Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

La Slobozia

Primarul Alexandru Stoica a împărțit cheile locuințelor ANL

Primarul Alexandru Stoica a împărțit joi, 19 martie 2015, cheile locuințelor ANL de pe strada Nordului. Evenimentul s-a desfășurat începînd cu orele 14,30, în prezența funcționarilor instituției. «Vă spun sincer că mi s-a luat o piatră de pe inimă. Așteptăm de mai multe luni să repartizăm aceste locuințe. Să fie sănătoși și să le poată cumpăra cînd or avea bani!» a declarat Alexandru Stoica în fața uneia dintre cele 3 scări ale blocului. «Următorul bloc ANL va fi finalizat la sfîrșitul lunii august 2015!», au mai precizat oficialii Primăriei. De asemenea, autoritățile locale au făcut demersuri pentru demararea investiției la un bloc ANL pentru medicii specialiști din cadrul Spitalului. Acesta... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2015, 17:50 (10582 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

8 kilometri pe jos, pentru Educație

Transport școlar cu scandal în comuna Dridu

Situație fără precedent în județul Ialomița. Părinții a 30 de copii din satul Patru Frați, comuna Adîncata, care frecventează cursurile Școlii Generale Dridu, sînt obligați să scoată din buzunare pînă la 140 de lei pentru a-i trimite pe elevi la școală. În semn de protest, de cîteva zile, oamenii merg împreună cu cei mici 8 kilometri pe jos către instituția de învățămînt. Miza acestui scandal ar fi reprezentată de interesul primarului Valentin Turiga de la Dridu, de a susține afacerea unui transportator privat, apropiat lui.

Primarul Turiga face și desface
Scandalul a fost iscat... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2015, 14:40 (38016 vizualizări - 56 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Luminița Barcari este noul inspector școlar general al județului Ialomița

Luminița Barcari este noul inspector școlar general al județului Ialomița

Miercuri, 18 martie 2015, Ministerul Educației a confirmat-o în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița pe Luminița Barcari. Aceasta a obținut nota 8,40 la proba scrisă și a trecut cu brio de proba interviului. Contracandidatul acesteia,  Ion Tilea s-a retras din concurs după ce a picat examenul scris.

Inspectoratul Școlar are un nou șef
Concursul pentru ocuparea funcției de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița a fost anunțat la începutul acestei luni. La examen au participat doi candidați. Este vorba... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 19:00 (42904 vizualizări - 81 comentarii)

ANCHETĂ

Groapa de 37 milioane de lei din Piața Revoluției (II)

Primarul Stoica are deja un țap ispășitor: «Elena Neagu de la Sindicate a întîrziat lucrările cu 3 luni!»

Groapa de 37 milioane de lei din Piața Revoluției (II)

Elena Neagu, președintele UJSL Ialomița: «Administrația locală nu a dorit să identifice o soluție»

Groapa din Piața Revoluției reînvie un scandal public declanșat în anul 2011. Primarul Alexandru Stoica a acuzat-o public pe Elena Neagu, președintele Uniunii Județene a Sindicatelor Libere Ialomița, pentru blocarea acestui proiect. Primarul Sloboziei își bazează acuzațiile pe un document emis de către Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice prin care se confirmă că UJSLI «nu are drept de proprietate asupra terenului» aflat în litigiu. «Doamna Neagu nu are niciun drept de administrare a patrimoniului fostului UJSL, ilegal administrat pînă acum!» a declarat primarul Alexandru Stoica pentru Independent.
Istoria prescurtată a unui litigiu... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 10:35 (13357 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

16 copii abuzați sexual, 12 tentative de sinucidere

Copiii din Ialomița cer AJUTOR

Anul trecut, în județul Ialomița au fost raportate 16 cazuri de copii abuzați sexual și 12 adolescenți care au încercat să-și ia viața. Urmările psihologice și emoționale ale acestei statistici sînt însă foarte grave, mulți dintre copiii abuzați ducînd cu ei toată viața semnele unei tragedii pe care nu o înțeleg și pentru care au nevoie de terapie îndelungată în drumul spre vindecare.

