Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oscar, cățelușul Ramonyssei, are pagină de Facebook

Feisbuc administrativ

Oscar, cățelușul Ramonyssei, are pagină de Facebook

Ramonyssa, consilierul președintelui Silvian Ciupercă, recidivează. În paginile Independent, firește. Ea ne-a atras atenția cu pagina de Facebook a cățelușului ei, o variantă de bichon, după umilele noastre cunoștințe în materie. Pagina acestuia, cu comentarii infinit mai inteligente decît cea a consilierei Ramonyssa, ne-a atras atenția și ne-a întărit convingerea că, uneori, cîinii sînt mai inteligenți decît oamenii.

Oscar Oscar are o pagină mai inteligentă
Ramona Zagoneanu (actual Mușoiu), consilierul președintelui Ciupercă... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2015, 17:15 (6919 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Revolta Cartierului Gării Noi

Slobozia promisiunilor neonorate

Revolta Cartierului Gării Noi

De 7 ani, Cartierul Gării Noi este Cenușăreasa orașului pe care autoritățile locale o țin în întuneric și în frig. Dacă nu ar fi la mijloc rate, împrumuturi, nervi, și investiții mari făcute de cei 250 de tineri proprietari care au greșit crezînd în promisiuni, povestea ar putea trece drept una oarecare. Independent a reluat subiectul în urmă cu două săptămîni, atunci cînd locuitorii cartierului ne-au chemat disperați pentru a le vedea casele plutitoare pe care le au în proprietate, dar de care nu au reușit  să se bucure nici acum. Fără curent electric, fără canalizare și cu străzi neasfaltate și inundate, Cartierul Gării Noi este unul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2015, 14:20 (18789 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Armășești: Tânăr de 17 ani, cercetat pentru «tentativă de omor»

Armășești: Tînăr de 17 ani, cercetat pentru «tentativă de omor»

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au demarat cercetările în cazul unui tînăr, de 17 ani, acuzat de comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». S-ar părea că acesta și-a înjunghiat un amic cu un cuțit în burtă.

Anchetă în curs la Armășești
Incidentul s-a petrecut în seara de duminică, 22 februarie a.c., pe raza localității ialomițene Armășești. Doi prieteni, unul în vîrstă de 17 ani și celălalt de 20 de ani, s-au luat la ceartă după ce ar fi băut mai multe pahare cu băutură. Nervos din fire, adolescentul a scos un cuțit și l-a înjunghiat în burtă... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2015, 12:45 (8004 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ionel Ghiorghișor câștigă procesul împotriva Instituției Prefectului

Omul anului 2015 în Ialomița

Ionel Ghiorghișor cîștigă procesul împotriva Instituției Prefectului

În luna mai a anului 2012, Ionel Ghiorghișor, pînă la acel moment subprefect al județului Ialomița, era demis din funcție pentru a face loc actualului subprefect Marin Constantin. Imediat după demiterea sa, Ionel Ghiorghișor dă în judecată instituția. Pe 30 iulie 2014, dosarul ajunge la Curtea de Apel București. După alte 7 luni, Curtea de Apel București admite contestația în anulare și dă cîștig de cauză lui Ionel Ghiorghișor. Imediat după pronunțarea sentinței, Ionel Ghiorghișor declară pentru Independent: «Multă lume mi-a spus că sînt nebun. Această decizie dovedește contrariul. Mă bucur, începusem să cred și eu că sînt. Și mă bucur că politicul... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 19:50 (15758 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

A scăpat

Amendă penală pentru Marian Neacșu

Înalta Curte de Casație și Justiție a dat o primă soluție în dosarul penal deschis de procurorii Parchetului General pe numele deputatului ialomițean Marian Neacșu. Acesta este condamnat să plătească suma de 2000 de lei amendă penală! Decizia instanței nu este definitivă, aceasta putînd fi atacată cu recurs.

Și-a angajat ilegal fiica la cabinetul parlamentar
Povestea păcatelor penale ale deputatului de Ialomița Marian Neacșu, ajuns vicepreședinte al Camerei Deputaților după arestarea lui Viorel Hrebenciu, se pierde în negura istoriei. Potrivit procurorilor Parchetului General... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 18:20 (8502 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stoica a dezbătut bugetul orașului cu pensionarii din dotare

Se întîmplă la Slobozia

Stoica a dezbătut bugetul orașului cu pensionarii din dotare

Miercuri, 11 februarie 2015, obligat de prevederile legale în vigoare, primarul Alexandru Stoica  s-a deplasat cu tot aparatul executiv al Primăriei la Centrul Comunitar pentru Persoane Vîrstnice din Slobozia. Cu un talent inegalabil, Alexandru Stoica a transformat un eveniment public într-unul strict electoral, presărat cu promisiuni ilare, demne de a fi consemnate în Cartea Recordurilor. Dar să nu anticipăm!...

