Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Camelia Carabulea s-a accidentat. Stă 6 luni!

Handbal, probleme pentru CSM Unirea Slobozia

Camelia Carabulea s-a accidentat. Stă 6 luni!

«În viața unui sportiv de performanță sînt multe momente de cumpănă. Ei bine, a venit și momentul meu. În 6 luni voi simți din nou plăcerea jocului de handbal!» posta la finele săptămînilor trecute pe un site de socializare una dintre cele mai importante jucătoare din angrenajul Unirii Slobozia, Camelia Carabulea. Extrema stîngă de 20 de ani a suferit luni, 27 iulie 2015, o intervenție chirurgicală la genunchiul stîng, acolo unde ligamentul colateral a cedat. Jucătoarea cu numărul 13 a resimțit o jenă în locul respectiv încă de la meciul cu CSM Slatina, din cadrul barajului pentru menținerea în Liga Națională, iar temerile i-au fost confirmate la vizita medicală de săptămîna trecută. Carabulea... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 17:15 (7706 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Slobozia: Drama de pe strada Păpădiei

Situație disperată în Cartierul Bora din Slobozia. O femeie și copilul ei cu grave probleme psihice sînt la un pas de a rămîne sub cerul liber, după ce timp de 2 ani au fost chiriași într-o locuință din domeniul privat al Primăriei Slobozia. Potrivit legii, astfel de locuințe nu mai pot fi închiriate, ci trebuie scoase la vînzare. Mai mult, imobilul abia dacă poate fi numit casă. Fără să aibă serviciu, femeia a reușit să-și creeze un minim de confort din pensia de handicap a fiului ei.

Situație disperată
Pe strada Păpădiei, un rînd de blocuri se deșiră pe o lungime de cîteva sute... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 16:30 (6170 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Junior Davis Cup», pentru a doua oară la Slobozia

Tenis de cîmp

«Junior Davis Cup», pentru a doua oară la Slobozia

Tenisul va ține în această săptămînă capul de afiș al evenimentelor sportive de la Slobozia. Primul eveniment care va înflăcăra zgura slobozeană este «Junior Davis Cup», turneu internațional pe echipe, adresat tenismenilor sub 16 ani, în fapt un adevărat campionat european. Una dintre grupele preliminarii ale acestei competiții se va derula la Slobozia, pe arena Tenis Con. Va fi o reeditare a aceluiași eveniment care, și în 2014, a fost găzduit tot de orașul nostru. 8 echipe naționale, printre care și România, se vor duela în sistem eliminatoriu pe o perioadă de 3 zile, între 29-31 iulie 2015. Pe lîngă țara noastră vor mai fi prezente Belarus, Bosnia-Herțegovina, Estonia, Germania, Marea Britanie... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 15:10 (6212 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

70 mii de euro pentru nimic

Municipalitatea din Slobozia nu renunță la sala de sport polivalentă

În anul 2008, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța public intenția de a construi o sală polivalentă cu 1200 de locuri. La 7 ani distanță, administrația locală susține că nu va renunța la această idee. Potrivit unui raport public, costurile de proiectare ale acestei săli s-au ridicat la 70 mii de euro. În cazul în care proiectul va fi aprobat prin vot în cadrul Consiliului Local, valoarea proiectului pentru realizarea acestei săli ar putea crește cu 50%.

Bani publici pentru sala lăudată
Sala de sport polivalentă cu 1200 de locuri reprezintă un deziderat mai vechi al administrației din... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 14:25 (7021 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Statuia lui «Moș Crăciun» nu are autorizație de construcție

O lume nebună, nebună, nebună...

Statuia lui «Moș Crăciun» nu are autorizație de construcție

La 1 decembrie 2014, la Slobozia, edilii locali tăiau pamblica celei mai contestate statui din istoria recentă a Ialomiței. La 8 luni distanță, administrația locală recunoaște oficial că statuia lui Mihai Viteazul, botezată de contribuabili «Moș Crăciun», nu are autorizație.

