Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

De 3 ani, 3400 de elevi din Ialomița așteaptă să primească deconturile aferente plății abonamentelor de transport. Ministerul Educației mai are de transmis în teritoriu 600 mii de lei. Valoarea totală a debitului a fost de 1,7 milioane de lei, o primă parte din sumă fiind transmisă în luna decembrie a anului precedent.

Plăți efectuate în proporție de 40% În anul școlar 2012-2013, Ministerul Educației a sistat decontarea abonamentelor plătite de elevii navetiști pentru a ajunge la școală. Așa s-a ajuns ca statul să fie dator către aceștia cu fabuloasa sumă de 1,7 milioane de lei. După... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 12:40 (3464 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița a plătit 5,2 milioane de lei pentru tratarea bolnavilor psihici

Un raport al Casei Județene de Sănătate Ialomița prezintă în detaliu sumele de care au beneficiat, în 2014, persoanele din județ aflate în evidențele medicilor cu diferite afecțiuni. Cele mai scumpe tratamente au fost cele destinate bolnavilor psihici, pentru care au fost alocate 5,2 milioane de lei. De asemenea, alte 3,5 milioane de lei au fost acordați pentru tratarea bolnavilor de hepatită.

Cifre uluitoare Potrivit datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, în 2014, în evidențele medicilor se aflau 5523 de ialomițeni cu afecțiuni psihice. Acestora le-au... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 11:15 (4580 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Controlul Camerei de Conturi Ialomița, întreprins în urmă cu un an la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, produce efecte în prezent. Un număr de 13 medici au fost dați în judecată de reprezentanții celei mai mari unități spitalicești din județ, după ce s-a constatat faptul că aceștia au beneficiat ilegal de subvenționarea chiriilor. Prejudiciul pe care doctorii trebuie să-l înapoieze spitalului este de 206 mii de lei.

Chirii suportate din banii spitalului
Anul precedent a fost cel al controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Corpul de Control al Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 22:15 (7421 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Fă-te frate cu PSD pînă treci puntea

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Calculele politice bazate pe sondaje sînt contrazise de scenariile de culise. Potrivit unuia dintre acestea, președinții PNL și PSD din Ialomița au negociat un nou pact de neagresiune pentru alegerile locale din 2016.

Politică pentru doi Conform scenariului vehiculat pe holurile sediilor ambelor filiale, Ioan Martin și Marian Neacșu și-au negociat deja sferele de influență. Astfel, cele 20 de comune cîștigate la ultimele alegeri, precum și orașele Urziceni, Fetești și Slobozia, rămîn în sfera de influență a PNL. În aceste condiții, graba lui Ioan Martin de a propune o dezbatere publică... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 21:10 (9528 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Aflat într-o permanentă amorțeală administrativă, Urziceniul trăiește doar prin prisma scandalurilor publice care-l vizează pe Constantin Sava, edilul orașului. De ani buni, pe străzile municipiului circulă o sumedenie de zvonuri referitoare la proasta gestionare a fondurilor publice, investiții făcute de mîntuială și chiar legături periculoase cu lumea interlopă. Singura certitudine a problemelor administrative de la Urziceni rămîne ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Concret, organele judiciare susțin că edilul Sava și-a obligat o angajată să-și efectueze ilegal atribuțiile de serviciu.

Anchetă la Primăria Urziceni... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 20:35 (6626 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Robert Ștefan Iosifescu este unul dintre cei 14 concurenți care vor concerta în cadrul Festivalului de la Amara, pe 1 august. Este ialomițean, este elev al Liceului de Arte din Slobozia și este decis să cîștige ediția de anul acesta a Trofeului Tinereții. La numai 17 ani are tot dreptul să viseze. Și, pentru că palmaresul său este deja impresionant, vă invităm să visăm și noi alături de el.

