Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hârtie

Sănătate de milioane

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hîrtie

Situația economico-financiară a spitalelor ialomițene contravine realității din interiorul unităților medicale. Astfel, în timp ce rapoartele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 3 ani, fondurile alocate spitalelor din județ au crescut, managerii instituțiilor  reclamă faptul că nu se descurcă cu banii. De exemplu, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești au conturile blocate din cauza arieratelor!

Scriptic, totul e roz
Casele Județene de Asigurări de Sănătate îmbracă forma unor unități bancare care... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 22:45 (7539 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Bronz pentru galben-albaștri

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid București 1-1

Bronz pentru galben-albaștri

Unirea Slobozia încheie pe locul 3, cel mai bun sezon din istoria sa. Final de gală pentru jucătorii lui Adrian Mihalcea care au întîlnit în ultima etapă disputată sîmbătă, 7 iunie 2014, cea mai titrată echipă din serie, Rapid București. În ciuda vremii frumoase, n-a mai fost nebunia de la jocul din octombrie. Circa 3000 de spectatori punîndu-i la socoteală și pe cei 500 de rapidiști, au luat loc în tribunele de pe «1Mai». Au avut ce vedea pentru că cele două garnituri au oferit un spectacol viu peste nivelul ligii secunde. Oaspeții iau inițiativa în startul jocului, iar în minutul 15 Dică scapă pe dreapta, îi pasează simplu lui Ciolacu, iar acesta, singur-singurel în careul slobozean, îl învinge... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 21:50 (8146 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, din nou la drum

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă se pregătește din nou de drum. De astă dată el își propune un tur montan de 1000 de kilomentri în 7 zile. Turul se vrea un preambul la o viitoare expediție pe bicicletă de 3000 de kilometri pe care intenționează să o întreprindă la începutul lunii iulie...

Antrenament montan pe Transfăgărășan Miercuri, 4 iunie 2014, la orele 8,45, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă va porni din nou la drum. Traseul pe care îl va urma trece prin Ploiești, Brașov, Făgăraș... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 20:20 (3843 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a terminat pe 2

Viitorul Axintele și-a îndeplinit in extremis obiectivul, terminînd campionatul pe locul 2, după o victorie oarecum surprinzătoare la Afumați coroborată cu semieșecul Ștefăneștiului la Călărași. Răduță-Cioceanu, Oprișan, Matei (Mihociu), Sava-Pavelescu, Frangu(Șelaru)-Dedu (Bogorodiță), Croitoru (Enciu), Luca-Ciochină au fost oamenii care au obținut victoria la limită a ialomițenilor. Viitorul a cîștigat cu 1-0, grație reușitei din penalty al lui Nicolae Ciochină (’48) în urma unui henț în careu al unui apărător ilfovean. Axintenii au avut două transversale, prin Croitoru și Pavelescu dar au și tremurat pentru cele 3 puncte după ce Luca (’70) și Șelaru (’90) au văzut cartonașul roșu. Chiar dacă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 18:10 (8486 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

La 2 ani de la constatarea ANI privind încălcarea legii... de către Ștefan Mușoiu, acesta continuă să ocupe funcția publică de vicepreședinte al Consiliului Județean. Mai mult decît atît, instituția ignoră decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție care l-a declarat vinovat «definitiv și irevocabil» pentru «conflict de interese».

Comunicatele nu iartă și nu mint În urmă cu două săptămîni, Independent anunța că vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost declarat de către Agenția Națională de Integritate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 15:05 (8927 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți, campioană

Meciul din ultima etapă a fost o simplă formalitate pentru liderul Unirea Fierbinți, care i-a spulberat pe cei de la CS Amara cu un usturător 10-2. Prin această victorie, Unirea a cumulat 74 de puncte, păstrîndu-se la două lungimi de Victoria Țăndărei și făcînd inutil succesul acestora la Căzănești, scor 6-4. Fierbințiul va merge la barajul pentru Liga a III-a unde, pe 21 iunie 2014, va întîlni la Călărași campiona județului Ilfov, Voința Snagov. Titlul de campioană obținut de cei din Fierbinți este, printre altele, și meritul unor fotbaliști aflați la apusul carierei dar cu mare experiență în primele două eșaloane, cum ar fi Bobariu sau Radu Cosma. La celălalt pol al clasamentului le găsim pe... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 12:15 (6366 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război total în PNL Ialomița

