Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Samsarii cărnii de la Roșiori

Animale sacrificate într-un abator clandestin

Samsarii cărnii de la Roșiori

Carnea care se vinde la tarabele din piețe reprezintă un adevărat pericol pentru sănătate! O confirmă polițiștii ialomițeni care, în urmă cu o săptămînă, au închis un abator clandestin, înființat de un cetățean din localitatea Roșiori. Omul cumpăra «la negru» animale, în special bovine, pe care ulterior le sacrifica într-un grajd din curtea unei foste CAP. Tranșată în condiții de igienă precară, carnea urma să fie vîndută în mai multe piețe din București. Cazul prezentat mai sus pune pe tapet o situație cu care autoritățile județene din Ialomița se confruntă de o bună bucată de vreme, vestul județului fiind considerat un adevărat rai pentru samsarii de carne...

Abatorul din grajd... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 17:40 (9601 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

VECHIUL PNL revendică statutul de lider al Opoziției

Război fratricid

VECHIUL PNL revendică statutul de lider al Opoziției

Retragerea lui Cazacu Marinică de pe scena politică locală a generat un vid de putere în defunctul PD-L Ialomița. Atent la detalii și dornic să profite de noua conjunctură, Ioan Martin, președintele vechiului PNL, vrea control absolut asupra ambelor organizații. Liderii din eșalonul II al celor două partide se sabotează reciproc, miza finală reprezentînd-o nominalizarea pentru fotoliul de primar al municipiului Slobozia la alegerile locale din anul 2016...

Rufele murdare nu se spală în familie Retragerea lui Cazacu Marinică încheie un deceniu de dominație a PD-L în fruntea Opoziției... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:50 (19865 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Aurelia

Aurelia

Aurelia Urse are destinul unui dirijor care a reușit să îmblînzească cele mai temute voci. Cele proprii. Diagnosticată cu schizofrenie și plătind un preț imens, s-a întors din iadul unui spital de psihiatrie gata să recîștige ce a fost al ei. Are 44 de ani și trăiește cu mai puțin decît majoritatea dintre noi am fi dispuși să supraviețuim, citește la lumina lămpii cărți pe care le salvează din tomberon, desenează, scrie, iar dorința ei cea mai mare este o reabilitare socială în ochii comunității. Dar, mai ales, în ochii propriului copil, pe care îl vrea înapoi...

Zbor deasupra unui cuib de cuci... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:35 (6268 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

 Hoții de petrol din Urziceni  au fost eliberați de instanțe

46 de infractori scoși din arest

Hoții de petrol din Urziceni au fost eliberați de instanțe

Hoții de petrol din zona Urziceni vor fi cercetați în libertate, sub măsura controlului judiciar. Decizia a fost luată atît de Judecătoria Urziceni, cît și de Tribunalul Ialomița. Organele judiciare care au anchetat cazul au făcut contestație cu privire la această soluție însă nu a fost luată în considerare.

Contestația procurorilor a fost respinsă!
La începutul lunii octombrie a anului trecut, procurorii din Slobozia și Urziceni, alături de polițiști, efectuau peste 112 percheziții domiciliare în Ialomița, Brăila, Buzău și în municipiul București. Vizate au fost aproximativ ... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 16:25 (3137 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

 PSD Ialomița are un nou președinte!

Mușoiu, președinte pînă marți

PSD Ialomița are un nou președinte!

Președintele PSD Ialomița și-a dat demisia. Potrivit statutului, noul președinte al PSD este Ștefan Mușoiu. Acesta ocupă în cadrul organizației o funcție de președinte executiv. Decizia finală privind viitorul președinte interimar va fi adoptată marți, 17 februarie 2015, în cadrul Biroului Permanent Național al PSD.

Ștefan Mușoiu, președinte la 39 de ani
Începînd de miercuri, 12 februarie 2015, PSD Ialomița are un nou președinte. Acesta este Ștefan Mușoiu, actualul vicepreședinte al  Consiliului Județean Ialomița. Acesta a ocupat pînă la acest moment funcția de președinte... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2015, 15:35 (23678 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, ARESTAT PREVENTIV pentru 30 de zile!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, ARESTAT PREVENTIV pentru 30 de zile!

un mandat de arestare preventivă de 30 de zile a primit și Cezar Vîlcan

După ore bune de audieri în fața judecătorului de Drepturi și Libertăți al Tribunalului București, Silvian Ciupercă și-a aflat sentința. El a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, așa cum au solicitat magistraților procurorii DNA.

