Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Minoră de 12 ani, plătită pentru sex de un grup de afaceriști locali

«Sexgate» la Slobozia

Minoră de 12 ani, plătită pentru sex de un grup de afaceriști locali

Nume importante din viața economică a Sloboziei se regăsesc într-un dosar penal recent trimis în judecată de procurorii DIICOT Biroul Teritorial Slobozia, privind infracțiunea de «trafic de minori». Oamenii de afaceri locali plăteau sume importante de bani pentru a participa la adevărate orgii. Cea care le satisfăcea plăcerile interzise afaceriștilor era o minoră de doar 12 ani! Fata a fost racolată de un proxenet care o obliga să întrețină raporturi sexuale cu patronii cîtorva firme din oraș. El a fost trimis în judecată și se află în stare de libertate. Actele sexuale se consumau în mai multe hoteluri de pe raza municipiului, dar și în locații private.

Copilărie furată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2015, 01:55 (21302 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

În urmă cu un an, după un scandal public interminabil, firma care gestiona construcția celui mai mare hipermarket din Ialomița, intra in insolvență. La acest moment, scheletul de oțel care se întinde pe 4,6 hectare de teren ruginește în așteptarea unui cumpărător providențial. Autoritățile locale susțin că soluția pentru a ieși din această aventură imobiliară o reprezintă concesionarea unor suprafețe mai mici din terenul oferit cu atîta generozitate în 2008.

Un an fără Cora
Pe 18 aprilie 2014, după 3 ani de scandaluri publice dintre dezvoltatorul imobiliar Timis Investment și... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 23:45 (5738 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiile de epurare ale Ialomiței

Poluarea mediului, după 25 ani

Stațiile de epurare ale Ialomiței

După 25 de ani de tranziție și în condițiile în care România s-a aliniat de ani buni legislației europene  privind «domeniul apelor», o dezbatere despre poluarea apelor de suprafață ar putea părea plicticoasă. Cine să mai polueze, vor spune optimiștii? Industrie nu mai avem, stațiile de epurare funcționează, instituțiile de profil își fac datoria... iar pe Ialomița se prinde pește! Însă noi facem parte din grupul pesimiștilor. Și, cu toată evidența, continuăm să susținem că, în ciuda investițiilor realizate de-a lungul anilor, calitatea apei în Ialomița continuă să se degradeze. Iar autoritățile continuă să închidă ochii!

Apa noastră cea de toate zilele... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 21:20 (9659 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Învățământul ialomițean virează DREAPTA

Învățămîntul ialomițean virează DREAPTA

Recenta confirmare în fruntea învățămîntului ialomițean a Luminiței Barcari reorganizează sistemul din temelii. În perioada următoare vor fi organizate concursuri pentru ocuparea funcțiilor de inspector școlar general adjunct și director al Casei Corpului Didactic. Practica a demonstrat însă că aceste testări sînt, în realitate, doar «paravane» menite să sprijine declanșarea unui nou val de epurări politice la vîrfurile Educației județene. Și tot pe bază de examen în școli vor fi numiți și alți directori...

Alți oameni, aceeași mutare
În urmă cu o săptămînă, Luminița Barcari a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 18:50 (14385 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Au pierdut la fel ca Viborg

Handbal, Liga Națională, HCM Baia Mare-CSM Unirea Slobozia 30-20 (16-8 )

Au pierdut la fel ca Viborg

14 martie 2015, Liga Campionilor: Baia Mare-Viborg 32-22. 16 aprilie 2015, Liga Națională: Baia Mare-Slobozia 30-20. Din păcate, diferența de 10 goluri realizată de HCM Baia Mare este singurul aspect comun al celor două partide mai sus menționate. În partida contînd pentru a 25-a etapă din Liga Națională, Unirea Slobozia nu s-a dus la Baia Mare ca mielul la tăiere, dar, în cele din urmă, a primat diferența de valoare dintre cele două formații. Omul momentului pentru Slobozia, Raluca Dăscălete, a deschis scorul, dar gazdele au egalat imediat. În minutul 10 era doar 2-2, iar în minutul 20 maramureșencele aveau avantaj de doar 3 goluri, 9-6. A fost momentul în care echipa lui Tone Tiselj a declanșat... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 16:45 (4196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