Cine seamănă vînt, culege furtună

Război total în PNL Ialomița

Aflat în cădere liberă după alegerile europarlamentare din 25 mai 2014, PNL Ialomița se află în acest moment în pragul unui război intern. Rătăcirea publică a lui Cezar Zamfir a fost taxată dur de către vicepreședintele PNL Ialomița, primarul de Urziceni, Constantin Sava. Miza acestui conflict o constituie subminarea poziției ocupate în acest moment de către Ioan Martin. Deși joacă cu demisia pe masă, acesta nu este dispus să renunțe la funcție fără luptă!

Politichie de diletanți
Orbit de teama pierderii funcției de viceprimar, Cezar Zamfir a mînjit, public, clanța PSD pe care a lins-o cu atîta aplecare timp de... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 11:20 (7132 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Drăguț, primul transfer

Unirea Slobozia a promovat în prima ligă iar conducerea caută întăriri în limita posibilităților. Prima achiziție este interul dreapta Ana Maria Drăguț, o jucătoare foarte apreciată de antrenorul Liviu Paraschiv. Născută pe 24 februarie 1990, Drăguț a mai evoluat la Brașov, Roman, Constanța și Brăila. Născută în Dărăbani, județul Botoșani, handbalista a fost o componentă de bază a loturilor de junioare și tineret. Pe postul ei, echipa noastră le mai are în lot pe Mihaela Stănciulescu și Carmen Veșcă. În aceste zile, conducerea slobozeană poartă discuții cu mai multe jucătoare, o parte dintre acestea urmînd să se concretizeze în transferuri. Reunirea lotului este prevăzută pentru 7 iulie 2014.... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 10:50 (5905 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Cununiile de aur ale orașului

Cununiile de aur ale orașului

În fiecare an, în cadrul Sărbătorilor Sloboziei, autoritățile locale omagiază cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Anul acesta, și-au serbat «cununia de aur» douăsprezece cupluri. Timp de o jumătate de veac, neștiute de nimeni, destinele lor s-au împletit cu destinul orașului. Iar joi, 29 mai 2014, preț de o clipă, ele au devenit publice...

Douăsprezece cununii, douăsprezece destine
Oficierea cununiilor este fixată pentru orele 15,00, în «Casa Căsătoriilor» de la parterul Primăriei Slobozia. Cuplurile stau cuminți, pe scaune, ascultînd predica oficială. Sînt dovada... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 09:50 (5641 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a IV-a ediție

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a IV-a ediție

Săbiile s-au încrucișat din nou la finele săptămînii trecute în Sala Sporturilor din Slobozia, unde s-a desfășurat a IV-a ediție a Memorialului «Nicolae Mihăilescu», turneu dedicat celui care, în 1972  punea bazele scrimei ialomițene. Competiția este una cu participare internațională, pe lîngă sabreri români din Slobozia, București, Iași sau Brașov, participînd și reprezentanți ai Bulgariei și Moldovei. Este un concurs care se adresează categoriei juniorilor, scrimeri cu vîrste de pînă la 20 de ani. S-au desfășurat dueluri la masculin și la feminin, atît la individual cît și pe echipe. La feminin s-a impus Loredana Dima, ialomițeanca înregimentată la Steaua, trecînd în finală de dinamovista... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 09:30 (6483 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A devenit istorie

Viceprimarul PNL Cezar Zamfir a fost demis!

Vineri, 6 iunie, la orele 14,00, Consiliul Local Slobozia a votat pentru demiterea din funcție a viceprimarului Cezar Zamfir. Hotărîrea a fost adoptată cu o majoritate de 11 voturi. Înlocuitorul lui Cezar Zamfir în funcția de viceprimar al muncipiului Slobozia va fi consilierul PP-DD Gabriel Mușat.