Dezbateri îndelungate
Silvian Ciupercă a fost prezentat magistraților Tribunalului București cu propunere de arestare preventivă, făcută de procurorii DNA, în cursul zilei de miercuri, 11 februarie 2015. După ore bune de dezbateri, judecătorii au decis să amîne pronunțarea pentru joi, 12 februarie 2015, la orele 11,00. Abia în urmă cu cîteva... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 17:50 (28831 vizualizări - 46 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

O slobozeancă în «Frații Karamazov»

Joi, 12 februarie 2015, Casa de Cultură Muncipală din Slobozia va găzdui spectacolul de teatru «Frații Karamazov». Piesa este o adaptare după celebrul roman al lui Feodor Dovstoievski, realizată de către Bogdana Darie, binecunoscută personalitate a lumii teatrale bucureștene. Slobozenii au însă un alt motiv pentru a veni la teatru. Pe scenă va evolua, alături de colegii săi, și slobozeanca Adela Bengescu. Tînăr actor, colaboratoare a teatrului Bulandra, Adela Bengescu este unul dintre puținii actori bucureșteni cu care județul se poate mîndri. Ea joacă rolul Lisei, o fată imobilizată într-un cărucior cu rotile, îndrăgostită fără speranță de un călugăr...

Adela Bengescu are nevoie de aplauzele noastre... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 16:40 (10633 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia, inspecția Curții de Conturi s-a terminat, zvonurile continuă

«Echipa Unirea Slobozia nu se va desființa!»

Timp de 3 săptămîni, Curtea de Conturi a făcut presing în terenul financiar al Unirii Slobozia. «A fost vorba despre o acțiune pe plan național a Curții de Conturi care a vizat cluburile de fotbal susținute din bani publici. Printre acestea se numără și Unirea Slobozia, iar „ținta“ au fost banii cheltuiți începînd cu anul 2012» ne-au detaliat surse din cadrul Clubului Sportiv Municipal Slobozia.

Autoritățile susțin echipa
Toate bune și frumoase, numai că în ultimele zile, gura slobodă a tîrgului slobozean a generat zvonuri cu privire la probleme financiare ce ar putea duce chiar... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 16:05 (11727 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul succes în deplasare

Handbal, Liga Națională, Mureșul Tîrgu-Mureș-Unirea Slobozia 26-37 (13-16)

Primul succes în deplasare

Unirea Slobozia s-a deplasat la Tîrgu-Mureș cu obiectivul clar de a smulge toate cele 3 puncte echipei aflate pe ultimul loc al clasamentului. După ce primele 4 etape însemnaseră pentru echipa antrenată de Liviu Paraschiv tot atîtea înfrîngeri, o victorie ar fi însemnat un important balon de oxigen. Conștientă de importanța partidei, Moroianu și compania au dominat jocul de la un capăt la altul. După o primă repriză în care la un moment dat au avut 8-3, dar în final diferența a fost de doar 3 goluri, 16-13, uniristele au limpezit clar apele în partea secundă. Iureșul s-a încheiat cu un categoric 37-26 pentru Unirea Slobozia, cel mai categoric succes în Liga Națională pentru echipa noastră și,... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 15:50 (5404 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul Axintele în cantonament

Începînd cu 9 februarie 2015, Viitorul Axintele se află în cantonament în localitatea Ciuta-Buzău. Pentru această acțiune, care vizează exclusiv pregătirea fizică, antrenorul Ion Nica are la dispoziție un lot format din 24 de jucători, incluzîndu-i aici și pe antrenorii secunzi Ionel Sava și Alexandru Frangu. La capitolul noutăți a mai apărut, față de săptămîna trecută, încă 3 nume. După ce au renunțat la constănțeanul Laurențiu Marin, axintenii l-au înregimentat pe portarul Adrian Tănase, de la Dinicu Golescu Cîmpulung Muscel. A mai fost cooptat, după o scurtă perioadă de probe, fundașul Radu Paraschivoiu, cel care în tur a reușit un gol pentru Delta Tulcea. A treia noutate este mijlocașul Andrei... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 14:35 (5411 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

 Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Anchetă în plină desfășurare

Polițiștii-infractori din Țăndărei aplicau amenzi ilegal

Ancheta procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița care vizează trei agenți din cadrul Poliției Orașului Țăndărei scoate la iveală detalii uluitoare despre activitatea infracțională a acestora. Procurorii îi acuză pe polițiști de faptul că aplicau amenzi ilegal, în baza unor procese-verbale false.

