Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița traficului de ființe umane

În urma cu o săptămînă, Prefectura Ialomița a organizat o întîlnire privind combaterea traficului de ființe umane. Invitați la dezbateri au fost reprezentanți din cadrul instituțiilor publice locale și județene, dar și oficiali din partea Agenției Naționale Împotriva Traficului de Persoane.
Dezbaterile desfășurate la Prefectura Ialomița au avut ca temă combaterea fenomenului privind traficul de ființe umane. La nivel național, Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane duce o amplă campanie și dezvoltă planuri pentru a combate acest flagel. Județul Ialomița este integrat în Centrul Regional București al acestei instituții. În cadrul întîlnirii au fost prezentate și cîteva date statistice... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2015, 10:15 (6108 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei, un iarmaroc de 5 lei

Fuseră și se duseră! O săptămînă de evenimente, 3 zile de spectacole, 10 minute de focuri de artificii și același iarmaroc ieftin cu care municipalitatea ne-a obișnuit de vreo 5 ediții încoace. Adică bere răsuflată, mici reîncălziți, comedii, o lume pestriță dominată de cocalari și pițipoance… În cîteva vorbe, după cum bine a spus încă din prima seară un hîtru din lumea largă, «țigănie ca aici, la Slobozia, n-am văzut nicăieri!». Singurul lucru bun, după cum singur o recunoaște primarul Alexandru Stoica, sînt copiii orașului. «Slobozia are copii frumoși și talentați. Avem cu ce să ne mîndrim!» ne-a declarat el în ultima seară a Sărbătorilor.

A XV-a ediție a Sărbătorilor Sărăciei... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2015, 13:40 (14132 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

S-a întîmplat la Slobozia

O minoră de 13 ani a fost «răpită»

Anchetă la Slobozia după ce o minoră de 13 ani de etnie romă a fost «răpită» în vederea căsătoriei de cîteva rude, din județul Galați. Fata a fost găsită la cîteva ore de la dispariție în județul Brăila, iar în urma unui control medico-legal s-a descoperit că fata ar fi fost obligată să întrețină raporturi sexuale. Cercetările în acest caz sînt în plină desfășurare, polițiștii, alături de angajații Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița, făcînd verificări.

«Răpită» pentru a fi măritată
Întîmplarea s-a petrecut în urmă cu o săptămînă, la Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2015, 21:05 (7662 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Slobozia răpire

EVENIMENT

Ialomița este invadată de căpușe

Ialomița este invadată de căpușe

Căpușele au devenit spaima ialomițenilor. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia precizează faptul că într-o zi se înregistrează între 5 și 10 cazuri noi de pacienți care au fost mușcați de acești paraziți. Cele mai eficiente soluții împotriva lor sînt evitarea zonelor cu vegetație bogată sau utilizarea spray-urilor «Autan».

Mușcăturile de căpușă pot fi periculoase
De cînd vremea s-a încălzit considerabil, numărul prezentărilor la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia ale pacienților mușcați de căpușe este în creștere. În medie, pe zi,... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2015, 20:15 (6321 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Târgul Meseriilor» s-a redeschis la Slobozia

Liceele tehnologice și-au prezentat oferta educațională

«Tîrgul Meseriilor» s-a redeschis la Slobozia

În urmă cu o săptămînă, cele mai importante licee tehnologice din Ialomița și-au prezentat oferta educațională pentru anul școlar viitor în cadrul evenimentului denumit «Tîrgul Meseriilor». Anul acesta manifestarea s-a desfășurat în incinta Casei de Cultură Municipală din Slobozia.

Ialomița are nevoie de meseriași
Considerat o oportunitate pentru elevii care nu doresc să meargă la un liceu, învățămîntul profesional și tehnologic a fost relansat de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean încă de anul trecut. În urmă cu o săptămînă, profesorii și elevii Liceelor Tehnologice... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2015, 17:50 (5224 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sfântu Gheorghe: O fetiță de 2 ani a murit înecată într-o găleată

Sfîntu Gheorghe: O fetiță de 2 ani a murit înecată într-o găleată

Tragedie în noaptea de joi spre vineri, 21/22 mai 2015, în comuna ialomițeană Sfîntu Gheorghe. O fetiță de 2 ani și-a găsit sfîrșitul, înecîndu-se într-o găleată plină cu apă, aflată în curtea casei în care locuia. În acest caz a fost deschis un dosar penal privind moartea suspectă a copilei.

