Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Caravana scrimei românești» la Slobozia

Scrimă

«Caravana scrimei românești» la Slobozia

Duminică, 31 august 2014, ora 11,00, a fost mare vînzoleală în Piața Revoluției din Slobozia. «Caravana scrimei românești», o amplă acțiune de promovare a sportului făcut celebru de cavalerii medievali, a poposit la Slobozia. De fapt, orașul nostru a fost punctul de pornire al caravanei. «Mă bucur că Slobozia găzduiește un astfel de eveniment. Acest aspect dovedește încă o dată că orașul nostru a fost și este unul dintre cele mai puternice centre ale scrimei românești, iar faptul că tot mai mulți copii sînt interesați în a practica acest sport ne face să credem că tradiția scrimei slobozene va merge mai departe, pentru încă mulți ani» a declarat șeful DJS Ialomița, Marian Cruțu, unul dintre pilonii... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 07:40 (5833 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lupte libere

Cristian Lungu, campion național la lupte pe plajă

În perioada 28-30 august 2014, Mangalia a găzduit Campionatul Național de Lupte pe Plajă, disciplină sportivă care captează o tot mai mare atenție, dovadă fiind cei peste 400 de sportivi care au participat. CS Amara s-a înscris la acest eveniment cu 8 sportivi, bilanțul fiind unul foarte bun: o medalie de aur, una de bronz și două locuri 4. De departe performerul delegației conduse de Marian Moraru a fost Cristian Lungu, cel care, după această competiție, este noul campion național al categoriei 60 de kilograme. Tot pe podium, dar pe locul 3, a terminat și Adrian Dumitru, la categoria 50 de kilograme. Deloc de neglijat sînt locurile 4 obținute de Marian Subțirică, la 40 kilograme și de Robert... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 07:05 (4195 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Moșierul Poienaru a primit sprijin financiar ILEGAL pentru 1000 de hectare

DLAF confirmă ilegalitățile de la AGROFAM

Moșierul Poienaru a primit sprijin financiar ILEGAL pentru 1000 de hectare

După 20 de ani de tranziție în vestul sălbatic din Balta Ialomiței, latifundiarul Poienaru dă semne de oboseală. Imperiul agricol construit de domnia sa, legal sau mai puțin legal, este pe cale de a se dezintegra. Cu peste 10 milioane de euro datorii la stat și peste 100 de procese pe rol, Ștefan Poienaru își privește neputincios afacerea, aflată acum în pragul dezastrului. Ultima lovitură (după știința noastră, cel puțin) a fost aplicată în această primăvară de către Departamentul pentru Luptă Antifraudă, care a confirmat faptul că SC Agrofam Holding SRL «a obținut sprijin financiar ilegal». În aceste condiții, singura soluție pentru salvarea societății de la faliment o reprezintă vînzarea acesteia... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 10:05 (15828 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Consiliul Județean Ialomița continuă să facă afaceri cu Tehnologica Radion. Recenta arestare a patronului firmei nu îngrijorează autoritățile județene. În ultimii ani, Tehnologica Radion a fost abonată la fondurile publice alocate de instituție infrastructurii rutiere din Ialomița. Ultima investiție, cea de la Dridu, se derulează conform graficului...

Asfalt de zeci de milioane pentru Tehnologica Radion
De-a lugul ultimelor două mandate ale președintelui Silvian Ciupercă, societatea Tehnologica Radion, deținută de omul de afaceri Theodor Berna, în prezent arestat de procurorii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 08:35 (6191 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Povestiri din colbul de la Sudiți

Clanul Vlante recidivează!

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe contractele de arendă semnate de ex-primarul Emil Vlante din Sudiți în dubla sa calitate și clanul pe care acesta îl reprezintă revine cu o nouă boroboață. De data aceasta, cel care își pune singur mîna în cap este fratele acestuia, Teodor Vlante. Viceprimar pe vremea cînd Sudiți era condusă de o femeie, Cornelia Lupu, fratele ex-primarului Emil Vlante face declarații publice care se bat cap în cap cu fișa depusă la Direcția Agricolă Ialomița. Cititorii noștri, mai vigilenți decît noi, au constatat acest aspect. Noi nu facem decît să îl consemnăm, pentru ca opinia publică să nu rămînă, Doamne-ferește!, dezinformată.