Acuzați de fapte de corupție
În urma perchezițiilor desfășurate la Poliția Orașului Țăndărei, procurorii au chemat la audieri pe subofițerii Laurențiu Mihale, Costin Rovilian Clinciu și Dan Olteanu. În urma declarațiilor oferite anchetatorilor, primul... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 13:35 (30398 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, junioare I, CSS Constanța-CSS Slobozia 26-23 (11-11)

O înfrîngere cu gust dulce

Cu un lot tot mai subțire din cauza deselor renunțări la cariera sportivă, CSS Slobozia s-a deplasat la Constanța cu gîndul de a face un joc bun din care să obțină cît mai mult posibil.

Învinse, dar remarcabile Profesorul Marian Simion a știut și de această dată să monteze la capacitate maximă puținele handbaliste care pot activa la categoria junioare I a CSS Slobozia. Astfel, posibilele viitoare jucătoare ale Unirii au reușit o primă repriză de la egal la egal cu dobrogencele de la CSS Constanța. La pauză era 11-11, iar în startul părții secunde CSS Slobozia își impunea jocul și avea... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2015, 10:05 (4882 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși  sub control judiciar

Anchetă DNA la Agrofam

Latifundiarul Ștefan Poienaru și fiica sa au fost puși sub control judiciar

În urma perchezițiilor desfășurate la Fetești, procurorii Anticorupție au decis să-l cerceteze sub control judiciar pe latifundiarul Ștefan Poienaru. Potrivit unui comunicat de presă al DNA, Poienaru are 4 capete de acuzare. În același dosar este urmărită penal și Maria Ecaterina Traicu Văleanu, fiica acestuia.

Au fraudat bugetul Uniunii Europene
În cazul lui Ștefan Poienaru, procurorii DNA au reținut comiterea infracțiunilor de «complicitate la infracțiunea de folosirea sau prezentarea cu rea credință de documente ori declarații false, inexacte sau incomplete, dacă fapta are ca rezultat obținerea pe nedrept de fonduri din bugetul general al Uniunii Europene sau din bugetele administrate de acestea ori în numele ei... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 16:59 (13448 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, REȚINUT pentru 24 de ore!

Silvian Ciupercă, alături de Cezar Vîlcan, propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile

Procurorii DNA au dispus la miezul nopții de marți spre miercuri, 10/11 februarie 2015, reținerea pentru 24 de ore a lui Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Potrivit informațiilor oferite de Biroul de Presă al DNA, în cazul lui au fost reținute 8 infracțiuni, printre care și «luare de mită».

Procurorii cer arestarea preventivă
După ce a fost escortat de mascați la sediul Direcției Naționale Anticorupție, în cursul zilei de marți, 10 februarie 2015, Silvian Ciupercă și-a petrecut noaptea în arest. El a fost reținut pe bază de ... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 11:20 (26498 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Scandal de corupție la Poliția Orașului Țăndărei

Polițiști ai Serviciului Rutier, suspectați că primeau șpagă

Percheziții în Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au descins în 7 locații de pe raza județului, printre care și la sediul Poliției Orașului Țăndărei. Trei subofițeri au primit mandate de aducere și urmează să fie prezentați la audieri.

