Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăriile USL au primit partea leului

Bugetul județului, la mila Consiliului Județean Ialomița

Primăriile USL au primit partea leului

La nici 3 săptămîni de la primele dezbateri publice pe tema distribuirii sumelor de echilibrare pentru administrațiile locale, Consiliul Județean a decis: ca în fiecare an, primăriile USL primesc partea leului. Marți, 28 ianuarie 2014, consilierii județeni au votat pentru distribuirea, după algoritmul impus de președintele Silvian Ciupercă, 18,9 milioane de lei. Primarii PSD și PNL au primit sume care oscilează între 200 și 400 mii de lei, în timp ce primăriile PD-L se vor mulțumi cu firimiturile...

Un nou an, aceeași poveste
Povestea distribuirii sumelor de echilibrare provenite... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:50 (4567 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Înfrîngere cu FCM Cîmpina

Căutările continuă pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica trece prin transformări importante la nivelul lotului în această perioadă.Axintenii s-au întors la finele săptămînii trecute din cantonamentul de la Belciugatele, nu înainte de a bifa un joc amical cu prahovenii de la FCM Cîmpina. Dat fiind caracterul amical al partidei, Ion Nica a folosit formule diferite pentru fiecare repriză, astfel:
Repriza I: Răduță-Chiva, Matei, Pavelescu, A. Sava-Bogorodiță, Frangu, Gheorghe, Luca-Enciu, Dumitrescu.
Repriza a II-a: Dănciulescu-Vasile, Mihociu, Oprișan, Cioceanu-Dedu, Șelaru, Croitoru, Gheorghiu-Badea, Fătu.
Au mai intrat Cristil, Al. Sava... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:10 (4760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2014 (II)

Previziuni 2014 (II)

Balanța 2014 un trend-an în ceea ce privește abundența venitului personal. Creativitatea dvs personală a fost extraordinară, a inspirat chiar și în 2013, iar această tendință va continua de-a lungul anului 2014, cu ajutorul lui Jupiter, planeta de oportunitate și abundență în casa Balanțelor. Ați muncit din greu pe parcursul anului trecut, cu Jupiter-planeta de cadouri, care aruncă tot felul de provocări și oportunități în cale (dintre care unele au fost capete moarte, unele au dat roade). Vedeți linia de jos a destinului... După un an slab, sînteți gata pentru a culege recompensele și o veți face... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 06:20 (8724 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

De la sfîrșitul săptămînii precedente, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Procurorul Daniela Maria Manolache, din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, a fost învestită să ocupe interimar, pentru o perioadă de 6 luni, funcția de prim-procuror al Parchetului Județean. Potrivit ierarhiei, inițial funcția a fost deținută de Ion Aurelian, actualul prim-procuror adjunct al unității imediat după ce DNA a pus în mișcare acțiunea penală împotriva lui Cătălin Hristescu, fostul șef al PT Ialomița.
Revenind, activitatea profesională a magistratului Daniela Maria Manolache este impresionantă. În cei 3 ani petrecuți la Parchetul Local Slobozia, domnia sa, beneficiind... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 18:15 (31055 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Dosar penal pentru primarul din Andrășești

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Duminică, 2 februarie 2014, primarul comunei Andrășești a fost implicat într-un accident rutier. Mai exact, Ionel Ușurelu a lovit o mașină în care se aflau patru persoane. În urma evenimentului rutier, primarul și-a petrecut o noapte internat în Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din dinamica accidentului rutier rezultă, la prima vedere, faptul că primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a lovit mașina în care se aflau cele 4 persoane. Respectivul autovehicul se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia, iar la Andrășești a fost acroșat de autoturismul primarului Ușurelu, care venea de pe drumul județean care duce către Albești și dorea să pătrundă pe DN2A. Testat cu aparatul Drager, polițiștii... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 15:10 (22456 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decât trebuia!»

