Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia a terminat turul pe locul IV

«Lipsa concurenței pe posturi a fost un deficit pentru echipă!»

a declarat antrenorul echipei Unirea Slobozia, prof. Ion Ionescu

Unirea Slobozia a încheiat turul într-o vizibilă scădere de formă. Acest aspect poate fi explicat și prin seria de accidentări și suspendări care au măcinat lotul, în special înaintea ultimei etape, împotriva celor de la Metaloglobus. Astfel, în deplasarea de la București, petrecută vineri, 20 noiembrie, Unirea nu l-a avut în lot pe Lazăr, suspendat, iar Ibrian, Drăguț și Toma au jucat într-un picior. Prin urmare, Ion Ionescu a utilizat următoarea distribuție: Măstăcan-Ibrian, Topor, Hristian, Bucurică-Macare-Pîrvu (Toma), Gherasim (Teodorescu), Alexe, Popescu (Topală)-Khalil (Drăguț). În aceste condiții, victoria gazdelor cu 2-0 (Mitroi, Ghenovici) este una relativ logică. Unirea termină turul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 12:35 (6138 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Fostul edil din Mărculești, trimis în judecată

4 capete de acuzare pe numele lui Gheorghe Ciriblan

Foștii edili din Ialomița nu scapă de problemele cu legea pe care le-au avut în timpul mandatelor. Într-o astfel de situație este și Gheorghe Ciriblan, fostul primar al comunei Mărculești. Recent, acesta a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, pentru 4 capete de acuzare. Nu este prima dată cînd Ciriblan ajunge în fața organelor de anchetă. În trecut, acesta a fost achitat de instanță, într-un dosar penal instrumentat de aceiași procurori...

«Moșia» lui Ciriblan de la Mărculești Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al Parchetului... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:55 (6307 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Se anunță un retur interesant

Dacă Liga a IV-a ar fi fost cotată la pariuri, mulți jucători și-ar fi aruncat banii pe fereastră la etapa de sîmbătă, 22 noiembrie. A fost ultima rundă a turului și, parcă pentru a mări suspansul în retur, ierarhia a căpătat, la vîrf, aspectul unei cutii cu sardele. Unirea Ion Roată a devenit campioană de toamnă. După ce a dominat o bună parte a turului, aceasta a avut parte de un final modest, întregit de înfrîngerea în fața celor de la Andrășești, revelația ultimelor etape. În aceste condiții, doar golaverajul superior a menținut Unirea în fotoliul de lider. Pe locul 2, cu 35 de puncte, la fel ca Ion Roată, urcă nesperat Rapid Fetești, victorioasă la Amara. Podiumul este completat de Andrias... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 11:15 (5053 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Azilul de noapte al Sloboziei

Azilul de noapte al Sloboziei

În mai 2014, administrația locală inaugura în Cartierul Bora un Azil de Noapte pentru persoanele fără adăpost. Investiția a depășit 250 mii de lei, iar în clădirea ascunsă pe una dintre străduțele întortochiate ale cartierului locuiesc, noapte de noapte, 20 de persoane fără adăpost. Sînt aceiași oameni pe care îi vedem dimineața cerșind pe străzile orașului. Au copii, au boli și dureri, visează, luptă pentru fiecare dumicat... Si, mai presus de toate, speră că într-o bună zi vor avea un acoperiș doar al lor deasupra capului, «ca toată lumea!»...

La azilul de noapte
Sînt aceiași... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2015, 10:05 (12369 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Tînăra din Ialomița rănită în Clubul Colectiv se recuperează în Anglia

Mesajul Corinei Gabriela Ioniță: «Rănile mele se vindecă încet, dar sigur!»

Corina Gabriela Ioniță, singura victimă din Ialomița a tragediei din Clubul Colectiv, a descris starea sa de sănătate pe un site de socializare. Este primul mesaj pe care tînăra îl transmite tuturor apropiaților, după aproape o lună de spitalizare. În prezent, aceasta se află internată într-un spital din Anglia.