Rușinică, domnu’ Vlante!... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 07:10 (9905 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local

A început războiul pentru Slobozia

Joi, 28 august 2014, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, «Dreapta coagulată» l-a acuzat public pe primarul Alexandru Stoica de «abuz» și «dictatură administrativă». Acuzația survine ca urmare a introducerii pe ordinea de zi a ședinței a unui proiect de hotărîre prin care primarul Aledxandru Stoica cerea o redistribuire a consilierilor locali în cadrul Comisiilor de specialitate. În replică la acuzațiile care i s-au adus, primarul Alexandru Stoica a susținut că «redistribuirea consilierilor în Comisii se impunea, ca urmare a disoluției USL». Proiectul de hotărîre propus de primarul Stoica a fost aprobat cu 11 voturi «pentru» și 10 «împotrivă».
Imediat după aprobarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2014, 17:50 (7192 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Viorel Ștefu, șeful IPJ Ialomița

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Este unul dintre cei mai longevivi șefi de poliție pe care i-a avut județul. A scăpat la mustață din scandaluri publice și interne care i-au îngropat pe predecesorii săi. Conduce cu o mînă de fier un viespar de interese și orgolii. Are performanțe profesionale notabile. A reușit să cîștige respectul și aprecierea unui colectiv care obișnuia să-și devoreze șeful. Iar peste 2 luni împlinește 5 ani de mandat în Ialomița... Ne-am grăbit să fim primii care fac bilanțul unui cincinal la care Ialomița nici măcar nu a visat vreodată...

O poliție după chipul și asemănarea lui
... [citește_tot_articolul]

27 August 2014, 16:20 (15595 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Ucigași cu sânge rece

Ialomița: Ucigași cu sînge rece

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au trimis în spatele gratiilor doi tineri din județ sub acuzația de «omor calificat». Povestea din spatele crimelor este cutremurătoare. Ambele victime au fost ucise cu un sadism de neimaginat. Una dintre ele ar fi putut fi salvată, însă cel din mîna căruia și-a găsit sfîrșitul a preferat s-o privească cum se stinge, în loc să sune după ajutor...

Și-a privit bunica murind
Unul dintre cei doi ialomițeni acuzați de procurorii Parchetului Județean de «omor calificat» este Gheorghe Paul Mugurel. Arestat preventiv, el a fost trimis... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 16:05 (6865 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Dorohoi, primul război

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Dorohoi, primul război

Unirea Slobozia nu va mai juca în acest sezon rolul de Cenușăreasă. Echipa lui Adrian Mihalcea a ocupat locul 3 în sezonul precedent și prin urmare adversarele vor fi mult mai atente în confruntările cu aceasta. «Nu cred că puteam avea un ghinion mai mare la tragerea la sorți!» a spus în presa botoșăneană Vespazian Colban, antrenorul celor de FC Dorohoi, primul partener de întrecere al Unirii din acest sezon. După două campionate în eșalonul secund, Slobozia a devenit una dintre echipele de referință ale acestei divizii. Secretul acestui progres nu este altul decît omogenitatea lotului în care se regăsesc nu mai puțin de 12 jucători care au evoluat în galben-albastru încă de cînd echipa activa... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 12:55 (6406 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Trag din nou la promovare

Viitorul Axintele visează la repetarea în sezonul care stă să înceapă a performanței din 2013, promovarea în Liga a II-a. Pentru a duce la îndeplinire acest obiectiv, Ion Nica și-a fortificat lotul prind repatrierea lui Mihai Cană de la Metaloglobus și prin alte patru transferuri: Florin Petcu (Popești Leordeni), Mădălin Marele (Viitorul București), Florin Dumitrache și Adrian Ilie (ambii Petrolul Ploiești). «Va fi foarte greu, dar nu imposibil să obținem  promovarea. Ne vom lupta cu echipe ca Tulcea, Călărași, Metaloglobus și chiar Dinamo II» ne-a declarat antrenorul Ion Nica. Prima confruntare din acest sezon pentru alb-verzi va fi în deplasare la Înainte Modelu, echipă nou promovată în... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 11:05 (7407 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Toamna se numără absolvenții

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Început oficial în urmă cu o săptămînă, Bacalaureatul de toamnă se dovedește a fi doar o formalitate pentru absolvenții de liceu. Fie că șomează, fie că lucrează, fie că stau acasă pe banii părinților, cei mai mulți dintre elevii care au picat examenul în iunie au refuzat să mai participe la sesiunea curentă. Așa se face că, în Ialomița, în sălile de examen, au intrat doar 951 de candidați. O bună parte dintre aceștia provin din rîndurile corigenților, lăsați intenționat de profesori pentru a ridica indicele de promovabilitate al sesiunii precedente la un nivel acceptabil.