Banalul devenit extraordinar
După atîția ani de «Românii au talent», povestea lui Robert Ștefan Iosifescu pare banală. La vîrsta cînd alți băieți băteau mingea în fața blocului, lui îi plăcea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:40 (5508 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

În seara zilei de joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al județului Ialomița, s-a stins din viață. Surse medicale apreciază faptul că decesul ar fi survenit în urma unei congestii cerebrale. Istoria comunistă a județului Ialomița se confundă cu Gheorghe Glodeanu. Acesta a fost primar al Sloboziei în perioada 1972-1974, ulterior deținînd funcția de secretar cu propaganda al Comitetului Județean PCR Ialomița și președinte al Comitetului Popular Județean Ialomița. În ultimii ani, acesta s-a retras din viața publică în orașul Oltenița-Călărași. Joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu a murit. Trecerea în neființă ar fi fost provocată de o congestie cerebrală. Cei care vor să-i aducă... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:15 (14105 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Vacanță la mare pentru 55 de copii din centrele de plasament din județul Ialomița. În perioada 18-23 iulie aceștia au vizitat litoralul românesc al Mării Negre, din stațiunea Costinești. Totul în baza unui proiect susținut de Ministerul Turismului, prin Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița.

S-au bucurat de soare și plajă
A devenit deja o tradiție ca Direcția Județeană de Sport și Tineret să se implice, cu sprijinul Ministerului Turismului, în acțiuni caritabile pe timpul vacanței de vară. Anul acesta, în perioada 18-23 iulie, 55 de copii cu dizabilități și situații... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 17:25 (3617 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Audieri la sediul DIICOT într-un dosar de fraudă informatică

Angajata Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița acuzată de abuz în serviciu a ajuns inculpată într-un dosar al procurorilor DIICOT. Anchetatorii cercetează acum modalitatea prin care ea a reușit să deturneze fondurile instituției, folosindu-se de sistemul informatic. Pentru a aduna cît mai multe probe, procurorii i-au chemat la audieri pe cîțiva dintre colegii de serviciu ai femeii.

A suplimentat ilegal veniturile familiei În primăvara acestui an, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia anunțau punerea în mișcare a acțiunii penale față de numita... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 16:10 (6348 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Singurul oficial din conducerea PNL Ialomița care și-a declarat clar intențiile rămîne deputatul Cristina Ancuța Pocora. Aceasta a declarat că vizează la alegerile din 2016 funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița!

Candidatul «de sacrificiu» al PNL
În timp ce candidații PNL dau declarații evazive sau dezmint informațiile privitoare la implicarea lor în viitoarea campanie, deputatul Cristina Pocora face declarații tranșante. «Mi-am depus candidatura în competiția internă a PNL pentru funcția de consilier județean-președinte al Consiliului Județean Ialomița. (...)... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 15:20 (5279 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Aleșii Sloboziei decid viitorul orașului

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Pe 16 iulie 2015, consilierii din cadrul Consiliului Local Slobozia s-au întrunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Printre proiectele de hotărîre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli, aprobarea unei finanțări de 600 mii de lei pentru AFC Unirea Slobozia sau aprobarea listei de repartiție a locuințelor libere construite prin ANL. Dincolo de aceste decizii administrative, întîlnirea de joi, 16 iulie, a reconfirmat faptul că la Slobozia se face  administrație «după chipul și asemănarea» Consiliului Local. Adică a PSD, partid care deține majoritatea simplă în cadrul acestui for legislativ!

Consiliul Local împarte banii slobozenilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 13:15 (1846 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ofițerii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița efectuează verificări într-un dosar penal ce vizează infracțiunea de consum de stupefiante. Oamenii legii au în vizor trei tineri din Slobozia.

Au ajuns la spital La sfîrșitul săptămînii trecute, doi băieți și o fată, toți trei domiciliați în Slobozia, s-au prezentat la Unitatea Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, simțindu-se rău. Tinerii le-ar fi explicat medicilor faptul că se aflau în parc împreună cu mai mulți prieteni, moment în care unul dintre ei le-ar fi oferit o țigară,... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 11:05 (6530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia droguri

Click aici

EVENIMENT

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

Investițiile falimentare ale Sloboziei

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

De aproape 10 ani, Slobozia este împinsă metodic către un faliment administrativ. Și tot de atîta vreme, dacă nu chiar mai demult, edilii locali promit locuri de muncă, relansare economică și un nivel de trai mai bun. Singurele realizări «palpabile» ale administrației locale la Slobozia rămîn «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica». În acest context, am încercat să aflăm care dintre aceste obiective edilitare a afectat mai mult viața slobozenilor. Concluziile, ca de obicei, aparțin cititorilor.

