Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Nea Tudor, omul cu bidoane...

Nea Tudor, omul cu bidoane...

A devenit o prezență constantă în peisajul orașului. Are o cîrjă de fier pe care stau agățate zeci de bidoane goale. Bidoanele de apă ale slobozenilor. Pe brațul stîng cară o sarică de rafie, și ea înțesată cu bidoane. La un drum, strînge plastic cam de 5 lei. Și nu poate face mai mult de două drumuri pe zi. Pînă în septembrie, anul trecut, a avut de lucru. Acum refuză să cerșească. Îl cheamă Tudor, iar orașul îl cunoaște drept «omul cu bidoane»...

Traiul din bidoane de plastic
De prin septembrie, anul trecut, este o prezentă constantă pe străzile Sloboziei. Îl vezi în jurul tomberoanelor... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2014, 05:40 (6693 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Nu am venit să pierd timpul!»

Interviu neconvențional cu Viorel Ștefu, șeful Poliției ialomițene

«Nu am venit să pierd timpul!»

Este considerat «omul momentului». Prin măsurile adoptate în ultimii ani a contribuit la arestarea membrilor unor grupuri infracționale celebre în Ialomița. Însă meritul său incontestabil este acela de a fi contribuit la refacerea imaginii instituției pe care o conduce. În ciuda scandalurilor publice permanente din ultimii ani, a transformat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița într-o instituție respectată și respectabilă. Viorel Ștefu a reușit acolo unde un lung șir de predecesori au dat greș, supraviețuind unor lupte inegale și învingînd sistemul atunci cînd nimeni nu se mai aștepta... De aceea îl declarăm, fără a greși prea mult, «omul momentului»!... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 17:30 (10092 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Furtul «controlat» de camioane l-a aruncat pe Pralea 10 ani după gratii!

Viorel Duțu, noul «star» interlop al Sloboziei

Furtul «controlat» de camioane l-a aruncat pe Pralea 10 ani după gratii!

De mai bine de o săptămînă, peisajul infracțional al Sloboziei este completat de Viorel Duțu, zis și Pralea. A devenit cunoscut o dată cu demararea cercetărilor procurorilor Parchetului Local Slobozia în dosarul «Ștampila», anchetă în care sînt cercetați și 10 angajați ai Primăriei Slobozia. Legăturile sale cu mediul infracțional sunt însă mai vechi... În săptămîna precedentă, Pralea a fost condamnat la 10 ani de închisoare într-un dosar instrumentat, de data aceasta, de Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Acuzat de «înșelăciune», Pralea și-a furat singur un autocamion și o remorcă, luate în leasing, iar apoi a beneficiat de banii de pe asigurare. Astfel, el a reușit să prejudicieze societatea... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 14:50 (13239 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Universitatea Tîrgoviște 44-7 (23-4)

Antrenament cu public

Eterna codașă, Universitatea Tărgoviște, nu a rupt gura tîrgului nici în meciul de sîmbătă, 1 februarie 2014. Așa cum o spune și scorul, rareori Martin, Nica și Tîlvăru au fost puse la încercare de ofensiva lipsită de vlagă a dîmbovițencelor. «S-a acumulat o oarecare oboseală din cauza drumului greu și asta și-a pus amprenta asupra jocului echipei noastre. Superioritatea Sloboziei este evidentă, dar în condiții normale scorul ar fi fost ceva mai strîns!» ne-a declarat Aurel Iancu, antrenorul oaspetelor. Domnia sa a adăugat: «Doar Școala 181 mai poate pune probleme Sloboziei în lupta pentru promovare... Eu cred, totuși, că veți merge în Liga Națională și sper să vă faceți bine temele și să rezistați... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 14:20 (4852 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Cifrele Sănătății ialomițene în 2013

150 milioane de lei pentru spitale, farmacii și medici de familie

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut public un raport privind modul în care au fost cheltuiți banii în sistemul sanitar din Ialomița pe parcursul anului precedent. Astfel, în cursul anului 2013, spitalele, farmaciile, medicii de familie sau laboratoarele private de analize medicale au beneficiat de un buget de 150 milioane de lei.

