Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: S-a răsturnat cu mașina după ce a evitat o vacă!

Trei tineri din comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu au văzut moartea cu ochii în după amiaza zilei de vineri, 27 septembrie 2013. Mașina în care se aflau s-a răsturnat, iar victimele au avut nevoie de îngrijiri medicale...
Potrivit martorilor accidentului, cei trei tineri doreau să meargă la Țăndărei. Aproape de ieșirea din localitatea Mihail Kogălniceanu, o vacă a tăiat calea autoturismului, iar șoferul mașinii, o tînără de aproximativ 20 de ani, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat. În urma incidentului rutier, toți cei trei ocupanți ai autovehiculului au fost răniți. În stare mai gravă a fost o persoană care se afla pe bancheta din spate. Aceasta a fost transportată la spital... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2013, 15:50 (48811 vizualizări - 74 comentarii)

EVENIMENT

Șocant: Accident de muncă la Țăndărei. Un val de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori!

UPDATE Unul dintre muncitori a murit!

Joi, 26 septembrie 2013, la orele prînzului, în orașul Țăndărei, un mal de pămînt s-a prăbușit peste doi muncitori care lucrau la rețeaua de canalizare a orașului...
Accidentul s-a produs pe unul dintre șantierele deschise în centrul orașului, în spatele sediului PSD din localitate... Unul dintre cei doi muncitori a fost salvat, in extremis. Numele lui este Grigore Georgescu (52 ani), este din Rîmnicu Sărat-Buzău și lucra la una dintre firmele care au subcontractat lucrările de reabilitare a rețelei. Cel de-al doilea muncitor se numește Drăgan George. El este din București și se află și la acest moment imobilizat sub valul de pămînt.
La fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 12:11 (21405 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Consiliul Județean Ialomița reinventează «Fabricat în Ialomița»

Joi, 26 septembrie 2013, la Slobozia, a fost deschisă oficial cea de-a XIX-a ediție a Tîrgului «Agroial Partener» 2013. Evenimentul a fost un prilej pentru organizatori de a susține conceptul «Fabricat în Ialomița». În ciuda declarațiilor oficiale, realitatea se dovedește una dramatică. Prezența firmelor ialomițene la tîrg a fost una modestă, iar reprezentanții acestora au recunoscut că sprijinul administrației județene este doar  unul declarativ...

Parc expozițional lîngă Kaufland
Joi, 26 septembrie 2013, la orele 10,00, pe platoul din imediata vecinătate a supermarketului... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2013, 11:14 (7051 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

Asfalt ialomițean cu fonduri exclusiv europene

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

În urmă cu 2 ani, Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni promitea o finanțare de 2,8 milioane de euro pentru proiecte de infrastructură și dezvoltare rurală în 21 de localități din zona de est a județului... La acest moment, 6 astfel de proiecte se află în faza vizitelor în teren, iar alte 10 se pregătesc să urmeze aceeași procedură... Cele mai importante investiții, susțin edilii locali, sînt însă cele prin care se asigură asfaltarea drumurilor de interes local. Banii provin exclusiv din fonduri europene și reprezintă o primă certitudine pentru dezvoltarea viitoare a comunităților locale din cadrul GAL «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2013, 06:37 (7222 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia Dunărea Galați 3-1

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Mai erau cîteva minute pînă la fluierul de start, cînd «Țîcă» Toma s-a rupt. A intrat Stelian Stan pe un post pe care nu mai evoluase din perioada celui de-al treilea eșalon... Meciul cu Dunărea a început cum nu se poate mai prost («tot răul spre bine» avea să spună, ulterior, Adrian Mihalcea). Atacantul oaspeților Florin Istrate a pătruns în careu (’15) și din unghi l-a executat pe Dobre. Era 1-0 pentru adversari și deja se făceau presupuneri cu privire la numele noului antrenor... Era să le întărească gălățeanul Șomodean, dar șutul său a lovit bara. În replică, Emil Nanu a expediat o minge de la 7 metri (’42) în brațele portarului advers.

