Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Moarte elucidată după 3 ani

File din dosare

Moarte elucidată după 3 ani

Doi tineri au fost trimiși în judecată în urmă cu o săptămînă de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, acuzați fiind de faptul că au tîlhărit un bătrîn, ulterior victima pierzîndu-și viața. Ancheta în această cauză a durat 3 ani, timp în care organele judiciare au administrat suficiente probe pentru a demonstra vinovăția celor doi autori. Povestea care se țese în jurul dosarului scoate la iveală disperare, sărăcie și violență, toate stropite din plin cu alcool.

A zăcut 3 zile sub pat Cutremurătoarea poveste pe care au investigat-o procurorii Parchetului de pe lîngă... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2014, 09:10 (5106 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

Consiliul-MARIONETĂ de la Slobozia

După 2 ani de lupte intestine, visul primarului Alexandru Stoica s-a împlinit. Slobozia are un consiliu local-marionetă, dominat de PSD, cu o opoziție sporadică și lipsită de vlagă. Această stare de fapt se reflectă constant în hotărîrile de consiliu local, hotărîri care afectează direct nivelul de trai al slobozenilor și mai binele public în numele căruia administrația slobozeană guvernează.

Crăciun fără lumină în Cartierul Gării Noi
Joi, 30 octombrie 2014, Consiliul Local Slobozia s-a reunit într-o nouă ședință ordinară. Pe ordinea de zi a ședinței, printre primele proiecte... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2014, 19:20 (21824 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Unirea Slobozia-HCM Baia Mare 21-33 (12-14)

38 minute în trena campioanei

HCM Baia Mare, Campioana României la handbal feminin, a fost primită cu multă căldură în Sala Sporturilor de către publicul slobozean. Cele două echipe au intrat pe teren însoțite de micuțele handbaliste de la CSS Slobozia în stilul brevetat de cupele europene. Startul în materie de goluri l-a dat Baia Mare, prin reușita Elenei Gjogjevska, Alina Moroianu egalînd imediat pentru echipa noastră. Speranțele unei imposibile reușite au fost date de golul din minutul 7 al Ramonei Urse, care a făcut 4-3 pentru Unirea, prima și singura dată cînd echipa noastră a condus pe tabelă. Apoi, oaspetele au pus piciorul pe accelerație, au întors la 9-4 apoi, 10-5. Ne-am revenit prin 2 goluri consecutive, semnate... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2014, 11:50 (7029 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

Mitul Ciupercă a murit! Trăiască PSD!

Mitul Ciupercă a murit! Trăiască PSD!

Săptămîna precedentă, după 10 ani de mandat și în plină campanie electorală, Vasile Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, a primit lovitura de grație. Deși a rămas în libertate, fără să aibă, deocamdată, vreo calitate în ancheta instrumentată de DNA, scandalul a zguduit din temelii poziția acestuia. Imaginea promovată obsedant de președintele PSD Ialomița, aceea de «cinstit și competent», s-a întors asupra lui, îngropîndu-l. La acest moment, deși rezultatele alegerilor par să îi ofere o poziție confortabilă, Silvian Ciupercă, pînă mai ieri liderul politic al județului, a ajuns la mila colegilor de partid și este păstrat în funcție «pînă la apariția unui moment oportun pentru înlăturarea sa discretă». Cel mai probabil, susțin surse din anturajul său, la momentul cînd acțiunea penală se va pune în mișcare și Silvian Ciupercă se va transforma în inculpat. Chiar și în cazul fericit (dar extrem de puțin probabil!) în care toate capetele de acuzare vor fi demontate, Silvian Ciupercă este deja istorie. El a devenit un mort-viu, dovada certă că modelul promovat de el este un eșec și garanția că PSD Ialomița nu a promovat și nu va promova niciodată «competența și cinstea». Veți spune, poate, că acestea sînt cuvinte mari, ori grele, ori nemeritate... Noi credem că nu! Iar timpul (și, mai ales, timpurile!) deja ne dau dreptate.... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2014, 17:40 (31259 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Salvată de la moarte în ultima secundă

Slobozia: Salvată de la moarte în ultima secundă

Operațiune de salvare reușită a paramedicilor SMURD de la Slobozia. Aceștia au participat la o misiune în zona cartierului Bora, în urma căreia au scos din apele rîului Ialomița o femeie. Ea a fost identificată în persoana unei bătrîne, de 73 de ani, din Bărbulești. Bătrîna este conștientă și a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a primi toate îngrijirile medicale de care are nevoie