A crescut numărul firmelor active

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

Aflat într-un permanent declin, mediul de afaceri din Ialomița dă semne că poate depăși impasul economic. Datele statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului arată că, în luna februarie a anului în curs, numărul firmelor active din județ a înregistrat o creștere față de perioada similară a anului precedent. Totodată, a scăzut numărul suspendărilor, radierilor și dizolvărilor.

Viața economică în cifre
Viața mediului economic din Ialomița era poziționată într-un permanent con de umbră. Firmele active puteau fi numărate pe degete, iar județul îngroșa rîndurile în ceea... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 15:30 (6468 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Reciclare selectivă la Slobozia

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Colectarea selectivă a deșeurilor reprezintă unul dintre cele mai trîmbițate obiective școlare. În realitate, acest obiectiv este bifat doar pe hîrtie. Unitățile școlare din județ sînt implicate în zeci de proiecte de gen, dar lipsite de finalitate. Paradoxal, colectarea selectivă a deșeurilor de hîrtie, sticlă, plastic sau aluminiu ar putea genera venituri considerabile la bugetul școlilor.

Trăiască colectarea selectivă!
Vremea celor trei R (reciclare, refolosire, recondiționare) a apus demult. Locul lor a fost luat de proiecte eco-friendly, în care sînt implicate sute de unități... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 13:15 (3879 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Dezlegare la pește

Dezlegare la pește

În duminica Floriilor, toată Ialomița a avut dezlegare la pește. Pentru pescarii de la Giurgeni această sărbătoare a fost una mai degrabă tristă. Pe malul Dunării, Alexandru Panait deplînge soarta actuală a pescarului ialomițean autorizat. «Nu se mai poate așa. Au zăpăcit tot peștele ăștia cu curentul lor...» spune omul oftînd. Iar mărturiile membrilor din asociația pescărească din care face parte seamănă ca două picături de apă...

Dunărea rămîne fără pește
Cel mai gustos pește pentru masa de Florii se prinde la Giurgeni, iar cel mai bun loc de pescuit este pe malul Dunării, sub... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 10:45 (5704 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Curtea de Apel București a decis joi, 16 aprilie 2015, ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în stare de libertate. Astfel, măsura arestului preventiv a fost înlocuită cu cea a controlului judiciar. Decizia magistraților din Capitală este definitivă.
Cu puțin timp înainte de Paște, Tribunalul București dispunea prelungirea arestării preventive în cazul Ciupercă-Vîlcan. Decizia a fost contestată la Curtea de Apel București, iar procesul s-a desfășurat joi, 16 aprilie 2015. În urma deliberării, instanța din Capitală a decis ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în libertate, pe numele lor fiind impusă măsura controlului judiciar... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2015, 21:05 (20515 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Faptele penale ale interlopului Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, pun din nou pe jar organele judiciare din Slobozia. În urmă cu o săptămînă, procurorii DIICOT l-au trimis în judecată într-un dosar ce vizează traficul de minori. El este acuzat de anchetatorii specializați în combaterea criminalității organizate că a exploatat sexual o tînără de 16 ani. Fata a fost sechestrată și obligată să facă sex pe bani cu mai mulți clienți în incinta fostului IAS de la Bora.

100 de lei pentru o oră de sex
Condamnat definitiv la 5 ani de închisoare în dosarul penal privind comiterea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2015, 19:10 (13343 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Medicii specialiști sfidează legea

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Interminabilele discuții referitoare la proasta finanțare a sistemului medical sînt, în realitate, doar vorbe în vînt.  Sănătatea dispune de fonduri suficiente, medicii apelînd la tot felul de tertipuri pentru a beneficia de acestea... Depășind limita legii, practicile specialiștilor ialomițeni sînt de-a dreptul uimitoare. De la pacienți tratați simultan atît în spital cît și în cabinetele private sau fișe de observații «măsluite» și decontate din bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate, în sistemul sanitar ialomițean totul este posibil! Iar organele de cercetare penală par greu de mobilizat pentru a face ordine în marea dezordine numită Sănătate...