Primul deținut eliberat de noul Cod Penal, la Slobozia

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decît trebuia!»

1 februarie 2014 este o zi istorică în dreptul românesc. Noile Coduri Penal și de Procedură Penală au intrat în vigoare. Normele juridice  prin care infractorii sînt trași la răspundere au avut efecte și la Slobozia. Doi deținuți au beneficiat de eliberare de îndată din închisoare, pentru că, după noul Cod Penal, au ispășit deja pedepsele la care au fost condamnați...

Povestea unui condamnat eliberat Primul deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia care a beneficiat de privilegiul de a fi eliberat de noul Cod Penal este cetățeanul român de orginie turcă Ilias Saban. Acesta a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2014, 21:10 (8292 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Consiliul Județean Ialomița, în vizorul anchetatorilor

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Mariajul dintre autoritățile județene și SC Oyl Company Holding AG a trezit interesul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit unei adrese remise de către instituție, la solicitarea noastră, «pe rolul unității noastre de Parchet se află înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări față de mai multe persoane sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de abuz în serviciu contra intereselor publice». Obiectul acestui dosar îl reprezintă investiția Consiliului Județean Ialomița în modernizarea drumului județean DJ201A Coșereni-Adîncata...

Dosar penal pentru un drum cu probleme... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 15:20 (18166 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Circulația revine la normal, jandarmii deszăpezesc sinistrații...

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, orele 14,30, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ313-între localitățile Axintele și Horia;
DJ203F-între localitățile Iazu și Dumitrești;
DJ212-între localitățile Fetești și Movila.

La această oră, în județ, nu mai există nicio localitate izolată. Autoritățile publice locale fac o evaluare a necesităților din fiecare localitate care a fost izolată, iar în caz de necesitate vor fi disponibilizate forțe de la MApN, IJJ și ISUJ. La această oră s-a ajuns la toate urgențele medicale. Toate localitățile din județ sînt alimentate cu energie electrică. La această... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 14:35 (7013 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Ministrul Mediului a vizitat Ialomița

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Vineri, 31 ianuarie 2014, ministrul Mediului, Rovana Plumb, a vizitat Ialomița. Ea și-a dorit să verifice care este rezultatul activităților desfășurate de autoritățile locale și județene în procesul de deszăpezire. Rovana Plumb a fost așteptată la sediul Prefecturii Ialomița de către prefectul Gigi Petre și președintele Consiliului Județean Ialomița. Întîlnirea s-a produs la orele 10,30 și a fost urmată de o vizită în teren. «Voi rămîne în județ atît timp cît va fi nevoie, pentru a mă asigura că toate localitățile izolate au fost deszăpezite!» a declarat ea pentru presa locală. În dimineața zilei de 31 ianuarie 2014, singurele localități izolate erau Gheorghe Doja, Frățilești și Bucșa. Autoritățile... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 12:45 (6696 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Femeie omorâtă de neglijența autorităților...

Primăria Slobozia ucide asistații sociali

Femeie omorîtă de neglijența autorităților...

Persoanele asistate social sînt, de cele mai multe ori, doar simple surse de venit pentru familiile care ar trebui să le sprijine. La Slobozia, o femeie paralitică de 51 de ani a murit din cauza faptului că soțul său, beneficiar direct al indemnizației pe care statul i-o acorda bolnavei, a tratat-o cu indiferență. Bărbatul și-a luat angajamentul că va avea grijă de sănătatea femeii, dar nu a făcut-o. Lunar, acesta primea pentru a-și întreține soția suma de 2200 de lei... În ciuda acestui fapt, ea a murit flămîndă și plină de răni! Vina în acest caz o poartă și asistenții sociali ai Primăriei Slobozia. Deși cunoșteau situația de foarte mult timp, aceștia au refuzat să-l decadă din drepturi pe soț... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 11:10 (7409 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Mergem în Ligă!

Handbal, HM Buzău-Unirea Slobozia, 20-25 (11-14)

Mergem în Ligă!

