Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Caravana scrimei românești» la Slobozia

Scrimă

«Caravana scrimei românești» la Slobozia

Duminică, 31 august 2014, ora 11,00, a fost mare vînzoleală în Piața Revoluției din Slobozia. «Caravana scrimei românești», o amplă acțiune de promovare a sportului făcut celebru de cavalerii medievali, a poposit la Slobozia. De fapt, orașul nostru a fost punctul de pornire al caravanei. «Mă bucur că Slobozia găzduiește un astfel de eveniment. Acest aspect dovedește încă o dată că orașul nostru a fost și este unul dintre cele mai puternice centre ale scrimei românești, iar faptul că tot mai mulți copii sînt interesați în a practica acest sport ne face să credem că tradiția scrimei slobozene va merge mai departe, pentru încă mulți ani» a declarat șeful DJS Ialomița, Marian Cruțu, unul dintre pilonii... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 07:40 (5833 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lupte libere

Cristian Lungu, campion național la lupte pe plajă

În perioada 28-30 august 2014, Mangalia a găzduit Campionatul Național de Lupte pe Plajă, disciplină sportivă care captează o tot mai mare atenție, dovadă fiind cei peste 400 de sportivi care au participat. CS Amara s-a înscris la acest eveniment cu 8 sportivi, bilanțul fiind unul foarte bun: o medalie de aur, una de bronz și două locuri 4. De departe performerul delegației conduse de Marian Moraru a fost Cristian Lungu, cel care, după această competiție, este noul campion național al categoriei 60 de kilograme. Tot pe podium, dar pe locul 3, a terminat și Adrian Dumitru, la categoria 50 de kilograme. Deloc de neglijat sînt locurile 4 obținute de Marian Subțirică, la 40 kilograme și de Robert... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 07:05 (4195 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Moșierul Poienaru a primit sprijin financiar ILEGAL pentru 1000 de hectare

DLAF confirmă ilegalitățile de la AGROFAM

Moșierul Poienaru a primit sprijin financiar ILEGAL pentru 1000 de hectare

După 20 de ani de tranziție în vestul sălbatic din Balta Ialomiței, latifundiarul Poienaru dă semne de oboseală. Imperiul agricol construit de domnia sa, legal sau mai puțin legal, este pe cale de a se dezintegra. Cu peste 10 milioane de euro datorii la stat și peste 100 de procese pe rol, Ștefan Poienaru își privește neputincios afacerea, aflată acum în pragul dezastrului. Ultima lovitură (după știința noastră, cel puțin) a fost aplicată în această primăvară de către Departamentul pentru Luptă Antifraudă, care a confirmat faptul că SC Agrofam Holding SRL «a obținut sprijin financiar ilegal». În aceste condiții, singura soluție pentru salvarea societății de la faliment o reprezintă vînzarea acesteia... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 10:05 (15828 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Tehnologica Radion, partener «strategic» în județul Ialomița

Consiliul Județean Ialomița continuă să facă afaceri cu Tehnologica Radion. Recenta arestare a patronului firmei nu îngrijorează autoritățile județene. În ultimii ani, Tehnologica Radion a fost abonată la fondurile publice alocate de instituție infrastructurii rutiere din Ialomița. Ultima investiție, cea de la Dridu, se derulează conform graficului...

Asfalt de zeci de milioane pentru Tehnologica Radion
De-a lugul ultimelor două mandate ale președintelui Silvian Ciupercă, societatea Tehnologica Radion, deținută de omul de afaceri Theodor Berna, în prezent arestat de procurorii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 08:35 (6191 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Povestiri din colbul de la Sudiți

Clanul Vlante recidivează!

Nici nu s-a uscat bine cerneala de pe contractele de arendă semnate de ex-primarul Emil Vlante din Sudiți în dubla sa calitate și clanul pe care acesta îl reprezintă revine cu o nouă boroboață. De data aceasta, cel care își pune singur mîna în cap este fratele acestuia, Teodor Vlante. Viceprimar pe vremea cînd Sudiți era condusă de o femeie, Cornelia Lupu, fratele ex-primarului Emil Vlante face declarații publice care se bat cap în cap cu fișa depusă la Direcția Agricolă Ialomița. Cititorii noștri, mai vigilenți decît noi, au constatat acest aspect. Noi nu facem decît să îl consemnăm, pentru ca opinia publică să nu rămînă, Doamne-ferește!, dezinformată.

