Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Andrășești, în ascensiune continuă

Mai sînt două etape pînă la finalul turului, iar la vîrful clasamentului Ligii a IV-a continuă să se producă mișcări de trupe. Lider pentru două runde, Olimpia Rădulești a predat din nou ștafeta Unirii Ion Roată. Vinovată pentru această schimbare este Andrias Andrășești. Aceasta a învins Răduleștiul, a egalat-o la puncte și, totodată, a urcat pe podium. Unirea Ion Roată a trecut la scor în deplasare de CS Amara. Amărenii au revenit la sentimente mai bune în privința participării în «județeană», dar evoluțiile bune se lasă așteptate în continuare. În etapa a 13-a s-au petrecut și ceva surprize. Recolta Bărcănești a dat-o jos de pe podium pe Rapid Fetești, în vreme ce Spicul Colelia a bătut-o pe... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 12:15 (4333 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu este angajatul lui Stoica

Senzațional!

Ionașcu este angajatul lui Stoica

Senzațional. Ex-primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, îi dă o mînă de ajutor primarului Alexandru Stoica pentru urgentarea lucrărilor de reabilitare a rețelei de apă a orașului. Ăsta da spirit civic, domnilor primari!

Roata se învîrte La începutul săptămînii precedente, în dreptul parcului din apropierea Primăriei, l-am surprins pe ex-primarul Ionașcu dînd o mînă de ajutor la urgentarea lucrărilor de reabilitare a rețelei de apă a orașului. Angajat la unul dintre subcontractorii Recon și Doje, firma care și-a adjudecat lucrările, Gabi Ionașcu a lăsat la o parte ranchiunele politice și sprijină... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 11:25 (6998 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii ialomițeni vin la școală cu păduchi

Examenele medicale efectuate la început de an școlar în Ialomița confirmă faptul că elevii din județ încă mai au probleme cu păduchii. Potrivit informațiilor oficiale furnizate de Direcția de Sănătate Publică, peste 200 de copii aveau păduchi la momentul controlului. Mai grav este faptul că cele mai multe cazuri de pediculoză au fost înregistrate în aceleași unități de învățămînt ca și în anul trecut.

Situație complicată La fiecare început de an școlar, medicii de familie întreprind controale în unitățile de învățămînt pentru a depista eventualele boli de care suferă elevii. În urma... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:55 (5441 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Un voluntar politic pentru locul mortului

Pavel, nu uita, Slobozia nu-i a ta!

Un voluntar politic pentru locul mortului

Indiferent de partid, alegerea unui viitor candidat pentru Slobozia a devenit o problemă greu de gestionat. Cu un oraș falimentar din cauza gropii din centru și un Stoica cercetat penal pentru că a semnat ca primarul crezînd că Slobozia e moștenirea PSD, nimeni nu se mai înghesuie să-și revendice tichia de mărgăritar a județului. Și totuși... Cineva trebuie să stea pe locul mortului!

A candida sau a nu candida?!
Aceasta-i întrebarea pe care o auzim mai în fiecare zi cînd vine vorba despre alegerile din 2016 la Slobozia. Iar dacă răspunsul e evident (în fond, cîinele nu pleacă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 10:05 (8213 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Lorena Ostase, în lotul lărgit pentru Mondiale

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

Lorena Ostase, în lotul lărgit pentru Mondiale

În perioada 5-20 decembrie 2015, Danemarca va găzdui Campionatul Mondial de Handbal Feminin. Antrenorii echipei naționale a României, Tomas Ryde și Costică Buceschi au anunțat lotul lărgit format din 28 de handbaliste, din care se vor alege cele 16 jucătoare care vor merge la turneul final. Din acest lot face parte și o componentă a Unirii Slobozia, pivotul Lorena Ostase (18 ani). Aceasta va lupta pentru un bilet de avion spre Danemarca cu alți 3 pivoți: Oana Manea, Florina Chintoan și Crina Pintea.... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2015, 09:25 (3328 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marșul schimbării la Slobozia

Mesajul tinerilor care au scandat pe străzile orașului: «Stoica nu uita, ți-ai săpat groapa!»

