Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Ziua Magiunului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2

Ziua Magiunului

11 noiembrie 2000: Dinamo-Foresta 4-5. La Dinamo, Mihalcea și Bolohan sînt titulari. La Foresta Fălticeni Semeghin este în primul 11, iar Marin Magiun Barbu este antrenor. 14 septembrie 2013: Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2. Mihalcea și Bolohan sînt antrenorii Unirii, la Suceava Semeghin este tot în teren, iar pe bancă tot inepuizabilul Magiun, la fel de inspirat în repriza secundă, chiar dacă cei 13 ani trecuți i-au nins tîmplele...

Luptă după ploaie
Ploaia a lovit Slobozia în noaptea de vineri și toată dimineața de sîmbătă. Terenul mustea, dar meciul dintre Slobozia și... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 16:42 (6907 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița bea «apă otrăvită»

Nici nu s-a uscat bine apa, pardon, cerneala, de pe autorizația sanitară de funcționare eliberată pentru SC Urban Slobozia de Dan Noel, directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, și un nou scandal se profilează la orizontul administrativ. Potrivit datelor furnizate de către aceeași instituție, apa pe care o beau ialomițenii este infestată cu nitrați, nitriți și E. coli. Cea mai periculoasă situație este cea semnalată de către consilierii locali de la Perieți, localitate în care de peste 7 ani locuitorii beau «apă otrăvită».

Apa din Ialomița, un pericol pentru sănătatea publică... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 15:32 (5384 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Revine handbalul la Slobozia. Se va întîmpla sîmbătă, 21 septembrie 2013, la orele 11,00, cînd Unirea va întîlni pe HM Buzău, echipă care a căpătat ceva întăriri în această vară, printre care Liliana Crăciun de la Dunărea Brăila. Nici alte echipe nu au punctat esențial la capitolul transferuri, ba chiar Danubius Galați a ieșit slăbită după plecarea comandoului ucrainean la CSM București. Știința București, echipa lui Lucian Ghiulai, a adus în special handbaliste de perspectivă, iar Școala 181 se bazează pe același nucleu din sezonul trecut. În concluzie, cea mai întărită echipă a ieșit din vară Unirea Slobozia, care le-a adus pe Stoleru, Dospin, Ruscior, Moroianu și Cristiana Nica, jucătoare cu... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 14:32 (11695 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

O toamnă administrativă de neuitat

Instituțiile administrației ialomițene mor, dar nu se predau!

De 6 luni și mai bine, instituțiile descentralizate din administrația ialomițeană sînt epurate permanent. Procesul, unul ciclic dacă vă aduceți aminte guvernările anterioare, a culminat la acest sfîrșit de vară, cu transferul lui Petre Țenea de la Garda Financiară, instituție pe cale de desființare, la Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, aflată la acest moment în plin proces de reorganizare... Dincolo de acest amănunt pitoresc, prin cele 21 de descentralizate, cîte numără pe hîrtie județul, domnește o liniște lugubră...

Unde sînt instituțiile de altădată?
Prin ianuarie... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 12:41 (7126 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ex-prefectul Atanasiu se pregătește să revină la Prefectură

Ex-prefectul Atanasiu se pregătește să revină la Prefectură

Și pentru că tot am vorbit de instituțiile ialomițene, ne face plăcere să readucem în spațiul public un subiect pe care îl credeam mort și îngropat. De cîteva săptămîni încoace, un zvon revine tot mai insistent pe coridoarele celei dintîi dintre instituțiile județului, respectiv Instituția Prefectului. Potrivit acestuia, Constantin Atanasiu, extras cu forcepsul din creuzetul politic al PC, prin mai anul trecut, pentru a ocupa postul de prefect al județului Ialomița, visează să se întoarcă. Și nu oricum, ci încununat de diploma Agenției Naționale a Funcționarilor Publici...