Sprijinită de semeni
Cazul Corinei Gabriela Ioniță, domiciliată în Bărcănești, județul Ialomița, a intrat în atenția opiniei publice la o săptămînă de la tragedia din Clubul Colectiv. În timpul protestelor organizate la Slobozia, tinerii care au mărșăluit pe străzile orașului... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2015, 16:30 (8354 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

EXCLUSIV: Alexandru Potor, secretar de stat la Ministerul Agriculturii

Ialomița are un reprezentant în cadrul Guvernului Cioloș. Deși nu a fost confirmat oficial, Alexandru Potor ar putea fi unul dintre secretarii de stat din cadrul Ministerului Agriculturii. Contactat telefonic, acesta a declarat că se abține de la comentarii înainte de a avea o confirmare oficială a nominalizării sale. În mediul online există însă o declarație prin care Alexandru Potor confirmă faptul că a fost contactat de către actualul ministru al Agriculturii, Achim Irimescu. «Am purtat o discuție cu domnia sa, într-adevăr, dar vreau să fiu deocamdată foarte reținut... Pînă nu devine o chestiune oficială...» a declarat Alexandru Potor.
Alexandru Potor este absolvent a două facultăți,... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 21:15 (21603 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Puci politic

Gheorghe Tinel, noul copreședinte al PNL Ialomița

Deputatul Gheorghe Tinel este noul copreședinte al PNL Ialomița. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității de către acesta, marți, 17 noiembrie 2015, Biroul Permanent Național al PNL a dizolvat Biroul Permanent Județean Ialomița al PDL, numindu-l  copreședinte interimar al Organizației PNL Ialomița pe deputatul Tinel Gheorghe, «acestuia revenindu-i obligația să formeze un nou Birou interimar». Ca urmare a acestei hotărîri, «copreședintele PNL, Vasile Blaga, a dispus, de asemenea, numirea deputatului Gheorghe Tinel în funcția de copreședinte al Organizației PNL Ialomița, dizolvarea Biroului Județean al PDL Ialomița și formarea unui nou Birou Permanent Județean» se mai arată în comunicatul... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2015, 19:05 (17921 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, raiul angajărilor «la stat»

Primăria Slobozia, raiul angajărilor «la stat»

De la preluarea mandatului de primar și pînă în prezent, Alexandru Stoica a transformat Primăria Slobozia într-un rai al angajărilor pe bani publici. Deși mici, salariile «de stat» sînt sigure și vin la pachet cu o serie de beneficii de invidiat, respectiv programul fix și lipsa de responsabilități. Vorba ceea: «Trai, neneacă, pe banii contribuabilului!».

Armata de anonimi a lui Stoica
Potrivit informațiilor oficiale, numărul angajaților din cadrul Primăriei și direcțiilor subordonate acesteia se ridică la aproximativ 700 de oameni. Independent a avut curiozitatea de a solicita... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 20:50 (11635 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

SPORT

Încheiem turul contra Măgurei Cisnădie

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Încheiem turul contra Măgurei Cisnădie

Echipa de handbal a Unirii Slobozia încheie turul campionatului așa cum l-a început: contra unei nou promovate. Dacă în primele două etape, cu Sebeș și Rapid, handbalistele Victorinei Bora au obținut succese, sîmbătă, 21 noiembrie, orele 11,00, lucrurile par a fi ceva mai complicate, chiar dacă așteptările sînt din nou pentru o victorie. În Sala Sporturilor din Slobozia vine Măgura Cisnădie. Deși la primul sezon în Liga Națională, echipa sibiană s-a dovedit una extrem de incomodă în disputele cu adversare de la locul 3 în jos. Este de așteptat astfel un meci încrîncenat. Măgura Cisnădie se clasează după 12 etape pe locul 12, cu 9 puncte, cu unul mai puțin decît are în prezent Unirea Slobozia.... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 19:05 (3572 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământ fără avize în județul Ialomița

Învățămînt fără avize în județul Ialomița

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut public un Raport privind stadiul în care se află școlile din județul Ialomița. Respectivul document a fost realizat ca urmare a unei inspecții tematice privind activitățile administrative desfășurate în cadrul unităților de învățămînt. Concluzia care poate fi trasă parcurgînd filele documentului oficial scoate în evidență nepăsarea cu care profesorii și directorii tratează Educația.

