Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Doar încă un egal

Fotbal, SuperLiga/play-out, Farul Constanța-Unirea Slobozia 1-1

Doar încă un egal

Unirea Slobozia a remizat, din nou, în etapa a 3-a din play-out care s-a încheiat luni, 7 aprilie 2025. Meciul de la Constanța a fost pentru Unirea Slobozia a treia partidă terminată la egalitate, play-out-ul consemnând 1-1 cu Sibiul, 0-0 cu Petrolul și 1-1 cu Constanța... Și, așa cum o spun și alții, se pare că Slobozia se pregătește să-și reia locul în Liga 2!

 

«Este un play-out al surprizelor...»
Cel puțin asta declară Mihai Stoica, președintele CA al FCSB, care adaugă și că îi place jocul slobozenilor, declar... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2025, 14:05 (3808 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Jucăm barajul de promovare?

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CSU Știința București 30-25 (14-14)

Jucăm barajul de promovare?

UPDATE CSM Unirea Slobozia-ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 27-25 (14-11)

Ultimul meci al Turului play-off de promovare în Liga Florilor la handbal feminin a pus față în față CSM Unirea Slobozia și CSU Știința București. Partida s-a disputat miercuri, 2 aprilie a.c., Sala «Andreea Nica» din Slobozia mustind de puzderia suporterilor prezenți la meci. CSM Unirea Slobozia a început confruntarea echilibrat, timorată probabil de puternica echipă CSU Știința București. Se joacă pe contre, Bucureștiul luând un avans de 2 goluri, slobozencele revenind cu 3 goluri consecutive. Maria David înscrie pe contraatac și face 10-9, Bucureștiul revine și Nichitean aduce din nou avans de 2 goluri pe tabelă. Este 12-10 pentru CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2025, 10:20 (5330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Accident de muncă la Rădulești

Un om a murit și alți doi au fost răniți după ce ar fi încălcat normele de protecție a muncii

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița investighează un accident de muncă produs pe raza localității Rădulești, la o fermă din localitate. În urma evenimentului, un om a murit, iar alți doi au fost răniți. Se pare că ferma unde s-a produs accidentul aparține fiului primarului din localitate. Cercetările în acest caz sunt în curs. Socie­tatea care are în administrare ferma riscă amenzi de peste 20 mii de lei, pentru nesuprave­gherea angajaților și a modului în care aceștia respectă normele de protecție a muncii.

 

S-au urcat în cupa unui utilaj... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 12:35 (15467 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Administrație locală marca Alexandru Potor

Primăria Slobozia NU respectă hotărârile Consiliului Local!

Transpusă la nivel local, «guvernarea» respectă algoritmul central: parte legislativă (Parlamentul României sau Consiliul Județean/Local) și partea executivă (Guvernul sau Primăria). De principiu, partea legislativă «conduce» și partea executivă «face». Am ținut încă de la început să menționăm aceste aspecte deoarece există nenumărate situații în care nu se înțeleg prea bine prerogativele «guvernării», la nivel central sau local. Sau, chiar dacă se înțeleg, nu se aplică sau se modifică în funcție de anumite interese. Concret și factual vom discuta î... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2025, 07:55 (20267 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Frumusețea Rebecăi

Frumusețea Rebecăi

Rebeca Cărăbuș are 18 ani și este elevă a Colegiului Național «Mihai Vitea­zul» din Slobozia. Datorită tine­reții și frumuseții sale, ea a reușit performanța de a obține locul 4 la un prestigios concurs de frumusețe. Este vorba despre Miss Europe 2025, competiție care anul acesta s-a desfășurat în Beirut, capitala Libanului. Performanța Rebecăi nu ar fi fost posibilă fără sprijinul acordat de Dr Ana Hriscu, Director Național al competiției Miss Europe România&Miss Europe Moldova.

 

Din România în Liban Miss Europe este un concurs... [citește_tot_articolul]

6 Aprilie 2025, 09:25 (5189 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Aparatură modernă pentru Secția Neonatologie a spitalului din Slobozia

Aparatură modernă pentru Secția Neonatologie a spitalului din Slobozia

În urmă cu o săptămână, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a inaugurat noua Secție Neonatologie. Aceasta a be­neficiat de aparatură medicală mo­dernă, oferită în cadrul proiectului «Împreună din prima zi», finanțat de Fundația OMV Petrom și implementat de Organizația Salvați Copiii România. Datorită echipamentelor, bebelușii născuți cu pro­bleme pot primi îngrijiri medicale la Slobozia, fără a mai fi transferați către alte unități medicale.

