Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: 720 de agenți economici, sub lupa inspectorilor ISU

E vremea controalelor

Ialomița: 720 de agenți economici, sub lupa inspectorilor ISU

Tragedia produsă în Clubul Colectiv de la București a pus pe jar autoritățile responsabile de protecția împotriva situațiilor de urgență. Printr-un act normativ emis în urmă cu o săptămînă, Guvernul a decis controale la sînge în toate barurile, discotecile, restaurantele și centrele comerciale din întreaga țară. Raportat la nivelul județului Ialomița, există 720 de astfel de unități, iar primele 14 au fost verificate la sfîrșitul săptămînii precedente. Statisticile arată că la nivelul județului doar 10 obiective dețin autorizații de securitate la incendiu. Amenzile aplicate au fost de peste 79 mii de lei...

Controale în Slobozia, Fetești și Urziceni... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 16:10 (6869 vizualizări - 17 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Dictatura Referendumului

Dictatura Referendumului

Miercuri, 4 noiembrie, în spatele copiilor care aprindeau lumînări în memoria morților de la Clubul Colectiv, primarul Alexandru Stoica arăta jumătatea lui cinci (larg, din cot) unui contribuabil inflamat de incompetența și ipocrizia edilului șef. «Dă-ți, dom’le, demisia!» a țipat slobozeanul exasperat. «Nici de-al dracu’! Uite-așa, să muriți voi!» a replicat primarul Sloboziei, făcînd gestul amintit mai sus. Pentru că nu agreăm ideea niciunei forme de violență oferim (încă o dată) o soluție legală la problemele unui oraș de provincie aflat cu o săptămînă în urma STRĂZII bucureștene.

Referendum pentru «groapa lui Stoica»... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 15:25 (17894 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CNADNR a avizat pasarela de la Drajna

CNADNR a avizat pasarela de la Drajna

Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România ia în calcul varianta construcției unui pasaj rutier peste calea ferată de la Drajna. Într-o notificare transmisă oficialilor din cadrul Consiliului Județean Ialomița, CNADNR a răspuns că va analiza oportunitatea construirii în zonă a unui pod rutier. Investiția s-ar putea ridica la peste 10 milioane de lei.

Bariera Drajna, iadul șoferilor
Bariera peste calea ferată București-Constanța de la Drajna întinde la maximum nervii șoferilor care tranzitează zona înspre sau dinspre Autostrada Soarelui. Din cauza traficului... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 14:05 (9909 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«Înainte» ne dă doi pași înapoi

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Înainte Modelu 2-2

«Înainte» ne dă doi pași înapoi

Echipa călărășeană cu nume ciudat și parțial războinic a realizat una dintre surprizele etapei a 12-a din Liga a III-a, penultima a turului. Din păcate, această surpriză s-a consumat pe terenul Unirii Slobozia. Fără Topor în defensivă, dar cu Șolcănea în linia mediană, echipa lui Ion Ionescu părea să pună stăpînire autoritară pe joc. N-a fost de acord arbitrul de centru care, la unul dintre raidurile ofensive ale oaspeților, a fost singurul care a văzut fault în careu, la duelul dintre Lazăr și unul dintre jucătorii călărășeni, minunîndu-l chiar și pe observatorul partidei. Tene a transformat în minutul 18 lovitura de pedeapsă și a adus Modelu în avantaj. În startul reprizei secunde, mai exact... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 13:15 (3584 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Proprietari pe chitanțe de mână

Proprietari pe chitanțe de mînă

De mai bine de un an, la audiențele săptămînale ale primarului Alexandru Stoica, deținătorii caselor din Bora solicită identificarea unei soluții pentru legalizarea chitanțelor de mînă în baza cărora au devenit proprietari. Depășit de situație și fără instrumente legale care să-i permită legalizarea acestor chitanțe, primarul Sloboziei face promisiunea care l-a făcut celebru: «se rezolvă!». Una dintre soluțiile-minune așteptate de către edil este un demers legislativ al deputatului Gheorghe Ialomițeanu, care a promis coetnicilor săi «acte de casă gratis». În realitate însă, drumul pînă acolo e lung și o eventuală inițiativă în acest sens abuzivă... Iar alegerile locale bat la ușă!

... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 12:55 (3743 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Eșecuri la vîrful clasamentului

Penultima etapă a turului a încins din nou lupta pentru primele locuri în Liga a IV-a Ialomița. Trecem peste ce a pățit liderul pentru a saluta surpriza rundei. Cu un parcurs foarte bun pînă acum, Olimpia Rădulești a clacat, împiedicîndu-se de Fulgerul Fierbinți, echipă în fața căreia a scos doar un egal. Ar putea fi un nou început pentru nou promovata care pînă acum nu se descurcase prea bine în primul eșalon județean. Deși se putea desprinde încă de pe acum în campioană de toamnă, nici Unirea Ion Roată nu s-a descurcat prea bine, făcînd tot egal pe teren propriu, însă mai scuzabil parcă, în fața solidei Victoria Munteni Buzău. Nici cealaltă componentă a podiumului, Andrias Andrășești, nu s-a... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 11:40 (6525 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deficit de servicii pe piața muncii din Ialomița

Deficit de servicii pe piața muncii din Ialomița

O situație a Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița arată că județul continuă să se confrunte cu lipsa serviciilor. În primele 6 luni ale anului în curs, Ialomița avea peste 8000 de șomeri și puțin peste 2700 de locuri de muncă. Cele mai multe dintre acestea erau destinate muncitorilor calificați într-o meserie.

Șomajul, încotro?
Respectivul document oficial a fost prezentat în cadrul Comisiei de Dialog Social, întrunită în cadrul unei ședințe ordinare la sediul Prefecturii Ialomița, la finele lunii octombrie 2015. Datele prezentate de reprezentanții Agenției... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 10:50 (8342 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

853 de elevi primesc «Bani de liceu»

Protecție socială în școlile din Ialomița

853 de elevi primesc «Bani de liceu»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a definitivat listele cu elevii ialomițeni beneficiari ai programului social «Bani de liceu». 853 de elevi provenind din familii sărace vor primi fonduri din partea statului pentru a putea merge la școală. Și anul acesta se aplică aceeași regulă: cei care absentează nemotivat vor rămîne fără bursă!

11 ani de protecție socială în școli Programul «Bani de liceu» a fost inițiat în anul 2004 de Guvernul României pentru a susține accesul la Educație a elevilor din medii defavorizate. Ajutorul se acordă tuturor elevilor al căror venit brut este de maximum... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 10:10 (6691 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumul județean Ciochina-Crunți, inaugurat

Autoritățile județene au inaugurat miercuri, 11 noiembrie 2015, DJ306A. Investiția este una dintre cele 3 anunțate de oficialii Consiliului Județean Ialomița la începutul acestui an. Pe lista de investiții în infrastructura rutieră a județului s-au mai numărat DJ102H, care leagă Miloșești de Reviga și DJ313, care leagă satul Horia de comuna Axintele. Valoarea însumată a acestor 3 investiții depășește 30 milioane de lei. În cazul DJ306A, Consiliul Județean a decontat lucrări în valoare de 8,9 milioane de lei. Lungimea totală a drumului este de 7,94 kilometri, iar lățimea părții carosabile este de 6 metri. Executantul lucrării este Oyl Company Holding, una dintre firmele locale... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2015, 09:25 (6195 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Despăgubiri de 1,1 milioane de euro în cazul «Raisa»

Spitalul Județean Slobozia își caută apărător

Despăgubiri de 1,1 milioane de euro în cazul «Raisa»

Cazul Raisei, fetița din Slobozia mutilată pe viață de medicul ginecolog care a asistat-o la naștere, revine în actualitate. Familia micuței cere în instanță Spitalului Județean de Urgență Slobozia despăgubiri materiale și morale de peste 1,1 milioane de euro. Procesul se desfășoară la Judecătoria Slobozia, cazul fiind trimis în judecată la începutul acestui an, după 5 ani de anchetă. Puși într-o situație fără precedent, reprezentanții spitalului de la Slobozia caută un alt jurist care să susțină cauza instituției în instanță.

Malpraxis la Spitalul Slobozia
În anul de grație ... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 18:45 (12084 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Urziceni are de retrocedat 237 hectare

Inventarierea terenurilor comandată de Ponta îi dă dreptate lui Cazacu

Primăria Urziceni are de retrocedat 237 hectare

La începutul lunii octombrie 2015, după luni bune de eforturi administrative, Instituția Prefectului Ialomița anunța inventarierea tuturor terenurilor disponibile la nivelul județului, potrivit Legii de retrocedări 165/2013, denumită și Legea retrocedărilor cu puncte, pentru care Guvernul Ponta II și-a asumat răspunderea în aprilie 2013. Paradoxal, acest inventar îi dă dreptate ex-prefectului Cazacu Marinică, acuzat la acest moment de «abuz în serviciu contra intereselor publice» pentru retrocedarea ilegală a unor terenuri agricole în 2006...

