Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

 Tânăr de 24 de ani, ucis de o mașină

Accident mortal la Țăndărei

Tînăr de 24 de ani, ucis de o mașină

Tragedie la Țăndărei în după amiaza zilei de sîmbătă, 25 aprilie 2015. Tînărul George Constantin, de 24 de ani, a murit după ce a fost lovit de o mașină, condusă de un cetățean de etnie romă din oraș. Poliția a deschis o anchetă, în cauză fiind întocmit un dosar penal pentru «ucidere din culpă».

Cercetările sînt în curs Datele preliminarii ale polițiștilor arată că șoferul de etnie romă care l-a lovit cu mașina pe tînărul George Constantin a încercat să evite impactul cu auoturismul unui bărbat, de 54 de ani, care a ieșit fără să se asigure din parcarea unui restaurant din Țăndărei... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2015, 14:20 (40291 vizualizări - 109 comentarii)

EVENIMENT

Urban execută silit Slobozia

Război civil la Asociația 38

La 31 martie 2015, executorul judecătoresc Ion Nițu a notificat cei 88 de proprietari ai Asociației 38 din Slobozia că datorează 400 mii de lei către Urban SA Slobozia. Debitele au fost acumulate în decursul ultimilor 10 ani. Locatarii susțin că nu au datorii către Urban și au ieșit în stradă. Oamenii îl acuză pe fostul președinte de «delapidare» și «fraudă».

Reclamații în plină stradă
În perioada 2005-2010, Asociația 38, condusă de președintele Dumitru Pandele, a acumulat datorii către Urban SA Slobozia în cuantum de 230 mii de lei. În perioada 2010-2015, valoarea penalităților... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2015, 21:05 (10374 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Piața Revoluției, construită cu angajați ilegal

Muncă «la negru» pe bani europeni

Slobozia: Piața Revoluției, construită cu angajați ilegal

Lucrările de reabilitare ale Pieței Revoluției din Slobozia se mută la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Pe biroul procurorilor a ajuns o sesizare privind maniera ilegală în care se desfășoară activitatea pe șantier. Totul după ce, în urma unui control efectuat de reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, s-a descoperit că unii dintre muncitori lucrează «la negru».

Piața Revoluției, reclamată la Parchet
Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au fost sesizați să investigheze un posibil caz de muncă «la negru» descoperit la Slobozia... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 19:25 (10873 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Gheorghe Lazăr pune frînă Abatorului

După 21 de etape scurse din campionatul Ligii a IV-a, lucrurile par a se clarifica la vîrful clasamentului. Campioana en titre Unirea Fierbinți pare tot mai decisă să recidiveze avînd un parcurs pe care l-ar invidia și Steaua. În ultima etapă disputată, trupa lui Sorin Petre a trecut cu 5-3, în deplasare, de CS Amara. În schimb, Abatorul Slobozia, principala urmăritoare a clacat la Gheorghe Lazăr, de unde s-a întors doar cu un punct. Astfel, în acest moment, Unirea Fierbinți conduce autoritar în clasament, cu 57 de puncte, la patru lungimi de Abatorul. În ciuda înfrîngerii de la Gheorghe Doja, Victoria Munteni Buzău rămîne pe locul 3, cu 46 de puncte. În rest, prin victoria obținută la Traian... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 13:40 (5235 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful ISU Ialomița, implicat într-un accident rutier la Misleanu

Miercuri dimineață, 22 aprilie 2015, în jurul orelor 7,30, șeful ISU Ialomița, colonelul Adrian Popa a fost implicat într-un accident rutier în localitatea Misleanu. Din primele informații, mașina în care se afla colonelul Adrian Popa ar fi fost lovită de o ambulanță, care ar fi pătruns pe contrasens.

