Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Fotbal, Liga a III-a, Voința Snagov-Unirea Slobozia 0-3

Ionescu a trecut de echipa lui Dună

Deplasarea la Snagov a Unirii Slobozia nu a fost deloc privită ca un simplu fum de țigară, ci mai degrabă ca o confruntare dificilă. Un argument în acest sens l-a reprezentat însuși antrenorul principal al ilfovenilor. Marin Dună a reprezentat un nume extrem de important în istoria recentă a Unirii. După plecarea de la Slobozia, fostul atacant al Progresului a probat mai multe proiecte ilfovene, iar sezonul acesta se ocupă de destinele Voinței Snagov. În meciul cu Unirea Slobozia, disputat vineri, 23 octombrie, Marin Dună și-a reîntîlnit cîțiva dintre foștii elevi, iar în final balanța s-a înclinat în favoarea lui Lazăr, Ibrian, Macare sau Toma. Galben-albaștrii au transformat Snagovul într-o... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 17:15 (4336 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ruinele culturale ale Ialomiței

Ruinele culturale ale Ialomiței

În lung de linie, în satele din Ialomița au fost construite 62 de cămine culturale. O parte dintre acestea au însă nevoie de reabilitare urgentă. Prinși la mijloc, primarii din respectivele localități susțin faptul că nu dispun de fonduri suficiente pentru reabilitare. Prețul mediu pentru demararea unor astfel de lucrări începe de la 400 mii de lei.

Cultura are nevoie de reparații
Informațiile privind starea căminelor culturale din mediul rural ialomițean sînt făcute publice de reprezentanții Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:45 (7487 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Ca la «Mondiale»!

Handbal, Liga Națională, 3 meciuri în 5 zile pentru Unirea Slobozia

Ca la «Mondiale»!

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica a lăsat urme adînci în sufletele handbalistelor de la Unirea Slobozia. Grupul a rămas însă unul sudat, care a decis în aceste zile să strîngă rîndurile și, așa cum și-ar fi dorit Andreea, să meargă mai departe și să lupte cu o ambiție întreită pentru rămînerea în Liga Națională. Federația Română de Handbal a dat dovadă de înțelegere cu privire la situația din ultima săptămînă a echipei slobozene și a hotărît să amîne meciul cu CSM Ploiești, programat inițial pentru sîmbătă, 24 octombrie. Înțelegerea FRH se oprește aici sau, mai degrabă, noi nu mai înțelegem nimic. Și aceasta deoarece jocul cu Ploieștiul a fost reprogramat pentru 5 noiembrie, la doar o zi... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 16:05 (4066 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

Se întîmplă la Slobozia

Bebeluși în stare gravă, abandonați în spital

O poveste cutremurătoare se petrece pe Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Două fetițe de cîteva luni au fost abandonate de mame din cauza problemelor medicale suferite la naștere. Una dintre micuțe are creierul slab dezvoltat, iar cealaltă abia poate respira, pentru că plămînii săi se comportă ca niște bureți. Ambele fetițe vor fi transferate către un centru de plasament din Slobozia...

Copilărie furată
Două trupuri mici de copil se zvîrcolesc în scutece pe patul de spital de la Pediatrie. Sînt două fetițe care-și împart soarta nefericită. Au fost abandonate... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 15:10 (3552 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Marian Cruțu, pericol public pe șosele

Șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița este vizat de două dosare penale, privind infracțiuni la regimul rutier. În primul caz, acesta a lovit cu mașina o adolescentă, iar în cel de-al doilea victima și-a pierdut viața în urma accidentului. Ambele anchete sînt coordonate de Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia.

Cercetările sînt în curs Marian Cruțu, șeful Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița a demonstrat că nu se descurcă la volan. În ultima lună acesta a fost implicat în două evenimente rutiere, ale căror cercetări s-au concretizat în constituirea... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 14:20 (20609 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

SPORT

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Lupte libere

Cristian Lungu, bronz la «Balcanice»

Săptămîna trecută s-a desfășurat la Bursa, în Turcia, Campionatul Balcanic de lupte libere adresat cadeților. Multitudinea de titluri naționale obținute atît pe saltea cît și pe nisip l-au propulsat pe Cristian Lungu de la CS Amara în postura de titular al naționalei României la categoria 58 kilograme. Promițătorul luptător pregătit de Marian Moraru s-a distins printr-o medalie de bronz la individual și una similară în concursul pe echipe, rezultate considerate «meritorii» de conducătorii delegației române. Altfel, la finele săptămînii trecute, cei mai mici luptători ai CS Amara au participat la Tîrgoviște la campionatul național adresat categoriei copii 3 (10-11 ani). La această competiție s... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 13:10 (4149 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

