Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Statul consideră «vindecați» peste 7000 de ialomițeni cu handicap

Statul consideră «vindecați» peste 7000 de ialomițeni cu handicap

Într-un județ în care indemnizațiile sociale se acordă «la negru», statul a decis să retragă sprijinul financiar tocmai celor care au cu adevărat nevoie de el. Vorbim despre cei peste 7000 de ialomițeni cu handicap. Temeiul legal îl reprezintă noile criterii de evaluare a stării de sănătate a acestor persoane. Puse în practică la Slobozia, reglementările îi scot de la plată tocmai pe cei a căror infirmitate este vizibilă, motivîndu-se că sunt sănătoși tun.

Criteriile umilinței
Criteriile după care se face reevaluarea persoanelor cu handicap au fost revizuite de mai multe ori,... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 15:45 (12979 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

«Eu am vorbit tot timpul serios despre promovare!»

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia, interviu Adrian Mihalcea

«Eu am vorbit tot timpul serios despre promovare!»

Toamnă extrem de fastă pentru sporturile de echipă din Slobozia. Dacă în privința echipei de handbal rezultatele obținute erau de așteptat avînd în vedere mișcările de trupe din vară, la fotbal evoluția echipei ne-a luat pe așteptate. Robustețea unui nucleu de jucători care evoluează de foarte mult timp împreună, coroborată cu ambiția unui tînăr și promițător antrenor, au dus formația noastră pe un loc II de pus în ramă. O analiză chibzuită a toamnei galben-albastre și gînduri îndrăznețe pentru primăvara lui 2014, în interviul cu antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea...

-Domnule Mihalcea, Unirea a terminat pe II, la egalitate de puncte cu liderul Rapid. Și-a depășit echipa condiția sau, dimpotrivă, se putea chiar mai mult?... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 11:40 (7390 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

5 disponibilizări în rîndul alb-verzilor

Viitorul Axintele a terminat sezonul de toamnă în obiectiv, pe loc de play-off. Totuși, comportarea echipei a fost una sub așteptările conducerii și, de aceea, se preconizează schimbări masive de lot. De 4 ani antrenor al alb-verzilor, adevărat record în fotbalul romînesc, profesorul Ion Nica ne-a declarat: «Vom căuta să facem reconstrucția pornind de la actualul nucleu de jucători: „veterani“, ca Răduță, Frangu sau Șelaru, și tineri care joacă de ceva timp împreună, ca Vasile, Oprișan, Bogorodiță sau Dedu. Vrem ca, în cel mai scurt timp, să revenim în fruntea clasamentului, acolo unde este locul acestei echipe!». Dacă la capitoul «achiziții» nu este nimic concret deocamdată, au apărut primele... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2013, 09:38 (6400 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Învățământ pe datorie pentru 2500 de elevi ialomițeni

Arierate în Educație

Învățămînt pe datorie pentru 2500 de elevi ialomițeni

De un an și jumătate, elevii navetiști din Ialomița merg la școală pe datorie. Toate acestea întrucît Ministerul Educației nu a decontat abonamentele pentru transport. În această situație sînt 2500 de elevi, care mai au de primit de la stat 1,4 milioane de lei...

Educație cu debite
Potrivit ultimelor estimări făcute publice de către reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, valoarea totală a restanțelor pe care Ministerul Educației le-a acumulat în ceea ce privește decontarea abonamentelor elevilor navetiști din Ialomița este de 1,7 milioane de lei. Această sumă... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 20:27 (5703 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia cheltuie 870000 lei anual pentru «prestări servicii»

De ani de zile, Spitalul Slobozia acuză lipsa personalului medical calificat. Principala cauză, susțin oficialii instituției, o reprezintă lipsa banilor. Realitatea infirmă însă această afirmație. Potrivit datelor oficiale, unitatea medicală cheltuie aproape un milion de lei pentru contracte de prestări servicii încheiate cu medici și asistente...

