Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, juniori C

CSS Slobozia a cîștigat «Cupa de Iarnă»

În urmă cu cîteva zile, Direcția Județeană pentru Sport Ialomița a organizat «Cupa de Iarnă», competiție fotbalistică adresată juniorilor C (copii născuți în anii 2000-2001). La start s-au prezentat patru echipe: CSS Slobozia, AFC Unirea 04, precum și grupele de juniori din Bărcănești și Bucu. După ce au evoluat în sistemul «fiecare cu fiecare», Cupa a fost ridicată de tinerii fotbaliști ai CSS Slobozia, victorioși în toate trei confruntările.
«Mă bucur pentru acest rezultat și, mai cu seamă, pentru faptul că această grupă de juniori a demonstrat încă o dată că este alcătuită din copii foarte talentați care, dacă totul va fi bine și vor lucra cu seriozitate, pot ajunge fotbaliști buni. ... [citește_tot_articolul]

23 Decembrie 2013, 07:49 (7599 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Tamponatorul» Jipa, în război cu proxeneții din Slobozia

«Tamponatorul» Jipa, în război cu proxeneții din Slobozia

O scrisoare remisă redacției Independent, în urmă cu o săptămînă, scoate la iveală detalii uluitoare despre modul în care acționează proxeneții din Slobozia. Documentul este semnat de Ionuț Alexandru Jipa, supranumit și «tamponatorul». El a fost închis anul trecut, în luna mai, după ce a fost depistat drept capul unei rețele specializată în provocarea intenționată de accidente rutiere. Din Penitenciarul Arad, unde se află în prezent, Jipa povestește cum soția sa a devenit damă de companie pentru un proxenet local...

Proxeneții i-au furat soția... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2013, 13:58 (16231 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Iulian Teodosiu, Sportivul Anului 2013

CSS Slobozia a decis

Iulian Teodosiu, Sportivul Anului 2013

Nu a fost deloc greu pentru profesorii Clubului Sportiv Școlar din Slobozia să desemneze Sportivul Anului 2013. Cu siguranță, deși Asociația Județeană pentru Sport nu-și dăduse publicității clasamentul pînă la închiderea ediției podiumul, cel puțin, va fi identic cu al CSS. Revenind la sportul școlar putem spune că acesta a reprezentat din nou cu brio Slobozia pe plan național. 14 sportivi ai CSS sînt incluși în Top 10, fiind reprezentate toate disciplinele cu excepția fotbalului, rămas doar cu grupele de copii. După mulți ani, un loc aparte în acest top îl are atletismul, unde Ionela Pușcașu a demonstrat în 2013 că are «mînă bună», iar performanțele au apărut la nivelul copiilor și în anii următori... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2013, 11:14 (10049 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia, «agent imobiliar»

Afaceri ratate în Consiliul Local

Primăria Slobozia, «agent imobiliar»

Administrația slobozeană a propus la ședința din 28 noiembrie 2013, printr-un proiect de hotărîre, un schimb de terenuri perdant pentru comunitate. Concret, proiectul propunea un schimb de terenuri între municipalitate și un anume Cornescu Haralambie pentru o sumă care depășește cu puțin 100 de euro. Deși a fost retras de pe ordinea de zi, proiectul a născut controverse și a ridicat serioase semne de întrebare...

Un proiect nevinovat
Administrația slobozeană este binecunoscută pentru generozitate cu care cedează terenurile aflate în proprietatea publică. Fie că vorbim de oficiali... [citește_tot_articolul]

19 Decembrie 2013, 10:13 (10153 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Semne bune după dubla cu Roman

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Semne bune după dubla cu Roman

Echipa de handbal a Unirii Slobozia a profitat de pauza competițională datorată participării echipei naționale la Campionatul Mondial din Serbia (ne cerem scuze că v-am amintit...) și a bifat deja o dublă confruntare cu o echipă de Ligă Națională. S-a întîmplat pe 13 și 14 decembrie 2013, la Roman, cu HCM din localitate, formația de pe locul 3 al primei divizii. Echipa nemțeană a beneficiat de aportul întregului lot, vedete ca Tereza Pîslaru, Agrigoroaie, Băbeanu sau Horobeț nefiind convocate pentru Serbia. Slobozia a mers la Roman fără Monica Ștefan, care a renunțat la handbal datorită fericitului fapt că este însărcinată. Totodată, conducătorul de joc Andreea Dospin trece printr-un moment mai... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 18:01 (8268 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

