De departe, pare părăsit... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 15:10 (4570 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Se adâncește criza de formă

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia-Dunărea Brăila 23–32 (12–16)

Se adîncește criza de formă

Unirea Slobozia revenea în fața propriilor suporteri după cel mai rușinos rezultat din acest sezon, înfrîngerea cu 24-30 în fața codașei Rapid. Elevele Victorinei Bora aveau însă de înfruntat unul dintre adversarii puternici ai campionatului, Dunărea Brăila. Era greu de crezut așadar că sîmbătă, 23 ianuarie 2016, Unirea ar fi putut emite pretenții la un rezultat pozitiv, chiar dacă trupa antrenată de Costică Buceschi venea la Slobozia fără Alina Horjea și cu Ada Moldovan nerefăcută. Pe teren mai erau Tiron, Pîrvuț sau Apetrei, jucătoare de clasă, lucru care s-a văzut de altfel. O mică speranță a licărit în primele 5 minute, perioadă după care tabela consemna un neverosimil 3-0 pentru Unirea. ... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 14:05 (3736 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Locuri de muncă la stat

Fosta ANIF Ialomița ANGAJEAZĂ electromecanici

Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui, fosta ANIF Ialomița, se află într-o plină campanie de recrutare a forței de muncă necesară întreținerii stațiilor de desecare și irigații amplasate pe raza județelor Ialomița și Călărași. Oferta cuprinde posturi pentru electromecanici, pînă în prezent fiind angajate 52 de persoane doar în județul Ialomița. Noile oferte vor fi scoase la concurs începînd cu luna viitoare.

«Este nevoie de oameni!»
Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița-Călmățui a apărut prin comasarea activității Agențiilor Naționale de... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 12:50 (12041 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Potrivit statisticilor

Ialomițenii vor trăi mai bine în 2016

Mai multe locuri de muncă și salarii mai mari. Asta îi așteaptă pe ialomițeni anul acesta. Sau cel puțin așa spun cifrele prezentate într-un raport al Comisiei Naționale de Prognoză, privind indicatorii economico-sociali din fiecare județ al țării. Transpusă în plan local, realitatea infirmă însă statisticile.

O viață mai bună în Ialomița Comisia Națională de Prognoză este o instituție cu rol de monitorizare și interpretare a datelor privind dezvoltarea economică pe termen mediu, scurt și lung a României. Mai mult, aceeași instituție prezintă statistici privind maniera în care au fost... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 11:25 (3970 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Puștii lui Ionescu au învins Unirea Ion Roată

Aflată la, probabil, cea mai scăzută medie de vîrstă din istoria sa, Unirea Slobozia a început să condimenteze perioada de pregătire cu jocuri amicale. Primul adversar a fost Unirea Ion Roată, liderul Ligii a IV-a. A fost un galop de sănătate pentru elevii lui Ion Ionescu, aceștia impunîndu-se cu 9-2, la pauză 4-1. Ionescu a folosit cîte o formulă de joc pentru fiecare repriză.
Repriza 1: Măstăcan-Drăguț, Topor, Hristian, Bucurică-Macare, Alexe-Ibrian, Gherasim, Toma-Stanciu;
Repriza 2: Măstăcan-Topală, Lemnaru, Lazăr, Pîrvu-Andrei (Marin), Teodorescu, Iftincă, Șolcănea (Ilie)-Popescu (Săvescu), Khalil.
În meciul disputat pe... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 10:20 (4174 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Dezmoșteniții societății

Dezmoșteniții societății

Eugen Terzea are 38 de ani și patru copii. Pentru doi dintre ei, primește alocație de la stat... Pentru ceilalți doi, primește nevasta de-a doua. Dar nevasta și-a luat seama și a plecat la Tovărășia, cu tot cu alocațiile copiilor. După ce a dormit o lună într-un saivan, cere autorităților o locuință socială. Și curent electric, pentru copiii pe care refuză să-i dea «la Protecția Copilului».