Prestări servicii medicale pe bani frumoși
Scandalul cheltuielilor inutile din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia continuă. Potrivit datelor oficiale, instituția cheltuie 72568 lei lunar pentru plata a 34 de medici și asistente... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 15:22 (17657 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

150 de deținuți de la Slobozia ar putea fi liberi la 1 februarie 2014

Noul Cod Penal grațiază infractorii

150 de deținuți de la Slobozia ar putea fi liberi la 1 februarie 2014

De la 1 februarie 2014, cele mai importante legi în materie penală din România, Codul Penal și Codul de Procedură Penală, se modifică integral. Schimbarea legislației pare să-i avantajeze pe infractori. Mulți dintre deținuții încarcerați în penitenciarele românești ar putea fi puși în libertate sau beneficia de pedepse mai mici, o dată cu intrarea în vigoare a Noului Cod Penal. La Slobozia ar putea fi eliberate din închisoare un sfert dintre persoanele private de libertate introduse în spațiile de detenție...

Legea penală, mai favorabilă infractorilor
În dreptul penal românesc... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2013, 10:20 (22860 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Blocurile din Slobozia rămân fără mansarde

Blocurile din Slobozia rămîn fără mansarde

În caz de cutremur, Slobozia are cele mai rezistente blocuri. «Abia dacă le putem încadra în gradul III de risc seismic...» susțin oficialii administrații locale. În realitate însă, un sfert din blocuri au nevoie de reparații serioase la acoperiș. Lucrările trebuie suportate din buzunarele locatarilor, care tratează totul cu indiferență.

După blocurile gri din Slobozia
La Slobozia există aproximativ 400 de blocuri. Cele mai multe au fost construite între anii 1970-1980. Autoritățile locale susțin că sînt rezistente în fața unui cutremur similar celui din 1977... «Nu avem probleme... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 15:15 (6244 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Premieră

PS Vincențiu a slujit de Sfîntul Andrei la Fetești

Pentru prima dată de la întronizarea sa, Prea Sfințitul Părinte Episcop Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a fost prezent de Sfîntul Andrei la Fetești. Evenimentul a fost prilejuit de inaugurarea noului sediu al Protopopiatului Fetești. «Unul dintre aceștia ar putea fi urmașul meu!» a spus PS Vincențiu, cînd a oferit Sfînta Taină a Împărtășaniei copiilor din Parohia «Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil»...

Un eveniment rarisim pentru urbe
Sîmbătă, 30 noiembrie 2013, Preasfințitul Părinte Episcop Vincențiu a fost prezent în mijlocul credincioșilor din Parohia «Sfinții... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 12:11 (9686 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul sărăciei

Avem 96000 de asistați sociali!

Potrivit unui raport al Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița, 1 din 3 ialomițeni beneficiază de programe sociale. Pentru plata acestora, statul a acordat, în primele 10 luni ale anului în curs, 7,9 milioane de lei.

Număr record de beneficiari
Majoritatea beneficiarilor de servicii sociale din județul Ialomița este reprezentată de către persoanele care primesc alocații de stat. În număr de 55931 de persoane, acestora le-au fost acordate, în perioada ianuarie-octombrie 2013, ajutoare sociale în valoare de 3,1 milioane de lei. În acest tip de ajutor intră... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 08:56 (4417 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Claca de 4 hectare

În ultimii ani, oficialii ialomițeni au declarat că fac demersuri pentru împădurirea a mii de hectare de teren nearabil sau degradat. În așteptarea acțiunilor concrete, apele lasă comunitățile înșirate de-a lungul Ialomiței, Dunării și brațului Borcea mai sărace... Iar, în fapt, eforturile reale sînt aproape de fiecare dată locale. Săptămîna trecută, sătenii din Stelnica au împădurit, în 3 ore, 4 hectare de teren. Un efort considerabil pentru comunitate și un exemplu că, acolo unde există voință, orice este posibil...

Clacă pe malul Borcei
E o zi de joi cu soare, după trei zile... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2013, 07:36 (11012 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Medicina de familie, o afacere de peste 6,3 milioane de lei lunar

Ialomița: Medicina de familie, o afacere de peste 6,3 milioane de lei lunar

În timp ce la fiecare jumătate de oră un medic român pleacă în străinătate, o parte dintre medicii de familie se îmbogățesc. Pentru fiecare pacient care NU trece pragul cabinetelor, aceștia primesc, în medie, 25 de lei. O treime din medicii de familie din Ialomița au în evidențe peste 2500 de bolnavi...

