Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

În sfârșit, victorie!

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-UTA Arad 2-1

În sfârșit, victorie!

În etapa 4 din play-out-ul SuperLigii, Unirea Slobozia a întâlnit «acasă», la Clinceni, UTA Arad, partidă disputată duminică, 13 aprilie 2025. În această stagiune a play-out-ului, Unirea Slobozia venea după o serie de 3 remize, 1-1 în deplasare cu Sibiul, 0-0 «acasă» cu Petrolul și 1-1 în deplasarea cu Farul Constanța fiind scorurile înregistrate de slobozeni. Victoria cu UTA lui Rednic, 2-1, consemnată la finalul meciului, acordă Unirii Slobozia speranțe. Nu prea multe căci, din nefericire, suntem o echipă prea mică pentru a conta în «joaca» celor mari...

 

Unirea sub Mihalcea... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2025, 12:50 (2933 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

În grafic

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 27-25 (14-11)

În grafic

În actualul sezon competițional la handbal feminin, CSM Unirea Slobozia pare că se îndreaptă, cu mici sincope, spre o nouă calificare în Liga Florilor. Cu toate că oficialii, cel puțin la nivel declarativ, sunt sceptici în ceea ce pri­vește o eventuală calificare, elevele lui Ion Ivan par decise să promoveze. Astfel, CSM Unirea Slobozia a câștigat marți, 8 aprilie 2025, o nouă partidă în cadrul play-off-ului de promovare în Liga Florilor, «victimă» fiind ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe. La finalul meciului, tabela consemna 27-25 pentru CSM Unirea Slobozia, la pauză înregistrându-se 14-11. Spectatorii au savurat... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2025, 10:20 (4323 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

21 de cetățeni din Țăndărei, arestați preventiv în Spania. Furau și tâlhăreau pentru a-și cumpăra mașini de lux și bijuterii!

21 de cetățeni din Țăndărei, arestați preventiv în Spania. Furau și tâlhăreau pentru a-și cumpăra mașini de lux și bijuterii!

O anchetă de mare amploare a fost inițiată în județul Ialomița, la Țăndărei, dar și pe teritoriul Spaniei, în zonele Madrid și Murcia, pentru destructurarea unei rețele infracționale organizate specializată în «furturi», «tâlhării» și «spălare de bani». Autoritățile judiciare spaniole au colaborat cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița.

 

Sechestre pe case, mașini și bjuterii Potrivit unui comunicat de presă dat publicității de DIICOT-Structura Centrală, ancheta de la Țăndărei a început în urmă cu... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 19:50 (9411 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Tabără Națională de Matematică, la Slobozia

Tabără Națională de Matematică, la Slobozia

Slobozia va organiza prima Tabără Națională de Matematică, dedicată elevilor de gimnaziu. La finele lunii trecute, prin suplimentarea ordinii de zi, consilierii locali ai orașului au aprobat asocierea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița pentru realizarea acestui eveniment.

 

Elevii pasionați de Matematică, așteptați la Slobozia Tabăra Națională de Matematică este un proiect al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în parteneriat cu Centrul Județean de Excelență Ialomița și Societatea de Științe Matematice... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 12:20 (7383 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții

Primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții

Printr-o Dispoziție internă, datată 18 martie 2025, primarul municipiului reședință de județ, Dănuț Alexandru Potor a delegat «unele» atribuții. Documentul a apărut după ce, la data de 12 martie a.c., prefectul județului Ialomița, Constantin Marin, a atras atenția Consiliului Local și Primăriei Slobozia asupra unor proiecte de hotărâri care nu îndeplineau criterii de legalitate.

 

Delegarea unor atribuții ale primarului Sloboziei Prin Dispoziția 134 din 18 martie 2025, primarul Sloboziei, Dănuț Alexandru Potor «deleagă unele atribuții»... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2025, 07:55 (41538 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pe urmele tradițiilor ialomițene

Pe urmele tradițiilor ialomițene

În vremurile de demult, în zilele de dinaintea Săptămânii Mari, cunoscută și sub nu­mele de Săptămâna Patimilor, oamenii își întorceau fața către Dumnezeu și așteptau momentul Învierii în post și rugăciune. După ce terminau muncile câmpului, mergeau apoi la biserică purtând cele mai frumoase haine din casă... Dacă vreți să redescoperiți felul în care, în trecut, oamenii se pregăteau să întâmpine Sărbătoarea Paștelui, puteți vizita colecția etnografică a Muzeului Județean Ialomița. Obiectele expuse vă vor transporta înapoi în timp într-un sat autentic din Bărăganul sfârșitului de secol... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2025, 14:25 (1392 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECOO 2009: Containere pentru colectarea separată a textilelor în Ialomița

