Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «proxenetism»

Slobozia: Percheziții la persoane bănuite de «proxenetism»

Polițiștii și procurorii din Slobozia efectuează percheziții domiciliare pentru a aduce la audieri patru persoane suspectate de «proxenetism». Suspecții erau în vizorul anchetatorilor de la sfîrșitul anului 2013.
Într-un comunicat de presă al IGPR se precizează că «100 de polițiștii din Ialomița efectuează, în această dimineață, 19 percheziții domiciliare la persoane bănuite de proxenetism. La data de 26 noiembrie a.c., 100 de polițiști de Investigații Criminale și luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița efectuează 19 percheziții, pe raza municipiului Slobozia. Activitățile se desfășoară în cadrul unui dosar penal instrumentat de Serviciul de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița și vizează probarea eventualei activități infracționale a patru persoane, bănuite de proxenetism, ce au fost monitorizate de la sfîrșitul anului 2013. Pe numele celor în cauză au fost emise mandate de aducere, urmînd a fi conduși pentru audieri la sediul IPJ Ialomița. Acțiunea se desfășoară sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și beneficiind de suportul de specialitate al DIPI... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2014, 10:00 (118607 vizualizări - 149 comentarii)

EVENIMENT

Primăria a repartizat 25 de locuințe ANL în ultimii 4 ani

La Slobozia, legea e opțională

Primăria a repartizat 25 de locuințe ANL în ultimii 4 ani

Scandalul locuințelor ANL din Slobozia este departe de a se fi încheiat. Potrivit informațiilor oficiale, cele 36 de locuințe ANL aprobate în ședința de Consiliu Local din luna octombrie nu pot fi repartizate înainte de sfîrșitul anului. Motivul acestei întîrzieri îl reprezintă lipsa utilităților, respectiv gaze și curent electric. Potrivit HG nr. 962/2001, în baza căreia se fac repartițiile, «lista de priorități (...) se întocmește sau se reface anual numai în cazul în care în anul respectiv urmează să se finalizeze și să se repartizeze locuințe noi pentru tineri destinate închirierii și se aprobă, după caz, prin hotărîrea Consiliului Local (...)».
Depășirea termenului de 31 decembrie ... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 18:05 (11492 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Silvian Ciupercă rupe tăcerea în afacerea Green Harvest

Silvian Ciupercă rupe tăcerea în afacerea Green Harvest

De aproape 3 săptămîni (adică de la celebra descindere a DNA în apartamentul său de președinte «cinstit și competent»), Silvian Ciupercă păstrează o tăcere prudentă cu privire la acuzațiile care i se aduc în afacerea Green Harvest. Săptămîna trecută însă, în plină campanie electorală, acesta a făcut cîteva precizări legate de semnarea actelor adiționale de prelungire a contractelor de concesiune cu Green Harvest. Potrivit declarațiilor oficialului Consiliului Județean Ialomița, prevederile contractuale permit prelungirea acestuia cu jumătate din perioada de concesionare inițială...

Unde dai și unde crapă... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 16:25 (8767 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Splendoare în noroi

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Săgeata Năvodari 3-2

Splendoare în noroi

«A fost un meci tare frumos. Mă bucur că am venit astăzi aici!» spunea, spre final, unul dintre observatorii partidei care le-a pus față în față pe Unirea Slobozia și Săgeata Năvodari. Și încă nu văzuse tot, pentru că s-a jucat cu garda jos pînă la ultimul fluier. A ieșit un spectacol fotbalistic cum foarte rar ți-e dat să vezi în liga secundă și asta în ciuda terenului noroios care plătește tribut ploilor din ultima vreme. Dar uite așa fleașc-fleașc și lipa-lipa, cei 22 de jucători care se aflau pe teren la startul meciului au ținut necontenit cu sufletul la gură puținii, dar inimoșii, spectatori de pe «1 Mai». Și unde le-a ieșit jucătorilor s-a băgat arbitrul.

Penalty în week-end-ul superofertelor... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 15:45 (5921 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Silviu Vlădăreanu, Mecena săracilor

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Silviu Vlădăreanu, Mecena săracilor

Silviu Vlădăreanu este de doi ani și jumătate șeful Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, acea instituție care împarte pomenile pe care statul le oferă votanților social-democrați din județ, sub formă de ajutoare sociale. Deși nu face politică, el este simpatizant al Partidului Reformator Liberal, la fel ca alți vecini descentralizați din clădirea unde-și are sediul instituția pe care o conduce.