Rușinică, domnu’ Vlante!... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2014, 07:10 (9905 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședința Consiliului Local

A început războiul pentru Slobozia

Joi, 28 august 2014, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, «Dreapta coagulată» l-a acuzat public pe primarul Alexandru Stoica de «abuz» și «dictatură administrativă». Acuzația survine ca urmare a introducerii pe ordinea de zi a ședinței a unui proiect de hotărîre prin care primarul Aledxandru Stoica cerea o redistribuire a consilierilor locali în cadrul Comisiilor de specialitate. În replică la acuzațiile care i s-au adus, primarul Alexandru Stoica a susținut că «redistribuirea consilierilor în Comisii se impunea, ca urmare a disoluției USL». Proiectul de hotărîre propus de primarul Stoica a fost aprobat cu 11 voturi «pentru» și 10 «împotrivă».
Imediat după aprobarea... [citește_tot_articolul]

28 August 2014, 17:50 (7192 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Viorel Ștefu, șeful IPJ Ialomița

«Infractorul e infractor, indiferent ce calitate are în societate!»

Este unul dintre cei mai longevivi șefi de poliție pe care i-a avut județul. A scăpat la mustață din scandaluri publice și interne care i-au îngropat pe predecesorii săi. Conduce cu o mînă de fier un viespar de interese și orgolii. Are performanțe profesionale notabile. A reușit să cîștige respectul și aprecierea unui colectiv care obișnuia să-și devoreze șeful. Iar peste 2 luni împlinește 5 ani de mandat în Ialomița... Ne-am grăbit să fim primii care fac bilanțul unui cincinal la care Ialomița nici măcar nu a visat vreodată...

O poliție după chipul și asemănarea lui
... [citește_tot_articolul]

27 August 2014, 16:20 (15595 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Ucigași cu sânge rece

Ialomița: Ucigași cu sînge rece

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au trimis în spatele gratiilor doi tineri din județ sub acuzația de «omor calificat». Povestea din spatele crimelor este cutremurătoare. Ambele victime au fost ucise cu un sadism de neimaginat. Una dintre ele ar fi putut fi salvată, însă cel din mîna căruia și-a găsit sfîrșitul a preferat s-o privească cum se stinge, în loc să sune după ajutor...

Și-a privit bunica murind
Unul dintre cei doi ialomițeni acuzați de procurorii Parchetului Județean de «omor calificat» este Gheorghe Paul Mugurel. Arestat preventiv, el a fost trimis... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 16:05 (6864 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Dorohoi, primul război

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Dorohoi, primul război

Unirea Slobozia nu va mai juca în acest sezon rolul de Cenușăreasă. Echipa lui Adrian Mihalcea a ocupat locul 3 în sezonul precedent și prin urmare adversarele vor fi mult mai atente în confruntările cu aceasta. «Nu cred că puteam avea un ghinion mai mare la tragerea la sorți!» a spus în presa botoșăneană Vespazian Colban, antrenorul celor de FC Dorohoi, primul partener de întrecere al Unirii din acest sezon. După două campionate în eșalonul secund, Slobozia a devenit una dintre echipele de referință ale acestei divizii. Secretul acestui progres nu este altul decît omogenitatea lotului în care se regăsesc nu mai puțin de 12 jucători care au evoluat în galben-albastru încă de cînd echipa activa... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 12:55 (6406 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Trag din nou la promovare

