Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Bucureșteanul Victor Cioană a cîștigat «Cupa Ialomiței» la șah

Sîmbătă și duminică, 14-15 iunie 2014, s-a desfășurat, la Amara, ediția a V-a a «Cupei Ialomiței» la șah, competiție organizată de Direcția Județeană pentru Sport și adresată persoanelor cu deficiențe de vedere. Acțiunea a adunat la start 16 jucători din București, Ilfov, Călărași, Constanța și Ialomița. Din păcate, niciun ialomițean nu s-a clasat anul acesta pe podium. Cîștigătorul competiției este bucureșteanul Victor Cioană. Acesta l-a învins, printre alții, pe Alexandru Munteanu din Balotești, cel care ocupase prima poziție în 2013, iar anul acesta a trebuit să se mulțumească doar cu locul II. Podiumul a fost închis de un alt bucureștean, Vasile Ioniță.... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 07:05 (5468 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Voluntariatul ca mod de viață

Voluntariatul ca mod de viață

Deși legiferată oficial, activitatea de voluntariat nu face parte din  preocupările noastre. Pentru străini însă voluntariatul este un stil de viață. O demonstrează un grup de tinere din Spania care au renunțat la familie și prieteni și au venit la Slobozia, pentru a face voluntariat în singurul penitenciar din oraș. Fetele mărturisesc, fiecare cu povestea și visele ei, că această experiență le va schimba viața definitiv...

Povestea Estefaniei
Grupul voluntarelor din Spania este alcătuit din trei tinere, toate convinse că a fi voluntar este mai mult decît o experiență în... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2014, 06:20 (6159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Afaceri» ilegale în familie

Rețea specializată în fapte de corupție, destructurată de procurorii ialomițeni

În urma unei anchete a procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, un medic, un instructor auto, o angajată a Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, precum și rude sau apropiați ai acestora sînt acuzați de fapte de corupție. Aceștia făceau parte dintr-o rețea infracțională prin intermediul căreia au fost eliberate documente medicale false necesare obținerii permiselor auto. Totodată, membri aceleiași rețele divulgau informații despre controalele pe care ITM Ialomița urma să le desfășoare la anumite societăți comerciale, primind în schimbul detaliilor sume de bani.

«Clinic sănătos» pentru 50 de lei... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 22:40 (19023 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

124 de «sclavi» în anul 2013

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

Potrivit unei statistici a Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în 2013, 124 de persoane au devenit victime ale traficului de ființe umane. Cele mai multe dintre acestea au fost transformate de infractori în «sclavi». Dornici de a scăpa de sărăcia lucie în care trăiau, oamenii au crezut în cuvintele celor care le-au promis condiții de muncă decente și salarii pe măsură. Acest miraj s-a spulberat în momentul în care, ajunse peste hotare, victimele traficanților au dat peste o realitate crudă. Oamenii au fost siliți să muncească în condiții inumane și chiar să-și vîndă trupul la colț de stradă. Acest fenomen, susțin reprezentanții organelor judiciare din județ, continuă... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 15:10 (7097 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

În Ialomița a scăzut numărul elevilor înscriși la examenul de maturitate

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

Fenomen mai puțin obișnuit în ceea ce privește numărul absolvenților de liceu care susțin Bacalaureatul în sesiunea
iunie-iulie 2014. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că anul acesta, în județ, la examenul de maturitate s-au înscris 1955 de elevi, atît din promoția de anul acesta, cît și din cele anterioare. Toate acestea în condițiile în care, la finele anului școlar 2013-2013, au terminat clasa a XII-a peste 2500 de elevi.

Elevii fug de Bacalaureat
Marți, 10 iunie 2014, absolvenții de liceu au susținut prima probă din sesiunea de vară... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 12:25 (10388 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele au devenit inamicul public numărul unu al ialomițenilor. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia declară că în ultimele săptămîni numărul persoanelor mușcate de acest parazit a crescut semnificativ. Pentru a ține căpușele la distanță, specialiștii ne recomandă spray-uri pe bază de «Repelent».