Anchetă în plină desfășurare
Acțiunea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița se desfășoară în cadrul unui dosar penal în care mai multe persoane sînt suspectate de fapte de corupție și fals intelectual. În ceea ce-i privește pe subofițerii Poliției Orașului Țăndărei, potrivit anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2015, 09:40 (30851 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: De la «in rem» la «in persona»

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, săltat de anchetatori

UPDATE Percheziții la firmele lui Ștefan Poienaru-AGROFAM

Sediul Consiliului Județean Ialomița a fost călcat de anchetatori încă de la primele ore ale dimineții de marți, 10 februarie 2015. În vizor, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă. Acesta a părăsit sediul instituției, flancat de anchetatori, în jurul orei 8,45, fiind urcat într-una dintre dubele cu care anchetatorii DNA s-au deplasat la Slobozia. La cîteva minute după președintele Silvian Ciupercă, și șeful Direcției de Achiziții, Cezar Vîlcan, a fost condus de mascați la o dubă a anchetatorilor. Astfel, din cîte se pare, anchetatorii au definitivat cercetarea in dosarul în care la data de 29 octombrie 2014 se efectuau percheziții la sediul Consiliului Județean, trecîndu... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2015, 10:45 (40614 vizualizări - 46 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Concurs în luna martie

Ialomița va avea un nou inspector general școlar

Potrivit unui comunicat de presă remis redacției, Inspectoratul General Școlar va organiza la începutul lunii martie 2015 un concurs pentru ocuparea postului de inspector școlar general. Ileana Condruț, aflată la conducerea instituției în acest moment, nu va participa la concurs. «Este un concurs deschis tuturor celor interesați!» a declarat aceasta pentru Independent.

Ialomița școlară, scoasă la concurs
Inspectoratul Școlar Județean Ialomița scoate la concurs funcția vacantă de inspector școlar general al Inspectoratului Școlar... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2015, 12:31 (15332 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Ialomița «mireselor» pentru proxeneți și combinatori

Tinerele din generația actuală încearcă să-și găsească un sens în viață într-un context social ambiguu. Deznodămîntul acestei revolte poate avea un final tragic. În cele mai fericite cazuri, abandonînd școala, tinerele dau naștere unui copil și își întemeiază o familie. În situații extreme, acestea devin victime ale infractorilor, prin șantaj emoțional. Instabile și vulnerabile, pentru aceste fete cîteva vorbe frumoase spuse la telefon sau pe site-urile de socializare sînt suficiente pentru a deveni sclave sexuale. Iar această realitate dureroasă se petrece și în Ialomița. Alături de alte instituții abilitate, polițiștii încearcă să facă ordine în mințile debusolate ale acestor tinere. La fel... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 17:55 (9029 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Noul regulament școlar, în viziunea profesorilor ialomițeni

Lucrări de control și teze cu barem de corectare

Publicat în Monitorul Oficial, noul regulament școlar a creat reacții în lanț în rîndul profesorilor. Raportat la nivelul județului Ialomița, dascălii se simt pregătiți să facă față noilor schimbări legislative. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița le recomandă tuturor cadrelor didactice să folosească un barem de corectare adecvat, pentru a evita contestarea notelor la evaluările scrise.

Aceiași elevi, un alt regulament
Cel mai criticat amendament care se regăsește în noul regulament școlar este cel privitor la dreptul elevilor și al părinților de a contesta notele... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 13:05 (7206 vizualizări - 11 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

A apărut pagina de FB «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica»

Feisbuc administrativ

A apărut pagina de FB «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica»

Mare e grădina Facebook-ului și mulți utilizatori dau like la ce cu gîndul nu gîndești. După «Partida băutorilor de apă» sau grupul «Am bicicletă la Slobozia», Facebook-ul slobozean se îmbogățește cu o nouă pagină. Ea a fost botezată «Demisia urgentă a primarului Alexandru Stoica» și avea, la momentul cînd am descoperit-o noi, 99 de membri.

Stoica, fă-te că lucrezi!
Ideea de a lupta pe FB împotriva administrației slobozene nu este nouă. Ea a apărut pe vremea cînd ex-primarul Gabi Ionașcu ne vindea la robinete apa menajeră pe post de apă plată și, în virtutea inerției... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2015, 09:55 (11437 vizualizări - 23 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Sprijin financiar pentru culturile calamitate

Reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură fac apel către fermierii care au depus cereri pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață și ale căror culturi au fost inundate că ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:47
(13561 vizualizări - 0 comentarii)