Cum să faci bani din medicină
Față de celelalte servicii din Sănătate, medicina de familie beneficiază de un sistem diferit de plată. Ministerul Sănătății o numește plata per capita... În realitate, este vorba despre un fel de «pomană fără lumînări» care intră în buzunarele medicilor... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2013, 09:30 (17193 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Hibernare pe loc de promovare

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-FC Clinceni 1-0

Hibernare pe loc de promovare

Unirea Slobozia a mai detonat o bombă în ultima etapă a sezonului de toamnă. Sîmbătă, 30 noiembrie a.c., cu terenul scăldat de un soare care n-a mai fost demult la dentist, trupa lui Adi Mihalcea a dat piept cu FC Clinceni, trupă cu pretenții de promovare afișate cu majuscule și care îi are în lot pe frații Caramian, Pătrașcu, Bălțoi sau Stelian Stanu, fotbaliști ale căror ghete sînt de mulți ani prietene cu mingea. Slobozenii au pus repede stăpînire pe joc și au dat dovadă de un tupeu demn de cele 5 victorii obținute pînă la jocul cu ilfovenii. Partida cu Clinceni a semănat izbitor cu duelurile împotriva Rapidului sau Brăilei. Minutul 30: lovitură liberă de la 30 de metri, lateral stînga, centrare... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 23:15 (9257 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Europa ne scapă de infractori

Ialomița: Europa ne scapă de infractori

De la momentul aprilie 2010, cînd 26 de infractori din Țăndărei au fost ridicați de procurori și polițiști englezi, raidurile forțelor de ordine din Vest întreprinse în Ialomița s-au intensificat. În urmă cu o săptămînă, organe judiciare din Franța și Elveția au ajuns la Bărbulești și Țăndărei, pentru a prinde două grupuri infracționale specializate în furturi, tîlhării, proxenetism și spargeri de locuințe.

Percheziții la Bărbulești La începutul săptămînii precedente, forțele de ordine din Ialomița, procurori, polițiști și jandarmi, au descins în localitatea Bărbulești. Alături de oamenii... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 21:25 (12636 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

2013, an de grație pentru Cornel Chirică

Tenis de cîmp

2013, an de grație pentru Cornel Chirică

Ne-am creat obiceiul bun, zicem noi, de a găzdui, din cînd în cînd, în această pagină performanțe ale unor semeni din orașul nostru care, indiferent de vîrstă, continuă să facă sport, ba chiar să se evidențieze în acest domeniu. Succesele veteranilor sportului ialomițean continuă «să ne dea de furcă», aspect care ne place nespus. Este și cazul avocatului Cornel Chirică, tenismen veteran în cadrul categoriei 60+. Practicant al tenisului de mulți ani, Cornel Chirică a revenit la grațiile sportului alb de puțină vreme, după o pauză lungă, și a început să participe frecvent la turnee. Iar rezultatele nu au întîrziat să apară... Slobozeanul s-a remarcat mai cu seamă în turneele de categorie internațională... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 20:05 (20249 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

7 ani de închisoare pentru agresorul din Traian

7 ani de închisoare pentru agresorul din Traian

Judecătorii Tribunalului Ialomița au dat prima sentință în cazul agresorului din Traian, cel care la începutul primăverii și-a înjunghiat cu bestialitate concubina de doar 16 ani... Magistrații au decis ca Nicu Florian Oltanu să ispășească pedeapsa de 7 ani închisoare cu executare, pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de omor»!