Accident cu 5 victime Din primele informații, se pare că accidentul rutier în care a fost implicat șeful Inspectoratului pentru Situații de Urgență al județului Ialomița s-a produs din cauza șoferului unui tir. Bărbatul ar fi tras pe dreapta pentru a lua la ocazie o persoană. În spatele... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 11:05 (15272 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Gloria Popești Leordeni 1-0

Mihociu, cap de 3 puncte

Viitorul Axintele a bifat în ultima etapă scursă din Liga a III-a o victorie de palmares în fața Gloriei Popești Leordeni. Aflați mult în spatele liderului Dunărea Călărași, alb-verzii forțează pe finalul sezonului o clasare cît mai bună. 4-4-2-ul bătut în cuie în ultima perioadă a dat roade de această dată. În minutul 32 după un corner, fundașul central Nicolae Mihociu a expediat cu capul mingea în poarta ilfovenilor, după ce aceasta a lovit în prealabil bara. Axintenii au evoluat în următoarea formulă: Ciuculescu-Gheorghe, Mihociu, Pavelescu, S. Stan-Dedu (Negru), Frangu, Radu, Toma (Mindu)-Ciochină (Fătu), Roman (Bogorodiță). Ialomițenii sînt pe locul IV cu 37 de puncte și se pregătesc pentru... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2015, 00:50 (5034 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Juniorii A au zdrobit Dunărea

Penultima etapă a fazei pe serii din campionatul juniorilor a adus, la Slobozia, Dunărea Galați. Meciul Juniorilor A a fost la discreția echipei pregătite de Ion Ionescu. Aceasta s-a impus cu un categoric 5-1. Gabriel Teodorescu și Mark Khalil au realizat cîte o dublă, al cincilea gol al Unirii fiind opera lui Ionel Alexe. Cu această victorie Slobozia acumulează 41 puncte și ocupă locul IV. Din păcate, juniorii B, antrenați de Marius Milea, nu au mai repetat evoluțiile bune din ultima perioadă și s-au văzut învinși de gălățeni, cu 1-0. Uniriștii ocupă locul VI, cu 36 de puncte. Ultima etapă a sezonului regulat se va juca pe 25 aprilie, iar Unirea Slobozia se va deplasa la Performer Constanța.... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2015, 22:35 (4145 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

VINE VICTORINA BORA

Meciul cu HCM Roman, ultimul pentru Liviu Paraschiv pe banca Unirii

VINE VICTORINA BORA

Liviu Paraschiv a venit pe banca Unirii Slobozia în octombrie 2012, înlocuindu-l la acel moment pe Marian Simion. De numele reputatului antrenor se leagă cea mai mare performanță din istoria echipei: promovarea en fanfare în Liga Națională. Sub bagheta sa echipa nu s-a mișcat rău în prima divizie cu toate că nu a beneficiat de o campanie de transferuri prea generoasă. Jucătoare precum Dăscălete sau Drăguț au fost scoase în ultima perioadă din anonimat și au atras atenția puterilor handbalistice din țară, fiind lăudate, printre alții, chiar de Gheorghe Tadici. Echipa nu stă rău în ierarhia play-out-ului, fiind pe locul II, cu 18 puncte, dar pierderea unor meciuri pe care la un moment dat le-a avut... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2015, 15:10 (7576 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Minoră de 12 ani, plătită pentru sex de un grup de afaceriști locali

«Sexgate» la Slobozia

Minoră de 12 ani, plătită pentru sex de un grup de afaceriști locali

Nume importante din viața economică a Sloboziei se regăsesc într-un dosar penal recent trimis în judecată de procurorii DIICOT Biroul Teritorial Slobozia, privind infracțiunea de «trafic de minori». Oamenii de afaceri locali plăteau sume importante de bani pentru a participa la adevărate orgii. Cea care le satisfăcea plăcerile interzise afaceriștilor era o minoră de doar 12 ani! Fata a fost racolată de un proxenet care o obliga să întrețină raporturi sexuale cu patronii cîtorva firme din oraș. El a fost trimis în judecată și se află în stare de libertate. Actele sexuale se consumau în mai multe hoteluri de pe raza municipiului, dar și în locații private.

Copilărie furată... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2015, 01:55 (21337 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

Cel mai mare hipermarket din Ialomița e declarat «mort»

În urmă cu un an, după un scandal public interminabil, firma care gestiona construcția celui mai mare hipermarket din Ialomița, intra in insolvență. La acest moment, scheletul de oțel care se întinde pe 4,6 hectare de teren ruginește în așteptarea unui cumpărător providențial. Autoritățile locale susțin că soluția pentru a ieși din această aventură imobiliară o reprezintă concesionarea unor suprafețe mai mici din terenul oferit cu atîta generozitate în 2008.

