Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

70 mii de euro pentru nimic

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

În anul 2008, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța public intenția de a construi o sală polivalentă cu 1200 de locuri. La 7 ani distanță, administrația locală susține că nu va renunța la această idee. Potrivit unui raport public, costurile de proiectare ale acestei săli s-au ridicat la 70 mii de euro. În cazul în care proiectul va fi aprobat prin vot în cadrul Consiliului Local, valoarea proiectului pentru realizarea acestei săli ar putea crește cu 50%.

Bani publici pentru sala lăudată
Sala de sport polivalentă cu 1200 de locuri reprezintă un deziderat mai vechi al administrației din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 14:25 (7021 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Statuia lui «Moș Crăciun» nu are autorizație de construcție

O lume nebună, nebună, nebună...

Statuia lui «Moș Crăciun» nu are autorizație de construcție

La 1 decembrie 2014, la Slobozia, edilii locali tăiau pamblica celei mai contestate statui din istoria recentă a Ialomiței. La 8 luni distanță, administrația locală recunoaște oficial că statuia lui Mihai Viteazul, botezată de contribuabili «Moș Crăciun», nu are autorizație.

Administrația nebunilor
La solicitarea unuia dintre cetățenii orașului, Bogdan Viorel, Primăria Slobozia a recunoscut oficial că statuia lui Mihai Viteazul nu are autorizație de construcție. «Vreau să vă informez, dragi cetățeni ai Municipiului Slobozia și ai județului Ialomița că, la data de 02.06.2015, am înregistrat cererea cu nr. 43761 la Biroul Relații cu Publicul din cadrul Primăriei Municipiului Slobozia, unde am cerut să mi se furnizeze o copie după Autorizația de Construire a Statuii lui Mihai Viteazul, conform Legii 50/1991 actualizată în anul 2014, așa cum și dumneavoastră, cetățenilor, vi se cere să aveți această autorizație cînd vreți să construiți ceva. De asemenea, am cerut să mi se comunice cîți bani a costat Statuia, cine a plătit-o și cine a construit sau montat Statuia. La data de 10.07.2015 am primit răspunsul nr. 49819 din 10.07.2015, semnat de domnul Alexandru Stoica, primar al municipiului Slobozia, Județul Ialomița care recunoaște că nu există Autorizație de construire sau montare a Statuii lui Mihai Viteazul»... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 13:40 (8230 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

De 3 ani, 3400 de elevi din Ialomița așteaptă să primească deconturile aferente plății abonamentelor de transport. Ministerul Educației mai are de transmis în teritoriu 600 mii de lei. Valoarea totală a debitului a fost de 1,7 milioane de lei, o primă parte din sumă fiind transmisă în luna decembrie a anului precedent.

Plăți efectuate în proporție de 40% În anul școlar 2012-2013, Ministerul Educației a sistat decontarea abonamentelor plătite de elevii navetiști pentru a ajunge la școală. Așa s-a ajuns ca statul să fie dator către aceștia cu fabuloasa sumă de 1,7 milioane de lei. După... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 12:40 (3464 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița a plătit 5,2 milioane de lei pentru tratarea bolnavilor psihici

Un raport al Casei Județene de Sănătate Ialomița prezintă în detaliu sumele de care au beneficiat, în 2014, persoanele din județ aflate în evidențele medicilor cu diferite afecțiuni. Cele mai scumpe tratamente au fost cele destinate bolnavilor psihici, pentru care au fost alocate 5,2 milioane de lei. De asemenea, alte 3,5 milioane de lei au fost acordați pentru tratarea bolnavilor de hepatită.

Cifre uluitoare Potrivit datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, în 2014, în evidențele medicilor se aflau 5523 de ialomițeni cu afecțiuni psihice. Acestora le-au... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 11:15 (4580 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Controlul Camerei de Conturi Ialomița, întreprins în urmă cu un an la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, produce efecte în prezent. Un număr de 13 medici au fost dați în judecată de reprezentanții celei mai mari unități spitalicești din județ, după ce s-a constatat faptul că aceștia au beneficiat ilegal de subvenționarea chiriilor. Prejudiciul pe care doctorii trebuie să-l înapoieze spitalului este de 206 mii de lei.

