Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Sala de gimnastică de la Țăndărei are iz penal

Moștenirea liberală naște monștri

Sala de gimnastică de la Țăndărei are iz penal

După aproape 7 ani, investiția în realizarea unei săli de gimnastică noi pentru Școala Nr. 1 Țăndărei atrage atenția opiniei publice din urbe. Un control administrativ desfășurat zilele acestea la nivelul autorităților locale ar putea identifica probleme grave în cheltuirea fondurilor publice pentru acest obiectiv. Directorul școlii, Steluța Mitrea, refuză să comenteze situația. Primarul orașului Țăndărei, Cristian Roman se abține, dar susține că «administrația poate asigura finalizarea investiției, fără preluarea datoriilor restante...».

Istoria sălii de gimnastică
Sala de gimnastică... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 19:15 (9049 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

50 de școli din Ialomița, în prag de comasare

50 de școli din Ialomița, în prag de comasare

Învățămîntul ialomițean se reorganizează din temelii. 50 de școli din județ fără personalitate juridică sînt la un pas de a fi comasate. Dacă această măsură va fi transpusă în practică, școli precum cele din Sărățeni, Drăgoești, Movilița sau Buești vor deveni secții exterioare ale unor școli mai mari. Soluția, spun oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, ar fi ca fiecare din respectivele unități să-și angajeze un contabil. Inițiativa implică însă costuri suplimentare pe care oficialii administrațiilor locale nu și le pot asuma. «Nu avem bani să plătim contabil!» declară Eugen Tocileanu, primarul comunei Sărățeni.

Plan de reorganizare școlară... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 15:15 (9262 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

CAMPIOANE INVINCIBILE

CSM Unirea Slobozia-CSU Știința București 21–18 (13–6)

CAMPIOANE INVINCIBILE

6  ani de existență are echipa de handbal a CSM Unirea Slobozia, iar în acest timp s-au petrecut urcușuri și coborîșuri. 51 de handbaliste au îmbrăcat în această perioadă tricoul echipei noastre, doar 4 dintre ele activînd în toți cei 6 ani pentru Unirea: Andreea Nica, Andreea Tîlvăru, Irina Simion și Jeni Drăgan. 4 antrenori au stat pe banca Sloboziei: Marian Simion în două mandate, Gheorghe Neagu, Lucian Ghiulai și, de aproape 2 ani, Liviu Paraschiv. Aceasta este foarte pe scurt istoria handbalului slobozean în eșalonul secund, versiunea modernă. Al șaptelea an de existență va fi petrecut în Liga Națională, acolo unde fetele noastre obținuseră de mult biletele pentru participare. Slobozia... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 13:40 (6962 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Dan, detectiv particular de provincie

Dan, detectiv particular de provincie

În mai puțin de o lună, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița va organiza un concurs pentru obținerea atestatului de detectiv particular. În Ialomița însă, meseria există de cîțiva ani. Deși se numără pe degete, iar contractele sînt rare, detectivii particulari locali nu par să aibă nevoie de mediatizare. Dan face meseria asta de 4 ani și nu a acceptat nici în ruptul capului să fie fotografiat. Dar, susține el, dacă cineva are nevoie cu adevărat de el, îl poate găsi. Noi am reușit după un car de intervenții și doar după ce am jurat pe roșu că nu vom face înregistrări audio-video!

Examenul de detectiv costă 140 de lei... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 11:40 (12939 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ion Nica, îndepărtat de la CSM după îndeplinirea obiectivului

«Probabil am supărat prin realizarea promovării!»

Surpriză de proporții la două zile după meciul cu Știința: Ion Nica, șeful Secției de Handbal a Unirii Slobozia, a fost îndepărtat din funcția pe care o ocupa sugerându-i-se că ar fi mai bine să iasă la pensie. Discuția de mai jos a avut loc luni seara, la cîteva ore după producerea acestui eveniment.
-Domnule Nica v-am sunat pentru o scurtă discuție despre situația jucătoarelor aflate la final de contract...
-Nu mai sînt în măsură să vă răspund la aceste întrebări pentru că de astăzi nu mai ocup funcția de șef al Secției de Handbal. Domnul primar mi-a spus că ar fi timpul să mă pensionez, deși eu simt că mai pot lucra multă vreme în sport, cu rezultate... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 10:20 (7340 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom investi în Țăndărei peste 5,4 milioane de lei în anul 2014!»

Primarul Cristian Roman

«Vom investi în Țăndărei peste 5,4 milioane de lei în anul 2014!»