«Ceva plutea pe apă» Din primele informații, se pare că trupul bătrînei a fost observat pe luciul apei de un localnic din cartierul Bora. El a sunat la 112, precizînd că «am... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2014, 17:20 (5457 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fărădelege pe strada Trandafirilor

După un an de așteptare

Fărădelege pe strada Trandafirilor

În urmă cu un 6 luni, la presiunile cetățenilor de pe strada Trandafirilor, administrația locală din Slobozia a decis alocarea unei suprafețe de teren de 5 hectare pentru «amplasarea vetrelor de stupină temporare, pe o durată de 5 ani, cu posibilități de prelungire». La 6 luni distanță, vetrele de stupină sînt în continuare nemișcate, iar autoritățile locale nu iau nicio măsură pentru restabilirea legii.

Războiul albinelor
Scandalul legat de amplasarea vetrelor de stupină de pe strada Trandafirilor din Slobozia datează de zeci de ani. Lupta este inegală pentru că apicultorii au... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 18:50 (18708 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie pentru moral

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Farul Constanța 2-0

Victorie pentru moral

După înfrîngerea cu Gloria Buzău, cinci jucători au dispărut din primul 11 dintr-un motiv sau altul la ora jocului cu Farul. Astfel, sîmbătă, 1 noiembrie, n-au mai fost în teren la startul partidei Toma, Gohoreanu, Ene sau suspendații Hristian și Soare. Au apărut în schimb Lazăr, Florea, Drăguț, Teodorescu și, revenit după suspendare, Marius Macare, cel care a preluat și banderola de căpitan. Omul bun la toate, Stelian Stan, a jucat pe postul de fundaș stînga și a intrat foarte bine în rol făcînd un tandem foarte bine articulat pe acea parte cu Marian Florea. Vreme rece în timpul jocului cu Farul, unul foarte important, a cărui miză a fost, pe lîngă accederea pe locul 7 în clasament, o victorie... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 17:30 (4478 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Dezastrul din cabinetele medicale ialomițene

Pacienți tratați cu medicamente expirate, în spații improprii

Dezastrul din cabinetele medicale ialomițene

Cabinetele medicilor de familie și cele stomatologice din Ialomița ar putea fi considerate adevărate surse de boli pentru pacienții pe care aceștia îi tratează. De la începutul anului și pînă în prezent, inspectorii Inspecției Sanitare a Direcției de Sănătate Publică Ialomița au descoperit o sumedenie de nereguli în aceste spații. Cele mai grave vizează deținerea de medicamente și materiale expirate sau faptul că asistentele nu aveau efectuate examenele medicale periodice. În urma celor constatate, au fost aplicate sancțiuni de 41,6 mii de lei.

Pericolul din cabinetele medicale
... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 16:40 (6104 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, Liga Națională, Corona Brașov-CSM Unirea Slobozia 33–23 (13–11)

Au rezistat doar o repriză

Jucătoarele pregătite de Liviu Paraschiv au început la Brașov în ziua de sîmbătă, 1 noiembrie 2014, seria de 3 partide extrem de grele, din care speră să iasă onorabil, fără ca punctele aproape imposibil de obținut să constituie un obiectiv. Adversara, Corona, din localitatea de sub Tîmpa, este actuala vicecampioană a României și, totodată, o echipă care dă cele mai multe jucătoare Naționalei. Concret, din lotul Coronei folosit la meciul cu Unirea Slobozia de antrenorul Bogdan Burcea, 10 jucătoare sînt senatoare de drept sau măcar cochetează cu Naționala condusă de Gheorghe Tadici. Meciul a început cu tunurile îndreptate spre poarta Georgianei Martin: 3-0 pentru Corona, apoi 5-1 și 11-5 în minutul... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 15:50 (5443 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile ialomițene, focare de boală pentru elevi

Școlile ialomițene, focare de boală pentru elevi

Autoritățile sanitare din Ialomița au dat publicității rezultatele controalelor tematice întreprinse în școlile din județul Ialomița. Datele culese din teren au arătat faptul că unitățile de învățămînt din județ se confruntă cu focare de pediculoză, hepatită virală de tip A, scarlatină sau tuberculoză. Toate aceste cazuri sînt monitorizate în permanență pentru a se evita riscul apariției de epidemii.

