Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

«Rezultatele din acest an mi-au depășit așteptările!»

Scrimă, interviu Marin Cruțu

«Rezultatele din acest an mi-au depășit așteptările!»

Sabia masculină din Slobozia a obținut în septembrie al treilea titlu consecutiv pe echipe și al doilea individual prin Iulian Teodosiu la Campionatul Național de Juniori. CSS Slobozia traversează, totuși, un moment de cotitură pentru că Mădălin Bucur și Iulian Teodosiu, cei mai buni sabreri ai săi, vor încrucișa săbiile, de acum, în favoarea lui Dinamo. Despre rezultatele de la «Naționale», dar și despre perspective în interviul realizat cu profesorul Marin Cruțu:

-Doi sabreri la echipa Națională și două titluri naționale cu CSS la juniori. Este 2013 cel mai bun an al scrimei slobozene?
-2013 nu a fost un an cu ghinion, ci unul al apogeului... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 16:36 (10099 vizualizări - 16 comentarii)

SPORT

Handbal, Universitatea Tîrgoviște-CSM Unirea Slobozia 16-43 (4-24)

Ca de obicei...

Victorie fără dureri de cap a Unirii în deplasarea de la Tîrgoviște. Așa cum se întîmplă de la an la an, echipa noastră a dominat jocul de la un capăt la altul, lucru atestat de altfel de scorul final, 43-16 (24-4), în favoarea trupei lui Paraschiv. Ar fi de remarcat prima reușită la senioare a tinerei Cătălina Sava, extremă stînga de doar 16 ani. Totodată, să spunem că acest rezultat a fost obținut fără aportul Monicăi Ștefan, care a decis săptămîna trecută, din nou, să pună capăt carierei. Sîmbătă, 5 octombrie a.c., la Slobozia vine HCF Piatra Neamț. Meciul se va disputa în mod excepțional cu începere de la ora 13,00, pentru ca iubitorii sportului din orașul nostru să se bucure pe de-a-ntregul... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 14:32 (7493 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Super-tomograful...

Super-tomograful...

Unicul tomograf din județul Ialomița este la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Reprezentanții unității medicale își doresc unul nou, pentru că actualul și-a depășit demult termenul de garanție... Considerat «pensionar», tomograful de la Slobozia continuă să investigheze sute de pacienți lunar și oferă diagnostice precise, asemenea unuia proaspăt scos din fabrică...

Spitalul cu mini-centrală nucleară
Este joi după-amiază, iar programul de funcționare al tomografului de la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a încheiat de 10 minute. Înainte de a ieși din tură, Marcel Budu... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 13:28 (15786 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, CSMS Iași-Unirea Slobozia 2-0

Victoria experienței

Atmosferă dezolantă pe lîngă plopii fără soți, sîmbătă, 28 septembrie 2013... Foarte puțină lume a venit să vadă pe CSMS Iași, «copilul din flori» al fostei Politehnici, în confruntarea cu Unirea Slobozia. Adi Mihalcea n-a putut conta pe accidentații Toma și Soare și a ales să înceapă cu un singur închizător, Macare, și cu două vîrfuri clasice, Nanu și Jianu. Unirea putea arunca în aer jocul încă din minutul 13, cînd Crețu îi face cadou lui Jianu o minge în poziție de «singur cu portarul Miron», dar atacantul Unirii se grăbește și dă pe lîngă... Am spus Miron, iar dacă mai adăugăm Bădescu, Țigănașu, Olah sau Vancea, plus Onofraș pe bancă, putem constata că echipa moldavă stă mai bine decît noi... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 12:30 (6338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Noi vrem să muncim!»

500 de tineri ialomițeni caută slujbe

«Noi vrem să muncim!»

Acesta este mesajul mut pe care peste 500 de tineri ialomițeni l-au transmis vineri, 27 septembrie a.c., autorităților locale și județene din Ialomița. Ei au participat la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți, desfășurată de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia. La eveniment au participat circa 30 de firme interesate, iar potrivit declarațiilor oficialilor instituției, «această ediție a Bursei reflectă situația din piață, necontrafăcută și neforțată». În urma interviurilor au fost angajați 132 de tineri...

