Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga 3, Rapid Fetești

Liga a III-a, doar cu sprijin de la autorități

Rapid Fetești a terminat pe locul 11 în seria a doua din Liga a III-a, iar acest aspect urma să ducă echipa lui Marius Munteanu în «județeană». Însă creșterea numărului de echipe pe serie și multele retrageri au făcut ca FRF să decidă ca Feteștiul să fie și din toamnă pe harta Ligii a III-a. «Ne dorim să continuăm în acest eșalon dar, în actualele condiții financiare, ne este imposibil. Așteptăm o implicare mult mai consistentă din partea Primăriei, care sperăm să asigure 50-60% din cheltuielile necesare unui sezon. Totodată, sîntem în discuții cu doi investitori, discuții care sperăm să se concretizeze pînă la finele lunii iunie. Dacă acest lucru nu se va întîmpla, ne vom întoarce în fotbalul... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 11:20 (5507 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița e un parc auto second-hand

Ne plimbăm cu rable

Ialomița e un parc auto second-hand

Pe șoselele județului Ialomița circulă mai multe mașini second-hand, decît cele noi. Potrivit datelor statistice oferite de Direcția Regim Permise de Conducere și Înmatriculări Vehicule, în luna aprilie 2014, în Ialomița, au fost înmatriculate în total 162 de automobile. Mai bine de trei sferturi dintre acestea au fost achiziționate «la mîna a doua».

Mașinile second-hand au prețuri fără concurență
Într-un raport calitate-preț, ialomițenii au preferat în aprilie, din punct de vedere al automobilelor achiziționate, să se gîndească mai întîi la buzunar. Nici nu-i de mirare în condițiile... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 10:35 (6890 vizualizări - 6 comentarii)

Taguri: Ialomița rable

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Grivița și Platoneștiul așteaptă promovarea Fierbințiului

Sîmbătă, 21 iunie 2014, este ziua cea mare pentru Unirea Fierbinți. Echipa campioană a județului Ialomița se va duela pentru un loc în Liga a III-a cu Voința Snagov, formație care și-a impus supremația în județul Ilfov. În Liga a IV-a ialomițeană sînt două echipe care așteaptă cu mare interes confruntarea dintre Fierbinți și Snagov. Este vorba de Unirea Grivița și Viitorul Platonești, ocupantele locurilor 13, respectiv 15, la finalul stagiunii. În cazul unui succes al ialomițenilor, Grivița va rămîne în Liga a IV-a fără a mai trece prin emoțiile barajului. În schimb, Viitorul Platonești care, în momentul de față, este retrogradată în Liga a V-a ar mai avea o șansă de supraviețuire urmînd a disputa... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 09:15 (3795 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

De unde nu e, administrația județeană nu cere

OSPA, «cenușăreasa» deconcentratelor ialomițene

Prefectura Ialomița a dat publicității un raport cu privire la activitatea și problemele cu care se confruntă instituțiile deconcentrate din subordine. Potrivit documentului, cele mai multe lipsuri au fost constatate în cadrul Oficiului Județean de Studii Pedologice și Agrochimice Ialomița. Hîrtiile spun că OSPA este singura dintre instituții care și-a îndeplinit în 2013 sarcinile în proporție de doar 14%. În ciuda deficiențelor constatate, OSPA Ialomița a fost lăsată în voia sorții atît de Ministerul Agriculturii, cît și de reprezentații Prefecturii Ialomița. Ministerul de Resort i-a tăiat din fonduri, iar oficialii județeni au refuzat să vadă problemele instituției din simplul considerent că... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 08:30 (4980 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Bucureșteanul Victor Cioană a cîștigat «Cupa Ialomiței» la șah

Sîmbătă și duminică, 14-15 iunie 2014, s-a desfășurat, la Amara, ediția a V-a a «Cupei Ialomiței» la șah, competiție organizată de Direcția Județeană pentru Sport și adresată persoanelor cu deficiențe de vedere. Acțiunea a adunat la start 16 jucători din București, Ilfov, Călărași, Constanța și Ialomița. Din păcate, niciun ialomițean nu s-a clasat anul acesta pe podium. Cîștigătorul competiției este bucureșteanul Victor Cioană. Acesta l-a învins, printre alții, pe Alexandru Munteanu din Balotești, cel care ocupase prima poziție în 2013, iar anul acesta a trebuit să se mulțumească doar cu locul II. Podiumul a fost închis de un alt bucureștean, Vasile Ioniță.... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 07:05 (5482 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Voluntariatul ca mod de viață

Voluntariatul ca mod de viață

Deși legiferată oficial, activitatea de voluntariat nu face parte din  preocupările noastre. Pentru străini însă voluntariatul este un stil de viață. O demonstrează un grup de tinere din Spania care au renunțat la familie și prieteni și au venit la Slobozia, pentru a face voluntariat în singurul penitenciar din oraș. Fetele mărturisesc, fiecare cu povestea și visele ei, că această experiență le va schimba viața definitiv...