Bolile provocate de căpușe Medicii îi avertizează pe ialomițeni să evite pe cît posibil zonele unde și-ar putea face apariția căpușele. Mușcătura de căpușă poate fi periculoasă, întrucît acestea transmit o bacterie ce provoacă «Boala Lyme». Afecțiunea se manifestă diferit de la... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 10:20 (4657 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Mirajul fiscal denumit «insolvență» rezolvă doar pe sfert problema recuperării debitelor către bugetul de stat. Inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița explică faptul că această procedură este adoptată de firmele care refuză să-și plătească obligațiile fiscale. Așa se face că instituția are de recuperat de la această categorie de datornici 342 milioane de lei, la data de 30 aprilie 2014. Pierdut în negura timpului, istoricul acestor debite arată că, pînă în prezent, firmele aflate în stare de insolvență au reușit să achite către stat doar 2 milioane de lei. Mai mult, în lupta cu datornicii Fiscul a intentat 1945 de acțiuni în instanță!

... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2014, 14:45 (11036 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Dincolo de aspectele ce țin de lipsa investițiilor sau rezultatele la examenele naționale, învățămîntul ialomițean suferă din cauza depopulării școlilor. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, din școlile ialomițene au dispărut cîte 1000 de elevi. Pericolul desființării unităților de învățămînt, urmare a acestui fenomen, devine tot mai evident. Măsurile adoptate în acest sens de oficialii județeni pot fi numărate pe degete și nu schimbă cu nimic datele problemei.

Golurile din clase Fenomenul depopulării unităților de învățămînt din... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2014, 06:10 (6834 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hârtie

Sănătate de milioane

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hîrtie

Situația economico-financiară a spitalelor ialomițene contravine realității din interiorul unităților medicale. Astfel, în timp ce rapoartele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 3 ani, fondurile alocate spitalelor din județ au crescut, managerii instituțiilor  reclamă faptul că nu se descurcă cu banii. De exemplu, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești au conturile blocate din cauza arieratelor!

Scriptic, totul e roz
Casele Județene de Asigurări de Sănătate îmbracă forma unor unități bancare care... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 22:45 (7541 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz pentru galben-albaștri

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid București 1-1

Bronz pentru galben-albaștri

Unirea Slobozia încheie pe locul 3, cel mai bun sezon din istoria sa. Final de gală pentru jucătorii lui Adrian Mihalcea care au întîlnit în ultima etapă disputată sîmbătă, 7 iunie 2014, cea mai titrată echipă din serie, Rapid București. În ciuda vremii frumoase, n-a mai fost nebunia de la jocul din octombrie. Circa 3000 de spectatori punîndu-i la socoteală și pe cei 500 de rapidiști, au luat loc în tribunele de pe «1Mai». Au avut ce vedea pentru că cele două garnituri au oferit un spectacol viu peste nivelul ligii secunde. Oaspeții iau inițiativa în startul jocului, iar în minutul 15 Dică scapă pe dreapta, îi pasează simplu lui Ciolacu, iar acesta, singur-singurel în careul slobozean, îl învinge... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 21:50 (8149 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, din nou la drum

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă se pregătește din nou de drum. De astă dată el își propune un tur montan de 1000 de kilomentri în 7 zile. Turul se vrea un preambul la o viitoare expediție pe bicicletă de 3000 de kilometri pe care intenționează să o întreprindă la începutul lunii iulie...

Antrenament montan pe Transfăgărășan Miercuri, 4 iunie 2014, la orele 8,45, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă va porni din nou la drum. Traseul pe care îl va urma trece prin Ploiești, Brașov, Făgăraș... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 20:20 (3846 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a terminat pe 2

Viitorul Axintele și-a îndeplinit in extremis obiectivul, terminînd campionatul pe locul 2, după o victorie oarecum surprinzătoare la Afumați coroborată cu semieșecul Ștefăneștiului la Călărași. Răduță-Cioceanu, Oprișan, Matei (Mihociu), Sava-Pavelescu, Frangu(Șelaru)-Dedu (Bogorodiță), Croitoru (Enciu), Luca-Ciochină au fost oamenii care au obținut victoria la limită a ialomițenilor. Viitorul a cîștigat cu 1-0, grație reușitei din penalty al lui Nicolae Ciochină (’48) în urma unui henț în careu al unui apărător ilfovean. Axintenii au avut două transversale, prin Croitoru și Pavelescu dar au și tremurat pentru cele 3 puncte după ce Luca (’70) și Șelaru (’90) au văzut cartonașul roșu. Chiar dacă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 18:10 (8637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

La 2 ani de la constatarea ANI privind încălcarea legii... de către Ștefan Mușoiu, acesta continuă să ocupe funcția publică de vicepreședinte al Consiliului Județean. Mai mult decît atît, instituția ignoră decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție care l-a declarat vinovat «definitiv și irevocabil» pentru «conflict de interese».