Salvată în ultima secundă Tragedia de la Traian s-a produs în seara zilei 9 martie 2013. Adolescenta Ana Maria Gîță, de 16 ani, se afla în casa concubinului ei Nicu Florian Olteanu, de 19 ani. Pe fondul mai multor discuții contradictorii, fata i-a spus... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 19:25 (10382 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 230 milioane de euro pentru apa potabilă din regiunea Constanța-Ialomița

Investiții de 230 milioane de euro pentru apa potabilă din regiunea Constanța-Ialomița

De aproape 2 ani, investițiile în rețelele de apă potabilă și canalizare din Ialomița au devenit sinonime cu RAJA. Conform datelor oficiale, societatea constănțeană a investit sau urmează să investească, pînă la sfîrșitul anului 2015, suma record de 230 milioane de euro într-un proiect care vizează «reabilitarea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și de canalizare în regiunea Constanța-Ialomița». În cadrul proiectului au fost prevăzute 41 de contracte de lucrări și 5 de asistență tehnică, care acoperă 22 de localități din cele două județe care fac obiectul investițiilor. La finalul proiectului, în noiembrie 2015, vor fi fost construite sau reabilitate 12 stații de epurare, 47 stații... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 18:40 (8198 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Etapă cu fluvii de goluri

Fotbal, Liga a IV-a

Etapă cu fluvii de goluri

S-a terminat turul Ligii lui Basarab, fotbalul județean urmînd să revină o dată cu ghioceii. Ne-am fi dorit să privim calm situația din clasament. Nu ne-au lăsat scoruri ca 16-1 la Reviga sau 13-1 la Țăndărei, ca să nu mai vorbim de 9-5 la întîlnirea dintre Abatorul și Andrășești. Despre aceste glume de rezultate ar fi potrivit să vorbească un antrenor de handbal în locul celui de fotbal, asta în fericita situație în care am găsit așa ceva în Liga a IV-a... La asemenea scoruri, cu siguranță Moș Nicolae nu se va mai sinchisi să pună ceva în ghetele învinșilor. Acestea sînt deja pline cu plumb. În fine, să felicităm Unirea Fierbinți pentru titlul de «campioană de toamnă», cu atît mai frumos cu cît... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 17:45 (10106 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul boxelor din Piața Mare a Sloboziei

Piața nimănui și a tuturor

Scandalul boxelor din Piața Mare a Sloboziei

De ani buni, Piața Agroalimentară a Sloboziei nu mai trezește interesul nimănui. Zonele de influență au fost adjudecate, edilii locali nu mai au de făcut investiții, iar prețurile cresc și nu mai scad. Săptămîna trecută însă, la sesizarea unui grup de comercianți, am vizitat boxele de miei amenajate de către autoritățile locale în spatele Pieței...

Boxe pentru șobolani și... murături
Boxele sînt amplasate de-a lungul drumului de acces pentru autoturisme, în spatele halelor. Inițial au fost amplasate provizoriu, pentru a adăposti mieii de Paște. Mieii au fost tăiați, boxele au... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 17:15 (4489 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

După încă un an de guvernare

Breviarul investițiior administrative din 2013

Deunăzi, senatorul invizibil (Ion Toma) al Ialomiței declara public că nu mai poate minți electoratul cu promisiuni. În județ însă, părerile oficialilor sînt împărțite. După încă un an de guvernare, oficialii județeni și primarii comunelor din Ialomița pendulează între sinceritatea dezarmantă și minciuna prost meșteșugită. Una peste alta, a mai trecut un an. Un an în care, inevitabil, au existat și realizări, dar și eșecuri. Facem astăzi o trecere în revistă a stării de spirit a oficialilor locali în fața a două întrebări capitale: Ce ați făcut pentru electorat în 2013? Care este cea mai mare nerealizare a acestui an?

La județ, liniște și pace socială... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 15:55 (3823 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Black Friday» în instituțiile locale

Administrație la reduceri

«Black Friday» în instituțiile locale

Vineri, 22 noiembrie 2013, în timp ce contribuabilii se dădeau de ceasul morții să prindă trenul pseudo-chilipirurilor de prin magazinele care vînd electrocasnice, am decis să facem o tur de orizont al instituțiilor publice mai puțin vizibile. Ne-am propus să aflăm dacă directorul de instituție deconcentrată este la program și ce face el într-o zi de vineri. Din cele peste 30 pe care le are județul am ales 5. În 3 dintre ele directorul lipsea... Concluzia se impune de la sine.

Anonimii administrației
Am ales pentru demonstrația noastră intervalul orar 10,00-11,00 și instituții... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2013, 14:50 (6777 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8053 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12788 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12217 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14217 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13216 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12864 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11656 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12235 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...