GAL «Dunărea de Jos», campioana implementării fondurilor europene în Ialomița

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos»-subregiunea Bordușani-Giurgeni este primul astfel de organism înființat în Ialomița și unul dintre cele mai active din țară. Potrivit informațiilor oficiale, în ultimii 3 ani, în cadrul celor 21 de administrații locale din componența sa, Asociația a reușit să finalizeze 23 de proiecte care au vizat infrastructura rutieră și serviciile edilitare. Săptămîna trecută, la Gura Ialomiței, a fost inaugurat cel mai recent proiect, respectiv asfaltarea unui drum comunal în lungime de 800 de metri...

O Asociație de «oameni de cuvînt»
... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 12:40 (5669 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Surpriză la Bărcănești. Ion Roată la prima înfrîngere!

Liga a IV-a devine tot mai interesantă. Bătălia la vîrful clasamentului este atît de încinsă încît mai că i-am propune șefului AJF prelungirea suspansului cu un play-off ad-hoc. Etapa a XI-a, disputata sîmbătă, 24 octombrie 2015, ne-a răspuns la o dilemă: Unirea Ion Roată poate fi bătută. Cei care au găsit cheia pentru a le lua toate punctele uniriștilor sînt Recolta Bărcănești, formație de mijlocul clasamentului, fără mari pretenții. 3-2 a fost scorul pe care Bărcăneștiul l-a administrat celor din Ion Roată, iar în aceste condiții Liga a IV-a Ialomița are, după 11 etape, un nou lider. Grație băieților de treabă din Amara, dispuși să încaseze, Olimpia Rădulești a egalat la puncte Unirea Ion Roată... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 11:15 (6225 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Podul de la Dridu nu va fi finalizat în 2015

Investiția executată la podul de peste rîul Prahova, la Dridu, stagnează. Oficialii județeni se pregătesc să rezilieze contractul cu Strabenbau Logistic SRL. Valoarea investiției este de 2,8 milioane de lei. Circulația pe pod este blocată din anul 2012.

Investiție cu ghinion
Blocate o dată în anul 2013, lucrările de reabilitare a podului de la Dridu au fost reluate în primăvara anului 2014, după o nouă licitație cîștigată de Strabenbau Logistic SRL. La acest moment însă, graficul de execuție înregistrează întîrzieri, iar oficialii județeni nu mai au soluții pentru deblocarea situației... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2015, 10:25 (9227 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Fiscul execută silit 540 de slobozeni care stau la bloc

Războiul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița cu asociațiile de proprietari din Slobozia care nu și-au plătit obligațiile financiare continuă. Acum a venit rîndul locatarilor care stau la bloc să răspundă pentru datoriile acumulate de asociațiile rău-platnice. Pînă în prezent, au fost emise 540 de popriri pe numele proprietarilor de apartamente din oraș. Suma care trebuie recuperată este în valoare de 72 mii de lei.

Proprietari și debitori
Cînd vine vorba despre datoriile la bugetul de stat neachitate, Fiscul ialomițean pare neiertător. Așa se face că reprezentanții... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 20:05 (20987 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Marian Balea, cameleonul politic de la Țăndărei

Politica de Țăndărei e anostă. Exact ca în poezie: «N-auzi cîntări, nu vezi lumini de baluri...». Așa că, în compensație, astăzi ne ocupăm din nou de Marian Balea, politicianul care reușește performanța de a fi în același timp consilier local și președinte în două partide politice diferite. Hai, că pe asta n-ați mai auzit-o!

O nebunie de politician
Marian Balea este un exemplu clasic de tîrgoveț politic. Hotărît, combativ, intransigent, inflexibil. Gata să se ia de gît cu toată lumea pentru a accede într-o funcție din care să facă bine «la amărîții ăștia pe care nu-i bagă nimeni... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 15:35 (10758 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Spitalele ialomițene, păgubite de sistemul informatic sanitar

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița lasă spitalele din județ fără bani. Totul din cauza «revoluționarului» sistem informatic privind decontarea serviciilor medicale, implementat la nivel național. Reprezentanții unităților medicale se plîng de faptul că aplicația informatică se blochează, iar aceștia nu au suficient timp la dispoziție pentru a-și înregistra în bazele de date serviciile oferite pacienților. Și pentru că nu se regăsesc în sistem, respectivele servicii nu sînt plătite. Cea mai gravă situație se întîmplă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, care luna trecută a rămas fără 300 mii de lei. «Nu e vina sistemului, oamenii nu știu să-l utilizeze. Să apese mai bine pe butoane... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2015, 11:50 (4790 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

Scandal sexual în Ialomița

Minor de 7 ani, filmat și obligat să se masturbeze

O întîmplare șocantă iese la iveală o dată cu cercetarea penală de către procurorii DIICOT Ialomița a unui tînăr de 17 ani dintr-o localitate ialomițeană. Acuzat de pornografie infantilă, tînărul a realizat un filmuleț în care apare un minor de 7 ani pe care l-a bătut și l-a obligat să se masturbeze. Imediat după ce a realizat înregistrarea cutremurătoare, acesta a transmis-o prin bluetooth prietenilor săi. Organele judiciare au fost sesizate de mama copilului care apare în respectivele imagini.