Nanu răstoarnă scorul cu o dublă... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 19:31 (8870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-victorie la limită, Feteștiul-înfrîngere categorică

Viitorul Axintele continuă să șovăie în această perioadă, dar vineri, 20 septembrie, în etapa a V-a, a obținut o nouă victorie acasă, la limită, contra celor de la Popești Leordeni. Golul a venit în minutul 10, fiind marcat de Ionuț Fătu, din pasa lui Gabriel Badea. Ion Nica a aliniat următoarea formulă de joc: Răduță-Chiva, Oprișan, Mihociu, Boigorodiță-Mihalache (Luca), Șelaru, Frangu (Dumitrescu), Gheorghiu-Badea (Novac), Fătu (Robu). Altfel, lotul Viitorului continuă să se subțieze după ce atacantul Simon Măzărache a părăsit echipa. Cealaltă formație ialomițeană din Liga a III-a, Rapid Fetești, a pierdut fără drept de apel, 0-4, acasă, cu Dunărea Călărași. Antrenorul Gigel Stoica a jucat cu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 16:26 (5800 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Peripeții cu final fericit

Handbal, CSM Unirea Slobozia HM Buzău 28-25 (16-10)

Peripeții cu final fericit

Nimeni nu credea că meciul cu Buzăul va fi floare la ureche, dar cu toții așteptam să vedem noua față a echipei lui Paraschiv. Debutul nu ne-a fost favorabil. Buzoianca Anca Ionescu a deschis scorul, dar Alina Moroianu a contrat cu succes. S-a mers umăr la umăr, pînă la 6-6, după care uniristele au erupt, iar Dospin de două ori, Moroianu și Nica au făcut 10-6. Iureșul a continuat, iar pauza a consemnat un liniștitor 16-10. A fost liniștea dinaintea furtunii. Oaspetele au intrat mai determinate în repriza secundă și, ajutate de tot mai desele noastre poticneli, s-au pus pe recuperat. În minutul 35 era 18-12, iar 7 minute mai tîrziu 18-16, după ce Moroianu ratase un 7 metri... Criza a continuat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 14:24 (8143 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Marș în 3

Voința Reviga, Victoria Țăndărei și Recolta Gheorghe Doja sînt echipele care împart podiumul Ligii lui Basarab după ce au strîns cîte 13 puncte din cele 5 etape disputate. Mai mult, toate 3 au obținut victorii în deplasare în ultima etapă disputată sîmbătă, 21 septembrie, dovedind că startul bun din acest sezon nu este o întîmplare. Din urmă vine Viticola, care a trecut de Abatorul, dar plătește tribut înfrîngerii de la Țăndărei și a rămas la 3 puncte distanță de podium. În general, am avut o etapă cuminte fără surprize în care s-au înregistrat următoarele rezultate:

AS Căzănești-Recolta Gh. Doja 1-3
Unirea Grivița-Andrias Andrășești 1-1
Unirea Fierbinți-Viitorul Platonești 3-0
Unirea Sărățeni-Victoria Mt. Buzău 1-1
Viticola Fetești-Abatorul Slobozia 3-1
Recolta Ghe. Lazăr-Victoria Țăndărei 0-1
Spicul Colelia-Voința Reviga 0-2
ACS Rădulești CS Amara 3-0
... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 11:22 (7822 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Tenis de cîmp

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Pe 21 și 22 septembrie a.c., la Slobozia, s-a desfășurat Cupa «Duhovnicu», concurs rezervat veteranilor de peste 30 de ani, genul acela de competiție la care indiferent cine participă invariabil învinge Mihai Geantă... Continunînd gluma, invariabilul s-a produs și de această dată, Mihai Geantă impunîndu-se la categoria 55+. În evidență a ieșit și Nicolae Manta, tot slobozean și el, locul I la 50+. De consemnat locul II ocupat la 30+ de Adrian Buzea, urmat pe locul III de Cătălin Trandafir. La 60+, Cornel Chirică a ocupat locul III. Rezultate bune și în concursul de dublu. La categoria «sub o 100 de ani» (suma vîrstelor coechipierilor nu atinge centenarul), cîștigători au fost slobozenii Adrian... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 08:12 (6869 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

În fiecare an, debutul unui nou ciclu școlar stă sub semnul autorizațiilor de funcționare pentru unitățile școlare. Dincolo de acest deziderat însă, există o serie întreagă de necesități despre care nu vorbește nimeni, niciodată. Una dintre acestea este nevoia de a avea mai multe cabinete medicale școlare... La acest moment există 27 de cabinete medicale școlare, iar viitorul lor depinde de fonduri pe care nimeni nu le are.

Cabinetul stomatologic de la «Mihai Eminescu»
Numărate pe degetele de la mîini, cabinetele stomatologice din școli și licee sînt mai degrabă niște fantome... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 08:20 (8784 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

Dr Vasile Olaru, președintele Colegiulului Medicilor Ialomița

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

De-a lungul ultimilor ani, medicii ialomițeni au fost implicați în zeci scandaluri de malpraxis. Cel mai recent este cel al obstetricianului Ioan Mănăilă, acuzat că ar fi ucis un bebeluș în urma unei proceduri medicale eronate. Medicul Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor Ialomița, susține însă că «la momentul acesta, nu s-a demonstrat niciun caz de malpraxis!»...