Tinerii vor să muncească... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 11:19 (5582 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Rapid Fetești-Viitorul Axintele 0-5

Feroviarii, în deraiaj total

«Dacă nu faci scor cu Feteștiul, nu exiști!» pare să fie zicerea la modă în această perioadă în anturajul seriei 2 din Liga a III-a. S-a întîmplat și vineri, 27 septembrie a.c., în etapa a V-a, cînd Viitorul Axintele a luat lejer la Fetești 3 puncte plus o importantă doză de moral. Ion Nica mută inspirat în minutul 35. Îl scoate pe Gheorghiu și îl introduce pe Luca, omul care deschide scorul 2 minute mai tîrziu. La pauză e 2-0, grație lui Gabriel Badea. În repriza secundă iese la rampă Șelaru, cu 2 reușite din lovituri libere. Fătu închide tabela în minutul 83... Cu această victorie, Axintele urcă pe 5, cu 9 puncte. Feteștiul pică pe ultimul loc. De menționat că la acest meci Ion Nica l-a folosit... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 10:28 (4071 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul din garsonieră

Mișcarea Populară, agresivă și grobiană

Partidul din garsonieră

Sîmbătă, 28 septembrie a.c., într-una dintre garsonierele blocului G5 din Slobozia, a fost înființată filiala județeană a Partidului Mișcarea Populară. La eveniment au participat «oamenii de la București» ai partidului, sub directa îndrumare a președintelui partidului Eugen Tomac. Conform declarațiilor oficiale, filiala are puțin peste 300 de membri și este condusă de Silviu Necula, un agent de vînzări care «n-a mai făcut niciodată politică»...

O filială politică de garsonieră
Săptămîna trecută ne plîngeam că deșertul politic local este așa de întins încît sîntem nevoiți să consemnăm... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 09:40 (7735 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Podiumul, de neclintit

Etapa a VI-a din Liga a IV-a n-a adus nimic nou în frunte și, ce-i drept, nici în subsolul clasamentului, acolo unde Amara, Andrășești și Colelia nu par a avea niciun chef să iasă din criza de rezultate. Voința Reviga a zdrobit Răduleștiul și își consolidează poziția de lider. Ca să nu strice nimic, Țăndăreiul și Doja au bătut la scor identic, 4-1, și au rămas pe 2, respectiv 3. Toate cele 3 au cîte 16 puncte și sînt, în continuare, la 3 lungimi de Viticola, victorioasă la Munteni Buzău.

Iată tabloul complet al rezultatelor:
Recolta Ghe. Doja-CS Amara  4-1
Voința Reviga-ACS Rădulești  7-1
Victoria Țăndărei-Spicul Colelia  4-1
Abatorul Slobozia-Recolta Ghe. Lazăr 1-2
Victoria Mt. Buzău-Viticola Fetești 2-3
Viitorul Platonești-Unirea Sărățeni  4-1
Andrias Andrășești-Unirea Fierbinți 0-4
AS Căzănești-Unirea Grivița  4-1
... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2013, 08:26 (4869 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pătuțurile, pericolul din Grădinița Nr. 2 Slobozia!

Pătuțurile, pericolul din Grădinița Nr. 2 Slobozia!

Cele mai bine cotate unități preșcolare din Slobozia pun în pericol siguranța copiilor. Se întîmplă la Grădinița Nr. 2, de lîngă Tribunal, acolo unde copiii dorm în pătuțuri vechi de peste 30 de ani... Mobilierul șubred ar putea oricînd să facă victime în rîndul micuților. «Doar o minune ne-a ferit pînă acum de vreun accident...» spun educatoarele.

Grădiniță VIP cu probleme
Exteriorul proaspăt renovat al Grădiniței cu Program Prelungit Nr. 2 de la Slobozia lasă impresia unei unități în care copiii sînt în siguranță. Pericolul vine însă din interior... De generații întregi, preșcolarii... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2013, 15:32 (8710 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

Autofreza de 1 milion de lei

Deszăpezire pe bani europeni în Ialomița

În fiecare an, deszăpezirea drumurilor din Ialomița înghite milioane de lei alocați de la buget. De anul acesta, lupta cu nămeții se va face și pe banii Uniunii Europene. Ialomița va beneficia de o autofreză, achiziționată cu fonduri comunitare. În valoare de 1 milion de lei, «utilajul va fi folosit doar în caz de urgență!» declară Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița. Achiziționarea acestei mașini scapă județul de «relicvele» folosite de SC Drumuri și Ponduri SA la deszăpezire. Depășite moral și fizic, 4 utilaje au fost scoase la vînzare...