Percheziții DIICOT în Ialomița
Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 20:40 (8781 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Steluța este GHID ASTRAL

Steluța este GHID ASTRAL

Drumul către cunoaștere e lung și anevoios. Steluța Iancu a vrut însă mai mult. A vrut să obțină cunoașterea de sine. Și, după 8 ani de căutări, studii, examene și împliniri, a reușit. Se recomandă drept consultant karanna. Într-un limbaj profan, asta ar însemna ghid astral. Ce este astral și ce nu, e o altă poveste. Dar este una pe care o spun sute și mii de oameni. Steluța Iancu este doar unul dintre ialomițenii care a căutat și a găsit îndrumare în acest univers de o infinită complexitate.

Supranaturalul din noi
Steluța Iancu s-a izbit de universul astral în urmă cu 9 ani,... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 17:35 (5391 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Sărăcia lasă urme adînci

Malnutriția și analfabetismul afectează copiii din Ialomița

Ținută la secret de autorități, starea în care se află o bună parte dintre copiii din Ialomița este cutremurătoare. Intitulat «Bunăstarea copilului în mediul rural», un raport al Fundației World Vision prezintă în detaliu soarta copiilor care locuiesc în satele din județ. Potrivit eșantionului în baza căruia a fost realizată lucrarea de specialitate, o bună parte dintre acești copii înfruntă malnutriția și lipsa de educație. Pentru a diminua aceste efecte, la începutul acestei săptămîni, reprezentanții Fundației, alături de cei ai autorităților județene au participat la o întîlnire privind găsirea de soluții pentru contractarea unor servicii sociale eficiente.

Situație dezastruoasă... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 15:05 (5093 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Ialomița: Bărbulești, raiul ajutoarelor sociale

Uitată în timp și fără perspective, comuna Bărbulești trăiește din ajutoare sociale. O statistică a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată faptul că statul acordă Bărbuleștiului, sub formă de subvenții, cîte 1 milion de lei în fiecare lună. Situația este cu atît mai delicată cu cît, uitîndu-ne în jur, putem sesiza că beneficiarii ar putea renunța la acești bani. Au mașini scumpe și case care «se învîrt după soare», bunuri pe care însă nu le pot justifica. Cu toate acestea legea îi consideră fără venituri și devin asistați sociali...

Viața în Bărbulești
... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2015, 13:15 (8591 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Zi de doliu la Slobozia

Handbalista Andreea Nica, condusă pe ultimul drum

Dispariția fulgerătoare a Andreei Nica, handbalista echipei CSM Unirea Slobozia , a lăsat fără cuvinte întreaga lume a sportului ialomițean. Joi, 22 octombrie 2015, colegele, antrenoarea Victorina Bora, familia, dar și oameni simpli din oraș au venit să o conducă pe ultimul drum pe valoroasa sportivă. 

Lacrimi pentru Andreea Nica
Funeraliile dedicate sportivei au început aproape de orele prînzului. Colegele de echipă, alături de antrenoarea Victorina Bora au venit să fie alături de familia îndurerată a Andreei Nica și să o conducă pe aceasta pe ultimul drum. Gestul lor a... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2015, 21:00 (6400 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Supermarketul ilegal de la Fetești

Totul este posibil

Supermarketul ilegal de la Fetești

Locuitorii din Fetești reclamă construcția la doar cîțiva pași de dispensarul TBC din oraș a unui supermarket Penny. În timp ce oamenii se tem pentru sănătatea lor, autoritățile sanitare susțin faptul că obiectivul este amplasat ilegal. Muncitorii au deschis șantierul fără avizul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, doar în baza autorizației de construcție emisă de Primăria Fetești. Procedura legală este însă diferită. Constructorul ar fi trebuit să beneficieze de un aviz sanitar de amplasament, iar apoi, în baza acestui document, să ceară autorizația de construcție. Reprezentanții DSP susțin că eliberarea documentului cu parafa instituției este imposibilă deoarece construcția încalcă normele... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 20:05 (7949 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Groapa lui Stoica» are un nou termen: iunie 2016!

