Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Vom fi out fără play?

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Oțelul Galați 0-1

Vom fi out fără play?

Unirea Slobozia a pierdut, din nou, «acasă» la Clinceni în penultima rundă a sezonului regulat din SuperLiga, etapa 29. Meciul contra celor de la Oțelul Galați a fost pierdut hilar, cu un autogol antologic semnat de slovacul Filip Blazek, împrumutat la Unirea Slobozia de Rapid. Tehnicianul Unirii, Adrian Mihalcea a avut, la finalul partidei cu Oțelul Galați, o reacție extrem de dură la adresa propriilor jucători, declarațiile sale cătrănite fiind consemnate minuțios de presa sportivă.

 

Aceeași poveste Etapa 29 a sezonului regulat al Superligii, penultima... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2025, 12:10 (4536 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Una caldă, una rece în play-off

Handbal, Divizia A, CSU Oradea-CSM Unirea Slobozia 27-26 (13-13)

Una caldă, una rece în play-off

bonus: Regal handbalistic cu Junioarele 1, 3 și 4 ale CSM Unirea Slobozia

La un singur gol diferență au pierdut handbalistele CSM Unirea Slobozia a doua partidă din play-off-ul Diviziei A de handbal feminin, meci disputat în deplasare contra celor de la CSU Oradea. După ce în prima etapă a play-off-ului pentru promovarea în Liga Florilor CSM Unirea Slobozia a învins în deplasare pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu 29-26 (14-12), CSU Oradea a fost spulberată de CSJ Prahova Ploiești cu 39-16 (21-11). Așadar, pentru meciul din etapa 2 a play-off-ului, statisticile și premisele erau fa­vorabile Sloboziei, handbalistele antrenate de Ion Ivan plecând la Oradea cu gândul la o victorie sigură... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2025, 09:55 (4387 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Mai multe instituții și autorități vor fi comasate sau desființate!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă

«Mai multe instituții și autorități vor fi comasate sau desființate!»

Deputatul PSD Ștefan Țintă a ținut să aducă în discuție, printr-o ultimă comunicare, «reforma administrației publice». «Guvernul Ciolacu demarează cea mai amplă reducere a cheltuielilor de funcționare făcute vreodată de un Executiv: 1800 de posturi din aparatul central vor fi eliminate, iar mai multe instituții și autorități vor fi comasate sau desființate!» a precizat deputatul social-democrat Ștefan Țintă. «Această măsură marchează un pas decisiv către o administrație mai eficientă și mai responsabilă cu banii publici. În total, va fi o scă­dere masivă a posturilor cu 13,5%!» a încheiat parlamentarul PSD.

 

Fără a oferi prea multe amănunte punctuale, deputatul social-democrat Ștefan Țintă a adus în discuție subiectul «reforma administrației publice». În cele ce urmează, vom încerca să deslușim ceea ce, de fapt, intenționează să comaseze la nivel de instituții publice actualii guvernanți. Facem precizarea însă că aspectele menționate în rândurile următoare nu reprezintă variante definitive pentru comasarea instituțiilor deconcentrate.... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2025, 12:10 (15508 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

«Administratori provizorii» în fruntea firmelor Primăriei Slobozia

«Administratori provizorii» în fruntea firmelor Primăriei Slobozia

Tot mai multe surse admi­nistrative vorbesc despre o epurare în forță a tuturor directorilor aflați în fruntea firmelor Primăriei Slobozia. De la Serviciul Public de Transport Local Slobozia SRL și până la Servicii Publice SRL, toți șefii sunt la un pas de a fi înlocuiți din dorința actualei admi­nistrații a reședinței județului. Întreg procesul este supervizat de Adrian Mocioniu, administratorul public al Sloboziei. Acesta nu a confirmat, dar nici nu a infirmat zvonurile cu privire la aceste schimbări, precizând faptul că puterea de decizie o are Consiliul Local Slobozia. Ceea ce se cunoaște este faptul că toate cele 4 societăți vor avea «administratori... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2025, 07:55 (9150 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cantină socială pentru elevii din comuna Sudiți

Cantină socială pentru elevii din comuna Sudiți

Administrația locală a comunei Sudiți, alături de Asociația «Șoapta Florilor» a inaugurat prima cantină socială din co­munitate, destinată elevilor care merg la școală. Proiectul a beneficiat de fonduri din mediul privat, banii fiind acordați de către Cargill Agricultura SRL. Astfel, 120 de copii din Sudiți mănâncă zilnic o masă caldă.