Explicații pentru vîrsta a treia
Miercuri, 11 februarie a.c., primarul Alexandru Stoica a organizat la Centrul Comunitar pentru Persoane Vîrstnice din Slobozia o... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 17:50 (7207 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

LIPSĂ DE CURAJ

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia-SCM Craiova 28-30 (10-16)

LIPSĂ DE CURAJ

Duminică, 22 februarie 2015, la Sala Sporturilor din Slobozia am văzut o echipă de handbal a Unirii care, mai cu seamă în prima repriză, a fost lipsită de nerv. Ce-i drept, meciul cu SCM Craiova contînd pentru etapa a 20-a, a fost unul fără miză specială pentru elevele lui Liviu Paraschiv. În schimb, oltencele au căutat la Slobozia victoria care să le consolideze poziția de playoff. A ieșit un meci în care oaspetele s-au distanțat rapid pe tabelă, iar cursa de urmărire declanșată de Unirea în repriza secundă a fost una tardivă.

Repriză oltenească
Norvegianca Anne Eidem a dezghețat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 16:05 (7545 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, acuzată de fraudă electorală

Anchetă a Parchetului General în județ

Ialomița, acuzată de fraudă electorală

Autoritatea Electorală Permanentă a început lupta împotriva fraudei electorale. La nivel național, instituția a sesizat peste 4000 de voturi multiple în urma scrutinului din mai 2014, pentru alegerile europarlamentare. Ialomița este implicată la rîndul său în acest scandal public.

Ialomița electorală, Ialomița infractoare
În Ialomița, prezența la vot la alegerile europarlamentare din mai 2014 a totalizat 27,66%, sub media pe țară, care a fost de 32,16%. Potrivit datelor existente la momentul închiderii urnelor, voturile ialomițenilor s-au orientat către Alianța PSD-UNPR-PC, care... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 14:30 (6338 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Exodul «DRAGONILOR»

Foștii jucători ai Unirii Slobozia întăresc echipele din ligile inferioare

Exodul «DRAGONILOR»

Unirea Slobozia s-a destrămat, iar sîmbătă, 28 februarie 2015, Stadionul «1 Mai» va fi pustiu și liniștit. Meciul dintre Unirea Slobozia și Rapid Suceava nu se va mai desfășura, după cum nu se vor mai auzi nici scandările publicului, nici scandările dragonilor galben-albaștri. Puși în fața faptului împlinit și al unui deznodămînt pe care nu-l prevedeau nici cei mai pesimiști slobozeni, fotbaliștii care în tur au îmbrăcat tricoul Unirii au reușit în mare parte să-și găsească noi angajamente pe ultima sută de metri a pauzei competiționale. Vor rămîne pe loc Topală sau Teodorescu sau Alexe, aceștia urmînd să evolueze în Campionatul Juniorilor A. De asemenea, veteranul Dumitru Gheorghe este dorit... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 13:45 (7743 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

A început războiul pentru Consiliul Județean Ialomița A început războiul pentru Consiliul Județean Ialomița

Mușoiu sau Martin?

A început războiul pentru Consiliul Județean Ialomița

Recenta arestare a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, creează un vid de putere la nivelul conducerii instituției. Deși susțin la unison că administrația județeană funcționează «fără probleme», Ioan Martin și Ștefan Mușoiu vor fi obligați pînă la sfîrșitul lunii martie să lupte deschis pentru supremația politică și administrativă. În mod paradoxal, susțin observatorii fenomenului, la acest moment șansele celor doi sînt egale. Întrebarea care plutește pe buzele tuturor e «Cine va trăda?»...