Păduchii fac parte din peisaj
Datele oficiale ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că, în ultimii 2 ani școlari, în urma controalelor tematice, cazurile de pediculoză... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 14:20 (6705 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Florica Loloț de la 3

Ultimul locatar al blocului înclinat

Florica Loloț de la 3

Evacuat de autoritățile locale în urmă cu un an și jumătate, blocul care se scufundă din Fetești mai are un singur locatar. Florica Loloț trăiește la etajul 3 într-un apartament cu două camere și nu vrea să plece! «De ce să mă ducă într-o garsonieră? În apartament am stat, apartament să-mi dea Primăria!» reclamă femeia. Săptămîna aceasta, locatara și-a relatat încă o dată povestea, aceeași pe care a spus-o și la televizor.

«Domul de la F-uri»
Rezultat al unei proaste proiectări, blocul care se înclină de la Fetești nu este o minune a naturii. Pămîntul pe care a fost construit... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 13:40 (6505 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Dunărea Călărași 1-3

Obiectiv în pericol

Sîmbătă, 2 noiembrie 2014, Viitorul Axintele a avut din nou un meci crucial în vederea realizării obiectivului trasat, promovarea în Liga a II-a. După egalul cu Juventus, tot pe teren propriu, în urmă cu două etape axintenii erau obligați să cîștige partida cu Dunărea Călărași, liderul seriei. Din păcate, ghinioanele au început să se țină scai de jucătorii alb-verzi. Golgheterul Marin Luca a suferit o ruptură musculară chiar în ziua meciului, infirmeria fiind completată și de alt titular, Vlad Cioceanu, ținut în afara terenului de o bronhopneumonie. Confruntarea cu Dunărea lui Ion Răuță a început cum nu se poate mai rău. Călărășeanul Petre a deschis scorul încă din minutul 3. Fundașul stînga a... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 13:15 (5692 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fermierii ialomițeni încalcă normele Uniunii Europene

APIA Ialomița la raport

Fermierii ialomițeni încalcă normele Uniunii Europene

În 6 ani de la implementarea sistemului de acordare a subvențiilor de plată pe suprafață, agricultorii ialomițeni au acumulat debite de peste 9,4 milioane de lei. Un raport al Agenției de Plăți și Intervenție în Agricultură Ialomița confirmă faptul că, în toată această perioadă de timp, peste 1000 de fermieri ialomițeni au fost nevoiți să înapoieze sumele oferite drept sprijin de Uniunea Europeană. În prezent, instituția mai are de recuperat restanțe financiare în valoare de 241 mii de lei.

S-au îmbătat cu apă rece
O dată cu intrarea României în Uniunea Europeană, spațiul comunitar... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 12:25 (7483 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere, CS Amara

Cinci copii calificați la Campionatul Național

Amara a fost din nou gazda unei competiții importante de lupte libere. Astfel, sîmbătă, 1 noiembrie 2014, 80 de sportivi ai categoriei de vîrstă copii I (14-16 ani) au participat la etapa zonală de calificare la Campionatul Național care va fi găzduit de Tîrgoviște la finele săptămînii în curs. Cinci sportivi de la CS Amara au obținut, în fața unei asistențe numeroase, calificarea la această competiție. Marian Stanciu s-a calificat de pe locul I la categoria 35 kilograme. O performanță similară au obținut Adrian Dumitru, la 47 kilograme și Cristian Lungu, la 55 kilograme. Dragoș Ivan a reușit calificarea de pe locul II, la categoria 42 kilograme, de aceeași realizare bucurîndu-se și Cristian ... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 11:10 (4129 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revoluția POLARIS

Un oraș mai curat pentru slobozeni

Revoluția POLARIS

La sfîrșitul săptămînii precedente, firma POLARIS M HOLDING, noul concesionar al serviciului de salubritate al orașului, a organizat un eveniment de prezentare a firmei. Manifestarea a avut loc pe platoul Kaufland, iar oficialii firmei au prezentat presei noile tehnologii cu ajutorul cărora speră să ofere slobozenilor «un oraș mai curat».