Verificări în școli
Din a doua jumătate a lunii septembrie și pînă în prima jumătate a lunii octombrie 2015, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 18:15 (4393 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Guvernul alocă 11,5 milioane de lei pentru drumurile comunale și județene

Belșug administrativ

Ialomița: Guvernul alocă 11,5 milioane de lei pentru drumurile comunale și județene

La începutul lunii noiembrie 2015, Guvernul României a alocat Ialomiței alte 11,5 milioane de lei «în vederea finanțării cheltuielilor privind drumurile județene și comunale». Suma se adaugă celor 6,9 milioane de lei alocate în luna august, cu aceeași destinație. Oficialii Consiliului Județean Ialomița sînt optimiști cu privire la capacitatea autorităților locale de a absorbi aceste fonduri. Cele 11,5 milioane de lei vor fi repartizate la sfîrșitul acestei luni, după centralizarea cererilor din teritoriu.

Bani cu nemiluita pentru drumuri comunale
La începutul acestei luni, pe... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 17:25 (8583 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 720 de agenți economici, sub lupa inspectorilor ISU

E vremea controalelor

Ialomița: 720 de agenți economici, sub lupa inspectorilor ISU

Tragedia produsă în Clubul Colectiv de la București a pus pe jar autoritățile responsabile de protecția împotriva situațiilor de urgență. Printr-un act normativ emis în urmă cu o săptămînă, Guvernul a decis controale la sînge în toate barurile, discotecile, restaurantele și centrele comerciale din întreaga țară. Raportat la nivelul județului Ialomița, există 720 de astfel de unități, iar primele 14 au fost verificate la sfîrșitul săptămînii precedente. Statisticile arată că la nivelul județului doar 10 obiective dețin autorizații de securitate la incendiu. Amenzile aplicate au fost de peste 79 mii de lei...

Controale în Slobozia, Fetești și Urziceni... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 16:10 (6864 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Dictatura Referendumului

Dictatura Referendumului

Miercuri, 4 noiembrie, în spatele copiilor care aprindeau lumînări în memoria morților de la Clubul Colectiv, primarul Alexandru Stoica arăta jumătatea lui cinci (larg, din cot) unui contribuabil inflamat de incompetența și ipocrizia edilului șef. «Dă-ți, dom’le, demisia!» a țipat slobozeanul exasperat. «Nici de-al dracu’! Uite-așa, să muriți voi!» a replicat primarul Sloboziei, făcînd gestul amintit mai sus. Pentru că nu agreăm ideea niciunei forme de violență oferim (încă o dată) o soluție legală la problemele unui oraș de provincie aflat cu o săptămînă în urma STRĂZII bucureștene.

Referendum pentru «groapa lui Stoica»... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 15:25 (17893 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNADNR a avizat pasarela de la Drajna

CNADNR a avizat pasarela de la Drajna

Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România ia în calcul varianta construcției unui pasaj rutier peste calea ferată de la Drajna. Într-o notificare transmisă oficialilor din cadrul Consiliului Județean Ialomița, CNADNR a răspuns că va analiza oportunitatea construirii în zonă a unui pod rutier. Investiția s-ar putea ridica la peste 10 milioane de lei.