11 din 11 Vineri, 6 iunie 2014, la orele 14,00, cei 9 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, sprijiniți de cei 2 consilieri PP-DD, au votat pentru demiterea viceprimarului PNL Cezar Zamfir. Decizia, au susținut în plenul ședinței consilierii PSD, «a fost accelerată de atitudinea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2014, 16:15 (17914 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Meditații particulare achitate din fondurile Spitalului Slobozia

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Camera de Conturi Ialomița demonstrează «negru pe alb» faptul că ilegalitățile s-au inventat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. De la salariați fictivi plătiți din bani publici și școliți pe banii unității, toate s-au petrecut între 2011-2013 la Spitalul Slobozia. Unul dintre angajații pentru care unitatea a plătit bani grei pentru a merge la școală este chiar juristul Vasile Zamfir! Acesta a cheltuit 15365 de lei pentru cursuri de mediator și meditațiile necesare admiterii în magistratură.

Cursuri de «mediator» plătite din banii spitalului
Auditorii Camerei... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 16:40 (12787 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Descinderi în dimineața zilei de joi, 5 iunie 2014. Procurorii DIICOT au descins în patru locații, două din București și două din Slobozia, pentru a identifica tot atîția suspecți. În ceea ce le privește pe persoanele vizate de anchetatori, acestea se făceau vinovate de comiterea infracțiunii de trafic de droguri. Descinderile de la Slobozia ale procurorilor DIICOT s-au desfășurat în zona fostului Complex Comercial «Azur». Anchetatorii au vizat doi tineri din oraș care, alături de alți doi din București, reușiseră să creeze un grup infracțional organizat, a cărui activitate infracțională viza «traficul de droguri». Respectivii suspecți s-ar face vinovați de faptul că ar fi comercializat cantități... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 13:40 (8064 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Primar penal post-festum la Sudiți

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Ialomița este județul tuturor posibilităților. Facsimilul pe care vi-l prezentăm alăturat dovedește cu prisosință acest lucru. După cum puteți observa, contractul de arendă din imagine este semnat de două ori de către ex-primarul localității Sudiți, Emil Vlante. Prima dată în calitate de arendaș, reprezentant al propriei societăți agricole, iar a doua oară în calitate de primar.

Un elefant se legăna...
Ex-primarul Emil Vlante este cunoscut ca un cal breaz pentru pasiunea sa pentru terenuri agricole. Un facsimil sosit pe adresa redacției confirmă însă faptul că, pe perioada în... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:30 (10384 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

Școala Postliceală Sanitară Slobozia, după 24 de ani

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

În urmă cu o săptămînă, Școala Postliceală Sanitară Slobozia a sărbătorit absolvirea celei de-a opta generații de asistenți generaliști. 30 de viitoare cadre medicale, din anul 3B, au ținut să le mulțumească profesorilor și «dirigintei» Gabriela Dumitrescu, marcînd evenimentul printr-un moment special. Între profesori și absolvenți s-au schimbat impresii despre cei 3 ani de studiu ajunși la final, s-au înmînat diplome de onoare și s-au ciocnit cupe de șampanie.

24 de ani de învățămînt postliceal sanitar la Slobozia
Anul acesta Școala Postliceală Sanitară Slobozia împlinește 2... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:10 (10464 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Plăți ilegale de 1,6 milioane de lei la Spitalul Slobozia!

Camera de Conturi Ialomița confirmă

Plăți ilegale de 1,6 milioane de lei la Spitalul Slobozia!

Starea de ilegalitate constatată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a devenit deja  o obișnuință. Recent încheiatul control al Camerei de Conturi Ialomița a scos la iveală alte nereguli, diferite de cele ale Corpului de Control al Ministerului Sănătății. Este vorba despre cheltuirea în mod ilegal a sumei de 1,6 milioane de lei. Conducerea actuală a unității medicale a declarat pentru Independent, că «plățile în valoare de 1,6 milioane lei au iz penal»...