Prefectura Ialomița, avocatul lui Cazacu... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 16:10 (8614 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbalul slobozean a cheltuit ILEGAL 1 milion de euro

Fotbalul slobozean a cheltuit ILEGAL 1 milion de euro

Primăria Slobozia a pierdut la Tribunalul Ialomița procesul intentat Camerei de Conturi. În vara acestui an, municipalitatea contesta Raportul întocmit de auditori în urma controlului efectuat la Asociația Fotbal Club Unirea 04 Slobozia. Astfel, s-a descoperit că administrația locală a cheltuit ilegal fabuloasa sumă de 1 milion de euro pentru activități sportive. Banii proveneau din fonduri publice și au fost investiți în salariile jucătorilor, ale antrenorilor sau ale membrilor din cadrul conducerii AFC Unirea 04 Slobozia. Scandalul i-ar putea aduce primarului Alexandru Stoica un alt dosar penal, instrumentat de data aceasta de procurorii Direcției Naționale Anticorupție!

Fotbal plătit din bani publici... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 13:55 (6585 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul istoric de la Slobozia va fi reabilitat

Podul istoric de la Slobozia va fi reabilitat

Podul pietonal care face legătura între Slobozia și Cartierul Bora urmează să fie reabilitat. Autoritățile locale intenționează să aloce 1 milion de lei pentru reabilitarea acestei structuri de o importanță vitală pentru oraș. Podul pietonal de la Slobozia a fost construit în 1926 și refăcut în forma actuală după Al Doilea Război Mondial. Inițial, pentru reabilitarea lui, au fost alocate doar 60 mii de lei...

Un milion de lei la ultima strigare
Autoritățile slobozene intenționează să reabiliteze podul pietonal care face legătura dintre Slobozia și Cartierul Bora. Investiția se... [citește_tot_articolul]

13 Noiembrie 2015, 12:20 (7084 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Adrian Popa, șeful ISU Ialomița, martor în ancheta DNA privind tragedia din Clubul Colectiv

Exclusiv: Adrian Popa, șeful ISU Ialomița, martor în ancheta DNA privind tragedia din Clubul Colectiv

Ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție privind incendiul produs în Clubul Colectiv de la București se mută la Slobozia. Colonelul Adrian Popa, șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» Ialomița a fost audiat de procurori. Acesta are calitatea de martor.

«Sînt nevinovat!»
Surse judiciare confirmă faptul că Adrian Popa s-a prezentat la sediul DNA-Structura Centrală în ziua de sîmbătă, 7 noiembrie 2015. Potrivit propriilor declarații, șeful ISU Ialomița are calitatea de martor în ancheta deschisă de Direcția Națională Anticorupție privind tragedia... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2015, 14:13 (11141 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii șpăgari și-au recunoscut faptele în instanță

Declarații incendiare

Profesorii șpăgari și-au recunoscut faptele în instanță

Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au avut dreptate în privința acuzațiilor aduse profesorilor ialomițeni, cercetați penal pentru fapte de corupție. 16 dintre dascălii inculpați au recunoscut în fața instanței faptul că au luat mită pentru a pune note mai mari unui număr de peste 100 de elevi, în timpul sesiunii iunie-iulie a Bacalaureatului din 2012. Potrivit legii, recunoașterea faptelor le va aduce profesorilor pedepse mai mici cu o treime. Singura care deocamdată a refuzat să colaboreze cu anchetatorii a fost Otilia Dumitru, fosta șefă a Învățămîntului ialomițean. La ultimul termen al procesului, desfășurat în urmă cu o săptămînă, aceasta a cerut amînarea ședinței din lipsă de apărare... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 20:35 (28688 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedeapsă amânată pentru fosta arhitectă a Sloboziei

Prima condamnare în dosarul «Art Oil»

Pedeapsă amînată pentru fosta arhitectă a Sloboziei

În urmă cu o săptămînă, magistrații Judecătoriei Slobozia au dat prima sentință în dosarul «Art Oil», în baza căruia procurorii l-au trimis în judecată pe primarul Alexandru Stoica, alături de alți 3 funcționari din subordine. Condamnarea o vizează pe Aurelia Aionesei Esterka, fosta arhitectă a Sloboziei. Aceasta primit din partea judecătorilor o pedeapsă de 10 luni închisoare, cu amînarea aplicării ei pe o durată de 2 ani. Potrivit legii, în tot acest timp Esterka trebuie să țină legătura cu organele judiciare și să nu comită alte fapte de natură penală. În caz contrar, aceasta ar putea ajunge după gratii.

