Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Se lucrează la sala de spectacole «cu geometrie variabilă»

Senzațional!

Slobozia: Se lucrează la sala de spectacole «cu geometrie variabilă»

Începută acum 20 de ani, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean Ialomița are o șansă bună să fie finalizată la sfîrșitul acestui an. Potrivit informațiilor oficiale, «la sală se lucrează!». Valoarea finală a acestei investiții va fi de aproape 9 milioane de lei...

Minunea din sala de spectacole
După săptămîni lungi în care ușile sălii de spectacole «cu geometrie variabilă» au stat închise, pe șantierul deschis acolo în 1995 se lucrează din nou. La sfîrșitul săptămînii precedente, ambele intrări erau larg deschise, iar înăuntru, o echipă anemică de ... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 12:05 (6906 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Recuperare de la Movila a fost finalizat

O investiție de 3 milioane de lei pentru persoanele cu dizabilități

Săptămîna viitoare, autoritățile județene din Ialomița vor tăia panglica Centrului de Recuperare și Reabilitare Neuropsihică de la Movila. Investiția, realizată cu fonduri europene și județene, se ridică la peste 3 milioane de lei și este prevăzută cu 41 de spații de cazare. Deși nu a fost deschis oficial, Centrul are deja o listă de așteptare...

Sprijin pentru persoanele cu handicap
Potrivit proiectului, Centrul de la Movila, unicul din județ destinat persoanelor cu afecțiuni neuropsihice, se află amplasat în sediul unei foste case de copii dezafectate. Lucrările de amenajare... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 11:15 (8361 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

În urmă cu mai bine de un an, prin iunie 2013, scriam despre performanța unică a patronului Nicu Pericli, «moștenitorul de drept» al transportului urban la Slobozia, de a construi într-o zonă interzisă de lege. La începutul acestei toamne, cu numai 2 luni înainte de termenul de finalizare a investiției, revenim cu o informație în premieră. Autogara privată a firmei Nick Touring riscă să se transforme în bloc-turn!

Foaie verde, drum de fier
Saga blocului turn care se profilează în imagine a început în urmă cu 2 ani, cînd patronul firmei Nick Touring, iritat de faptul că nu poate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 10:45 (10205 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari-Viitorul Axintele 2-3

Noroc îmbrăcat în alb și verde

Ialomițenii de la Viitorul Axintele au obținut vineri, 12 septembrie 2014, o victorie la limită după o partidă nebună disputată în deplasarea de la Tunari. Ilfovenii au deschis rapid scorul prin Ivan (’5), dar s-au bucurat pentru avantajul de pe tabelă doar 8 minute, Adrian Ilie reușind în minutul 13 egalarea. Soarta partidei părea a fi pecetluită încă din minutul 60, cînd Nicolae Ciochină aducea Viitorul în avantaj, după ce a profitat de serviciul perfect al lui Marin Luca. Tunarii au izbutit egalarea în penultimul minut de joc, cînd experimentatul Alin Ilin l-a învins pe Răduță cu un voleu din interiorul careului. Norocul a fost în final de partea alb-verzilor de la Axintele, Marin Luca făcînd... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 10:25 (6082 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Dana Ionescu are 26 de ani și, cînd s-a apucat să învețe «meseria» asta, nu s-a gîndit nicio clipă că se va îndrăgosti iremediabil... Acum, după 4 ani de muncă și sute de evenimente pe care le-a marcat cu munca și entuziasmul ei, știe că acesta este temelia unui parcurs profesional pe care și-l dorește, ca orice tînără, unic. «Sînt convinsă că există creatori de evenimente mai bine cotați decît mine. Și poate chiar mai talentați. Dar eu am de partea mea entuziasmul vîrstei, capacitatea de a învăța și... o locație unică!».

Fata care nu greșește niciodată
A absolvit o facultate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 08:15 (10423 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

O victorie și două înfrîngeri la Plopeni

CSS Slobozia nu a început sub cele mai bune auspicii campionatul rezervat junioarelor I. În cele 3 meciuri disputate la Plopeni în perioada 11-13 septembrie 2014, echipa lui Marian Simion nu le-a avut la capacitate maximă pe Adina Nistor și Elena Badea, două dintre cele mai importante piese al Sloboziei. Totuși evoluția tinerelor handbaliste a fost mulțumitoare, ele întorcîndu-se acasă cu un succes la limită, 18-17, împotriva celor de la Art Galați, dar și cu două înfrîngeri. În partida inaugurală, CSS Slobozia s-a înclinat în fața celor de la CSS Constanța cu 23-30 (7-13). Tot înfrîngere a fost și în ultimul joc, cel cu Activ Plopeni, echipă la care activează două dintre recentele campioane mondiale... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 07:10 (6498 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP este singurul angajator din Slobozia!