Procurorii fac investigații amănunțite
Surse judiciare apreciază faptul că micuța de 2 ani a fost lăsată nesupravegheată de părinți. Ea a încercat să bea apă dintr-o găleată cu apă, lăsată la întîmplare prin gospodărie. Cadavrul copilei a fost descoperit de către rude, fetița fiind găsită... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2015, 16:05 (7637 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Viceprimarul municipiului, implicat într-o anchetă a procurorilor  Parchetului Județean

Percheziții la Primăria Fetești

Viceprimarul municipiului, implicat într-o anchetă a procurorilor Parchetului Județean

UPDATE: 3 persoane au fost reținute pentru 24 de ore, viceprimarul Gheorghe Mitache se numără printre suspecți

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, împreună cu efective de  polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, efectuează 11 percheziții domiciliare pe raza municipiilor Slobozia și Fetești.  Anchetatorii urmează să emită 14 mandate de aducere pe numele unor persoane implicate într-un dosar penal ce vizează comiterea faptelor de «abuz în serviciu», «complicitate la abuz în serviciu» și «fals intelectual».

Prejudiciu de 100 mii de lei
Suspiciunile privind comiterea acestor infracțiuni planează și asupra viceprimarului municipiului... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2015, 10:45 (12436 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, trimis în «concediu» de DNA

1,5 milioane de euro prejudiciu în afacerea «Green Harvest»

Silvian Ciupercă, trimis în «concediu» de DNA

Direcția Națională Anticorupție îl trimite în «concediu» forțat pe Silvian Ciupercă. La începutul acestei săptămîni, printr-o adresă oficială,  DNA i-a interzis președintelui Ciupercă să-și exercite prerogativele funcției pentru o perioadă de 30 de zile. De asemenea, procurorii anticorupție au stabilit că în afacerea «Green Harvest» inculpații din dosar ar fi creat un prejudiciu estimat la 1,5 milioane de euro.

Uite președintele, nu e președintele
Revenit la birou după 66 de zile de arest, președintele Ciupercă este obligat să renunțe la prerogativele funcției pentru 30 de... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2015, 16:35 (26223 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «Ziua localității», o afacere de milioane

Ialomița: «Ziua localității», o afacere de milioane

În fiecare an, aleșii celor 66 de unități administrativ-teritoriale din județ organizează pentru ialomițeni «Ziua localității». Inventată ad-hoc sau vechi de zeci de ani, aceste «zile ale localității» diferă de la o localitate la alta, în funcție de calitatea invitaților, bunul simț al edilului local sau motivul pentru care au fost organizate. Există însă și un numitor comun, respectiv banii publici. În cazul comunelor, fiecare astfel de manifestare stoarce bugetul local de sume variind între 10 și 25 mii de lei. În cazul orașelor, după cum veți vedea, obiceiurile diferă de la un edil la altul...

Cîte bordeie, atîtea «zile ale localității»... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 22:30 (8087 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Contractele cu Casa de Sănătate, la cheremul Andalex

Ialomița: Contractele cu Casa de Sănătate, la cheremul Andalex

Atribuirea transportului medical în regim privat agită din nou spiritele în Ialomița. O eroare strecurată printre actele necesare reprezentanților firmelor care asigură acest serviciu în județ a dat peste cap întreaga procedură. Concret, este vorba despre protocoalele pe care ambii patroni trebuie să le încheie cu Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița, instituție care a trecut întru-unul din aceste documente datele de identificare ale celuilalt beneficiar. Greșeala a ieșit la iveală din cauza reprezentanților Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița care, după ce au încheiat contractele de finanțare, și-au amintit de protocoalele pe care firmele trebuie să le aibă cu Ambulanța. Iar... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 21:55 (6011 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Locul I pentru o generație frumoasă

