Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Ștefan Mușoiu, președinte al Consiliului Județean Ialomița!

Ștefan Mușoiu a preluat vineri, 6 martie 2015, prerogativele funcției de președinte al Consiliului Județean Ialomița. Alegerea sa a fost făcută prin vot secret, în cadrul unei ședințe de consiliu județean convocată «de îndată». Potrivit comisiei de validare a votului, 16 din cei 30 de consilieri județeni au votat în favoarea lui Ștefan Mușoiu.  Alegerea acestuia în funcția de președinte al instituției a fost «supervizată» de către Marian Neacșu, deputat PSD și președinte interimar al PSD Ialomița...

Președintele a murit, trăiască președintele!
Vineri, 6 martie 2015, la orele... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2015, 18:05 (29803 vizualizări - 46 comentarii)

POLITICĂ

 Mușoiu sau Martin?

Consiliul Județean Ialomița va avea un nou președinte

Mușoiu sau Martin?

Independent deschide pentru 24 de ore casa de pariuri a publicației. Vineri, 6 martie 2015, la orele 13,00, se va desfășura ședința extraordinară a Consiliului Județean Ialomița pentru desemnarea unui nou președinte. Ședința a fost convocată ca urmare a suspendării din funcție a președintelui Silvian Ciupercă, arestat preventiv la solicitarea DNA pe data de 11 februarie 2015. Potrivit unor surse apropiate instituției, cei doi vicepreședinți au șanse egale de a cîștiga alegerile.
Reamintim că, potrivit art. 107 din Legea 215/2001, a administrației publice locale, actualizată și republicată, «în cazul suspendării președintelui, atribuțiile acestuia vor fi exercitate de unul dintre vicepreședinți, desemnat de Consiliul Județean prin votul secret al majorității consilierilor județeni în funcție»... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2015, 16:55 (11932 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții în Ialomița. Dumitru Bucșaru, în vizorul anchetatorilor!

Percheziții în Ialomița. Dumitru Bucșaru, în vizorul anchetatorilor!

Joi, 5 martie 2015, la primele ore ale dimineții, polițiști din Ilfov efectuează 7 percheziții, în Ilfov, Ialomița, Dîmbovița și Giurgiu, la societățile comerciale și locuințele unor persoane bănuite de bancrută frauduloasă și distrugere. Astfel, joi, 5 martie a.c., 65 de polițiști ai Inspectoratului de Poliție Județean Ilfov, sub coordonarea Parchetului de pe lîngă Judecătoria Cornetu, efectuează 7 percheziții la locuințele și societățile comerciale a trei persoane bănuite de bancrută frauduloasă și distrugere. Activitățile se desfășoară pe raza județelor Ilfov, Ialomița, Dâmbovița și Giurgiu.
Din cercetări a reieșit că, în perioada 2013-2014, persoanele în cauză ar fi contractat un credit bancar, în valoare de 30000000 de euro, pentru construirea unui complex de locuințe în localitatea 1 Decembrie, județul Ilfov, iar după ce au intrat în insolvență, ar fi  înstrăinat activele, nepredîndu-le lichidatorului judiciar.... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2015, 09:20 (8162 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Eugen Nicolăescu și Nicolae Bănicioiu, martori în dosarul DNA al președintelui Ciupercă

Raportul Corpului de Control al Ministerului Sănătății la Spitalul Slobozia, în vizor

Eugen Nicolăescu și Nicolae Bănicioiu, martori în dosarul DNA al președintelui Ciupercă

Potrivit mai multor informații prezentate de presa centrală, Eugen Nicolăescu, fostul ministru al Sănătății, și Nicoale Bănicioiu, actualul șef al instituției, au fost audiați de procurorii Direcției Naționale Anticorupție în dosarul în care este cercetat penal Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Cei doi au calitatea de martori în ancheta procurorilor Anticorupție.

Raport de control cu iz penal
Surse judiciare au precizat faptul că atît Eugen Nicolăescu, cît și Nicoale Bănicioiu au dat declarații cu privire la controlul desfășurat de Ministerul Sănătății... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2015, 18:05 (10438 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Tandemul Mihalcea-Bolohan, la ACS Berceni