Rușinea adulților
Un bilanț îngrijorător al DGASPC arată că în continuare copiii sînt victime sigure ale abuzurilor la care îi supun tocmai cei în care au cea mai mare încredere. Astfel, 16 copii... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2015, 00:40 (6170 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Scandal la Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Medic de familie, acuzat de «distrugere»

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică reclamă faptul că sediul unității a fost vandalizat de un medic de familie. Acesta a smuls ușile și pereții de rigips ai cabinetului pe care-l avea la parterul instituției și s-a făcut nevăzut. Acuzațiile planează asupra doctorului Claudiu Ciuleiu și se vor concretiza cu o plîngere penală împotriva acestuia înregistrată la sediul Poliției Municipiului Slobozia. În replică la toate aceste reclamații, doctorul Ciuleiu susține că «n-am distrus nimic, mi-am demolat doar ușile și pereții...»!

Distrugere sub nasul paznicilor
La parterul ... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 23:20 (6433 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistența socială costă 116 milioane de lei pe an

În Ialomița

Asistența socială costă 116 milioane de lei pe an

Cîteva cifre oficiale demonstrează faptul că, în 2014, Ialomița a fost preocupată mai mult de sectorul Asistenței Sociale față de cel al Educației... Așa se face că banii acordați de stat pentru primul sector se ridică la 116 milioane de lei, în timp ce într-un raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița se arată că, în 2014, instituția a fost nevoită să se descurce cu doar 12 milioane de lei.

Sute de milioane de lei pentru Asistența Socială
În urmă cu cîteva săptămîni, reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului au făcut public un raport... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 22:55 (4690 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Căutătorii de cuvinte de la Centrul de Recuperare Slobozia

Căutătorii de cuvinte de la Centrul de Recuperare Slobozia

Motto-ul lor e simplu: «Tăcerea e de aur, pînă cînd...». La Centrul de Recuperare pentru Copilul cu Handicap Neuropsihic Slobozia vin în prezent 112 copii cu tulburări de limbaj care sînt încurajați să-și depășească limitele și să se exprime, ajutați prin terapie. Centrul în care copii, cu vîrste între 3 și 18 ani, ajung săptămînal pentru a învăța să relaționeze cu ceilalți și pentru a nu se mai simți neputincioși sau marginalizați din cauza problemelor de comunicare oferă servicii gratuite și încurajează familia sau asistenții maternali să nu îi ocolească cît timp nu este prea tîrziu...

The king’s speech... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 21:45 (10771 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Operațiunea «Loverboy» la Slobozia

Doi soți, anchetați pentru «proxenetism»

Operațiunea «Loverboy» la Slobozia

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au demarat operațiunea «Loverboy». Este vorba despre o activitate amplă în care anchetatorii încearcă să dea de urma proxeneților care-și fac veacul prin oraș. În ultimele 4 luni, organele judiciare au reușit să probeze activitatea infracțională a mai mult de șase persoane, care, sub pretextul unor false relații amoroase, obligau tinere sărace să-și vîndă trupul la colț de stradă. Cel mai recent caz este al soților Alina și Radu Ștefăniță Roșu, acuzați că au convins mai multe tinere să practice prostituția în Anglia și Germania. Cei doi se află în stare de arest preventiv și arest la domiciliu, alături de alți doi complici.
... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 21:10 (9596 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermierii nimănui

Scandal la Albești

Fermierii nimănui

Îmbătrînite și depopulate, satele ialomițene au devenit o terra deserta. Fără condiții de trai decente, fără servicii, fără medici, oamenii încearcă să supraviețuiască unei tranziții care nu se mai termină. Ion Lucian, orășean pînă acum cîțiva ani, a ignorat această realitate și s-a stabilit la Albești. Și-a cumpărat o vacă și, pînă la începutul acestui an, viața lui a fost liniștită și senină. Dar medicul veterinar Vlad Fănel a decis că Ion Lucian are mai mult decît îi trebuie!

Cine muncește, plătește!
Ion Lucian a fost, pînă în urmă cu 4 ani, orășean cu slujbă și salariu mic... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 20:20 (4661 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare penale pentru încălcarea patrimoniului cultural ialomițean

Un raport al Direcției Județene de Cultură Ialomița demonstrează zeci de abateri privind siguranța monumentelor istorice din Ialomița. Unele dintre ele intră chiar în sfera de competență a organelor judiciare. Printre acestea se numără încercări de înstrăinare sau lucrări neautorizate, efectuate de proprietarii respectivelor obiective cu valoare culturală existente în județ.