Handbal, Junioarele IV ale CSS Slobozia s-au calificat la turneul final

Locul I pentru o generație frumoasă

Slobozia a fost, la finele săptămînii trecute, martora unui nou maraton handbalistic. 16 meciuri au văzut spectatorii din Sala Sporturilor, incintă care a găzduit turneul semifinal, grupa II, din cadrul Campionatului Național de Handbal Feminin, junioare IV. Conduse de pe margine de neobositul Marian Simion, micile handbaliste de la CSS Slobozia au luptat ca niște adevărate campioane, punînd la respect nume importante ca Rapid sau echipe cu un potențial financiar, organizatoric și de selecție net superior, cum ar fi CSM București. Se poate spune că cel mai ușor joc, ghidîndu-ne după scor, a fost cel din finala cu CSM Ploiești. În finală, slobozencele au beneficiat de aportul de excepție al publicului... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 21:05 (6413 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Firmele falimentare sărăcesc bugetele locale

Bani albi pentru zile negre

Ialomița: Firmele falimentare sărăcesc bugetele locale

Bugetele locale ale primăriilor din Ialomița s-ar putea suplimenta dacă în conturi ar ajunge banii pe care trebuie să-i primească din partea firmelor aflate în insolvență sau în faliment. Înscrise la masa credală, administrațiile locale așteaptă de ani buni ca datornicii să restituie fondurile, însă demersul se desfășoară cu încetinitorul. De exemplu, veniturile proprii ale Primăriei Slobozia ar crește cu 34% dacă cele peste 100 de societăți cu datorii și-ar achita restanțele. De asemenea, Primăria Țăndărei are de recuperat 3,2 milioane de lei de peste 8 ani, de la firmele care nu au cotizat către bugetul unității administrative.

Situație greu de gestionat... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 20:15 (7467 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia, înfrîntă la Constanța și la Cluj

Săptămînă de coșmar

Frumoasa victorie din meciul cu HCM Rîmnicu Vîlcea a lăsat, din păcate, urme nefaste asupra formei sportive a Unirii Slobozia. Echipa Victorinei Bora nu a mai repetat, nici pe departe, în cele două deplasări care au urmat, jocul bun făcut cu vîlcencele. A fost o săptămînă slabă din care nu am stors nici măcar un punct, o săptămînă pe care nu am mai dori-o repetată niciodată...

Atac slab la Constanța: 14-23 Pe litoralul Mării Negre slobozencele au poposit cu ambiția unei prestații bune care să le confirme ascensiunea. Începutul a fost de partea Unirii, astfel că, spre jumătatea primei... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 19:10 (5761 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean caută soluții împotriva abandonului Școlar

Învățămîntul ialomițean caută soluții împotriva abandonului Școlar

În urmă cu o săptămînă, Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a fost gazda unei mese rotunde privind fenomenul abandonului școlar. La întîlnire au participat oficiali din cadrul Inspectoratului Școlar Județean, reprezentanți ai administrațiilor locale și ai Organizației «World Vison», totți cei prezenți încercînd să identifice soluții pentru a-i determina pe elevi să nu renunțe la școală. Prezentă la dezbateri a fost și Andreea Mihail, o elevă de 14 ani din localitatea Adîncata, care le-a înaintat oficialilor o scrisoare prin care încerca să atragă atenția cu privire la situația abandonului școlar prematur. Datele statistice arată că în Ialomița, în fiecare an școlar, peste 100 de elevi... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 18:25 (5825 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Ialomița a rămas fără echipe în ligile naționale