Tandemul Mihalcea-Bolohan, la ACS Berceni

După doar o etapă de la reluarea campionatului Ligii a II-a, s-a produs și prima concediere a unui antrenor. În urma înfrîngerii pe propriul teren cu Farul Constanța, conducerea celor de la ACS Berceni a decis să se despartă de tehnicianul Silviu Ion. În locul acestuia a fost numit fostul antrenor al Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea. Pentru tehnicianul de 38 de ani este, în fapt, o revenire în familia lui Dinamo, echipă care, în pauza de iarnă, a bătut palma cu Berceniul pentru o strînsă colaborare, cedîndu-le ilfovenilor o serie de jucători de la satelit. Ca și la Slobozia, Mihalcea va fi secondat la Berceni de Mugur Bolohan. Debutul pe banca Berceniului se va produce pentru ex-slobozean sîmbătă... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2015, 16:55 (6808 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a încasat 1,8 milioane de lei din «taxa pe stâlp»

Ialomița a încasat 1,8 milioane de lei din «taxa pe stîlp»

la Slobozia, stîlpul de pe Minervei a crescut mare

În anul precedent, Ialomița a contribuit la buget prin controversata taxă pentru construcțiile speciale, cunoscută și sub numele generic de «taxa pe stîlp», cu suma de 1,8 milioane de lei. Cei mai mulți dintre contribuabilii din județ care au plătit sumele aferente acestei taxe sînt din domeniul agriculturii.

De la fiecare după posibilități
Taxa pentru construcții speciale a intrat în vigoare la 1 ianuarie 2014 și a fost destinată, exclusiv, societăților comerciale. Potrivit legislației în vigoare, impozitul se aplică pentru o serie de bunuri considerate de utilitate specială... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 21:10 (7681 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Mihaela Racovițeanu, omul care aduce cartea

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Mihaela Racovițeanu, omul care aduce cartea

Mihaela Racovițeanu, directorul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu», gestionează unul dintre cele mai valoroase fonduri din județul Ialomița: fondul de carte. În vremuri în care Facebook-ul și internetul bat orice bibliotecă, instituția pe care o conduce se încăpățînează să funcționeze cu bani puțini și cărți frumoase, încercînd să atragă fiecare cititor care le dă o șansă. Bani pentru cultură nu sînt de cînd lumea, însă cele 56 de biblioteci publice ialomițene mizează pe cartea cititorului...

Bibliotecarul șef Mihaela Racovițeanu conduce Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 20:25 (28890 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Primul investitor în Parcul Industrial al Sloboziei

Primul investitor în Parcul Industrial al Sloboziei

După două luni de la demararea lucrărilor, Parcul Industrial al Sloboziei se poate lăuda cu primul investitor. Construcția ridicată de firma Osmet este pe punctul de a fi finalizată. Adrian Niță, administratorul Parcului, susține că pînă în vară alți doi investitori vor construi în acest Parc.

Floarea care aduce primăvara industrială
După o jumătate de an de la finalizarea lucrărilor, în Parcul Industrial al Sloboziei a apărut prima construcție. Ea aparține firmei Osmet și a fost ridicată în numai două luni, în plină iarnă. Administratorul Parcului, Adrian Niță, susține că acesta... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 20:05 (7836 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vasile Zamfir, paznic la oile Urbanismului

Un produs de succes al societății

Vasile Zamfir, paznic la oile Urbanismului

Oportunist politic, acuzat de fapte penale, imoral, denunțător de ocazie (sau prin vocație), Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean de Urgență din Slobozia este intangibil. Nimic nu-l mușcă, nimeni nu-i tulbură somnul și matrapazlîcurile... Are relații, se descurcă, face față situației... Într-un cuvînt, este un model de succes al societății ialomițene!

Urbanism, numele tău e Zamfir Șirul dezvăluirilor despre acest stîlp al societății este mai lung decît al tuturor păcatelor noastre omenești. Jurist al Spitalului încă de pe vremea cînd el și Andalex-ul foloseau instituția ca pe... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 19:40 (14832 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Concurs de ratări la 7 metri

CSM Ploiești-CSM Unirea Slobozia, 25-20 (13-11)

Concurs de ratări la 7 metri

Păstrînd proporțiile, partida dintre CSM Ploiești și Unirea Slobozia a semănat, dintr-un punct de vedere, cu meciul de Liga Campionilor cu HCM Baia Mare și Larvik. Și la Ploiești, și la Baia Mare, echipa perdantă a ratat enorm de la 7 metri...