Autofreze pentru toată regiunea... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2013, 10:28 (7351 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

20 de ani de misiune creștină în Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Credincioșii din Slobozia au prăznuit hramul Catedralei Episcopale

Eveniment de mare încărcătură religioasă, marți, 1 octombrie a.c., la Slobozia. Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor a sărbătorit hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperămîntul Maicii Domnului» din Slobozia. Manifestarea a strîns la Slobozia un sobor de ierarhi ai Sfîntului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române și reprezentanți ai autorităților locale și județene...

13 ierarhi la hramul Catedralei Episcopale
Programul liturgic a început la ora 9,00, cu Sfînta Liturghie, slujba religioasă fiind oficiată de 13 ierarhi... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2013, 17:25 (9366 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiții în asistența socială de 10 milioane de euro

Ialomița pentru săraci...

Investiții în asistența socială de 10 milioane de euro

Din punct de vedere investițional, Ialomița se află pe ultimele locuri în Regiunea Sud-Muntenia. Puține cum sînt, cele mai multe dintre fondurile destinate dezvoltării județului s-au îndreptat către asistența socială. Estimările oficiale arată că acest sector a beneficiat, în ultimii 3 ani, de 10 milioane de euro. Cu acești bani s-au realizat azile de bătrîni sau centre pentru copiii orfani...

Asistența socială, singura care contează
În cadrul unei conferințe de presă organizate la finalul săptămînii precedente, oficialii sistemului ialomițean de protecție socială au făcut primele... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2013, 14:19 (11196 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Salonul Anual de Carte, la a XXII-a ediție

Marți, 1 octombrie 2013, cel mai mare eveniment cultural organizat în Ialomița și-a redeschis porțile. Vorbim despre Salonul Anual de Carte de la Slobozia, manifestare care anul acesta a ajuns la ediția cu numărul XXII. Provocarea culturală aduce și anul acesta în reședința județului Ialomița titluri și autori iubiți de publicul cititor și durează timp de o lună...

Moment de gală
Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia sînt și în acest an locul de desfășurare a Salonului de Anual de Carte. Evenimentul este organizat de Biblioteca... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2013, 11:13 (6683 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Laura Codruța Kövesi «supervizează» Ialomița

Laura Codruța Kövesi «supervizează» Ialomița

Recenta trimitere în judecată a patru interlopi din Urziceni scoate la iveală amănunte uluitoare despre clanul Drabi, cea mai mare grupare infracțională specializată în cămătărie din zonă... În anul 2011, respectiva rețea a fost anihilată la ordinul Laurei Codruța Kövesi. Documentele de urmărire penală arată faptul că toți cei 21 de cămătari ai grupării aveau relații de prietenie cu polițiștii și procurorii din Urziceni...

O anchetă complicată
Dosarul cu numărul 1974/98/2013, înregistrat la secția Penală a Tribunalului Ialomița, este unul cu greutate. Aparent obscure, cele 3 volume... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 12:10 (13627 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cu legea pe lege călcînd...

Aleșii, obligatoriu cu studii administrative

Legea 393, privind statutul aleșilor locali, prevede obligativitatea participării la «cel puțin un curs de pregătire în domeniul administrației publice» pentru toți aleși. În Ialomița, mai puțin de 20% dintre aleșii locali și județeni au absolvit cursuri în domeniu. Restul celor care decid viitorul județului și al localităților ialomițene fie s-au calificat la locul de muncă, fie încalcă legea...