De ce să nu dăm BAC-ul!... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 10:20 (3755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia debutează duminică în Liga Națională

Atenție, vine Vîlcea!

Gata! S-a terminat vacanța, iar de duminică, 31 august 2014, Unirea Slobozia începe războiul pentru supraviețuirea în Liga Națională. După o campanie de achiziții cu frîna trasă și o perioadă de pregătire cu două cantonamente și 10 jocuri amicale, echipa antrenată de Liviu Paraschiv va avea de dat prima bătălie. Se va întîmpla duminică, la orele 11,00, cînd în Sala Sporturilor ne vom duela cu HCM Rîmnicu Vîlcea. Departe de ceea ce a însemnat Oltchim, echipa vîlceană vine după o pauză competițională în care s-a întărit substanțial cu jucătoare ca portarul Mihaela Smedescu și extrema Carmina Bădiță. Spectatorii slobozeni vor avea ocazia de le vedea la lucru pe cele cinci nou venite în lotul Unirii... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 09:45 (5514 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

Scandal monstru la discoteca din Sărățeni, în noaptea de sîmbătă spre duminică, 23/24 august 2014. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 30 de ani, din Munteni Buzău, l-au lovit pe administratorul localului și pe un  apropiat al acestuia, în urma unor discuții contradictorii. La fața locului au intervenit și polițiștii, care au reușit să aplaneze conflictul folosind armele din dotare. O anchetă a fost deschisă în acest caz, în urma căreia se vor stabili toate împrejurările incidentului.

Răzmeriță cu bîte și cuțite Potrivit primelor informații, scandalul de la discoteca din... [citește_tot_articolul]

24 August 2014, 10:05 (36329 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Performanță șantierească cu Dorel de Slobozia

Cu excavatoru’ a rupt semaforu’!

Lucrările la Piața Revoluției fac primele victime. Miercuri, 20 august 2014, la primele ore ale zilei, semafoarele din Piața Revoluției au devenit nefuncționale. Defecțiunea a fost cauzată chiar de firma care execută excavațiile pe șantierul din zona Prefecturii Ialomița. Care firmă, cu excavatorist și utilaj din dotare, a atins cablurile de alimentare ale semafoarelor. Autoritățile locale au fost înștiințate de eveniment, însă... «Semafoarele oricum nu puteau funcționa pe perioada lucrărilor. Vom achiziționa un semn giratoriu de mici dimensiuni. Și vom rezolva această problemă!» a declarat viceprimarul Valentin Băcanu. Potrivit informațiilor oficiale, noul sens giratoriu va fi instalat la acest... [citește_tot_articolul]

22 August 2014, 16:50 (26981 vizualizări - 53 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Primul PRACTICANT de PARKOUR din Slobozia

Primul PRACTICANT de PARKOUR din Slobozia

Parkour-ul este un soi de sport. Aurelian Răduță este un soi de sportiv. Iar acesta este un soi de reportaj despre un soi de sportiv care face un soi de sport cum nu s-a mai văzut la Slobozia.

Primul care a făcut parkour
Așa cum vă spuneam, parkour-ul ăsta e un soi de sport extrem. Constă în găsirea celui mai eficient și mai rapid mod de a ajunge din punctul A în punctul B folosind doar mijloacele propriului corp. Practicanții acestui sport se numesc «traceuri», iar practicantele «traceusere». Dar Slobozia nu are practicante. Slobozia îl are doar pe Aurelian Răduță, primul băiat... [citește_tot_articolul]

16 August 2014, 15:50 (26328 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

Administrația ialomițeană, prinsă din nou pe picior greșit

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

În urmă cu două săptămîni, Vivani Salubritate SA intra în procedură de insolvență. Decizia Tribunalului Ialomița afectează, în mod indirect, întreg județul. Partener al administrației județene într-un masterplan de management integrat al deșeurilor, Vivani nu-și mai poate onora obligațiile asumate în fața administrației județene. «Ar putea fi o problemă, dacă societatea nu se va redresa» recunoaște Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean ialomița.