 

Investiție de peste 500 mii de euro Echipamentele medicale primite de Secția... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2025, 10:05 (10413 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are mai mulți pensionari decât salariați

Ialomița are mai mulți pensionari decât salariați

Direcția Județeană de Statistică a dat publicității un raport oficial referitor la forța de muncă a județului Ialomița. Conform documentului oficial, Ialomița are mai mulți pensionari decât angajați. Sectorul de activitate cu cei mai mulți salariați este reprezentat de «Servicii», spun statisticienii ialomițeni.

 

Forța de muncă a județului Conform datelor statistice, la sfârșitul anului 2024, în Ialomița își desfășurau activitatea 49116 salariați. Estimarea este făcută fără a include însă și salariații din cadrul Ministerului Apărării... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2025, 12:05 (15294 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Educației a început livrarea microbuzelor școlare electrice

În Ialomița

Ministerul Educației a început livrarea microbuzelor școlare electrice

Inițiativa Consiliului Județean Ialomița de a dezvolta infrastructura de Educație din județ a vizat și dotarea școlilor cu microbuze școlare electrice. Cu ajutorul fondurilor europene, obținute prin Planul Național de Redresare și Reziliență, 26 unități de învățământ din județ vor primi astfel de mijloace de transport. Condiția esențială este ca pri­măriile care le administrează să amenajeze, pe cheltuiala proprie, stații de reîncărcare pentru microbuze. Conform administrației județene, nu toate primăriile au făcut demersuri în acest sens. Iar primele 10 microbuze au ajuns deja în Ialomița...

 

Bani europeni pentru transport ecologic... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2025, 07:55 (11425 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Deportările în Bărăgan, 74 de ani de la tragedia care a schimbat destine

Deportările în Bărăgan, 74 de ani de la tragedia care a schimbat destine

Anul acesta, pe 19 iunie, se împlinesc 74 de ani de la momentul depor­tărilor în Bărăgan. Peste 40 mii de oameni, considerați «elemente cu factor de risc ridicat», au fost mutați forțat din Banat în colbul Bărăganului din ordinul autorităților comuniste. Persoanele deportate au fost aduse în 18 localități nou înființate care, în realitate, erau colonii de muncă. În județul Ialomița, potrivit documentelor oficiale, au fost înființate 5 astfel de localități. Cea mai cunoscută dintre acestea, care există și în prezent, se numește Fundata și se află la câțiva kilometri distanță de Slobozia. Muzeul Național al Agriculturii... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2025, 12:40 (10442 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lista profesorilor menținuți în activitate până la 70 de ani

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a publicat

Lista profesorilor menținuți în activitate până la 70 de ani

Potrivit metodologiei pe care a impus-o Ministerul Educației, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publică lista profesorilor ce vor fi menținuți în activitate până la vârsta de 70 de ani. Documentul oficial arată că 51 de cadre didactice din Ialomița se regăsesc pe lista IȘJ Ialomița.

 

Solicitare înaintată școlilor Metodologia obligă cadrele didactice care vor să-și mențină calitatea de «titulari», după împlinirea vârstei de 65 de ani, să depună o cerere la secretariatul unită­ților de învățământ prin care... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2025, 08:05 (14191 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetiță de 13 ani, abuzată sexual de propriul tată

S-a întâmplat la Ciulnița

Fetiță de 13 ani, abuzată sexual de propriul tată

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia au dispus arestarea preventivă a unui bărbat de 54 de ani din localitatea Ciulnița, acesta fiind urmărit penal pentru comiterea infracțiunii de «viol asupra unui minor». În realitate, agresorul și-ar fi batjocorit propria fiică, o fetiță de doar 13 ani. Cazul a ieșit la iveală după ce copila a spus la școală că nu mai vrea să meargă acasă. Profesorii săi au fost cei care au alertat autoritățile judiciare. În cel mai scurt timp, ancheta va fi finalizată cu un rechizitoriu, susțin surse judiciare.

 

I-a distrus copilăria...... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2025, 10:20 (4707 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele Consiliului Județean Ialomița au prognozat venituri de peste 95 milioane de lei

În 2025

Firmele Consiliului Județean Ialomița au prognozat venituri de peste 95 milioane de lei

În cadrul ultimei ședințe ordinare a Consiliului Județean Ialomița, aleșii județeni au votat bugetele de venituri și cheltuieli ale societăților aflate în grija administrației județene. La capitolul venituri, cele 4 societăți au prognozat pentru anul în curs venituri de peste 95 milioane de lei.