Fapte recunoscute în instanță... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 19:10 (8441 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Statul lasă fără despăgubiri familiile polițiștilor morți la Bordușani

Statul lasă fără despăgubiri familiile polițiștilor morți la Bordușani

Ialomița începea anul 2015 cu o tragedie. Pe 4 ianuarie 2015, doi agenți ai Postului de Poliție Transporturi Navale Hîrșova mureau într-un accident rutier petrecut în zona localității Hîrșova, în timpul serviciului. La 11 luni distanță de la eveniment, ancheta internă a Inspectoratului General al Poliției Române arată că, de fapt, oamenii legii nu se aflau în misiune. Reprezentanții Sindicatului Național al Polițiștilor susțin faptul că actul emis de IGPR nu concordă cu realitatea. «Ce puteau să caute oamenii respectivi în zonă, la ora respectivă? Polițiștii sînt mereu în misiune!» precizează Vasile Zelcă, președintele Sindicatului Național al Polițiștilor. De asemenea, din cauza aceluiași document... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 18:20 (5791 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Apa lui Ionașcu» nu salvează «Groapa lui Stoica»

«Apa lui Ionașcu» nu salvează «Groapa lui Stoica»

Deși declară că este un soldat disciplinat care se va supune deciziei filialei de a-l înlocui la viitoarele alegeri, Alexandru Stoica visează să-și salveze scaunul și Organizația care «n-a pierdut niciodată alegerile». Și, inspirat de exemplul lui Iisus care a transformat apa în vin și declarația lui Ponta care reduce TVA-ul la apă de la 24 la 9%, Stoica a început să se laude prin tîrg că PSD va cîștiga alegerile pentru că va reduce prețul la apa furnizată locuitorilor. Sigur, apa rămîne menajeră, iar cea mai optimistă reducere de tarif nu trece de 5 lei lunar... Dar, vorba politicianului, orice leu poate cumpăra un vot!

Idei crețe de partid... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 17:35 (7636 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Ziua pivoților

Handbal, Junioare III, CSS II București-CSS Slobozia 17-20 (9-9)

Ziua pivoților

CSS Slobozia a obținut încă o victorie în deplasare, de data aceasta cu un adversar care se bate pentru locurile fruntașe, CSS II București. După o primă repriză echilibrată, în care echipa noastră a excelat în jocul defensiv, scorul la pauză a fost 9-9. Punctul de cotitură al partidei s-a petrecut în minutul 39, cînd gazdele conduceau cu 15-14, iar Slobozia reușea apoi 5 goluri consecutive în interval de 7 minute. Elevele lui Marian Simion au surprins prin contraatacurile rapide, finalizate eficient de pivotul Tania Onea, golghetera echipei și autoarea unui meci foarte bun. La 19-15, CSS Slobozia a știut să-și conserve avantajul și a învins în final cu 20-17, consolidîndu-și poziția a treia în... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 16:45 (4914 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Centrele de Informare și Documentare, alternativă la educație

Ialomița: Centrele de Informare și Documentare, alternativă la educație

Centrele de Informare și Documentare reprezintă cea mai vie mărturie a faptului că în școlile ialomițene învățatul nu este trecut cu vederea. De luni pînă vineri, cele 25 de astfel de unități funcționale la nivelul județului oferă elevilor o altă abordare a actului educativ.

1 milion de lei investiți în Educație Primele Centre de Informare și Documentare din Ialomița au apărut în mediul rural, fiind înființate cu aproape 10 ani în urmă. Primele CDI au fost înființate în urma unui proiect bilateral româno-francez, denumit «Educație prin informație în mediul rural defavorizat». Se întîmpla... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 15:15 (5429 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10086 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11225 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13872 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12671 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12167 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10353 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10610 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5187 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...