Greu de crezut că ceva sau cineva o mai poate opri pe Unirea Slobozia din drumul spre Liga Națională. Cel mai dificil «dop» de pe tronsonul de drum Divizia A-Liga Națională a fost spart sîmbătă, 25 ianuarie a.c., cînd fetele pregătite de Liviu Paraschiv le-au învins pe handbalistele de la HM Buzău chiar la ele acasă. În acest moment Unirea este lider incontestabil și imbatabil, cu 34 de puncte. O urmează Buzăul, cu 30 de puncte și Școala 181, cu 29 de puncte. Sîntem șefi de coloană și stăpîni ai volanului. Ar mai fi două ambuteiaje minore acasă, cu Școala 181 și Știința, dar le vom depăși cu siguranță. Una peste alta, în Slobozia viscolește a promovare. Să declarăm stare de alertă?!
Prin zăpadă, spre victorie... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 10:50 (10004 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Slobozia: Reglare de conturi la AXA. Agresorii se plimbă liberi prin oraș!

Joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA din Slobozia a avut loc o altercație în care au fost implicați mai mulți interlopi locali. Potrivit martorilor oculari, un grup de 6 persoane, înarmate cu topoare și răngi, au distrus un autoturism și l-au rănit grav pe unul dintre pasageri. Victima se află în acest moment la Spitalul  Județean Slobozia, cu picioarele fracturate și capul spart...
Teroare la AXA, în plină stradă În seara zilei de joi, 23 ianuarie 2014, în fața barului AXA, 6 indivizi înarmați cu topoare și răngi au distrus un autoturism și au rănit grav pe unul dintre cei 4 pasageri... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 09:20 (47149 vizualizări - 49 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

L-au luat pe Coconașu!

Unirea Slobozia a cedat în această perioadă, la Iași, al doilea marcator al turului, cu 5 reușite, și totodată principalul executant al loviturilor de pedeapsă și fazelor fixe. Este vorba de Liviu Mihai, care s-a înrolat pentru trei ani și jumătate în trupa lui Lăcătuș. În acest timp, la Slobozia, apar și noutăți. Cel mai cunoscut nume recent intrat în vestiarul Unirii este Cristian Coconașu, fotbalist pe care galben-albaștrii l-au mai vrut și în vară. Coconașu are 28 de ani și joacă mijlocaș central. Ultima echipă la care a evoluat este Farul Constanța, dar în trecut a mai activat și la Săgeata Năvodari, alături de care a bifat promovarea în Liga I și la Delta Tulcea unde a fost căpitan mai multe... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 08:50 (7845 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, vicecampion național la dublu

Tenisul slobozean continuă să surprindă plăcut în acest început de an. De data aceasta veștile bune vin de la sportivul clubului Tenis Con, Sorin Iordache, cel care săptămîna trecută a participat la Campionatul Național de Iarnă, desfășurat la București, și nu a plecat de-acolo cu mîna goală, ci cu argintul la proba de dublu. Pereche formată din slobozeanul Sorin Iordache și piteșteanul Călin Manda s-a sudat în competițiile ultimilor ani așa că așteptările erau oricum mari de la cei doi. Primele lor victime au fost Daniel Cosma și Răzvan Codescu, de care au trecut cu 6-3, 4-6, 12-10. Adversarii din semifinale, Edris Fetișleam și Luca Vidan au fost mai ușor de trecut: 6-1, 6-1. Din păcate, în finală... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 07:39 (5498 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Carcera» plăcerilor de la Penitenciarul Slobozia...

«Carcera» plăcerilor de la Penitenciarul Slobozia...

În fiecare penitenciar din România există o celulă unde deținuții își pot consuma relațiile conjugale. Denumit «Camera intimă», acest spațiu este locul unde orice pușcăriaș și-ar dori să fie închis. Cei mai norocoși au parte de detenție în această cameră doar o dată la trei luni...