Situația financiară a Sănătății ialomițene în anul precedent
Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița au remis publicității un raport privind cheltuielile pe care le-au efectuat în cursul anului 2013. Potrivit estimărilor... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 13:50 (5046 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Situl «Natura 2000», «un morman de hârtii» de 3,3 milioane de euro

ONG-urile fac legea în Ialomița

Situl «Natura 2000», «un morman de hîrtii» de 3,3 milioane de euro

La sfîrșitul săptămînii precedente, două ONG-uri obscure au anunțat public debutul a două proiecte care vizează «protecția biodiversității de-a lungul Coridorului Ialomiței». Concret, aproape trei sferturi din teritoriul județului nostru și un sfert din teritoriul Prahovei vor face obiectul unui plan de management european care își propune «menținerea stării de conservare a speciilor și habitatelor de desemnare din Situl „Natura 2000“». Teoretic, inițiativa este una lăudabilă, care va permite, ulterior, accesarea de fonduri europene pentru dezvoltarea activităților economice în zona respectivă. Practic, orice activitate economică în zonă ar putea fi blocată timp de 30 de luni, respectiv pînă la... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 12:50 (6423 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Putem ataca locul II!»

Fotbal, juniori, Ionescu vrea mai mult de la elevii săi

«Putem ataca locul II!»

În fotbalul slobozean se pune tot mai mult problema exploatării propriei pepiniere. După exemple mai vechi, cum ar fi Soare, Toma, Lazăr, sau mai noi ca Ibrian și Patrianca, un alt val de tinere speranțe zguduie poarta echipei mari a Unirii. Chițoiu-Topală,Bucurică, Manase, Pîrvu-Teodorescu, Avram-Patrianca, Alexe, Șolcănea-Mușat reprezintă formula standard a echipei de juniori A, iar din spate vin alți țineri de perspectivă ca Nedelcu, Nastasia sau Khalil. O parte dintre aceste nume ar putea îmbrăca în curînd tricoul de seniori. De altfel, așa cum se știe, mijlocașul Bogdan Patrianca este deja la al treilea sezon în echipa mare, bifînd și cîteva prezențe în liga secundă, chiar dacă are doar ... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 11:20 (5620 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Pînă la sfîrșitul acestui an

84 de apartamente ANL noi la Slobozia

Deși controversate, investițiile în blocurile ANL capătă concretețe. Încet, dar sigur, Slobozia reușește să construiască o zestre modestă de locuințe noi. La sfîrșitul acestui an, pe strada Nordului urmează să apară un nou bloc ANL, cu 84 de apartamente. La acest moment, Compania Națională de Investiții a avansat suma de 500 mii de lei pentru realizarea acestei investiții. Lucrările sînt executate de către firma Concivic, aceeași care a realizat primele două blocuri ANL de pe strada Nordului...

Cu o veste bună nu se face primăvară
La începutul săptămînii trecute au fost reluate... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 10:40 (10070 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Galben-albaștrii, în cantonament

Unirea a pierdut săptămîna trecută cu 3-0 amicalul cu Dunărea Călărași, partidă în urma căreia antrenorul Adrian Mihalcea a renunțat la fundașul central Marian Chiripuș. Astfel, pentru moment, singurele noutăți din lotul Sloboziei sînt Măstăcan, Coconașu și Ursu. În aceste zile, cu lotul galben-albaștrilor ar putea face joncțiunea mijlocașul ofensiv Andrei Matei, 24 de ani, ultima dată la Rapid București. Altfel, de marți, 4 februarie a.c., uniriștii se află pentru 10 zile în cantonament al Snagov. Pe lîngă cantonamente, fotbaliștii noștri vor susține și trei partide amicale cu Gloria Bistrița, FC Voluntari și FCM Cîmpina. Lotul deplasat de Adrian Mihalcea în cantonament este următorul:
... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 09:20 (5273 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile USL au primit partea leului

Bugetul județului, la mila Consiliului Județean Ialomița

Primăriile USL au primit partea leului

La nici 3 săptămîni de la primele dezbateri publice pe tema distribuirii sumelor de echilibrare pentru administrațiile locale, Consiliul Județean a decis: ca în fiecare an, primăriile USL primesc partea leului. Marți, 28 ianuarie 2014, consilierii județeni au votat pentru distribuirea, după algoritmul impus de președintele Silvian Ciupercă, 18,9 milioane de lei. Primarii PSD și PNL au primit sume care oscilează între 200 și 400 mii de lei, în timp ce primăriile PD-L se vor mulțumi cu firimiturile...