Cîrjă pentru nevoiașii județului Înainte de a deveni șef de descentralizată, Silviu Vlădăreanu a lucrat în mediul privat. Timp de 14 ani a fost mai întîi brocker de asigurări... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 12:40 (13407 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lolek și Bolek, vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

Lolek și Bolek, vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

De ani buni, eșalonul doi din cadrul Consiliului Județean Ialomița este ocupat de două figuri emblematice. Primul este Ștefan Mușoiu, cîndva un tînăr de mare viitor al PSD Ialomița, azi un yes-man numai bun de reprodus declarațiile președintelui Ciupercă la tăierile inaugurale de panglici. Cel de-al doilea este Ioan Martin, președintele PNL, omul care a reușit performanța de a fi, concomitent, în două alianțe, respectiv în USL Ialomița și ACL Ialomița. Independent îi așează astăzi față în față, într-o încercare de a oglindi două fațete ale unei administrații județene care refuză să se reformeze.

Martin a învins, Martin poate să moară... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2014, 00:55 (5696 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

«Ne-am dorit 15 puncte. Dar, în mare, am avut un tur mulțumitor!»

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia a terminat turul pe locul 11

«Ne-am dorit 15 puncte. Dar, în mare, am avut un tur mulțumitor!»

• declară Liviu Paraschiv, antrenorul CSM Unirea Slobozia

Unirea Slobozia a terminat turul la Roman, pe 20 noiembrie 2014. A fost o poveste cu final așteptat. Romanul, echipă cu experiență în Liga Națională, a dominat meciul de la un cap la altul. La pauză era 13-9 pentru gazde, și încă se putea spera la o minune. Au urmat însă 10 minute hotărîtoare în repriza secundă, în care Romanul s-a desprins la 8 goluri: 20-12. În final a fost HCM Roman-Unirea Slobozia 27-20. Pentru echipa noastră au marcat: Carabulea-6 goluri, Drăguț-4, Băcăoanu-3, Dăscălete-3, Moroianu-2, Grigoraș-2. Elevele lui Liviu Paraschiv termină turul pe locul 11, cu 12 puncte. Se putea mai mult? Vom reuși în retur și apoi în play-out supravițuirea în Liga Națională? Despre ce a fost și ce ar putea fi mai departe într-un scurt interviu cu antrenorul Liviu Paraschiv, cel care se află de peste 2 ani pe banca tehnică a Unirii Slobozia.... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 22:40 (4898 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Satele uitate din Ialomița

Satele uitate din Ialomița

Ați auzit vreodată de satul Lătești? Ori de Valea Bisericii? Sau de Cătrunești? Sînt sate aparținînd comunelor ialomițene. Oficial, Ialomița are 66 de localități, dintre care 7 sînt orașe. Multe dintre cele 59 de comune ale județului cuprind însă sate despre care majoritatea populației nu a auzit niciodată. Independent încearcă azi o trecere în revistă a acestora, așa cum apar ele în documentele administrative oficiale.

Comune cu număr record de sate
În ciuda transformărilor sociale și economice, comunele ialomițene continuă să respire un aer arhaic. Iar cel mai bun argument în... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 19:50 (9408 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Internet de la A la Z

Ialomița: Internet de la A la Z

Numărul utilizatorilor de internet, la nivel național, crește cu cîte un milion în fiecare an. Iar Ialomița se înscrie la rîndul său în acest trend ascendent. Deși este greu de apreciat cu exactitate cîți oameni folosesc în prezent acest serviciu, ne putem da seama de popularitatea sa analizînd o statistică a afacerilor în acest domeniu derulate în județ.

Statistici județene
Autoritatea Națională pentru Administrare și Reglementare în Comunicații (ANCOM) este singura instituție din țara noastră abilitată să cuantifice modul în care sînt utilizate mijloacele de comunicare electronice... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 18:25 (4942 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia, Junioare 4

Week-end handbalistic la Slobozia. Cupa «1 Decembrie», la prima ediție!

Junioarele 4 ale CSS Slobozia au mult de lucru în această perioadă. Abia revenite după un turneu la Brașov, elevele lui Marian Simion se pregătesc pentru o altă competiție, de data aceasta găzduită în Sala Sporturilor din Slobozia. Astfel, pe 29 și 30 noiembrie 2014, se va desfășura Cupa «1 Decembrie», competiție aflată la prima ediție și adresată junioarelor 4 (jucătoare născute în 2002 și 2003). Vor participa 8 echipe împărțite pe două grupe. În prima grupă vor evolua CSS Slobozia, Handbal Art Galați, Axiopolis Cernavodă și CSS București. Grupa a doua este compusă din Danubius Galați, CSS Galați, CSM Ploiești și CSS Medgidia. Sîmbătă, competiția va debuta la ora 9,30, ultimul meci urmînd să... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 17:15 (5720 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura și industria alimentară sunt domenii de activitate riscante

ITM Ialomița confirmă

Agricultura și industria alimentară sînt domenii de activitate riscante

Reprezentanții Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au dat publicității date privind rata accidentelor de muncă petrecute pe raza județului, în perioada ianuarie-septembrie 2014. Potrivit estimărilor oficiale, agricultura sau industria alimentară sînt considerate domeniile de activitate unde angajații au devenit victime la locul de muncă...