Fraudă cu banii spitalului
De la începutul anului și pînă în prezent, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 08:50 (7002 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Buget de 10,7 milioane de lei pentru școala ialomițeană

Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au dat recent publicității valoarea bugetului pe care unitatea l-a avut disponibil în anul școlar precedent. Potrivit estimărilor oficiale, conturile instituției au fost alimentate în 2013 cu suma de 10,7 milioane de lei. O mare parte dintre aceste fonduri au fost alocate susținerii elevilor defavorizați.

Bani pentru profesori și elevi Ca și în cazul altor instituții publice deconcentrate din Ialomița, Inspectoratul Școlar Județean a avut parte, în 2013, de un buget de criză. Oficialii din cadrul instituției au dat publicității... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 07:45 (5012 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sărbătorile Sloboziei, un bâlci de provincie

Sărbătorile Sloboziei, un bîlci de provincie

Cea de-a XIV-a ediție a Sărbătorilor Sloboziei a confirmat, indubitabil, o realitate greu de cosmetizat. Slobozia este doar un tîrg de provincie și, în pofida eforturilor organizatorilor, nu va reuși să depășească curînd acest statut. Aceasta este jumătatea goală a paharului. Cît despre jumătatea plină, anul acesta ea a fost umplută cu... apă de ploaie!
Evenimente multe, slobozeni puțini La prima vedere, Sărbătorile Sloboziei au reunit tot ce are mai bun orașul. De la spectacole de copii la evenimente sportive și de la evocări documentare la conferirea titlului de cetățean de onoare, nimic... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 18:15 (16730 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

Istoria se repetă la Bentu

Alți bani, aceeași problemă

Istoria se repetă la Bentu

De două săptămîni, digul din zona Bentu, aflat la kilometrul 34 al Brațului Borcea, a intrat din nou în atenția autorităților ialomițene. Construcția care protejează Balta Ialomiței de apele Dunării dă iar bătăi de cap oficialilor județeni. Reparat în urmă cu un an ca urmare a eroziunilor, digul se confruntă și de această dată cu aceeași problemă. Doar că acum porțiunea afectată de ape este mai extinsă, iar fondurile necesare pentru reparații sînt o idee mai mari. Șantierul de la Bentu, deschis în 2013, a «înghițit» 2 milioane de lei din fonduri guvernamentale, iar acum pentru plata unor lucrări similare cu cele din anul anterior ar mai fi nevoie de încă 1 milion. Și cum fără supraveghere de la... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 16:05 (3921 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

«3 din 6» pe traseul Bacău-Clinceni

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

«3 din 6» pe traseul Bacău-Clinceni

«Unirea Slobozia este o echipă care a învățat să joace fiecare meci cu gîndul la victorie. De aceea în cele 3 jocuri care ne-au mai rămas de disputat în acest sezon ne propunem să cîștigăm toate punctele!» ne declara antrenorul Adrian Mihalcea la finele partidei cu CSM Iași. 2 dintre anunțatele 3 confruntări s-au petrecut în săptămîna care tocmai s-a încheiat. Unirea a vrut victoria în amîndouă întîlnirile, dar s-a întîmplat doar într-una. Una peste alta, echipa noastră «nu are nicio șansă» de a termina mai jos de locul patru. Prin urmare, putem conchide că 2013-2014 a fost cel mai bun sezon din istoria fotbalului slobozean.

Moldova cucerită de Soare... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2014, 15:30 (6830 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Activități de informare la Tabăra Amara

Marți, 6 august a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat activități de informare a elevilor aflați în Tabăra Amara. În ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 21:05
(4070 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan cu un permis fals

Luni, 5 august a.c., polițiștii feteșteni au surprins în flagrant un bărbat, de 37 de ani, din Fetești, în timp ce conducea pe raza localității de domiciliu fără a deține permis de conducere. Șoferul a ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:55
(3383 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție emise de polițiștii ialomițeni

Marți, 6 august a.c., polițiștii alobozeni au emis două ordine de protecție provizorii pe numele a doi bărbați, de 29 și 30 de ani. În primul caz, polițiștii au întocmit un dosar penal pe numele bărbatului ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:50
(3584 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru depistarea transportatorilor neautorizați de persoane