Un nou an, aceeași poveste
Povestea distribuirii sumelor de echilibrare provenite... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:50 (4583 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Înfrîngere cu FCM Cîmpina

Căutările continuă pentru Viitorul Axintele. Echipa lui Ion Nica trece prin transformări importante la nivelul lotului în această perioadă.Axintenii s-au întors la finele săptămînii trecute din cantonamentul de la Belciugatele, nu înainte de a bifa un joc amical cu prahovenii de la FCM Cîmpina. Dat fiind caracterul amical al partidei, Ion Nica a folosit formule diferite pentru fiecare repriză, astfel:
Repriza I: Răduță-Chiva, Matei, Pavelescu, A. Sava-Bogorodiță, Frangu, Gheorghe, Luca-Enciu, Dumitrescu.
Repriza a II-a: Dănciulescu-Vasile, Mihociu, Oprișan, Cioceanu-Dedu, Șelaru, Croitoru, Gheorghiu-Badea, Fătu.
Au mai intrat Cristil, Al. Sava... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 07:10 (4760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Previziuni 2014 (II)

Previziuni 2014 (II)

Balanța 2014 un trend-an în ceea ce privește abundența venitului personal. Creativitatea dvs personală a fost extraordinară, a inspirat chiar și în 2013, iar această tendință va continua de-a lungul anului 2014, cu ajutorul lui Jupiter, planeta de oportunitate și abundență în casa Balanțelor. Ați muncit din greu pe parcursul anului trecut, cu Jupiter-planeta de cadouri, care aruncă tot felul de provocări și oportunități în cale (dintre care unele au fost capete moarte, unele au dat roade). Vedeți linia de jos a destinului... După un an slab, sînteți gata pentru a culege recompensele și o veți face... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2014, 06:20 (8760 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

EXCLUSIV: Procurorul Daniela Maria Manolache, noul șef al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița

De la sfîrșitul săptămînii precedente, Parchetul de pe lîngă Tribunalul Ialomița are o nouă conducere. Procurorul Daniela Maria Manolache, din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia, a fost învestită să ocupe interimar, pentru o perioadă de 6 luni, funcția de prim-procuror al Parchetului Județean. Potrivit ierarhiei, inițial funcția a fost deținută de Ion Aurelian, actualul prim-procuror adjunct al unității imediat după ce DNA a pus în mișcare acțiunea penală împotriva lui Cătălin Hristescu, fostul șef al PT Ialomița.
Revenind, activitatea profesională a magistratului Daniela Maria Manolache este impresionantă. În cei 3 ani petrecuți la Parchetul Local Slobozia, domnia sa, beneficiind... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 18:15 (31066 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Dosar penal pentru primarul din Andrășești

Băut fiind, edilul Ușurelu a provocat un accident rutier!

Duminică, 2 februarie 2014, primarul comunei Andrășești a fost implicat într-un accident rutier. Mai exact, Ionel Ușurelu a lovit o mașină în care se aflau patru persoane. În urma evenimentului rutier, primarul și-a petrecut o noapte internat în Spitalul Județean de Urgență Slobozia...
Din dinamica accidentului rutier rezultă, la prima vedere, faptul că primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a lovit mașina în care se aflau cele 4 persoane. Respectivul autovehicul se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia, iar la Andrășești a fost acroșat de autoturismul primarului Ușurelu, care venea de pe drumul județean care duce către Albești și dorea să pătrundă pe DN2A. Testat cu aparatul Drager, polițiștii... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2014, 15:10 (22457 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decât trebuia!»

Primul deținut eliberat de noul Cod Penal, la Slobozia

«Meritam să fiu eliberat. Am primit o pedeapsă mai mare decît trebuia!»

1 februarie 2014 este o zi istorică în dreptul românesc. Noile Coduri Penal și de Procedură Penală au intrat în vigoare. Normele juridice  prin care infractorii sînt trași la răspundere au avut efecte și la Slobozia. Doi deținuți au beneficiat de eliberare de îndată din închisoare, pentru că, după noul Cod Penal, au ispășit deja pedepsele la care au fost condamnați...