45 de victime ale accidentelor de muncă
Raportul inspectorilor din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița a fost prezentat în ședința de luna trecută a Colegiului Prefectural, din cadrul Prefecturii Ialomița. Documentul... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 14:10 (6915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Și-a omorât concubina și a adormit lângă ea...

S-a întîmplat la Făcăeni

EXCLUSIV: Și-a omorît concubina și a adormit lîngă ea...

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus arestarea preventivă a unui bărbat, de 48 de ani, din Făcăeni, sub acuzația de «omor». Bărbatul și-a ucis concubina cu un topor. Trupul neînsuflețit al victimei a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Ialomița pentru efectuarea necropsiei. Anchetatorii așteaptă acum analizele legiștilor pentru a completa întreaga situație de fapt. Crima s-ar fi petrecut în noaptea sîmbătă spre duminică, 22/23 noiembrie 2014. Amețit de aburii alcoolului, bărbatul a pus mîna pe un topor și și-a lovit concubina, lăsînd-o fără suflare, apoi a pus cadavrul în pat și a adormit. Nenorocirea a fost descoperită în zorii zilei de duminică,... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2014, 12:50 (11603 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii din școlile ialomițene au chiulit 138 de ani

În anul școlar 2013-2014

Elevii din școlile ialomițene au chiulit 138 de ani

Elevii ialomițeni performează din nou în sens negativ. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița privind cotele absenteismului înregistrat la nivelul județul în anul școlar precedent sînt uluitoare. Transformate în ani, cifrele scot la iveală faptul că elevii au chiulit, în total, 138 de ani!

Peste un secol de absențe
Așa cum ne-au obișnuit de cîteva generații încoace, elevii ialomițeni tratează școala cu prea puțină responsabilitate. Acest aspect se regăsește în datele statistice oferite de Inspectoratul Școlar Județean în ceea ce privește rata absenteismului... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 18:45 (8089 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Goana după ajutoare sociale

În Ialomița, orașele întrec satele

Goana după ajutoare sociale

În Ialomița, ponderea asistaților sociali este mai mare la oraș decît la sat. O confirmă reprezentanții Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, care a dat publicității cîteva date statistice în ceea ce privește acordarea ajutoarelor sociale. Luna trecută, cele mai puține dosare au fost înregistrate în comuna Coșereni, iar cele mai multe, în număr de peste 300, la celălalt capăt al județului, în municipiul Fetești.

Raiul de la Coșereni
Considerate zone cu cel mai mare potențial în ceea ce privește numărul persoanelor care beneficiază de ajutoare sociale în... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 16:05 (5399 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

EROUL NECUNOSCUT la Slobozia

EROUL NECUNOSCUT la Slobozia

Există o instituție care se ocupă de Eroul Necunoscut, o fundație care face cam același lucru, cărți, monumentul Ostașului Necunoscut din Parcul Carol I, Mausoleul de la Mărășești... Și chiar o expoziție itinerantă, denumită «Eroul Necunoscut- Simbol al Eroismului Național» și organizată de către Muzeul Militar Național care prezintă evoluția acestei instituții naționale destinată cinstirii eroismului românesc. Săptămîna trecută, această expoziție a ajuns la Slobozia și este găzduită de Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», în holul de la intrare. Un prilej bun, am decis noi, pentru a reitera o pagină de istorie cu care toți ne mîndrim, dar despre care nimeni nu poate spune nimic concret...... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 13:30 (6548 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii ialomițeni vor primi 1,9 milioane de lei pentru «educație»

Moș Crăciun intră în cancelarii

Profesorii ialomițeni vor primi 1,9 milioane de lei pentru «educație»

Pe ultima sută de metri a campaniei electorale pentru alegerile prezidențiale, Ministerul Educației a anunțat faptul că fiecare profesor va primi din partea statului 700 de lei pe care trebuie să-i investească în activitatea la catedră. Spre deosebire de alți ani, de data aceasta banii nu trebuie justificați în niciun fel. Dascălii nu vor fi obligați să arate chitanțe sau facturi pentru a demonstra că au investit în educația proprie. Iar probabilitatea ca sumele să fie folosite pentru alte scopuri e destul de mare. În Ialomița, de această prevedere legislativă vor profita aproape 3000 de profesori.