Vindea o drujbă contrafăcută

Vindea o drujbă contrafăcută

Jandarmii slobozeni au fost sesizați la începutul săptămînii, luni, 5 iulie despre faptul că un bărbat oferea spre vînzare pe o stradă din municipiu o drujbă, mult mai ieftină decît prețul de pe piață. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:46
(22723 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia drujba


APIA: Peste 2 milioane de euro, sprijin pentru apicultori

«Termenul limită pentru depunerea cererilor de plată pentru acțiunile realizate în acest an este de 16 august 2010» informează Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură apicultorii județului. ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 16:44
(13360 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii militari fac eforturi pentru întărirea digului din zona cartierului Buliga-Fetești

Din cauza creșterilor de debite și cote ale Brațului Borcea al Dunării, încă de miercuri, 30 iunie, cadre ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița acționează ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:16
(27624 vizualizări - 0 comentarii)


Trei accidente în două zile

În ultimele 48 de ore, pe drumurile județului s-au produs trei accidente rutiere, soldate cu rănirea a 9 persoane și avarierea a 7 autoturisme.
Primul eveniment s-a produs în dimineața zilei de sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:11
(24767 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: 16 șoferi, fără permise

Polițiștii rutieri ialomițeni au monitorizat și în acest week-end traficul rutier pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Polițiștii au aplicat 246 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 18:04
(22874 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției la Slobozia, Albești, Ciochina, Munteni Buzău și comunele limitrofe Țăndăreiului

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat, în acest sfîrșit de săptămînă, la mai multe acțiuni organizate pe raza județului. Astfel, în noaptea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:34
(22862 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Scandal-monstru pe Calea București

Nemulțumiți că au fost sancționați contravențional de polițiști, doi ialomițeni, soț și soție, ambii în stare vădită de ebrietate, au ieșit pe o șosea din Urziceni și au început să facă scandal. În scandal ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 17:26
(21715 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Fetești, ultima oră: Ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență

Primarul Feteștiului, Gheorghe Catrinoiu, a convocat duminică seara, 4 iulie a.c., o nouă ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență, avînd în vedere creșterea în continuare a cotelor brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2010, 13:47
(26668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînără prinsă în flagrant în timp ce fura dintr-o geantă

Polițiștii din Urziceni au surprins în flagrant o tînără cînd încerca să fure dintr-o geantă o sumă de bani. Tînăra de 23 de ani, din Urziceni, a fost surprinsă cînd deja deschisese geanta unei bătrîne ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(17584 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoață


Slobozia: Trei prahoveni, depistați în trafic cu carne de cal

Cei trei au fost depistați în trafic de polițiști transportînd cu un autoturism carnea provenită din sacrificarea animalelor. Caii erau tranșați și puși în mai mulți saci. Întrebat despre conținutul sacilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:34
(18161 vizualizări - 0 comentarii)


Reținuți de polițiști pentru executarea pedepselor cu închisoarea

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, împreună cu polițiști din Coșereni și Gîrbovi, au reușit depistarea unui bărbat, de 37 de ani, din localitatea Coșereni și a unui tînăr, de 25 de ani ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:32
(10106 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu neacordare de prioritate

Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată că pe strada Călărași din localitate, la intersecția cu Breteaua A2, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2010, 12:29
(23859 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


O fetiță de doar trei luni a murit într-un accident rutier

Un copil de doar trei luni și-a pierdut viața și alte trei persoane au fost grav rănite într-un cumplit accident rutier, petrecut în seara zilei de joi, 1 iulie. Accidentul s-a petrecut lîngă localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:19
(22190 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer băut la volan

Joi, 1 iulie, polițiștii Serviciului Rutier au depistat în trafic, în apropierea municipiului Urziceni, un șofer aflat la volanul unei mașini în timp ce se afla sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:17
(19961 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mașinile străine, în vizorul poliției

Polițiștii orașului Țăndărei au desfășurat joi, 1 iulie, o acțiune pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul acțiunii, polițiștii au oprit și controlat în trafic peste 50 de autoturisme și au legitimat 6 ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 17:15
(18444 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, ultimul loc pe țară la angajări

În cadrul unei statistici prezentate de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, Ialomița ocupă ultimul loc în ceea ce privește numărul angajărilor.
În topul angajărilor, pe ultimele trei locuri ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 13:39
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițiștii, în zonele afectate de inundații