Orașul văzut de sus
La începutul acestei veri, după 12 ani de control absolut exercitat de Vivani și, ulterior, de SC Servicii Comunale, administrația locală a organizat o licitație pentru adjudecarea contractului de gestiune a serviciului public... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 10:30 (8309 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laboratorul Spitalului Județean Slobozia, sabotat de angajați

Laboratorul Spitalului Județean Slobozia, sabotat de angajați

Aflat în colaps financiar, Spitalul Județean de Urgență Slobozia pierde și banii pe care reușea să-i obțină singur. Este vorba despre cei 30 mii de lei pe lună, proveniți din analizele efectuate în cadrul Laboratorului unității medicale. Toate acestea întrucît respectiva Secție a rămas fără acreditarea RENAR, în baza căreia Spitalul putea deconta de la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate cheltuielile investigațiilor efectuate pentru bolnavii care nu erau internați. Responsabilitatea cade în sarcina angajaților de la Laborator, care au omis să întocmească documentația necesară pentru obținerea acreditării RENAR. Hîrtiile ar fi trebuit realizate cel tîrziu la începutul acestui an.

... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 04:15 (8239 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Independenții, un nou trend în politica ialomițeană

Independenții, un nou trend în politica ialomițeană

Inaugurată în primăvara lui 2012 de către primarul orașului Amara, Victor Moraru, moda declarării independenței politice și administrative prinde tot mai mult teren. La acest moment, nu mai puțin de 5 primari din județul Ialomița au acest statut, iar alegerile locale din 2016 ar putea oferi noi și noi surprize.

Independenți cu ștate vechi
Primul care a dat tonul acestei mode politice a fost primarul orașului Amara, Victor Moraru. Exasperat de lipsa de viziune a șefului său de partid, acesta decidea unilateral, după 12 ani de mariaj cu PSD Ialomița, să se autoexileze politic. ... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 04:05 (5223 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița administrativă la sfârșit de an 2014

După chipul și asemănarea președintelui Ciupercă

Ialomița administrativă la sfîrșit de an 2014

După aproape 10 ani de mandat, în Ialomița administrativă condusă de Silvian Ciupercă nu a mai rămas nimic de făcut. Adică de făcut au mai rămas toate, dar ele se fac numai la comanda președintelui, după ce acesta își legalizează, formal, deciziile în cadrul ședințelor de Consiliu Județean.

PSD a pacificat județul Așa cum vă spuneam, după aproape 10 ani de dispute politice crîncene, PSD Ialomița a pacificat județul. Dovada administrativă a acestei pacificări o reprezintă ședințele de Consiliu Județean. Cea din luna octombrie, la care puteți participa în această după-amiază, nu face... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 03:35 (7874 vizualizări - 4 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

În căutarea brand-ului pierdut

Feisbuc administrativ

În căutarea brand-ului pierdut

Mario Ernest Caloianu este deputat de Ialomița. A intrat în Parlament prin ușa din dos a PP-DD, a trecut recent la UNPR și se visează lansînd proiecte economice și peste 10 ani, pentru că această activitate i se pare una profitabilă. Vorba aia: «Proștii votează pentru ca deștepții ca deputatul Mario să aibă o viață mai ușoară....»

O fotografie pentru veșnicie
Spre deosebire de faliții administrativi ai rubricii, care își pigmentează deșertul social în care trăiesc postînd fotografii, Mario Caloinau este un amator. Iar pagina sa de feisbuc aproape insipidă. Cîteva poze... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 03:15 (8649 vizualizări - 9 comentarii)

REPORTAJ

Salvatorii din schimbul 2, Garda de Intervenție Țăndărei

Salvatorii din schimbul 2, Garda de Intervenție Țăndărei

Pe 14 noiembrie 2014, la Ulm, în Germania, va avea loc decernarea premiilor din cadrul concursului internațional «Conrad Dietrich Magirus Award». Competiția își propune să evidențieze echipajele de intervenție din întreaga lume, precum și modul în care acestea au reacționat în situațiile de urgență. Printre cele 10 echipaje nominalizate din întreaga lume s-au numărat și pompierii ialomițeni care au participat, pe 26 septembrie 2013, la salvarea a două persoane surprinse de o surpare de pămînt în localitatea Țăndărei. Poveștile lor sînt poveștile noastre, ale tuturor...