Comunicatele nu iartă și nu mint În urmă cu două săptămîni, Independent anunța că vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost declarat de către Agenția Națională de Integritate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 15:05 (8929 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți, campioană

Meciul din ultima etapă a fost o simplă formalitate pentru liderul Unirea Fierbinți, care i-a spulberat pe cei de la CS Amara cu un usturător 10-2. Prin această victorie, Unirea a cumulat 74 de puncte, păstrîndu-se la două lungimi de Victoria Țăndărei și făcînd inutil succesul acestora la Căzănești, scor 6-4. Fierbințiul va merge la barajul pentru Liga a III-a unde, pe 21 iunie 2014, va întîlni la Călărași campiona județului Ilfov, Voința Snagov. Titlul de campioană obținut de cei din Fierbinți este, printre altele, și meritul unor fotbaliști aflați la apusul carierei dar cu mare experiență în primele două eșaloane, cum ar fi Bobariu sau Radu Cosma. La celălalt pol al clasamentului le găsim pe... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 12:15 (6366 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război total în PNL Ialomița

Cine seamănă vînt, culege furtună

Război total în PNL Ialomița

Aflat în cădere liberă după alegerile europarlamentare din 25 mai 2014, PNL Ialomița se află în acest moment în pragul unui război intern. Rătăcirea publică a lui Cezar Zamfir a fost taxată dur de către vicepreședintele PNL Ialomița, primarul de Urziceni, Constantin Sava. Miza acestui conflict o constituie subminarea poziției ocupate în acest moment de către Ioan Martin. Deși joacă cu demisia pe masă, acesta nu este dispus să renunțe la funcție fără luptă!

Politichie de diletanți
Orbit de teama pierderii funcției de viceprimar, Cezar Zamfir a mînjit, public, clanța PSD pe care a lins-o cu atîta aplecare timp de... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 11:20 (7133 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Drăguț, primul transfer

Unirea Slobozia a promovat în prima ligă iar conducerea caută întăriri în limita posibilităților. Prima achiziție este interul dreapta Ana Maria Drăguț, o jucătoare foarte apreciată de antrenorul Liviu Paraschiv. Născută pe 24 februarie 1990, Drăguț a mai evoluat la Brașov, Roman, Constanța și Brăila. Născută în Dărăbani, județul Botoșani, handbalista a fost o componentă de bază a loturilor de junioare și tineret. Pe postul ei, echipa noastră le mai are în lot pe Mihaela Stănciulescu și Carmen Veșcă. În aceste zile, conducerea slobozeană poartă discuții cu mai multe jucătoare, o parte dintre acestea urmînd să se concretizeze în transferuri. Reunirea lotului este prevăzută pentru 7 iulie 2014.... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 10:50 (6080 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Cununiile de aur ale orașului

Cununiile de aur ale orașului

În fiecare an, în cadrul Sărbătorilor Sloboziei, autoritățile locale omagiază cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Anul acesta, și-au serbat «cununia de aur» douăsprezece cupluri. Timp de o jumătate de veac, neștiute de nimeni, destinele lor s-au împletit cu destinul orașului. Iar joi, 29 mai 2014, preț de o clipă, ele au devenit publice...

Douăsprezece cununii, douăsprezece destine
Oficierea cununiilor este fixată pentru orele 15,00, în «Casa Căsătoriilor» de la parterul Primăriei Slobozia. Cuplurile stau cuminți, pe scaune, ascultînd predica oficială. Sînt dovada... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 09:50 (5660 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a IV-a ediție

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a IV-a ediție

Săbiile s-au încrucișat din nou la finele săptămînii trecute în Sala Sporturilor din Slobozia, unde s-a desfășurat a IV-a ediție a Memorialului «Nicolae Mihăilescu», turneu dedicat celui care, în 1972  punea bazele scrimei ialomițene. Competiția este una cu participare internațională, pe lîngă sabreri români din Slobozia, București, Iași sau Brașov, participînd și reprezentanți ai Bulgariei și Moldovei. Este un concurs care se adresează categoriei juniorilor, scrimeri cu vîrste de pînă la 20 de ani. S-au desfășurat dueluri la masculin și la feminin, atît la individual cît și pe echipe. La feminin s-a impus Loredana Dima, ialomițeanca înregimentată la Steaua, trecînd în finală de dinamovista... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 09:30 (6483 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A devenit istorie

Viceprimarul PNL Cezar Zamfir a fost demis!

