Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat în 2014 peste 9000 de cauze penale

Parchetul Județean, la raport

Ialomița a înregistrat în 2014 peste 9000 de cauze penale

Cele 4 unități de Parchet din Ialomița au dat prezent publicității cifrele privind activitatea pe care au desfășurat-o în cursul anului trecut. Potrivit raportărilor oficiale, în județul Ialomița au fost înregistrate un număr total de 9339 de cauze penale, cu 505 mai mult decît în anul 2013.

Schimbări la vîrful Parchetului Județean
Anul 2014 a început în forță pentru procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Anchetatorii celei mai mari unități de cercetare penală din județ au fost asaltați de scandalul public iscat de arestarea preventivă pentru fapte de corupție... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 12:30 (7076 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița se vînd telefoane mobile defecte!

Un raport al Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița arată că un sfert din sesizările înregistrate în cursul anului trecut au venit din partea ialomițenilor care și-au cumpărat telefoane mobile defecte. Așa se face că reprezentanții instituției au avut de soluționat petiții în care se preciza faptul că aparatele, deși erau trimise la reparat, se întorceau la proprietari în aceeași stare.

Produse defecte În cursul anului 2014, reprezentanții Oficiului Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița au fost nevoiți să întreprindă activități în baza a aproximativ... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 11:40 (4180 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Preasfințitul Episcop Vincențiu, în mijlocul credincioșilor din județul Călărași

Tîrnosire de biserică la Cojești

Preasfințitul Episcop Vincențiu, în mijlocul credincioșilor din județul Călărași

Săptămîna precedentă s-a încheiat cu un eveniment ecumenic important, desfășurat în parohia Cojești din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Biserica de lemn din localitate a fost sfințită de Preasfințitul Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor. În cadrul aceluiași eveniment s-a dat startul lucrărilor de restaurare și consolidare a vechiului lăcaș de cult al comunității. Șantierul va fi deschis pînă la sfîrșitul lunii septembrie a acestui an.

Credincioșii au trecut prin Sfîntul Altar
Zeci de credincioși din Cojești și localitățile învecinate au participat la sfîrșitul... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2015, 09:25 (6802 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ana a primit 500 de amenzi pentru prostituție

Record absolut la Slobozia

Ana a primit 500 de amenzi pentru prostituție

O prostituată care-și face veacul la marginea Sloboziei este cel mai mare datornic al orașului. Femeia trebuie să achite la bugetul local suma de 300 mii de lei, din cele 500 de amenzi pe care le-a încasat. Autoritățile așteaptă să primească acești bani încă din 2009, însă ea nu a plătit pînă în prezent vreun leu. Iar situația este cu atît mai hilară cu cît legea pare să fie de partea restanțierei. Potrivit normelor, ea poate fi doar sancționată contravențional, pentru că nu există alte măsuri ce pot fi luate împotriva fetelor prinse că practică cea mai veche meserie din lume. Mai mult, ea ar fi trebuit să presteze zile întregi de muncă în folosul comunității, însă a refuzat să facă acest lucru... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2015, 11:05 (11303 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumurile județene, drumurile nimănui

Fără contract de aproape un an

Drumurile județene, drumurile nimănui

Una dintre prioritățile declarate ale administrației Ciupercă a fost reabilitarea drumurilor județene. Însă arterele de circulație ale județului continuă să arate deplorabil, iar unul din cinci kilometri de drum județean nu a fost reabilitat niciodată în ultimii 25 de ani. În plus, începînd din luna iunie a anului 2014, Consiliul Județean Ialomița nu mai are contract de întreținere pentru aceste drumuri cu SC Drumuri și Poduri SA Ialomița, firmă care aparține instituției.