N-ai carte, nu-ți face Primăria parte
Eugen Terzea muncește la Bora, ca văcar. Are 38 de ani și nu știe carte. Dar ca să faci copii nu-ți trebuie carte. El are patru, cu două neveste. A doua... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2016, 09:20 (5431 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

În 2015

Ialomița a primit iluzii guvernamentale prin PNDL

Administrația locală din Ialomița a așteptat și anul trecut banii promiși de Guvernul României pentru derularea proiectelor de utilitate publică. Fondurile ar fi trebuit să vină prin intermediul Programului Național de Dezvoltare Locală, inițiat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice. Din cei peste 136 milioane de lei promiși primăriilor din județ, au fost distribuiți puțin peste 32 milioane de lei.

Guvernul amăgește administrația din Ialomița
Programul Național de Dezvoltare Locală a fost creat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 20:35 (8070 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL nu are candidat pentru Slobozia

În 2016, ca în ultimii 25 de ani

PNL nu are candidat pentru Slobozia

La sfîrșitul săptămînii precedente, deputatul Gheorghe Tinel, copreședintele PNL Ialomița, a anunțat că are o listă de 38 de candidați pentru primăriile ialomițene. Candidatul pentru Slobozia nu figurează pe această listă. Surse din interiorul Organizației confirmă faptul că cel mai bine plasat în sodajul intern comandat de PNL Ialomița este consilierul local Gabriel Ioniță.

Tinel bate polica-n pive
Vineri, 15 ianuarie 2016, la noul sediu al PNL Ialomița, deputatul Gheorghe Tinel a susținut prima conferință de presă a începutului de an. Singura informație utilă furnizată de către... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 18:15 (19670 vizualizări - 50 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

CJAS Ialomița dă startul controalelor

Anchetă internă la spitalele din Urziceni și Slobozia

Sănătatea ialomițeană începe anul cu o serie de verificări. Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță demararea mai multor controale la Spitalul Municipal Urziceni și Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Toate acestea după ce aparținătorii unei bolnave, în vîrstă de 76 de ani, au reclamat comportamentul medicilor celor două spitale față de pacientă.  Concret, oamenii precizează faptul că bătrînei i-a fost refuzat transferul de la Urziceni la Slobozia.

Pacientă pasată între spitale
Incidentul care a declanșat controalele la cele două spitale din ... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 16:55 (8970 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Anchetă DIICOT la Grindu

S-a filmat în timp ce făcea sex cu iubita minoră

Scandal sexual în comuna ialomițeană Grindu. Procurorii DIICOT au pus 3 capete de acuzare pe numele unui tînăr, în vîrstă de 22 de ani, din localitate. În urmă cu o săptămînă, acesta a fost arestat pentru pornografie infantilă, act sexual cu minori și trafic de minori, după ce a batjocorit o fată de 14 ani. Ca să scape de acuzații acesta a promis că o ia de nevastă.

O iubire imposibilă Din actele de urmărire penală reiese faptul că între minora de 14 ani și tînărul care i-a distrus viitorul s-ar fi înfiripat o relație de dragoste. Fata provenea dintr-o familie modestă și a renunțat... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2016, 15:10 (9732 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

Neacșu Vodă, vătaf peste campania de alegeri a PSD în România

În vreme ce Ialomița politică se dă de-a berbeleacul ca să găsească un candidat viabil pentru Slobozia la alegerile locale din 2016, deputatul Marian Neacșu a fost înaintat în grad. Începînd cu această săptămînă, acesta este coordonatorul campaniei PSD în România. Anunțul a fost făcut sîmbătă, 16 ianuarie 2016, la Piatra Neamț, de către președintele PSD Liviu Dragnea și confirmă oficial scenariul potrivit căruia deputatul ialomițean nu mai este interesat de rezultatul alegerilor locale din Ialomița.

Ura și la gara PSD
Sîmbătă, 16 ianuarie, tocmai la Piatra Neamț, PSD s-a întrunit... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 19:05 (18673 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cartierul sinistraților

Slobozia anului 2016

Cartierul sinistraților

La sfîrșitul săptămînii precedente, proprietarii de case din Cartierul Gării Noi au ieșit în stradă. Ei au cerut autorităților locale să urgenteze lucrările de sistematizare a zonei, în condițiile în care de 6 ani trăiesc fără curent electric și sistem de canalizare. Iritate de prezența jurnaliștilor și a reprezentanților Opoziției, autoritățile locale au refuzat să se prezinte la întîlnirea programată.