Vineri, 6 iunie, la orele 14,00, Consiliul Local Slobozia a votat pentru demiterea din funcție a viceprimarului Cezar Zamfir. Hotărîrea a fost adoptată cu o majoritate de 11 voturi. Înlocuitorul lui Cezar Zamfir în funcția de viceprimar al muncipiului Slobozia va fi consilierul PP-DD Gabriel Mușat.

11 din 11 Vineri, 6 iunie 2014, la orele 14,00, cei 9 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, sprijiniți de cei 2 consilieri PP-DD, au votat pentru demiterea viceprimarului PNL Cezar Zamfir. Decizia, au susținut în plenul ședinței consilierii PSD, «a fost accelerată de atitudinea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2014, 16:15 (17926 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Meditații particulare achitate din fondurile Spitalului Slobozia

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Camera de Conturi Ialomița demonstrează «negru pe alb» faptul că ilegalitățile s-au inventat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. De la salariați fictivi plătiți din bani publici și școliți pe banii unității, toate s-au petrecut între 2011-2013 la Spitalul Slobozia. Unul dintre angajații pentru care unitatea a plătit bani grei pentru a merge la școală este chiar juristul Vasile Zamfir! Acesta a cheltuit 15365 de lei pentru cursuri de mediator și meditațiile necesare admiterii în magistratură.

Cursuri de «mediator» plătite din banii spitalului
Auditorii Camerei... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 16:40 (12788 vizualizări - 14 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
333 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Reviga: Țigări și obiecte pirotehnice, descoperite la percheziție

Duminică, 6 iunie, în urma unei percheziții la domiciliul unui tînăr, de 21 de ani, din localitatea Reviga, au fost identificate mai multe bunuri deținute fără respectarea prevederilor legale. La domiciliul ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:57
(22488 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși în flagrant

În cursul zilei de duminică, 6 iunie, polițiștii din Movilița au surprins în flagrant doi tineri de 21, respectiv 23 de ani și un bărbat, de 41 de ani, toții din localitatea Sinești, în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:56
(28879 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


Intervenții ale pompierilor

Vineri, 4 iunie, la ora 16,00, pompierii din Urziceni au intervenit pe raza comunei Manasia pentru curățarea carosabilului în urma deversării accidentale dintr-un camion a unei părți din încărcătura cu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:44
(26324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni

Un tulcean, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști, pe DN3B, la volanul unui autovehicul ce tracta o remorcă neînmatriculată. • Pe strada Arcului din Urziceni a fost depistat un bărbat, de 48 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:37
(27752 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au rămas fără permis pentru nerespectarea culorii roșie a semaforului

Patru intersecții semaforizate din Slobozia au vizat polițiștii de la Serviciul Rutier în cursul zilei de vineri, 4 iunie a.c. Așadar, au fost vizate modul de respectare a culorii roșie a semaforului electric ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:36
(26032 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni de amploare ale polițiștilor și jandarmilor

Vineri, 4 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au derulat o acțiune de amploare la nivelul județului, vizîndu-se atît zone urbane cît și rurale. Astfel, tîrziu în noapte, acțiunea desfășurîndu ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:34
(26036 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Joi, 3 iunie, în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Compartimentul Trafic și Furturi Auto au acționat împreună cu lucrători din cadrul Registrul Auto Român ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:52
(22522 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Adolescente, suspectate de furtul unor perechi de pantaloni din magazin

În cursul după-amiezii zilei de joi, 3 iunie, în jurul orelor 17,00, Poliția Slobozia a fost sesizată de către o femeie, administrator la o firmă din municipiu, despre faptul că a surprins două tinere în ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:50
(27236 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un biciclist, victimă a unui accident rutier

În cursul zilei de joi, 3 iunie, în jurul orei 11,30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ201B, în localitatea Sălcioara, s-a produs un accident de circulație. Urmarea a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:47
(28637 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Hoți prinși

Polițiștii feteșteni au reușit identificarea suspecților privind furtul unui DVD și al unei butelii de gaz, aflat în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Fapta a fost sesizată polițiștilor din cadrul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:46
(29685 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni hoți