Un an fără Cora
Pe 18 aprilie 2014, după 3 ani de scandaluri publice dintre dezvoltatorul imobiliar Timis Investment și... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 23:45 (5741 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stațiile de epurare ale Ialomiței

Poluarea mediului, după 25 ani

Stațiile de epurare ale Ialomiței

După 25 de ani de tranziție și în condițiile în care România s-a aliniat de ani buni legislației europene  privind «domeniul apelor», o dezbatere despre poluarea apelor de suprafață ar putea părea plicticoasă. Cine să mai polueze, vor spune optimiștii? Industrie nu mai avem, stațiile de epurare funcționează, instituțiile de profil își fac datoria... iar pe Ialomița se prinde pește! Însă noi facem parte din grupul pesimiștilor. Și, cu toată evidența, continuăm să susținem că, în ciuda investițiilor realizate de-a lungul anilor, calitatea apei în Ialomița continuă să se degradeze. Iar autoritățile continuă să închidă ochii!

Apa noastră cea de toate zilele... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 21:20 (9661 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean virează DREAPTA

Învățămîntul ialomițean virează DREAPTA

Recenta confirmare în fruntea învățămîntului ialomițean a Luminiței Barcari reorganizează sistemul din temelii. În perioada următoare vor fi organizate concursuri pentru ocuparea funcțiilor de inspector școlar general adjunct și director al Casei Corpului Didactic. Practica a demonstrat însă că aceste testări sînt, în realitate, doar «paravane» menite să sprijine declanșarea unui nou val de epurări politice la vîrfurile Educației județene. Și tot pe bază de examen în școli vor fi numiți și alți directori...

Alți oameni, aceeași mutare
În urmă cu o săptămînă, Luminița Barcari a... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 18:50 (14406 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

SPORT

Au pierdut la fel ca Viborg

Handbal, Liga Națională, HCM Baia Mare-CSM Unirea Slobozia 30-20 (16-8 )

Au pierdut la fel ca Viborg

14 martie 2015, Liga Campionilor: Baia Mare-Viborg 32-22. 16 aprilie 2015, Liga Națională: Baia Mare-Slobozia 30-20. Din păcate, diferența de 10 goluri realizată de HCM Baia Mare este singurul aspect comun al celor două partide mai sus menționate. În partida contînd pentru a 25-a etapă din Liga Națională, Unirea Slobozia nu s-a dus la Baia Mare ca mielul la tăiere, dar, în cele din urmă, a primat diferența de valoare dintre cele două formații. Omul momentului pentru Slobozia, Raluca Dăscălete, a deschis scorul, dar gazdele au egalat imediat. În minutul 10 era doar 2-2, iar în minutul 20 maramureșencele aveau avantaj de doar 3 goluri, 9-6. A fost momentul în care echipa lui Tone Tiselj a declanșat... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 16:45 (4196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

A crescut numărul firmelor active

Mediul de afaceri din Ialomița se revigorează

Aflat într-un permanent declin, mediul de afaceri din Ialomița dă semne că poate depăși impasul economic. Datele statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului arată că, în luna februarie a anului în curs, numărul firmelor active din județ a înregistrat o creștere față de perioada similară a anului precedent. Totodată, a scăzut numărul suspendărilor, radierilor și dizolvărilor.

Viața economică în cifre
Viața mediului economic din Ialomița era poziționată într-un permanent con de umbră. Firmele active puteau fi numărate pe degete, iar județul îngroșa rîndurile în ceea... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 15:30 (6472 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Reciclare selectivă la Slobozia

Unitățile școlare pot face bani din deșeuri

Colectarea selectivă a deșeurilor reprezintă unul dintre cele mai trîmbițate obiective școlare. În realitate, acest obiectiv este bifat doar pe hîrtie. Unitățile școlare din județ sînt implicate în zeci de proiecte de gen, dar lipsite de finalitate. Paradoxal, colectarea selectivă a deșeurilor de hîrtie, sticlă, plastic sau aluminiu ar putea genera venituri considerabile la bugetul școlilor.