Cartierul abandonat de autorități
În 2008, la debutul celui de-al doilea mandat al ex-primarului Gabi Ionașcu, autoritățile locale promiteau extinderea orașului în nu mai puțin... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2016, 15:55 (13377 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

Liviu Mușat, directorul ADR Sud Muntenia, despre «groapa lui Stoica»

«S-a realizat un proiect care nu reprezintă o necesitate, care nu are o utilitate publică!»

«Groapa lui Stoica» nu este singură. În regiune, potrivit directorului ADR Sud Muntenia, Liviu Mușat, peste 70 de proiecte înregistrează întîrzieri care le-au înscris pe lista proiectelor cu grad de risc ridicat. Investiția de la Slobozia, «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia» se dovedește a fi însă cel mai păgubos proiect  dintre toate. Deși prea tîrziu pentru ca ceva să mai poată fi îndreptat, Liviu Mușat atrage atenția, pentru prima dată în spațiul public, asupra greșelilor care s-au comis și, mai ales, asupra celor care s-au făcut vinovați de-a lungul anilor care s-au scurs de la aprobarea acestui proiect cu majoritate de voturi, într-o ședință a Consiliului Local Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 21:10 (17048 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Scandalul «Autogara lui Pericli» cutremură Primăria Slobozia

Autogara lui Nicu Pericli de la intrarea în Slobozia se află în atenția Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit anchetatorilor, atît constructorul, cît și autoritățile locale, trebuie să explice cum a fost posibil să dispară din evidențele Primăriei Slobozia o autorizație de construcție emisă în anul 2014. Din păcate însă, aceasta nu este singura problemă. Potrivit informațiilor furnizate de către autoritățile locale, autogara, dar și stația de benzină Art Oil, ridicată în imediata vecinătate, nu apar în Planul Urbanistic de Detaliu, document obligatoriu conform legislației în vigoare. La sfîrșitul anului 2015, de frica anchetatorilor, Serviciul Urbanism din cadrul Primăriei a controlat... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 19:10 (11717 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Cristina Irimescu, o stângace de mare perspectivă

Privire spre viitorul handbalului slobozean

Cristina Irimescu, o stîngace de mare perspectivă

Nu este prima și nici ultima oară cînd spunem că handbalul juvenil slobozean dospește o generație care mustește de talent. Junioarele 3 ale CSS Slobozia (născute 2001-2002) au șansa de a urca pe podiumul campionatului național, dar și pe aceea mult mai importantă de a ajunge handbaliste în adevăratul sens al cuvîntului. Tocmai de aceea vi le vom prezenta pe aceste fete într-o suită de materiale care debutează în această săptămînă. Eroina de astăzi era văzută de profesorul Marian Simion drept «mare speranță» încă de acum 2-3 ani. Pe 14 martie va împlini 15 ani, însă de pe acum este una dintre cele mai talentate handbaliste și una dintre cele mai redutabile mîini stîngi ale generației din care face... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 17:45 (5079 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Palatul Copiilor Slobozia, transformat în «fabrică de bani»

Situație fără precedent la Palatul Copiilor din Slobozia. În urma unor verificări amănunțite, oficialii Inspectoratului Școlar Județean au descoperit faptul că instituția a închiriat în mod ilegal mai multe spații conexe acestuia. Demersul a fost considerat fără temei legal, întrucît pentru niciunul dintre contracte nu a fost solicitat avizul Ministerului Educației. Situația a fost reclamată și la Parchet, procurorii urmînd să facă investigații în acest caz.

Mozaicul care a tulburat apele
Scandalul public în care a fost implicat Palatul Copiilor Slobozia a apărut după ce una dintre... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 16:15 (7974 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Pregătire printre nămeți

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Pregătire printre nămeți

Fotbaliștii antrenați de Ion Ionescu resimt din plin capriciile iernii. Aceștia au luat startul pregătirilor pe 14 ianuarie 2016 și, întrucît, terenul de pe «1 Mai» mustea de apă, primul antrenament l-au efectuat pe «Abatorul». 27 de fotbaliști efectuează pregătirea de iarnă sub comanda lui Ion Ionescu. Accentul s-a pus în aceste zile pe pregătirea fizică, făcută în sală sau în aer liber, Slobozia fiind darnică în locații care s-o deservească pe ultima. Mult dorita minge va reveni în programul de pregătire la finele acestei săptămîni cînd, dacă condițiile meteorologice o vor permite, Unirea va disputa două meciuri-școală cu divizionarele județene Andrias Andrășești și Unirea Ion Roată. Pe 27 ianuarie... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 14:45 (3479 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