Dosare penale în curs de soluționare
În cursul anului trecut, referenții din cadrul Direcției Județene de Cultură Ialomița au organizat mai multe acțiuni tematice privitoare la siguranța monumentelor istorice... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 19:55 (4697 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Adrian Popa, un colonel din Dealul Spirii

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Adrian Popa, un colonel din Dealul Spirii

După pensionarea discretă a lui Constantin Nae, la Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost liniște și pace. Acum, e un șef nou. Jovial, tonic, flexibil, colonelul Adrian Popa este unul dintre puținii oficiali din Ialomița care ar merita clonați. Părerea noastră!

Un militar care urăște motivele de divorț
Militar de carieră, colonelul Adrian Popa a fost detașat la ISU Ialomița și, din 17 februarie 2015, ca inspector șef. Vine din poziția de prim adjunct al ISU «Dealul Spirii» București, îi plac sporturile, în special tenisul de cîmp și rugby-ul, dar urăște... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 19:25 (18587 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

RISIPITOARELE

Handbal, Neptun Constanța-Unirea Slobozia, 21-19 (10-11)

RISIPITOARELE

Cu Zalăul în deplasare și acasă, cu Deva acasă, iar joi, 12 martie, cu Neptun Constanța în deplasare, echipa de handbal a Unirii Slobozia a risipit puncte cu o lejeritate de-a dreptul alarmantă. Dacă măcar jumătate din aceste puncte ar fi fost cîștigate, uniristele și suporterii lor ar fi văzut de pe cai, iar nu de pe măgari, competiția. La Constanța s-a repetat scenariul din meciul cu Deva: Slobozia a revenit, a preluat conducerea, dar a cedat lamentabil pe final. Miza jocului a generat o prezență generoasă, dar mai cu seamă zgomotoasă a publicului dobrogean. Punctele puse în joc vor conta și în ierarhia play-out-ului și de aici a reieșit importanța mare a meciului pentru ambele echipe. Neptunul... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 18:35 (5193 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Anticariatul din mansardă

Anticariatul din mansardă

Cel mai mare anticariat online din România se află la Slobozia. «Colțul colecționarului» este lider pe piața de carte veche, cu 100000 de volume, 30000 dintre acestea fiind titluri unice din toate domeniile despre care s-a scris vreodată un rînd. Cum nimeni nu e profet în orașul lui, în Slobozia sînt foarte puțin cunoscuți, însă de 7 ani cărțile lor se vînd ca pîinea caldă și hrănesc pasionații de citit din țară și din lumea mare. Peste 10 ani, spun că vor face același lucru, pentru că oamenii au nevoie de cărți tipărite, iar digitalizarea nu va putea cuprinde niciodată tot ce s-a pus pe hîrtie de la Gutenberg încoace.

Cărturari de rit nou... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 18:10 (6709 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Clădirea Prorent, de vânzare

Slobozia: Clădirea Prorent, de vînzare

Una dintre cele mai vechi moșteniri ale perioadei comuniste de la Slobozia este de vînzare. Firma Prorent, administrată de Emil Constantinescu (fost consilier local) a decis să caute un cumpărător pentru cei peste 3000 mp ai imobilului. Surse din piață susțin că spațiul va fi transformat într-o clinică medicală privată. Dacă aceste informații se confirmă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și laboratoarele medicale din oraș vor avea o concurență puternică.

Mastodont comunist bun de vîndut
Clădirea în care funcționează firma Prorent, administrată de ex-consilierul local Emil... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 17:30 (8170 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PNL a pierdut alegerile   din 2016 pentru Slobozia

PNL a pierdut alegerile din 2016 pentru Slobozia

Dacă cel mai bun război este cel pe care nu ești obligat să îl porți, cum amintea deunăzi un politician local, atunci PSD Ialomița e fericit. Fără președintele Ciupercă la județeana de partid, cu un primar cu un picior în groapă la propriu și fără perspectiva unui lider care să-l înlocuiască (pe linia de tușă se încălzește de cîteva zile și Cornel Vasile!), Slobozia va continua să voteze mocirla social-democrată. Și asta fără ca noul președinte, Marian Neacșu să fi tras un singur glonț electoral!