Stimularea «educației» se face doar pe hîrtie... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2014, 10:20 (7872 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Infecțiile intraspitalicești pun în pericol sănătatea pacienților

Spitalele ialomițene pun batista pe țambal

Infecțiile intraspitalicești pun în pericol sănătatea pacienților

Numărul pacienților care s-au externat mai bolnavi decît la internare din cauza infecțiilor contactate în spital este scăzut în Ialomița. De teamă să nu fie sancționate, unitățile medicale evită să raporteze îmbolnăvirile cauzate de virusurile care bîntuie prin saloane, cabinetele medicilor specialiști sau sălile de operație. Situația este cunoscută de autoritățile sanitare competente, însă o măsură în acest sens este greu de adoptat.

De ce tac spitalele, cînd tac
Infecțiile intraspitalicești, cunoscute în literatura de specialitate sub numele de infecții nosocomiale, reprezintă... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 12:30 (8606 vizualizări - 3 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Mihai Puia, directorul fără partid

Descentralizații noștri cei de toate zilele

Mihai Puia, directorul fără partid

Mihai Puia este unul dintre puținii directori de instituții descentralizate care nu a fost înregimentat politic. Prin 2009, pentru acest păcat, a plătit un an și jumătate cu funcția. După 27 de ani de muncă la Direcția Sanitară Veterinară Ialomița spune că nu-l mai miră nimic. Și că, oricîte ar ști, în fiecare zi rămîne loc pentru învățat ceva nou.

Omul care nu și-a găsit partidul
Mihai Puia este șef al Direcției Sanitară Veterinare de aproape 15 ani. Cu o pauză, prin anii 2009-2010, de care nu mai vrea să-și amintească... Nu insistăm, că avem întrebări prestabilite. «Cea mai... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 11:40 (13495 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, suspect de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție»

Organele de control confirmă

Ștefan Poienaru, suspect de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție»

Latifundiarul Ștefan Poienaru a intrat din nou în atenția organelor de anchetă. O serie de sesizări venite din partea Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, precum și a Direcției de Luptă Antifraudă confirmă faptul că, prin ilegalitățile comise prin intermediul firmelor sale, Ștefan Poienaru s-a «pricopsit» cu noi dosare penale. În acest sens, instituțiile amintite îl suspectează pe cel mai mare agricultor al Bărăganului de «evaziune fiscală» și «fapte de corupție». Cercetările în aceste noi cauze care-l vizează pe fermier sînt în diferite stadii.

Tranzacții fictive cu motorină subvenționată... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2014, 10:20 (15047 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Ghinion

Fotbal, Liga a II-a, CF Brăila-Unirea Slobozia 1-0

Ghinion

Unirea Slobozia nu a desăvîrșit, din păcate, seria bună pe care o începuse în partidele cu Farul Constanța și FCM Dorohoi. Prima deplasare după aceste jocuri a însemnat un nou eșec pentru echipa pregătită de Adrian Mihalcea. Astfel, sîmbătă, 15 noiembrie 2014, pe o vreme rece, slobozenii s-au deplasat la Brăila, pentru jocul cu CF din localitate. În tur a fost 0-0, iar acum suporterii Unirii sperau la primul succes în deplasare din acest sezon. Fără Bolat și Lazăr, primul accidentat și al doilea suspendat, dar cu Toma și Coconașu reveniți în primul 11, Unirea a prestat o primă repriză bună. Cu toate acestea, prima mușcătură a aparținut Brăilei, șutul lui Pușcașu (’29) fiind respins de Leonida... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2014, 17:10 (3874 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 464 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 8 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 464, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 16:05
(3209 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție, se oprește apa în Cartierul Buliga!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește municipiul Fetești/Ialomița, RAJA Constanța va sista furnizarea apei, joi, 9 iulie ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 12:40
(3480 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Gimbășani: Bărbat salvat de pompieri dintr-un canal de vizitare elevator

Evenimentul a fost semnalat de un lucrător al unei firme marți, 7 iulie a.c., în jurul orelor 15,25. În sprijinul bărbatului de 43 de ani s-au deplasat de urgență 3 echipaje de salvare de la Detașamentul ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2020, 11:40
(4170 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Ion Roată: Utilaje agricole cuprinse de flăcări

Pompierii din Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu care a cuprins două utilaje agricole, puse în funcțiune pe un câmp din zona localității Ion Roată. Cel mai probabil flăcările au izbucnit ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 19:05
(3051 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă avertizare meteo-Cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată, cu vijelii (ce vor atinge în anumite intervale viteze de 80-90 km/h), averse ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:55
(5110 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența alcoolului

În urma unei acțiuni de prevenire a accidentelor rutiere, polițiștii ialomițeni au identificat , pe raza localităților Rădulești, Slobozia și Țăndărei, 4 conducători auto care circulau pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:50
(2808 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2687 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3663 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4140 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2670 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2894 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2939 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2641 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3096 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3700 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3305 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2316 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3182 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3401 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3392 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3948 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6370 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...