Vivani este în procedură de insolvență
Pe 22 iulie 2014, Tribunalul Ialomița decidea intrarea în procedură de insolvență... [citește_tot_articolul]

15 August 2014, 09:20 (12289 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus joi, 14 august 2014, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul ONCESCU GEORGIAN, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «omor calificat». În fapt s-a reținut că, în luna martie 2014, inculpatul s-a deplasat la locuința soților O.F. și O.E., pentru a efectua treburi gospodărești. Între aceștia exista o înțelegere anterioară conform căreia inculpatul, în schimbul îngrijirii ce urma să o asigure victimelor, trebuia să primească pe numele său casa și curtea soților O.F. și O.E. În ziua agresiunii, după ce a terminat treburile gospodărești, inculpatului i s-a spus că nu mai este valabilă înțelegerea... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 23:05 (5947 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

De două ori mai puțin decît pușcăriașii

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

Programele de asistență socială de care beneficiază săracii din Slobozia au costuri infinit mai mici față de cele pe care le implică întreținerea deținuților din penitenciarul orașului. În timp ce asistații sociali sînt hrăniți cu 6 lei pe zi, rația zilnică de hrană a pușcăriașilor este de 10,57 lei!

Asistență socială sub prețul pieței
Potrivit informațiilor oferite de Serviciul de Asistență și Protecție Socială al Primăriei Slobozia, administrația locală hrănește zilnic peste 200 de săraci. Peste 90% dintre abonații Cantinei Sociale a orașului sînt copii sau bătrîni neputincioși... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 11:20 (17313 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Noua formațiune politică creată prin uniunea dintre PD-L și PNL a fost lansată oficial și în județul Ialomița. Evenimentul a fost anunțat în cadrul unei conferințe de presă, de la care a lipsit însă Cazacu Marinică, președinte al PD-L Ialomița și unul dintre președinții Alianței Creștin-Liberale Ialomița. La nivel județean, ACL numără peste 8000 de membri.

Pregătiri pentru următoarea campanie electorală După luni de absență de pe scena politicii județene, Opoziția de Dreapta a apărut din nou în spațiul public ialomițean. Totul pentru a anunța lansarea în județ a Alianței Creștin-Liberale... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 08:10 (16914 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Un agent de la Sfântu Gheorghe, șpăguit cu brânză și bani ca să nu aplice amenzi

Faptele de corupție ale unui polițist ialomițean

Un agent de la Sfîntu Gheorghe, șpăguit cu brînză și bani ca să nu aplice amenzi

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reținut 5 infracțiuni de corupție pe numele unui agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Polițistul se află în prezent în arest la domiciliu. După mai bine de un an și jumătate de cercetări, anchetatorii au reușit să probeze activitatea infracțională a agentului Marius Gabriel Căpităneanu, din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Omul legii este acuzat de 4 infracțiuni de luare de mită și una de trafic de influență. Potrivit procurorilor, el cerea sume de bani cuprinse între 50 și 200 de lei șoferilor pentru a nu le aplica sancțiuni contravenționale. În cazul în care nu se înțelegea la bani cu respectivii... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:50 (8276 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 28 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6600, cu 51 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2020, 15:05
(2476 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Fetești și Țăndărei

Un incendiu s-a produs sâmbătă, 26 decembrie a.c., în jurul orelor 16,40, la Fetești, la un castel de apă dezafectat. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Stației de Pompieri Fetești, cu o ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2020, 12:25
(2749 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 27 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6549, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2020, 15:50
(2252 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 26 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6544, cu 31 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2020, 15:40
(3900 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de Crăciun

În ultimele 24 de ore, la nivel județean, peste 80 de polițiști din cadrul IPJ Ialomița, polițiști locali, precum și jandarmi ialomițeni, au continuat verificările pentru respectarea măsurilor de protecție ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2020, 13:00
(1861 vizualizări - 1 comentariu)


Grindu: Scandal în plină stradă urmat de un accident rutier

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la faptul că, în seara zilei de vineri, 25 decembrie a.c., pe raza comunei Grindu s-a produs un accident de circulație, iar părțile implicate s-ar fi agresat ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2020, 12:30
(4697 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Accident rutier în seara de Crăciun

Manasia: Accident rutier în seara de Crăciun

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de 25 decembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor victimelor unui accident rutier. O femeie care se afla la volanul unui autoturism a pierdut controlul ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2020, 21:00
(3272 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 25 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6513, cu 31 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2020, 15:55
(2329 vizualizări - 0 comentarii)


Bucurie și filantropie la Catedrala Urziceni

Bucurie și filantropie la Catedrala Urziceni

În zilele dinaintea Crăciunului, în parohia Urziceni au avut loc ample acțiuni de binefacere. Astfel, marți, 22 decembrie a.c., slujitorii Catedralei au vestit Nașterea Domnului la Centrul pentru Servicii ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 21:10
(1755 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Românii pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur» și în luna ianuarie 2021

Ministerul Finanțelor Publice emite, începând cu 4 ianuarie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,25%, 3,5% și 3,75%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 17:15
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, în acțiune de Crăciun