Chirii suportate din banii spitalului
Anul precedent a fost cel al controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Corpul de Control al Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 22:15 (7422 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Fă-te frate cu PSD pînă treci puntea

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Calculele politice bazate pe sondaje sînt contrazise de scenariile de culise. Potrivit unuia dintre acestea, președinții PNL și PSD din Ialomița au negociat un nou pact de neagresiune pentru alegerile locale din 2016.

Politică pentru doi Conform scenariului vehiculat pe holurile sediilor ambelor filiale, Ioan Martin și Marian Neacșu și-au negociat deja sferele de influență. Astfel, cele 20 de comune cîștigate la ultimele alegeri, precum și orașele Urziceni, Fetești și Slobozia, rămîn în sfera de influență a PNL. În aceste condiții, graba lui Ioan Martin de a propune o dezbatere publică... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 21:10 (9528 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Aflat într-o permanentă amorțeală administrativă, Urziceniul trăiește doar prin prisma scandalurilor publice care-l vizează pe Constantin Sava, edilul orașului. De ani buni, pe străzile municipiului circulă o sumedenie de zvonuri referitoare la proasta gestionare a fondurilor publice, investiții făcute de mîntuială și chiar legături periculoase cu lumea interlopă. Singura certitudine a problemelor administrative de la Urziceni rămîne ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Concret, organele judiciare susțin că edilul Sava și-a obligat o angajată să-și efectueze ilegal atribuțiile de serviciu.

Anchetă la Primăria Urziceni... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 20:35 (6626 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Robert Ștefan Iosifescu este unul dintre cei 14 concurenți care vor concerta în cadrul Festivalului de la Amara, pe 1 august. Este ialomițean, este elev al Liceului de Arte din Slobozia și este decis să cîștige ediția de anul acesta a Trofeului Tinereții. La numai 17 ani are tot dreptul să viseze. Și, pentru că palmaresul său este deja impresionant, vă invităm să visăm și noi alături de el.

Banalul devenit extraordinar
După atîția ani de «Românii au talent», povestea lui Robert Ștefan Iosifescu pare banală. La vîrsta cînd alți băieți băteau mingea în fața blocului, lui îi plăcea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:40 (5514 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

În seara zilei de joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al județului Ialomița, s-a stins din viață. Surse medicale apreciază faptul că decesul ar fi survenit în urma unei congestii cerebrale. Istoria comunistă a județului Ialomița se confundă cu Gheorghe Glodeanu. Acesta a fost primar al Sloboziei în perioada 1972-1974, ulterior deținînd funcția de secretar cu propaganda al Comitetului Județean PCR Ialomița și președinte al Comitetului Popular Județean Ialomița. În ultimii ani, acesta s-a retras din viața publică în orașul Oltenița-Călărași. Joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu a murit. Trecerea în neființă ar fi fost provocată de o congestie cerebrală. Cei care vor să-i aducă... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:15 (14105 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Vacanță la mare pentru 55 de copii din centrele de plasament din județul Ialomița. În perioada 18-23 iulie aceștia au vizitat litoralul românesc al Mării Negre, din stațiunea Costinești. Totul în baza unui proiect susținut de Ministerul Turismului, prin Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița.

S-au bucurat de soare și plajă
A devenit deja o tradiție ca Direcția Județeană de Sport și Tineret să se implice, cu sprijinul Ministerului Turismului, în acțiuni caritabile pe timpul vacanței de vară. Anul acesta, în perioada 18-23 iulie, 55 de copii cu dizabilități și situații... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 17:25 (3619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Audieri la sediul DIICOT într-un dosar de fraudă informatică

Angajata Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița acuzată de abuz în serviciu a ajuns inculpată într-un dosar al procurorilor DIICOT. Anchetatorii cercetează acum modalitatea prin care ea a reușit să deturneze fondurile instituției, folosindu-se de sistemul informatic. Pentru a aduna cît mai multe probe, procurorii i-au chemat la audieri pe cîțiva dintre colegii de serviciu ai femeii.