Viitorul Axintele visează la repetarea în sezonul care stă să înceapă a performanței din 2013, promovarea în Liga a II-a. Pentru a duce la îndeplinire acest obiectiv, Ion Nica și-a fortificat lotul prind repatrierea lui Mihai Cană de la Metaloglobus și prin alte patru transferuri: Florin Petcu (Popești Leordeni), Mădălin Marele (Viitorul București), Florin Dumitrache și Adrian Ilie (ambii Petrolul Ploiești). «Va fi foarte greu, dar nu imposibil să obținem  promovarea. Ne vom lupta cu echipe ca Tulcea, Călărași, Metaloglobus și chiar Dinamo II» ne-a declarat antrenorul Ion Nica. Prima confruntare din acest sezon pentru alb-verzi va fi în deplasare la Înainte Modelu, echipă nou promovată în... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 11:05 (7407 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Toamna se numără absolvenții

Bacalaureatul de toamnă, un examen fără miză în Ialomița

Început oficial în urmă cu o săptămînă, Bacalaureatul de toamnă se dovedește a fi doar o formalitate pentru absolvenții de liceu. Fie că șomează, fie că lucrează, fie că stau acasă pe banii părinților, cei mai mulți dintre elevii care au picat examenul în iunie au refuzat să mai participe la sesiunea curentă. Așa se face că, în Ialomița, în sălile de examen, au intrat doar 951 de candidați. O bună parte dintre aceștia provin din rîndurile corigenților, lăsați intenționat de profesori pentru a ridica indicele de promovabilitate al sesiunii precedente la un nivel acceptabil.

De ce să nu dăm BAC-ul!... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 10:20 (3755 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia debutează duminică în Liga Națională

Atenție, vine Vîlcea!

Gata! S-a terminat vacanța, iar de duminică, 31 august 2014, Unirea Slobozia începe războiul pentru supraviețuirea în Liga Națională. După o campanie de achiziții cu frîna trasă și o perioadă de pregătire cu două cantonamente și 10 jocuri amicale, echipa antrenată de Liviu Paraschiv va avea de dat prima bătălie. Se va întîmpla duminică, la orele 11,00, cînd în Sala Sporturilor ne vom duela cu HCM Rîmnicu Vîlcea. Departe de ceea ce a însemnat Oltchim, echipa vîlceană vine după o pauză competițională în care s-a întărit substanțial cu jucătoare ca portarul Mihaela Smedescu și extrema Carmina Bădiță. Spectatorii slobozeni vor avea ocazia de le vedea la lucru pe cele cinci nou venite în lotul Unirii... [citește_tot_articolul]

26 August 2014, 09:45 (5514 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

EXCLUSIV: Scandal la discoteca din Sărățeni. Polițiștii au tras focuri de armă!

Scandal monstru la discoteca din Sărățeni, în noaptea de sîmbătă spre duminică, 23/24 august 2014. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 30 de ani, din Munteni Buzău, l-au lovit pe administratorul localului și pe un  apropiat al acestuia, în urma unor discuții contradictorii. La fața locului au intervenit și polițiștii, care au reușit să aplaneze conflictul folosind armele din dotare. O anchetă a fost deschisă în acest caz, în urma căreia se vor stabili toate împrejurările incidentului.

Răzmeriță cu bîte și cuțite Potrivit primelor informații, scandalul de la discoteca din... [citește_tot_articolul]

24 August 2014, 10:05 (36329 vizualizări - 58 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Performanță șantierească cu Dorel de Slobozia

Cu excavatoru’ a rupt semaforu’!

Lucrările la Piața Revoluției fac primele victime. Miercuri, 20 august 2014, la primele ore ale zilei, semafoarele din Piața Revoluției au devenit nefuncționale. Defecțiunea a fost cauzată chiar de firma care execută excavațiile pe șantierul din zona Prefecturii Ialomița. Care firmă, cu excavatorist și utilaj din dotare, a atins cablurile de alimentare ale semafoarelor. Autoritățile locale au fost înștiințate de eveniment, însă... «Semafoarele oricum nu puteau funcționa pe perioada lucrărilor. Vom achiziționa un semn giratoriu de mici dimensiuni. Și vom rezolva această problemă!» a declarat viceprimarul Valentin Băcanu. Potrivit informațiilor oficiale, noul sens giratoriu va fi instalat la acest... [citește_tot_articolul]

22 August 2014, 16:50 (26980 vizualizări - 53 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Primul PRACTICANT de PARKOUR din Slobozia

Primul PRACTICANT de PARKOUR din Slobozia

Parkour-ul este un soi de sport. Aurelian Răduță este un soi de sportiv. Iar acesta este un soi de reportaj despre un soi de sportiv care face un soi de sport cum nu s-a mai văzut la Slobozia.