Aparatul RMN al Spitalului Județean Slobozia, funcțional în primăvara lui 2016

După îndelungi așteptări, Spitalul Județean de Urgență Slobozia are, în sfîrșit, RMN. Achiziționat cu plata în avans, aparatul a fost adus la sediul unității medicale în apropierea Sărbătorilor de Iarnă. El va putea fi pus în funcțiune abia la primăvară, întrucît are nevoie de teste de calitate și de o serie de avize și autorizații.

RMN nefuncțional
Toți șefii din ultimii 3 ani ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia și-au dorit să doteze unitatea medicală cu un aparat RMN. Demersul a fost posibil abia sub conducerea Violetei Șapira, care a reușit să convingă atît Consiliul... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2016, 13:25 (10530 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
179 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

2340 de pachete cu țigări în portbagajul unei mașini

Marți, 20 aprilie în jurul orei 20,50, polițiștii din Slobozia au blocat și oprit în trafic, pe Strada Nicolae Bălcescu, din localitate, un autoturism înmatriculat în județul Galați cu privire la care existau ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(14207 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins de un țăndărean

Marți, 20 aprilie, în jurul orei 23,30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată prin 112 de un localnic cu privire la faptul că a observat un individ care, după ce a spart geamul unui autoturism, a încercat ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:10
(16783 vizualizări - 1 comentariu)


În primele trei luni, 235 de intervenții ale pompierilor

Pompierii ialomițeni au dat publicității, miercuri, 21 aprilie, sinteza raportului de activitate al instituției pentru primul trimestru al anului în curs. Pe scurt, pompierii au fost chemați să sprijine ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:09
(22405 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța în unitățile de învățămînt, în atenția polițiștilor ialomițeni

La începutul săptămînii, marți 20 aprilie, în municipiile Fetești și Urziceni, au fost desfășurate acțiuni preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt, avînd ca obiectiv prioritar ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 16:07
(17495 vizualizări - 0 comentarii)


APIA atenționează

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură face apel către fermieri să respecte data la care au fost programați pentru depunerea cererii în cadrul Campaniei SAPS 2010, astfel încît să se evite ...[citește_toată_știrea]

21 Aprilie 2010, 15:56
(32926 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:36
(15389 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:20
(15576 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Un nou început»: SOS pentru un suflet de copil

În cadrul campaniei «Un nou început», campanie inițiată de Protoieria Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și în colaborare cu parohiile din Municipiul Urziceni, respectiv Catedrala Sfinții Împărați ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 18:01
(15607 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora condamnă heirupismul guvernanților. Independent o învață CUM!

Într-unul dintre comunicatele de presă furibunde cu care ne-a obișnuit în ultimul an, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora tună și fulgeră împotriva guvernanților care, în opinia ei, se grăbesc să treacă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:58
(10458 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat cu mopedul

Doi bărbați din comuna ialomițeană Platonești au fost transportați în cursul zilei de luni la Spitalul Orașului Țăndărei, după ce au fost implicați într-un accident rutier. Polițiștii au fost sesizați că ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:55
(23449 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț prins și prejudiciu recuperat

Luni, 19 aprilie, un cetățean din orașul Amara a sesizat Poliția despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute, prin forțarea ușii de acces, au intrat într-o magazie a unei ferme de unde au furat ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(17926 vizualizări - 0 comentarii)


47 mii de lei, amenzi aplicate de polițiștii rutieri în două zile

În perioada 16-18 aprilie, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2010, 17:54
(20855 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Șofer» la 13 ani

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 13.30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 66 de ani, din localitate, despre faptul că pe strada Pelinului din municipiu se deplasează ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:12
(29860 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușelu: Pieton imprudent