De unde nu-i, nici județul nu cere
În luna iunie a anului 2014, contractul de întreținere pentru drumurile... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2015, 10:35 (10429 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pasajul subteran de la Gara Slobozia

Pasajul subteran de la Gara Slobozia

Slobozia  a intrat în rîndul lumii și are și ea un pasaj! Unul închis, dar cine stă în loc de detalii?! Pasajul este obiectiv turistic pentru cei cîțiva călători care mai calcă prin Gara Slobozia și are potențial de hotel de lux pentru oamenii străzi, inaugurarea lui fiind însă incertă. Cu aceste gînduri bune, Cornel Popescu se plimba pe peron, făcîndu-și siesta de dimineața. «Pe vremuri, doamna Găinușe spunea că gara asta e pentru porumbei. Erau vremuri bune, aici veneau multe trenuri cu turiști veniți la Amara, iar gara nu arăta așa de bine... Acum avem gară, avem și pasaj, dar nu mai umblă nimeni cu trenul. De pasajul ăsta, ce să vă zic?, n-au avut pe ce să dea banii... Pentru zece metri... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2015, 10:15 (8133 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Portugalia, pământ românesc!

Feisbuc administrativ

Portugalia, pămînt românesc!

Deși ne-am jurat că nu vom mai publica niciodată fotografii cu primărița de la Sfîntu Gheorghe, doamna Livia Gomes face tot posibilul să demonstreze că am jurat strîmb. Ei, bine, ne facem mea culpa amintind că «în politică și în presă numai boii sînt consecvenți!».

Iubesc românește un portughez Nu știm de cînd datează fotografia alăturată, dar conform site-ului lui Zuckerberg, ea a fost postată pe 24 februarie 2015. Și ar fi trecut neobservată, vă jurăm, dacă cineva nu ne-ar fi amintit că doamna primar Livia Gomes (în imagine) nu poate iubi românește atîta vreme cît este măritată cu... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2015, 09:10 (9391 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Campusurile școlare se întorc pe «linie moartă»

Adio finanțări europene

Campusurile școlare se întorc pe «linie moartă»

La sfîrșitul anului precedent, oficialii locali din Slobozia anunțau accesarea unei linii de finanțare cu fonduri europene care ar fi permis reabilitarea campusurilor școlare de la Liceul de Arte și de la Grupul Școlar «Mihai Eminescu». Valoarea acestei finanțări se cifra la aproximativ 30 milioane de lei. La sfîrșitul lunii trecute, primarul Alexandru Stoica a anunțat că finanțarea a fost pierdută «din cauza constructorului». Potrivit licitației cîștigate în anul 2007, constructorul care ar fi trebuit să realizeze lucrările la cele două campusuri este Constrif SA...

Vise administrative de 30 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2015, 19:45 (8231 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Nicolae Sitaru, reales președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice

Nicolae Sitaru, reales președinte al Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice

La sfirșitul lunii februarie 2015, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe AGA pentru a vota viitorul președinte al Asociației și un nou consiliu director.  Asociația este una dintre cele mai mare asociații cu profil agricol din județ, membrii acesteia cultivînd aproximativ un sfert din suprafața agricolă a Ialomiței.

Un președinte de cursă lungă
În data de 26 februarie 2015, Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe AGA pentru a vota funcțiile de conducere din... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2015, 17:25 (20364 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovabilitate de 46,15% la simulări în Ialomița

Elevii de clasa a VIII-a s-au făcut de rîs

Promovabilitate de 46,15% la simulări în Ialomița

Dacă vor să obțină note bune la Evaluarea Națională, elevii de clasa a VIII-a din Ialomița trebuie să învețe temeinic. O demonstrează rezultatele simulărilor naționale desfășurate în ultimele săptămîni! Potrivit cifrelor, promovabilitatea de anul acesta a fost mai mică cu 5 procente față de cea înregistrată în anul trecut. Mai mult, cele mai multe medii obținute de elevi au fost cuprinse între 5,00 și 5,99...

Dezastru la simulări
La începutul lunii martie, la nivel național s-au desfășurat simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2015, 14:15 (8301 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia

Primarul Alexandru Stoica a împărțit cheile locuințelor ANL

Primarul Alexandru Stoica a împărțit joi, 19 martie 2015, cheile locuințelor ANL de pe strada Nordului. Evenimentul s-a desfășurat începînd cu orele 14,30, în prezența funcționarilor instituției. «Vă spun sincer că mi s-a luat o piatră de pe inimă. Așteptăm de mai multe luni să repartizăm aceste locuințe. Să fie sănătoși și să le poată cumpăra cînd or avea bani!» a declarat Alexandru Stoica în fața uneia dintre cele 3 scări ale blocului. «Următorul bloc ANL va fi finalizat la sfîrșitul lunii august 2015!», au mai precizat oficialii Primăriei. De asemenea, autoritățile locale au făcut demersuri pentru demararea investiției la un bloc ANL pentru medicii specialiști din cadrul Spitalului. Acesta... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2015, 17:50 (10561 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

