Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

PNL Ialomița și-a semnat sentința

Tinel a învins

PNL Ialomița și-a semnat sentința

PNL Ialomița a redevenit o filială funcțională. Noul copreședinte al Organizației, Gheorghe Tinel, a fost acceptat în cadrul Biroului Permanent Județean al facțiunii PDL din cadrul filialei, iar săptămîna trecută Comitetul Executiv Județean al Organizației s-a reunit într-o primă ședință în noua formulă. Obiectivele declarate ale filialei sînt cîștigarea alegerilor locale în Ialomița și susținerea «unui candidat cu șanse reale pentru Primăria Slobozia»...

Puciul a reușit
Vineri, 4 decembrie, PNL Ialomița s-a reunit în cadrul primei ședințe de Comitet Executiv Județean de după... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2015, 15:25 (9985 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» primește 27,4 milioane de lei de la bugetul local

Slobozia: «Groapa lui Stoica» primește 27,4 milioane de lei de la bugetul local

Luni, 7 decembrie 2015, Consiliul Local Slobozia a aprobat introducerea pe lista de investiții pentru anul 2016 a obiectivului «Reabilitare funcțională a Pieței Revoluției-Slobozia». Valoarea estimată de autorități se ridică la 27,4 milioane de lei, bani care reprezintă «o estimare a sumelor necesare finalizării proiectului pînă la 30 iunie 2016». Proiectul de hotărîre a fost aprobat cu 11 voturi pentru și 3 împotrivă. Primarul Alexandru Stoica susține că banii urmează să fie primiți din fonduri guvernamentale pînă la finalizarea lucrărilor...

O decizie care condamnă Slobozia
... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 20:10 (14124 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru a pledat «NEVINOVAT»!

Fosta șefă a Învățămîntului ialomițean, audiată în dosarul «Mită pentru BAC 2012»

Otilia Dumitru a pledat «NEVINOVAT»!

Pentru prima dată de la desfășurarea scandalosului proces al profesorilor șpăgari din Ialomița, Otilia Dumitru, fosta șefă a Învățămîntului ialomițean, a fost audiată de judecătorii Tribunalului Ialomița. Magistrații i-au ascultat punctul de vedere preț de o oră și jumătate. În tot acest timp, Otilia Dumitru a afirmat că este «nevinovată». Ea a fost trimisă în judecată în decembrie 2014, alături de alți 16 profesori  ialomițeni, în dosarul «Mită pentru BAC 2012». Începută inițial la Slobozia, ancheta s-a mutat la București, fiind coordonată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție. Dosarul a intrat în atenția DNA tocmai datorită implicării Otiliei Dumitru, considerată de procurori și... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 19:10 (19148 vizualizări - 50 comentarii)

EVENIMENT

Orașul-stațiune va produce energie electrică în regim propriu

Proiect edilitar la Amara

Orașul-stațiune va produce energie electrică în regim propriu

Un proiect de utilitate publică conceput în urmă cu 3 ani la Amara începe să prindă contur. Este vorba despre o centrală fotovoltaică, ce utilizează cea mai nouă tehnologie în domeniu. Concret, panourile din incinta parcului sînt setate să se învîrtă după soare... la propriu! Revoluționarul echipament a fost achiziționat în baza unui proiect european și a costat 1,8 milioane de lei. Cel mai probabil, centrala fotovoltaică de la Amara va fi funcțională în cîteva luni.

Tehnologie avansată
Centrala fotovoltaică de la Amara se află amplasată în afara orașului, pe șoseaua care leagă... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 18:20 (11076 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia merge în turneu la Brăila

Handbal

CSM Unirea Slobozia merge în turneu la Brăila

În ciuda faptului că majoritatea sporturilor de echipă sau individuale au intrat în vacanța de iarnă, handbalistele Victorinei Bora continuă pregătirea returului Ligii Naționale, care va debuta peste aproximativ o lună. Același lucru îl fac toate echipele angrenate în competițiile handbalului feminin. Astfel că, în aceste zile, începe seria meciurilor amicale. Un interesant turneu de pregătire se va desfășura la Brăila, pe 11-12 decembrie. La această competiție vor participa prim-divizionarele Dunărea Brăila, CSM Ploiești și CSM Unirea Slobozia, dar și liderul seriei A din eșalonul secund, Danubius Galați. Vineri, 11 decembrie, Unirea va juca, de la orele 12,00, contra celor de la CSM Ploiești... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 17:40 (3408 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Slobozia: Afacerea «Groapa lui Stoica»