Administrația nebunilor
La solicitarea unuia dintre cetățenii orașului, Bogdan Viorel, Primăria Slobozia a recunoscut oficial că statuia lui Mihai Viteazul nu are autorizație de construcție. «Vreau să vă informez, dragi cetățeni ai Municipiului Slobozia și ai județului Ialomița că, la data de 02.06.2015, am înregistrat cererea cu nr. 43761 la Biroul Relații cu Publicul din cadrul Primăriei Municipiului Slobozia, unde am cerut să mi se furnizeze o copie după Autorizația de Construire a Statuii lui Mihai Viteazul, conform Legii 50/1991 actualizată în anul 2014, așa cum și dumneavoastră, cetățenilor, vi se cere să aveți această autorizație cînd vreți să construiți ceva. De asemenea, am cerut să mi se comunice cîți bani a costat Statuia, cine a plătit-o și cine a construit sau montat Statuia. La data de 10.07.2015 am primit răspunsul nr. 49819 din 10.07.2015, semnat de domnul Alexandru Stoica, primar al municipiului Slobozia, Județul Ialomița care recunoaște că nu există Autorizație de construire sau montare a Statuii lui Mihai Viteazul»... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 13:40 (8231 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

Ialomița: Naveta elevilor, decontată cu porția

De 3 ani, 3400 de elevi din Ialomița așteaptă să primească deconturile aferente plății abonamentelor de transport. Ministerul Educației mai are de transmis în teritoriu 600 mii de lei. Valoarea totală a debitului a fost de 1,7 milioane de lei, o primă parte din sumă fiind transmisă în luna decembrie a anului precedent.

Plăți efectuate în proporție de 40% În anul școlar 2012-2013, Ministerul Educației a sistat decontarea abonamentelor plătite de elevii navetiști pentru a ajunge la școală. Așa s-a ajuns ca statul să fie dator către aceștia cu fabuloasa sumă de 1,7 milioane de lei. După... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 12:40 (3465 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a plătit 5,2 milioane de lei pentru tratarea bolnavilor psihici

Un raport al Casei Județene de Sănătate Ialomița prezintă în detaliu sumele de care au beneficiat, în 2014, persoanele din județ aflate în evidențele medicilor cu diferite afecțiuni. Cele mai scumpe tratamente au fost cele destinate bolnavilor psihici, pentru care au fost alocate 5,2 milioane de lei. De asemenea, alte 3,5 milioane de lei au fost acordați pentru tratarea bolnavilor de hepatită.

Cifre uluitoare Potrivit datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, în 2014, în evidențele medicilor se aflau 5523 de ialomițeni cu afecțiuni psihice. Acestora le-au... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2015, 11:15 (4580 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Spitalul Județean de Urgență Slobozia își cheamă medicii în instanță

Controlul Camerei de Conturi Ialomița, întreprins în urmă cu un an la Spitalul Județean de Urgență Slobozia, produce efecte în prezent. Un număr de 13 medici au fost dați în judecată de reprezentanții celei mai mari unități spitalicești din județ, după ce s-a constatat faptul că aceștia au beneficiat ilegal de subvenționarea chiriilor. Prejudiciul pe care doctorii trebuie să-l înapoieze spitalului este de 206 mii de lei.

Chirii suportate din banii spitalului
Anul precedent a fost cel al controalelor la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Corpul de Control al Ministerului Sănătății... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 22:15 (7422 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Fă-te frate cu PSD pînă treci puntea

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Calculele politice bazate pe sondaje sînt contrazise de scenariile de culise. Potrivit unuia dintre acestea, președinții PNL și PSD din Ialomița au negociat un nou pact de neagresiune pentru alegerile locale din 2016.

Politică pentru doi Conform scenariului vehiculat pe holurile sediilor ambelor filiale, Ioan Martin și Marian Neacșu și-au negociat deja sferele de influență. Astfel, cele 20 de comune cîștigate la ultimele alegeri, precum și orașele Urziceni, Fetești și Slobozia, rămîn în sfera de influență a PNL. În aceste condiții, graba lui Ioan Martin de a propune o dezbatere publică... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 21:10 (9530 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Aflat într-o permanentă amorțeală administrativă, Urziceniul trăiește doar prin prisma scandalurilor publice care-l vizează pe Constantin Sava, edilul orașului. De ani buni, pe străzile municipiului circulă o sumedenie de zvonuri referitoare la proasta gestionare a fondurilor publice, investiții făcute de mîntuială și chiar legături periculoase cu lumea interlopă. Singura certitudine a problemelor administrative de la Urziceni rămîne ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Concret, organele judiciare susțin că edilul Sava și-a obligat o angajată să-și efectueze ilegal atribuțiile de serviciu.