8 kilometri pe jos, pentru Educație

Transport școlar cu scandal în comuna Dridu

Situație fără precedent în județul Ialomița. Părinții a 30 de copii din satul Patru Frați, comuna Adîncata, care frecventează cursurile Școlii Generale Dridu, sînt obligați să scoată din buzunare pînă la 140 de lei pentru a-i trimite pe elevi la școală. În semn de protest, de cîteva zile, oamenii merg împreună cu cei mici 8 kilometri pe jos către instituția de învățămînt. Miza acestui scandal ar fi reprezentată de interesul primarului Valentin Turiga de la Dridu, de a susține afacerea unui transportator privat, apropiat lui.

Primarul Turiga face și desface
Scandalul a fost iscat... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2015, 14:40 (37974 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari este noul inspector școlar general al județului Ialomița

Luminița Barcari este noul inspector școlar general al județului Ialomița

Miercuri, 18 martie 2015, Ministerul Educației a confirmat-o în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița pe Luminița Barcari. Aceasta a obținut nota 8,40 la proba scrisă și a trecut cu brio de proba interviului. Contracandidatul acesteia,  Ion Tilea s-a retras din concurs după ce a picat examenul scris.

Inspectoratul Școlar are un nou șef
Concursul pentru ocuparea funcției de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a fost anunțat la începutul acestei luni. La examen au participat doi candidați. Este vorba... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 19:00 (42865 vizualizări - 81 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Groapa de 37 milioane de lei din Piața Revoluției (II)

Primarul Stoica are deja un țap ispășitor: «Elena Neagu de la Sindicate a întîrziat lucrările cu 3 luni!»

Groapa de 37 milioane de lei din Piața Revoluției (II)

Elena Neagu, președintele UJSL Ialomița: «Administrația locală nu a dorit să identifice o soluție»

Groapa din Piața Revoluției reînvie un scandal public declanșat în anul 2011. Primarul Alexandru Stoica a acuzat-o public pe Elena Neagu, președintele Uniunii Județene a Sindicatelor Libere Ialomița, pentru blocarea acestui proiect. Primarul Sloboziei își bazează acuzațiile pe un document emis de către Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice prin care se confirmă că UJSLI «nu are drept de proprietate asupra terenului» aflat în litigiu. «Doamna Neagu nu are niciun drept de administrare a patrimoniului fostului UJSL, ilegal administrat pînă acum!» a declarat primarul Alexandru Stoica pentru Independent.
Istoria prescurtată a unui litigiu... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 10:35 (13338 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

16 copii abuzați sexual, 12 tentative de sinucidere

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

Anul trecut, în județul Ialomița au fost raportate 16 cazuri de copii abuzați sexual și 12 adolescenți care au încercat să-și ia viața. Urmările psihologice și emoționale ale acestei statistici sînt însă foarte grave, mulți dintre copiii abuzați ducînd cu ei toată viața semnele unei tragedii pe care nu o înțeleg și pentru care au nevoie de terapie îndelungată în drumul spre vindecare.

Rușinea adulților
Un bilanț îngrijorător al DGASPC arată că în continuare copiii sînt victime sigure ale abuzurilor la care îi supun tocmai cei în care au cea mai mare încredere. Astfel, 16 copii... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 00:40 (6169 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică reclamă faptul că sediul unității a fost vandalizat de un medic de familie. Acesta a smuls ușile și pereții de rigips ai cabinetului pe care-l avea la parterul instituției și s-a făcut nevăzut. Acuzațiile planează asupra doctorului Claudiu Ciuleiu și se vor concretiza cu o plîngere penală împotriva acestuia înregistrată la sediul Poliției Municipiului Slobozia. În replică la toate aceste reclamații, doctorul Ciuleiu susține că «n-am distrus nimic, mi-am demolat doar ușile și pereții...»!