 

Veniturile firmelor Consiliului Județean Ialomița Cele 4 societăți pe care administrația județeană le are în grijă sunt Infrastructură Drumuri și Poduri SA, Drumuri și Poduri SA, ADI ECOO 2009 și Urban SA. Împreună, potrivit proiectelor de hotărâri... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2025, 17:20 (11927 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ambulanța Ialomița necesită urgent mașini noi și medici!

Ambulanța Ialomița necesită urgent mașini noi și medici!

O analiză a mașinilor de intervenție pe care Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița le folosește pentru transportul pacienților arată că jumătate dintre acestea sunt mai vechi de 10 ani. Instituția face demersuri pentru a le ține funcționale, dar are nevoie de un parc auto nou și mo­dern. Totodată, instituția duce lipsă și de medici specialiști, conform informațiilor oficiale.

 

Aproximativ 2 milioane km, parcurși în 12 luni O dată cu începerea lucrărilor de modernizare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, cel puțin... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2025, 15:50 (4540 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Speranțele» lui Mihalcea

Fotbal, SuperLiga/play-out, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 0-0

«Speranțele» lui Mihalcea

bonus: Liber de contract, atacantul georgian Bachana Arabuli s-a alăturat Unirii Slobozia

În vara lui 2009, echipa venită de nicăieri, Unirea Urziceni, se înscăuna campioană a României. Urziceniul, orășelul cu puțin peste 15 mii de locuitori, ițea capul în lumea bună a fotbalului prin echipa «încropită» de antrenorul Dan Petrescu. La mai bine de 15 ani distanță, Unirea Slobozia, cu o echipă la fel de «încropită» și cu un tehnician nu la fel de galonat, Adrian Mihalcea, se zbate să rămână în primul eșalon al fotbalului românesc. Am încercat să producem o comparație încă din startul acestui articol, poate puțin deplasată, cu gândul în principal la bugetele celor două echipe ialomițene... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2025, 14:15 (2372 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

2 victorii, 1 egal, 3 înfrângeri

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Galați-CSM Unirea Slobozia 25-21 (10-10)

2 victorii, 1 egal, 3 înfrângeri

Sâmbătă, 29 martie 2025, au fost programate meciurile etapei 6 din din play-off-ul de promovare în Liga Florilor la handbal feminin. După cum vă anunțam, handbalistele CSM Unirea Slobozia au înfruntat CSM Galați, partida disputându-se la Sala Sporturilor «Dunărea» din Galați. Elevele antrenorului Ion Ivan au început în forță partida de la Galați, în minutul 12 slobozencele conducând cu un neverosimil 6-1 pe tabelă. Luate prin surprindere, gălățencele și-au revenit destul de greu, în minutul 28 trecând în avantaj de două goluri, 10-8. Contrar așteptărilor liderului la zi din play-off-ul de promovare... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2025, 11:05 (1983 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângeri pe linie

Fotbal, Liga 3/play-off, SC Popești Leordeni-ACS Recolta Gheorghe Doja 1-0

Înfrângeri pe linie

După ce în prima etapă din play-off-ul Ligii 3/Seria 3 Recolta Gheorghe Doja a pierdut acasă împotriva celor de la AFC Dunărea Călărași sâmbătă, 22 martie a.c., cu scorul de 1-2, sâmbătă, 29 martie 2025, dojenii s-au deplasat la Popești-Leordeni. Meciul, contând pentru etapa 2 din play-off-ul Ligii 3, a consemnat la final o nouă înfrângere pentru Recolta Gheorghe Doja, partida terminându-se cu 1-0 în favoarea CS Popești Leordeni. Următorul meci al dojenilor este programat sâmbătă, 5 aprilie a.c., la Gheorghe Doja, împotriva celor de la Progresul Fundulea. Pe de altă parte, în play-out-ul Ligii... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2025, 09:20 (2248 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va găzdui 5 olimpiade și concursuri școlare naționale

În perioada aprilie-iunie 2025

Ialomița va găzdui 5 olimpiade și concursuri școlare naționale

Ialomița organizează și în acest an faze naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare. Nu mai puțin de 5 astfel de întreceri se vor desfășura în perioada aprilie-iunie 2025 în Ialomița. Pentru buna desfășurare a olim­piadelor școlare, finanțarea va fi asigurată de Consiliul Județean Ialomița, în baza unui parteneriat încheiat cu Inspec­toratul Școlar Județean Ialomița. Valoarea sumelor alocate din bugetul județului pentru organizare este de peste 300 mii de lei.