Povestea Estefaniei
Grupul voluntarelor din Spania este alcătuit din trei tinere, toate convinse că a fi voluntar este mai mult decît o experiență în... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 06:20 (6160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Afaceri» ilegale în familie

Rețea specializată în fapte de corupție, destructurată de procurorii ialomițeni

În urma unei anchete a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, un medic, un instructor auto, o angajată a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, precum și rude sau apropiați ai acestora sînt acuzați de fapte de corupție. Aceștia făceau parte dintr-o rețea infracțională prin intermediul căreia au fost eliberate documente medicale false necesare obținerii permiselor auto. Totodată, membri aceleiași rețele divulgau informații despre controalele pe care ITM Ialomița urma să le desfășoare la anumite societăți comerciale, primind în schimbul detaliilor sume de bani.

«Clinic sănătos» pentru 50 de lei... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 22:40 (19036 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

124 de «sclavi» în anul 2013

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

Potrivit unei statistici a Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în 2013, 124 de persoane au devenit victime ale traficului de ființe umane. Cele mai multe dintre acestea au fost transformate de infractori în «sclavi». Dornici de a scăpa de sărăcia lucie în care trăiau, oamenii au crezut în cuvintele celor care le-au promis condiții de muncă decente și salarii pe măsură. Acest miraj s-a spulberat în momentul în care, ajunse peste hotare, victimele traficanților au dat peste o realitate crudă. Oamenii au fost siliți să muncească în condiții inumane și chiar să-și vîndă trupul la colț de stradă. Acest fenomen, susțin reprezentanții organelor judiciare din județ, continuă... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 15:10 (7099 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

În Ialomița a scăzut numărul elevilor înscriși la examenul de maturitate

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

Fenomen mai puțin obișnuit în ceea ce privește numărul absolvenților de liceu care susțin Bacalaureatul în sesiunea
iunie-iulie 2014. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că anul acesta, în județ, la examenul de maturitate s-au înscris 1955 de elevi, atît din promoția de anul acesta, cît și din cele anterioare. Toate acestea în condițiile în care, la finele anului școlar 2013-2013, au terminat clasa a XII-a peste 2500 de elevi.

Elevii fug de Bacalaureat
Marți, 10 iunie 2014, absolvenții de liceu au susținut prima probă din sesiunea de vară... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 12:25 (10398 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele au devenit inamicul public numărul unu al ialomițenilor. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia declară că în ultimele săptămîni numărul persoanelor mușcate de acest parazit a crescut semnificativ. Pentru a ține căpușele la distanță, specialiștii ne recomandă spray-uri pe bază de «Repelent».

Bolile provocate de căpușe Medicii îi avertizează pe ialomițeni să evite pe cît posibil zonele unde și-ar putea face apariția căpușele. Mușcătura de căpușă poate fi periculoasă, întrucît acestea transmit o bacterie ce provoacă «Boala Lyme». Afecțiunea se manifestă diferit de la... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 10:20 (4660 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Mirajul fiscal denumit «insolvență» rezolvă doar pe sfert problema recuperării debitelor către bugetul de stat. Inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița explică faptul că această procedură este adoptată de firmele care refuză să-și plătească obligațiile fiscale. Așa se face că instituția are de recuperat de la această categorie de datornici 342 milioane de lei, la data de 30 aprilie 2014. Pierdut în negura timpului, istoricul acestor debite arată că, pînă în prezent, firmele aflate în stare de insolvență au reușit să achite către stat doar 2 milioane de lei. Mai mult, în lupta cu datornicii Fiscul a intentat 1945 de acțiuni în instanță!

... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2014, 14:45 (11080 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Dincolo de aspectele ce țin de lipsa investițiilor sau rezultatele la examenele naționale, învățămîntul ialomițean suferă din cauza depopulării școlilor. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, din școlile ialomițene au dispărut cîte 1000 de elevi. Pericolul desființării unităților de învățămînt, urmare a acestui fenomen, devine tot mai evident. Măsurile adoptate în acest sens de oficialii județeni pot fi numărate pe degete și nu schimbă cu nimic datele problemei.

Golurile din clase Fenomenul depopulării unităților de învățămînt din... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2014, 06:10 (6834 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hârtie

Sănătate de milioane

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hîrtie

Situația economico-financiară a spitalelor ialomițene contravine realității din interiorul unităților medicale. Astfel, în timp ce rapoartele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 3 ani, fondurile alocate spitalelor din județ au crescut, managerii instituțiilor  reclamă faptul că nu se descurcă cu banii. De exemplu, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești au conturile blocate din cauza arieratelor!