Distrugere sub nasul paznicilor
La parterul ... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 23:20 (6433 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Asistența socială costă 116 milioane de lei pe an

În Ialomița

Asistența socială costă 116 milioane de lei pe an

Cîteva cifre oficiale demonstrează faptul că, în 2014, Ialomița a fost preocupată mai mult de sectorul Asistenței Sociale față de cel al Educației... Așa se face că banii acordați de stat pentru primul sector se ridică la 116 milioane de lei, în timp ce într-un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița se arată că, în 2014, instituția a fost nevoită să se descurce cu doar 12 milioane de lei.

Sute de milioane de lei pentru Asistența Socială
În urmă cu cîteva săptămîni, reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului au făcut public un raport... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 22:55 (4682 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Căutătorii de cuvinte de la Centrul de Recuperare Slobozia

Căutătorii de cuvinte de la Centrul de Recuperare Slobozia

Motto-ul lor e simplu: «Tăcerea e de aur, pînă cînd...». La Centrul de Recuperare pentru Copilul cu Handicap Neuropsihic Slobozia vin în prezent 112 copii cu tulburări de limbaj care sînt încurajați să-și depășească limitele și să se exprime, ajutați prin terapie. Centrul în care copii, cu vîrste între 3 și 18 ani, ajung săptămînal pentru a învăța să relaționeze cu ceilalți și pentru a nu se mai simți neputincioși sau marginalizați din cauza problemelor de comunicare oferă servicii gratuite și încurajează familia sau asistenții maternali să nu îi ocolească cît timp nu este prea tîrziu...

The king’s speech... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 21:45 (10767 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Operațiunea «Loverboy» la Slobozia

Doi soți, anchetați pentru «proxenetism»

Operațiunea «Loverboy» la Slobozia

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au demarat operațiunea «Loverboy». Este vorba despre o activitate amplă în care anchetatorii încearcă să dea de urma proxeneților care-și fac veacul prin oraș. În ultimele 4 luni, organele judiciare au reușit să probeze activitatea infracțională a mai mult de șase persoane, care, sub pretextul unor false relații amoroase, obligau tinere sărace să-și vîndă trupul la colț de stradă. Cel mai recent caz este al soților Alina și Radu Ștefăniță Roșu, acuzați că au convins mai multe tinere să practice prostituția în Anglia și Germania. Cei doi se află în stare de arest preventiv și arest la domiciliu, alături de alți doi complici.
... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 21:10 (9582 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fermierii nimănui

Scandal la Albești

Fermierii nimănui

Îmbătrînite și depopulate, satele ialomițene au devenit o terra deserta. Fără condiții de trai decente, fără servicii, fără medici, oamenii încearcă să supraviețuiască unei tranziții care nu se mai termină. Ion Lucian, orășean pînă acum cîțiva ani, a ignorat această realitate și s-a stabilit la Albești. Și-a cumpărat o vacă și, pînă la începutul acestui an, viața lui a fost liniștită și senină. Dar medicul veterinar Vlad Fănel a decis că Ion Lucian are mai mult decît îi trebuie!

Cine muncește, plătește!
Ion Lucian a fost, pînă în urmă cu 4 ani, orășean cu slujbă și salariu mic... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 20:20 (4660 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: 16 persoane evacuate dintr-un bloc cu 4 etaje

16 persoane au fost evacuate în cursul zilei de marți, 21 ianuarie 2020, dintr-un bloc cu 4 etaje din Fetești, din cauza unei butelii care a luat foc. La locul intervenției au participat pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2020, 14:35
(3932 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița atenționează: Sunt active 17 focare de pestă porcină africană!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că luni, 20 ianuarie 2020, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 17 focare de pestă porcină africană. Astfel, în localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 17:10
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: 190 kg de pește, confiscate

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii au oprit pentru control, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de un bărbat, de 36 de ani, din județul Ilfov. În urma verificării autovehiculului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:45
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Săli de jocuri de noroc, verificate de polițiști