«Apa lui Ionașcu» a secat bugetul orașului
Înainte de a ridica piatra se cuvine... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 20:55 (14945 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Titularizarea, un examen fără miză

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Ca în fiecare an, după examenele elevilor  se desfășoară cele ale profesorilor. Cel mai important este Titularizarea, testare care ar trebui să trimită la catedră cei mai buni profesori. Realitatea din școlile județului este însă alta, iar acest examen devine o rampă de lansare pentru viitorii dascăli suplinitori. Toate acestea întrucît sistemul de Educație nu poate asigura posturi permanente. Ialomița caută de ani buni soluții pentru a asigura posturi titularizabile pentru un număr de 6 discipline, însă eforturile s-au dovedit și anul acesta zadarnice.

Un sistem întortocheat
... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 19:15 (8029 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

Handbal, CSM Unirea Slobozia, achiziții

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

«La Slobozia s-au făcut transferuri cu cap, iar lotul arată foarte bine!» era de părere un postac de pe un forum dedicat handbalului. Despre eficiență vom vorbi după startul campionatului. Deocamdată putem spune doar că, prin mutările din ultimele zile, Slobozia este lider pe plan numeric al campaniei de transferuri cu 7 nume noi. După Lorena Ostase, Mădălina Toma, Cristina Strahan și Andreea Mărginean, echipa pregătită de Victorina Bora a dat lovitura verii prin cooptarea Andreei Enescu (fostă Tâlvâc), nimeni alta decît golghetera en-titre a Ligii Naționale. În vîrstă de 33 de ani, Enescu a evoluat pînă în această vară la Neptun Constanța. Poate juca atît coordonator, cît și inter stînga. A început... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 17:40 (6097 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Se întîmplă în Ialomița

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Spitalul Municipal Urziceni devine prima unitate medicală din Ialomița care suspendă activitatea unei secții din cauza lipsei de medici. În urmă cu o săptămînă, conducerea instituției a întrerupt temporar activitatea Secției Boli Interne întrucît singurul medic care venea la serviciu a intrat în concediu medical. «Șefa secției are pneumonie și a solicitat concediu medical pentru a-și efectua mai multe analize» a declarat Sebastian Neidoni, directorul Spitalului Municipal Urziceni.

Pacienți internați la Slobozia
În urmă cu o săptămînă, Spitalul Municipal Urziceni anunța întreruperea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 16:50 (16124 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Scandalurile penale din administrația locală ialomițeană

Scandalurile penale din administrația locală ialomițeană

Valul de arestări și condamnări ale primarilor a lovit și județul Ialomița. În ultimii 2 ani, aleșii locali ai ialomițenilor au bătut drumul Parchetelor pentru a fi audiați în anchetele deschise pe numele lor. Multe dintre cauze au ajuns în fața instanțelor de judecată, iar în altele procurorii încă adună probe. În 2016 se vor desfășura din nou alegeri locale, iar ialomițenii se întreabă, încă de pe acum, «noi cu cine votăm?».

S-a întîmplat la Slobozia
Condusă de oamenii nominalizați la candidaturi de Partidul Social Democrat, Slobozia dă tonul anchetelor penale deschise... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 15:25 (8790 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Rareș Bordei, spre clubul select al stângacilor

Tenismeni ai noului val

Rareș Bordei, spre clubul select al stîngacilor

Ochii lui exprimă ambiție și, din primele schimburi de vorbe, îți dai seama clar că, lucru extrem de important, îi place tenisul de cîmp. Îl adoră pe Nadal, are bucle ca spaniolul și lovește foarte bine cu stînga, lucru care l-a făcut și pe Rafa imbatabil în vremurile lui bune. Îl cheamă Rareș Bordei, are 12 ani, dar deja trofeele au început să se înghesuie în vitrina personală. Nouă ne-ar plăcea să vedem acolo, peste ceva ani, și o salatieră, dar mai e mult pînă departe. Deocamdată să ne concentrăm pe cele întîmplate pînă acum, că avem ce povesti.