Slobozia: Afacerea «Groapa lui Stoica»

Investiția în reabilitarea Pieței Revoluției din Slobozia se apropie de final. Cu 30 de zile înainte de termenul limită, lucrarea este finalizată în proporție de sub 20%, restul lucrărilor urmînd a fi executate din fonduri proprii «fără a se restitui ceea ce s-a decontat pînă la 31.12. 2015» după cum precizează un document oficial al Primăriei Slobozia. Precizăm că acestea sînt primele date oficiale referitoare la această investiție. Ele au fost furnizate de către Instituția Prefectului Ialomița, ca răspuns la o scrisoare deschisă adresată prefectului Gigi Petre de către fostul secretar al județului, Constantin Stoenescu. Scrisoarea deschisă a fost publicată în ziarul Independent... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 17:05 (13427 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Zamfir «gură de aur»

Martin, juristul Spitalului se face că lucrează!

Zamfir «gură de aur»

Senzațional! Independent a descoperit misterul oboselii cronice a juristului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Și, după cum vedeți în imaginea alăturată, are și dovada!

Jurist nărăvit la cele sfinte
La începutul lunii noiembrie, într-o intervenție publică, vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița Ioan Martin explica în plen consilierilor județeni că juristul Vasile Zamfir este suprasolicitat de numărul de dosare cărora trebuie să le facă față. «Actualul jurist are peste 100 de cauze în instanță. Sînt recuperări... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 16:15 (7063 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Liviu Lepădătescu, locul III la Cupa «Riposta»

Scrimă

Liviu Lepădătescu, locul III la Cupa «Riposta»

Pe 5 și 6 decembrie 2015, Sala Floreasca din București, a găzduit Turneul Internațional de Sabie pentru Copii și Cadeți, răsplătit prin Cupa «Riposta», după numele clubului organizator. A fost o competiție foarte puternică, pusă pe planșă în colaborare cu Federația Română de Scrimă și aducînd la start peste 200 de sabreri, legitimați la cluburi din România, Bulgaria, Ucraina, Grecia și Turcia. Duelurile au contat pentru ierarhii exclusiv individuale, la categorii de vîrstă sub 11, 13 și 16 ani. Delegația CSS Slobozia a avut o comportare relativ onorabilă, reușind, din păcate, o singură clasare pe podium. La categoria sub 13 ani, Liviu Lepădătescu a ocupat ultima treaptă a podiumului într-un concurs... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 15:35 (5646 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laptele distribuit la Fetești, PUS SUB SECHESTRU

Autoritățile au blocat pentru analize 40000 de doze

Laptele distribuit la Fetești, PUS SUB SECHESTRU

Incidentul petrecut vineri, 27 noiembrie a.c., la Școala Generală Nr. 3 «Dimitrie Cantemir» din Fetești a pus pe jar autoritățile din Ialomița și Tulcea. De 5 zile, se fac analize la laptele din cauza căruia se presupune că 23 de elevi ai unității de învățămînt s-ar fi intoxicat și au ajuns la spital. Reprezentanții instituțiilor publice competente să facă astfel de verificări au pus sub sechestru un număr total de 40000 doze de lapte, ce ar proveni din lotul distribuit pe raza județelor Tulcea și Ialomița. Mai mult, în această cauză a fost întocmit chiar și un dosar penal.

Copii îmbolnăviți la școală... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 15:10 (7188 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația rurală din Ialomița caută funcționari

Administrația rurală din Ialomița caută funcționari

Deși din punct de vedere legal au dreptul de angaja personal pe locurile rămase vacante, instituțiile publice se plîng de faptul că oferta este neatractivă. De vină sînt salariile mici și condițiile de muncă ce nu pot satisface nevoile salariaților. Iar dacă la orașe administrația din Ialomița se mai descurcă, la sate situația este disperată. De exemplu, comuna Traian are disponibile 4 locuri de muncă în cadrul administrației locale pe care nimeni nu le vrea. «Toți spun că salariul este mic și că foarte mulți bani se duc pe transportul pînă aici...» explică situația Fănel Năstase, primarul localității.