Pacienții, un «jackpot» substanțial... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 13:55 (5390 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Într-o epocă în care mesajele se transmit prin tabletă sau telefon inteligent, corespondența prin Poștă pare o activitate depășită. Ialomițenii au rămas însă fideli acestui mijloc de comunicare. Statistica arată că, în anul precedent, în județ, s-au primit peste 3 milioane de scrisori și s-au expediat puțin peste 1 milion.

Nostalgia scrisorilor Pe o bancă dintr-un parc din Slobozia, Adrian Milescu (16 ani) butonează de zor un telefon inteligent și nici nu se gîndește să scrie vreodată vreo scrisoare. «Vorbesc cu vărul meu de la Brașov. E foarte eficient și rapid. Păi, dacă aș scrie... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 12:50 (2633 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Sămînță de scandal la Uniunea Sindicatelor Libere din Învățămînt

Liderul sindical Traian Mitrea «trăiește pe banii Sindicatului»

Unul dintre membrii Comisiei de Cenzori ai Uniunii Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița îl acuză pe liderul sindical Traian Mitrea că «trăiește pe banii sindicatului». Concret, Traian Mitrea folosește banii sindicaliștilor din Învățămînt pentru «vizite de lucru» în Bulgaria și Belgia, pentru achiziționarea de autoturisme noi sau pentru alimentarea autoturismului propriu cu combustibil. În replică, Traian Mitrea respinge acuzațiile și susține că toate cheltuielile au fost făcute cu aprobarea Consiliului Județean al Uniunii.

Acuzații multe, și grave și mărunte
Profesorul... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 11:10 (9157 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un medic școlar la 4500 de elevi

În Ialomița totul e posibil

Un medic școlar la 4500 de elevi

Medicii care acordă asistență elevilor în cadrul unităților școlare din Ialomița pot fi numărați pe degete. Doar 9 generaliști și stomatologi au grijă de sănătatea copiilor din județ atunci cînd ei merg la școală. Iar mulți dintre aceștia așteaptă deciziile de pensionare. Absolvenții de Medicină nici nu se gîndesc să practice această profesie, de vină fiind salariile extraordinar de mici.

Lipsă de doctori în cabinetele școlare
Aflat într-un impas din punct de vedere al numărului diminuat de efective școlare, învățămîntul ialomițean a școlarizat la 15 septembrie 2014 un număr de... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 21:35 (3286 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Trimis în judecată pentru «evaziune fiscală»

Tranzacții comerciale ilegale cu fier vechi, la Fetești

Patronul unei societăți comerciale din Fetești a fost trimis în urmă cu o săptămînă în judecată după ce a fost anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acesta este acuzat că a desfășurat mai multe tranzacții comerciale false cu societăți din București, creînd astfel un prejudiciu de peste un milion de lei.

Cercetat în stare de libertate Faptele pe care procurorii le-au reținut în sarcina lui Marian Gigi Bunea, administratorul societății Barter Fetești, s-au petrecut în perioada iulie 2012-martie 2013. Potrivit actelor de urmărire penală, acesta a înregistrat... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 18:15 (6992 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Angajații «PFA» sunt buni de plată

Acțiunea «Recuperarea» la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Angajații «PFA» sînt buni de plată

Istoria angajărilor ilegale de la cel mai mare spital din Ialomița revine în actualitate. Camera de Conturi Ialomița a transmis recent lista celor 107 persoane care trebuie să dea înapoi bani Spitalului Județean de Urgență Slobozia întrucît au beneficiat de sporuri salariale și plata contribuțiilor către stat în mod necuvenit. Sumele se ridică la valoarea de peste 300 mii de lei. Măsuri de recuperare au venit și pe numele celor peste 200 de angajați de drept ai unității medicale, în frunte cu Andrei Tron, directorul medical al spitalului din Slobozia. Aceștia au fost însă «iertați» de Legea amnistiei fiscale, intrată în vigoare în cursul anului trecut...