ADI ECOO 2009: Containere pentru colectarea separată a textilelor în Ialomița

Începând cu 2025, colectarea separată a textilelor este obligatorie în România. În acest sens, operatorul de salubritate ADI ECOO va amplasa containere speciale de colectare separată a textilelor pe raza întregului județ Ialomița. Astfel, se pot depune mai multe tipuri de textile, respectiv haine și încălțăminte, genți, lenjerii de pat (cearcea­furi, pilote, huse, plăpumi, fețe de pernă), carpete, pături, tapi­țerii, prosoape, jucării textile, sacoșe de bumbac. La acest moment sunt amplasate containere speciale în zonele urbane din Ialomița, la Căzănești (incinta sediului Primăriei), Fierbinți-Târg (fostul sediu administrativ), ... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2025, 08:55 (10130 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Probleme de sistem descoperite la Căsuța «Alexandra» Slobozia

Probleme de sistem descoperite la Căsuța «Alexandra» Slobozia

În urmă cu o săptămână, am văzut cu toții, în prime time, cum o fată cu dizabilități grave este ținută legată de o mână, în timp ce alți trei copii aveau mâinile băgate în mâneci, la rândul lor legate. S-a întâmplat la Slobozia, în incinta Căsuței «Alexandra», un centru dedicat îngrijirii și protecției sociale oferită de Stat copiilor cu dizabilități grave. În spatele imaginilor ireale difuzate pe ecranele televizoarelor și telefoanelor mobile se ascunde, de ani de zile, nepăsarea Statului român față de acești copii aflați într-o cumplită suferință. Poate că incidentul nu s-ar fi petrecut... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2025, 09:50 (7063 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Chirurgie Oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Chirurgie Oncologică la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Colaborarea dintre specialiștii secțiilor Oncologie Medicală și Chirurgie Generală ale Spitalului Județean de Urgență Slobozia ajută la dezvoltarea domeniului de Chirurgie Oncologică în cadrul celei mai mari unități medicale din județul Ialomița. Recent, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, a fost realizată o intervenție chirurgicală experimentală prin care o tumoră hepatică a fost «distrusă» cu ajutorul undelor radio.

 

Colaborare interdisciplinară În multe spitale din țară, abordarea pacienților oncologici nu mai este doar apanajul medicilor oncologi... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2025, 12:20 (19249 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DIICOT, desființată la Slobozia?

De la 1 mai 2025

DIICOT, desființată la Slobozia?

Printr-o decizie a Consiliului Superior al Magistraturii, de la 1 mai 2025, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița va rămâne fără procuror-șef. De altfel, singurul magistrat care își desfășoară activitatea în cadrul structurii teritoriale din județul Ialomița a Parchetului Antimafia. Cel mai probabil, această structură va avea aceeași soartă precum cea a Direcției Naționale Antico­rupție, desființată de la Centru în urmă cu 11 ani.

 

Activitate scăzută La data de 18 martie 2025, Consiliul Superior al Magistraturii a decis ca procurorul Mihaela-Mirela Bâ... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2025, 07:55 (5050 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dosarul luptelor de stradă de la Urziceni, trimis în judecată!

40 de inculpați, în fața judecătorilor

Dosarul luptelor de stradă de la Urziceni, trimis în judecată!

Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București a finalizat cercetările în ampla anchetă deschisă în urma revoltelor de stradă petrecute la Urziceni la începutul lunii februarie 2025. Potrivit anchetatorilor, 40 de persoane au fost trimise în judecată, unele dintre acestea aflându-se în stare de arestare preventivă. În urma conflictului, 25 de persoane au fost rănite, iar doi tineri au murit pe loc, fiind împușcați.