«Groapa lui Stoica» are un nou termen: iunie 2016!

Alexandru Stoica a anunțat public că «un termen aproape de adevăr pentru groapă va fi la sfîrșitul lunii iunie 2016». Declarațiile primarului Sloboziei vin la puțină vreme după ce a anunțat la fel de public că «situația a fost deblocată»...

Istoria unei minciuni publice
Proiectul de reabilitare a Pieței Revoluției din Slobozia a fost lansat în 2007. Selecția antreprenorului general al lucrării a durat mai bine de 7 luni, în perioada 2013-2014. Lucrările la «Groapa lui Stoica» au demarat, oficial, prin luna aprilie a anului 2014. În anul și jumătate care a trecut de la acest moment... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 19:40 (5640 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămâne în libertate

Comisarul Sorin Goagă, iertat de instanță

Șeful suspendat al Serviciului Rutier Ialomița rămîne în libertate

Tribunalul Ialomița a dat primele sentințe în dosarul agenților Serviciului Rutier din Țăndărei, acuzați de luare de mită și mai multe infracțiuni de fals. Cercetările au scos la iveală faptul că la activitatea infracțională a oamenilor legii ar fi aderat și șeful acestora, comisarul Sorin Goagă. Suspendat din funcția de conducere pe care o avea în cadrul Serviciului Rutier Ialomița, Goagă a primit din partea judecătorilor doar un avertisment și a fost obligat la plata unor cheltuieli judiciare în valoare de 3000 de lei. Nu la fel de blîndă a fost sentința în cazul agenților. Doi dintre aceștia au fost condamnați la 4 ani de închisoare cu executare. Hotărîrea nu este definitivă și a fost atacată... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2015, 19:10 (8525 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: 14 filtre ale Poliției

Fetești: 14 filtre ale Poliției

Peste 35 de polițiști au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Fetești și pe raza localităților limitrofe pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. Astfel, miercuri, 12 martie ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 17:21
(22415 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Peste 950000 de cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește fermierilor care intenționează să solicite sprijinul pe suprafață că termenul limită pentru depunerea cererilor de plată este 17 mai 2010. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:34
(24751 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Șoferul» care a provocat accidentul în lanț, reținut de polițiști

Miercuri, 12 mai a.c., tînărul «șofer» răspunzător de accidentul provocat sîmbătă spre duminică, respectiv 8 spre 9 mai, a fost reținut pentru 24 de ore. Să reaminitim că tînărul, de 22 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2010, 16:27
(20665 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


În atenția producătorilor și cumpărătorilor de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește cumpărătorilor care achiziționează lapte, precum și producătorilor deținători de cotă de lapte pentru vînzări directe, că declarațiile ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 18:04
(20148 vizualizări - 0 comentarii)


Contrabandă cu țigări

În urma unor acțiuni desfășurate în ultimele cinci zile în vederea combaterii transportului și a comerțului ilicit cu mărfuri, polițiștii ialomițeni au depistat mai multe persoane care transportau sau comercializau ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:43
(26367 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Peste 4 tone de fier vechi, confiscate

În cursul zilei de marți, 11 mai, polițiștii din Urziceni au organizat și executat o acțiune pentru prevenirea și combaterea actelor de comerț ilicit. În timpul desfășurării acțiunii, polițiștii au depistat ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:38
(22551 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins de polițiști după ce a furat o bicicletă

Marți, 11 mai,polițiștii din Țăndărei au fost sesizați prin 112, de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au furat bicicleta pe care o ținea în fața locuinței ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2010, 17:35
(21989 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 18:13
(14021 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:58
(14575 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A ascuns produsele furate sub fustă

La începutul săptămînii în curs, luni, 10 mai, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată de patronul unei firme despre faptul că o femeie a sustras produse cosmetice din magazinul societății. La fața ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:29
(24655 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Cocora: Din căruță în copac

Luni, 10 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe DJ102H, pe raza localității Cocora, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:28
(25477 vizualizări - 0 comentarii)


6 luni de închisoare pentru că a condus mașina fără permis

La mai puțin de două ore de la primirea unui mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, polițiștii au identificat și reținut persoana în cauză, aceasta fiind arestată pentru executarea pedepsei. În ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:27
(25099 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal

Luni, 10 mai 2010, polițiștii din Urziceni au depistat, în urma unor controale efectuate, un agent de pază care deținea ilegal o armă supusă autorizării. Agentul de pază, un bărbat, de 30 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:26
(26421 vizualizări - 0 comentarii)