În perioada 1-4 august a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au controlat 21291 autovehicule și 13 societăți comerciale în cadrul acțiunii pentru depistarea celor care efectuează transport neautorizat ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:45
(6397 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

În perioada 2-4 august a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 40 și 66 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autoturisme pe drumurile publice deși anterior consumaseră ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:40
(3585 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru un fals taximetrist


Sâmbătă, 3 august a.c., polițiștii rutieri au depistat pe raza municipiului Fetești un bărbat, de 54 de ani, în timp ce conducea un autoturism în regim «taxi» pe raza localității de domiciliu. La ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:35
(3533 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție provizoriu

Sâmbătă, 3 august a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii slobozeni au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Slobozia sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «violență în familie». În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:30
(3835 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Movilița

Duminică, 4 august a.c., în jurul orelor 16,30, pe raza localității Movilița s-a produs o coliziune între un autoturism și o autoutilitară. Pentru salvarea celor trei victime, un minor de 7 ani, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:25
(3317 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier pe DN2

Duminică, 4 august a.c., în jurul orelor 11,30, o coliziune s-a produs pe DN2 între un autoturism și un camion. Salvatorii de la Detașamentul Urziceni au intervenit pentru salvarea celor două victime, acestora ...[citește_toată_știrea]

6 August 2019, 20:20
(2498 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


4,83%, rata șomajului în Ialomița

La sfârșitul lunii iunie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4570  șomeri (din care 2064 femei), rata șomajului fiind de 4,83%, cu 0,69 ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:25
(3043 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină în apropiere de Platonești

Joi, 1 august a.c., în apropiere de localitatea Platonești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului, s ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:10
(2730 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Percheziții la persoane bănuite de «furt»

Joi, 1 august a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Coșereni au efectuat două percheziții domiciliare pe raza localității Alexeni, la persoane bănuite de comiterea infracțiunii de furt din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 20:05
(3449 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Confiscare de lemne

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Jilavele au depistat joi, 1 august a.c., pe raza localității Rădulești, un bărbat de 40 de ani, din județul Argeș, în timp ce transporta, cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 19:55
(2460 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 5-9 august a.c., orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2019, 19:50
(5736 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arestat pentru «contrabandă calificată»

Marți, 30 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2019, 19:15
(3282 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier soldat cu cinci victime

Ialomița: Accident rutier soldat cu cinci victime

Marți, 30 iulie, a.c.,în jurul orelor 10,30, un autoturism care se deplasa pe ruta Grivița-Amara a părăsit partea carosabilă. În urma evenimentului, cinci persoane au fost rănite, doi minori și trei adulți ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2019, 18:20
(4238 vizualizări - 0 comentarii)


Bomba cu ceas de la Vivani ticăie: Groapa de gunoi a Sloboziei a luat foc!

În noaptea de duminică spre luni, 28/29 iulie 2019, un incendiu a izbucnit la groapa de gunoi aparținând Vivani. Pompierii de la Detașamentul Slobozia au acționat timp de 4 ore pentru lichidarea focului ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2019, 20:05
(6960 vizualizări - 0 comentarii)


Tovărășia: A intrat cu căruța într-o bătrână de 81 de ani

Luni, 29 iulie a.c., în timp ce un bărbat, de 32 de ani, din localitatea Tovărășia se deplasa cu o căruță pe raza localității de domiciliu, ar fi pierdut controlul vehiculului și a acroșat un pieton, o ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2019, 19:20
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 6 focare de Pestă Porcină Africană

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, la data de 29.07.2019, pe raza județului Ialomița, sunt declarate 6 focare de Pestă Porcină Africană. Acestea au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2019, 18:15
(2730 vizualizări - 0 comentarii)


Firmă din Vlădeni, amendată de Poliția Economică

Marți, 23 iulie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au desfășurat o serie de activități de verificare a unor unități economice de pe raza județului Ialomița, privind comercializarea ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 18:30
(3452 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În primele 4 zile ale acțiunii «Truck&Bus», polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au oprit peste 180 de autovehicule pentru control și au aplicat 65 sancțiuni contravenționale pentru abaterile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 18:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3443 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2532 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4491 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3373 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4019 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...