Mama l-a dus la tenis Avea doar 7... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 14:20 (6677 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primarii Ialomiței refuză fondurile UE

Firmele românești otrăvesc merele europene

Primarii Ialomiței refuză fondurile UE

La începutul lunii iulie 2015, Consiliul Județean Ialomița a aprobat încetarea contractului de finanțare aferent proiectului «E-UAT. Sistem informatic integrat, suport pentru dezvoltarea și creșterea serviciilor publice în județul Ialomița». Un proiect similar ca valoare care vizează digitalizarea datelor din registrul agricol urmează să aibă aceeași soartă. Oficialii instituției susțin că eșecul acestor două inițiative survine ca urmare a refuzului primarilor de a accepta condițiile proiectului. În replică, reprezentanții administrațiilor locale susțin că cele două proiecte sînt «depășite din punct de vedere tehnic și conțin clauze dubioase».

Consiliul Județean își recunoaște greșelile... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 13:45 (4724 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Seniorii, din nou la treabă

Din 20 iulie 2015, antrenorul Ion Ionescu a sunat adunarea uniriștilor în vederea noului sezon care, după pauza forțată din februarie, duce echipa fanion a județului din nou în Liga a III-a. 600 mii de lei vor «îmbrăca» financiar turul campionatului, iar tricourile galben-albastre vor fi purtate, cum am mai spus, atît de veteranii care au încă pe tibii urmele duelurilor din liga secundă, dar și de o puzderie de mînji din pepiniera proprie. Pentru a arăta cît de crud este acest contingent venit de la grupele de juniori este suficient să spunem că «veteranul» Vlăduț Popescu are doar 21 de ani. Ion Ionescu va fi secondat pe banca tehnică de Enache Costea și de Adrian Cristea. Antrenorul care a promovat... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 12:40 (3475 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Pistol cu gaze, procurat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Polițiștii au depistat un bărbat de 33 de ani, domiciliat în Fetești, care deținea fără drept un pistol cu gaze, de calibru 9 mm și 3 cartușe cu gaze, procurate din Bulgaria și introduse ilegal în România ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2010, 19:51
(13698 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata Naționala Directă Complementară pentru sectorul zootehnie

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță că, în perioada 1-31 octombrie 2010, crescătorii de bovine, atît persoane fizice cît și juridice, pot solicita Plata Naționala Directă Complementară ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2010, 19:48
(15880 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămîna prevenirii criminalității», în desfășurare

Preț de o săptămînă, polițiștii ialomițeni desfășoară o serie de acțiuni preventive în cadrul «Săptămînii prevenirii criminalității». Activitățile au debutat luni, 27 septembrie, cînd polițiștii au organizat ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2010, 19:12
(16833 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiști în acțiune

Polițiștii ialomițeni au organizat marți, 28 septembrie, mai multe activități al căror scop principal l-a constituit prevenirea faptelor antisociale. Astfel, polițiștii de ordine publică, poliție rutieră ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2010, 19:11
(16153 vizualizări - 0 comentarii)


Contractele colective de muncă, la ITM

Potrivit noilor reglementări legale, începînd cu data de 26 iulie 2010, atribuțiile în domeniul contractelor colective de muncă sînt îndeplinite de inspectoratele teritoriale de muncă. Drept urmare, au ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2010, 11:56
(13843 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 19:00
(8549 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:46
(8757 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil în parc

Pompierii ialomițeni au descoperit un element de muniție în apropierea unui loc de joacă pentru copii din Slobozia. Proiectilul exploziv de antiaeriană de calibru 100 mm a fost găsit în urma unor săpături ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:26
(19516 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul Anual de Carte», la a XIX-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2010, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează «Salonul Anual de Carte», ediția a XIX-a. Acțiunea vizează organizarea de expoziții de carte, întîlniri cu scriitori ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:25
(17924 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea debarasare», la finalul săptămînii

În zilele de vineri, 1 octombrie și sîmbătă, 2 octombrie, se va desfășura cea de-a treia ediție a Campaniei Marea Debarasare. «Modificarea a survenit ca urmare a faptului că pe 25 septembrie 2010, data ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:23
(13856 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Valea Ciorii

Trei adăposturi de animale și depozitul de furaje ale unui slobozean au fost mistuite de flăcări în noaptea de de sîmbătă spre duminică, 25/26 septembrie. Din primele cercetări, pompierii au concluzionat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:22
(17046 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămîna prevenirii criminalității» la IPJ Ialomița