Concursuri fără candidați... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 14:55 (5299 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Mihai Geantă a câștigat «Mastersul SuperSeniorilor»

Tenis de cîmp

Mihai Geantă a cîștigat «Mastersul SuperSeniorilor»

La finele săptămînii precedente, Ploieștiul a găzduit «Mastersul Național pentru SuperSeniori», competiție care a adunat la start cei mai bine clasați veterani de la mai multe categorii de vîrstă, începînd cu 60 de ani. Așa cum, de altfel, era de așteptat, la categoria 60+ s-a impus slobozeanul Mihai Geantă, favoritul numărul 1 al competiției. Respectînd sistemul «Turneului Campionilor», cei 8 combatanți au fost împărțiți în două grupe, unde au disputat meciuri fiecare cu fiecare. Mihai Geantă a fost repartizat în grupa 1, unde a obținut 3 victorii lejere. Astfel, Geantă a trecut de băcăoanul Ion Chirvăsuță, cu 6-1, 6-2, de gorjeanul Dumitru Brăilă, cu un scor similar, iar pe Ștefan Popescu, de... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 14:25 (5273 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bâlci politic în Consiliul Local Slobozia

Cum nu vii tu, Țepeș Doamne?

Bîlci politic în Consiliul Local Slobozia

Joi, 26 noiembrie, cei 21 de consilieri locali ai muncipiului Slobozia s-au reunit într-o nouă ședință ordinară a Consiliului Local. Întîlnirea, una fără mari mize politice sau administrative, s-a transformat într-un bîlci politic în care s-au plătit polițe și s-au reglat conturi între consilierii PSD și cei ai Opoziției. În no mans land-ul administrativ s-au aflat, ca de obicei, slobozenii. Pentru aceștia, cel mai important dintre proiectele de Consiliu Local supuse dezbaterii a fost cel privind repartizarea locuințelor ANL de pe Nordului. Însă miza politică a acestei ședințe de consiliu local a reprezentat-o cele două proiecte care vizau aprobarea unor inventare noi pentru domeniul... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 13:45 (4426 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doctorul Vasile Olaru mai vrea un mandat

Colegiul Medicilor Ialomița, în pragul alegerilor

Doctorul Vasile Olaru mai vrea un mandat

În perioada 29 noiembrie-8 decembrie 2015, medicii din Ialomița votează pentru Consiliul de Conducere al Colegiului Medicilor Ialomița. Potrivit reglementărilor, din această entitate fac parte 11 membri, din rîndurile cărora vor fi aleși viitorul președinte, cei 3 vicepreședinți, cenzorii și secretarul. Dacă la ultimele alegeri, organizate în anul 2011, pe lista înscrierilor au fost trecute 27 de nume, la cele de anul acesta doar 15 medici și-au depus candidaturile. Printre aceștia se numără și doctorul Vasile Olaru, acesta ținînd să declare: «nu mi-e teamă de nimeni!».

Să fie alegeri... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 13:20 (5777 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, junioare, CSM București-CSS Slobozia 25-22 (13-12)

Înfrîngere nedreaptă

Sala Elite din Capitală a găzduit sîmbătă, 5 decembrie 2015, partida dintre CSM București și CSS Slobozia, contînd pentru campionatul junioarelor III la handbal feminin. Meciul s-a jucat sub semnul echilibrului, lucru confirmat și de faptul că, la pauză, scorul era 13-12 pentru bucureștence. Echipa lui Marian Simion a ieșit de la cabine decisă să răstoarne rezultatul de pe tabelă și chiar a reușit. În minutul 29, Slobozia conducea cu 15-14, însă a urmat o perioadă nefastă, cînd junioarele Bucureștiului au înscris 4 goluri consecutive. CSS a revenit la 17-18 și la 22-23, cu două minute înainte de finalul partidei. Ultimul cuvînt l-au avut însă gazdele, care au mai marcat de două ori, consfințind... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 12:45 (5144 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Popa, din nou viceprimar la Țăndărei

Marian Popa, din nou viceprimar la Țăndărei

În urmă cu o săptămînă, mai exact joi, 26 noiembrie a.c., consilierii locali din Țăndărei l-au reconfirmat în funcția de viceprimar al orașului pe Marian Popa, membru PNL. Acesta a decis să vacanteze postul anul trecut în februarie, după ruperea alianței politice USL. Popa a fost (re)ales cu 11 voturi pentru, din 15 exprimate.