Analiză sumbră
Spitalul Județean de Urgență Slobozia a deschis o anchetă în cazul medicului Ioan Mănăilă. Dacă va fi considerat vinovat de moartea bebelușului el va fi anchetat și de Colegiul Medicilor Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 07:34 (13126 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie urgentă de un sediu nou. Clădirea în care instituția funcționează se degradează pe zi ce trece, iar fondurile pentru reabilitare sînt inexistente. O soluție ar fi mutarea în fostul sediu al ANAF Țăndărei însă, deocamdată, acest demers este blocat în hîrtii...

Un sediu nou pentru Poliția Țăndărei
Clădirea în care își desfășoară activitatea Poliția Orașului Țăndărei este grav afectată de trecerea timpului. Vechi de mai bine de două decenii, imobilul începe să se degradeze văzînd cu ochii. Proleme sînt atît la structura de rezistență, fundație... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 17:31 (18143 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Reclamații într-un cartier de lux

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Milionarii care și-au cumpărat case în celebrul Cartier Green City deținut de Dumitru Bucșaru, afaceristul care a falimentat echipa Unirea Urziceni, se revoltă. Oamenii reclamă faptul că administratorul cartierului le încarcă facturile la utilități și evită să plătească furnizorii. Așa se face că, la energia electrică, cei 350 de locatari au de achitat o factură de peste 500000 de lei. Și nu este totul. Ca să-i determine să dea banii, Dumitru Bucșaru a tăiat iluminatul stradal și a reziliat contractele cu firmele de pază...

Și bogații au probleme
Cartierul afaceristului care a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 13:29 (10969 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Afacerile merg mînă-n mînă cu administrația

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Consilierul local slobozean Ionuț Răileanu a cîștigat o licitație pentru furnizarea hranei la tabăra de vară de la Amara, tabără aflată în subordinea Direcției pentru Tineret și Sport Ialomița. Pînă aici, nota bene! Doar că hrana furnizată pe hîrtie de către firma de catering a consilierului PSD, Experience Market, este preparată în continuare la cantina din tabără, de către angajații acesteia! Ionuț Răileanu, supranumit de către amici și prieteni Brusli, susține că situația este normală, iar licitația «a fost cîștigată legal». Și nici noi nu susținem contrariul, doar mediatizăm această nouă găinărie financiară mascată în afacere legală...

Găinării de criză cu consilierul Brusli... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 10:28 (12620 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16608 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

D’ale etniei

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

Leonard Dincă, un localnic din Bărbulești, a devenit infractor în urma unui viol «închipuit». Acesta se face vinovat de «cămătărie», «șantaj» și «amenințare», după ce soția sa a depus o plîngere la Poliție acuzînd că a fost batjocorită. Cazul a ajuns în atenția procurorilor din Urziceni care l-au trimis în judecată pe bărbat, alături de alți 3 localnici.

De la viol «închipuit»... la «cămătărie» și «șantaj»
O plîngere depusă la Poliție de Ribana Dincă, soția inculpatului Leonard Dincă, a aprins spiritele în toată comuna Bărbulești. Femeia a acuzat doi vecini, pe numele lor Fănel... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 16:34 (7788 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Dare de seamă despre Ialomița industrială

Un raport oficial postat la începutul anului pe site-ul Prefecturii Ialomița constată că industria județeană se află «în plin proces de adaptare la procesul de reformare structurală». Potrivit statisticilor, în industria ialomițeană lucrează 12454 de angajați, care reprezintă 28,9% din totalul angajaților din județ. Un document similar, furnizat de Direcția Județeană de Statistică Ialomița, confirmă faptul că doar 70 de firme ialomițene au peste 50 de angajați... O trecere în revistă a acestora oferă concluzii surprinzătoare, pe care vă lăsăm să le formulați singuri.

Rapoarte și proporții administrative... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 11:22 (5914 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Administrația județeană a început anul școlar la Țăndărei. Ileana Condruț, inspectorul general școlar, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marin Constantin, subprefectul județului și Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, au fost prezenți la festivitățile de deschidere ale noului an școlar în cele mai importante unități de învățămînt din oraș...

