Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Afacerile merg mînă-n mînă cu administrația

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Consilierul local slobozean Ionuț Răileanu a cîștigat o licitație pentru furnizarea hranei la tabăra de vară de la Amara, tabără aflată în subordinea Direcției pentru Tineret și Sport Ialomița. Pînă aici, nota bene! Doar că hrana furnizată pe hîrtie de către firma de catering a consilierului PSD, Experience Market, este preparată în continuare la cantina din tabără, de către angajații acesteia! Ionuț Răileanu, supranumit de către amici și prieteni Brusli, susține că situația este normală, iar licitația «a fost cîștigată legal». Și nici noi nu susținem contrariul, doar mediatizăm această nouă găinărie financiară mascată în afacere legală...

Găinării de criză cu consilierul Brusli... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 10:28 (12627 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16610 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

D’ale etniei

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

Leonard Dincă, un localnic din Bărbulești, a devenit infractor în urma unui viol «închipuit». Acesta se face vinovat de «cămătărie», «șantaj» și «amenințare», după ce soția sa a depus o plîngere la Poliție acuzînd că a fost batjocorită. Cazul a ajuns în atenția procurorilor din Urziceni care l-au trimis în judecată pe bărbat, alături de alți 3 localnici.

De la viol «închipuit»... la «cămătărie» și «șantaj»
O plîngere depusă la Poliție de Ribana Dincă, soția inculpatului Leonard Dincă, a aprins spiritele în toată comuna Bărbulești. Femeia a acuzat doi vecini, pe numele lor Fănel... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 16:34 (7788 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dare de seamă despre Ialomița industrială

Un raport oficial postat la începutul anului pe site-ul Prefecturii Ialomița constată că industria județeană se află «în plin proces de adaptare la procesul de reformare structurală». Potrivit statisticilor, în industria ialomițeană lucrează 12454 de angajați, care reprezintă 28,9% din totalul angajaților din județ. Un document similar, furnizat de Direcția Județeană de Statistică Ialomița, confirmă faptul că doar 70 de firme ialomițene au peste 50 de angajați... O trecere în revistă a acestora oferă concluzii surprinzătoare, pe care vă lăsăm să le formulați singuri.

Rapoarte și proporții administrative... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 11:22 (5915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Administrația județeană a început anul școlar la Țăndărei. Ileana Condruț, inspectorul general școlar, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marin Constantin, subprefectul județului și Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, au fost prezenți la festivitățile de deschidere ale noului an școlar în cele mai importante unități de învățămînt din oraș...

Țăndărei, «kilometrul 0» al învățămîntului ialomițean Noul an școlar a început pentru toți elevii și dascălii din Ialomița la Țăndărei. Șefa învățămîntului ialomițean, inspectorul școlar general Ileana Condruț... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 14:57 (9237 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Condamnat la închisoare, fugit din țară

Infractor ialomițean, căutat prin Interpol

Autoritățile judiciare din Ialomița caută în străinătate un tînăr din Fetești, cercetat pentru «constituire de grup infracțional organizat». Pe numele său Sorin Tudorache, acesta ar fi inițiat o rețea prin intermediul căreia a exploatat sexual patru tinere. În luna iulie 2013, Tribunalul Ialomița l-a condamnat pe feteștean la 12 ani de închisoare, însă la momentul sentinței acesta a fugit din țară. Cazul său nu este singular. Urmăriți internațional sînt alți 68 de ialomițeni...

Anchetă în plină desfășurare
Feteșteanul Sorin Tudorache este destul de cunoscut în peisajul infracțional... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 08:26 (6867 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ziua Magiunului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2

Ziua Magiunului

11 noiembrie 2000: Dinamo-Foresta 4-5. La Dinamo, Mihalcea și Bolohan sînt titulari. La Foresta Fălticeni Semeghin este în primul 11, iar Marin Magiun Barbu este antrenor. 14 septembrie 2013: Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2. Mihalcea și Bolohan sînt antrenorii Unirii, la Suceava Semeghin este tot în teren, iar pe bancă tot inepuizabilul Magiun, la fel de inspirat în repriza secundă, chiar dacă cei 13 ani trecuți i-au nins tîmplele...