 

10 infracțiuni reținute în cazul inculpaților În urma conflictului petrecut la Urziceni, procurorii... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 15:15 (5152 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

jurnalul unui senator SOS cu discurs despre Diaspora

jurnalul unui senator SOS cu discurs despre Diaspora

Așadar, zilele trecute, în plenul Camerei Superioare a Parlamentului, senatorul SOS România Adrian Peiu a glăsuit de la tribună. A fost vorba despre Diaspora românească și o problemă deosebit de gravă cu care românii se confruntă. Și despre care senatorul SOS Peiu știe și a ridicat-o oratoric de la tribuna Senatului. Pentru a înțelege și ceilalți colegi ai domniei sale de ce redistribuirea voturilor și «calculul matematic» au făcut ca Ialomița să se pricopsească cu un asemenea ipochimen demn de partidul doamnei Șoșoacă, mama națiunii a permis fără să clipească transferul domnului Peiu de la AUR. Transpunem, cât mai exact, alocuțiunea. Pentru posteritate... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 12:35 (4778 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grad scăzut de alfabetizare în județul Ialomița

Grad scăzut de alfabetizare în județul Ialomița

Potrivit Institutului Național de Statistică, și în Ialomița există probleme în ceea ce privește alfabetizarea. Concret, Ialomița se află pe poziția 7, la nivel național, în ceea ce privește analfabetismul înregistrat în rândul populației de peste 14 ani. Mai mult decât atât, un sfert dintre elevii care merg la școală sunt atât analfabeți funcțional, cât și analfabeți numeric.

 

Statistică îngrijorătoare Datele făcute publice de Institutul Național de Statistică au la bază ultimul recensământ al populației... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2025, 08:05 (9339 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Candidați cu «probleme disciplinare» la concursurile din cadrul Serviciului de Acțiuni Speciale Ialomița

Candidați cu «probleme disciplinare» la concursurile din cadrul Serviciului de Acțiuni Speciale Ialomița

Serviciul de Acțiuni Spe­ciale Ialomița reprezintă struc­tura de forță a Inspec­toratului de Poliție al Jude­țului Ialomița. Polițiștii care își desfășoară activitatea în ca­drul său sunt cunoscuți sub numele de «mascați». În urmă cu două luni, IPJ Ialomița a scos la concurs două posturi pentru funcția de șef de grupă al acestei structuri. La examen s-au prezentat trei candidați, însă doar două dosare au fost considerate «valide». Surprin­zător, cei doi ar fi intrat în atenția comisiilor de cerce­tare disciplinară ale Poliției ialomițene, dar despre aceste anchete interne în prezent nu se mai știe nimic... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2025, 10:10 (17348 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Federația Română de Tenis trebuie să primească de la CSS Slobozia și alte 5 cluburi sportive din țară 3,5 milioane de lei!

Decizie a Curții de Apel București

Federația Română de Tenis trebuie să primească de la CSS Slobozia și alte 5 cluburi sportive din țară 3,5 milioane de lei!

6 cluburi sportive din țară, printre care se numără și Clubul Sportiv Școlar Slobozia, au fost obligate de Curtea de Apel București să plătească despăgubiri de 3,5 milioane de lei Federației Române de Tenis. Oficialii FRT au fost cei care au deschis această acțiune după ce au pierdut șansa de a implementa un proiect cu finanțare europeană din cauza cluburilor sportive. Deși reporterii ziarului nostru au încercat să obțină o declarație din partea reprezentanților CSS Slobozia, aceștia au refuzat să ofere un punct de vedere oficial cu privire la această situație.

 

Filmul unui scandal... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2025, 16:10 (5558 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Doar încă un egal

Fotbal, SuperLiga/play-out, Farul Constanța-Unirea Slobozia 1-1

Doar încă un egal

Unirea Slobozia a remizat, din nou, în etapa a 3-a din play-out care s-a încheiat luni, 7 aprilie 2025. Meciul de la Constanța a fost pentru Unirea Slobozia a treia partidă terminată la egalitate, play-out-ul consemnând 1-1 cu Sibiul, 0-0 cu Petrolul și 1-1 cu Constanța... Și, așa cum o spun și alții, se pare că Slobozia se pregătește să-și reia locul în Liga 2!

 

«Este un play-out al surprizelor...»
Cel puțin asta declară Mihai Stoica, președintele CA al FCSB, care adaugă și că îi place jocul slobozenilor, declar... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2025, 14:05 (3790 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Jucăm barajul de promovare?

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CSU Știința București 30-25 (14-14)

Jucăm barajul de promovare?