 

Alternativă la Programul «Masa Sănătoasă» Cantina socială din Sudiți reprezintă o alternativă a Programului «Masa Sănătoasă», având în vedere faptul că administrația locală nu a beneficiat... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2025, 09:20 (3115 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Strada Fermei din Amara, dispută teritorială «tranșată» de actualii primari

Strada Fermei din Amara, dispută teritorială «tranșată» de actualii primari

Problemele unor localnici din Amara, cu case construite pe strada Fermei și terenuri aparținând Sloboziei, par a-și fi găsit rezolvarea în urma negocierii amiabile a actualelor conduceri din Primăriile Amara și Slobozia. Proaspăt instalați în funcții, primarul Amarei, Valentin Moraru și primarul munici­piului reședință de județ Slobozia, Alexandru Potor au bătut palma pentru ca suprafețele de teren pe care sunt construite case să «treacă» la Amara, strada Fermei fiind în întregime în structura orașului-stațiune.

 

«Clarificarea limitelor teritoriale administrative» dintre Slobozia și Amara...... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2025, 10:05 (10003 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laborator de Microbiologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Laborator de Microbiologie la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

bonus: Investiții private pentru compartimentul ATI-Neonatologie

Controlul infecțiilor asociate actului me­dical (n.red.: infecții nosocomiale) se va realiza de către Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu ajutorul unui laborator mo­dern de Microbiologie. Banii pentru achiziția echipamentelor sunt oferiți de către Uniunea Europeană în cadrul unui proiect de finanțare al unității medicale. «Facem demersuri pentru mo­dernizarea spitalului!» susține Liviu Patrichi, managerul celui mai mare spital din județul Ialomița.

 

Proiect în valoare de 4,5 milioane de lei Laboratorul de Microbiologie... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2025, 11:55 (4853 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Investiții ale ANIF pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații din Ialomița

Pentru anul în curs, Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare are pe agenda de lucru investiții în infrastructura de irigații a județului Ialomița. Este vorba despre 5 proiecte de anvergură care vor ajuta filiala teritorială a instituției să crească semnificativ capacitatea de irigare a terenurilor agricole din Ialomița. Toate aceste inițiative se află în acest moment în faza de proiectare, urmând să fie scoase la licitație pentru execuție.

 

Mai multe investiții în sistemul județean de irigații Cu o suprafață de peste 400 mii de hectare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2025, 08:05 (9501 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, NU mai este subprefect!

Ex-primarul comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, NU mai este subprefect!

În cadrul ședinței Guvernului României de joi, 27 februarie 2025, a fost adoptată Hotărârea de Guvern privind eliberarea ex-primarului comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, din funcția de subprefect al județului Ialomița. Stelică Gheorghe a fost numit în 4 decembrie 2024, poziția de subprefect devenind vacantă după ce Tonița Manea a fost «eliberată din funcție» în aceeași zi. Revenind, decizia de «eliberare din funcție» a ex-primarului comunei Ciulnița, Stelică Gheorghe, a fost aplicată în condițiile de reducere a numărului de posturi din sectorul public ca parte a unui pachet de măsuri pentru reducerea cheltuielilor bugetare, Ialomița... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2025, 16:15 (16487 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetele privind înșelăciunile prin internet, în vizorul polițiștilor ialomițeni

Anchetele privind înșelăciunile prin internet, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În cadrul unei conferințe de presă organizate la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, oficialii instituției au tras un semnal de alarmă cu privire la înșelăciunile comise cu ajutorul internetului sau platformelor digitale de comunicare, de tip «WhatsApp» sau «Telegram». În 2024, oamenii legii au înregistrat aproximativ 200 de dosare privind astfel de infracțiuni. Cifra este aproape dublă prin comparație cu cea analizată în anul 2023.