Țăndărei, «kilometrul 0» al învățămîntului ialomițean Noul an școlar a început pentru toți elevii și dascălii din Ialomița la Țăndărei. Șefa învățămîntului ialomițean, inspectorul școlar general Ileana Condruț... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 14:57 (9237 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Condamnat la închisoare, fugit din țară

Infractor ialomițean, căutat prin Interpol

Autoritățile judiciare din Ialomița caută în străinătate un tînăr din Fetești, cercetat pentru «constituire de grup infracțional organizat». Pe numele său Sorin Tudorache, acesta ar fi inițiat o rețea prin intermediul căreia a exploatat sexual patru tinere. În luna iulie 2013, Tribunalul Ialomița l-a condamnat pe feteștean la 12 ani de închisoare, însă la momentul sentinței acesta a fugit din țară. Cazul său nu este singular. Urmăriți internațional sînt alți 68 de ialomițeni...

Anchetă în plină desfășurare
Feteșteanul Sorin Tudorache este destul de cunoscut în peisajul infracțional... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 08:26 (6867 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
291 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru remedierea unei avarii survenită la vana de legătură de pe conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzii Soarelui cu Șoseaua Brăilei, din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2019, 15:15
(4892 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pentru reducerea accidentelor rutiere

Serviciul Poliției Rutiere Ialomița desfășoară, până duminică, 7 aprilie 2019, o acțiune cu caracter preventiv cu scopul de a reduce accidentele rutiere. Acțiunea oamenilor legii se înscrie în seria de ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 20:50
(4847 vizualizări - 9 comentarii)


Bursa Generală a Locurilor de Muncă-12 aprilie 2019

Agenția Județeană pentru
Ocuparea Forței de Muncă Ialomița

va organiza în data de 12 aprilie 2019
«Bursa Generală
a Locurilor de Muncă»
,
eveniment ce va avea loc la Slobozia
-Centrul Cultural UNESCO
«Ionel Perlea», începând cu orele 9,00
În vederea participării
la această acțiune,
persoanele aflate în căutarea unui
loc de muncă sunt așteptate
să se înscrie la sediul
Agenției Locale Slobozia,
str. Matei Basarab, bl. F1, parter
sau la Punctele de Lucru din
Urziceni, Fetești și Țăndărei
Agenții economici care dispun de
locuri de muncă și doresc încadrarea
de personal calificat sau necalificat,
sunt așteptați să depună
oferta de locuri de muncă vacante
la sediul AJOFM Ialomița
sau la sediile punctelor de lucru,
precum și la adresa de
e-mail [email protected]
sau fax 0243/231.785
Pentru relații suplimentare,
vă puteți adresa
AJOFM Ialomița la numerele de
telefon 0243/231.809, 0243/230.224
sau direct în locațiile susmenționate

4 Aprilie 2019, 20:40


Slobozean cercetat pentru «deținere ilegală de arme»

Un bărbat, de 52 de ani, din Slobozia, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «deținere ilegală de arme». Bărbatul în cauză deținea o pușcă de vânătoare cu alice, deși avea suspendat dreptul de deținere ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:45
(4276 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pesticide expirate

Administratorii a două firme din Ialomița sunt cercetați pentru comiterea infracțiunii de neluare a măsurilor corespunzătoare de eliminare totală a substanțelor și preparatelor periculoase care au devenit ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:40
(4357 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați, de 20 și 40 de ani, din Slobozia, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce circulau ilegal pe drumurile publice. Primul bărbat, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:35
(4638 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea delincvenței juvenile la Grivița

Peste 300 elevi de la 7 unități de învățământ gimnaziale și postliceale și 18 repezentanți ai unităților școlare au participat la activități de prevenire a delincvenței juvenile și victimizarea minorilor ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2019, 19:30
(5487 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Ne exprimăm regretul față de trecerea
în neființă a doamnei
MARIOARA CHIRIAC,
o prietenă deosebită, desăvârșită,
care a însemnat pentru noi
adevărata omenie.
Înmormântarea va avea loc
sâmbătă, 6 aprilie 2019, orele 11,30,
la Cimitirul «Sf. Ilie»,
Prelungirea Ghenca, București
Sincere condoleanțe familiei îndoliate
din partea pensionarilor
și cadrelor didactice
de la Școala Gimnazială
«Sf. Andrei» Slobozia

4 Aprilie 2019, 18:10


Tânăr din Movilița, arestat pentru furt din locuință

Un tânăr de 31 de ani, din localitatea Movilița, a fost arestat de polițiștii ialomițeni pentru «furt». Concret, polițiștii au demarat cercetările după ce un bărbat, de 57 de ani, a sesizat faptul că în ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:45
(5414 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil»

Joi, 4 aprilie a.c., începând cu orele 14,00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează acțiunea «Dăruiește din suflet pentru un zâmbet de copil». Acțiunea este una de voluntariat dedicată ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:40
(5080 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cantitate de peste 800 kg pește, confiscată