Efective din cadrul Poliției Municipiului Fetești și ale posturilor de poliție limitrofe acționează, în sistem integrat, alături de Inspectoratul pentru Situații de Urgență, Inspectoratul Județean de Jandarmi ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 12:55
(17927 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți pentru producătorii de lapte

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit suma de 17,9 milioane lei, aferentă cererilor depuse de către producătorii deținători de cotă care au livrat lapte în anul de cotă 2008-2009. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:24
(19811 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Amenzi de la Consiliul Concurenței pentru 5 unități de service auto

Consiliul Concurenței a amendat cu 1094366 lei (echivalentul a aproximativ 252000 euro), cinci societăți comerciale ce își desfășoară activitatea pe piața întreținerii și reparării autovehiculelor din municipiul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2010, 10:14
(26185 vizualizări - 2 comentarii)


Trîmbița Apocalipsei la PNL Ialomița sau Joia neagră a României

PNL Ialomița a inaugurat joi, 1 iulie 2010, șirul conferințelor de presă bilunare. La întîlnirea cu presa au participat președintele PNL Ialomița, Ioan Martin și deputatul PNL Cristina Pocora. Alături de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 18:01
(20625 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț prins chiar de proprietarul de la care vroia să fure

Un slobozean a reușit să prindă un tînăr hoț care tocmai încerca să pătrundă în casa sa. Evenimentul s-a petrecut miercuri, 30 iunie, dis de dimineață Poliția fiind sesizată asupra încercării de furt. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:32
(13827 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia hoț


Stelnica: Autoutilitara a dat cu spatele și a accidentat un bătrîn

În cursul dimineții de miercuri, 30 iunie a.c., în jurul orei 10.00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 asupra producerii unui accident. Astfel, pe Drumul Comunal 91, în localitatea Stelnica, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 16:23
(11903 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica accident


Slobozia: Două bătrîne, înșelate de un necunoscut

În urmă cu cîteva zile, două bătrîne din Slobozia au sesizat Poliția după ce au fost victime ale unor înșelăciuni. Modul de operare este relativ nou chiar și pentru polițiști, victimele fiind abordate de ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 14:13
(20591 vizualizări - 0 comentarii)


Borcea a rupt digul în cartierul feteștean Buliga

Un dig de apărare al cartierului feteștean Buliga, aflat pe brațul Borcea al Dunării, s-a spart, miercuri seară, 30 iunie a.c., pe o distanță de aproximativ șase-șapte metri. Spărtura se află la o distanță ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 10:35
(19951 vizualizări - 0 comentarii)


Impozit suplimentar pe clădiri, majorare impozit pe mașini

Guvernul a adoptat o Ordonanță de Urgență prin care modifică mai multe articole din Legea nr. 571/2003, privind Codul fiscal, pentru a majora impozitul pe clădiri și autovehicule. Este vorba despre proprietarii ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2010, 07:01
(16478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: impozite


CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

CSM Slobozia, locul IV la Cupa României Sabie Masculin-echipe seniori

Echipa de sabie masculin a CSM Slobozia a fost foarte aproape de podium la Cupa României, competiție rezervată echipelor de seniori și desfășurată la Sala Polivalentă din Iași, în perioada 23-25 iunie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:58
(18791 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întâlnire cu un necunoscut»

Slobozia: Gabriel Liiceanu, «Întîlnire cu un necunoscut»

Miercuri, 7 iulie a.c., de la ora 14.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va fi gazda unui eveniment deosebit. Gabriel Liiceanu își va lansa cartea «Întîlnire cu un necunoscut», lansarea ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 18:10
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră: Amenzi de peste 72000 de lei

Peste 40 de polițiști au acționat în sistem integrat pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Acțiunile s-au derulat în perioada 25-27 iunie a.c., efectivele angrenate acționînd în filtre pe toate arterele ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:25
(13644 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoț urmărit, prins de polițiști

Un tînăr, de 23 de ani, din Fetești, se sustrăgea arestării din data de 16 iunie a.c., tînărul fiind condamnat cu închisoarea pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. Polițiștii din cadrul Serviciului de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2010, 17:15
(11721 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...