Operațiunea care a făcut înconjurul lumii... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2014, 03:05 (14003 vizualizări - 6 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Țigări de contrabandă prin curierat rapid

Polițiștii ialomițeni au prins un bărbat de 45 ani din Slobozia în timp ce ridica de la o societate cu profil curierat rapid trei colete în care se aflau 20000 de țigarete. Potrivit polițiștilor, țigările ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:54
(12074 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi moldoveni cu ședere ilegală

De asemenea, în cadrul unei acțiuni, polițiștii ialomițeni au depistat doi cetățeni moldoveni cu ședere ilegală în Slobozia. Cei doi ai fost preluați de inpectorii Oficiului Român de Imigrări Ialomița care ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:53
(9118 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pistol cu bile de cauciuc, folosit fără drept de un tînăr

La sfîrșitul săptămînii precedente, în Slobozia a fost prins un tînăr de 26 ani ce purta și folosea fără drept un pistol cu bile de cauciuc. Polițiștii au întocmit pe numele bărbatului dosar penal pentru ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:52
(9871 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune de amploare a Poliției Române în sudul țării

Inspectoratul General al Poliției Române a coordonat timp de două zile, respectiv 1 și 2 aprilie, o amplă acțiune desfășurată în Călărași, Dîmbovița, Giurgiu, Olt, Teleorman și Ialomița. Peste 200 de polițiști ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2011, 09:51
(9480 vizualizări - 0 comentarii)


2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

2 aprilie-Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului

Națiunile Unite au declarat în decembrie 2007 ziua de 2 aprilie drept Ziua Internațională de Conștientizare a Autismului, fiind sărbatorită anual la nivel mondial, cu scopul de a dinamiza și coagula eforturile ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2011, 10:49
(10101 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: autism Ialomița


Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Autoturism furat din Spania, identificat la un centru de dezmembrări din Ialomița

Lucrători din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au organizat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii traficului internațional cu autovehicule furate. Astfel, au fost verificați 13 operatori ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 15:27
(8747 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Viziuni», expoziție semnată Tudor Meiloiu

Miercuri, 6 aprilie, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea», artistul plastic Tudor Meiloiu vernisează expoziția grafică «Viziuni». Evenimentul va debuta după amiază, la orele 14.00, iar după vernisaj ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 15:23
(12830 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor dispărut

Un adolescent de 14 ani din Urziceni a dispărut de acasă. Părinții au reclamat dipariția copilului, joi, 31 martie și au declarat polițiștilor că băiatul a plecat, miercuri, 30 martie, la școală de unde ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:25
(7695 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Spărgător de locuințe, prins de polițiști

La jumătatea lunii februarie 2011, locuința unui bărbat de 58 ani, din Urziceni, a fost spartă. Potrivit polițiștilor, din casă au fost furate mai multe bunuri și aparatură electronică. Bunurile furate ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:25
(9329 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Adolescent de 16 ani, arestat pentru tîlhărie

Judecătorii slobozeni au dispus arestarea preventivă pentru 19 zile a unui adolescent de 16 ani din localitatea Amara, pentru tîlhărie. Infractorul a acționat la jumătatea lunii precedente, pe data de ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:24
(9325 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: I-au furat porțile

Joi, 31 martie, un bărbat de 39 ani din Munteni Buzău a reclamat polițiștilor din localitate faptul că i-au fost furate două porți metalice în valoare de 500 lei. În urma verificărilor, hoții au fost identificați ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:24
(9002 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Accident cu două victime

O șoferită grăbită ce a efectuat o depășire neregulamentară au fost cauzele principale ale producerii unui accident de circulație produs joi, 31 martie, pe DN2A. Pe scurt, tînăra, de 34 ani, din Tulcea ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:23
(6881 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Confiscare de pesticide expirate

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au confiscat ieri, 31 martie, aproximativ 145 litri de produse pentru protecția plantelor ce erau expirate. Confiscarea s-a produs în cadrul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2011, 13:22
(8858 vizualizări - 0 comentarii)


Din 8 aprilie 2011, se închide Combinatul Chimic Slobozia

Grupul InterAgro, controlat de omul de afaceri Ioan Niculae, a anuntat marți, 29 martie a.c., că «de la 1 aprilie 2011, va opri de la funcționare și combinatul chimic din Turnu Măgurele (aparținînd societății ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 17:15
(11323 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Au dispărut doi minori