Luptă după ploaie
Ploaia a lovit Slobozia în noaptea de vineri și toată dimineața de sîmbătă. Terenul mustea, dar meciul dintre Slobozia și... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 16:42 (6912 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița bea «apă otrăvită»

Nici nu s-a uscat bine apa, pardon, cerneala, de pe autorizația sanitară de funcționare eliberată pentru SC Urban Slobozia de Dan Noel, directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, și un nou scandal se profilează la orizontul administrativ. Potrivit datelor furnizate de către aceeași instituție, apa pe care o beau ialomițenii este infestată cu nitrați, nitriți și E. coli. Cea mai periculoasă situație este cea semnalată de către consilierii locali de la Perieți, localitate în care de peste 7 ani locuitorii beau «apă otrăvită».

Apa din Ialomița, un pericol pentru sănătatea publică... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 15:32 (5386 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Revine handbalul la Slobozia. Se va întîmpla sîmbătă, 21 septembrie 2013, la orele 11,00, cînd Unirea va întîlni pe HM Buzău, echipă care a căpătat ceva întăriri în această vară, printre care Liliana Crăciun de la Dunărea Brăila. Nici alte echipe nu au punctat esențial la capitolul transferuri, ba chiar Danubius Galați a ieșit slăbită după plecarea comandoului ucrainean la CSM București. Știința București, echipa lui Lucian Ghiulai, a adus în special handbaliste de perspectivă, iar Școala 181 se bazează pe același nucleu din sezonul trecut. În concluzie, cea mai întărită echipă a ieșit din vară Unirea Slobozia, care le-a adus pe Stoleru, Dospin, Ruscior, Moroianu și Cristiana Nica, jucătoare cu... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 14:32 (11699 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O toamnă administrativă de neuitat

Instituțiile administrației ialomițene mor, dar nu se predau!

De 6 luni și mai bine, instituțiile descentralizate din administrația ialomițeană sînt epurate permanent. Procesul, unul ciclic dacă vă aduceți aminte guvernările anterioare, a culminat la acest sfîrșit de vară, cu transferul lui Petre Țenea de la Garda Financiară, instituție pe cale de desființare, la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, aflată la acest moment în plin proces de reorganizare... Dincolo de acest amănunt pitoresc, prin cele 21 de descentralizate, cîte numără pe hîrtie județul, domnește o liniște lugubră...

Unde sînt instituțiile de altădată?
Prin ianuarie... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 12:41 (7129 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-prefectul Atanasiu se pregătește să revină la Prefectură

Ex-prefectul Atanasiu se pregătește să revină la Prefectură

Și pentru că tot am vorbit de instituțiile ialomițene, ne face plăcere să readucem în spațiul public un subiect pe care îl credeam mort și îngropat. De cîteva săptămîni încoace, un zvon revine tot mai insistent pe coridoarele celei dintîi dintre instituțiile județului, respectiv Instituția Prefectului. Potrivit acestuia, Constantin Atanasiu, extras cu forcepsul din creuzetul politic al PC, prin mai anul trecut, pentru a ocupa postul de prefect al județului Ialomița, visează să se întoarcă. Și nu oricum, ci încununat de diploma Agenției Naționale a Funcționarilor Publici...

Felix și Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 12:05 (11640 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 2-0

Continuă criza

Viitorul Axintele este tot mai departe de echipa care anul trecut zburda în Liga a III-a. Vineri, la Călărași, elevii lui Ion Nica n-au știut să profite de superioritatea numerică creată după eliminarea unui apărător al gazdelor. Au profitat, în schimb, cei de la Dunărea, de degringolada celor din apărarea alb-verde și au marcat prin Șerban și Andrei, ultimul gol venind după o ratare a lui Robu. Viitorul rămîne cu 3 puncte și, momentan, este în a doua parte a clasamentului.

Dunărea Călărași 2-0 Viitorul Axintele
Șerban (’58)
Andrei (’76)

Viitorul Axintele: Răduță-Chiva, Mihociu, Oprișan... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:30 (4796 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regulament pentru câini, pisici, iepuri și găini!

Isteria națională în variantă locală

Regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini!