A suplimentat ilegal veniturile familiei În primăvara acestui an, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia anunțau punerea în mișcare a acțiunii penale față de numita... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 16:10 (6348 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Singurul oficial din conducerea PNL Ialomița care și-a declarat clar intențiile rămîne deputatul Cristina Ancuța Pocora. Aceasta a declarat că vizează la alegerile din 2016 funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița!

Candidatul «de sacrificiu» al PNL
În timp ce candidații PNL dau declarații evazive sau dezmint informațiile privitoare la implicarea lor în viitoarea campanie, deputatul Cristina Pocora face declarații tranșante. «Mi-am depus candidatura în competiția internă a PNL pentru funcția de consilier județean-președinte al Consiliului Județean Ialomița. (...)... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 15:20 (5279 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Aleșii Sloboziei decid viitorul orașului

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Pe 16 iulie 2015, consilierii din cadrul Consiliului Local Slobozia s-au întrunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Printre proiectele de hotărîre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli, aprobarea unei finanțări de 600 mii de lei pentru AFC Unirea Slobozia sau aprobarea listei de repartiție a locuințelor libere construite prin ANL. Dincolo de aceste decizii administrative, întîlnirea de joi, 16 iulie, a reconfirmat faptul că la Slobozia se face  administrație «după chipul și asemănarea» Consiliului Local. Adică a PSD, partid care deține majoritatea simplă în cadrul acestui for legislativ!

Consiliul Local împarte banii slobozenilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 13:15 (1846 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ofițerii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița efectuează verificări într-un dosar penal ce vizează infracțiunea de consum de stupefiante. Oamenii legii au în vizor trei tineri din Slobozia.

Au ajuns la spital La sfîrșitul săptămînii trecute, doi băieți și o fată, toți trei domiciliați în Slobozia, s-au prezentat la Unitatea Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, simțindu-se rău. Tinerii le-ar fi explicat medicilor faptul că se aflau în parc împreună cu mai mulți prieteni, moment în care unul dintre ei le-ar fi oferit o țigară,... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 11:05 (6530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia droguri

Click aici

EVENIMENT

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

Investițiile falimentare ale Sloboziei

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

De aproape 10 ani, Slobozia este împinsă metodic către un faliment administrativ. Și tot de atîta vreme, dacă nu chiar mai demult, edilii locali promit locuri de muncă, relansare economică și un nivel de trai mai bun. Singurele realizări «palpabile» ale administrației locale la Slobozia rămîn «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica». În acest context, am încercat să aflăm care dintre aceste obiective edilitare a afectat mai mult viața slobozenilor. Concluziile, ca de obicei, aparțin cititorilor.

«Apa lui Ionașcu» a secat bugetul orașului
Înainte de a ridica piatra se cuvine... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 20:55 (14946 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Titularizarea, un examen fără miză

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Ca în fiecare an, după examenele elevilor  se desfășoară cele ale profesorilor. Cel mai important este Titularizarea, testare care ar trebui să trimită la catedră cei mai buni profesori. Realitatea din școlile județului este însă alta, iar acest examen devine o rampă de lansare pentru viitorii dascăli suplinitori. Toate acestea întrucît sistemul de Educație nu poate asigura posturi permanente. Ialomița caută de ani buni soluții pentru a asigura posturi titularizabile pentru un număr de 6 discipline, însă eforturile s-au dovedit și anul acesta zadarnice.