S-a dus și Axintele

Momentele grele prin care trece fotbalul românesc s-au răsfrînt în 2015 cum nu se poate mai aprig asupra celui ialomițean. În februarie, echipa de ligă secundă Unirea Slobozia își dădea obștescul sfîrșit «transformat de conducere în comă indusă, cel puțin pînă la noi ordine» sub gloanțele Curții de Conturi. În aprilie, chiar și în liniștita Ligă a IV-a, s-a produs o retragere înainte de linia de sosire. Protagonista: Viticola Fetești! Luna mai aduce o altă retragere cu miros de posibil abandon. Este vorba despre Viitorul Axintele, echipă cu gînduri de renunțare încă din luna decembrie 2014. Așa cum am scris și în urmă cu o săptămînă, ieșirea ialomițenilor din scenă este generată, cel puțin la... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 17:05 (6561 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Petcu așteaptă loc de veci de 2 ani, Poliția Locală Slobozia amendează en-gros

Aberații de sistem

Marian Petcu așteaptă loc de veci de 2 ani, Poliția Locală Slobozia amendează en-gros

Marian Petcu are 80 de ani. Și, din noiembrie 2013, așteaptă loc de veci la cimitirul din Bora. Săptămîna trecută el a solicitat o audiență primarului Alexandru Stoica pentru a rezolva situația. «Nu are niciun rost să vă grăbiți...» l-a liniștit primarul Sloboziei.
Țidula pentru loc de veci După 2 ani de așteptare, din cererea lui Marian Petcu nu a mai rămas decît o țidulă. Ea confirmă că acesta depus în 13 noiembrie 2013 o cerere pentru un loc de veci la cimitirul Bora. «De-atunci aștept un răspuns. Trebuia să îl primesc în 30 de zile. Eu nu mă grăbesc. Dar am venit să aflu ce-i cu cererea... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 16:15 (10315 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă cu rezultate normale

Unirea Fierbinți și-a revenit repede după înfrîngerea cu Gheorghe Doja și a reușit, după etapa a 25-a, să păstreze distanța de 4 puncte care o separă de Abatorul. Victima fierbințenilor s-a numit de data aceasta Olimpia Rădulești, căreia liderul i-a administrat un scor de tenis: 6-1. Mai sînt doar 5 etape și e greu de crezut că se mai poate întîmpla ceva spectaculos, chiar dacă Abatorul a trecut la limită de una dintre echipele bune ale Ialomiței, Victoria Munteni Buzău. Restul tabloului a consemnat, de asemenea, rezultate normale. A fost o etapă în care codașele n-au primit niciun dram de toleranță, ci, dimpotrivă, au fost gratulate cu înfrîngeri usturătoare. Amara i-a dat 7 Coleliei, Traian... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 15:20 (4920 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Reclamata dintre vilele de pe strada Traian

Slobozia: Reclamata dintre vilele de pe strada Traian

Strada Traian din Slobozia a devenit un loc cu pretenții de zonă rezidențială. Printre vilele ridicate în ultimii ani au rămas însă, ici și colo, case vechi și oameni săraci pe care nu-i vrea nimeni. La numărul 28 locuiește Elena Soare, proprietara «cu act de mînă» a unei case care numai printr-o minune mai stă în picioare. Dornici să o evacueze, vecinii baricadați în spatele gardurilor din jur o reclamă de ani buni.

Cocioaba dintre vile Pe strada Traian, casa de la numărul 28, înconjurată de gardurile înalte ale vilelor din jur, pare să se sprijine de ele. Înăuntru, atît cît pot scormoni... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 14:40 (4209 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Sport școlar

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» a cîștigat Cupa Liceelor la Fotbal

Elevii de liceu încă fac sport și asta nu poate decît să ne bucure. Spre exemplu, vineri, 19 mai 2015, pe terenul sintetic de lîngă bazinul didactic de înot s-a desfășurat a doua ediție a Cupei Liceelor la Fotbal. Organizatorul, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului», și-a luat și laurii destinați învingătorului. După un turneu disputat în sistem «fiecare cu fiecare» la care au participat toate liceele slobozene, pe treapta a doua s-a clasat Liceul Pedagogic, pentru ca podiumul să fie completat de fotbaliștii de la Liceul Mihai Eminescu. «Este a doua oară cînd organizăm o astfel de manifestare sportivă. Anul acesta am reușit să adunăm la start toate liceele din oraș și ne propunem ca pe viitor... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 13:50 (4257 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Statuia iluminării municipiului Slobozia