 

Poliția îi caută pe suspecți În ultima perioadă, infractorii... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2025, 12:10 (7087 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reforma administrativă a Ialomiței prin «fuziunea» de localități

Reforma administrativă a Ialomiței prin «fuziunea» de localități

Încă de acum 15 ani, când un proiect legislativ «para­șutat» prin Senat își propunea să restructureze din temelii organizarea administrativă, transformând orașele cu mai puțin de 10 mii de locuitori în comune, iar comunele cu mai puțin de 5 mii de locuitori în sate, se tot discută despre reorganizarea administrativă a României. În ultimele luni, despre acest subiect discuțiile sunt mai apăsate și, presați la rândul lor de problema reducerii cheltuielilor bugetare, guvernanții actuali amplifică tema. Astfel, revenim asupra subiectului reorganizării administrative dezbătut luna trecută de ziarul nostru, Camera Superioară a... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2025, 07:55 (20023 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Licitația pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» Slobozia are un câștigător!

Vești bune pentru suporterii echipei Unirea Slobozia. Licitația organizată de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia pentru reabilitarea Stadionului «1 Mai» și-a desemnat, în sfârșit, câștigătorul. În cel mai fericit scenariu, suprafața de joc va fi mo­dernizată până la finalul lunii iulie 2025. «Din fericire, licitația nu a mai fost contestată. Vom putea să ne apucăm de treabă!» a declarat Ilie Lemnaru, președintele CSM Unirea Slobozia.


Proiect de 8 milioane de lei Potrivit reprezentanților CSM Unirea Slobozia, câștigătoarea... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2025, 10:15 (14360 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

Primarul din Gura Ialomiței are «suspiciuni rezonabile» că se exploatează ilegal teren agricol

După cum cunoașteți, la Gura Ialomiței Alegerile Locale din 9 iunie 2024 au adus un nou primar, Alexandru Florea fiind exponent AUR. Alături de cel din Făcăeni și din alte 10 localități din țară, primarul Florea revoluționează administrația locală. Căci Alianța pentru Unirea Românilor sau AUR mai pe scurt a adus «Meritocrația care conduce România» și nenumărați membri cu cotizație plătită online la zi în 2025 (fix 26 în Ialomița, potrivit informațiilor oficiale). La Gura Ialomiței însă, primarul Alexandru Florea a deschis lupta pentru pământul strămoșesc, parte însă a războiului sfânt purtat deja de două mandate la Mihail Kogălniceanu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 15:20 (18388 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Duelul suferinzilor

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Poli Iași 0-0

Duelul suferinzilor

În partida de duminică, 23 februarie 2025, disputată în cadrul rundei 28 a SuperLigii, Unirea Slobozia a întâlnit «acasă» la Clinceni pe Poli Iași, o colegă de suferință din subsolul clasamentului. După cum era de așteptat, a fost un meci tern și anost, cu două echipe care se zbat să nu retrogradeze. Adrian Mihalcea, tehnicianul Sloboziei, a trimis un prim 11 format din Krell-Dorobanțu, Blazek, Antoche, Toma-Coadă, Perianu-Afalna, Lupu, Purece-Neagu, cei puțin peste 200 de spectatori prezenți în tribune înghețând la propriu încă din primele minute. Cen­tralul Sorin Vădana a fluierat începutul primei reprize, iar meciul a... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 13:55 (3667 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozencele au câștigat primul meci din play-off în deplasare

Handbal, Divizia A, ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe-CSM Unirea Slobozia 26-29 (12-14)