Primul care a făcut parkour
Așa cum vă spuneam, parkour-ul ăsta e un soi de sport extrem. Constă în găsirea celui mai eficient și mai rapid mod de a ajunge din punctul A în punctul B folosind doar mijloacele propriului corp. Practicanții acestui sport se numesc «traceuri», iar practicantele «traceusere». Dar Slobozia nu are practicante. Slobozia îl are doar pe Aurelian Răduță, primul băiat... [citește_tot_articolul]

16 August 2014, 15:50 (26328 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

Administrația ialomițeană, prinsă din nou pe picior greșit

Vivani aruncă în aer deșeurile din Ialomița

În urmă cu două săptămîni, Vivani Salubritate SA intra în procedură de insolvență. Decizia Tribunalului Ialomița afectează, în mod indirect, întreg județul. Partener al administrației județene într-un masterplan de management integrat al deșeurilor, Vivani nu-și mai poate onora obligațiile asumate în fața administrației județene. «Ar putea fi o problemă, dacă societatea nu se va redresa» recunoaște Ștefan Mușoiu, vicepreședintele Consiliului Județean ialomița.

Vivani este în procedură de insolvență
Pe 22 iulie 2014, Tribunalul Ialomița decidea intrarea în procedură de insolvență... [citește_tot_articolul]

15 August 2014, 09:20 (12289 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Ialomița: Arestat pentru «omor calificat»

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus joi, 14 august 2014, punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul ONCESCU GEORGIAN, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «omor calificat». În fapt s-a reținut că, în luna martie 2014, inculpatul s-a deplasat la locuința soților O.F. și O.E., pentru a efectua treburi gospodărești. Între aceștia exista o înțelegere anterioară conform căreia inculpatul, în schimbul îngrijirii ce urma să o asigure victimelor, trebuia să primească pe numele său casa și curtea soților O.F. și O.E. În ziua agresiunii, după ce a terminat treburile gospodărești, inculpatului i s-a spus că nu mai este valabilă înțelegerea... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 23:05 (5947 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

De două ori mai puțin decît pușcăriașii

Săracii orașului, hrăniți cu 6 lei pe zi

Programele de asistență socială de care beneficiază săracii din Slobozia au costuri infinit mai mici față de cele pe care le implică întreținerea deținuților din penitenciarul orașului. În timp ce asistații sociali sînt hrăniți cu 6 lei pe zi, rația zilnică de hrană a pușcăriașilor este de 10,57 lei!

Asistență socială sub prețul pieței
Potrivit informațiilor oferite de Serviciul de Asistență și Protecție Socială al Primăriei Slobozia, administrația locală hrănește zilnic peste 200 de săraci. Peste 90% dintre abonații Cantinei Sociale a orașului sînt copii sau bătrîni neputincioși... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 11:20 (17313 vizualizări - 17 comentarii)

POLITICĂ

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Alianța Creștin-Liberală, lansată oficial în Ialomița

Noua formațiune politică creată prin uniunea dintre PD-L și PNL a fost lansată oficial și în județul Ialomița. Evenimentul a fost anunțat în cadrul unei conferințe de presă, de la care a lipsit însă Cazacu Marinică, președinte al PD-L Ialomița și unul dintre președinții Alianței Creștin-Liberale Ialomița. La nivel județean, ACL numără peste 8000 de membri.