DADP este singurul angajator din Slobozia!

În timp ce edilii locali caută disperați investitori care să creeze locuri de muncă în parcul industrial, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia caută cu disperare forță de muncă pentru cele peste 50 de posturi neocupate pe care le are. Ion Ștefan, directorul DADP, susține că se confruntă cu această problemă de mai mulți ani, însă anul acesta ea s-a acutizat: «Într-adevăr, avem un deficit de peste 50 de oameni. La începutul verii aveam 17 posturi neocupate. În luna iulie, printr-o hotărîre de Consiliu Local, mi s-au mai aprobat 49...».

Toamna se numără locurile de muncă... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 06:25 (12684 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Fosta șefă a Centrului de Transfuzii, dr Cristiana Stoian, propunere de eliberare pe cauțiune!

3000 de lei, «prețul» sîngelui la Slobozia

Fosta șefă a Centrului de Transfuzii, dr Cristiana Stoian, propunere de eliberare pe cauțiune!

Decizie uluitoare a magistraților de la Judecătoria Slobozia în cazul fostului director al Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița. Judecătorii au stabilit ca doctoriței Cristiana Stoian să-i fie înlocuită măsura arestului preventiv cu cea a controlului judiciar! Pentru a putea fi aplicată această prevedere, instanța a stabilit plata unei cauțiuni de 3000 de lei. Decizia nu este definitivă, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia atacînd sentința cu recurs. Procesul se va judeca săptămîna viitoare la Tribunalul Ialomița.
La ultimul termen de judecată în care procurorii din Slobozia au cerut prelungirea arestării preventive a Cristianei Stoian, instanța a stabilit să înlocuiască... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 18:45 (22449 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Meditații școlare pe bani europeni

Bitz-interviu cu Ileana Condruț, inspector general școlar

Meditații școlare pe bani europeni

Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au o nouă viziune în ceea ce privește creșterea șanselor elevilor de a obține rezultate bune la examenele naționale din anul școlar 2014-2015. Reprezentanții instituției vor să demareze un program cu finanțare europeană, prin care vor face meditații particulare cu toți elevii aflați în ani terminali. Detalii despre acest proiect și o scurtă caracterizare a sistemului județean de educație în prag de debut al anului școlar ne oferă Ileana Condruț, inspectorul școlar general al județului.

-Cît de pregătită este Ialomița să înceapă școala?
-Eu cred că și noi, județul Ialomița, am făcut... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 17:10 (10176 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Spitalul tuturor posibilităților

Slobozia: Spitalul tuturor posibilităților

O prevedere legislativă din domeniul sanitar este interpretată după cum bate vîntul de pacienții care se internează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Respectivul act normativ le dă dreptul bolnavilor să-și deconteze medicamentele pe care și le-au cumpărat cu banii lor. În practică, oamenii profită de această facilitate și încearcă să obțină beneficii mai mult decît este cazul. Așa se face că administrația unității medicale a fost pusă în situația de a deconta și alte tratamente decît cele de strictă necesitate...

Dacă-i gratis, cu plăcere! Potrivit acordului cadru încheiat între... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 15:25 (6163 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Supermarket de 1 milion de euro la Clubul Tineretului

Slobozia: Supermarket de 1 milion de euro la Clubul Tineretului

După ce în urmă cu o lună a amenințat Consiliul Local cu tribunalul, patronii firmei Santiliana s-au răzgîndit. La ședința de Consiliu Local din luna septembrie, aceștia au cerut autorităților locale din Slobozia să aprobe construirea unui supermarket pe terenul de sport din imediata vecinătate a Clubului Tineretului. Valoarea investiției ar urma să se cifreze la 1 milion de euro, însă solicitarea încalcă, teoretic, legislația în vigoare...

Supermarket pe terenul de sport
La sfîrșitul lunii precedente, consilierii locali din Slobozia s-au confruntat cu o solicitare inedită. Firma... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 13:40 (14206 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, între vis și realitate

Vine prima zi de școală

Învățămîntul ialomițean, între vis și realitate

Noul an școlar ia din nou prin surprindere autoritățile din Ialomița. În județ există școli fără autorizații sanitare de funcționare, profesori necalificați sau pensionari, precum și internate școlare cu mobilier vechi de peste două decenii. Așa cum ne-au obișnuit, oficialii din sistem sînt prea puțin pregătiți să rezolve sincopele înainte ca elevii să revină în clase. Dincolo de aceste probleme, anul școlar 2014-2015 debutează în Ialomița cu manuale electronice pentru elevii de clasa I și a II-a, dar și cu meditații pentru cei de-a VIII-a și a XII-a, plătite cu bani europeni...