Duminică, 18 aprilie a.c., în jurul orei 20.30, pe Drumul Județean 201 B, pe raza localității Bordușelu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:11
(28635 vizualizări - 0 comentarii)


Fără permise, cu carnetele suspendate sau beți, la volan

• Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 12.45, polițiștii din Axintele au depistat, pe raza localității, un «șofer» fără permis. Autoturismul, la volanul căruia se afla un tînăr, de 23 de ani, din București ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 13:08
(24118 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furau din garaje

Sîmbătă, 17 aprilie a.c., în jurul orei 3.30, o patrulă din cadrul Detașamentului de Jandarmi Fetești a sesizat faptul că ușile unui garaj din zona blocurilor de pe strada Garofiței sînt deschise, din interiorul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2010, 12:57
(30138 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un bătrîn de 80 de ani a fost lovit de mașina care dădea cu spatele

În dimineața zilei de joi, 15 aprilie a.c., în jurul orei 09.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că în Piața Agroalimentară din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:47
(28516 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: La volan, beat și fără pemis

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 aprilie a.c., în jurul orei 01.15, agenții Postului de Poliție Săveni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:44
(19306 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au organizat și efectuat mai multe acțiuni pe raza județului, continuînd astfel activitățile specifice pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:41
(23681 vizualizări - 0 comentarii)


Două cisterne transportau ILEGAL reziduuri petroliere

Joi, 15 aprilie 2010, în intervalul orar 16.00-21.00, în baza unui plan de acțiune, polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița au acționat ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 12:35
(29780 vizualizări - 1 comentariu)


Peste 174000 de fermieri au accesat IPA Online

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, pînă în prezent, peste 174000 de fermieri au accesat aplicația IPA Online și au completat electronic declarația pentru o suprafață ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 11:40
(19804 vizualizări - 0 comentarii)


Campania «Fetești, mai verde, mai curat!»

La inițiativa primarului municipiului Fetești, Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Consiliului Local, în perioada 19-25 aprilie 2010, se va derula campania «Fetești, mai verde, mai curat!». Acțiunea va implica ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2010, 09:32
(28473 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijin financiar pentru producătorii de tomate destinate procesării și producătorii de lapte

Producătorii de tomate destinate procesării vor primi sprijin financiar de 1516,6 euro pe hectar, potrivit unei Hotărîri adoptate în ședința de Guvern, care stabilește cadrul general de acordare a plăților ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:39
(19624 vizualizări - 0 comentarii)


Gabi Ionașcu, la forumul economic de la Silistra

Primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu a participat miercuri, 14 aprilie a.c., la un forum economic româno-bulgar organizat la Silistra. Din delegația Primăriei Slobozia au făcut parte și 12 reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 17:32
(33935 vizualizări - 0 comentarii)


Victimă a traversării prin loc nepermis

Miercuri, 14 aprilie, în comuna Sălcioara s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea unei persoane. Victima, o femeie de 39 de ani, din localitate, s-a angajat în traversarea drumului prin loc nepermis ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:53
(16208 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiști din structurile de ordine publică și poliție rutieră ale Poliției Municipiului Slobozia, cu sprijinul unor echipe din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița și Serviciului Public ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(31516 vizualizări - 0 comentarii)


3 șoferi au rămas fără permise pentru că nu au acordat prioritate de trecere pietonilor

Miercuri, 14 aprilie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat în municipiul reședință de județ o acțiune pentru reducerea numărului de accidente rutiere și a consecințelor acestora produse pe ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:52
(28681 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și deșeuri feroase-neferoase

Prevenirea și combaterea furturilor de cablu telefonic și respectarea prevederilor legale în domeniul achizițiilor deșeurilor feroase și neferoase au fost principalele obiective ale unei acțiuni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:51
(20741 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi pentru mașinile cu defecțiuni tehnice

Polițiști din cadrul Biroului Rutier Slobozia, în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat o acțiune comună, pe raza municipiului, în vederea verificării stării ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(32100 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru ordine și liniște publică

15 sancțiuni contravenționale aplicate și bunuri în valoare de 1200 de lei ridicate în vederea confiscării, acestea sînt, succint, rezultatele unei acțiuni preventive desfășurate miercuri, 14 aprilie, în ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 13:50
(31366 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...