Nici cu sufletul în rai, nici cu slana în pod
Duminică, 1 martie 2015, slobozencele au intrat în Sala Olimpia din Ploiești cu gîndul de a spăla printr-o prestație convingătoare acel rușinos 18-26 din tur. Jucătoarele antrenate de Liviu Paraschiv au reușit o primă repriză bună, în care s-au bătut umăr la umăr cu prahovencele. Unirea conducea... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 19:10 (4694 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia de pe Mărului

Slobozia de pe Mărului

Strada Mărului din Cartierul Slobozia Nouă a intrat în folclorul urban ca fiind strada care a înghițit un tir. Ciur de gropi, cea mai lungă stradă a cartierului are peste 150 de case în fața cărora «zburdă apa», după cum povestește Vintilă Dumitrache, unul dintre localnicii care-și spală zilnic cizmele în ligheanele naturale crescute pe mijlocul străzii. După alegeri, primarul Stoica n-a mai avut timp de oamenii din cartier, dar le-a lăsat scris pe un panou la marginea orașului că lucrările la sistemul de canalizare se vor termina la anu’. Pînă atunci, locuitorii cartierului deja acuză că lucrările s-au făcut de mîntuială, și doresc să raporteze primarului că «producția de gropi» și-a atins norma... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 18:25 (6841 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drumuri și Poduri SA, la mila Consiliului Județean Ialomița

Drumuri și Poduri SA, la mila Consiliului Județean Ialomița

În vreme ce Spitalul Județean de Urgență Slobozia beneficiază anul acesta de tratament preferențial, Drumuri și Poduri SA, societate aparținînd Consiliului Județean, se luptă să supraviețuiască într-un mediu ostil. În plus, la ultima ședință a Consiliului Județean, directorul societății a fost acuzat public că nu manageriază corect resursele societății. În replică la acuzațiile care i se aduc, Ștefan Ghibanu oferă cifre. Potrivit acestora, în ultimii 10 ani, Drumuri și Poduri SA a contribuit la bugetul județului cu 30 milioane de lei!

Venituri de două ori mai mici în 2015
Marți... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 18:05 (8960 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Dezastrul din bibliotecile comunale

Satele unde nimeni nu citește

Ialomița: Dezastrul din bibliotecile comunale

Rețeaua bibliotecilor publice din Ialomița a ajuns în pragul colapsului. Aflate în administrarea primăriilor, multe dintre instituții așteaptă de ani buni bani pentru completarea fondului de carte, personal calificat sau spații reabilitate. Mai mult, în cîteva localități ialomițene nu există biblioteci!

Lectura, un vis pierdut
Rețeaua bibliotecilor publice din Ialomița cuprinde un număr de 56 de astfel de instituții, toate aflate în administrarea primăriilor din județ. Cea mai mare dintre ele este Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» de la Slobozia. La sfîrșitul lunii decembrie... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 17:25 (6351 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Un nou început pentru Axintele

Fotbal, Liga a III-a

Un nou început pentru Axintele

Viitorul Axintele este o echipă transformată aproape în totalitate față de turul campionatului. Conducerea a renunțat la o bună parte a lotului, dar și la antrenorul Costel Pană. La mijlocul lunii ianuarie, întreaga responsabilitate revenea pe umerii profesorului Ion Nica, reinstalat în postul de antrenor principal. De asemenea, colectivul alb-verzilor a primit nu mai puțin de 14 întăriri, fiind aduși jucători tineri ca Mindu, Roman, Ovidiu Andrei sau Ciuculescu, dar și fotbaliști cu mare experiență în primele două divizii cum ar fi Alexandru Radu, Stelian Stan, Constantin Toma sau, mai nou, Valentin Negru.
Iată întregul lot al Viitorului Axintele pentru returul Ligii a III-a... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 17:10 (5952 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scrisoare deschisă către primarul Alexandru Stoica

Ionașcu se întoarce din moarte clinică

Scrisoare deschisă către primarul Alexandru Stoica

La o săptămînă de la mediatizarea paginii «anti-Ionașcu», acesta revine în spațiul public (adică pe Facebook) cu o scrisoare deschisă pentru primarul Alexandru Stoica. Bine argumentată, scrisoarea confirmă încă o dată zvonurile privind dorința lui Gabi Ionașcu de a găsi un partid care să-l propulseze din nou în lupta pentru fotoliul de primar al Sloboziei în următorul mandat. La cît de mare e grădina lui Dumnezeu, ar fi de mirare ca acest lucru să nu se întîmple.

Bugetul lui Ionașcu vs bugetul lui Stoica
Scrisoarea deschisă publicată de Gabi Ionașcu pe Facebook pendulează între... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 16:20 (17762 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 3 milioane de lei în Spitalul Județean

După ani de așteptare

Investiții de 3 milioane de lei în Spitalul Județean

Una dintre prioritățile declarate ale administrației județene a fost, în ultimii 10 ani, sistemul sanitar ialomițean. Alocările bugetare au vizat însă reabilitarea termică a Spitalului Județean, noi facilități sanitare sau renovarea unora dintre secțiile instituției. În anul 2015, Spitalul Județean va primi peste 3 milioane de lei pentru dotarea tehnică.