Investiția în sala de gimnastică a Școlii nr. 1 Țăndărei nu este singura aflată pe agenda de lucru a administrației locale. Potrivit informațiilor oficiale, pentru acest an, Consiliul Local a aprobat investiții în valoare de peste 5,4 milioane de lei. Suma reprezintă cam o treime din valoarea totală a bugetului estimat pentru anul 2014 și este cea mai mare din ultimii 6 ani. Primarul Cristian Roman susține că acest buget de investiții reflectă atît consensul din plenul Consiliului Local, cît și determinarea administrației locale de a ridica nivelul de trai al populației.

Reabilitarea străzilor va costa 3,4 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 09:30 (6937 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Ploaie de goluri

Fotbal, Liga a II-a, ACS Berceni-Unirea Slobozia 1-4

Ploaie de goluri

Sîmbătă, 17 mai 2014, a fost o zi excelentă pentru echipa lui Adrian Mihalcea. Trecuseră 4 etape de cînd revelația seriei estice din liga secundă nu mai cunoscuse gustul victoriei, iar Berceniul părea terenul propice pentru că, și în sezonul regulat, Unirea luase toate punctele de acolo. Supărat că în Giulești a scăpat victoria printre degete, Mihalcea i-a trimis în teren încă din primul minut pe Relu Oprea în poartă și pe Cătălin Hristian în centrul ofensivei. Gazdele dau tonul ocaziilor, dar bara lui Alexandru Stan (’10) este doar un foc de paie. Slobozenii împing jocul către poarta lui Meilă, însuși portarul ilfovean fiind cheia deschiderii scorului. Toma execută o lovitură liberă de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 09:15 (7535 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Încă trei etape de foc

Unirea Fierbinți și Victoria Țăndărei continuă lupta la distanță pentru supremația în Liga a IV-a. Cele două trupe și-au confirmat în etapa de sîmbătă, 17 mai 2014, superioritatea în fața celorlalte competitoare. Deplasare grea pentru liderul Unirea Fierbinți la Recolta Ghe. Lazăr, dar totul s-a terminat cu bine pentru oaspeți, aceștia cîștigînd cu 4-2. De un meci greu a avut parte și Țăndăreiul, dar pe teren propriu, cu echipa omonimă de la Munteni Buzău. A cîștigat Victoria, gazdă care se menține în plasa liderului. După această etapă s-a conturat în mare parte și numele primei retrogradate. Este vorba despre Unirea Sărățeni, care nu a reușit să surprindă în deplasarea de la Viticola și a pierdut... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2014, 08:05 (5956 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gelozia i-a luat mințile și și-a ucis soția

Crimă pasională la Gîrbovi

Gelozia i-a luat mințile și și-a ucis soția

Comunitatea din Gîrbovi a fost zguduită la sfîrșitul săptămînii trecute de o mare nenorocire. Orbit de gelozie, un localnic și-a omorît soția în bătaie. Omul a folosit un corp contondent și a lovit-o pe femeie pînă cînd aceasta a rămas fără suflare. Tragedia s-a petrecut după miezul nopții de 8/9 mai 2014. Surse din anchetă susțin faptul că victima soțului gelos era deseori bătută de către agresor. Omul a fost arestat pentru 29 de zile de judecătorii Tribunalului Ialomița. Este a doua infracțiune de omor petrecută în Ialomița de la începutul anului și pînă în prezent.

Gelozia naște monștri... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 10:15 (5798 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Mărturii din blocul groazei

Slobozia: Mărturii din blocul groazei

Locatarii blocului G8 din Slobozia se tem pentru siguranța lor. La două săptămîni de la explozia care a afectat 14 locuințe și a luat viața unei persoane, oamenii încearcă să afle ce anume a produs deflagrația. Autoritățile susțin că totul s-a petrecut din cauza unei butelii nesupravegheate, în timp ce locatarii dau vina pe rețeaua de gaze la care este racordat imobilul. «Am simțit în dimineața aceea miros de gaz pe scară. Ne e frică să mai stăm în case. Vom sări cu toții în aer!» spune îngrozită Ileana Spînu, o locatară din bloc. În acest caz au intervenit și procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, care au deschis o anchetă.