UPDATE CSM Unirea Slobozia-ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 27-25 (14-11)

Ultimul meci al Turului play-off de promovare în Liga Florilor la handbal feminin a pus față în față CSM Unirea Slobozia și CSU Știința București. Partida s-a disputat miercuri, 2 aprilie a.c., Sala «Andreea Nica» din Slobozia mustind de puzderia suporterilor prezenți la meci. CSM Unirea Slobozia a început confruntarea echilibrat, timorată probabil de puternica echipă CSU Știința București. Se joacă pe contre, Bucureștiul luând un avans de 2 goluri, slobozencele revenind cu 3 goluri consecutive. Maria David înscrie pe contraatac și face 10-9, Bucureștiul revine și Nichitean aduce din nou avans de 2 goluri pe tabelă. Este 12-10 pentru CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2025, 10:20 (5328 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Accident de muncă la Rădulești

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița investighează un accident de muncă produs pe raza localității Rădulești, la o fermă din localitate. În urma evenimentului, un om a murit, iar alți doi au fost răniți. Se pare că ferma unde s-a produs accidentul aparține fiului primarului din localitate. Cercetările în acest caz sunt în curs. Socie­tatea care are în administrare ferma riscă amenzi de peste 20 mii de lei, pentru nesuprave­gherea angajaților și a modului în care aceștia respectă normele de protecție a muncii.

 

S-au urcat în cupa unui utilaj... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 12:35 (15459 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Administrație locală marca Alexandru Potor

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Transpusă la nivel local, «guvernarea» respectă algoritmul central: parte legislativă (Parlamentul României sau Consiliul Județean/Local) și partea executivă (Guvernul sau Primăria). De principiu, partea legislativă «conduce» și partea executivă «face». Am ținut încă de la început să menționăm aceste aspecte deoarece există nenumărate situații în care nu se înțeleg prea bine prerogativele «guvernării», la nivel central sau local. Sau, chiar dacă se înțeleg, nu se aplică sau se modifică în funcție de anumite interese. Concret și factual vom discuta î... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 07:55 (20259 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Frumusețea Rebecăi

Frumusețea Rebecăi

Rebeca Cărăbuș are 18 ani și este elevă a Colegiului Național «Mihai Vitea­zul» din Slobozia. Datorită tine­reții și frumuseții sale, ea a reușit performanța de a obține locul 4 la un prestigios concurs de frumusețe. Este vorba despre Miss Europe 2025, competiție care anul acesta s-a desfășurat în Beirut, capitala Libanului. Performanța Rebecăi nu ar fi fost posibilă fără sprijinul acordat de Dr Ana Hriscu, Director Național al competiției Miss Europe România&Miss Europe Moldova.

 

Din România în Liban Miss Europe este un concurs... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2025, 09:25 (5186 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Polița Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6/8 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 17:25
(4296 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Doi tineri, de 24 și 32 de ani, din Slobozia, respectiv Sinești, au fost depistați în trafic, în timp ce conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii conducători auto au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 16:15
(3670 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 27 februarie 2015 (inclusiv), se depun cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 15:25
(7054 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Bătrîn de 77 de ani, mort după un incendiu izbucnit de la o țigare

În cursul nopții duminică spre luni, 8/9 februarie 2015, puțin trecut de miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 14:05
(5672 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri înșelați cu telefoane cumpărate pe internet

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către doi tineri, din localitățile  Slobozia și Traian, despre faptul că au fost victimele unor înșelăciuni. Aceștia au comandat în cursul lunilor ianuarie ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 15:35
(5222 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA, pregătită să intervină

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de ninsori abundente și viscol, cu intensificări ale vîntului ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 14:20
(4913 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Biciclist acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată joi, 5 februarie a.c., în jurul orei 11,00, cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 62 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 11:10
(5125 vizualizări - 0 comentarii)


Doi tineri, din Fetești și Movila, bănuiți de furt

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi tineri din localitățile Fetești și Movila, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un tînăr de 19 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 10:25
(5141 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești Movila furt


DSVSA Ialomița: Trichineloză depistată la porci mistreți

În perioada 30.01-01.02.2015 au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, 3 partide de vînătoare la mistreți. În urma acestora, au fost vînați 8 mistreți. S-au prelevat probe de la toți mistreții ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:50
(5772 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

La inițiativa IPJ Ialomița, la data de 4 februarie 2015, la Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă Slobozia s-a desfășurat o întîlnire preventiv-informativă susținută de ofițerul de proximitate din ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:45
(6290 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Tîlhar reținut la scurt timp după comiterea faptei