Misterul «Camerei intime»
E greu de înțeles de ce, însă pentru pușcăriași «Camera intimă» este un subiect tabu. Deținuții ți-ar povesti absolut orice, mai puțin despre locul unde își consumă relațiile conjugale cu iubitele, soțiile sau concubinele. Șofer certat cu legea, Cătălin Stanciu, de 26 de ani... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 07:10 (12883 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Alb-verzii, în cantonament

Începînd cu 20 ianuarie 2014 și terminînd cu 2 februarie a.c., Viitorul Axintele, ocupanta locului 6 din seria a II-a, se află în cantonament la Belciugatele, județul Călărași. Antrenorul Ion Nica are la dispoziție 25 de jucători, printre care și 8 nou-veniți. Despre patru dintre aceștia am vorbit pe larg cu altă ocazie și facem aici referire la Pavelescu, Croitoru, Enciu și Andrei Sava, toți veniți la pachet de la Progresul Cernica. De la aceeași echipă s-au alăturat apoi axintenilor Alexandru Sava și Adrian Tudose, ambii mijlocași sub 21 de ani. Alte două nume noi sînt fundașul dreapta Florin Cristian și mijlocașul central Alexandru Gheorghe, amîndoi născuți în 1995 și proveniți de la Viitorul... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 06:15 (5475 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Mărturisiri din închisoare cu Jipa «Tamponatorul» (II)

Din spatele gratiilor, Jipa «Tamponatorul» continuă mărturisirile despre lumea interlopă din Slobozia. După ce și-a acuzat propria nevastă de legături cu proxeneții locali, acesta dezvăluie felul în care mai multe tinere din oraș ajung să devine sclave ale sexului plătit la colț de stradă. Acesta face apel către anchetatori să ia de îndată măsuri...

Povești cu «pești» și prostituate
Jipa «Tamponatorul» din Slobozia a intrat în război cu interlopii locali în momentul în care soția sa ar fi fost racolată de proxeneții M.D. și V.D. Potrivit acestuia, femeia a renunțat să mai aibă... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 05:40 (9580 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Efectele Codului Roșu în Ialomița

Bolnavi transportați la spital cu ajutorul Armatei, localități încă izolate, drumuri închise...

Oficial, Ialomița a scăpat de Codul Roșu, însă efectele furiei iernii încă se resimt. În cursul zilei de joi, 30 ianuarie 2014, a fost nevoie de intervenția Armatei pentru ca 3 cazuri medicale să ajungă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în siguranță. 7 localități rămîn în continuare izolate, iar un drum național și 3 județene închise...
Militarii au fost nevoiți să intervină cu ajutorul unui utilaj cu șenile. În primul caz a fost vorba despre un băițel de 4 ani din Miloșești, care prezenta stări febrile și vărsături. Tot de la Miloșești utilajul Armatei a adus la Spitalul Județean de Urgență Slobozia un bărbat, de 64 de ani, cu probleme la membre. De la Tovărășia a ajuns la spitalul... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 20:25 (8144 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Școlile, închise și vineri, 31 ianuarie 2014!

În urma deciziei Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, va fi suspendată activitatea didactică de pe raza întregului județ. Măsura a fost luată pentru a evita punerea în pericol a elevilor și cadrelor didactice care sînt transportate către unitățile de învățământ cu mijloace de transport călători.

UPDATE 30 ianuarie 2014, orele 13,30 Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că, la această oră, au fost deschise circulației rutiere următoarele drumuri naționale:
... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2014, 14:30 (6739 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

EXCLUSIV: Procurorul Cătălin Hristescu, arestat preventiv pentru 30 de zile!