Consiliul Județean funcționează normal
La o săptămînă de la arestarea... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 12:45 (8625 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, meci amical

Viitorul Axintele a demolat Abatorul

La finele săptămînii precedente, s-a disputat o interesantă partidă amicală, între Viitorul Axintele și ocupanta locului 2 din Liga a IV Ialomița, Abatorul Slobozia. Alb-verzii din Liga a III-a s-au impus fără niciun fel de problemă, administrînd slobozenilor un 8-1 care face inutile alte comentarii. Pentru Axintele au marcat Ciochină-3 goluri, Fătu-2, Dumitru, Crăciun și Roman. Golul Abatorului a fost reușit de Ionel Baltă. Antrenorul Viitorului Axintele a început meciul cu: Ciuculescu-Gheorghe, Pavelescu, Oprișan, Stan-Dedu, Frangu, Radu, Dumitru-Ciochină, Fătu. De partea cealaltă, Ion Ionescu, antrenorul Abatorului, i-a trimis în teren pe Chițoiu-Cață, Zamfir, Radu, Pîrvu, Vizuroiu, Bărzoiu... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 11:40 (4747 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Florea Stoian, un director care a împărțit subvenția în procent de 99%

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Florea Stoian, un director care a împărțit subvenția în procent de 99%

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură nu este tocmai o instituție descentralizată. Dar merită atenția noastră întocmai ca una de acest gen. Iar directorul acestei structuri teritoriale, subordonată Ministerului Agriculturii, subscrie opiniei noastre. «Sîntem pe primul loc în țară la plata subvențiilor pe suprafață, cu un procent de 99 la sută!» ne-a declarat acesta.

APIA județeană, un corn al abundenței Florea Stoian este director al  Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița de mai bine de-un an... Nu este înregimentat politic, dar nici nu se leapădă... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 10:20 (18207 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promisiuni «pe bani» pentru 6000 de ialomițeni

Păgubiții FNI mai au o șansă

Promisiuni «pe bani» pentru 6000 de ialomițeni

În urmă cu 3 săptămîni, la Slobozia, s-a dechis un birou de elaborare a expertizelor contabile pentru carnetele de investitori FNI. Conform datelor oficiale, numărul păgubiților FNI din Ialomița se ridică la 6000 de persoane. APLI MAG FINANCE SRL Deva, firma care a deschis biroul, percepe tarife cuprinse între 50 și 200 de lei pentru serviciile sale. Potrivit declarațiilor patronului firmei, Marius Goia, banii ar putea fi returnați «cel mai devreme peste 2 ani».

Speranța moare ultima, dar costă bani
La sfîrșitul lunii ianuarie s-a deschis la Slobozia, vizavi de Școala Gimnazială... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2015, 09:10 (13666 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Ion Tilea, candidatul «surpriză» pentru șefia învățământului ialomițean

Iepurele din jobenul PSD

Ion Tilea, candidatul «surpriză» pentru șefia învățămîntului ialomițean

Inspectoratul Școlar General Ialomița a anunțat public numele candidaților înscriși la concursul pentru șefia instituției.  PSD Ialomița nu putea să rateze nici de această dată ocazia de a confirma în această funcție un om de partid. Vorbim despre profesorul Ion Tilea, actualul inspector școlar pentru disciplina Istorie, cunoscut în toată breasla dascălilor pentru simpatiile sale social-democrate. Contracandidata sa este Luminița Barcari, fost inspector școlar general în vremea guvernării PD-L.

Stînga luptă pentru Educație
A devenit deja o tradiție pentru învățămîntul ialomițean... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2015, 19:49 (17453 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban așteaptă investițiile promise de municipalitate

Apa noastră cea de toate zilele

Urban așteaptă investițiile promise de municipalitate

SC Urban are autorizație sanitară de funcționare pentru încă 3 ani. Municipalitatea slobozeană promite noi investiții în rețeaua de apă a orașului. O nouă ședință AGA în mai puțin de o lună. «Furnizăm apă potabilă la paramentri tehnici stabiliți de lege!» declară Valentin Cilibeanu, directorul societății.

Urban merge mai departe În ultimele luni, polemicile din jurul SC Urban au devenit anoste. Slobozenii s-au resemnat să consume apa de la robinete sau să o care de la supermarket, consilierii Opoziției s-au plictisit să conteste buletinele de analiză, iar amenințarea RAJA este tot mai... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2015, 17:50 (10832 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicina electronică are probleme tehnice

Cardurile de sănătate, un proiect eșuat

Medicina electronică are probleme tehnice

Proaspăt intrate în sistemul medical, cardurile de sănătate întîmpină deja primele probleme. Medicii de familie din Ialomița reclamă faptul că ele prezintă o serie de disfuncționalități tehnice. «Nu putem să înregistrăm pe card dosarele pacienților» precizează doctorul Mihail Lungu, președintele Colegiului Medicilor de Familie Ialomița. Potrivit cifrelor, pînă în prezent, peste 10 mii de ialomițeni asigurați beneficiază de cardul de sănătate.