Scriptic, totul e roz
Casele Județene de Asigurări de Sănătate îmbracă forma unor unități bancare care... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 22:45 (7542 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz pentru galben-albaștri

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid București 1-1

Bronz pentru galben-albaștri

Unirea Slobozia încheie pe locul 3, cel mai bun sezon din istoria sa. Final de gală pentru jucătorii lui Adrian Mihalcea care au întîlnit în ultima etapă disputată sîmbătă, 7 iunie 2014, cea mai titrată echipă din serie, Rapid București. În ciuda vremii frumoase, n-a mai fost nebunia de la jocul din octombrie. Circa 3000 de spectatori punîndu-i la socoteală și pe cei 500 de rapidiști, au luat loc în tribunele de pe «1Mai». Au avut ce vedea pentru că cele două garnituri au oferit un spectacol viu peste nivelul ligii secunde. Oaspeții iau inițiativa în startul jocului, iar în minutul 15 Dică scapă pe dreapta, îi pasează simplu lui Ciolacu, iar acesta, singur-singurel în careul slobozean, îl învinge... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 21:50 (8150 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, din nou la drum

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă se pregătește din nou de drum. De astă dată el își propune un tur montan de 1000 de kilomentri în 7 zile. Turul se vrea un preambul la o viitoare expediție pe bicicletă de 3000 de kilometri pe care intenționează să o întreprindă la începutul lunii iulie...

Antrenament montan pe Transfăgărășan Miercuri, 4 iunie 2014, la orele 8,45, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă va porni din nou la drum. Traseul pe care îl va urma trece prin Ploiești, Brașov, Făgăraș... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 20:20 (3847 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a terminat pe 2

Viitorul Axintele și-a îndeplinit in extremis obiectivul, terminînd campionatul pe locul 2, după o victorie oarecum surprinzătoare la Afumați coroborată cu semieșecul Ștefăneștiului la Călărași. Răduță-Cioceanu, Oprișan, Matei (Mihociu), Sava-Pavelescu, Frangu(Șelaru)-Dedu (Bogorodiță), Croitoru (Enciu), Luca-Ciochină au fost oamenii care au obținut victoria la limită a ialomițenilor. Viitorul a cîștigat cu 1-0, grație reușitei din penalty al lui Nicolae Ciochină (’48) în urma unui henț în careu al unui apărător ilfovean. Axintenii au avut două transversale, prin Croitoru și Pavelescu dar au și tremurat pentru cele 3 puncte după ce Luca (’70) și Șelaru (’90) au văzut cartonașul roșu. Chiar dacă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 18:10 (8751 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

La 2 ani de la constatarea ANI privind încălcarea legii... de către Ștefan Mușoiu, acesta continuă să ocupe funcția publică de vicepreședinte al Consiliului Județean. Mai mult decît atît, instituția ignoră decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție care l-a declarat vinovat «definitiv și irevocabil» pentru «conflict de interese».

Comunicatele nu iartă și nu mint În urmă cu două săptămîni, Independent anunța că vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost declarat de către Agenția Națională de Integritate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 15:05 (8929 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți, campioană

Meciul din ultima etapă a fost o simplă formalitate pentru liderul Unirea Fierbinți, care i-a spulberat pe cei de la CS Amara cu un usturător 10-2. Prin această victorie, Unirea a cumulat 74 de puncte, păstrîndu-se la două lungimi de Victoria Țăndărei și făcînd inutil succesul acestora la Căzănești, scor 6-4. Fierbințiul va merge la barajul pentru Liga a III-a unde, pe 21 iunie 2014, va întîlni la Călărași campiona județului Ilfov, Voința Snagov. Titlul de campioană obținut de cei din Fierbinți este, printre altele, și meritul unor fotbaliști aflați la apusul carierei dar cu mare experiență în primele două eșaloane, cum ar fi Bobariu sau Radu Cosma. La celălalt pol al clasamentului le găsim pe... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 12:15 (6367 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Război total în PNL Ialomița

Cine seamănă vînt, culege furtună

Război total în PNL Ialomița

Aflat în cădere liberă după alegerile europarlamentare din 25 mai 2014, PNL Ialomița se află în acest moment în pragul unui război intern. Rătăcirea publică a lui Cezar Zamfir a fost taxată dur de către vicepreședintele PNL Ialomița, primarul de Urziceni, Constantin Sava. Miza acestui conflict o constituie subminarea poziției ocupate în acest moment de către Ioan Martin. Deși joacă cu demisia pe masă, acesta nu este dispus să renunțe la funcție fără luptă!

Politichie de diletanți
Orbit de teama pierderii funcției de viceprimar, Cezar Zamfir a mînjit, public, clanța PSD pe care a lins-o cu atîta aplecare timp de... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 11:20 (7133 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Drăguț, primul transfer

Unirea Slobozia a promovat în prima ligă iar conducerea caută întăriri în limita posibilităților. Prima achiziție este interul dreapta Ana Maria Drăguț, o jucătoare foarte apreciată de antrenorul Liviu Paraschiv. Născută pe 24 februarie 1990, Drăguț a mai evoluat la Brașov, Roman, Constanța și Brăila. Născută în Dărăbani, județul Botoșani, handbalista a fost o componentă de bază a loturilor de junioare și tineret. Pe postul ei, echipa noastră le mai are în lot pe Mihaela Stănciulescu și Carmen Veșcă. În aceste zile, conducerea slobozeană poartă discuții cu mai multe jucătoare, o parte dintre acestea urmînd să se concretizeze în transferuri. Reunirea lotului este prevăzută pentru 7 iulie 2014.... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 10:50 (6092 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5826 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7930 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15328 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13220 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12291 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12433 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...