Statuia iluminării municipiului Slobozia

Un slobozean cere autorităților locale instalarea în Piața Unirii a unei statui cu chipul său. Statuia ar urma să aibă 9,42 metri, să fie orientată către Est și înclinată în unghi de 52 de grade. Scopul acestui demers îl reprezintă iluminarea semenilor și salvarea planetei. Deși este conștient că cererea sa este catalogată drept nebunie, Bogdan Viorel ne-a declarat într-o clipă de luciditate: «Dar pentru statuia lui Mihai Viteazul cum s-au cheltuit atîția bani?! Și pentru apă, și pentru Piața Revoluției, și pentru stația de epurare?! Eu vreau o statuie de beton, placată cu calcar. Atît!».

Fiecare oraș are statuia pe care o merită... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2015, 12:50 (11004 vizualizări - 8 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Materiale neferoase, confiscate

Luni, 8 martie a.c., cu ocazia unei acțiuni desfășurate pe linia prevenirii și combaterii activităților comerciale ilicite, polițiștii feteșteni au oprit pentru control un autovehicul la volanul căruia ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:18
(13592 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

În acest week-end, polițiștii au desfășurat acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. 9 infracțiuni constatate, 329 sancțiuni contravenționale aplicate, 18 certificate de înmatriculare retrase și ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 15:17
(15765 vizualizări - 0 comentarii)


Sprijinul pe suprafață, solicitat de 54 mii de fermieri

«În prima săptămână de la lansarea campaniei SAPS 2010, au fost depuse 54 mii de cereri de plată, pentru o suprafață de circa 242 mii de hectare» informează reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2010, 14:42
(14539 vizualizări - 0 comentarii)


Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Atenționare COD GALBEN în Ialomița

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, în intervalul 8 martie, ora 18.00-9 martie, ora 21.00, în sudul Olteniei, sudul și estul Munteniei și în Dobrogea, intensificările de ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 14:08
(13719 vizualizări - 0 comentarii)


Cîine pe acoperiș

Un cîine s-a urcat pe acoperiș și n-a mai putut coborî decît cu ajutorul pompierilor. Patrupedul, în cursul nopții trecute, a ajuns pe un bloc cu patru etaje din orașul Amara, locatarii solicitînd intervenția ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14720 vizualizări - 0 comentarii)


Echipajele SMURD în acțiune

Echipajul SMURD Urziceni a intervenit sîmbătă, 6 martie a.c., în jurul orei 19.00, pentru acordarea primului ajutor calificat unei femei de 89 de ani cu afecțiuni medicale, din comuna Gîrbovi. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(14140 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu în apartament

Flăcările au izbucnit, 5 martie a.c., în comuna Movila, zona fostului IAS Bărăganu. Pompierii militari de la Garda Fetești au fost alertați pentru a interveni la localizarea și lichidarea incendiului, în ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:47
(12954 vizualizări - 0 comentarii)


Băut la volan

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 17.30, polițiștii din Căzănești au oprit pentru control, pe DJ 203 E, un autoturism condus de un bărbat de 51 de ani, din localitate. Întrucît bărbatul emana halenă ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:12
(16710 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente

În cursul zilei de duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția a fost sesizată prin SNUAU 112, despre producerea unui eveniment rutier pe DN 21, în afara localității Slobozia, accident în urma ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 11:11
(17607 vizualizări - 0 comentarii)


Rata șomajului în Ialomița, 12,8%

La sfîrșitul lunii februarie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 13465 persoane, din care 7294 șomeri indemnizați, respectiv 6171 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:50
(11550 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția rutieră în acțiune

În cadrul activităților desfășurate pentru combaterea indisciplinei în trafic, polițiștii rutieri au aplicat duminică, 7 martie a.c., 91 de contravenții la regimul circulației pe drumurile publice, în valoare ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:48
(14999 vizualizări - 0 comentarii)