Slobozencele au câștigat primul meci din play-off în deplasare

Campionatul eșalonului secund de handbal feminin a programat sâmbătă, 22 februarie 2025, prima etapă a play-off-ului pentru promovarea în Liga Florilor. Astfel, partida dintre CSU Știința București și CSU Cluj-Napoca s-a terminat cu un neverosimil 29-30, după ce la pauză CSU Știința București conducea cu 17-15. De asemenea, într-un alt meci, CSM Galați a dispus de CSM Roman cu 32-30, la pauză fiind egalitate pe tabelă, 17-17. Într-o altă partidă, CSJ Prahova Ploiești a spulberat-o pe CSU Oradea cu 39-16 (21-11).
Revenind la întâlnirea dintre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe și CSM Unirea Slobozia, în deplasarea de la Sfântu Gheorghe... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 12:05 (7611 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Unirea» la tenis de masă, a IX-a ediție

«Cupa Unirea» la tenis de masă, a IX-a ediție

Duminică, 23 februarie a.c., Sala «Andreea Nica» din Slobozia a găzduit evenimentul «Cupa Unirea» la tenis de masă. Competiția, aflată la a IX-a ediție, este parte a Circuitului «AmaTur» și a reunit la start peste 200 de sportivi din toate colțurile țării, concurându-se în cadrul categoriilor valorice «Open-Elite» și «Avansați-Hobby». Organizatorii competiției, Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, alături de Gheorghe Vlase au oferit câștigătorilor pozițiilor 1-4 cupe și diplome.

... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2025, 09:40 (5678 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

În 2024

«Traficul de droguri», principala infracțiune investigată de DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița

Potrivit raportului de activitate al Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, pentru anul 2024, principalele cauze penale investigate de structura teritorială a instituției din județ, DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, au avut ca obiect infracțiunea de «trafic de droguri». Structura centrală a DIICOT arată însă că cei doi procurori anti-mafia de la Slobozia au reușit pe parcursul anului trecut să soluționeze doar jumătate din cele peste 300 de dosare pe care le-au avut în evidență.

 

DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița, la raport... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 12:20 (6143 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

Achiziție a Primăriei Slobozia

Dronă de aproximativ 30 mii de euro pentru Poliția Locală

În vreme ce alte priorități ale orașului sunt puse în așteptare de administrația locală a Sloboziei, municipa­litatea se pregătește să cheltuie aproximativ 30 mii de euro pentru o dronă care să-i ajute pe polițiștii locali în acti­vitățile de patrulare. Și nu vorbim despre un vis administrativ, de vreme ce primarul Alexandru Potor a vorbit despre această achiziție în buletinele de știri ale televiziunilor centrale. De altfel, puțini sunt cei care știu faptul că în oraș există peste 500 de camere video, montate pentru ca Slobozia să fie un oraș sigur. Eficiența sistemului a fost dovedită în toamna anului trecut când găștile de interlopi au provocat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2025, 07:55 (10993 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Proiect de 6 milioane de lei, prin Programul «Anghel Saligny», la Stelnica

Marți, 4 februarie 2025, Cseke Attila, ministrul Dezvoltării, a semnat 16 noi contracte de finanțare, prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», în valoare totală de 285,171milioane de lei. Proiectele vizează moder­nizarea infrastructurii rutiere, înființarea sau extinderea sistemelor de alimentare cu apă potabilă, a stațiilor de epurare, a rețelelor de canalizare menajeră și a sistemelor inteli­gente de distribuție a gazelor naturale. Ministrul Dezvoltării a subliniat că, până în prezent, prin Programul «Anghel Saligny» au fost semnate 4114 contracte de finanțare, în va­loare totală de 48,986 miliarde de lei. «... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2025, 15:05 (3034 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Istoria mașinii de cusut «Singer», la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Istoria mașinii de cusut «Singer», la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia

Simbol al Revoluției Industriale, dar și al liber­tății și emancipării femeilor din toată lumea, mașina de cusut «Singer» și-a găsit locul în cadrul unei expoziții inedite organizată de Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Preț de o lună, 50 de mașini de cusut din colecția tehnică a instituției sunt expuse vizitatorilor. Invenția ame­ricanului Isaac Merritt Singer a avut un impact major și asupra vieții sociale din Bărăganul interbelic. Dacă vreți să vă conectați cu trecutul tehnologic și să descoperiți o lume revoluționară, vizitați Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia!