«Ne e frică să mai stăm în case!»... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 09:05 (6243 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii sancționați de Poliție refuză să-și plătească amenzile

Ialomițenii sancționați de Poliție refuză să-și plătească amenzile

Din ianuarie și pînă aprilie 2014, polițiștii structurilor operative din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au aplicat un număr total de 26286 de amenzi contravenționale, al căror cuantum este 4 milioane de lei. Potrivit statisticilor oferite de reprezentanții primăriilor din Ialomița, gradul de încasare a sumelor provenite din sancțiuni a fost în intervalul de timp amintit mai sus  sub 10%. Această situație se repetă în fiecare an, pînă cînd toate sancțiunile ajung să se prescrie, iar la bugetul statului ajung sume infime...

Amenzi record în 2013 Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 08:15 (9183 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Elevii de aur ai școlii ialomițene

Elevii de aur ai școlii ialomițene

Pe lîngă sutele de elevi ialomițeni care privesc școala cu indiferență, există și elevi care reușesc să facă performanță în Educație. Potrivit unui raport al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, 41 de elevi ialomițeni au reușit să obțină premii consistente la etapele naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare organizate în această perioadă.

Elevii cu care ne mîndrim
La competițiile școlare naționale au reușit să obțină performanțe 20 de elevi de gimnaziu și 21 de elevi de liceu. Cele mai multe rezultate pe care elevii ialomițeni au reușit să le obțină la olimpiadele... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2014, 07:05 (7794 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stânga»

Grevă electorală

Sindicatul liber AMONIL pichetează «stînga»

Cu voie de la Ioan Niculae, salariații AMONIL s-au decis să picheteze sediile instituțiilor publice locale, precum și pe cel al partidului unic PSD. Acțiunea se va desfășura pe tot parcursul acestei săptămîni, timp de o oră și jumătate în fiecare zi.

Revendicări de sezon Conform unui comunicat de presă remis redacției, Sindicatul Liber AMONIL a decis să protesteze pe tot parcursul acestei săptămîni în fața sediilor instituțiilor publice din județ. Acțiunea a fost declanșată luni, în fața sediului SC Chemgas și va continua în zilele următoare în fața sediului județean al PSD «partid... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2014, 07:10 (53337 vizualizări - 97 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Dumitru Cristudor a fost condamnat la 3 ani de închisoare!

Pedeapsă cu executare pentru fostul șef al DNA Slobozia

EXCLUSIV: Dumitru Cristudor a fost condamnat la 3 ani de închisoare!

Luni, 12 mai 2014, judecătorii Înaltei Curți de Casație și Justiție l-au condamnat pe fostul procuror șef al DNA Slobozia, Dumitru Cristudor, la pedeapsa de 3 ani închisoare cu executare și interzicerea unor drepturi pentru o perioadă de un an. Decizia magistraților nu este definitivă ea putînd fi atacată cu recurs...

Filmul unei anchete Scandalul public iscat de dosarul penal în care Dumitru Cristudor a fost cercetat de DNA-Structura Centrală a izbucnit în vara anului trecut. Anchetatorii de la București au reținut în sarcina acestuia infracțiunile de «luare de mită» și «favorizarea... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 17:30 (10189 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Și-a omorît tatăl lovindu-l cu sabia

Un tînăr din Țăndărei a fost reținut pentru 24 de ore la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de «lovituri cauzatoare de moarte». Tragicul eveniment s-a petrecut la jumătatea lunii aprilie a acestui an, însă procurorii au desfășurat activități complexe pentru a-l găsi pe adevăratul făptaș. El a fost identificat în persoana lui Florinel Milotin. Tînărul este acuzat că și-a lovit tatăl cu o sabie în zona gîtului, iar în urma corecției aplicate bărbatul a căzut, s-a lovit de sol și a murit. Incidentul s-a petrecut pe fondul unei dispute iscate între agresor și unul dintre frații săi. Tatăl a încercat să intervină pentru a aplana... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 16:45 (7947 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 percheziții domiciliare în Ialomița și București

Infractori periculoși, anchetați de procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

Anchetatorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au reușit să probeze activitatea infracțională și să conducă la audieri trei bărbați din Borănești și Bărcănești. La sfîrșitul săptămînii trecute, suspecții au provocat un scandal în urma căreia au rănit trei persoane. Una dintre victime a fost transportată la Spitalul Floreasca din București, mai mult moartă decît vie...
Distracție scăldată în sînge Incidentul s-a petrecut în noaptea de 10/11 mai a.c. într-un local de pe raza comunei Coșereni. Suspecții, pe numele lor Jianu Constantin, Sorin Constantin și Bebe Elvis Constantin... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 16:30 (8279 vizualizări - 4 comentarii)