Bani aruncați în vînt
Proiectul unor dispozitive electronice care să permită stocarea de informații cu privire la istoricul medical al unui... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2015, 13:05 (5124 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Polițiștii corupți din Țăndărei au fost arestați preventiv

Scăpați de Tribunalul Ialomița, reținuți de Curtea de Apel București

Polițiștii corupți din Țăndărei au fost arestați preventiv

Curtea de Apel București a decis arestarea a doi dintre cei trei polițiști din Țăndărei implicați în scandalul de corupție anchetat de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Decizia instanței din Capitală vine după ce organele judiciare au contestat măsurile impuse de Tribunalul Ialomița în acest caz.

Își vor petrece după gratii următoarele 30 de zile
Polițiștii arestați preventiv de Curtea de Apel București sînt Daniel Olteanu și Costin Rovilian Clinciu. Reținuți pentru 24 de ore, ei au fost prezentați cu propunere de arestare... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 20:45 (22607 vizualizări - 46 comentarii)

REPORTAJ

Bazarul cu mirodenii

Bazarul cu mirodenii

Am întîlnit și români fericiți cu soacra lor. Ca să vă convingeți, e de ajuns să-i căutați la «Bazarul cu mirodenii» din piață. Pînă mai an, Mădălina a fost inginer constructor, iar Emil economist. Într-o zi, soacra i-a rugat să-i aducă anason pentru că ar fi vrut să încerce o rețetă. În Slobozia, ia anason de unde nu-i! De unde nu era, mai bine spus, pentru că l-au adus ei, iar de la sfîrșitul anului trecut avem și în oraș alternativa. Condimente, mirodenii, ceaiuri și uleiuri naturale, fructe deshidratate, toate așezate în borcane pe rafturile unei prăvălii în care, culmea, vînzătorii îți zîmbesc chiar și cînd nu sînt supravegheați de soacră.

Pariu pe-o carte de bucate... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 17:15 (13395 vizualizări - 15 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Pagina Anti-Ionașcu pe FB

Feisbuc administrativ

Pagina Anti-Ionașcu pe FB

Revenim săptămîna aceasta cu o descoperire făcută recent pe feisbuc. După cum vedeți în imaginea alăturată, greșelile administrative și politice ale ex-primarului Ionașcu îl urmăresc și după ce ele au depășit termenul legal de prescriere. Salutăm inițiativa și așteptăm o pagină similară și pentru primarul Stoica. Dar repede, că e urmărit penal și, la cum decurg anchetele zilele astea, tare ne e teamă că săptămîna viitoare ar putea fi tîrziu.

Contradicția generează progresul
Gabi Ionașcu, fostul primar al Sloboziei, este urmărit de păcatele trecutului său administrativ... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 15:35 (7903 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Purgatoriul de la Policlinica Spitalului Județean

Slobozia: Purgatoriul de la Policlinica Spitalului Județean

Durerea nu mai este un argument, nici măcar pentru medici. În Policlinica Spitalului Județean Slobozia sînt secții la care dacă îți faci programare ai toate șansele să dureze 9 luni pînă să fii consultat. Dacă vă trece un fior de revoltă pe șira spinării aplecată de atîta așteptare pe holurile Policlinicii, nu-i nimic! Legea e strîmbă, se apără doctorii... Programările se fac anticipat, în funcție de numărul de consultații pe care-l poate face zilnic fiecare medic, conform deciziei Casei de Asigurări de Sănătate. Prinși la mijloc, ca de obicei, pacienții se roagă să aibă zile, răbdare și tutun, chiar dacă dăunează grav sănătății!