 

Croitoria «Singer» din inima muzeului... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2025, 08:55 (4226 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Atenționare a Finanțelor

Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița reamintește contribuabililor, persoane fizice organizați ca întreprinderi individuale, întreprinderi familiale, persoane fizice autorizate, care ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:44
(17605 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei șoferi beți la volan depistați doar în 24 de ore!

În numai 24 de ore, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi băuți la vola. Astfel, miercuri, 8 septembrie a.c., în jurul orei 6.20, un echipaj de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:43
(15764 vizualizări - 0 comentarii)


1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie 2010 la Urziceni

1 Septembrie este începutul anului bisericesc. Dacă în anul trecut această sărbătoare a fost prăznuită la Urziceni în Catedrala orașului, anul acesta slujba s-a săvîrșit la biserica Volna- Adormirea Maicii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:40
(19659 vizualizări - 0 comentarii)


Tenisul MAI s-a încheiat

Etapa finală a Campionatului de Tenis de Cîmp, organizat de Ministerul Administrației și Internelor, și-a deschis porțile în cursul dimineții de marți, 7 septembrie, la orele 9,00, la Baza Sportivă Tenis ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:46
(19270 vizualizări - 0 comentarii)


Hoț la 11 ani!

O tînără de 24 ani, din Ograda, a reclamat Poliției din Țăndărei că persoane necunoscute i-au furat, în urmă cu aproximativ un sfert de oră, o bicicletă, pe care o lăsase nesupravegheată în spatele unui ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:43
(20698 vizualizări - 0 comentarii)


Infractoare încarcerată

În cursul zilei de luni, 6 septembrie, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Urziceni au identificat și reținut o femeie în de 36 de ani, din București, domiciliată fără forme legale în Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:40
(15753 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: infractor arestat


Slobozia: Hoț de găini prins în flagrant

Marți, 7 septembrie, prin 112, Poliția a fost sesizată de un cetățean despre faptul că a observat un bărbat care încearcă să fure păsări din curtea unei locuințe de pe Strada Orion, din Slobozia. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:38
(15690 vizualizări - 0 comentarii)


Pistol cu gaze cumpărat din Bulgaria și introdus ilegal în România

Marți, 7 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor care dețin arme ilegal. Cu ocazia acțiunii, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 18:37
(19235 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă în Danemarca

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 30 locuri de muncă în Danemarca, pentru ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2010, 13:10
(17311 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:35
(9741 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 19:18
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


Infracționalitate, cereale și școli, teme în ședința Colegiului Prefectural

Joi, 9 septembrie, în sala de ședințe a Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița se va desfășura ședința de lucru a Colegiului Prefectural Ialomița. Lucrările vor debuta cu ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:32
(19771 vizualizări - 0 comentarii)


Agricultorii încetează protestele

La începutul săptămînii, luni 6 septembrie, s-a desfășurat întîlnirea Comitetului de Criză, denumit strategic «Salvați Agricultura». Scopul întrunirii l-a constituit evaluarea situațiilor de protest înregistrate ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:31
(17392 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Pompierii ialomițeni în competiție sportivă

În perioada 8-10 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență al județului Argeș este gazda fazei naționale a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiție va ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2010, 16:28
(16471 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


Reținut pentru 24 de ore după ce, beat la volan, a omorît o femeie și a părăsit locul accidentului

Polițiștii ialomițeni au declanșat în după amiaza zilei de duminică, 5 septembrie a.c., ample operațiuni pentru identificarea în trafic a unui autoturism al cărui șofer, implicat într-un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:15
(20155 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permise sau conducînd mașini neînmatriculate