În vreme ce în București și aiurea ecourile pro și contra eutanasierii maidanezilor se sting sau reverberează inutil, Slobozia continuă să concubineze în dulce stil provincial, alături de haitele de maidanezi naturalizați. Ialomița nu are asociații care să militeze pentru drepturile patrupedelor, la Slobozia haitele sînt hrănite zilnic direct din tomberoane, iar autoritățile muncesc în ritm de melc la sterilizarea zilnică a 15 maidanezi. Și, mai nou, la un regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini...

Unde dai și unde crapă administrația
În Ialomița, o spunem cu toată responsabilitatea... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:02 (8233 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Oțelul 2 Galați-Rapid Fetești 1-0

Din nou slabi pe final

Feteștenii s-au agățat bine de adversari, ba chiar au avut o mare ocazie de a deschide scorul, prin Alexandru Paraschiv, în minutul 30. Apoi, satelitul Oțelului Galați a echilibrat disputa, iar finalul le-a aparținut gazdelor, așa cum se întîmplă tot mai des cu echipa antrenată de Gigel Stoica. Golul a venit de la Chirpiliu, tînăr care cochetează și cu prima echipă a Oțelului. Rapidul își continuă liniștită drumul în Liga a III-a, căutînd, ca și în sezonul trecut, să pună mîna pe fiecare oportunitate de a strînge puncte. Iar de n-ar fi finalurile...

Oțelul 2 Galați 1-0 Rapid Fetești
Chirpiliu (’78)

Rapid Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 10:04 (5474 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are parc fotovoltaic

Energie verde

Consiliul Județean Ialomița are parc fotovoltaic

Săptămîna precedentă, Consiliul Județean Ialomița a anunțat oficial finalizarea investiției în primul dintre cele patru parcuri fotovoltaice de 0,5 MW din zona Giurgeni. Finalizarea acestei investiții este așteptată de aproape un an și reprezintă, în opinia autorităților județene, «o dovadă certă a bunelor intenții pe care le avem». Parcul fotovoltaic finalizat săptămîna trecută reprezintă prima etapă a unui proiect de anvergură, care se va extinde pe o perioadă de 12 ani...

Un pas mic pentru noi, unul uriaș pentru Consiliul Județean Ialomița
La sfîrșitul săptămînii precedente... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 09:12 (9769 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola a pierdut plutonul fruntaș

În Liga lui Basarab s-a consumat sîmbătă, 14 septembrie 2013, etapa cu numărul 4. Cap de afiș a fost duelul dintre Victoria Țăndărei și Viticola Fetești, cîștigat de vicecampioana sezonului trecut cu 2-1. Cu această ocazie, viticultorii au rămas la 3 puncte în spatele plutonului fruntaș, alcătuit din Victoria Țăndărei, Voința Reviga și Recolta Ghe. Doja, toate trei cu cîte 10 puncte. Rezultate normale în rest, poate cu o singură excepție. Victoria Unirii Fierbinți la revelația sezonului trecut, trupa din Munteni Buzău. Semnalăm, de asemenea, și primul succes al Amarei, 2-1, cu Spicul Colelia.
Iată mai jos, tabloul tuturor rezultatelor înregistrate în etapa a IV-a:

Recolta Gh. Doja-ACS Rădulești 5-3
CS Amara-Spicul Colelia 2-1
Voința Reviga-Recolta Ghe. Lazăr 2-0
Victoria Țăndărei-Viticola Fetești 2-1
Abatorul Slobozia-Unirea Sărățeni 6-3
Victoria Mt. Buzău-Unirea Fierbinți 2-3
Viitorul Platonești-Unirea Grivița 5-1
Andrias Andrășești-AS Căzănești 1-1
... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 08:49 (4938 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Ultima casă

Ultima casă

De dincoace  de gard, Centrul de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia (azilul de bătrîni) pare schimbat. Un corp de clădire nou, un aer îngrijit, persoane de vîrsta a treia picotind senin în soarele primelor zile de toamnă... Dincolo de ziduri însă, tristețea este sfîșietoare și mușcă. Mușcă din cei care sînt plătiți să vină aici să îngrijească rezidenții Centrului, mușcă din sufletele celor care n-au părăsit clădirea asta de 20 de ani și mai bine, mușcă din vizitatori ocazionali, din «aparținători», din voluntari... O dată intrat, nu mai poți fugi. Nu poți uita, nu poți rămîne nepăsător! Și, mai ales, nu poți scăpa de gîndul că, pentru cei 140 de bătrîni și bolnavi din acest Centru... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 06:28 (10499 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

O tradiție veche de 180 de ani...