Trăiască colectarea selectivă!
Vremea celor trei R (reciclare, refolosire, recondiționare) a apus demult. Locul lor a fost luat de proiecte eco-friendly, în care sînt implicate sute de unități... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 13:15 (3886 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Dezlegare la pește

Dezlegare la pește

În duminica Floriilor, toată Ialomița a avut dezlegare la pește. Pentru pescarii de la Giurgeni această sărbătoare a fost una mai degrabă tristă. Pe malul Dunării, Alexandru Panait deplînge soarta actuală a pescarului ialomițean autorizat. «Nu se mai poate așa. Au zăpăcit tot peștele ăștia cu curentul lor...» spune omul oftînd. Iar mărturiile membrilor din asociația pescărească din care face parte seamănă ca două picături de apă...

Dunărea rămîne fără pește
Cel mai gustos pește pentru masa de Florii se prinde la Giurgeni, iar cel mai bun loc de pescuit este pe malul Dunării, sub... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2015, 10:45 (5711 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Silvian Ciupercă, cercetat în stare de libertate, sub control judiciar!

Curtea de Apel București a decis joi, 16 aprilie 2015, ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în stare de libertate. Astfel, măsura arestului preventiv a fost înlocuită cu cea a controlului judiciar. Decizia magistraților din Capitală este definitivă.
Cu puțin timp înainte de Paște, Tribunalul București dispunea prelungirea arestării preventive în cazul Ciupercă-Vîlcan. Decizia a fost contestată la Curtea de Apel București, iar procesul s-a desfășurat joi, 16 aprilie 2015. În urma deliberării, instanța din Capitală a decis ca Silvian Ciupercă și Cezar Vîlcan să fie cercetați în libertate, pe numele lor fiind impusă măsura controlului judiciar... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2015, 21:05 (20537 vizualizări - 41 comentarii)

EVENIMENT

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Gigi Piticu, trimis în judecată de DIICOT Slobozia

Faptele penale ale interlopului Gheorghe Toma, zis și Gigi Piticu, pun din nou pe jar organele judiciare din Slobozia. În urmă cu o săptămînă, procurorii DIICOT l-au trimis în judecată într-un dosar ce vizează traficul de minori. El este acuzat de anchetatorii specializați în combaterea criminalității organizate că a exploatat sexual o tînără de 16 ani. Fata a fost sechestrată și obligată să facă sex pe bani cu mai mulți clienți în incinta fostului IAS de la Bora.

100 de lei pentru o oră de sex
Condamnat definitiv la 5 ani de închisoare în dosarul penal privind comiterea infracțiunii... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2015, 19:10 (13351 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Medicii specialiști sfidează legea

«Băieții deștepți» ai Sănătății ialomițene

Interminabilele discuții referitoare la proasta finanțare a sistemului medical sînt, în realitate, doar vorbe în vînt.  Sănătatea dispune de fonduri suficiente, medicii apelînd la tot felul de tertipuri pentru a beneficia de acestea... Depășind limita legii, practicile specialiștilor ialomițeni sînt de-a dreptul uimitoare. De la pacienți tratați simultan atît în spital cît și în cabinetele private sau fișe de observații «măsluite» și decontate din bugetul Casei Județene de Asigurări de Sănătate, în sistemul sanitar ialomițean totul este posibil! Iar organele de cercetare penală par greu de mobilizat pentru a face ordine în marea dezordine numită Sănătate...

Pacienții, un «jackpot» substanțial... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 13:55 (5393 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Ialomița trimite 1 milion de scrisori pe an

Într-o epocă în care mesajele se transmit prin tabletă sau telefon inteligent, corespondența prin Poștă pare o activitate depășită. Ialomițenii au rămas însă fideli acestui mijloc de comunicare. Statistica arată că, în anul precedent, în județ, s-au primit peste 3 milioane de scrisori și s-au expediat puțin peste 1 milion.