Duminică, 19 ianuarie a.c., polițiștii de Ordine Publică și Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat o acțiune preventivă pentru creșterea gradului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:40
(2621 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 17 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit pentru control, pe raza comunei Săveni, un autoturism condus de un bărbat de 60 ani. În urma testării cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 16:35
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, cinci victime

În ultimele 48 ore, la nivelul județului Ialomița, pompierii au acționat pentru gestionarea a 62 intervenții destinate protecției comunității, din care 57 misiuni de acordare a asistenței medicale de urgență ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2020, 12:40
(2322 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, arestat pentru «tâlhărie calificată»

În cursul zilei de 15 ianuarie a.c., polițiștii slobozeni au identificat și reținut, pentru 24 de ore, un tânăr de 22 de ani cercetat pentru săvârșirea unei infracțiuni de «tâlhărie calificată», săvârșită ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 14:10
(3232 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune de prevenire

Joi, 16 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona unităților de învățământ, precum și ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:50
(2884 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Cartierul Fetești Oraș

Pentru remedierea unei avarii survenită la nivelul unui branșament de pe strada Călărași din municipiul Fetești, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile vineri, 17 ianuarie 2020, în ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2020, 13:40
(4299 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Au fost identificate zonele de risc privind gripa aviară

În contextul răspândirii virusului gripei aviare, reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au identificat zonele din județ cu risc epidemiologic ridicat. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:20
(5549 vizualizări - 0 comentarii)


Polei în Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la două accidente rutiere produse pe raza județului, soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 20:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân de 70 de ani din Făcăeni, beat la volan

Miercuri, 15 ianuarie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 70 de ani, din comuna Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:55
(4791 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Gheorghe Doja, arestat după ce a condus fără permis

Miercuri, 15 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2020, 19:50
(4593 vizualizări - 1 comentariu)


Accident la intrare în Movila

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orei 7,30, polițiștii au intervenit la un eveniment rutier produs pe raza localității Movila, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:40
(3264 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila accident


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Marți, 14 ianuarie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit, pe raza localității Bucu, un autoturism condus de către un bărbat, de 47 de ani, din București, care a ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:35
(2594 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Marți, 14 ianuarie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 18:30
(2485 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita anunță ȋnceperea perioadei de ȋnregistrare a aplicațiilor ȋn programul destinat studenților care doresc să desfășoare o activitate lucrativă pe ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:15
(3424 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-«Ziua Culturii Naționale»

Miercuri, 15 ianuarie 2020, cu prilejul «Zilei Culturii Naționale» și aniversării a 170 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, elevii ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 17:10
(3599 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

Moldoveni: Bătrână de 87 de ani, moartă într-un incendiu

În noaptea de marți spre miercuri, 14/15 ianuarie 2020, puțin trecut de miezul nopții, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o casă din localitatea Moldoveni. La ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2020, 13:20
(2802 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Biciclist acroșat de un autoturism

Luni, 13 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident de circulație produs în localitatea Amara, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2020, 13:50
(2601 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Cu permisul suspendat și beat la volan a produs un accident rutier

Sâmbătă, 11 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier, în timp ce acționau pe raza localității Bucu, pe linia depistării persoanelor care conduc autovehicule aflate sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:50
(5321 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Percheziție la Ion Roată la un bărbat suspectat de «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Sâmbătă, 11 ianuarie 2020, polițiștii din cadrul Secției 6 Ion Roată au efectuat o percheziție domiciliară la locuința unui bărbat din comuna Ion Roată, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de «tăiere ilegală ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2020, 17:45
(3615 vizualizări - 0 comentarii)


Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Chirana: Un bărbat din Iași a murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut în seara zilei de vineri, 10 ianuarie 2020, în zona Chirana. Se pare că șoferul unui autovehicul, identificat în persoana unui bărbat de 68 de ani, cu domiciliul în ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 22:20
(5126 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Chirana accident


Taximetriștii din Fetești, amendați de polițiști

Taxiurile din Fetești au fost verificate de polițiștii ialomițeni. În urma controalelor, oamenii legii au descoperit mai multe nereguli în ceea ce privește starea tehnică a autovehiculelor, dar și faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:20
(3518 vizualizări - 1 comentariu)


Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6274 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2569 vizualizări - 0 comentarii)


Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8293 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...