O tînără din Urziceni se numără printre victimele din Clubul Colectiv

Peste 100 de tineri de toate vîrstele au protestat vineri, 6 noiembrie 2015, pe străzile orașului. Mesajele protestatarilor au vizat întreaga clasă politică, dar și administrația locală din Slobozia. Manifestarea a avut și un caracter umanitar, tinerii făcînd apel pentru sprijinirea Corinei Gabriela Ioniță, din Urziceni, rănită în incendiul produs în Clubul Colectiv. În prezent, fata se află internată la Spitalul Elias din București, cu arsuri de peste 40% din suprafața corpului...

Proteste la Slobozia
Manifestanții Sloboziei s-au adunat în Piața Unirii din oraș... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 22:30 (25798 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință extraordinară a Consiliului Local

Administrație scindată la Slobozia

Vineri, 6 noiembrie 2015, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul unei ședințe extraordinare. În numai o oră, fracțiunile politice din cadrul forului legislativ local au transformat sala de ședințe într-un cîmp de bătălie. Proiecte respinse, excluderi din plen, demisii... Totul sub imperiul tensiunilor sociale care reverberează zilele acestea la nivelul întregii clase politice din România!

ANL-urile lui Babilon Urgența convocării ședinței extraordinare a Consiliului Local Slobozia a fost dictată de anunțul privind finalizarea execuției locuințelor ANL. Potrivit declarațiilor... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 20:10 (5152 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

CSM Ploiești-CSM Unirea Slobozia 19-24 (10-10)

Victorie în stil de mare echipă

Unirea Slobozia nu reușise pînă acum să învingă CSM Ploiești, fie că a fost vorba de meciuri disputate acasă sau în deplasare, în Divizia A sau Liga Națională. În seara de joi, 5 noiembrie 2015, spectatorii din Sala «Olimpia» din Ploiești au fost martorii celei mai mari surprize din actuala ediție de campionat a Ligii. Ploieștiul a avut un start foarte bun, conducînd cu 2-0 în minutul 2. Slobozia a revenit, a egalat la 3 și, apoi, la 4, urmînd să se distanțeze pînă la 8-4. Încă din start s-a văzut că Georgiana Martin a prins din nou o zi excelentă în poarta Unirii. Totodată, Mădălina Toma, micuța dar inimoasa extremă dreapta a Sloboziei, a fost aproape perfectă la aruncările de la 7 metri, reușind... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 19:05 (4732 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul tandemului Mușoiu-Martin

Ialomița, județul tandemului Mușoiu-Martin

Joi, 29 octombrie 2015, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Întîlnirea a avut loc la sala de ședințe a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» și a confirmat o stare de fapt paradoxală: deși fac parte din partide politice diferite, vicepreședinții Ștefan Mușoiu și Ioan Martin constituie o echipă imbatabilă în fața căreia niciuna dintre redutele Opoziției nu are nici măcar șansa unui punct de vedere diferit de cel oficial!

Iluminații Consiliului Județean
De luni bune, pe scaunul lăsat liber de către președintele Silvian Ciupercă s-au instalat... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 13:50 (7224 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia

Mașina de vot a PSD dă rateuri

După 3 ani de funcționare ireproșabilă, mașina de vot a PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia dă rateuri. Joi, 29 octombrie 2015, consilierii Opoziției au respins 4 din cele 12 proiecte de hotărîre supuse aprobării. E drept, victoria a fost posibilă din cauza absenței unui consilier PSD din cadrul ședinței. Chiar și așa însă, performanța rămîne una notabilă.

O victorie de circumstanțe
Pe fondul nemulțumirii generale a populației, proiectele de hotărîre supuse dezbaterii în cadrul Consiliului Local Slobozia au devenit mai coerente, iar edilii locali încearcă să respecte cadrul... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 12:25 (7690 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pază sporită la Balurile Bobocilor organizate în Ialomița

Distracția elevilor, atent supravegheată

Pază sporită la Balurile Bobocilor organizate în Ialomița

În urma tragediei petrecută în Clubul Colectiv din Capitală, reprezentanții Inspectoratul Școlar al Municipiului București a decis să anuleze toate Balurile Bobocilor organizate în cluburi. În Ialomița, oficialii învățămîntului județean nu au aplicat aceeași regulă. Aceștia au emis o serie de măsuri de siguranță, create special pentru a proteja elevii în timpul unor astfel de activități extrașcolare.