Bariera Drajna, iadul șoferilor
Bariera peste calea ferată București-Constanța de la Drajna întinde la maximum nervii șoferilor care tranzitează zona înspre sau dinspre Autostrada Soarelui. Din cauza traficului... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 14:05 (9906 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Înainte» ne dă doi pași înapoi

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 2-2

«Înainte» ne dă doi pași înapoi

Echipa călărășeană cu nume ciudat și parțial războinic a realizat una dintre surprizele etapei a 12-a din Liga a III-a, penultima a turului. Din păcate, această surpriză s-a consumat pe terenul Unirii Slobozia. Fără Topor în defensivă, dar cu Șolcănea în linia mediană, echipa lui Ion Ionescu părea să pună stăpînire autoritară pe joc. N-a fost de acord arbitrul de centru care, la unul dintre raidurile ofensive ale oaspeților, a fost singurul care a văzut fault în careu, la duelul dintre Lazăr și unul dintre jucătorii călărășeni, minunîndu-l chiar și pe observatorul partidei. Tene a transformat în minutul 18 lovitura de pedeapsă și a adus Modelu în avantaj. În startul reprizei secunde, mai exact... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 13:15 (3581 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Proprietari pe chitanțe de mână

Proprietari pe chitanțe de mînă

De mai bine de un an, la audiențele săptămînale ale primarului Alexandru Stoica, deținătorii caselor din Bora solicită identificarea unei soluții pentru legalizarea chitanțelor de mînă în baza cărora au devenit proprietari. Depășit de situație și fără instrumente legale care să-i permită legalizarea acestor chitanțe, primarul Sloboziei face promisiunea care l-a făcut celebru: «se rezolvă!». Una dintre soluțiile-minune așteptate de către edil este un demers legislativ al deputatului Gheorghe Ialomițeanu, care a promis coetnicilor săi «acte de casă gratis». În realitate însă, drumul pînă acolo e lung și o eventuală inițiativă în acest sens abuzivă... Iar alegerile locale bat la ușă!

... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 12:55 (3742 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Eșecuri la vîrful clasamentului

Penultima etapă a turului a încins din nou lupta pentru primele locuri în Liga a IV-a Ialomița. Trecem peste ce a pățit liderul pentru a saluta surpriza rundei. Cu un parcurs foarte bun pînă acum, Olimpia Rădulești a clacat, împiedicîndu-se de Fulgerul Fierbinți, echipă în fața căreia a scos doar un egal. Ar putea fi un nou început pentru nou promovata care pînă acum nu se descurcase prea bine în primul eșalon județean. Deși se putea desprinde încă de pe acum în campioană de toamnă, nici Unirea Ion Roată nu s-a descurcat prea bine, făcînd tot egal pe teren propriu, însă mai scuzabil parcă, în fața solidei Victoria Munteni Buzău. Nici cealaltă componentă a podiumului, Andrias Andrășești, nu s-a... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 11:40 (6523 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Deficit de servicii pe piața muncii din Ialomița

Deficit de servicii pe piața muncii din Ialomița

O situație a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că județul continuă să se confrunte cu lipsa serviciilor. În primele 6 luni ale anului în curs, Ialomița avea peste 8000 de șomeri și puțin peste 2700 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea erau destinate muncitorilor calificați într-o meserie.

Șomajul, încotro?
Respectivul document oficial a fost prezentat în cadrul Comisiei de Dialog Social, întrunită în cadrul unei ședințe ordinare la sediul Prefecturii Ialomița, la finele lunii octombrie 2015. Datele prezentate de reprezentanții Agenției... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 10:50 (8341 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

853 de elevi primesc «Bani de liceu»

Protecție socială în școlile din Ialomița

853 de elevi primesc «Bani de liceu»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a definitivat listele cu elevii ialomițeni beneficiari ai programului social «Bani de liceu». 853 de elevi provenind din familii sărace vor primi fonduri din partea statului pentru a putea merge la școală. Și anul acesta se aplică aceeași regulă: cei care absentează nemotivat vor rămîne fără bursă!