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 23.30, polițiști din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat și oprit în trafic un autoturism, la volanul căruia se afla un tînăr de 22 de ani din ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:13
(14799 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Miloșești

Joi, 9 septembrie 2010, ora 11.00, la Biblioteca Comunală din Miloșești se va inaugura oficial un nou serviciu de bibliotecă, în cadrul programului «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Să reamintim că programul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:07
(20649 vizualizări - 1 comentariu)


Bătrîn de 79 de ani, rănit în accident

Sîmbătă, 4 septembrie a.c., în jurul orei 20.00, Poliția a fost sesizată prin 112, de către un conducător auto, despre faptul că în timp ce se deplasa cu autoturismul pe Bulevardul Chimiei, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:05
(15270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Gîrbovi: A dat cu spatele și a intrat în stîlp

În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.30, pe DJ203 B, în comuna Gîrbovi, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Victima, în vîrstă de 28 de ani, șoferul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 15:03
(20214 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gîrbovi accident


Slobozia: Evenimente expoziționale

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează miercuri, 8 septembrie, un eveniment expozițional de marcă. Evenimentul se va desfășura începînd cu orele 14,00. Slobozenii interesați pot vizita Galeriile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:58
(20070 vizualizări - 0 comentarii)


Pădure în flăcări la Reviga, camion cu cosmetice mistuit de foc, accident la Gîrbovi

Două hectare de pădure au fost afectate de flăcări după ce o persoană a dat foc vegetației uscate din apropierea pomilor. Incendiul s-a produs în localitatea Reviga și a fost sesizat pompierilor vineri ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2010, 11:57
(22818 vizualizări - 0 comentarii)


UPDATE: Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Bărbații cercetați pentru ultraj, după ce, nemulțumiți că fratele lor urmează să fie sancționat contravențional, au lovit un polițist, au primit mandate de arestare preventivă În cursul ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2010, 16:50
(19118 vizualizări - 7 comentarii)


Autoturism furat din Germania, găsit la Slobozia

Joi, 2 septembrie a.c., în jurul orei 11.50, polițiștii au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, a fost identificat un ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:15
(18541 vizualizări - 0 comentarii)


Arestați pentru că au furat motorină din camionul unui turc

Doi tineri de 25, respectiv 28 de ani, ambii din Urziceni, au fost reținuți joi, 2 septembrie a.c., pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, fiind cercetați pentru furt calificat. Cei doi sînt suspectați ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:07
(22681 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul și comercializarea materialului lemnos, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., polițiștii Birourilor de Investigare a Fraudelor și Ordine Publică din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu reprezentanți ai Inspectoratului Teritorial de ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:02
(17868 vizualizări - 2 comentarii)


Vindea haine la magazinul de animale

În cursul zilei de joi, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 13.00-17.00, efective din cadrul Poliției Slobozia, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari, au organizat și executat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 15:00
(17074 vizualizări - 0 comentarii)


Falși inspectori de la Protecția Consumatorului

O nouă metodă de înșelat patronii slobozeni a fost testată la Slobozia. Polițiștii i-au prins pe făptuitori, cercetînd actual modul în care aceștia au reușit să-i înșele pe administratorii a două societăți ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:44
(1072828 vizualizări - 518 comentarii)

Taguri: Slobozia țeapă


Slobozia: Pieton accidentat pe trecere

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii au fost sesizați despre faptul că în Slobozia s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că, în ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:43
(19185 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Pistol fără documente, confiscat

În cursul zilei de miercuri, 1 septembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune, al cărui scop principal l-a constituit identificarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(20701 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit general prins de polițiști

Miercuri, 1 septembrie, polițiștii feteșteni au identificat și reținut un bărbat, de 34 de ani, din județul Vaslui, urmărit. Acesta se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Pe numele ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2010, 11:42
(18608 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești UG arestare


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...