Distracție sub supraveghere
Potrivit tradiției, și în Ialomița cele mai multe Baluri ale Bobocilor se organizează în alte locații decît sălile de spectacole din incinta unităților... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2015, 11:20 (7377 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lumînări aprinse la Slobozia, pentru sufletele morților din Clubul Colectiv

Anunțat pe site-urile de socializare, protestul de miercuri, 4 noimebrie a.c., de la Slobozia, a fost închinat memoriei victimelor teribilului incendiu din Clubul Colectiv. Zeci de tineri de toate vîrstele au venit în Piața Unirii și au aprins lumînări pentru sufletele morților sau s-au rugat pentru sănătatea celor rămași în viață. Primarul Alexandru Stoica a fost și el prezent, însă cîțiva dintre cetățenii din Piață i-au cerut socoteală pentru neregulile din oraș. Oamenii au reclamat că sunt nemulțumiți de apa nepotabilă, străzi și imensa groapă din centrul orașului.

#ColectivlaSlobozia... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2015, 22:05 (22637 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Filme porno cu minore, distribuite prin YouTube

Anchetă DIICOT la Urziceni

Filme porno cu minore, distribuite prin YouTube

Procurorii din cadrul DIICOT-Biroul Teritorial Slobozia au pus în mișcare acțiunea penală și au solicitat arestarea preventivă a unui bărbat, din Urziceni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de «trafic de minori», «pornografie infantilă» și «corupere sexuală a minorilor». Cel în cauză este acuzat de anchetatori că a racolat, prin internet, 7 minore din Marea Britanie și Irlanda de Nord pe care le-a obligat să se filmeze făcînd sex, ulterior distribuind scandaloasele imagini prin intermediul YouTube.

«Chibi Boy» din Urziceni, arestat preventiv
Potrivit unui comunicat de presă... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2015, 14:30 (42215 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Câmpulungeanu, ACUZAT că a vândut ilegal patrimoniul Statului

S-a întîmplat la Ciochina

Vasile Cîmpulungeanu, ACUZAT că a vîndut ilegal patrimoniul Statului

O suprafață de 13 hectare de teren, aparținînd fondului forestier național de pe raza localității Ciochina, a dispărut din administrarea Direcției Silvice Ialomița! Respectiva suprafață a fost vîndută către două persoane fizice din București. Tranzacția are la bază o hotărîre a Consiliului Local Ciochina și este ilegală, întrucît a fost efectuată fără acordul instituțiilor abilitate în domeniul silvic. Stroe Gheorghe, edilul localității, îl acuză de această ilegalitate pe Vasile Cîmpulungeanu, fostul primar al comunei. În replică, Cîmpulungeau afirmă: «Nu am știut al cui este terenul. Nu am făcut nimic ilegal...».

Litigiu la Primăria Ciochina... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 20:40 (8924 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport școlar fără autorizație în Ialomița

Transport școlar fără autorizație în Ialomița

Jumătate dintre microbuzele școlare care transportă elevii către unitățile de învățămînt din județ sînt un pericol pentru siguranța elevilor. Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au descoperit faptul că mașinile respective circulă pe șosele fără asigurare auto sau licențe de transport. Mai mult, autovehiculele prezintă și probleme tehnice.