O funcție dificilă Funcția de viceprimar al Țăndăreiului a aruncat administrația locală a orașului într-o serie de scandaluri publice. Totul a izbucnit cu cîteva luni în urmă, după ce reprezentanții Organizației PSD Țăndărei au decis să-i retragă calitatea de... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 11:20 (7217 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Dublă victorie pentru juniori

Pentru juniorii A și B ai Unirii Slobozia, sezonul pe care tocmai îl traversează este unul de tranziție. Rețeta locală pe care conducerea clubului încearcă să o impună echipei mari a galben-albaștrilor a văduvit echipele de juniori de implicarea multora dintre componenții acestora. Astfel, meci de meci, lui Enache Costea i-a fost destul de greu să alcătuiască formule de start competitive, iar acest lucru s-a văzut în clasament. Concret, cu o etapă înainte de vacanța de iarnă, juniorii A se găsesc pe locul 9, cu doar 3 succese în 12 meciuri disputate, iar juniorii B pe locul 13 din 14 echipe, cu mult sub comportarea din campionatul trecut. Cum însă rolul formațiilor de juniori este să propulseze... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2015, 10:20 (4446 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Procesul «Sindicatele vs Primăria Slobozia» merge mai departe

Elena Neagu nu renunță

Procesul «Sindicatele vs Primăria Slobozia» merge mai departe

Elena Neagu, reprezentantul legal al Uniunii Județene a Sindicatelor Libere Ialomița nu renunță la procesul intentat Primăriei Slobozia pentru «tulburare de posesie și abuz în serviciu». Elena Neagu susține că, în cazul în care instanța îi va da cîștig de cauză, va cere municipalității despăgubiri materiale. Reamintim că pentru realizarea «gropii lui Stoica», Primăria a transformat 1476 de mp aflați în administrarea UJSLI în «domeniu public al Sloboziei». Paradoxal, Elena Neagu continuă să plătească taxe și impozite pentru terenul «rechiziționat» de către Primărie.

Sindicatele vor despăgubiri... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 19:25 (10296 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Excavări ilegale în incinta sitului arheologic «Piscul Crăsani»

Două milenii de istorie, distruse cu buldozerul

Excavări ilegale în incinta sitului arheologic «Piscul Crăsani»

Cel mai important sit arheologic din județul Ialomița, «Piscul Crăsani», a fost afectat în urma unor lucrări de excavare ilegale. Autoritățile locale din Balaciu au intrat cu buldozerele în incinta așezării și au extras pămînt galben pentru a întări podul peste rîul Ialomița, aflat la cîțiva metri de sit. Polițiștii și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au deschis o anchetă în acest caz pentru a stabili cu exactitate maniera în care au fost executate lucrările. Se pare că administrația locală a omis să solicite avizele necesare deschiderii unui astfel de șantier în zona respectivă. Importanța istorică a sitului «Piscul Crăsani» este una destul de mare, aici fiind descoperită... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 17:35 (11307 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Dascălii cer Statului tichetele de vacanță

Profesorii din Ialomița se pregătesc de procese

Dascălii cer Statului tichetele de vacanță

O lege intrată în vigoare și nepusă în aplicare pînă în prezent îi revoltă pe profesorii din Ialomița. Este vorba despre OUG 8/2009, privind acordarea tichetelor de vacanță. Apărați de oficialii Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița, dascălii vor să ceară Statului drepturile salariale care li se cuvin ca urmare a promulgării actului normativ. În perioada următoare, peste 3000 de profesori, membri USLÎ Ialomița, vor face demersuri pentru a intenta acțiuni în instanță. Cei care au spart gheața sînt 17 dascăli din comuna Adîncata...