Internele și Oncologia... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2015, 14:05 (11970 vizualizări - 7 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
PSD Ialomița, «sugar» prefectural

PSD Ialomița, «sugar» prefectural

În urmă cu o săptămînă, inflamați de entuziasmul electoral, pesediștii ialomițeni i-au remis prefectului Mădălin Teculescu o scrisoare publică în care îl acuză de grave încălcări ale legii și acțiuni de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2009, 01:13
(16444 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să mituiască un polițist

Un polițist din Țăndărei a sesizat Direcția Generală Anticorupție Ialomița asupra încercării unei persoane de a-l mitui. Bărbatul, din Vrancea, a încercat să-l mituiască pe polițist pentru ca acesta să ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2009, 16:47
(11460 vizualizări - 0 comentarii)


Minori accidentați

Minori accidentați

Miercuri, 18 noiembrie, la Slobozia, o fetiță de 8 ani a fost ușor rănită într-un accident rutier. Copilul a traversat strada prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind accidentat de o mașină ce circula ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:41
(10095 vizualizări - 0 comentarii)


Arme confiscate de polițiști

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat în perioada 20 octombrie-15 noiembrie o serie de activități vizînd legalitatea deținerii și folosirii armelor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 18:38
(10584 vizualizări - 0 comentarii)


Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Training pentru angajații Penitenciarului Slobozia

Joi și vineri, respectiv, 19 și 20 noimebrie, reprezentanții Penitenciarului Slobozia participă la o sesiune de training pentru implementarea proiectului «Creșterea șanselor de incluziune socială a persoanelor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2009, 12:51
(11239 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Marți, 17 noiembrie, în urma unui filtru rutier, polițiștii din Fetești au depistat un bărbat, de 22 ani, din Bordușani, în timp ce conducea o mașină fiind în stare de ebrietate. Actual, tînărul este cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:12
(11271 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la înșelăciuni!

Polițiștii ialomițeni avertizează populația cu privire la înșelăciunile ce se petrec în fiecare zi. Ultima produsă a constat în furtul dintr-un magazin a genții personale a vînzătoarei. Astfel, trei persoane ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(11266 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o căruță

Un accident rutier s-a produs marți dimineață, 17 noiembrie, în localitatea ialomițeană Bărbulești. Urmare a incidentului rutier, un bătrîn de 83 ani a fost ușor rănit. Pe scurt, victima se afla într-o ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:11
(13594 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Deși nu deținea permis de conducere, un tînăr de 20 ani, din Urziceni, a decis să-și conducă mașina neînmatriculată în România, fiind identificat de polițiști. Pe numele tînărului a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(13354 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste 2100 lei aplicate de polițiștii feteșteni

Polițiștii feteșteni au acționat, marți, 17 noiembrie, în zona piețelor, barurilor și a locurilor de cazare, pentru prevenirea comiterii unor fapte ilegale. În timpul celor 43 de controale efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 18:10
(11088 vizualizări - 0 comentarii)


Sorin Iordache, câștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de câmp

Sorin Iordache, cîștigător al Cupei de Toamnă Galați la tenis de cîmp

Sorin Iordache, un băiețel de 11 ani, este legitimat la Tenis Con Slobozia. Campion național în acest an, a reușit zilele acestea o spectaculoasă performanță, cîștigînd unul din cele mai puternice turnee ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:46
(11893 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», sancționată mai aspru

Potrivit unui comunicat de presă, reprezentanții Inspectoratului teritorial de Muncă Ialomița au sancționat de la începutul anului 33 de angajatori pentru practicarea formelor de muncă ilegale. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:40
(11975 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie anti-fumat, la Slobozia

Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică, în parteneriat cu alte instituții, marchează joi, 19 noiembrie, la Slobozia, «Ziua Națională fără tutun». «Campania „Renunță la fumat în fiecare zi!“ organizată ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2009, 12:38
(13246 vizualizări - 0 comentarii)


A murit căzînd într-o fîntînă

Tragedie în comuna Maltezi. Un bărbat cu probleme de vedere a murit luni, 16 noiembrie, la primele ore ale dimineții, după ce a căzut într-o fîntînă secată de apă. Pompierii ialomițeni au intervenit de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:33
(10774 vizualizări - 0 comentarii)


CEC-uri de 1,5 milioane, false

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița au demarat începerea urmăririi penale pe numele unui cetățean din Țăndărei. În sarcina bărbatului, de 34 ani, anchetatorii au reținut ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:21
(11733 vizualizări - 0 comentarii)


Campania electorală «dă de furcă» polițiștilor

Incidentele electorale nu se opresc în județul nostru. Polițiștii ialomițeni au cercetat și soluționat în perioada 6-17 noiembrie nu mai puțin de 6 reclamații electorale, în localitățile Mihail Kogălniceanu ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 19:03
(10426 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general, prins la Fierbinți