Transport în derivă
Potrivit datelor oficiale, în Ialomița există un număr total de 66 de microbuze școlare. Un raport al Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată că mașinile din 31 de localități ale județului sînt puse în mișcare... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 19:15 (4136 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Ne revenim cu greu

Handbal, Universitatea Cluj-CSM Unirea Slobozia 26-21 (13-10)

Ne revenim cu greu

Ardelenii au dovedit încă o dată că sînt oameni aparte. Suporterii Universității Cluj le-au așteptat pe fetele de la Unirea Slobozia cu un banner care nu are nevoie de comentarii: «Handbalul este o mare familie! Alături de voi, cu Andreea Nica în inimă!». Este un moment peste care nu știm cînd și cum se va trece, însă cu siguranță acest lucru nu s-a întîmplat la meciul cu U. Cluj. Unirea a întîlnit cea mai tînără echipă din Liga Națională dar nu a reușit să-i pună stavilă decît în prima jumătate a reprizei întîi. A fost 8-7 pentru Slobozia, iar apoi alb-negrele antrenate de Carmen Amariei s-au dezlănțuit avînd-o în primplan pe Florina Chintoan, pivot de echipă națională și una dintre puținele... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 18:10 (8024 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Din noiembrie 2015

Ialomița: Salarii mărite cu 900 mii de lei pentru medici și asistente

Creșterea cu 25% a salariilor din sistemul medical aduce un plus de 900 mii de lei la veniturile medicilor și asistentelor din județul Ialomița. Potrivit reprezentanților filialei județene a Sindicatului «Sanitas», peste 1300 de angajați din spitalele județului vor beneficia de această prevedere legală. Deși lucrează în sistemul sanitar, actul normativ nu-i vizează însă pe angajații Direcției de Sănătate Publică sau pe cei ai Casei Județene de Asigurări de Sănătate.

Se întîmplă cu adevărat
Ordonanța de Urgență a Guvernului nr. 35/2015, privind creșterea salariilor cu 25% a medicilor... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 17:25 (6252 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Amara nu s-a prezentat la Țăndărei

Fotbal, Liga a IV-a

Amara nu s-a prezentat la Țăndărei

Etapa a 12-a din Liga a IV-a, petrecută sîmbătă, 31 octombrie 2015, a păstrat podiumul intact. Rădulești a trecut de Munteni Buzău în ceea ce s-a vrut derbyul etapei, în vreme ce Ion Roată a depășit-o pe codașa Voința Reviga, iar apărarea Unirii nu s-a dezmințit și a luat iar 3 goluri. Rapid Fetești a învins la limită Abatorul, Andrășeștiul a răpus Axintele chiar în fieful alb-verzilor, iar Traian a furnizat o mică surpriză învingînd Bărcăneștiul. Scorul etapei a fost furnizat de Recolta Gheorghe Lazăr, iar tot la capitolul surprize poate fi trecut succesul Coleliei în fața Recoltei Gheorghe Doja. Cam aceasta ar fi istoria celor 7 meciuri jucate în etapa a 12-a. Da, doar 7 pentru că în zadar i... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 16:50 (6914 vizualizări - 13 comentarii)

POLITICĂ

Stânga «dirijează» alegerile la Slobozia

Stînga «dirijează» alegerile la Slobozia

Liderii PSD se laudă public că n-au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Independent are un scenariu interesant, care validează această performanță tristă pentru județ.

Laudă-mă, gură! La sfîrșitul lunii septembrie, începutul lunii octombrie, PSD a mimat democrația internă. Adică și-a revalidat președinții, candidați unici prin filialele municipale și județene. Cu fiecare dintre aceste prilejuri, liderii de prima mînă sau șeptarii cu pretenții au declarat public că nu au pierdut niciodată alegerile la Slobozia. Trist, dar adevărat... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 14:10 (7965 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

3 medalii «Naționale» pentru CS Amara

Lupte libere

3 medalii «Naționale» pentru CS Amara

În perioada 30 octombrie-1 noiembrie, la Tîrgu Mureș s-a desfășurat campionatul național de lupte libere, adresat copiilor II (12-13 ani) și copiilor I (14-15 ani). La această competiție au participat 1100 sportivi, 6 dintre aceștia fiind legitimați la echipa ialomițeană. La categoria 29 kilograme, Alexandru Stan a obținut locul 1 și, în consecință, titlul național. Un al doilea titlu național a fost obținut la categoria 59 kilograme de Cristian Lungu. Pentru acesta este deja al patrulea titlu național pe 2015, obținînd tot ce se poate la cadeți și copii I în sală și pe plajă. Amara a mai bifat și un titlu de vicecampion național prin Marian Stanciu la categoria 47 kilograme. «Mă bucură performanțele... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2015, 13:20 (4814 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grivița: A intrat cu mașina într-o căruță