Un sistem întortocheat
... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 19:15 (8029 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

Handbal, CSM Unirea Slobozia, achiziții

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

«La Slobozia s-au făcut transferuri cu cap, iar lotul arată foarte bine!» era de părere un postac de pe un forum dedicat handbalului. Despre eficiență vom vorbi după startul campionatului. Deocamdată putem spune doar că, prin mutările din ultimele zile, Slobozia este lider pe plan numeric al campaniei de transferuri cu 7 nume noi. După Lorena Ostase, Mădălina Toma, Cristina Strahan și Andreea Mărginean, echipa pregătită de Victorina Bora a dat lovitura verii prin cooptarea Andreei Enescu (fostă Tâlvâc), nimeni alta decît golghetera en-titre a Ligii Naționale. În vîrstă de 33 de ani, Enescu a evoluat pînă în această vară la Neptun Constanța. Poate juca atît coordonator, cît și inter stînga. A început... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 17:40 (6097 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Se întîmplă în Ialomița

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Spitalul Municipal Urziceni devine prima unitate medicală din Ialomița care suspendă activitatea unei secții din cauza lipsei de medici. În urmă cu o săptămînă, conducerea instituției a întrerupt temporar activitatea Secției Boli Interne întrucît singurul medic care venea la serviciu a intrat în concediu medical. «Șefa secției are pneumonie și a solicitat concediu medical pentru a-și efectua mai multe analize» a declarat Sebastian Neidoni, directorul Spitalului Municipal Urziceni.

Pacienți internați la Slobozia
În urmă cu o săptămînă, Spitalul Municipal Urziceni anunța întreruperea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 16:50 (16124 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Scandalurile penale din administrația locală ialomițeană

Scandalurile penale din administrația locală ialomițeană

Valul de arestări și condamnări ale primarilor a lovit și județul Ialomița. În ultimii 2 ani, aleșii locali ai ialomițenilor au bătut drumul Parchetelor pentru a fi audiați în anchetele deschise pe numele lor. Multe dintre cauze au ajuns în fața instanțelor de judecată, iar în altele procurorii încă adună probe. În 2016 se vor desfășura din nou alegeri locale, iar ialomițenii se întreabă, încă de pe acum, «noi cu cine votăm?».

S-a întîmplat la Slobozia
Condusă de oamenii nominalizați la candidaturi de Partidul Social Democrat, Slobozia dă tonul anchetelor penale deschise... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 15:25 (8791 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Rareș Bordei, spre clubul select al stângacilor

Tenismeni ai noului val

Rareș Bordei, spre clubul select al stîngacilor

Ochii lui exprimă ambiție și, din primele schimburi de vorbe, îți dai seama clar că, lucru extrem de important, îi place tenisul de cîmp. Îl adoră pe Nadal, are bucle ca spaniolul și lovește foarte bine cu stînga, lucru care l-a făcut și pe Rafa imbatabil în vremurile lui bune. Îl cheamă Rareș Bordei, are 12 ani, dar deja trofeele au început să se înghesuie în vitrina personală. Nouă ne-ar plăcea să vedem acolo, peste ceva ani, și o salatieră, dar mai e mult pînă departe. Deocamdată să ne concentrăm pe cele întîmplate pînă acum, că avem ce povesti.

Mama l-a dus la tenis Avea doar 7... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 14:20 (6678 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4230 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, peste 100 de amenzi aplicate

Peste 100 de sancțiuni contravenționale au fost  aplicate, în ultimele 24 de ore, de polițiști și polițiști locali, împreună cu reprezentanți ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:35
(4600 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7978, cu 33 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 15:35
(1836 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Startul Campaniei de informare privind primirea Cererilor Unice de Plată în anului 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că luni, 15 februarie 2021, demarează Campania de informare a fermierilor cu privire la primirea Cererilor Unice de Plată în anului ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:40
(7296 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:20
(1480 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Haine contrafăcute, confiscate

Vineri, 12 februarie a.c., în cadrul unei acțiuni pe linia combaterii faptelor de comerț ilicite, polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au depistat un operator ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:10
(2987 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15000 de lei

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 18:05
(1860 vizualizări - 0 comentarii)