4 jucători de la Cernica la Axintele

«Vom porni în această iarnă reconstrucția în jurul nucleului pe care l-am format în ultimii ani la această echipă!» ne-a declarat zilele trecute antrenorul Viitorului Axintele, Ion Nica. Zis și făcut. Săptămîna trecută, conducerea alb-verzilor a parafat 4 achiziții, toate de la colega de serie Progresul Cernica. Cel mai sonor nume este cel al lui Adrian Enciu, 21 de ani, golgheterul din sezonul de toamnă al echipei ilfovene. Printre «victimele» acestuia s-a numărat și apărarea trupei ialomițene. A fost adus, de asemenea, fundașul stînga Andrei Sava, 23 de ani, fost în urmă cu doi ani la Politehnica Timișoara. Acesta este fiul rapidisto-dinamovistului din anii ’80 ai secolului trecut Cristian ... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 17:00 (5965 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoselele din Ialomița, împânzite de șoferi «alcoolizați»

Șoselele din Ialomița, împînzite de șoferi «alcoolizați»

Potrivit statisticilor, condusul sub influența băuturilor alcoolice reprezintă o cauză importantă pentru producerea accidentelor de circulație. Timp de 12 luni, în Ialomița au fost depistați în trafic, în stare de ebrietate, 400 de șoferi. Cea mai mare alcoolemie, de 4 miligrame la mie, a fost sesizată în cazul unui participant la trafic din Fetești... Instanța însă i-a lăsat liberi pe toți acești șoferi, motivul invocat fiind «nu reprezintă pericol social»...

La drum în stare de ebrietate Potrivit Codului Rutier, încă în vigoare, orice alcoolemie mai mare de 0,11 miligrame alcool pur... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 16:19 (5663 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Gruparea «Băhăian», cercetată pentru fraude bancare

Gruparea «Băhăian», cercetată pentru fraude bancare

Cercetat și condamnat de judecătorii Tribunalului Ialomița la 20 de ani de închisoare pentru inițiere de grup infracțional și 26 de ani de Înalta Curte de Casație și Justiție a României, pentru crime în stil mafiot, Sergiu Băhăian și locotenenții săi au ajuns din nou în fața instanței. Noul dosar vizează fraude bancare și se află pe rolul Tribunalului București.

Noi acuzații Alături de mafiotul Sergiu Băhăian mai sunt duși în fața Tribunalului București alți 3 locotenenți de-ai săi. Vorbim despre Dan Negureanu, Marian Edward Mărculescu și Vasilache Gheorghe. Numele primilor doi apare... [citește_tot_articolul]

18 Decembrie 2013, 11:18 (5695 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia: Deputatul PSD Marian Neacșu, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Slobozia: Deputatul PSD Marian Neacșu, trimis în judecată pentru «conflict de interese»

Decizie suprinzătoare a procurorilor Parchetului Înaltei Curți de Casație și Justiție. Anchetatorii au finalizat cercetările în cazul deputatului PSD Marian Neacșu. Aceștia l-au trimis în judecată pe parlamentarul ialomițean sub acuzația de «conflict de interese»...
Marian Neacșu se află la al doilea mandat de deputat în Colegiul 2 Slobozia. Potrivit rechizitoriului procurorilor, «inculpatul Neacșu Marian, în calitate de deputat în cadrul Parlamentului României, a formulat cererea de angajare a fiicei sale în cadrul biroului său parlamentar și apoi a avizat contractul de muncă pe perioadă determinată (iulie 2009-decembrie 2012), în baza căruia s-a realizat în mod direct un folos material pentru aceasta»... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2013, 19:31 (22579 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile sunt pregătite pentru deszăpezire

Cel puțin la nivel declarativ

Autoritățile sînt pregătite pentru deszăpezire

Pentru prima dată în ultimii 23 de ani, autoritățile județene sînt pregătite pentru deszăpezire. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are peste 50 de utilaje pregătite să curețe zăpada. Prefectul județului Ialomița, Gigi Petre, avertizează că nu va ezita să închidă drumurile, dacă această măsură se va impune...