Țăndărei: Acțiune a Poliției

Joi, 3 iunie, polițiștii din Țăndărei au acționat pe raza localității în intervalul orar 14,00-16,00, pentru prevenirea faptelor comise cu violență, a evenimentelor rutiere și pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:43
(25965 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Pistol cu bile, deținut ilegal

În cursul zilei de joi, 3 iunie, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii producerii evenimentelor ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:42
(26334 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de un cetățean cu spirit civic în timp ce sustrăgea țevi metalice

Joi, 3 iunie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de către un bărbat, de 42 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un bărbat ce sustrăgea mai multe țevi metalice dintr-o curte împrejmuită ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:39
(28782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Înșelăciune cu loz în plic

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea a două persoane care în cursul zilei de miercuri, 2 iunie, au înșelat un ialomițean cu o sumă importantă de bani. Partea vătămată, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:13
(33177 vizualizări - 2 comentarii)


Fals și uz de fals la Primăria Adîncata

Înșelăciune, fals intelectual și uz de fals, acestea sînt infracțiunile pentru săvîrșirea cărora au fost învinuite cinci persoane din comuna Adîncata, una dintre ele avînd calitatea de funcționar în cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:11
(25645 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru disciplina în traficul rutier

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de controale în trafic, în zona municipiului Urziceni. În cadrul acțiunii, au fost controlate peste 90 de autovehicule, din care 12 înmatriculate în alte state ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:10
(14688 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni urmăriți penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, reprezentant al unui agent economic din localitate, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:09
(30787 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 14 persoane legitimate de polițiști

Cu ocazia activităților desfășurate de polițiștii ialomițeni pentru asigurarea măsurilor de ordine și siguranță publică la unitățile de învățămînt din județ unde se desfășoară examenul de bacalaureat, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:08
(25193 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Decizia de suspendare a plăților complementare în sprijinul agriculturii subminează economia națională

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR ia notă, cu îngrijorare și preocupare, de intențiile Guvernului, prin Ministerul de Finanțe, de a suspenda plățile complementare -CNDP, acordate ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 16:28
(22793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR


Anunț

Service angajează electrician auto. Telefon 0728/909.653. ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 15:49
(18159 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 11 autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

Marți, 1 iunie, polițiștii Biroului Rutier au depistat alte 11 autovehicule ce prezentau defecțiuni tehnice în timp ce se deplasau pe drumurile publice. Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:21
(28148 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: La volan fără permis

În cursul zilei de marți, 1 iunie, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni, au procedat la efectuarea semnalului regulamentar de oprire a conducătorului unui autoturism, înmatriculat în județul Buzău ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:20
(22655 vizualizări - 0 comentarii)


Protoieria Urziceni: «Zâmbet de copil»

Protoieria Urziceni: «Zîmbet de copil»

Cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, Protoieria Urziceni a organizat un spectacol, aflat la a II-a ediție, «Zîmbet de copil». Evenimentul dedicat celor mici s-a desfășurat la sala de festivități ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 17:21
(26914 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al tânărului dispărut în urmă cu trei zile în apele râului Ialomița, găsit

Trupul neînsuflețit al tînărului dispărut în urmă cu trei zile în apele rîului Ialomița, găsit

Un pescar aflat marți, 1 iunie, în jurul orei 18.00, în zona satului Orezu din comuna Ciochina, a observat cadavrul agățat în resturi vegetale la suprafața apei și a apelat numărul unic de urgență 112. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:34
(29998 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Marți, 1 iunie, începînd de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise» pentru copii. Jandarmii au prezentat ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:22
(21744 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:42
(15626 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:26
(16367 vizualizări - 0 comentarii)


Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

La finele săptămînii curente, vineri și sîmbătă, respectiv 4 și 5 iunie, la orele 17,00, Ancu Dincă, fizician, inventator și laureat a numeroase premii și distincții conferite de juriile marilor Saloane ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:44
(27055 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Marți, 1 iunie, s-a produs un accident rutier în comuna Dridu. Potrivit investigațiilor polițiștilor, accidentul s-a produs pe fondul neadaptării vitezei într-o succesiune de curbe de către conducătorul ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:42
(29598 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu TIR accident


Țăndărei: Biciclist accidentat mortal

Luni, 31 mai, pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană și-a pierdut viața. Evenimentul s-a produs în jurul prînzului, pe DN2A, la intersecția cu DJ212. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:41
(28827 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...