Anchetă la Primăria Urziceni... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 20:35 (6626 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Robert Ștefan Iosifescu este unul dintre cei 14 concurenți care vor concerta în cadrul Festivalului de la Amara, pe 1 august. Este ialomițean, este elev al Liceului de Arte din Slobozia și este decis să cîștige ediția de anul acesta a Trofeului Tinereții. La numai 17 ani are tot dreptul să viseze. Și, pentru că palmaresul său este deja impresionant, vă invităm să visăm și noi alături de el.

Banalul devenit extraordinar
După atîția ani de «Românii au talent», povestea lui Robert Ștefan Iosifescu pare banală. La vîrsta cînd alți băieți băteau mingea în fața blocului, lui îi plăcea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:40 (5520 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

În seara zilei de joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al județului Ialomița, s-a stins din viață. Surse medicale apreciază faptul că decesul ar fi survenit în urma unei congestii cerebrale. Istoria comunistă a județului Ialomița se confundă cu Gheorghe Glodeanu. Acesta a fost primar al Sloboziei în perioada 1972-1974, ulterior deținînd funcția de secretar cu propaganda al Comitetului Județean PCR Ialomița și președinte al Comitetului Popular Județean Ialomița. În ultimii ani, acesta s-a retras din viața publică în orașul Oltenița-Călărași. Joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu a murit. Trecerea în neființă ar fi fost provocată de o congestie cerebrală. Cei care vor să-i aducă... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:15 (14109 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Vacanță la mare pentru 55 de copii din centrele de plasament din județul Ialomița. În perioada 18-23 iulie aceștia au vizitat litoralul românesc al Mării Negre, din stațiunea Costinești. Totul în baza unui proiect susținut de Ministerul Turismului, prin Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița.

S-au bucurat de soare și plajă
A devenit deja o tradiție ca Direcția Județeană de Sport și Tineret să se implice, cu sprijinul Ministerului Turismului, în acțiuni caritabile pe timpul vacanței de vară. Anul acesta, în perioada 18-23 iulie, 55 de copii cu dizabilități și situații... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 17:25 (3625 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Audieri la sediul DIICOT într-un dosar de fraudă informatică

Angajata Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița acuzată de abuz în serviciu a ajuns inculpată într-un dosar al procurorilor DIICOT. Anchetatorii cercetează acum modalitatea prin care ea a reușit să deturneze fondurile instituției, folosindu-se de sistemul informatic. Pentru a aduna cît mai multe probe, procurorii i-au chemat la audieri pe cîțiva dintre colegii de serviciu ai femeii.

A suplimentat ilegal veniturile familiei În primăvara acestui an, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia anunțau punerea în mișcare a acțiunii penale față de numita... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 16:10 (6349 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Singurul oficial din conducerea PNL Ialomița care și-a declarat clar intențiile rămîne deputatul Cristina Ancuța Pocora. Aceasta a declarat că vizează la alegerile din 2016 funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița!

Candidatul «de sacrificiu» al PNL
În timp ce candidații PNL dau declarații evazive sau dezmint informațiile privitoare la implicarea lor în viitoarea campanie, deputatul Cristina Pocora face declarații tranșante. «Mi-am depus candidatura în competiția internă a PNL pentru funcția de consilier județean-președinte al Consiliului Județean Ialomița. (...)... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 15:20 (5280 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Aleșii Sloboziei decid viitorul orașului

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Pe 16 iulie 2015, consilierii din cadrul Consiliului Local Slobozia s-au întrunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Printre proiectele de hotărîre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli, aprobarea unei finanțări de 600 mii de lei pentru AFC Unirea Slobozia sau aprobarea listei de repartiție a locuințelor libere construite prin ANL. Dincolo de aceste decizii administrative, întîlnirea de joi, 16 iulie, a reconfirmat faptul că la Slobozia se face  administrație «după chipul și asemănarea» Consiliului Local. Adică a PSD, partid care deține majoritatea simplă în cadrul acestui for legislativ!

Consiliul Local împarte banii slobozenilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 13:15 (1846 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ofițerii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița efectuează verificări într-un dosar penal ce vizează infracțiunea de consum de stupefiante. Oamenii legii au în vizor trei tineri din Slobozia.