Judecătorii Curții de Apel București au admis miercuri, 29 ianuarie 2014, cererea procurorilor Direcției Naționale Anticorupție de înlocuire a măsurii preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu. Anchetatorii au cerut judecătorilor schimbarea măsurii obligării de a nu părăsi țara pentru 30 de zile, cu arestarea preventivă pentru aceeași perioadă de timp...
Procuror trimis după gratii Schimbarea măsurilor preventive impuse în cazul procurorului Cătălin Hristescu a fost adoptată în urmă cu o săptămînă. Procurorii Direcției Naționale Anticorupție au adoptat această decizie după... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2014, 16:15 (34348 vizualizări - 51 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Prins în flagrant în timp ce încerca să fure dintr-o mașină

Un tânăr de 17 ani, din Urziceni, a fost surprins de către polițiști în timp ce încerca să pătrundă într-un autoturism parcat. Marți, 10 iulie a.c., Poliția a fost sesizată, în miezul nopții, cu privire ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:25
(10056 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Urziceni: Reținut pentru că încercat să vândă tutun

Marți, 10 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au depistat în flagrant un bărbat din Urziceni, bănuit că ar fi încercat să comercializeze o cantitate de tutun transportată cu ajutorul autoturismului propriu ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2018, 17:20
(7688 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2018, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5317 șomeri, din care 702 șomeri indemnizați, respectiv 4615 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 20:20
(5348 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marea Unire în viziunea celor mici»

Luni, 9 iulie 2018, Protopopiatul Slobozia a desfășurat prima activitate din proiectul educațional «Clubul de vară», aflat la cea de a IV-a ediție. Astfel, în parteneriat cu Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 19:05
(6868 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

Având în vedere obiectivele specifice ale Inspecției Muncii stabilite prin lege, cât și prin Programul Cadru de Acțiuni al Inspecției Muncii pentru anul 2018, în perioada 18-29 iunie 2018 , s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2018, 18:50
(6156 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 176000 de lei, 18 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 29 iunie-1 iulie a.c., polițiștii au intervenit la 72 de evenimente și au aplicat peste 600 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproximativ 176500 de lei, iar pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 18:05
(6527 vizualizări - 1 comentariu)


Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Pompierii ialomițeni s-au luptat cu apele în județul Bacău

Șase subofițeri din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița au fost mobilizați să intervină în localitățile din Moldova, afectate de inundațiile din ultimele săptămâni. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2018, 17:05
(6039 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A murit din cauza extenuării

Un bărbat de 49 de ani, angajat ca maseur în cadrul Hotelului «Lebăda» din stațiunea Amara a murit la serviciu, din cauza oboselii. Bărbatului i s-a făcut rău în timp ce făcea un masaj unei persoane și ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2018, 18:05
(7399 vizualizări - 8 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-distribuție Dobrogea anunță pentru săptămâna viitoare, 2-6 iulie 2018, mai multe intervenții la rețeaua de distribuție și alimentare cu energie electrică din județul Ialomița. Astfel, energia electrică ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:40
(8141 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Coșereni și Movilița

Joi, 28 iunie 2018, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza județului s-au produs două accidente rutiere, soldate cu victime. Primul accident rutier s-a produs în jurul orei 9,00, pe DN ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2018, 19:25
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Contractele colective de muncă, în vizorul ITM Ialomița

Potrivit Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița, numărul unităților din județul Ialomița cu peste 21 de salariați, la 31.05.2018,
era de 427, din care cu capital de stat (inclusiv bugetari) ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 19:20
(5119 vizualizări - 0 comentarii)


«O viață cât un Centenar»: O ialomițeancă, sărbătorită de reprezentanții MAI

Joi, 28 iunie 2018, s-a desfășurat la Valea Măcrișului acțiunea locală a proiectului, derulat la nivel național de Ministerul Afacerilor Interne, «O viață cât un Centenar». Campania are ca scop omagierea ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2018, 16:55
(6619 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Infractor arestat

Polițiștii din Ialomița au identificat un tânăr, de 28 de ani, din localitatea Borănești, care se sustrăgea executării unei pedepse de 3 ani pentru comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată». Acesta ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:40
(5476 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beat la volan