ANCHETĂ

Fermele fictive de vaci din Ialomița au încasat ilegal subvenții europene

Ancheta Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor a confirmat oficial

Fermele fictive de vaci din Ialomița au încasat ilegal subvenții europene

În luna noiembrie a anului trecut, Independent dezvăluia existența unor ferme fictive de vaci în Ialomița, societăți care au încasat ilegal subvenții europene timp de 3 ani, fără ca autoritățile județene să sesizeze această ilegalitate. În luna februarie a acestui an, ca urmare «a dispoziției conducerii Autorității Naționale Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (...), o echipă din cadrul Direcției Generale de Control Oficial a realizat o verificare la nivelul DSVSA Ialomița pentru clarificarea unor aspecte legate de existența și funcționarea unor exploatații pentru care s-au solicitat subvenții APIA și/sau pentru care s-au înregistrat sesizări de fraudă sau cercetări derulate de... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2014, 08:25 (44454 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Linia de apărare împotriva inundațiilor, o bombă cu ceas

Ialomița: Linia de apărare împotriva inundațiilor, o bombă cu ceas

Zona Urziceni-Adîncata reprezintă punctul nevralgic al inundațiilor din județul nostru. De fiecare dată cînd rîurile Ialomița și Prahova înregistrează debite crescute, riscurile ca apele să se reverse peste locuințe, terenuri agricole și drumuri sînt extrem de ridicate. Veche de aproape 40 de ani, linia de apărare din această zonă se subțiază la fiecare viitură. Autoritățile încearcă de aproape 8 ani să consolideze digurile de protecție, însă demersurile administrative se blochează la fiecare pas...

Diguri în impas
Ultima revărsare de proporții a apelor în zona Urziceni-Adîncata... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 22:30 (10030 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Revoltă la Slobozia

Nicu Pericli lovește cu Codul Penal

Transportatorul Nicu Pericli luptă împotriva concurenței cu Codul Penal. După ce a semănat groaza printre taximetriștii din Slobozia, pe cont propriu, patronul firmei Nick Touring a decis să se adreseze justiției. Apropiați din anturajul acestuia ar fi depus mai multe reclamații în care a fost semnalat faptul că șoferii firmelor de taximetrie fură clienții din stații, aducînd prejudicii patrimoniale patronului Pericli. Contactat telefonic de reporterii Independent, acesta a refuzat să  facă declarații precizînd: «Nu vreau să discutăm, vă rog frumos...».

Concurența, bat-o vina
... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 21:35 (20226 vizualizări - 16 comentarii)

REPORTAJ

Antreprenor la mine acasă

Antreprenor la mine acasă

Florina Ștefan are 25 de ani și 3 slujbe. Crede că oricine poate reuși să dezvolte o afacere, dacă își propune acest lucru. Muncește 18 ore pe zi, e obsedată de cuvîntul dat, dezarmant de sinceră și atît de energică încît, uneori, își dorește ca ziua să aibă 48 de ore ca să realizeze tot ce își propune!

O absolventă de facultate fără viitor
În urmă cu 2 ani intra pe ușa Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița solicitînd să beneficieze de una dintre măsurile active ale instituției. Acum, după două afaceri ratate și mii de ore de muncă își amintește rîzînd ziua... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2014, 18:25 (7839 vizualizări - 12 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozean de 60 de ani, beat la volan

Un bărbat, de 60 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autotvehicul pe raza localității de domiciliu deși a consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:40
(5754 vizualizări - 0 comentarii)


Enel instalează contoare inteligente

Companiile de distribuție de electricitate ale grupului Enel, liderul mondial și pionier în tehnologia pentru contorizare inteligentă, vor instala în 2017 peste 150000 de contoare inteligente în regiunile ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:35
(6410 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 8 mai a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 15:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, videoconferință cu structurile din subordine

Luni, 8 mai 2017, la sediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a avut loc o videoconferință în prezența ministrului Agriculturii Petre Daea, la care au participat, alături de secretarul ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:25
(5315 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Formularul 200-«Declarația privind veniturile realizate din România»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați ca până joi, 25 mai 2017, inclusiv, persoanele fizice care realizează, în mod individual sau într-o formă de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:15
(8819 vizualizări - 0 comentarii)