Ultima șansă a Dreptei în Slobozia
Ultima șansă a Dreptei în Slobozia sînt alegerile... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 16:45 (7531 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Înfrângere surpriză

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Domnești-Viitorul Axintele 2-1

Înfrîngere surpriză

În mod normal, Viitorul Axintele n-ar fi trebuit să aibă probleme cu junii Domneștiului. Ce-i drept, antrenorul Ion Nica a avut probleme de lot, neputîndu-se baza pe Oprișan, Negru sau Frangu, dar acest lucru nu poate constitui o scuză. Cea mai concretă caracterizare a evoluției alb-verzilor răzbate din declarația fair-play oferită de directorul sportiv de la Axintele, Marin Dumitrache: «La Domnești n-am arătat ca o echipă și astfel am dat prilejul copiilor de la formația gazdă să se bucure de o victorie nesperată. Chiar dacă am avut o serie de jucători accidentați nu avem nicio scuză pentru acest eșec!». Cu Tudor și Bogorodiță utilizați în premieră în linia defensivă și cu Stelian Stan mijlocaș... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 16:25 (3568 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ceaunul vânătorilor din administrație

Ceaunul vînătorilor din administrație

Sîmbătă, pe o ploaie măruntă și rece, în țarcul de lîngă Cercul Militar din Slobozia, vînătorii și pescarii din Ialomița au fost înghesuiți la ceaun pentru a sărbători a doua ediție a întîlnirii «Vînător și pescar hoinar prin Bărăgan». Primarul Stoica a ținut să scuze groapa administrativă și să promită că, la anul, întîlnirea va fi într-un vad mai bun. Noi îl credem, pentru că am mai văzut pescari. Dar pînă cînd ceaunele au dat în clocot și preparatele vînătorești au fost pregătite, vînătorii și pescarii și-au prezentat trofeele de vînătoare, armele și uneltele de pescuit, dar și cîinii special antrenați pentru defilare. Lîngă unul dintre ceaune am găsit două neveste de vînători care se lăudau... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 15:50 (3639 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Etapă excelentă pentru gazde

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă excelentă pentru gazde

O dată cu încălzirea vremii s-au reluat și jocurile din Liga a IV-a Ialomița. Programat inițial să înceapă pe 7 martie 2015, returul a suferit o amînare de o săptămînă, tocmai pentru ca vremea să nu joace renghiuri echipelor. «Probabil vom fi nevoiți să introducem în program o etapă intermediară, pentru a termina campionatul pînă pe 6 iunie. Am ținut cont de sfaturile meteorologilor și am hotărît să amînăm startul returului pînă pe 14 martie!» ne-a spus președintele Asociației Județene de Fotbal Ialomița, Mihai Basarab. Așadar, sîmbătă, 14 martie 2015, pe o vreme propice fotbalului, cele 16 competitoare din Liga a IV-a și-au pus gleznele din dotare la contribuție. Vîntul primăvăratic a suflat... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 15:20 (4611 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mărțișoarele Consiliului Județean pentru ialomițeni

Oficialii administrației județene suțin că, pînă la sfîrșitul acestei luni, vor inaugura două dintre cele mai importante investiții județene ale ultimilor ani. Prima este sala de spectacole cu geometrie variabilă, iar cea de-a doua este parcul fotovoltaic de la Giurgeni...

Sala de spectacole, funcțională în aprilie
Sala de spectacole cu geometrie variabilă a Consiliului Județean, investiție care a inghițit pînă în prezent 8,83 milioane de lei (oficial), va fi finalizată integral pînă la sfîrșitul lunii martie. La acest moment, susține vicepreședintele cu atribuții de președinte... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2015, 14:15 (5332 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3234 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2108 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2769 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Urziceni, urmărit de polițiști pe autostrada A3 București-Ploiești. A fost prins și arestat, fiind bănuit de furt din mașini!