 

Sprijin pentru Educație Este pentru al treilea an consecutiv î... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2025, 12:35 (7844 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia vrea «uitată» investiția în stația de tratare a apei cu osmoză inversă

Primăria Slobozia vrea «uitată» investiția în stația de tratare a apei cu osmoză inversă

Încă de la preluarea mandatului, Alexandru Potor, actualul primar al Sloboziei, a pro­mis că va rezolva problema calității apei din oraș. În numeroasele sale declarații publice pe acest subiect, edilul a explicat că va oferi comu­nității soluțiile care ar putea transforma apa de la robinete într-una bună de băut. La aproape 6 luni de la instalarea în funcție, aceste soluții «miraculoase» întârzie însă să apară. În timp ce calitatea apei din Slobozia rămâne îndoielnică, actuala administrație locală a ora­șului pare să vrea «uitată» o altă soluție «mira­culoasă» prin care orașului i... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2025, 07:55 (10919 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

20 de ani de la înființarea comunelor Colelia, Mărculești, Moldoveni, Platonești și Sărățeni

Prin Legea 67 din 23 martie 2005, se aproba înființarea unor comune în județele Bacău, Bistrița-Năsăud, Brașov, Călărași, Constanța, Galați, Ialomița, Ilfov, Neamț, Satu Mare, Suceava și Timiș. La nivelul Ialomiței, se înființau astfel comunele Colelia (desprinsă din Cocora), Mărculești (desprinsă din Cosâmbești), Moldoveni (desprinsă din Dridu), Platonești (desprinsă din Săveni) și Sărățeni (desprinsă din Balaciu). Se împlinesc, astfel, 20 de ani de la înființarea loca­lităților ialomițene sus menționate. Ar fi de menționat că, încă de la înființarea comunelor, sunt în funcție din 2005 primarii din Colelia (Niță Nichita), Mărculești... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 15:25 (4265 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

Proiecte finanțate prin PNRR, în execuție la Fetești

«Lucrările avansează la cele 5 blocuri destinate tinerilor și specialiștilor. Proiectul include 30 de apartamente cu două camere, construite cu tehnologia nZEB-plus pentru eficiență energetică!» a precizat primarul municipiului Fetești, Laurențiu Șonchereche. Valoarea investiției la care face referire edilul din Fetești este este de 10,840 milioane de lei (fără TVA), proiectul beneficiind de finanțare prin Planul Național de Redresare și Reziliență (PNRR). «Proiectul a fost câștigat de Primăria Fetești în urmă cu 2 ani, termenul de finalizare a construcțiilor fiind septembrie 2026, iar apartamentele vor fi disponibile pentru închiriere din 2027!» a... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2025, 10:10 (4096 vizualizări - 1 comentariu)

Joi 25 Iun 2026
273 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Anunț angajare

Salon de masaj erotic din Constanța angajează fete cu aspect fizic plăcut, cu sau fără experiență, cu vîrsta între 18-30 ani.
Angajarea se face cu carte de muncă. Oferim cazare ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 11:48
(7799 vizualizări - 0 comentarii)


Furau animale din două județe!

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu cadre ale IPJ Buzău, au reușit documentarea activității infracționale a unei grupări de hoți de animale ce acționa pe raza celor două județe. Astfel, ancheta polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:17
(11556 vizualizări - 0 comentarii)


Sf. Gheorghe: Femeie de 55 de ani, băută la volan

Polițiștii rutieri aflați în trafic pe raza localității Sfîntu Gheorghe au oprit, joi, 11 noiembrie, pentru control, un autoturism condus de o femeie, de 55 de ani, din București. Fiindcă mirosea a băutură ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:12
(10404 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști și nearestați de procurori

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 20 și 21 ani, din Slobozia, au fost identificați ca fiind principalii suspecți ai unor furturi de cabluri electrice. Furtul a fost comis în noaptea de 9 spre 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:10
(14685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


«Riposta», acțiune de siguranță în Ialomița

În cursul zilei de joi, 11 noiembrie, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu mai multe structuri, au desfășurat pe raza județului acțiuni de menținere a climatului de siguranță publică. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 20:08
(15015 vizualizări - 0 comentarii)


Cetățeni străini, rezidenți ilegal în Ialomița

Reprezentanții Biroului pentru Imigrări Ialomița au descoperit la începutul acestei luni mai mulți cetățeni străini care locuiesc ilegal în România. Primul caz este cel al unei femei de cetățenie canadiană ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:23
(13549 vizualizări - 0 comentarii)


13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10637 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15350 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11791 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14700 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14193 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9840 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15229 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13491 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13621 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11524 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12767 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15629 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15771 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8867 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16332 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15397 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14037 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16444 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17632 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16669 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15367 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15961 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...