Polițiștii au identificat și reținut un bărbat bănuit că ar fi sustras bunuri din curtea unei persoane la cîteva ore de la comiterea faptei. Astfel, la data de marți, 3 februarie a.c., în jurul orei 18 ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:45
(5358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian tâlhărie


Pompierii, în sprijin la Giurgeni pentru evacuarea apei din gospodăriile cetățenilor

O solicitare primită în cursul dimineții de miercuri, 4 februarie 2015, de la Primăria Giurgeni sesiza cu privire la faptul că precipitațiile abundente din ultima perioadă și topirea zăpezii din zonă au ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:05
(7685 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată opt bărbați acuzați de comiterea infracțiunilor de încăierare și tulburare a ordinii și liniștii publice. Fapta în care au fost ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 16:25
(5779 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

În urma a două percheziții domiciliare, desfășurate pe raza localităților ialomițene Urziceni și Grindu, polițiștii au descoperit în casa unui bărbat, de 39 de ani, o armă de vînătoare cu alice, un pistol ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 13:35
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță de 2 ani lovită de mașină

Lăsată nesupravegheată de părinți, o fetiță a fost lovită de o mașină. Micuța a ajuns la spital, unde a primit îngrijiri medicale de urgență. Din primele cercetări, se pare că minora a traversat strada ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 12:25
(4509 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: Abateri sancționate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier au fost din nou la datorie pe arterele din județ. Șoferii prinși în ilegalitate au fost sancționați. În urma acțiunilor, polițiștii au constatat 69 de contravenții, valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 11:05
(4954 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Un șofer, de 37 de ani, din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 10:20
(4907 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenționare privind gripa aviară

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor atrag atenția cu privire la pericolul extinderii focarelor de gripă aviară. Pînă în prezent niciun caz nu a fost semnalat pe teritoriul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 09:45
(4902 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională. Specialiștii AJOFM ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 08:15
(8017 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 2 februarie 2015, a fost prima zi de practică din acest an pentru 3 ialomițeni (o fată și 2 băieți), studenți în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București. Aceștia au fost repartizați ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 05:50
(6044 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: 133 de șoferi sancționați, amenzi de peste 110000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 30 ianuarie-1 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:20
(6466 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Țăndărei și Căzănești

Un incendiu la o cabană de vînătoare din Țăndărei a alertat pompierii în noaptea de 31.01/1.02.2015, în jurul orei 23,15. Flăcările, alimentate de vîntul puternic, se manifestau cu violență la acoperișul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:10
(6285 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că începînd cu 29 ianuarie 2015 va elibera adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 03:05
(7349 vizualizări - 0 comentarii)


Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Familia anunță cu regret trecerea în neființă a celei ce a fost dr Silvia Panțuru, mamă devotată, soție iubitoare și medic de excepție.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2015, 12:15
(10836 vizualizări - 9 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Tîrgul Apicol»

În perioada 5-7 februarie 2015, la Slobozia, se redeschide «Tîrgul Apicol». Anul acesta a ajuns la ediția cu numărul VI. Evenimentul va debuta joi, 5 februarie 2015, la orele 10,30, cînd se desfășoară deschiderea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 23:50
(8278 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată

Inspectorii Direcței Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat o cantitate de 2586 kg carne provenită de la bovine și ovine. Din aceasta, 1601 kg carne proveneau din sacrificări ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 22:30
(7483 vizualizări - 5 comentarii)


Evaziune fiscală din medicamente. Ialomița, județ vizat de percheziții!

Miercuri, 28 ianuarie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română desfășoară o acțiune care vizează destructurarea unei rețele infracționale specializate în săvîrșirea infracțiunilor de evaziune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 09:35
(8696 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de o mașină

Un bărbat, de 38 de ani, din Perieți a ajuns la sfîrșitul săptămînii precedente la spital după ce a fost lovit de o mașină. În cauză polițiștii au deschis o anchetă. Pietonul circula pe șosea, moment în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 19:45
(5304 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Slobozia: Cartierul Tineretului, inundat

Din cauza precipitațiilor din ultimele săptămîni, cîteva străzi din Cartierul Tineretului, amplasat în zona de nord a municipiului Slobozia, au fost inundate. Pompierii din Slobozia au intervenit în vederea ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 18:15
(8249 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de eradicare a bolilor la animale

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița va demara, în perioada ianuarie-martie 2015, o serie de acțiuni al căror scop este eradicarea bolilor la animale. Astfel ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 16:50
(4876 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...