Au ajuns la spital La sfîrșitul săptămînii trecute, doi băieți și o fată, toți trei domiciliați în Slobozia, s-au prezentat la Unitatea Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, simțindu-se rău. Tinerii le-ar fi explicat medicilor faptul că se aflau în parc împreună cu mai mulți prieteni, moment în care unul dintre ei le-ar fi oferit o țigară,... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 11:05 (6530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia droguri

EVENIMENT

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

Investițiile falimentare ale Sloboziei

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

De aproape 10 ani, Slobozia este împinsă metodic către un faliment administrativ. Și tot de atîta vreme, dacă nu chiar mai demult, edilii locali promit locuri de muncă, relansare economică și un nivel de trai mai bun. Singurele realizări «palpabile» ale administrației locale la Slobozia rămîn «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica». În acest context, am încercat să aflăm care dintre aceste obiective edilitare a afectat mai mult viața slobozenilor. Concluziile, ca de obicei, aparțin cititorilor.

«Apa lui Ionașcu» a secat bugetul orașului
Înainte de a ridica piatra se cuvine... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 20:55 (14954 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Titularizarea, un examen fără miză

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Ca în fiecare an, după examenele elevilor  se desfășoară cele ale profesorilor. Cel mai important este Titularizarea, testare care ar trebui să trimită la catedră cei mai buni profesori. Realitatea din școlile județului este însă alta, iar acest examen devine o rampă de lansare pentru viitorii dascăli suplinitori. Toate acestea întrucît sistemul de Educație nu poate asigura posturi permanente. Ialomița caută de ani buni soluții pentru a asigura posturi titularizabile pentru un număr de 6 discipline, însă eforturile s-au dovedit și anul acesta zadarnice.

Un sistem întortocheat
... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 19:15 (8032 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

Handbal, CSM Unirea Slobozia, achiziții

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

«La Slobozia s-au făcut transferuri cu cap, iar lotul arată foarte bine!» era de părere un postac de pe un forum dedicat handbalului. Despre eficiență vom vorbi după startul campionatului. Deocamdată putem spune doar că, prin mutările din ultimele zile, Slobozia este lider pe plan numeric al campaniei de transferuri cu 7 nume noi. După Lorena Ostase, Mădălina Toma, Cristina Strahan și Andreea Mărginean, echipa pregătită de Victorina Bora a dat lovitura verii prin cooptarea Andreei Enescu (fostă Tâlvâc), nimeni alta decît golghetera en-titre a Ligii Naționale. În vîrstă de 33 de ani, Enescu a evoluat pînă în această vară la Neptun Constanța. Poate juca atît coordonator, cît și inter stînga. A început... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 17:40 (6097 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
179 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Atenționare a Finanțelor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:44
(17605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei șoferi beți la volan depistați doar în 24 de ore!

În numai 24 de ore, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi băuți la vola. Astfel, miercuri, 8 septembrie a.c., în jurul orei 6.20, un echipaj de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:43
(15764 vizualizări - 0 comentarii)


1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie este începutul anului bisericesc. Dacă în anul trecut această sărbătoare a fost prăznuită la Urziceni în Catedrala orașului, anul acesta slujba s-a săvîrșit la biserica Volna- Adormirea Maicii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:40
(19659 vizualizări - 0 comentarii)


Tenisul MAI s-a încheiat

Etapa finală a Campionatului de Tenis de Cîmp, organizat de Ministerul Administrației și Internelor, și-a deschis porțile în cursul dimineții de marți, 7 septembrie, la orele 9,00, la Baza Sportivă Tenis ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:46
(19270 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț la 11 ani!

O tînără de 24 ani, din Ograda, a reclamat Poliției din Țăndărei că persoane necunoscute i-au furat, în urmă cu aproximativ un sfert de oră, o bicicletă, pe care o lăsase nesupravegheată în spatele unui ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:43
(20698 vizualizări - 0 comentarii)


Infractoare încarcerată

În cursul zilei de luni, 6 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Urziceni au identificat și reținut o femeie în de 36 de ani, din București, domiciliată fără forme legale în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:40
(15753 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: infractor arestat


Slobozia: Hoț de găini prins în flagrant

Marți, 7 septembrie, prin 112, Poliția a fost sesizată de un cetățean despre faptul că a observat un bărbat care încearcă să fure păsări din curtea unei locuințe de pe Strada Orion, din Slobozia. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:38
(15690 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu gaze cumpărat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Marți, 7 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme ilegal. Cu ocazia acțiunii, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:37
(19235 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 30 locuri de muncă în Danemarca, pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 13:10
(17311 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:35
(9741 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:18
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