«Ziua Crucii», transformată în «Zilele Orașului Țăndărei»

Tîrgul de toamnă de la Țăndărei, desfășurat cu ocazia sfintei sărbători «Înălțarea Sfintei Cruci», și-a deschis porțile. Vineri, 13 septembrie a.c., pe o scenă amplasată în mijlocul stadionului din oraș, cei mai în vogă artiști ai momentului le-au spus «La mulți ani!» tuturor țăndărenilor. Urările artiștilor au fost secondate de cele ale oficialilor locali și județeni... Să precizăm că, începînd cu ediția de anul acesta, evenimentul «Ziua Crucii» a fost transformat în «Zilele Orașului Țăndărei», în cadrul spectacolului concertînd Pepe, Andreea Bălan și Jean de la Craiova...

Urări oficiale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2013, 17:41 (10323 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Serviciul de Investigare a Fraudelor al IPJ, în atenția DNA București

Un nou scandal de corupție în Poliția ialomițeană

Serviciul de Investigare a Fraudelor al IPJ, în atenția DNA București

Comisarul șef Cornel Tache a fost reținut luni, 16 septembrie 2013, de către procurorii DNA structura centrală, sub acuzațiile de «luare de mită», «trafic de influență» și «complicitate la evaziune fiscală». Anchetatorii au cerut magistraților Curții de Apel București arestarea preventivă a polițistului. Alături de omul legii a fost reținut și un funcționar din cadrul Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranță Ialomița.

Sediul IPJ Ialomița, «răscolit» de mascați
Luni, 16 septembrie a.c., sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost «călcat» de procurorii... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2013, 14:39 (30552 vizualizări - 28 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
278 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Eșalonarea simplificată pentru obligațiile fiscale principale și accesorii datorate după data de 16 martie 2020

Administrația Județeana a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că pot accesa eșalonarea la plată simplificată, pe o perioadă de cel mult 12 luni, pentru obligațiile fiscale ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 18:10
(5627 vizualizări - 0 comentarii)


Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Birou Teritorial al Avocatului Poporului la Slobozia

Miercuri, 24 martie 2021, în cadrul unei întâlniri oficiale desfășurata în Sala de Ședințe a Consiliului Local Slobozia, Avocatul Poporului, Renate Weber, a anunțat public deschiderea unui nou Birou Teritorial ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:50
(4240 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 72 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9108, cu 72 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:20
(3472 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace pentru gestionarea situațiilor de urgență produse de un accident rutier cu victime multiple

Joi, 25 martie a.c, începând cu orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace în teren în care este ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 15:05
(6174 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 20 de ani din Bordușani, amendată că nu a respectat «izolarea»

Verificările persoanelor care au obligația izolării sau carantinării la o adresă aleasă au dus la identificarea unei tinere de 20 de ani, din comuna Bordușani, care a încălcat această măsură. Reamintim ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2021, 13:50
(4945 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii rutieri din Urziceni au oprit, pentru control, un autoturism care avea o deplasare sinuoasă. La volanul autovehiculului a fost identificat ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:20
(3007 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

În cursul zilei de luni, 22 martie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 17:05
(1807 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9036, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 15:15
(3276 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între Slobozia și Bucu

Accident rutier între Slobozia și Bucu

Un accident rutier s-a petrecut în ziua de marți, 23 martie a.c., pe DN2, între localitățile Slobozia și Bucu. Din primele informații, se pare că evenimentul a avut drept cauză o depășire efectuată neregulamentar ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 14:30
(3143 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

Sinești: 4 autoturisme implicate într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., în zona localității Sinești s-a produs un accident rutier. Principala cauză a evenimentului rutier ar fi pătrunderea neregulamentară de pe un drum lateral pe ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:30
(2781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Percheziții de amploare la Fetești

Polițiștii și procurorii au descins în dimineața zilei de marți, 23 martie a.c., la 40 de adrese din Fetești. Descinderile vizează mai multe persoane cercetate de organele judiciare locale într-un amplu ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2021, 10:15
(5161 vizualizări - 5 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Protopopiatul Slobozia: Campania «Donează sânge! Salvează o viață!»