Legile sînt făcute să fie încălcate
Ialomița are 31 de consilieri județeni și 792 de consilieri locali. Potrivit estimărilor, e drept, neoficiale, doar 20% dintre aceștia au studii în... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 11:28 (7075 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Monumentul hristic de la Giurgeni

Tîrgul de Floci devine Orașul Dispărut

Monumentul hristic de la Giurgeni

Orașul Dispărut (alias Tîrgul de Floci), presupusul loc al nașterii lui Mihai Viteazul, se îmbogățește cu un nou monument. El se va numi Ruga Orașului Dispărut, este realizat din lemn ars și a costat fix 7000 de lei. Banii provin din donații făcute «voluntar» chiar de către șefii serviciilor descentralizate din județul Ialomița...

Bani grei pentru o istorie ușoară
După două mandate în fruntea administrației județene, președintele Silvian Ciupercă nu se poate lăuda cu cine știe ce realizări în domeniul turismului istoric. Orașul Dispărut de la Giurgeni (vechiul Tîrg de Floci) a... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 10:14 (8445 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Lege și Ordine» la salonul de nunți

ALO lovește din nou

«Lege și Ordine» la salonul de nunți

De luni de zile politica locală este sublimă, dar lipsește cu desăvîrșire. În acest context, conferința de presă a Alianței Lege și Ordine, susținută la salonul de nunți «Taboo» din Slobozia, poate fi considerată un eveniment. Felicitările, masa și dansul au fost asigurate de inepuizabilul Gheorghe Dinu, candidatul din 2004 la Președinția României și dovada indubitabilă că Dumnezeu nu are gardul prea înalt la grădina Sa...

Mare e grădina politică a lui Dumnezeu...
...Și mulți nebuni i-au sărit gardul, spune o zicală populară! Însă Gheorghe Dinu nu a trebuit să facă efortul de... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2013, 07:18 (9649 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: S-a răsturnat cu mașina după ce a evitat o vacă!

Trei tineri din comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu au văzut moartea cu ochii în după amiaza zilei de vineri, 27 septembrie 2013. Mașina în care se aflau s-a răsturnat, iar victimele au avut nevoie de îngrijiri medicale...
Potrivit martorilor accidentului, cei trei tineri doreau să meargă la Țăndărei. Aproape de ieșirea din localitatea Mihail Kogălniceanu, o vacă a tăiat calea autoturismului, iar șoferul mașinii, o tînără de aproximativ 20 de ani, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat. În urma incidentului rutier, toți cei trei ocupanți ai autovehiculului au fost răniți. În stare mai gravă a fost o persoană care se afla pe bancheta din spate. Aceasta a fost transportată la spital... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2013, 15:50 (48811 vizualizări - 74 comentarii)

EVENIMENT

Șocant: Accident de muncă la Țăndărei. Un val de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori!

UPDATE Unul dintre muncitori a murit!

Joi, 26 septembrie 2013, la orele prînzului, în orașul Țăndărei, un mal de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori care lucrau la rețeaua de canalizare a orașului...
Accidentul s-a produs pe unul dintre șantierele deschise în centrul orașului, în spatele sediului PSD din localitate... Unul dintre cei doi muncitori a fost salvat, in extremis. Numele lui este Grigore Georgescu (52 ani), este din Rîmnicu Sărat-Buzău și lucra la una dintre firmele care au subcontractat lucrările de reabilitare a rețelei. Cel de-al doilea muncitor se numește Drăgan George. El este din București și se află și la acest moment imobilizat sub valul de pămînt.
La fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 12:11 (21405 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Joi, 26 septembrie 2013, la Slobozia, a fost deschisă oficial cea de-a XIX-a ediție a Tîrgului «Agroial Partener» 2013. Evenimentul a fost un prilej pentru organizatori de a susține conceptul «Fabricat în Ialomița». În ciuda declarațiilor oficiale, realitatea se dovedește una dramatică. Prezența firmelor ialomițene la tîrg a fost una modestă, iar reprezentanții acestora au recunoscut că sprijinul administrației județene este doar  unul declarativ...

Parc expozițional lîngă Kaufland
Joi, 26 septembrie 2013, la orele 10,00, pe platoul din imediata vecinătate a supermarketului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 11:14 (7051 vizualizări - 15 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
271 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10570 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10764 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11459 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10508 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10203 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15918 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7039 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8582 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10959 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8136 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13349 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9907 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11147 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8684 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9981 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8281 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7942 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8404 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...