Nostalgia scrisorilor Pe o bancă dintr-un parc din Slobozia, Adrian Milescu (16 ani) butonează de zor un telefon inteligent și nici nu se gîndește să scrie vreodată vreo scrisoare. «Vorbesc cu vărul meu de la Brașov. E foarte eficient și rapid. Păi, dacă aș scrie... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2015, 12:50 (2633 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Bărbat cercetat pentru împușcarea de căpriori fără a avea autorizație

Polițiștii ialomițeni au identificat un bărbat bănuit că ar fi împușcat doi căpriori cu o armă letală, fără a avea autorizație de vînătoare. Pe scurt, la data de 7 februarie a.c., polițiștii Secției Rurale ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 21:35
(4937 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Condiții de muncă în Marea Britanie»

Ambasada României la Londra precizează că, la data de 23 ianuarie 2015, confederația sindicală Trades Union Congress a publicat ghidul online «Condiții de muncă în Marea Britanie», tradus in 13 limbi străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 18:20
(6272 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 75000 de lei

La sfîrșitul de săptămînă precedent, 6/8 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 17:25
(4297 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni la regimul rutier

Doi tineri, de 24 și 32 de ani, din Slobozia, respectiv Sinești, au fost depistați în trafic, în timp ce conduceau autoturisme deși anterior consumaseră băuturi alcoolice. Ambii conducători auto au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 16:15
(3671 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen limită la depunerea cererilor pentru subvenția la motorină

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează potențialii beneficiari că, pînă la 27 februarie 2015 (inclusiv), se depun cererile de plată ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 15:25
(7058 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Bătrîn de 77 de ani, mort după un incendiu izbucnit de la o țigare

În cursul nopții duminică spre luni, 8/9 februarie 2015, puțin trecut de miezul nopții, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o locuință din localitatea ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2015, 14:05
(5674 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri înșelați cu telefoane cumpărate pe internet

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către doi tineri, din localitățile  Slobozia și Traian, despre faptul că au fost victimele unor înșelăciuni. Aceștia au comandat în cursul lunilor ianuarie ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 15:35
(5223 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA, pregătită să intervină

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Galben de ninsori abundente și viscol, cu intensificări ale vîntului ce pot depăși 60 km/h, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 14:20
(4913 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Biciclist acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată joi, 5 februarie a.c., în jurul orei 11,00, cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 62 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 11:10
(5126 vizualizări - 0 comentarii)


Doi tineri, din Fetești și Movila, bănuiți de furt

Polițiștii de Investigații Criminale cercetează doi tineri din localitățile Fetești și Movila, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Primul dintre aceștia, un tînăr de 19 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2015, 10:25
(5141 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești Movila furt


DSVSA Ialomița: Trichineloză depistată la porci mistreți

În perioada 30.01-01.02.2015 au fost organizate, pe teritoriul județului Ialomița, 3 partide de vînătoare la mistreți. În urma acestora, au fost vînați 8 mistreți. S-au prelevat probe de la toți mistreții ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:50
(5772 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

IPJ Ialomița: Polițiștii de proximitate, alături de slobozeni

La inițiativa IPJ Ialomița, la data de 4 februarie 2015, la Centrul Comunitar al Persoanelor în Vîrstă Slobozia s-a desfășurat o întîlnire preventiv-informativă susținută de ofițerul de proximitate din ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 19:45
(6291 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Tîlhar reținut la scurt timp după comiterea faptei

Polițiștii au identificat și reținut un bărbat bănuit că ar fi sustras bunuri din curtea unei persoane la cîteva ore de la comiterea faptei. Astfel, la data de marți, 3 februarie a.c., în jurul orei 18 ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:45
(5358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian tâlhărie


Pompierii, în sprijin la Giurgeni pentru evacuarea apei din gospodăriile cetățenilor

O solicitare primită în cursul dimineții de miercuri, 4 februarie 2015, de la Primăria Giurgeni sesiza cu privire la faptul că precipitațiile abundente din ultima perioadă și topirea zăpezii din zonă au ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2015, 08:05
(7692 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Opt scandalagii, trimiși în judecată

Procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au trimis în judecată opt bărbați acuzați de comiterea infracțiunilor de încăierare și tulburare a ordinii și liniștii publice. Fapta în care au fost ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 16:25
(5780 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

Ialomița: Deținea ilegal mai multe arme

În urma a două percheziții domiciliare, desfășurate pe raza localităților ialomițene Urziceni și Grindu, polițiștii au descoperit în casa unui bărbat, de 39 de ani, o armă de vînătoare cu alice, un pistol ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 13:35
(7399 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fetiță de 2 ani lovită de mașină

Lăsată nesupravegheată de părinți, o fetiță a fost lovită de o mașină. Micuța a ajuns la spital, unde a primit îngrijiri medicale de urgență. Din primele cercetări, se pare că minora a traversat strada ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 12:25
(4509 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Poliția Rutieră Ialomița: Abateri sancționate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier au fost din nou la datorie pe arterele din județ. Șoferii prinși în ilegalitate au fost sancționați. În urma acțiunilor, polițiștii au constatat 69 de contravenții, valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 11:05
(4955 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat mangă la volan

Un șofer, de 37 de ani, din Fetești s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat conducînd sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul avea o alcoolemie de 0,85 miligrame alcool pur în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 10:20
(4907 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenționare privind gripa aviară

Reprezentații Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor atrag atenția cu privire la pericolul extinderii focarelor de gripă aviară. Pînă în prezent niciun caz nu a fost semnalat pe teritoriul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 09:45
(4944 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri gratuite de formare profesională pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Munca Ialomița vine în întîmpinarea persoanelor aflate în căutarea unui loc de muncă, prin organizarea de cursuri de formare profesională. Specialiștii AJOFM ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 08:15
(8020 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 2 februarie 2015, a fost prima zi de practică din acest an pentru 3 ialomițeni (o fată și 2 băieți), studenți în cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București. Aceștia au fost repartizați ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 05:50
(6047 vizualizări - 0 comentarii)


Polița Rutieră Ialomița: 133 de șoferi sancționați, amenzi de peste 110000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 30 ianuarie-1 februarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:20
(6466 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Țăndărei și Căzănești

Un incendiu la o cabană de vînătoare din Țăndărei a alertat pompierii în noaptea de 31.01/1.02.2015, în jurul orei 23,15. Flăcările, alimentate de vîntul puternic, se manifestau cu violență la acoperișul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 04:10
(6287 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Adeverințe pentru accesarea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița informează că începînd cu 29 ianuarie 2015 va elibera adeverințe pentru beneficiarii Măsurii 215-Plăți privind bunăstarea ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2015, 03:05
(7350 vizualizări - 0 comentarii)


Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Dr Silvia Panțuru s-a stins din viață...

Familia anunță cu regret trecerea în neființă a celei ce a fost dr Silvia Panțuru, mamă devotată, soție iubitoare și medic de excepție.
Dumnezeu să o odihnească în pace!
...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2015, 12:15
(10837 vizualizări - 9 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Tîrgul Apicol»

În perioada 5-7 februarie 2015, la Slobozia, se redeschide «Tîrgul Apicol». Anul acesta a ajuns la ediția cu numărul VI. Evenimentul va debuta joi, 5 februarie 2015, la orele 10,30, cînd se desfășoară deschiderea ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 23:50
(8278 vizualizări - 2 comentarii)


DSVSA Ialomița: Carne confiscată

Inspectorii Direcței Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au confiscat o cantitate de 2586 kg carne provenită de la bovine și ovine. Din aceasta, 1601 kg carne proveneau din sacrificări ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 22:30
(7483 vizualizări - 5 comentarii)


Evaziune fiscală din medicamente. Ialomița, județ vizat de percheziții!

Miercuri, 28 ianuarie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română desfășoară o acțiune care vizează destructurarea unei rețele infracționale specializate în săvîrșirea infracțiunilor de evaziune ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2015, 09:35
(8696 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de o mașină

Un bărbat, de 38 de ani, din Perieți a ajuns la sfîrșitul săptămînii precedente la spital după ce a fost lovit de o mașină. În cauză polițiștii au deschis o anchetă. Pietonul circula pe șosea, moment în ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 19:45
(5305 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...