Duminică, 8 ianuarie a.c., la Grivița, s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 26 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe raza comunei, nu a adaptat viteza la condițiile ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:44
(15069 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Poliția Rutieră Ialomița: 226 de amenzi în trafic de peste 36000 lei

Timp de două zile, respectiv, sîmbătă și duminică, 7-8 ianuarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unei informări, încălcările ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:43
(12782 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fetiță de 5 ani, accidentată

O fetiță de 5 ani a fost lovită de o mașină la Fetești. S-a întîmplat duminică, 8 ianuarie 2012, cînd copila, lăsată nesupravegheată, nu s-a asigurat în momentul traversării și s-a lovit de ușa laterală ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:42
(12793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Hoți de fier vechi, prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, din Țăndărei, sînt cercetați de polițiști pentru de furt calificat. Cei trei au fost prinși vineri, 6 ianuarie a.c., pe strada Păcii, din Țăndărei, în ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:41
(12034 vizualizări - 2 comentarii)


Vijelia și ploile au făcut ravagii și în Ialomița

Vîntul puternic de zilele trecute dar și ploile abundente de sîmbătă, 7 ianuarie a.c., au făcut ca pompierii militari să intervină pentru cinci situații de urgență.
Astfel, vineri spre sîmbătă noaptea ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:40
(13546 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a refuzat recoltarea de probe biologice de sînge

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, este cercetat penal de polițiști pentru refuz de recoltare probe biologice de sînge în vederea stabilirii alcoolemiei. Șoferul a fost depistat la volanul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:37
(10373 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Impozitul pe venit prin reținere la sursă sub forma plăților anticipate, de virat

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, începînd cu 1 ianuarie 2012, persoanele juridice sau alte entități care conduc evidență contabilă au obligația să calculeze ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2012, 14:36
(12737 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, în control la biserici

În ultimele zile, pompierii au controlat mai multe lăcașuri de cult din Ialomița. «Avînd în vedere că bisericile și mînăstirile prezintă o mare vulnerabilitate la incendii din cauza construcțiilor, mobilierului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:57
(15866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: L-a acroșat pe trecerea de pietoni!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, în timp ce un tînăr slobozean, de 32 ani, conducea un autoturism pe raza localității, nu a acordat prioritate de trecere unui pieton aflat în traversarea părții ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:40
(10599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Hoți de fier vechi, surprinși la furat la o fabrică dezafectată din satul Poiana

Efectivele Secției Poliție Rurală Slobozia au acționat joi, 5 ianuarie a.c., pe linia prevenirii și combaterii sustragerii de deșeuri feroase din incinta unei foste fabrici situată pe raza satului Poiana ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:27
(14076 vizualizări - 1 comentariu)


Guvernul României: Premierul Emil Boc vrea combaterea «marii evaziuni»

Primul-ministru Emil Boc a condus vineri, 6 ianuarie 2012, la Palatul Victoria, ședința Comitetului interministerial pentru combaterea evaziunii fiscale. Premierul Emil Boc a cerut miniștrilor de Finanțe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:04
(13774 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînăr arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Polițiștii din Urziceni au depistat joi, 5 ianuarie a.c., pe raza municipiului, un tînăr localnic de 33 ani, pe numele căruia Judecătoria Călărași a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:01
(9984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Făcăeni: Trei tineri, cercetați de polițiști după ce au furat hamuri de cai

Poliția a fost sesizată joi, 5 ianuarie a.c., de către o femeie din comuna Făcăeni despre faptul că persoane necunoscute i-au sustras două seturi de hamuri pentru cai. După verificările polițiștilor, au ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 13:00
(15097 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Slobozia: Prins cu un cuțit pe stradă

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat joi noaptea, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1,00, pe strada Mihai Eminescu, din Slobozia, un tînăr de 29 ani, domiciliat în localitate ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2012, 12:58
(14425 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cuțit


APIA Ialomița: Viză anuală pentru carnetele de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere agricole cuvenite, rentierii au obligația să se prezinte la sediul din ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 13:21
(20181 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Contractele de arendă, înregistrate și la Finanțe

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în conformitate cu prevederile OUG nr. 125/2011, s-a reglementat obligativitatea înregistrării contractelor de arendă la organul fiscal în raza ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:46
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan și fără permis, a produs un accident în Slobozia. A fugit de la locul faptei și a fost prins în Țăndărei!