DGASPC Ialomița: Sprijin pentru tinerii romi din județ

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, în parteneriat cu DGASPC Arad, DGASPC Buzău și DGASPC Mureș, implementează un proiect ce are drept scop creșterea șanselor de incluziune ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:55
(5580 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7945, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 15:30
(2442 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Cegani, dispărută

Femeie din Cegani, dispărută

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, în vârstă de 32 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din localitatea Cegani într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:10
(2432 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 3 posturi de posturi de ofițer din sursă externă, în cadrul Biroului Protecția Animalelor. Posturile vacante scoase ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2021, 10:05
(4848 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7929, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2021, 15:35
(2033 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat împușcat accidental la o partidă de vânătoare organizată ilegal

Polițiștii și procurorii din Feteși fac cercetări în urma unui incident petrecut în seara zilei de vineri, 12 februarie a.c., într-o pădure aflată pe malul drept al fluviului Dunărea, în zona localității ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:30
(6252 vizualizări - 10 comentarii)


Balaciu: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani, domiciliat în localitatea Balaciu, a fost preluat de un elicopter SMURD și transportat în stare gravă la spital, fiind victima unui accident rutier. Copilul a fost lovit de mașina condusă ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 17:00
(2976 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7909, cu 7 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2021, 16:20
(1377 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Țăndărei: Camion încărcat cu cherestea, răsturnat într-un șanț

Accident rutier în zona orașului Țăndărei, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie 2021. Un camion care transporta 22 tone de cherestea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea drumului care leagă orașul ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 16:20
(6737 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

Țăndărei: Intoxicată cu fum în propria locuință

O bătrână de 86 de ani din Țăndărei a fost transportată de urgență la spital în stare de inconștiență, în dimineața zilei de vineri, 12 februarie a.c., după ce s-a intoxicat cu fumul degajat de un frigider ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:45
(2247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7902, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2021, 15:15
(2654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Ialomița: Arestări într-un dosar de «trafic de persoane» și «trafic de minori»

Procurorii DIICOT și polițiștii ialomițeni au efectuat miercuri, 10 februarie a.c., două percheziții la domiciilile unor suspecți anchetați într-un dosar privind fapte de «trafic de persoane» și «trafic ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 17:30
(4943 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă

Miercuri, 10 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au fost la datorie, acționând pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 16:00
(1189 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Urziceni: Vindea pește fără documente legale

Un bărbat de 34 de ani a intrat în atenția polițiștilor după ce a fost depistat comercializând pește fără documente legale. Miercuri, 10 februarie a.c., acesta a fost oprit în trafic pe raza orașului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:30
(2497 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7886, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 15:15
(1983 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de pompier!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

11 Februarie 2021, 14:30
(3297 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Manasia, reținut pentru «furt calificat»

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, bănuit de comiterea unei infracțiuni de «furt calificat» în luna ianuarie a.c., a fost reținut de polițiștii ialomițeni în cadrul unei acțiuni în sistem integrat. Forțele ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:50
(1537 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7871, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Februarie 2021, 15:25
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată întreruptă de polițiști

Luni, 8 februarie 2021, polițiștii orașului Căzănești s-au sesizat din oficiu cu privire la faptul că într-un imobil din oraș se desfășoară o petrecere privată, fără respectarea măsurilor de protecție sanitară ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:45
(2565 vizualizări - 0 comentarii)


Doi călărășeni, identificați și arestați la Slobozia

Doi bărbați din județul Călărași, în vârstă de 58 și 36 de ani, domiciliați în Oltenița și Dragalina, care se sustrăgeau unor pedepse privative de libertate au fost identificați de polițiști și încarcerați ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:40
(2260 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Urziceni: Biciclist rănit într-un accident rutier

Un bărbat de 60 de ani a fost rănit în ziua de marți, 9 februarie a.c., în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni. Din primele informații, acesta a fost lovit de mașina condusă de ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:35
(2229 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează cu privire la faptul că joi, 25 februarie 2021, este data limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: formularele 100, 101, 10 ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2021, 17:30
(9453 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AJFP Ialomița


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...