În perioada minivacanței de Crăciun, peste 200 de polițiști ialomițeni vor fi angrenați în acțiuni menite să crească gradul de siguranță a cetățeanului. Efectivele planificate în seviciu vor acționa pe ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 17:10
(1685 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 24 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6431, cu 51 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 15:25
(3122 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii slobozeni au depistat persoana bănuită de comiterea unei infracțiunii de «furt calificat» în data de 21 noiembrie a.c., asupra unui bărbat din municipiul Slobozia. Persoana în cauză a fost reținută ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 12:45
(2057 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul zilei de miercuri, 23 decembrie a.c., au continuat acțiunile pentru de verificare a respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului SARS-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2020, 12:40
(1475 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Omorâtă pe trecerea de pietoni

Movilița: Omorâtă pe trecerea de pietoni

O femeie a fost ucisă în seara zilei de miercuri, 23 decembrie a.c., pe o trecere de pietoni din localitatea Movilița. Împreună cu o prietenă, aceasta s-a angajat în traversarea străzii, moment în care ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2020, 21:15
(2965 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor individuale de protecție sanitară la 93 de persoane!

IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor individuale de protecție sanitară la 93 de persoane!

Marți, 22 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și polițiști locali, au continuat activitățile de verificare a gradului ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2020, 16:20
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6431, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2020, 15:15
(2708 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă plățile în cadrul măsurilor implementate în contextul pandemiei COVID-19

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că marți, 22 decembrie 2020, a dat startul plăților pentru cererile depuse de fermieri în cadrul Măsurii 21 din Programul Național de Dezvoltare ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 16:05
(3771 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 22 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6353, cu 64 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 15:30
(2109 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 6,86/1000 de locuitori, rata de incidență a cazurilor COVID-19

Evoluția pandemiei de COVID-19 pare să fie nefavorabilă la Slobozia. Deși autoritățile au ridicat măsura carantinei, numărul infecțiilor cu noul Coronavirus continuă să crească la nivelul orașului. Astfel ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 12:10
(3460 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: A doua tranșă de plăți pentru seceta pedologică la culturile de toamnă

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că începând de marți, 22 decembrie 2020, efectuează tranșa a doua de plăți către beneficiarii ajutorului de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 11:55
(5747 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: S-a înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii ialomițeni au intervenit în seara zilei de luni, 21 decembrie a.c., pe raza localității Făcăeni, după ce doi bărbați, de 38 și 50 de ani, s-au răsturnat cu barca în apele Brațului Borcea al Dunării ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2020, 11:40
(2420 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți la subvenția pe motorină la trimestrul II 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, aduce la cunoștința opiniei publice că a demarat plata aferentă ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 17:25
(4228 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Se caută polițiști și personal pentru Biroul pentru Protecția Animalelor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează concursuri pentru ocuparea a 25 de posturi de ofițer prin trecere a agenților de poliție în corpul ofițerilor, precum și 6 șase posturi din sursă ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 17:20
(5963 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, în urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 34 de societăți comerciale, peste 30 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate peste ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 17:00
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 45 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 21 decembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 6289, cu 45 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2020, 15:15
(2665 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Petrecăreți sancționați pentru că nu respectau distanțarea fizică

Polițiștii din Ialomița au aplicat sâmbătă, 19 decembrie a.c., sancțiuni contravenționale în localitățile Grivița și Slobozia, acolo unde au fost organizate evenimente private fără a fi respectate măsurile ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2020, 19:00
(3451 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 90 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 20 decembrie a.c., în județul Ialomița, conform Grupului de Comunicare Strategică, au fost înregistrate 90 de noi cazuri de boală infecțioasă COVID-19. Astfel, de la debutul pandemiei și până ...[citește_toată_știrea]

20 Decembrie 2020, 15:06
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Petrecere privată oprită de polițiști. 17 persoane au fost sancționate!

Polițiștii ialomițeni au oprit în ziua de vineri, 18 decembrie a.c., o petrecere privată organizată în localitatea Coșereni. În momentul în care s-au deplasat la fața locului, polițiștii au identificat ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2020, 15:15
(2433 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Percheziții la vânzătorii ambulanți de artificii

Manasia: Percheziții la vânzătorii ambulanți de artificii

Polițiștii ialomițeni au descins sâmbătă, 19 decembrie a.c., la locuințele a doi bărbați, ambii de 43 de ani, din comuna Manasia, bănuiți că ar deține articole pirotehnice cu intenția de a le valorifica ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2020, 15:00
(2770 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...