Prevenția e mama deszăpezirii
Deși riscul unui viscol de proporții în Ialomița este scăzut, autoritățile județene susțin că sînt pregătite pentru iarnă. Conform informațiilor oficiale, la acest moment, peste 50 de utilaje de deszăpezire se află în stand-by, iar oficialii... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2013, 16:01 (6003 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Jacheta care sună la 112

Jacheta care sună la 112

Pentru că era în criză de timp, a inventat tricoul care încarcă telefonul. Fiindcă invenția s-a dovedit a fi un succes, Costin a mers mai departe... Concursuri, platforme de inventică on-line, mentori care te ajută să-ți transformi visele high-tech în realitate.... Iar acum, jacheta care sună la 112. Noua invenție a tînărului, deși aflată la faza de prototip, e perfect funcțională. Iar cînd se plictisește de inventat aplicații practice, Costin lucrează de zor la noii lui roboți-sumo. Acolo l-am și cunoscut, în atelierul de automodele de la Palatul Copiilor din Slobozia, meșterind la o soluție pentru ca robotul său să devină invincibil...

Dependența de gadgeturi... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2013, 14:50 (15185 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Senatorul Pavel și salariile primarilor

Ialomița, între politică și administrație

Senatorul Pavel și salariile primarilor

După un an de mandat, senatorul Marian Pavel reușește să se țină de cuvînt. Una dintre inițiativele sale, respectiv cea privind majorarea salariilor din administrația publică locală, a fost aprobată de către Senat. Teoretic, cu puțină voință politică, salariile primarilor de la orașe și sate, ar putea crește cu 3-400 de lei, începînd din 2015. Întrebarea care se impune în acest context nu este dacă merită sau nu edilii locali acest plus la salar... E clar, îl merită! Însă Independent crede că nu e pentru cine se pregătește. Și, evident, o putem dovedi!

O inițiativă liberală la un social-democrat... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 16:00 (21961 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alexandru Stoica a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler»

Vrednic este primarul Sloboziei!

Alexandru Stoica a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler»

Sfîntul Nicolae i-a adus primarului Sloboziei una dintre cele mai rîvnite ordine ale Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. El a primit «Crucea Sloboziei în Grad de Cavaler» alături de Alexandru Potor, președintele GAL «Dunărea de Jos». Edilul orașului a primit acest însemn «pentru lucrarea pilduitoare în folosul comunităților parohiale...».

Vrednic este Alexandru
Vineri, 6 decembrie 2013, cînd Biserica Ortodoxă îl prăznuiește pe Sfîntul Ierarh Nicolae, arhiepiscopul Mirelor Lichiei, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu a săvîrșit Sfînta Liturghie la Mînăstirea «Sfinții Voievozi... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 11:53 (29132 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cadouri pentru copiii nimănui

Sfîntul Nicolae la casa de copii

Cadouri pentru copiii nimănui

Instituțiile de octotire socială din Ialomița rămîn în continuare un subiect delicat și dureros. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița are la acest moment în îngrijire, la Slobozia, peste 150 de copii. Pentru ei, indiferent de vîrsta pe care o au, singura casă rămîne casa de copii. De Sfîntul Nicolae, ziarul Independent, alături de un donator care a cerut să rămînă anonim, a oferit acestor copii dulciuri și jucării...

Instituții în loc de mamă și tată
În ultimii ani, Direcția Generală de Asistență... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 08:51 (5906 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiuni filantropice de 21,7 milioane de lei, demarate de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

De 15 ani, Episcopia Sloboziei și Călărașilor este aproape de semenii aflați în suferință. În toată această perioadă de timp, peste 200 de mii de oameni au apelat la sprijinul Bisericii și au beneficiat de ajutorul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor. Valoarea sumelor alocate de instituție pentru susținerea acțiunilor social-filantropice a fost în valoare de 21,7 milioane de lei...