O nouă etapă de recrutare a voluntarilor debutează la ISU Ialomița

Campania «Salvator din pasiune» continuă în județul Ialomița. Recrutarea se va organiza în perioada 15-31 mai a.c., iar condițiile pe care trebuie să le îndeplinească cei care doresc să se alăture pompierilor ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:05
(7437 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stației de pompare Căzănești, în ziua de 11 mai 2017, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 13:50
(5765 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Luni, 8 mai a.c., în jurul orelor 17,30, Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor trei. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 23:20
(9099 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Primăria Slobozia: «Ziua Tatălui Slobozean»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea primei ediții a Zilei Tatălui Slobozean. Astfel, duminică, 14 mai 2017, tații din oraș primesc provocarea unui concurs de grătare, pasionații de gătit în ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:35
(5789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Două persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 26 de ani, din București, a fost depistat de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:25
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 5-7 mai a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:20
(5616 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cinci persoane, prinse în flagrant la furat de fier vechi

Polițiștii cercetează cinci persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, cercetările fiind continuate pentru documentarea întregii activități infracționale Vineri, 5 mai a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:05
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2017

Având în vedere că anul școlar 2016-2017 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2017 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 15:10
(6407 vizualizări - 0 comentarii)


Dezinsecție la Slobozia

În perioada 8-26 mai 2017, între orele 22,00-06,00, Primăria municipiului Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public (parcuri, scuaruri, zone verzi, canale termice, zone de agrement, ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 10:35
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Fetești. Un tren de marfă s-a ciocnit cu un autotrailer!

Un tren de marfă, care circula pe ruta Constanța-București, a fost implicat într-un accident feroviar, în zona trecerii de cale ferată dintre Fetești și Movila. Garnitura s-a ciocnit de un autotrailer care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 20:20
(8875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 4.05.2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 19:35
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A lovit un copil pe trecerea de pietoni. Șoferul din Buzău a fugit de la locul accidentului!

Un bărbat, de 68 de ani, din județul Buzău, bănuit de comiterea infracțiunilor de «vătămare corporală din culpă» și «părăsirea locului accidentului», a fost identificat de către polițiști. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 17:05
(7025 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Dosare respinse în programul «Casa Verde»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță titularii de dosare depuse în cadrul  Programului «Casa Verde» clasic-Programul privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 14:40
(7673 vizualizări - 2 comentarii)


Scandal la Bărcănești. Un polițist a fost rănit!

Un incident petrecut în minivacanța de 1 mai s-a consemnat pe raza localității Bărcănești. Din primele informații, se pare că la un botez desfășurat în comună mai multe persoane au provocat un scandal, ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 20:45
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 70,58%, procent de promovare la Definitivat

Inspectoratul Județean Ialomița anunță creșterea procentului de promovare la examentul anual de Definitivat. Din cei 92 de candidați înscriși, au susținut examenul doar 68. Conform datelor furnizate de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 19:20
(6051 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița vă face cunoscut faptul că joi, 4 mai  2017, orele 10,00, organizează la sediul instituției o întâlnire de lucru cu contribuabilii în vederea mediatizării ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 18:05
(6535 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie de 1 mai

Aproximativ 300 de polițiști din Ialomița vor fi la datorie în minivacanța de 1 mai. Oamenii legii vor asigura ordinea publică și vor supraveghea traficul rutier, pentru a preveni producerea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:45
(5763 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă»

În data de 28 aprilie, la nivel mondial, se sărbătorește «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă». Evenimentul a fost marcat anul acesta și la Slobozia, de către reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:10
(6732 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură inedită la Muzeul Agriculturii

Elevii din Ialomița care participă la Olimpiada Județeană de Arte Plastice, Istoria Artei și Arhitectură își expun lucrările la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul se desfășoară marți ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 18:05
(5790 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat în această perioadă o serie de acțiuni de control la firmele care abatorizează și procesează produse din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 17:20
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Țăndărei, reținut pentru furturi comise în Franța

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 35 de ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare. Acesta a comis mai multe furturi pe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 21:30
(6206 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se oprește furnizarea de gaz

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 28 aprilie 2017, între orele 8,00 și 15,00, furnizarea de gaz pe strada Ialomiței, din Slobozia, va fi întreruptă din cauza unor lucrări de reparație și întreținere ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 20:15
(4987 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert «Veniți de luați lumină!»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează joi, 4 mai 2017, a treia ediție a concertului «Veniți de luați lumină!». Evenimentul se desfășoară la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 19:05
(6242 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat după ce și-a înjunghiat soția

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Grigore Nicolae, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 17:15
(7697 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat suplimentar în ultimele 48 de ore în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:35
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...