Un buget așteptat ca pîinea caldă Promisiunile administrației județene privind alocarea de fonduri pentru Spitalul Județean s-au concretizat marți, 10 februarie, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean. Conform declarațiilor... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 15:05 (6800 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Asistența socială ne costă o treime din bugetul județului

Buget mare, săraci mulți

Asistența socială ne costă o treime din bugetul județului

Avem un județ sărac, bolnav și, în lipsa unei alternative, veșnic cu mîna întinsă la ajutorul statului. Aceasta este concluzia Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului, un Dumnezeu social care gestionează 51,394 milioane de lei, adică mai mult de o treime din întregul buget al Ialomiței. Suma pare colosală, dar Paul Marcu, directorul instituției, spune că nevoile sînt multe, iar Direcția încearcă să le împace, cum poate, pe toate.
-Știm că, în anii trecuți, bugetul DGASPC însemna jumătate din fondurile întregului județ Ialomița. Cît este el anul acesta?
-Anul acesta avem mai mult de o treime din bugetul județului... Aproximativ 51,3 milioane... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 14:25 (8469 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Slobozia: Juniorii vor juca pe «1 Mai»

Cel puțin pînă în vară, activitatea Unirii Slobozia se va concentra pe competițiile juniorilor. Tocmai de aceea, din această primăvară meciurile de acasă ale juniorilor A și B se vor disputa pe stadionul 1 Mai din Slobozia. Campionatul acestei categorii se reia duminică, 8 martie, prilej pentru microbiștii slobozeni de a urmări o dublă confruntare între Unirea și Oțelul Galați: juniorii A, de la orele 12,00, juniorii B, de la orele 14,00. După 13 etape scurse din acest sezon, juniorii A antrenați de Ion Ionescu sînt pe locul 5, cu 23 de puncte, la doar o lungime de locul 2 ocupat de Farul Constanța. Juniorii B, pregătiți de Marius Milea, sînt pe locul 7, cu 20 de puncte.... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 13:55 (3305 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Lecția de civism (pentru uzul și abuzul adulților)

Lecția de civism (pentru uzul și abuzul adulților)

Sînt copii și luptă pentru locul lor de joacă. Prinși într-o poveste a oamenilor mari, cu un teren concesionat de SC Concivic SRL pe strada Vînători, teren pe care se află și locul lor de joacă, opt copii au pornit din ușă în ușă pentru a strînge semnături ca parcul lor să nu fie desființat. Timp de 3 zile, copiii, cu vîrste între 12 și 14 ani, au adunat semnături de la locatarii blocurilor vecine pe care le-au depus apoi la Primărie, sperînd că demersul lor va fi auzit de autorități, iar locul de joacă păstrat așa cum îl știu dintotdeauna. Și au reușit!

O poveste incredibilă
... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 13:25 (7720 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Slobozia: Bazinul de înot caută instructori

Slobozia: Bazinul de înot caută instructori

După 5 ani de așteptare și 3 luni de la finalizarea lucrărilor, bazinul de înot devine în sfîrșit funcțional. Săptămîna trecută, în cadrul ședinței de Consiliu Local a municipiului Slobozia, plenul a adoptat un proiect de hotărîre prin care permite edililor locali angajarea unui administrator pentru bazinul de înot. «Pînă acum nu am găsit un instructor care să vină să predea copiilor. Acum avem unul! Salariul este foarte mic, minim pe economie! Nimeni nu vrea să-și asume o responsabilitate atît de mare pe bani puțini. În plus, am descoperit că programul la bazin ar putea fi zi-lumină, în funcție de orarul elevilor. Și-atunci, avem nevoie de un administrator care să stea acolo permanent!» a declarat... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2015, 12:35 (7179 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6419 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4908 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6914 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6811 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5249 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8323 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6512 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6077 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6029 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6632 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7315 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5463 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9602 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Escroci prinși în timp real

Agenții Postului de Poliție Ciulnița au fost sesizați că administratorul unei societăți comerciale din localitate, o femeie, ar fi fost abordată de o persoană suspectă, aceasta oferindu-i spre vînzare trei ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:16
(5909 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: A murit ars de viu!

Tragedie în orașul Căzănești în seara zilei de sîmbătă, 17 noiembrie a.c. Un bărbat de 56 ani, din localitate, și-a găsit sfîrșitul după ce un incendiu devastator i-a cuprins locuința. Trupul carbonizat ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2012, 20:51
(11361 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...