Povestea unui condamnat eliberat Primul deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia care a beneficiat de privilegiul de a fi eliberat de noul Cod Penal este cetățeanul român de orginie turcă Ilias Saban. Acesta a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2014, 21:10 (8293 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Consiliul Județean Ialomița, în vizorul anchetatorilor

Infrastructură rutieră cu dosar penal

Mariajul dintre autoritățile județene și SC Oyl Company Holding AG a trezit interesul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Potrivit unei adrese remise de către instituție, la solicitarea noastră, «pe rolul unității noastre de Parchet se află înregistrat un dosar penal în care se efectuează cercetări față de mai multe persoane sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de abuz în serviciu contra intereselor publice». Obiectul acestui dosar îl reprezintă investiția Consiliului Județean Ialomița în modernizarea drumului județean DJ201A Coșereni-Adîncata...

Dosar penal pentru un drum cu probleme... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 15:20 (18168 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Circulația revine la normal, jandarmii deszăpezesc sinistrații...

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează că vineri, 31 ianuarie 2014, orele 14,30, rămîn impracticabile următoarele drumuri județene:
DJ313-între localitățile Axintele și Horia;
DJ203F-între localitățile Iazu și Dumitrești;
DJ212-între localitățile Fetești și Movila.

La această oră, în județ, nu mai există nicio localitate izolată. Autoritățile publice locale fac o evaluare a necesităților din fiecare localitate care a fost izolată, iar în caz de necesitate vor fi disponibilizate forțe de la MApN, IJJ și ISUJ. La această oră s-a ajuns la toate urgențele medicale. Toate localitățile din județ sînt alimentate cu energie electrică. La această... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 14:35 (7015 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Ministrul Mediului a vizitat Ialomița

Rovana Plumb, interesată de eficiența autorităților județene

Vineri, 31 ianuarie 2014, ministrul Mediului, Rovana Plumb, a vizitat Ialomița. Ea și-a dorit să verifice care este rezultatul activităților desfășurate de autoritățile locale și județene în procesul de deszăpezire. Rovana Plumb a fost așteptată la sediul Prefecturii Ialomița de către prefectul Gigi Petre și președintele Consiliului Județean Ialomița. Întîlnirea s-a produs la orele 10,30 și a fost urmată de o vizită în teren. «Voi rămîne în județ atît timp cît va fi nevoie, pentru a mă asigura că toate localitățile izolate au fost deszăpezite!» a declarat ea pentru presa locală. În dimineața zilei de 31 ianuarie 2014, singurele localități izolate erau Gheorghe Doja, Frățilești și Bucșa. Autoritățile... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 12:45 (6696 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Femeie omorâtă de neglijența autorităților...

Primăria Slobozia ucide asistații sociali

Femeie omorîtă de neglijența autorităților...

Persoanele asistate social sînt, de cele mai multe ori, doar simple surse de venit pentru familiile care ar trebui să le sprijine. La Slobozia, o femeie paralitică de 51 de ani a murit din cauza faptului că soțul său, beneficiar direct al indemnizației pe care statul i-o acorda bolnavei, a tratat-o cu indiferență. Bărbatul și-a luat angajamentul că va avea grijă de sănătatea femeii, dar nu a făcut-o. Lunar, acesta primea pentru a-și întreține soția suma de 2200 de lei... În ciuda acestui fapt, ea a murit flămîndă și plină de răni! Vina în acest caz o poartă și asistenții sociali ai Primăriei Slobozia. Deși cunoșteau situația de foarte mult timp, aceștia au refuzat să-l decadă din drepturi pe soț... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 11:10 (7410 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Mergem în Ligă!

Handbal, HM Buzău-Unirea Slobozia, 20-25 (11-14)

Mergem în Ligă!