Guvernul a uitat de tichetele de vacanță... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 15:10 (9617 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Acuzații noi în scandalul Art Oil

Avocatul lui Alexandru Stoica trage de timp

Acuzații noi în scandalul Art Oil

Ultimul termen al procesului penal în care este implicat Alexandru Stoica, primarul Sloboziei, a fost unul cu scîntei. Apărătorul edilului a cerut recuzarea judecătorului de ședință. În motivarea acestei acțiuni, avocatul Ștefan Sava a făcut apel la o serie de decizii ale Înaltei Curți de Casație și Justiție. Mai mult, magistrații Judecătoriei Slobozia au decis să disjungă cauza pe latură civilă, invocînd faptul că administratorul benzinăriei Art Oil a fost prejudiciat în urma activității infracționale desfășurate de primarul Stoica și de funcționarii din subordine. Termenul acestui nou proces a fost stabilit pentru luna ianuarie a anului viitor.

Un proces complicat... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2015, 13:40 (9267 vizualizări - 11 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Primării înglodate în datorii

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității situația la zi în ceea ce privește arieratele unităților administrativ teritoriale din Ialomița. 12 primării din județ ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:05
(9263 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A furat baterii auto din 7 mașini!

Un hoț specializat în furturi de acumulatori auto a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști. Este vorba despre un tînăr de 28 ani, din Slobozia, care a spart 7 autoturisme parcate pe raza orașului. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:04
(8207 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: «Găinari» cercetați de polițiști

Două persoane, de 17 și 47 de ani, domiciliate în comuna ialomițeană Grivița și județul Brăila, sînt cercetate de polițiști sub aspectul comiterii infracțiunii de «furt calificat». Cele două persoane sînt ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 14:05
(10130 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița furt


Grivița: A cîștigat la «păcănele», dar aparatul a fost confiscat de polițiști!

Pasionat al «păcănelelor», un tînăr de 24 de ani, din Grivița, a fost lovit de ghinion. Deși aparatul la care s-a jucat i-a arătat că a cîștigat suma de 42500 de lei, el nu a intrat în posesia premiului ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:30
(12488 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 aprilie 2013, termen limită de depunere a declarațiilor

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că joi, 25 aprilie 2013, este ultima zi în care trebuie să se depună la administrațiile financiare teritoriale următoarele ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:16
(8905 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: Comercializa țigări de contrabandă

Un tînăr de 22 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru că vindea țigări de contrabandă în incinta magazinului său din Sinești. Ancheta în acest caz este în plină desfășurare ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 17:12
(6971 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru martie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8057 șomeri, din care 2887 șomeri indemnizați, respectiv 5170 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:56
(6838 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Animale arse în incendiu

Mai multe oi și capre au ars în urma unui incendiu care a cuprins grajdul în care se aflau, amplasat într-o gospodărie de pe raza localității ialomițene Mihail Kogălniceanu. La fața locului s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:55
(9826 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița sărbătorește «Ziua Bibliotecarului»

Marți, 23 aprilie 2013, de «Ziua Bibliotecarului», Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și-a propus o dezbatere cu tema «Parteneriatul în bibliotecă». De asemenea, vor fi acordate premiile ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:54
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Arestat după ce a fost prins de mai multe ori conducînd fără permis

Un tînăr de 21 de ani, din Movilița, a ajuns în cele din urmă în Centrul de Arest și Reținere al IPJ Ialomița după ce a fost prins conducînd pe străzile comunei fără a avea permis. Tînărul în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

18 Aprilie 2013, 16:36
(8532 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Aprilie 2013, 12:13


Slobozia: «Bursa Generală a Locurilor de Muncă»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 19 aprilie 2013, ora 9,00, «Bursa Generală a Locurilor de muncă». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în incinta Centrului ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 18:22
(8489 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat cabluri de cupru și au fost urmăriți de polițiști

Doi bărbați sînt cercetați penal de polițiștii ialomițeni, după ce au fost depistați în timp ce transportau cu un autoturism doi saci încărcați cu deșeuri reciclabile industriale, cumpărate de la o persoană ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:28
(8899 vizualizări - 1 comentariu)


Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Sălcioara: Fabrici de țigarete și țigări, confiscate de polițiști

Polițiștii au descins ieri, 15 aprilie a.c., la domiciliile a 5 persoane din comuna Sălcioara în baza autorizațiilor de percheziție emise de Judecătoria Urziceni, suspecte de comiterea infracțiunii de colectarea ...[citește_toată_știrea]