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 18 martie 2021, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia continuă Campania ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 18:10
(2770 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Clarificări privind aplicarea sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu 1 ianuarie 2021, persoanele impozabile a căror cifră de afaceri în anul calendaristic precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:20
(5693 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Amărean surprins de radar cu 149 km/h în localitate. Avea permisul suspendat!

Sâmbătă, 20 martie a.c., în jurul orei 00,30, aflându-se în serviciul de patrulare și supraveghere video pe DN2A-E60, în localitatea Ciochina, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în trafic ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:15
(3504 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat la volan, a intrat cu mașina în poarta cimitirului

Duminică, 21 martie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că un autoturism ar fi lovit poarta cimitirului din Urziceni și a fugit de la fața locului ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:10
(2944 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țigări de contrabandă, indisponibilizate

Vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 8,00, polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au oprit, pentru control, pe DN21A, la ieșire din Slobozia spre Drajna, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 17:05
(2474 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Indicele prețurilor de consum

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii-plătitori de impozit pe profit, cu unele excepții, că pot opta pentru sistemul de declarare și plată a impozitului pe profit ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 16:10
(5159 vizualizări - 0 comentarii)


Simulare BACALAUREAT 2021 în Ialomița: 1547 de elevi au participat la proba scrisă la Limba și Literatura Română

Luni, 22 martie a.c., s-a organizat prima simulare a Bacalaureatului 2021, cea la Limba și Literatura Română. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că 1547 de elevi de clasa a XII-a din ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:45
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8988, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2021, 15:15
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8968, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2021, 15:45
(4846 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 35 de școli sunt în Scenariul Roșu

O informare a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată faptul că la nivelul județului Ialomița există 23 de elevi bolnavi de COVID-19. De asemenea, 9 cadre didactice au avut rezultate pozitive la ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:50
(4122 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Accidente rutiere grave pe șoselele din Ialomița

Două accidente grave s-au produs pe șoselele din Ialomița în ziua de sâmbătă, 20 martie 2021. Primul eveniment rutier a avut loc în zona localității Malu, când o femeie de 42 de ani s-a răsturnat cu mașina ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:45
(6103 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu Smirna accident


Roșiori: Incidență de 12,62/1000 de locuitori

Localitatea Roșiori înregistrează cea mai mare rată de incidență a cazurilor de COVID-19, de la debutul pandemiei și până în prezent. Datele arată că în această localitate incidența a ajuns la valoarea ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 19:30
(2596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 51 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8938, cu 51 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2021, 15:40
(3245 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi modele de formulare pentru declararea veniturilor obținute din activități independente

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare Fiscală a pus la dispoziție mai multe modele pentru completarea formularului pentru venituri independente ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 17:39
(6944 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 6500 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au aplicat sancțiuni în valoare de 6500 de lei în cadrul unei acțiuni privind felul în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Acțiunea s-a desfășurat în ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:45
(4742 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 48 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8887, cu 48 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:30
(3765 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți în valoare de 2,51 miliarde de euro, pentru fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că autorizarea plăților regulare pentru Campania 2020 continuă în ritm susținut. Până la acest moment s-a autorizat la plată un număr ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 15:15
(4448 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Gheorghe Doja: Explozie la o locuință

Pompierii din Slobozia au intervenit în dimineața zilei de vineri, 19 martie a.c., pentru a lichida un incendiu, produs în urma unei explozii, care a cuprins o locuință din comuna Gheorghe Doja. Deflagrația ...[citește_toată_știrea]

19 Martie 2021, 11:30
(2938 vizualizări - 0 comentarii)


DSP Ialomița: 24 mii de ialomițeni, vaccinați anti-COVID-19

Potrivit unei informări oficiale, în ultimele 24 de ore, împotriva COVID-19 la nivelul județului Ialomița s-au imunizat 1702 persoane. Statistica Direcției de Sănătate Publică Ialomița arată că de la debutul ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 19:15
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...