Greu de crezut că ceva sau cineva o mai poate opri pe Unirea Slobozia din drumul spre Liga Națională. Cel mai dificil «dop» de pe tronsonul de drum Divizia A-Liga Națională a fost spart sîmbătă, 25 ianuarie a.c., cînd fetele pregătite de Liviu Paraschiv le-au învins pe handbalistele de la HM Buzău chiar la ele acasă. În acest moment Unirea este lider incontestabil și imbatabil, cu 34 de puncte. O urmează Buzăul, cu 30 de puncte și Școala 181, cu 29 de puncte. Sîntem șefi de coloană și stăpîni ai volanului. Ar mai fi două ambuteiaje minore acasă, cu Școala 181 și Știința, dar le vom depăși cu siguranță. Una peste alta, în Slobozia viscolește a promovare. Să declarăm stare de alertă?!
Prin zăpadă, spre victorie... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2014, 10:50 (10007 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Finanțele au sesizat Parchetul

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița atenționează că mesajele de e-mail care circulă de la 5 octombrie privind eventuale rambursări de impozite de către instituție reprezintă un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:05
(11450 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Două toalete ecologice care erau amplasate în parcul «Ialomița» din Slobozia au fost distruse de flăcări joi, 25 noiembrie, în jurul orei 14.30. Pompierii militari s-au deplasat în cel mai scurt timp la ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:03
(11664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ne cerem scuze cititorilor

Din «motive tehnice», www.independentonline.ro nu a putut fi accesat începînd de miercuri noaptea, 24 noiembrie 2010, orele 24.00, pînă astăzi, joi, 25 noiembrie 2010, orele 17.00. Facem ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 17:45
(10017 vizualizări - 1 comentariu)


Saint-Gobain angajează!

Mai multe amănunte în secțiunea Publicitate Online. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 19:13
(7081 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:56
(7543 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Biserica NOUA SPERANȚĂ. Ești în căutare de speranță? Pace și împlinire?
DUMNEZEU este RĂSPUNSUL!
Sunați-l pe pastorul Marius Pop la numărul de telefon 0766/272.306 ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:37
(9345 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:32
(8007 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională, sărbătorită prin sport la Amara

Săptămîna viitoare va avea loc la Amara «Cupa 1 Decembrie», competiție sportivă aflată la ediția a XIV-a. Acest eveniment, organizat de Consiliul Local Amara, Direcția Județeană pentru Sport și Asociația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 09:51
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Unirea Urziceni s-a prezentat la meciul cu Astra de la Ploiești îmbrăcată în galben-albastru, culorile tradiționale ale Petrolului. Senzația de afacere locală a fost dată și de prezența pe banca tehnică ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 20:20
(15939 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Unirea Urziceni


Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Doi bărbați sînt cercetați penal pentru că au condus, băuți bine, propriile vehicule. Aceștia au fost depistați de polițiștii ialomițeni în acest week-end, unul dintre șoferi neavînd permis.
Astfel primul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 15:23
(15806 vizualizări - 0 comentarii)


68,7 milioane de lei, sprijin pentru autoritățile locale

Guvernul a aprobat, la propunerea Ministerului Administrației și Internelor, alocarea sumei de 68,7 milioane de lei pentru sprijinirea autorităților locale, a anunțat purtătorul de cuvînt al Guvernului ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:52
(12214 vizualizări - 0 comentarii)


Sfârșit de săptămână însângerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Sfîrșit de săptămînă însîngerat în Ialomița: Trei morți și opt răniți în accidente

Trei persoane și-au pierdut viața și alte opt au fost rănite în urma a 5 accidente rutiere produse în acest week-end pe arterele județului. Cele trei persoane decedate erau pietoni și s-au angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:45
(13024 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doar 51 de locuri de muncă vacante

Potrivit Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița sînt vacante doar 51 de locuri de muncă. Dintre acestea, 11 sînt pentru absovenții cu studii superioare, 11 pentru cei cu studii medii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:42
(12564 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul, în atenția polițiștilor

Braconajul, în atenția polițiștilor

În noaptea de vineri spre sîmbătă, în baza unui plan de acțiune, 19/20 noiembrie a.c., polițiști din cadrul IGP și IPJ Ialomița, împreună cu reprezentanți ai AVPS Vulturul, AVPS Acvila București precum ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:36
(17131 vizualizări - 1 comentariu)