Ialomița: Au dispărut doi minori

Miercuri, 30 martie a.c., polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorii Nedelcu Adriana, de 15 ani, din comuna Perieți și Radu Marius, de 15 ani, din comuna Ograda au plecat de la domiciliile ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:48
(11195 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: A distrus un gard cu tractorul

Un bărbat de 36 ani, administratorul unei firme de pe raza comunei Bordușani, a sesizat Poliția despre faptul în perioada 26-30 martie, persoane necunoscute au distrus gardul împrejmuitor al atelierului ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:27
(11805 vizualizări - 2 comentarii)


Andrășești: Lemne confiscate de polițiști

Miercuri, 30 martie a.c., polițiștii au identificat în trafic un tînăr, de 22 ani, din comuna Mera, județul Vrancea, care transporta material lemnos. La solicitarea polițiștilor de a prezenta documentele ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:26
(12536 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției în Țăndărei și Slobozia: Două permise reținute și aproape 5500 lei amenzi

Pe raza municipiului Slobozia și a orașului Țăndărei au fost derulate acțiuni privind creșterea gradului de siguranță rutieră și legalitatea transporturilor de animale. Polițiștii au acționat pe linia prevenirii ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:26
(10947 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți de fier vechi, identificați

Pe numele a doi bărbați din comuna Bordușani s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, în ziua de 30 martie a.c., cei în cauză au dezgropat și secționat o ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 15:25
(9032 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Francofolies 2011»

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea», a Asociației Profesorilor de Limba Franceză «Les Franthousiastes», a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița precum ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 12:09
(4881 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 130 locuri de muncă vacante

Din totalul celor 130 locuri de muncă vacante anunțate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, 10 posturi sînt pentru absolvenții de studii superioare. De asemenea, 39 locuri de muncă ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2011, 11:58
(8216 vizualizări - 0 comentarii)


Antreprenori noi pentru Ialomița

Timp de o săptămînă, 32 de tineri ialomițeni au fost cursați pentru a deveni antreprenorii de mîine. Programul s-a desfășurat în cadrul unui proiect european, ce a urmărit promovarea culturii antreprenoriale ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:09
(10769 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tineri cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de miercuri, 30 martie, polițiștii feteșteni au prins în flagrant un grup de tineri ce încercau să fure mai mulți conductori electrici destinați alimentării unor semnalizări luminoase ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:08
(9306 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Scenariu cu explozie la Combinatul Chimic

Joi, 30 martie 2011, la sediul Chemgas Holding s-a produs o explozie la o instalație tehnologică, urmată de un incendiu de proporții ce degaja fum dens și gaze toxice. Ca urmare a incidentului, planșeul ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:07
(10382 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patru tone de fier vechi, confiscate

Slobozia: Patru tone de fier vechi, confiscate

Polițiștii slobozeni au confiscat, marți, 2 martie, patru tone de fier vechi. Deșeurile feroase erau transportate pe șoseaua Amara de un bărbat de 40 ani, ce conducea un tractor cu semiremorcă. Oprit de ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 17:04
(8875 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, zonă de sărăcie europeană

Recent, organismul internațional de statistică aparținînd Comisiei Europene, instituție ce analizează toate țările aparținătoare, a publicat un studiu al sărăciei. Potrivit documentului, Eurostat a plasat ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2011, 09:32
(10182 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 18:29
(6752 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Mișcarea Națională de Împădurire», peste 10000 puieți de salcâm plantați

Ialomița: «Mișcarea Națională de Împădurire», peste 10000 puieți de salcîm plantați

Sîmbătă, 26 martie, la nivelul județului Ialomița s-a desfășurat etapa-pilot a Mișcării Naționale de Împădurire, inițiată de Asociația EcoAssist. La această acțiune au participat aproximativ 228 de voluntari ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:37
(9736 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru tîlhărie

Un tînăr de 19 ani, reținut în urmă cu două zile pentru tîlhărie, a fost prezentat de polițiști instanței de judecată și a primit mandat de arestare preventivă pe o perioadă de 29 zile. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:26
(10900 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Elevi transportați la «bou-vagon»

Poliția Țăndărei a desfășurat luni, 28 martie a.c., o acțiune privind legalitatea transportului rutier de persoane. Cu această ocazie a fost depistată în trafic o autoutilitară care transporta elevi în ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2011, 17:23
(10336 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...