Angajați ilegali și buni de plată... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2015, 14:10 (11567 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor


Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Iubiții mei fii sufletești,

Hristos a înviat!

Creștinismul, prin întreaga sa realitate istorică, este clădit pe Învierea lui Hristos, adică pe viața veșnică a Persoanei Mântuitorului Hristos, Dumnezeu adevărat și Om adevărat. Întreaga istorie a Creștinismului, de-a lungul secolelor, cu minunile sale nesfârșite, mărturisește despre Înviere. Pentru că, dacă este un eveniment... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 18:20 (4290 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

6 arii protejate de interes european în Ialomița

O statistică a Agenției Județene pentru Protecția Mediului Ialomița arată că județul nostru are, în total, un număr de 25 de arii naturale protejate, 6 de importanță comunitară și 7 de importanță națională. Din cele 25 de arii protejate, un număr de 12 sînt atribuite în custodie, una se află în administrare, iar alte 12 se află în grija autorităților de mediu. În număr de 6, ariile naturale de interes european sînt adevărate oaze unde natura își arată frumusețea în orice anotimp. Specificul locurilor este redat de lacuri, zone mlăștinoase și păduri dese, unde flora și fauna sînt diversificate. Zonele protejate de interes european din Ialomița sînt: Breteștii de Sus-Gura Ialomiței, Cîmpia Gherghiței... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2015, 13:15 (6312 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Polițist din Țăndărei, bătut de un țigan

A fost scandal cu pumni și picioare la Țăndărei în Săptămîna Mare. Un agent al Poliției Orășenești Țăndărei a fost bătut în timpul serviciului de un țigan. Omul legii intervenise pentru a aplana un conflict iscat între agresorul său și soția acestuia. În timp ce polițistul s-a ales cu cîteva zile de îngrijiri medicale, bătăușul se află în libertate. Instanța din Fetești a respins cererea de arestare preventivă a procurorilor!

Agresorul cu antecedente penale Țiganul care l-a bătut pe polițist este client mai vechi al oamenilor legii. El a fost condamnat la închisoare cu executare pentru... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 20:35 (22786 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Trai neneacă, pe spinarea contribuabililor

Chiriașii Primăriei Slobozia datorează 300 mii de lei

Primăria Slobozia are în administrare peste 300 de locuințe. Chiriașii acestor locuințe datorau, la sfîrșitul anului 2014, peste 300 mii de lei. Procesul de evacuare a rău-platnicilor durează ani în șir. La acest moment se află în proces de evacuare 14 persoane.

Mulți, dar săraci lipiți
Scenariul este unul clasic. Ai rămas fără casă, te înscrii în audiență la primar și ceri o locuință socială. În fiecare joi, la orele 14,00. Primarul Stoica nu refuză pe nimeni: «Se rezolvă! Depuneți actele și așteptați să vă chemăm!». De la promisiuni la fapte, drumul e lung și plin de hîrtoape... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2015, 19:25 (8040 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2383 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3519 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1856 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2254 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2763 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2185 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2013 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2622 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2607 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii ANAF Antifraudă au declanșat cea mai amplă verificare a comerțului on-line nefiscalizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Antifraudă Fiscală, a declanșat operațiunea «Mercur», cea mai amplă acțiune de verificare a veniturilor nedeclarate obținute din comerțul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:25
(4567 vizualizări - 1 comentariu)


CJSU Ialomița: Măsuri de restricție în localitățile Bordușani și Grindu

Creșterea alarmantă a cazurilor de COVID-19 a determinat autoritățile din Ialomița să impună noi măsuri de restricție în scopul de a preveni răspândirea noului Coronavirus. Astfel, Comitetul Județean pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:05
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...