«Începînd de luni, 27 septembrie, sub titlul „Săptămîna prevenirii criminalității“ la nivel național se va desfășura un complex de activități preventive menite să contribuie la creșterea gradului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:20
(16427 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat la Gheorghe Doja

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 25 septembrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Incidentul a fost produs de un tînăr de 35 de ani, conducător auto, care aflîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:19
(15346 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Infractoare de 62 ani, încarcerată

Polițișii din Țăndărei au organizat, sîmbătă, 25 septembrie, o acțiune pentru depistarea persoanelor urmărite. În cadrul acțiunii a fost prinsă o femeie de 62 de ani care se sustrăgea executării unei pedepse ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:18
(16170 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferi băuți la volan

Sîmbătă, 25 septembrie, polițiștii Serviciului Rutier au oprit pentru control un taxi. Pentru că șoferul mirosea a alcool, polițiștii l-au testat cu aparatul Drager. Iar bănuielile polițiștilor s-au confirmat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:17
(13656 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic de persoane în Ialomița

Patru persoane, dintre care două în stare de arest preventiv, au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de persoane și trafic de minori. Suspecții, prin violențe și amenințări, au exploatat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:43
(17945 vizualizări - 1 comentariu)


Și-au bătut copilul de 8 ani pentru că era «neascultător»

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările în care a survenit vătămarea corporală a unui copil în vîrstă de 8 ani, din Slobozia. Minorul a ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:42
(18517 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: Beți și fără permise, la volan!

Agenții Postului de Poliție Giurgeni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autocamion înmatriculat în județul Argeș, la volanul căruia se afla un bărbat ce emana ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:40
(17914 vizualizări - 0 comentarii)


Armă cu aer comprimat deținută ilegal

În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, a fost depistat un tînăr, de 25 de ani, din Borănești care deținea fără drept o armă neletală, supusă ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:35
(21204 vizualizări - 0 comentarii)


«Let’s Do It, România!» cu Jandarmeria

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația «Eco Asist Romania», participă sîmbătă, 25 septembrie, la campania națională de ecologizare «Let’s Do It, România». Jandarmii se ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:33
(18579 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Și-a dat foc grajdului din greșeală

Un bărbat din Vlădeni a dat foc grajdului de furaje din propria gospodărie aruncînd la întîmplare o țigare aprinsă. Incendiul a fost anunțat miercuri, 22 septembrie, iar pompierii militari din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:27
(16084 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Fetești: Jandarmii, de pază la cele sfinte

20 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, vor asigura, duminică 26 septembrie, între orele 7.00-12.00, măsurile de ordine publică impuse de sfințirea bisericii cu hramul ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:25
(17133 vizualizări - 0 comentarii)


Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămâna Mobilității Europene»

Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămîna Mobilității Europene»

În perioada 16-22 septembrie 2010 se desfășoară cea de-a IX-a ediție a «Săptămînii Mobilității Europene», manifestare europeană anuală sprijinită de Comisia Europeană prin Direcția Generală de Mediu. În ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:30
(14097 vizualizări - 0 comentarii)


Autovehicule furate, găsite la Țăndărei și Fetești

Un autoturism și un scuter, ambele figurînd în bazele de date ca fiind furate, au fost depistate în ultimele 24 de ore de polițiștii ialomițeni. Astfel, în cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:26
(16818 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Centre de colectare fier vechi, controlate de polițiști

Trei firme cu punctele de lucru în Fetești, ce desfășoară activități în domeniul colectării deșeurilor industriale reciclabile, au fost verificate de polițiști. Urmare a controalelor, față de administratorul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:22
(15962 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a Poliției la Bărcănești și Bărbulești

Marți, 21 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza comunelor Bărcănești și Bărbulești, încercîndu-se astfel prevenirea și combaterea unor infracțiuni. În acest sens, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:19
(19064 vizualizări - 0 comentarii)


Plăți APIA de peste 1,2 miliarde de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a plătit, la data de 17 septembrie2010, suma de aproape 113 milioane de euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:13
(15857 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:48
(9971 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:21
(8621 vizualizări - 0 comentarii)


«Agroial Partener», trei zile la Slobozia

Tîrgul Internațional de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial Partener» și «Salonul Auto Slobozia» își deschid porțile. Deshiderea oficială se va organiza, joi, 23 septembrie, în fața Centrului ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(14718 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...