Suspect de furt, identificat cu operativitate de polițiști

Duminică, 7 martie a.c., în jurul orei 8.00, polițiștii au fost sesizați de către un tînăr, de 28 de ani, din orașul Căzănești, despre faptul că în noaptea de sîmbătă spre duminică, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2010, 10:45
(11781 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul zilei de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2010, 07:58
(12071 vizualizări - 1 comentariu)


Beat fiind a nimerit în locuința altei persoane

Vineri, 5 martie a.c., polițiștii din Platonești au fost sesizați de un localnic cu privire la faptul că, în noaptea de joi spre vineri, persoane necunoscute ar fi forțat ușa de la locuința vecinei sale ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:30
(12762 vizualizări - 0 comentarii)


Prins cu țigări din Moldova

În cadrul unei acțiuni desfășurate de polițiști vineri, 5 martie a.c., a fost identificat în trafic, pe Drumul Național 21, la Slobozia Nouă, un autoturism înmatriculat în Spania. Procedîndu-se la oprirea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(14938 vizualizări - 0 comentarii)


Depistați la volan sub influența băuturilor alcoolice

Vineri seara, 5 martie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii feteșteni au depistat un bărbat, de 46 de ani, din Fetești, în timp ce conducea un autoturism cu numere de înmatriculare străine, fiind sub influența ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:29
(11458 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari arestați

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Slobozia, în cadrul activităților desfășurate cu privire la o tîlhărie aflată în evidențele Poliției cu autori necunoscuți, au reușit identificarea ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:28
(14202 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» fără permis de conducere

Polițiștii din Țăndărei au depistat la ieșirea din localitate, pe Drumul Național 2A, din direcția Țăndărei-Constanța, un autoturism la volanul căruia se află un localnic, în vîrstă de 30 de ani. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:24
(13543 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea SIGURANȚA continuă

Începînd cu data de 26 februarie 2010, la nivel național a fost declanșată acțiunea SIGURANȚA, avînd drept scop implicarea a cît mai multor forțe de ordine în zonele cu risc criminogen, prinderea în flagrant ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2010, 17:22
(12029 vizualizări - 0 comentarii)


A furat un cal

Vineri , 5 martie a.c., în jurul orei 2.00, polițiștii, în timp ce desfășurau serviciul de patrulare pe raza municipiului Fetești, au depistat un constănțean, de 46 de ani, în timp ce se deplasa pe un cal ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:12
(22981 vizualizări - 0 comentarii)


Furt constatat în flagrant de polițiștii din Urziceni

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 14.30, o patrulă de siguranță publică a depistat pe strada Vînători, din Urziceni, un bărbat, de 44 de ani, din localitate, în timp ce transporta într-o căruță, 4 dale ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:09
(18231 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția și Garda Financiară, razie la Fetești

Joi, 4 martie a.c., mai mulți polițiști ai Biroului de Investigare a Fraudelor, în cooperare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:06
(20947 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, cu arma în mașină

În cursul nopții de joi spre vineri, 4/5 martie a.c., în jurul orei 1.00, polițiști din Căzănești, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare, au depistat, pe strada Gavrilescu din localitate, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:01
(24144 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de energie electrică

Vineri, 5 martie a.c., începînd cu ora 7.00, timp de două ore, polițiști din Țăndărei, în colaborare cu jandami și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:57
(22827 vizualizări - 1 comentariu)


Fără permis, la plimbare cu mașina

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 13.30, agenții din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat în trafic, pe DJ 101 C, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:54
(23446 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea evenimentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Astfel, în ultimele 24 de ore, 78 de participanți ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:51
(18507 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari încarcerați

Doi tineri, în vîrstă de 16, respectiv 17 ani, primul din comuna Maia, iar cel de-al doilea din Slobozia, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 4 martie a.c., în arestul Inspectoratului, după ce ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:48
(19384 vizualizări - 0 comentarii)


Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 16:59
(19092 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre la Căzănești

Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(15606 vizualizări - 0 comentarii)


Alcool la volan

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(16888 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...