Polițiști din Țăndărei au identificat în trafic, pe raza orașului, un autoturism care fusese implicat într-un eveniment rutier pe raza municipiului Slobozia, șoferul părăsind locul accidentului. Astfel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:34
(9240 vizualizări - 0 comentarii)


Păltiniș: Amărean depistat beat la volan. A refuzat alcooltestul și recoltarea de sînge!

Polițiștii au oprit pentru control în trafic miercuri, 4 ianuarie a.c., pe raza satului Păltiniș, un autoturism, la volanul cărui se afla un bărbat de 41 ani, din orașul Amara. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:21
(10837 vizualizări - 0 comentarii)


Minor din Urziceni, prins la volan în Slobozia. A luat mașina tatălui la o plimbare!

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.15, o patrulă de siguranță publică a oprit pentru control, în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un minor, de 17 ani, din Urziceni. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:10
(7657 vizualizări - 1 comentariu)


Campanie a Poliției: «Fii precaut. Hoții nu dorm!»

Polițiștii slobozeni au acționat în Piața Agroalimentară și Piața Cuza Vodă, zone în care afluxul de persoane este ridicat, în cadrul campaniei de prevenire a furturilor din locuințe «Fii precaut. Hoții ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 12:08
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Marcarea pentru ouă destinate consumului

Pentru o mai bună informare a opiniei publice și pentru evitarea oricăror confuzii, referitor la marcarea pentru ouă în coajă destinate consumului, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:28
(11605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 1.30, un tînăr de 29 ani, din Cosîmbești, a fost surprins de polițiști în timp ce conducea un autoturism aflîndu-se sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:13
(13370 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Joi, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii au depistat pe DC1, un autoturism care se deplasa din direcția Frățilești către Săveni. La volan se afla un tînăr, în vîrstă de 22 ani. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 10:12
(10317 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Normele de venit pentru 2012 și coeficienții de corecție

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița înștiințează contribuabilii care își desfășoară activitatea în mod individual că au fost afișate pe site-ul instituției www.dgfpialomita.ro și la sediile ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 07:17
(17958 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: La furat de cai în noaptea de Revelion

Polițiștii au reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un tînăr de 20 ani, din comuna Reviga, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. În fapt ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:52
(12294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt cal


Pompierul care i-a spulberat pe cei doi tineri la Gheorghe Doja, reținut

Tînărul slobozean de 33 ani, care i-a accidentat spulberat pe cei doi tineri pe o stradă din localitatea Gheorghe Doja în ziua de 1 ianuarie 2012, a fost reținut marți, 3 ianuarie a.c., pe bază de ordonanță ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:51
(19033 vizualizări - 2 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Surprinși la braconaj de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 3 ianuarie 2012, pe linia prevenirii și combaterii braconajului pe fondul cinegetic Sfîntu Gheorghe. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:50
(14980 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Modificări la depunerea Declarației 390

Începînd cu data de 4 ianuarie 2012, pentru perioade de raportare începînd cu decembrie 2011, Declarația 390 se va putea depune doar pe noile versiuni de soft, publicate pe portalul ANAF. Depunerea prin ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2012, 06:49
(5032 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: I-a luat foc mașina

Marți, 3 ianuarie 2012, în jurul orei 16,30, un autoturism a luat foc pe raza orașului Amara. Cel mai probabil, incendiul a pornit de la o fisură a furtunului de alimentare cu benzină. În scurt timp, flăcările ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:40
(12446 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, mai multe piese de mobilier și diverse materiale textile din locuința unui cetățean din Săveni au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul s-a produs ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2012, 10:39
(11337 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...