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un bărbat bănuit că ar fi participat la săvârșirea infracțiunii de furt din auto, faptă comisă pe raza municipiului Slobozia. În continuarea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:50
(5184 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Verde la Educație pentru Circulație»

Poliția Română și Lidl lansează, la nivel național, a VII-a ediție a campaniei de educație rutieră «Verde la Educație pentru Circulație». Evenimentul se va desfășura sâmbătă, 28 septembrie a.c., începând ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:40
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor la Slobozia și Fetești

În perioada 25-26 septembrie, în intervalul orar 7,30-16,00, polițiștii slobozeni, precum și cei din cadrul Poliției Municipiului Fetești, au organizat și pus în aplicare o serie de acțiuni în unitățile ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:35
(2903 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 22 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 27 septembrie 2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 22 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:30
(3047 vizualizări - 0 comentarii)


Patruzeci de Sfinte Liturghii la Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, începând cu data de  30 septembrie 2019, în Catedrala din Urziceni se vor oficia 40 de Sfinte Liturghii în cinstea Sfântului Ierarh Nectarie vindecătorul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:25
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Joi, 26 septembrie a.c., în jurul orei 8,00, pe raza localității Fetești s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un tânăr, de 18 ani, din Fetești, conducea un autoturism pe ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:20
(2360 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Țăndărei: Braconaj piscicol

Joi, 26 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au depistat un bărbat, de 47 de ani, din Țăndărei, în timp ce transporta pește din speciile crap și plătică pentru care nu deținea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:15
(2754 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 30 septembrie-4 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2019, 20:10
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție provizoriu emis pe numele unui slobozean

Miercuri, 25 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 51 de ani, din Slobozia, și-ar fi agresat fosta concubină. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:20
(5813 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în lanț pe DN21

Miercuri, 25 septembrie a.c., pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la fața locului s-a stabilit că, în timp ce un tânăr ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:15
(2042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Stelnica: Arestat pentru «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au reușit miercuri, 25 septembrie a.c., identificarea unui bărbat, de 23 de ani, din comuna Stelnica, pe numele căruia era emis un mandat de executare ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:10
(3177 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Română susține Proiectul «EDWARD»

Joi, 26 septembrie 2019, în cadrul Campaniei naționale de educație rutieră «Alege viața!», Poliția Română susține la nivel național Proiectul «EDWARD»-The European Day Without A Road Death (Ziua europeană fără persoane decedate în accidente rutiere) ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2019, 20:05
(2667 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «tâlhărie calificată»


Vineri, 20 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au identificat și reținut un bărbat, de 37 de ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 20:05
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Salonul Anual de Carte», a XXVIII-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2019, la Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, sala Galeriile Arcadia, se va desfășura a XXVIII-a ediție a «Salonului Anual de Carte». Sub sloganul «2019-Anul Cărții ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:50
(6543 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de informare a șoferilor

Luni, 23 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au organizat și desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de informare și instruire a conducătorilor auto cu privire ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 19:40
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite la un hidrant de pe strada Căprioarei, din orașul Țăndărei, județul Ialomița, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile marți, 24 septembrie 2 ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2019, 17:10
(3341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 23-27 septembrie a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2019, 18:20
(5257 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

Servicii Publice Slobozia SRL
vă face cunoscut faptul că,
în perioada 05-06.10.2019,
se vor desfășura
«Zilele Recoltei»
în incinta Pieței Agroalimentare Ialomița

20 Septembrie 2019, 11:10


Biciclist acroșat de o mașină între Bucu și Ograda

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au intervenit la un accident produs pe DN2A, între localitățile Bucu și Ograda. În timp ce un bărbat, de 39 de ani, din Țăndărei, conducea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:10
(5249 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de și din autovehicule

Miercuri, 18 septembrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor de și din autovehicule pe raza localităților ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 20:05
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea de apă în Fetești

Pentru remedierea unei avarii survenite joi, 19 septembrie 2019, la nivelul unui branșament de pe strada Garofiței, din orașul Fetești, județul Ialomița, RAJA SA este nevoită să întrerupă furnizarea de ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:55
(2768 vizualizări - 0 comentarii)


Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Activitate desfășurată de Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot»

Miercuri, 18 septembrie 2019, părintele protopop Laurențiu Cioranu, împreună cu părintele Daniel Ferbințeanu de la Parohia Ograda au săvârșit Slujba sfeștaniei, Sfințirea cea mică a apei și au rostit rugăciuni ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2019, 12:50
(4228 vizualizări - 6 comentarii)


DSVSA Ialomița: 21 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 18.09.2019, pe raza județului Ialomița sunt declarate 21 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:30
(2256 vizualizări - 1 comentariu)


Ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat din Manasia


Marți, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat, de 41 de ani, din Manasia, și-ar fi agresat și amenințat fosta soție. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2019, 20:25
(3770 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...