11 ani de protecție socială în școli Programul «Bani de liceu» a fost inițiat în anul 2004 de Guvernul României pentru a susține accesul la Educație a elevilor din medii defavorizate. Ajutorul se acordă tuturor elevilor al căror venit brut este de maximum... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 10:10 (6690 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Drumul județean Ciochina-Crunți, inaugurat

Autoritățile județene au inaugurat miercuri, 11 noiembrie 2015, DJ306A. Investiția este una dintre cele 3 anunțate de oficialii Consiliului Județean Ialomița la începutul acestui an. Pe lista de investiții în infrastructura rutieră a județului s-au mai numărat DJ102H, care leagă Miloșești de Reviga și DJ313, care leagă satul Horia de comuna Axintele. Valoarea însumată a acestor 3 investiții depășește 30 milioane de lei. În cazul DJ306A, Consiliul Județean a decontat lucrări în valoare de 8,9 milioane de lei. Lungimea totală a drumului este de 7,94 kilometri, iar lățimea părții carosabile este de 6 metri. Executantul lucrării este Oyl Company Holding, una dintre firmele locale... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 09:25 (6193 vizualizări - 1 comentariu)

Luni 22 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Marea debarasare», la finalul săptămînii

În zilele de vineri, 1 octombrie și sîmbătă, 2 octombrie, se va desfășura cea de-a treia ediție a Campaniei Marea Debarasare. «Modificarea a survenit ca urmare a faptului că pe 25 septembrie 2010, data ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:23
(13855 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Valea Ciorii

Trei adăposturi de animale și depozitul de furaje ale unui slobozean au fost mistuite de flăcări în noaptea de de sîmbătă spre duminică, 25/26 septembrie. Din primele cercetări, pompierii au concluzionat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:22
(17045 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămîna prevenirii criminalității» la IPJ Ialomița

«Începînd de luni, 27 septembrie, sub titlul „Săptămîna prevenirii criminalității“ la nivel național se va desfășura un complex de activități preventive menite să contribuie la creșterea gradului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:20
(16426 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat la Gheorghe Doja

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 25 septembrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Incidentul a fost produs de un tînăr de 35 de ani, conducător auto, care aflîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:19
(15344 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Infractoare de 62 ani, încarcerată

Polițișii din Țăndărei au organizat, sîmbătă, 25 septembrie, o acțiune pentru depistarea persoanelor urmărite. În cadrul acțiunii a fost prinsă o femeie de 62 de ani care se sustrăgea executării unei pedepse ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:18
(16164 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferi băuți la volan

Sîmbătă, 25 septembrie, polițiștii Serviciului Rutier au oprit pentru control un taxi. Pentru că șoferul mirosea a alcool, polițiștii l-au testat cu aparatul Drager. Iar bănuielile polițiștilor s-au confirmat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:17
(13649 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic de persoane în Ialomița

Patru persoane, dintre care două în stare de arest preventiv, au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de persoane și trafic de minori. Suspecții, prin violențe și amenințări, au exploatat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:43
(17942 vizualizări - 1 comentariu)


Și-au bătut copilul de 8 ani pentru că era «neascultător»

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările în care a survenit vătămarea corporală a unui copil în vîrstă de 8 ani, din Slobozia. Minorul a ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:42
(18510 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: Beți și fără permise, la volan!

Agenții Postului de Poliție Giurgeni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autocamion înmatriculat în județul Argeș, la volanul căruia se afla un bărbat ce emana ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:40
(17913 vizualizări - 0 comentarii)


Armă cu aer comprimat deținută ilegal

În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, a fost depistat un tînăr, de 25 de ani, din Borănești care deținea fără drept o armă neletală, supusă ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:35
(21204 vizualizări - 0 comentarii)


«Let’s Do It, România!» cu Jandarmeria

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația «Eco Asist Romania», participă sîmbătă, 25 septembrie, la campania națională de ecologizare «Let’s Do It, România». Jandarmii se ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:33
(18578 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Și-a dat foc grajdului din greșeală

Un bărbat din Vlădeni a dat foc grajdului de furaje din propria gospodărie aruncînd la întîmplare o țigare aprinsă. Incendiul a fost anunțat miercuri, 22 septembrie, iar pompierii militari din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:27
(16083 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Fetești: Jandarmii, de pază la cele sfinte

20 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, vor asigura, duminică 26 septembrie, între orele 7.00-12.00, măsurile de ordine publică impuse de sfințirea bisericii cu hramul ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:25
(17126 vizualizări - 0 comentarii)


Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămâna Mobilității Europene»

Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămîna Mobilității Europene»

În perioada 16-22 septembrie 2010 se desfășoară cea de-a IX-a ediție a «Săptămînii Mobilității Europene», manifestare europeană anuală sprijinită de Comisia Europeană prin Direcția Generală de Mediu. În ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:30
(14096 vizualizări - 0 comentarii)


Autovehicule furate, găsite la Țăndărei și Fetești

Un autoturism și un scuter, ambele figurînd în bazele de date ca fiind furate, au fost depistate în ultimele 24 de ore de polițiștii ialomițeni. Astfel, în cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:26
(16807 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Centre de colectare fier vechi, controlate de polițiști

Trei firme cu punctele de lucru în Fetești, ce desfășoară activități în domeniul colectării deșeurilor industriale reciclabile, au fost verificate de polițiști. Urmare a controalelor, față de administratorul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:22
(15961 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a Poliției la Bărcănești și Bărbulești

Marți, 21 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza comunelor Bărcănești și Bărbulești, încercîndu-se astfel prevenirea și combaterea unor infracțiuni. În acest sens, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:19
(19061 vizualizări - 0 comentarii)


Plăți APIA de peste 1,2 miliarde de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a plătit, la data de 17 septembrie2010, suma de aproape 113 milioane de euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:13
(15856 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:48
(9970 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:21
(8621 vizualizări - 0 comentarii)


«Agroial Partener», trei zile la Slobozia

Tîrgul Internațional de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial Partener» și «Salonul Auto Slobozia» își deschid porțile. Deshiderea oficială se va organiza, joi, 23 septembrie, în fața Centrului ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(14716 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Dridu

Miercuri, 22 septembrie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Consiliul Județean Ialomița, Biblioteca Comunală Dridu și Primăria Dridu inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(19023 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Biblionet


59 de posturi vacante la «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 24 septembrie, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», la Slobozia. Acțiunea se va desfășura la sediul Agenției din strada ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(16173 vizualizări - 0 comentarii)


Muncă «la negru» în domeniul confecțiilor

În perioada 16-17 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat Campania națională în domeniul confecții-textile. În cadrul acțiunii au fost verificați 10 agenți economici, cu un număr ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(14702 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat capace de canalizare

Doi tineri feteșteni au furat noaptea trecută cinci capace de canalizare. Ghinionul tinerilor a fost că pe traseu au fost opriți de polițiști. Incidentul s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, respectiv ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:35
(15747 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți și fără permis la volan

Șoferii băuți la volan sau indisciplinați în trafic au fost noaptea trecută ținta polițiștilor din Slobozia și Fetești. În urma unor acțiuni, în trafic au fost depistați doi conducători auto ce șofau deși ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:34
(14720 vizualizări - 0 comentarii)


Nu a văzut mașina staționată și a intrat direct în ea

Marți, 20 septembrie, în afara localității Bucu s-a produs un accident de circulație,. Incidentul a fost produs pe fondul neatenției de un șofer de 76 ani, din Constanța. Pe scurt, în timp ce bătrînul de ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:33
(14567 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Miriștile incendiate, fenomen incontrolabil

În doar două zile, respectiv sîmbătă și duminică, 18 și 19 septembrie, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină la nu mai puțin de 14 arderi necontrolate. Focul s-a manifestat pe miriști, vegetație ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 20:19
(16504 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Găini furate pentru majorat

Duminică, 19 septembrie, la primele ore ale dimineții, un bătrînel din Fetești alerta Poliția prin 112. Bărbatul reclama faptul că în noaptea precedentă fusese «călcat» de hoți. Feteșteanul de 84 ani rămăsese ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 17:05
(19247 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt găini


Manasia: «Șofer» fără permis, depistat la volan

Deși nu avea permis de conducere, un tînăr de 24 ani din Manasia s-a urcat la volanul unei mașini și a fost prins de polițiști. Plimbarea cu ghinion i-a adus tînărului un dosar penal, actual fiind cercetat ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2010, 16:57
(17367 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...