Infracționalitate, cereale și școli, teme în ședința Colegiului Prefectural

Joi, 9 septembrie, în sala de ședințe a Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița se va desfășura ședința de lucru a Colegiului Prefectural Ialomița. Lucrările vor debuta cu ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:32
(19771 vizualizări - 0 comentarii)


Agricultorii încetează protestele

La începutul săptămînii, luni 6 septembrie, s-a desfășurat întîlnirea Comitetului de Criză, denumit strategic «Salvați Agricultura». Scopul întrunirii l-a constituit evaluarea situațiilor de protest înregistrate ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:31
(17392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Pompierii ialomițeni în competiție sportivă

În perioada 8-10 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Argeș este gazda fazei naționale a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiție va ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:28
(16471 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


Reținut pentru 24 de ore după ce, beat la volan, a omorît o femeie și a părăsit locul accidentului

Polițiștii ialomițeni au declanșat în după amiaza zilei de duminică, 5 septembrie a.c., ample operațiuni pentru identificarea în trafic a unui autoturism al cărui șofer, implicat într-un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:15
(20155 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permise sau conducînd mașini neînmatriculate

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat și oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un tînăr de 22 de ani din ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:13
(14799 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Miloșești

Joi, 9 septembrie 2010, ora 11.00, la Biblioteca Comunală din Miloșești se va inaugura oficial un nou serviciu de bibliotecă, în cadrul programului «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Să reamintim că programul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:07
(20649 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrîn de 79 de ani, rănit în accident

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 20.00, Poliția a fost sesizată prin 112, de către un conducător auto, despre faptul că în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Bulevardul Chimiei, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:05
(15270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gîrbovi: A dat cu spatele și a intrat în stîlp

În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.30, pe DJ203 B, în comuna Gîrbovi, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Victima, în vîrstă de 28 de ani, șoferul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:03
(20213 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gîrbovi accident


Slobozia: Evenimente expoziționale

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează miercuri, 8 septembrie, un eveniment expozițional de marcă. Evenimentul se va desfășura începînd cu orele 14,00. Slobozenii interesați pot vizita Galeriile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:58
(20070 vizualizări - 0 comentarii)


Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi

Două hectare de pădure au fost afectate de flăcări după ce o persoană a dat foc vegetației uscate din apropierea pomilor. Incendiul s-a produs în localitatea Reviga și a fost sesizat pompierilor vineri ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:57
(22818 vizualizări - 0 comentarii)


UPDATE: Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Bărbații cercetați pentru ultraj, după ce, nemulțumiți că fratele lor urmează să fie sancționat contravențional, au lovit un polițist, au primit mandate de arestare preventivă În cursul ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2010, 16:50
(19118 vizualizări - 7 comentarii)


Autoturism furat din Germania, găsit la Slobozia

Joi, 2 septembrie a.c., în jurul orei 11.50, polițiștii au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, a fost identificat un ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:15
(18541 vizualizări - 0 comentarii)


Arestați pentru că au furat motorină din camionul unui turc

Doi tineri de 25, respectiv 28 de ani, ambii din Urziceni, au fost reținuți joi, 2 septembrie a.c., pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru furt calificat. Cei doi sînt suspectați ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:07
(22679 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea materialului lemnos, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., polițiștii Birourilor de Investigare a Fraudelor și Ordine Publică din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:02
(17867 vizualizări - 2 comentarii)


Vindea haine la magazinul de animale

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 13.00-17.00, efective din cadrul Poliției Slobozia, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au organizat și executat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:00
(17074 vizualizări - 0 comentarii)


Falși inspectori de la Protecția Consumatorului

O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:44
(1072823 vizualizări - 518 comentarii)

Taguri: Slobozia țeapă


Slobozia: Pieton accidentat pe trecere

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au fost sesizați despre faptul că în Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că, în ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:43
(19185 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Pistol fără documente, confiscat

În cursul zilei de miercuri, 1 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune, al cărui scop principal l-a constituit identificarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(20701 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general prins de polițiști

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii feteșteni au identificat și reținut un bărbat, de 34 de ani, din județul Vaslui, urmărit. Acesta se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(18607 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești UG arestare


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...