Realitatea din școli... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2014, 16:10 (7811 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirajul energiei «verzi»

Ialomița produce anual 150 MW de energie «verde»

Mirajul energiei «verzi»

Într-un județ văduvit de investiții, producerea de energie verde părea să scoată Ialomița din anonimat.  La linia de start s-au aliniat peste 100 de investitori interesați să desfășoare afaceri în acest domeniu. În 2 ani, de cînd conceptul a prins rădăcini în județ, doar 5 parcuri eoliene și fotovoltaice produc energie regenerabilă curată, iar alți 5 sînt pe punctul de a începe proiectele. Cantitatea de curent introdus în sistem, potrivit cifrelor, se apropie de 150 MW pe an. Aflată deja în impas, activitatea din acest domeniu  se confruntă și cu probleme administrative. Cel mai mare parc eolian județean, înființat la Făcăeni de «Ialomița Power», încearcă de 3 luni să producă energie... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2014, 11:15 (6433 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Aurul negru» din lacul Amara

Nămolul sapropelic, vîndut la metru cub

«Aurul negru» din lacul Amara

Nămolul sapropelic din lacul Amara s-a transformat în sursă de venit. De 3 ani, Apele Române Ialomița facturează nămol la metru cub. Cele mai multe solicitări, spun reprezentanții autorităților abilitate, vin din partea administratorilor bazelor de tratament din stațiunea Băile Felix. Un metru cub de nămol de Amara costă 900 de lei.

Venituri din resurse naturale Lacul Amara se află în domeniul public al statului și în administrarea Sistemului de Gospodărire al Apelor Ialomița. De 3 ani, autoritatea în grija căreia se află a început să exploateze cea mai importantă resursă naturală din... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2014, 08:20 (10192 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Educația preșcolarilor costă bani grei

Grădinițele de stat din Ialomița, întreținute de părinți

Educația preșcolarilor costă bani grei

Grădinițele din Ialomița sînt administrate de stat doar pe hîrtie. În realitate, aceste instituții de învățămînt sînt subvenționate de părinți. De la cursuri opționale, rechizite sau chiar îngrijitoare, părinții scot, la fiecare început de an școlar, între 200 și 500 de lei. În această ediție, reporterii Independent vă prezintă ce prețuri, mai mult sau mai puțin legale, se practică în grădinițele cu tradiție de la Slobozia.

Educație cu plată
În această toamnă, în Ialomița sînt înscriși la grădiniță, pînă în prezent, 7080 de copii. 1280 dintre aceștia frecventează cursurile instituțiilor... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 17:05 (11860 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ultimele zile ale Ialomiței politice

S-a ridicat mira la «transferuri»

Ultimele zile ale Ialomiței politice

Ordonanța care permite migrația aleșilor locali a fost depusă la Parlament și trimisă spre publicare la Monitorul Oficial. Prin urmare, s-a deschis sezonul «transferurilor de toamnă» pentru primarii și consilierii locali sau județeni din toată țara. Ialomița nu poate sta deoparte, mai ales că istoria sa politică este presărată cu trădări și transferuri de ultim moment. Deocamdată însă, liderii locali se întrec în declarații, în timp ce primarii tac mîlc pentru că, după atîția ani de mandat, au aflat că tăcerea e de aur.

Tocmeala cu legea
Pentru cei care au fost plecați din țară... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 16:10 (5947 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lipsește curajul!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Dunărea Brăila, 27-29 (11-13)

Lipsește curajul!

Unirea Slobozia putea să dea o nouă lovitură în meciul din etapa a III-a contra Dunării Brăila. Putea, dacă ar fi tratat de la egal la egal adversarul. Dar cînd ai în față o linie de 9 metri formată din Perianu, Moldovan și Horjea, cînd pe extrema stîngă pătrunde «uriașa» Ramona Farcău, iar în poarta Brăilei că e Dobre, că e Voicu, tot cazemată se cheamă, e normal să ai emoții. În plus, colectivul Dunării Brăila este obișnuit, de foarte mulți ani, cu aerul tare al primelor locuri în Ligă și al competițiilor europene. În ciuda acestor aspecte, puțin curaj dacă aveam...