Pregătiri pentru următoarea campanie electorală După luni de absență de pe scena politicii județene, Opoziția de Dreapta a apărut din nou în spațiul public ialomițean. Totul pentru a anunța lansarea în județ a Alianței Creștin-Liberale... [citește_tot_articolul]

14 August 2014, 08:10 (16914 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Un agent de la Sfântu Gheorghe, șpăguit cu brânză și bani ca să nu aplice amenzi

Faptele de corupție ale unui polițist ialomițean

Un agent de la Sfîntu Gheorghe, șpăguit cu brînză și bani ca să nu aplice amenzi

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reținut 5 infracțiuni de corupție pe numele unui agent din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Polițistul se află în prezent în arest la domiciliu. După mai bine de un an și jumătate de cercetări, anchetatorii au reușit să probeze activitatea infracțională a agentului Marius Gabriel Căpităneanu, din cadrul Postului de Poliție Sfîntu Gheorghe. Omul legii este acuzat de 4 infracțiuni de luare de mită și una de trafic de influență. Potrivit procurorilor, el cerea sume de bani cuprinse între 50 și 200 de lei șoferilor pentru a nu le aplica sancțiuni contravenționale. În cazul în care nu se înțelegea la bani cu respectivii... [citește_tot_articolul]

13 August 2014, 15:50 (8276 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Ialomița: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Oranizate, împreună cu procurorii DIICOT Ialomița, au solicitat instanței arestarea preventivă a unui tânăr, de 36 de ani, din Cernavodă, ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:25
(3046 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: A dispărut fără urmă

Grindu: A dispărut fără urmă

Polițiștii ialomițeni caută un bărbat, de 58 de ani, din localitatea Grindu, care a dispărut de la domiciliu. Marți, 9 iunie 2020, acesta a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Rudele au ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 18:10
(3235 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Munca la negru», sancționată cu 170 mii de lei

Inspectorii ITM Ialomița a desfășurat, în perioada 18-25 mai 2020, un control privind «munca la negru», pe raza întregului județ. Dintre cei 38 de agenți economici verificați, 4 dintre aceștia nu aveau ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:40
(2253 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Copil de 10 ani, lovit de o mașină

Un copil de 10 ani din Fetești a ajuns la spital după ce a fost călcat de o mașină. Joi, 11 iunie 2020, minorul a traversat strada prin loc nepermis, fiind lovit de automobilul condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 17:15
(3017 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Bărbat din Ilfov, arestat pentru infracțiuni la regimul rutier

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au reușit identificarea unui bărbat, de 49 de ani, din județul Ilfov, pe numele căruia Judecătoria Buftea a emis un mandat ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:50
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Cercetați penal pentru infracțiuni pisciole

Polițiștii din Giurgeni au descoperit pe malul Dunării un vagon în care se aflau mai multe elemente folosite la pescuit, precum și o cantitate de 20 kg de pește, speciile plătică, novac, scrumbie, caras ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:40
(2664 vizualizări - 0 comentarii)


Nereguli descoperite de inspectorii ITM Ialomița

În ultimele săptămâni, inspectorii Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița au desfășurat o acțiune privind modul în care se asigură protecția muncii în cadrul firmelor care desfășoară activitate în ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:20
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 399 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri,12 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 399 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2020, 16:05
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezomanii, depistați de radarul cu unde laser

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune pe linia combaterii nerespectării regimului legal de viteză pe DN2, în vederea reducerii riscului rutier. Au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 15:10
(1864 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Grindu, arestat pentru «conducere fără permis»

Miercuri, 10 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:45
(2576 vizualizări - 0 comentarii)


O femeie din Ograda a înșelat vânzătoarea unui magazin din Slobozia

Polițiștii ialomițeni au identificat o femeie, din Ograda, bănuită de o faptă de «înșelăciune» la un magazin alimentar de pe raza municipiului Slobozia. Ar fi înșelat o vânzătoare căreia i-a luat și banii ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:40
(7244 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Biciclist acroșat de un autoturism

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 17,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia, în care un autoturism a acroșat un biciclist. La locul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2020, 14:20
(2358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Razie de amploare și percheziții

Urziceni: Razie de amploare și percheziții

26 de percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de miercuri pe raza municipiului Urziceni și a comunelor învecinate, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 19:10
(2543 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe DN2, la ieșirea din Urziceni

Miercuri, 10 iunie a.c., în jurul orelor 10,30, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la un accident rutier produs pe DN2, la ieșirea din municipiul Urziceni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:30
(3654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de contrabandă cu țigări