În urma unei acțiuni desfășurată de polițiștii din Ialomița pe șoselele județului, a fost identificat un tânăr de 29 de ani care conducea în stare de ebrietate. Acesta a refuzat testarea cu aparatul Drager ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:15
(4492 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Măsuri preventive împotriva incendiilor de vegetație uscată

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița trag un semnal de alarmă cu privire la modul în care fermierii trebuie să protejeze terenurile agricole de riscul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2018, 20:05
(7171 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: A murit strivit de un copac

Este anchetă la Postul de Poliție Vlădeni după ce un bărbat, de 60 de ani, a murit miercuri, 20 iunie 2018, strivit de un copac, într-o pădure de la marginea localității. În momentul de față se fac cercetări ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2018, 13:55
(5430 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii mai 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 5447 șomeri, din care 678 șomeri indemnizați, respectiv 4769 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 21:10
(4677 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiști din Ialomița, la «Cupa Zâmbetelor»

Polițiști din cadrul IPJ Ialomița s-au alăturat campaniei umanitare «Cupa Zâmbetelor», care a fost inițiată de un localnic din Ciulnița și se află la a doua ediție. Scopul campaniei este ajutorarea copiilor ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 20:25
(3992 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional din Săveni, reținut

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat de 31 de ani, din Săveni, pe numele căruia exista un mandat european de arestare emis de autoritățile franceze. Cel în ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:35
(6524 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 160000 de lei, 18 permise reținute

La acest sfârșit de săptămână, 15-17 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 100 de evenimente și au aplicat 499 de sancțiuni contravenționale, în valoare de aproape 160000 de lei. De asemenea, au constatat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2018, 19:15
(6212 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț arestat

Un bărbat de 33 de ani, din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunilor de «furt» și «furt calificat», a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 20:15
(5251 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Întreruperi programate la rețeaua de energie electrică

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în intervalele ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 19:05
(6830 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Furt comis după metoda «Sinești»

Doi tineri 20 și 25 de ani, ambii din Urziceni, au fost arestați după ce au furat bunuri dintr-o mașină parcată pe DN2A, în zona localității Lilieci, după metoda «Sinești». Polițiștii nu exclud varianta ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2018, 18:48
(5821 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescentă de 13 ani, înghițită de apele Brațului Borcea

Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în momentul de față pentru a scoate din apele Brațului Borcea o adolescentă de 13 ani, din zona municipiului Fetești, care ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2018, 19:46
(7799 vizualizări - 0 comentarii)


CNAIR: Se închide DN21A pentru lucrări de reparații, între localitățile Bărăganu și Țăndărei

Începând de marți, 12 iunie 2018, se închide circulația rutieră pe DN21A, pe sectorul de drum cuprins între km 0+000 (Bărăganu)-km 21+126 (Țăndărei), pentru execuția lucrărilor de reparații sistem rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2018, 12:25
(9349 vizualizări - 1 comentariu)


Trenul Regal în Dobrogea. Prima oprire, la Fetești!

În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria vor călători ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 17:15
(5932 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 33 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 8-10 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 136 de evenimente și au aplicat peste 580 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200000 de lei. De asemenea, au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 15:05
(6948 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școala Gimnazială Nr. 3 a împlinit 50 de ani

Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, una dintre cele mai prestigioase unități de învățământ din oraș, a împlinit astăzi 50 de ani de la înființare. Sărbătoarea a fost marcată printr-o serie de evenimente publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 21:10
(8091 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: 200 de amenzi aplicate într-o singură zi

Miercuri, 6 iunie 2018, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive pe raza județului. În urma activităților au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 46 mii de lei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:25
(5666 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan fără permise de conducere

Doi tineri de 21 și, respectiv, 28 de ani, din localitățile Grindu și Fetești, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic conducând fără a avea permise de conducere. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:05
(7259 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...