Umăr la umăr în prima repriză... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 15:25 (7353 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 400 de bebeluși, neimunizați împotriva Hepatitei B

Ialomița: 400 de bebeluși, neimunizați împotriva Hepatitei B

Situație de criză în Sănătatea ialomițeană. 400 de bebeluși născuți la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia așteaptă de 2 luni să fie imunizați împotriva virusului Hepatitei B. Stocurile de vaccin s-au terminat din luna iunie, iar momentul în care vor fi distribuite noi doze în județul Ialomița este necunoscut autorităților sanitare.

Criză de vaccin la Maternitatea Slobozia
Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publică cifra nou-născuților care nu au fost imunizați împotriva virusului Hepatitei B. În tot județul este vorba despre bebelușii... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:55 (5605 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

După 25 de ani

Fondul locativ al Sloboziei e pentru «PCR»!

La 25 de ani de la Revoluție, Slobozia dovedește că nimic nu s-a schimbat. Cele 168 de locuințe din fondul locativ al Primăriei Slobozia sînt alocate discreționar, potrivit celebrei butade «Pile! Cunoștințe! Relații!». Primarul Alexandru Stoica se jură cu nu fură și că vrea să renunțe la cele aproximativ 50 de apartamente pe care le mai administrează în prezent în mod direct. Dacă vreți, puteți să îl credeți!

O listă cu povești unice După 25 de ani de așteptare din partea slobozenilor (le cerem scuze că au așteptat atît!) sîntem în măsură să confirmăm oficial faptul că administrația... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:20 (4783 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Îngrijirile la domiciliu, o nouă miză medicală în Ialomița

Îngrijirile la domiciliu, o nouă miză medicală în Ialomița

De aproape 4 ani, ialomițenii pot opta pentru îngrijirea la domiciliu. Sistemul presupune acordarea de asistență medicală acelor persoane pentru care deplasarea la o unitate sanitară este imposibilă din cauza afecțiunilor de care suferă. Acest serviciu este destinat în special vîrstnicilor. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița evită să mediatizeze această facilitate, pionierii implementării acestui sistem întîmpinînd greutăți în derularea activității și obținerea finanțării.

Îngrijirea la domiciliu, între vis și realitate
Potrivit unui raport al Casei Județene de ... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:05 (6243 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ajutoare de peste 500 mii de lei, acordate de Epsicopia Sloboziei și Călărașilor

Reprezentanții Episcopiei Sloboziei și Călărașilor au realizat un bilanț al ajutoarelor pe care le-au acordat persoanelor aflate în dificultate din cadrul Episcopiei în ultimul trimestru al anului 2019 ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2020, 19:05
(6279 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «tâlhărie calificată»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată» săvârșită în data de 3 noiembrie 2019, asupra unei femei din municipiul Slobozia. Bărbatul în cauză a ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 16:35
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


Două fete din Amara, dispărute

Două fete din Amara, dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două minore, de 14 și 15 ani, care au plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:40
(8296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


Tânăr din Slobozia, arestat

Miercuri, 8 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2020, 12:35
(3788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Primăria Slobozia: Obligativitatea de înscriere în Registrul Agricol

Primăria Municipiului Slobozia aduce la cunoștința persoanelor fizice și juridice obligația acestora de a declara următoarele date pentru înscrierea în Registrul Agricol. Astfel, între 5 ianuarie și ultima ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2020, 13:20
(5268 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bătrână de 77 de ani, acroșată de o mașină

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii rutieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DJ201, în localitatea Cosâmbești, soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări efectuate a ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 16:50
(3842 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Constănțean reținut pentru «înșelăciune» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată»

Un bărbat de 34 de ani a fost reținut luni, 6 ianuarie 2020, de polițiștii ialomițeni, pentru comiterea mai multor infracțiuni de înșelăciune în formă continuată și de fals în înscriuri sub semnătură privată ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:55
(5531 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Făcăeni, depistat băut la volan

Luni, 6 decembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr de 22 de ani, din Făcăeni, care conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu în timp ce se afla sub influența alcoolului. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:45
(2098 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 permise reținute, amenzi de peste 79 mii de lei

Luni, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit la 24 de evenimente, dintre care 23 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112. De asemenea, au fost sesizate 8 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 15:40
(2895 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,38%

La sfârșitul lunii noiembrie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4094 șomeri (din care 1867 femei), rata șomajului fiind de 4,38%, cu 0,97 pp ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 12:20
(3176 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 3 mașini implicate într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în dimineața zilei de marți, 7 ianuarie 2020, în zona podului rutier peste râul Ialomița din Slobozia. Se pare că un autoturism care a încercat să vireze la stânga către Cartierul ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2020, 11:11
(4229 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Fetești: Morun de 120 kg, eliberat de polițiști