Polițiștii din Călărași efectuează 17 percheziții domiciliare, în 7 județe, la locuințele unor persoane bănuite de contrabandă cu țigări la bordul navelor care tranzitează fluviul Dunărea. Astfel ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2020, 15:15
(3739 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Slobozia: Incendiu la un depozit de lacuri și vopseluri

Sediul unui depozit de lacuri și vopseluri, amplasat în Slobozia, a fost cuprins de flăcări. Incendiul a izbucnit luni, 8 iunie 2020, într-un spațiu în care erau depozitate butoaie goale din tablă și plastic ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:10
(4090 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Traian: Cercetat penal pentru că și-a lovit mama

Un bărbat de 38 de ani din localitatea Traian s-a ales cu un dosar penal pentru că și-a lovit mama. Incidentul s-a petrecut duminică, 7 iunie 2020. Femeia a sunat la 112, iar polițiștii au emis pe numele ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 17:05
(2375 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Suspecți de «furt calificat», în vizorul polițiștilor

Trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 32 de ani, au intrat în atenția polițiștilor din Grivița după ce au fost prinși în flagrant transportând trei baloți de paie, pe care i-au sustras dintr-o gospodărie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:55
(2611 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Panou electric cuprins de flăcări

Panoul electric al unei locuințe din comuna Movilița a luat foc în după amiaza zilei luni, 8 iunie 2020. Pompierii militari au localizat imediat incendiul, reușind să îl lichideze după mai bine de o oră ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:50
(2991 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mini-vacanță de Rusalii cu dosare penale

Mini-vacanța de Rusalii s-a terminat la Poliție pentru cinci conducători auto. Aceștia au fost identificați în trafic de polițiști conducând în stare de ebrietate. Cea mai mare alcoolemie în aerul expirat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:45
(2703 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vegetație uscată în flăcări

Pompierii ialomițeni au intervenit pe raza localităților Traian, Țăndărei și Fetești pentru stingerea unor incendii de vegetație uscată. Flăcările au cuprins o suprafață de 4 hectare de teren. Cauza tuturor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:40
(2518 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jucării și haine vândute ilegal

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților în domeniul comercializării produselor contrafăcute pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:25
(2038 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț privind admiterea în instituțiile de învățământ ale Ministerului Apărării Naționale care pregătesc personal pentru nevoile Ministerului Afacerilor Interne-sesiunea 2020

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița, situat în municipiul Slobozia, str. Lacului, nr. 23, recrutează candidați pentru participarea la concursurile de admitere ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 410 cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 9 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 410 de cazuri de COVID-19. ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2020, 16:05
(2677 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 396 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 8 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 396 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2020, 16:15
(3419 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Coșereni: Tinere de 17 ani, lovite de o mașină care s-a răsturnat pe trotuar

Două tinere de 17 ani, din localitatea Coșereni, au ajuns în noaptea de sâmbătă spre duminică, 6/7 iunie 2020, la unități medicale din Slobozia și București, fiind victime ale unui accident rutier. Fetele ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2020, 12:00
(3084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Razie în Cartierul Vlașca

Polițiștii ialomițeni, alături de Gruparea Mobilă de Jandarmi Constanța, au efectuat vineri, 5 iunie 2020, o razie de amploare în Cartierul Vlașca din municipiul Fetești. Acțiunea a vizat prevenirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:10
(2763 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,04%-șomajul în aprilie 2020

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, în luna aprilie 2020, rata șomajului înregistrată în județul Ialomița a fost de 4,04%. Astfel, în evidențele instituției, la data respectivă ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 18:05
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 391 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 5 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică s-au înregistrat 391 de cazuri de COVID-19. Totodată, conform Comitetului Județean pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2020, 16:05
(2735 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Focuri de armă trase de polițiști pentru a opri un șofer băut

Miercuri, 3 iunie 2020, un tânăr de 25 de ani, din Făcăeni, care ar fi trebuit să fie izolat la domiciliu, a fost depistat la volanul unei mașini în stare de ebrietate și fără a avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2020, 20:40
(4895 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...