Prefectul Teculescu mulțumește autorităților

Printr-un comunicat de presă, prefectul județului Ialomița, Mădălin Teculescu a ținut să mulțumească tuturor autorităților și reprezentanților instituțiilor pentru «profesionalismul» dovedit în gestionarea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:34
(11207 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A intrat cu mașina în pod

Sîmbătă, 20 noiembrie, la Sărățeni, un autoturism a intrat într-un pod. Surprinzător, în urma impactului deosebit de violent nu s-au înregistrat victime, însă mașina a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 14:24
(11724 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi elevi chiulangii, prinși de polițiști

Miercuri, 17 noiembrie, timp de două ore, polițiștii slobozeni au organizat o acțiune preventivă în apropierea unităților de învățămînt din municipiu. În plus, în cadrul acțiunilor au fost verificate localurile ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12323 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Beat la volan a provocat un accident

A băut și apoi a plecat cu mașina. Și de parcă asta nu ar fi fost de ajuns, șoferul a vrut să-și etaleze pe străzile din Fetești și calitățile de vitezoman. Sfîrșitul a fost un accident rutier.
S-a întîmplat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:55
(12885 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție la cîntar!

Slobozenii furați la cîntar în Piața Agroalimentară din localitate au luat atitudine! Sătui să fie înșelați de comerciați, oamenii au sesizat Poliția Municipală, în speranța sancționării agenților economici ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2010, 13:53
(11854 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Atelier Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați»

Reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița au inaugurat miercuri, 17 noiembrie, «Atelierul Protejat de Tîmplărie pentru copiii instituționalizați». Acțiunea s ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 17:21
(13196 vizualizări - 0 comentarii)


Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Preșcolarii Grădiniței «Junior» au donat legume pentru familii nevoiașe

Două grupe de preșcolari ai Grădiniței «Junior» s-au alăturat campaniei pentru sprijinirea familiilor defavorizate, denumită strategic «Săptămîna legumelor donate». Acțiunea, cuprinsă în planul de activități ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2010, 07:22
(12389 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:37
(7779 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:11
(8516 vizualizări - 0 comentarii)


Evaziunea din panificație, în vizorul Gărzii Financiare

La jumătatea săptămînii trecute, joi, 11 noiembrie, Garda Financiară Secția Ialomița a demarat o serie de controale avînd ca obiectiv diminuarea evaziunii fiscale pe linia producerii și comercializării ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:05
(16647 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii în lanț

Aproximativ 15 ha de vegetație uscată au fost cuprinse de flăcări în după-amiaza zilei luni, 15 noiembrie, în apropierea gării din localitatea Platonești. Potrivit declarațiilor autorităților, cauza probabilă ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2010, 19:00
(13226 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți cu mandate, prinși la Fetești și Slobozia

Sîmbătă, 13 noiembrie a.c., ofițeri din cadrul Poliției Fetești au identificat un bărbat, de 28 de ani, din localitatea Stelnica, pe numele căruia exista un mandat de executare a pedepsei privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:57
(16459 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Fosfat de fier de contrabandă

Vineri, 12 noiembrie a.c., în urma unui control efectuat de polițiștii din Urziceni, împreună cu comisarii Gărzii de Mediu, la o societatea comercială cu sediul în municipiu, au fost identificați 151 saci ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:56
(14456 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiunea RIPOSTA, la final

30 infractori prinși, 3 reținuți și 360 de sancțiuni contravenționale aplicate. Acestea sînt rezultatele acțiunii RIPOSTA desfășurată în sistem integrat, în perioada 11-13 noiembrie a.c ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 17:54
(12838 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 60 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM, în Ialomița sînt vacante 60 locuri de muncă. Cele mai multe, 27, sînt cele pentru muncitori calificați, la mare căutare fiind șoferii și confecționerii. Alte 20 de locuri de muncă sînt pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:35
(14470 vizualizări - 0 comentarii)


Cadavrul unei femei, scos din Ialomița de pompieri

Pompierii ialomițeni au scos cadavrul unei femei din apele rîului Ialomița. Operațiunea de salvare s-a desfășurat sîmbătă, 13 noiembrie, după ce un cetățean a alertat pompierii. Bărbatul aflat în treacăt ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2010, 12:06
(11625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înecat Ialomița


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...