17 Aprilie 2013, 14:20
(9349 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Slobozia: Deținuții de la Penitenciar se califică în meseria de «lucrător în cultura plantelor»

Un număr de 12 persoane private de libertate, încarcerate la Penitenciarul cu Regim Închis Slobozia, vor deveni «lucrători în cultura plantelor». Aceștia vor participa la un curs de calificare în această ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 19:04
(9959 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Accidente de circulație cu victime

Joi, 11 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că pe raza localităților Slobozia, Gura Văii și Fierbinții de Jos s-au produs trei accidente de circulație, soldate cu vătămarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 15:11
(7651 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise și beți la volan

În cursul zilei de joi, 11 aprilie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Secției Poliție Rurală Jilavele a depistat pe raza comunei Moldoveni doi localnici, de 43 și 18 ani, care conduceau un ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 14:09
(6993 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Transporta ilegal 1000 de perechi de pantofi

Un tînăr de 31 de ani, din Suceava, a fost depistat în zona municipiului Urziceni în timp ce transporta 1000 de perechi de pantofi pentru care nu deținea documente legale de proveniență. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 13:04
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au furat traverse de cale ferată

Cu ocazia desfășurării unei acțiuni pe linia prevenirii infracțiunilor contra patrimoniului, agenții Postului de Poliție Stelnica au oprit pentru control trei căruțe ce se deplasau pe un drum aflat în extravilanul ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 11:15
(6658 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica furt


Ialomița: Braconaj piscicol în zonele inundabile

Polițiștii Secției Rurale Stelnica au acționat joi, 11 aprilie a.c., împreună cu un reprezentant al Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură în zona inundabilă a brațului Borcea, pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2013, 10:14
(10234 vizualizări - 2 comentarii)


Sinești: Șapte răniți și un decedat în urma unui grav accident de circulație

În dimineața zilei de joi, 11 aprilie a.c., un grav accident de circulație s-a petrecut în zona localității Sinești. În urma evenimentului rutier, șapte persoane au fost rănite, iar o a opta a decedat. ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2013, 10:42
(8010 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Sălcioara: La volan, fără permis

Marți, 9 aprilie a.c., în jurul orei 00,30, polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza comunei Sălcioara, un tînăr de 25 de ani, din localitate, care nu poseda permis de conducere. Totodată, în ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:22
(6643 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A furat burlanele de cupru dintr-o biserică

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale efectuează cercetări cu privire la un tînăr, de 18 ani, din  Slobozia, suspectat de săvîrșirea infracțiunii de furt calificat în dauna unui ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:04
(9151 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii de Investigații Criminale au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 35 ani, a dispărut de la domiciliu. Din cercetările efectuate de polițiști, s-a stabilit că persoana dispărută ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 19:00
(6158 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoți minori

Luni, 8 aprilie a.c., în urma activităților informativ-operative desfășurate de polițiști, au fost identificați doi minori de 12, respectiv 14 ani, din comuna Movilița. Minorii sînt suspectați de săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2013, 18:59
(7294 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movilița furt copii


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

9 Aprilie 2013, 18:08


anunț

Nick Touring SRL
achiziționează
ulei comestibil uzat
(ulei de mîncare ars)

la sediile din Slobozia,
str. Rovine, nr. 12 (spălătoria NickTouring)
Autogara Nick Touring (Piața Gării)

preț 2 lei/litru
Relații la telefon 0723/790.171
program de colectare 7,30-20,00

9 Aprilie 2013, 16:53


Căzănești: Hoți la grădiniță

Polițiștii efectuează cercetări față de doi tineri, de 16 și 18 ani, din orașul Căzănești, respectiv comuna Sfîntu Gheorghe, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. În fapt, suspecții, în ziua ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:17
(8094 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: A circulat cu un autoturism neînmatriculat

Vineri, 5 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat, pe raza localității Bucu, un bărbat, de 31 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism avînd autorizația de circulație provizorie expirată ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:15
(7330 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 23 de aparate de jocuri mecanice, confiscate de polițiști

În perioada 4-5 aprilie 2013, efective de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, sub coordonarea Inspectoratului General al Poliției Române, au demarat acțiunea «Mecano» ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:13
(8085 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...