Polițiștii din orașul Fierbinți-Tîrg au prins pe raza localității un tînăr în vîrstă de 23 ani ce era urmărit general încă din luna februarie 2009. Pe numele bărbatului exista un mandat de arestare, instnața ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:52
(10518 vizualizări - 0 comentarii)


A furat de la Primărie

Luni, 16 noiembrie, polițiștii din Amara au prins un hoț din localitate la scurt timp după ce acesta furase mai multe materiale de construcții dintr-un șantier al Primăriei. Bărbatul, Silviu T., de 31 ani ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:40
(12028 vizualizări - 1 comentariu)


Traficul rutier și școlile, în vizorul Poliției

Luni, 16 noiembrie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o amplă acțiune de verificare în trafic a autoturismelor înmatriculate în străinătate. În cadrul acțiunii au fost constatate 23 de abateri, fiind ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2009, 18:20
(11186 vizualizări - 0 comentarii)


Conflict la Bărbulești

Conflict la Bărbulești

Sîmbătă, 14 noiembrie, prin 112, în jurul orelor 17.15, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal iscat între localnicii din Bărbulești. Imediat după primirea sesizării, s-a dispus deplasarea în zonă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 18:18
(10747 vizualizări - 0 comentarii)


Prins după ce a furat un autoturism

Un bărbat în vîrstă de 39 ani, din orașul Amara, cunoscut cu antecedente penale, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru furt calificat. Acesta este suspectat că în ziua de 5 noiembrie a.c. a sustras ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:28
(12417 vizualizări - 0 comentarii)


Minori de 8 și 10 ani, suspecți de furt dintr-o locuință

În după-amiaza zilei de vineri, 13 noiembrie 2009, în jurul orelor 16,00, un bărbat de 79 ani, din Miloșești, a sesizat Poliția asupra faptului că, în cursul zilei, persoane necunoscute au pătruns în casa ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 17:12
(9409 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis

Un tînăr în vîrstă de 20 ani, din Căzănești, este cercetat de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul fără a deține permis. Iar socrul său, de 40 ani ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 16:38
(10742 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la Urziceni

Sîmbătă, 14 noiembrie 2009, în jurul orelor 15.20, prin 112, Poliția a fost sesizată asupra unui scandal la Urziceni. Astfel, Ionel C., pe de o parte și frații Eugen și Daniel B., pe de altă parte, s-au ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 16:01
(10761 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii

Incendii

• Unei persoane din comuna Gura Ialomiței, sat Luciu, vineri, 13.11.2009, i-au ars cca 2000 de baloți de paie de grîu din rezerva proprie. Incendiul a fost anunțat la dispeceratul Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 15:02
(10730 vizualizări - 0 comentarii)


Accident cu o autospecială SPIR

Echipajul de descarcerare de la Detașamentul Slobozia a intervenit sîmbătă dimineață, în jurul orelor 4.45, la intersecția DN2C cu DJ203F, în localitatea Grivița, la un accident rutier produs cu implicarea ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2009, 14:59
(12027 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din Țăndărei, prinși de polițiști

Recent, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Țăndărei au reușit să soluționeze trei dosare penale de furt calificat, aflate în evidențele instituției cu autori necunoscuți. Pe scurt ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2009, 18:32
(11114 vizualizări - 0 comentarii)


Bunuri de uz casnic vîndute ilegal, confiscate

Polițiștii slobozeni au confiscat joi, 12 noiembrie, bunuri de uz casnic în valoare de aproximativ 1500 lei. Asta după ce în zona Spitalului Județean Slobozia au fost depistate 3 persoane din județul Mureș ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2009, 17:18
(11867 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune amplă a polițiștilor la Urziceni

Joi, 12 noiembrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat o amplă acțiune în localitate. În timpul activităților derulate, polițiștii au verificat 171 de autovehicule, au legitimat 218 persoane, 31 dintre ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2009, 16:21
(11976 vizualizări - 0 comentarii)


După ce a furat mai multe animale, un tînăr din Reviga a fost arestat

După ce joi, 12 noiembrie, a fost considerat suspectul principal în comiterea mai multor furturi, un tînăr de 18 ani din comuna Reviga a fost arestat preventiv pentru 29 de zile. În sarcina acestuia s-a ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2009, 15:41
(11417 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...