Scrumbie confiscată

În cursul nopții trecute, respectiv 10 spre 11 mai, polițiști din Țăndărei au organizat un filtru pe Drumul Național 2A, în zona Chirana, ocazie cu care a fost oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:25
(22822 vizualizări - 0 comentarii)


Siguranța elevilor, în atenția polițiștilor

Luni, 10 mai, timp de patru ore, polițiștii din Urziceni au acționat pentru prevenirea și combaterea delicvenței juvenile în unitățile de învățămînt, în scopul diminuării riscului infracțional și victimal ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2010, 17:24
(13925 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: polițist elev


Armele și munițiile, la verificare

Armele și munițiile, la verificare

Polițiștii ialomițeni atenționează persoanele juridice care dețin arme și muniții că autorizațiile de deținere și de folosire a armelor letale și a armelor neletale supuse autorizării, respectiv a munițiilor ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:18
(22125 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: arme verificare


Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», ediția a XIII-a

În perioada 13-16 mai 2010, în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița și a Consiliului Local Slobozia, se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:14
(23124 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale Poliției

Poliția Municipiului Urziceni a organizat sîmbătă 8 mai, în intervalul orar 08.00-12.00, o acțiune ce a vizat menținerea ordinii și liniștii publice, prevenirea și combaterea infracțiunilor cu violență ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:04
(23029 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: acțiune Poliție


Vlădeni: Patron amendat

La finele săptămînii trecute, sîmbătă, 8 mai, polițiștii feteșteni, împreună cu comisari din cadrul Gărzii Financiare Ialomița, au organizat și executat o acțiune pentru cunoașterea, prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 15:02
(27426 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Bătrîn tîlhărit

Sîmbătă, 8 mai, în jurul orelor 20.30, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de către un barman angajat la o discotecă din localitate, despre faptul că un bărbat, de 60 de ani, a fost victima unei infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:59
(21550 vizualizări - 0 comentarii)


Cîștigătorii Festivalului-Concurs «Ionel Perlea», a XIX-a ediție

Festivalul și Concursul Național de Interpretare a Liedului «Ionel Perlea», ediția a XIX-a, desfășurat în perioada 7-9 mai 2010, și-a decis cîștigătorii. Juriul a decis acordarea marele premiu «Ionel Perlea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:44
(25358 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Eroilor», sărbătorită de jandarmi

«Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează joi, 13 mai, manifestări comemorative dedicate „Zilei Eroilor“ și „Înălțării Domnului“» informează reprezentanții instituției. Sărbătoarea se va ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2010, 14:38
(22060 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni în trafic

Vineri, 7 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe raza municipiului Slobozia, acțiunea avînd ca principal scop combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:07
(21770 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia rutier


Fetești: Braconaj piscicol

Polițiștii Formațiunii de Ordine Publică pentru Mediul Rural Fetești au continuat acțiunile pe raza comunelor din zona de competență, avînd ca scop prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a delictelor ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:05
(23364 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Slobozia: Cercetat penal pentru conducerea unui autoturism neînmatriculat

Vineri, în jurul orei 19.15, agenții Biroului Rutier Slobozia au oprit pentru control un autoturism ce avea plăcuțe cu numere de înmatriculare provizorii, la volanul căruia se afla un tînăr, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 16:04
(14923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia dosar penal


Fetești: Acțiunea SIGURANȚA continuă

Pentru creșterea gradului de siguranță publică, în cursul zilei de vineri, 7 mai a.c., începînd cu orele 15.00, efective din toate structurile operative ale Poliției Municipiului Fetești, în colaborare ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2010, 15:37
(13995 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


«Centura de siguranță îți poate salva viața!»

«Conștientizarea participanților la trafic cu privire la importanța utilizării centurii de siguranță și, mai ales, asupra faptului că portul acesteia scade riscul unei accidentări grave și a decesului în ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:14
(25015 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire a faptelor antisociale

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în ultimele zile, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. 14 autovehicule ce prezentau ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 18:13
(22967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție acțiune


Alexeni: Fată de 15 ani, violată

Doi tineri, de 19, respectiv 22 de ani, ambii din Ion Roată, acuzați că au violat o minoră în vîrstă de 15 ani, au fost introduși în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul IPJ Ialomița joi, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:39
(28647 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Alexeni viol


Fetești: A plecat să doarmă la o prietenă și familia a dat-o dispărută

În noaptea de 5/6 mai a.c., în jurul orei 01.40, Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 21 de ani, din localitate, despre faptul că nepoata sa, o minoră de 12 ani, a plecat de acasă în cursul ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2010, 13:34
(30773 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...