În perioada februarie-martie a.c., inspectorii DSVSA Ialomița, împreună cu reprezentanții IPJ Ialomița, au efectuat 13 acțiuni de control a mijloacelor de transport și 3 verificări în unități de depozitare ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2019, 18:35
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: TIR lovit de un tren de marfă

Pompierii Gărzilor Fetești și Slobozia au intervenit în cazul unui accident rutier petrecut la trecerea la nivel de cale ferată de la intrarea în municipiu. Potrivit informațiilor, un tren de marfă s-a ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 21:50
(4562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Două focare de Pestă Porcină Africană la Axintele

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/ deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:40
(5876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, trei răniți

Luni, 1 aprilie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orelor 13,00, pe DN21, la ieșire din ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:35
(3613 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru furt din locuință

Un tânăr de 23 de ani, din comuna Drăgoești, a fost reținut pentru 24 ore de polițiștii Secției Rurale Coșereni pentru săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, în perioada 10 ianuarie-3 februarie ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2019, 19:30
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,56%-rata șomajului în luna februarie 2019

La sfârșitul lunii februarie 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5262 șomeri (din care 2197 femei), rata șomajului fiind de 5,56%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:40
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Jandarmeriei Române», sărbătorită și la Slobozia

Jandarmeria Ialomița marchează momentul aniversar, 3 aprilie, printr-o activitate care îi are în prim-plan pe oamenii de arme. Astfel, sâmbătă, 30 martie a.c., începând cu orele 11,00, în Parcul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2019, 17:35
(4772 vizualizări - 0 comentarii)


Handbal, HCM Slobozia. Turneul semifinal se joacă la Făgăraș!

Federația Română de Handbal a decis miercuri, 27 martie a.c., ca turneul semifinal al diviziei secunde să se desfășoare în perioada 9-12 mai 2019, la Făgăraș-Brașov. HCM Slobozia va porni în această competiție ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 20:10
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Fetești, arestat pentru spargeri de locuințe

Un tânăr de 21 de ani din Fetești este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de «furt calificat», «tentativă la furt calificat în formă continuată», «furt în scop de folosință» și «conducere fără permis ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:15
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Percheziție la un suspect de contrabandă cu țigări

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigare a Criminalității Economice au efectuat o percheziție pe raza municipiului Fetești, la domiciliul unui bărbat, de 52 de ani, bănuit de contrabandă cu țigări ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:10
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «delapidare». A furat din conturile școlilor!

Marți, 26 martie 2019, polițiștii de Investigare a Criminalității Economice din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare 3 mandate de percheziție domiciliară în municipiul Urziceni, într-un dosar privind ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:05
(6341 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Doi constănțeni, arestați pentru «înșelăciune în formă continuată»

Marți, 26 martie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în aplicare două mandate de executare a pedepsei cu închisoarea emise de Tribunalul Constanța, pe numele a doi ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 18:00
(4415 vizualizări - 0 comentarii)


Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Descinderi ale polițiștilor și procurorilor din Londra în județul Ialomița

Percheziții în 4 localități din Ialomița desfășurate de reprezentanți ai autorităților judiciare din Londra, Marea Britanie, și ofițerii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 15:41
(7533 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

În cursul zilei de astăzi, 27 martie 2019, Uzina de Apă din comuna Dridu a înregistrat o avarie la sistemul de alimentare cu energie electrică, fapt ce a condus la imposibilitatea furnizării apei potabile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2019, 10:30
(4435 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană la Amara

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale, cât și din gospodăriile populației că, în data de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:25
(4619 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Spitalul Slobozia

Joi, 28 martie 2019, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 18:20
(3681 vizualizări - 1 comentariu)


Urmăriți internațional, reținuți de polițiștii ialomițeni

În perioada 22-24 martie 2019, polițiștii ialomițeni au reușit identificarea unui bărbat, de 44 de ani, din comuna Sinești, urmărit internațional. Autoritățile austriece au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:30
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist acroșat de o mașină la Țăndărei

Sâmbătă, 23 martie a.c., în jurul orelor 8,00, s-a produs un accident rutier pe raza localității Țăndărei. În timp ce un bărbat, de 33 de ani, din Țăndărei, conducea un autoturism pe raza localității de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:25
(4298 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Accident produs de un derapaj

Duminică, 24 martie a.c., în apropiere de localitatea Cotorca s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști s-a stabilit faptul că, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:20
(4408 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca derapaj


Ialomița: Șase bărbați beți la volan

În perioada 22-24 martie a.c., șase bărbați, cu vârste cuprinse între 29 și 50 de ani, au fost depistați de polițiști în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși anterior au consumat băuturi ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2019, 12:15
(3070 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...