Un tânăr de 31 de ani, din Fetești, s-a ales cu un dosar penal după ce a capturat ilegal un morun de 120 kg. Tânărul a fost identificat în trafic de polițiști. Împreună cu specialiștii Institutului Național ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:20
(2709 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești morun


Bărbat din Amara, dispărut

Un bărbat de 50 de ani, din Amara, este căutat de polițiști. Bărbatul, pe numele său Marin Toder, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Acesta are 1,50 m înălțime, constituție astenică, față ovală ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:15
(2602 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Ciulnița, arestat pentru «conducere a unui vehicul fără permis de conducere»

Un tânăr de 25 de ani, din Ciulnița, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate, a fost identificat de polițiști și încarcerat la Penitenciarul Slobozia. Acesta avea de executat 4 ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 18:10
(6012 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Ialomița: Cod Galben de vânt, emis de meteorologi

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Ialomița o avertizare meteo Cod Galben de vânt puternic, valabilă până în cursul serii de luni, 6 ianuarie 2020, la orele 22,00. Potrivit specialiștilor ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2020, 13:26
(2482 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

Coșereni: Tânără implicată într-un accident rutier

O tânără de 23 de ani a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce mașina în care se afla s-a lovit de un alt autoturism, condus de un bărbat de 63 de ani. Accidentul rutier s-a petrecut pe DN2A, în zona ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2019, 21:19
(3240 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

Polițiștii ialomițeni, «ajutoarele» lui Moș Crăciun

În apropierea Crăciunului, polițiștii ialomițeni au oferit cadouri copiilor din centrele de plasament și ajutoare mai multor familii cu o situație materială precară de pe raza județului. A devenit deja ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:10
(2571 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, un pieton rănit și unul decedat

La sfârșitul săptămânii, în Ialomița s-au înregistrat două accidente rutiere în care au fost implicați pietoni. Unul dintre aceștia și-a pierdut viața și o persoană a fost rănită și transportată la spital ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2019, 18:05
(3255 vizualizări - 1 comentariu)


Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Coșereni: Microbuz implicat într-un accident rutier

Pasagerii unui microbuz care circula în zona localității Coșereni au trecut prin clipe de coșmar după ce autovehiculul s-a izbit puternic de un automobil, în seara zilei de vineri, 20 decembrie 2019. Șapte ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 21:55
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


Programul casieriilor RAJA în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou

RAJA SA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, dispeceratul, echipele de intervenție, dar și reprezentanții societății care asigură buna desfășurare ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 17:40
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru conducere fără permis și sub influența băuturilor alcoolice

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în trafic un bărbat, de 48 de ani, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:35
(5798 vizualizări - 0 comentarii)


Mandat de arestare, executat de polițiștii ialomițeni

Joi, 19 decembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pe raza județului pentru depistarea peroanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 16:20
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Brânză confiscată

În perioada 9-16 decembrie 2019, inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat activități de control la 8 operatori economici ce desfașoară activități de procesare lapte și produse lactate, depozitare alimente ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:40
(3311 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Miercuri, 18 decembrie a.c, în jurul orei 5,00, o patrulă de poliție din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce se afla în exercitarea atribuțiunilor de serviciu, a depistat în flagrant un ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:30
(2457 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fetești

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 18,20, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat prin numărul de urgență 112, despre izbucnirea unui incendiu la deșeurile din lemn depozitate în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:10
(2391 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Accident rutier pe DN2, în localitatea Coșereni

Miercuri, 18 decembrie a.c., în jurul orelor 14,45, pe  DN2, în localitatea Coșereni, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un  autoturism, un tir și o autoutilitară. Imediat ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2019, 10:05
(3677 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni preventive pentru siguranța elevilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței elevilor. Miercuri, 18 decembrie a.c., elevii clasei I ai Școlii Gimnaziale «Sf. Andrei ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:25
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Artificii și petarde, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, au depistat pe raza comunei Coșereni, un tânăr de 20 de ani, care transporta ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 18:20
(3447 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie la furnizarea apei în Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament, de pe strada Căminului, din localitatea Fetești-Gară, RAJA SA a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 18 decembrie 2019, în ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 17:30
(3224 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tânăr de 19 ani, reținut de polițiști

Un tânăr de 19 ani, domiciliat în Urziceni, a fost reținut pentru 24 de ore de către polițiști. Acesta este principalul suspect într-un dosar privid fapte de «furt calificat». De asemenea, acesta se afla ...[citește_toată_știrea]

18 Decembrie 2019, 10:25
(2695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...