15 ani de acțiuni filantropice
Sectorul de Asistență Socială și Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a fost înființat în anul 1999, printr-o decizie chiriarhală. Încă de la început, acest... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2013, 06:56 (6403 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul consideră «vindecați» peste 7000 de ialomițeni cu handicap

Statul consideră «vindecați» peste 7000 de ialomițeni cu handicap

Într-un județ în care indemnizațiile sociale se acordă «la negru», statul a decis să retragă sprijinul financiar tocmai celor care au cu adevărat nevoie de el. Vorbim despre cei peste 7000 de ialomițeni cu handicap. Temeiul legal îl reprezintă noile criterii de evaluare a stării de sănătate a acestor persoane. Puse în practică la Slobozia, reglementările îi scot de la plată tocmai pe cei a căror infirmitate este vizibilă, motivîndu-se că sunt sănătoși tun.

Criteriile umilinței
Criteriile după care se face reevaluarea persoanelor cu handicap au fost revizuite de mai multe ori,... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 15:45 (12910 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

«Eu am vorbit tot timpul serios despre promovare!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia, interviu Adrian Mihalcea

«Eu am vorbit tot timpul serios despre promovare!»

Toamnă extrem de fastă pentru sporturile de echipă din Slobozia. Dacă în privința echipei de handbal rezultatele obținute erau de așteptat avînd în vedere mișcările de trupe din vară, la fotbal evoluția echipei ne-a luat pe așteptate. Robustețea unui nucleu de jucători care evoluează de foarte mult timp împreună, coroborată cu ambiția unui tînăr și promițător antrenor, au dus formația noastră pe un loc II de pus în ramă. O analiză chibzuită a toamnei galben-albastre și gînduri îndrăznețe pentru primăvara lui 2014, în interviul cu antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea...

-Domnule Mihalcea, Unirea a terminat pe II, la egalitate de puncte cu liderul Rapid. Și-a depășit echipa condiția sau, dimpotrivă, se putea chiar mai mult?... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 11:40 (7390 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

5 disponibilizări în rîndul alb-verzilor

Viitorul Axintele a terminat sezonul de toamnă în obiectiv, pe loc de play-off. Totuși, comportarea echipei a fost una sub așteptările conducerii și, de aceea, se preconizează schimbări masive de lot. De 4 ani antrenor al alb-verzilor, adevărat record în fotbalul romînesc, profesorul Ion Nica ne-a declarat: «Vom căuta să facem reconstrucția pornind de la actualul nucleu de jucători: „veterani“, ca Răduță, Frangu sau Șelaru, și tineri care joacă de ceva timp împreună, ca Vasile, Oprișan, Bogorodiță sau Dedu. Vrem ca, în cel mai scurt timp, să revenim în fruntea clasamentului, acolo unde este locul acestei echipe!». Dacă la capitoul «achiziții» nu este nimic concret deocamdată, au apărut primele... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 09:38 (6400 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ pe datorie pentru 2500 de elevi ialomițeni

Arierate în Educație

Învățămînt pe datorie pentru 2500 de elevi ialomițeni

De un an și jumătate, elevii navetiști din Ialomița merg la școală pe datorie. Toate acestea întrucît Ministerul Educației nu a decontat abonamentele pentru transport. În această situație sînt 2500 de elevi, care mai au de primit de la stat 1,4 milioane de lei...

Educație cu debite
Potrivit ultimelor estimări făcute publice de către reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, valoarea totală a restanțelor pe care Ministerul Educației le-a acumulat în ceea ce privește decontarea abonamentelor elevilor navetiști din Ialomița este de 1,7 milioane de lei. Această sumă... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 20:27 (5703 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia cheltuie 870000 lei anual pentru «prestări servicii»

De ani de zile, Spitalul Slobozia acuză lipsa personalului medical calificat. Principala cauză, susțin oficialii instituției, o reprezintă lipsa banilor. Realitatea infirmă însă această afirmație. Potrivit datelor oficiale, unitatea medicală cheltuie aproape un milion de lei pentru contracte de prestări servicii încheiate cu medici și asistente...

Prestări servicii medicale pe bani frumoși
Scandalul cheltuielilor inutile din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia continuă. Potrivit datelor oficiale, instituția cheltuie 72568 lei lunar pentru plata a 34 de medici și asistente... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 15:22 (17655 vizualizări - 28 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
317 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3126 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4068 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10342 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2330 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2179 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2478 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3464 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11023 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3058 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2255 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4577 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4132 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4492 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3289 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4593 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3926 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4046 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3454 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2477 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6827 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8581 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...