Felix și Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 12:05 (11609 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 2-0

Continuă criza

Viitorul Axintele este tot mai departe de echipa care anul trecut zburda în Liga a III-a. Vineri, la Călărași, elevii lui Ion Nica n-au știut să profite de superioritatea numerică creată după eliminarea unui apărător al gazdelor. Au profitat, în schimb, cei de la Dunărea, de degringolada celor din apărarea alb-verde și au marcat prin Șerban și Andrei, ultimul gol venind după o ratare a lui Robu. Viitorul rămîne cu 3 puncte și, momentan, este în a doua parte a clasamentului.

Dunărea Călărași 2-0 Viitorul Axintele
Șerban (’58)
Andrei (’76)

Viitorul Axintele: Răduță-Chiva, Mihociu, Oprișan... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:30 (4795 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Regulament pentru câini, pisici, iepuri și găini!

Isteria națională în variantă locală

Regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini!

În vreme ce în București și aiurea ecourile pro și contra eutanasierii maidanezilor se sting sau reverberează inutil, Slobozia continuă să concubineze în dulce stil provincial, alături de haitele de maidanezi naturalizați. Ialomița nu are asociații care să militeze pentru drepturile patrupedelor, la Slobozia haitele sînt hrănite zilnic direct din tomberoane, iar autoritățile muncesc în ritm de melc la sterilizarea zilnică a 15 maidanezi. Și, mai nou, la un regulament pentru cîini, pisici, iepuri și găini...

Unde dai și unde crapă administrația
În Ialomița, o spunem cu toată responsabilitatea... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 11:02 (8232 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Oțelul 2 Galați-Rapid Fetești 1-0

Din nou slabi pe final

Feteștenii s-au agățat bine de adversari, ba chiar au avut o mare ocazie de a deschide scorul, prin Alexandru Paraschiv, în minutul 30. Apoi, satelitul Oțelului Galați a echilibrat disputa, iar finalul le-a aparținut gazdelor, așa cum se întîmplă tot mai des cu echipa antrenată de Gigel Stoica. Golul a venit de la Chirpiliu, tînăr care cochetează și cu prima echipă a Oțelului. Rapidul își continuă liniștită drumul în Liga a III-a, căutînd, ca și în sezonul trecut, să pună mîna pe fiecare oportunitate de a strînge puncte. Iar de n-ar fi finalurile...

Oțelul 2 Galați 1-0 Rapid Fetești
Chirpiliu (’78)

Rapid Fetești... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 10:04 (5474 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița are parc fotovoltaic

Energie verde

Consiliul Județean Ialomița are parc fotovoltaic

Săptămîna precedentă, Consiliul Județean Ialomița a anunțat oficial finalizarea investiției în primul dintre cele patru parcuri fotovoltaice de 0,5 MW din zona Giurgeni. Finalizarea acestei investiții este așteptată de aproape un an și reprezintă, în opinia autorităților județene, «o dovadă certă a bunelor intenții pe care le avem». Parcul fotovoltaic finalizat săptămîna trecută reprezintă prima etapă a unui proiect de anvergură, care se va extinde pe o perioadă de 12 ani...

Un pas mic pentru noi, unul uriaș pentru Consiliul Județean Ialomița
La sfîrșitul săptămînii precedente... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 09:12 (9769 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola a pierdut plutonul fruntaș

În Liga lui Basarab s-a consumat sîmbătă, 14 septembrie 2013, etapa cu numărul 4. Cap de afiș a fost duelul dintre Victoria Țăndărei și Viticola Fetești, cîștigat de vicecampioana sezonului trecut cu 2-1. Cu această ocazie, viticultorii au rămas la 3 puncte în spatele plutonului fruntaș, alcătuit din Victoria Țăndărei, Voința Reviga și Recolta Ghe. Doja, toate trei cu cîte 10 puncte. Rezultate normale în rest, poate cu o singură excepție. Victoria Unirii Fierbinți la revelația sezonului trecut, trupa din Munteni Buzău. Semnalăm, de asemenea, și primul succes al Amarei, 2-1, cu Spicul Colelia.
Iată mai jos, tabloul tuturor rezultatelor înregistrate în etapa a IV-a:

Recolta Gh. Doja-ACS Rădulești 5-3
CS Amara-Spicul Colelia 2-1
Voința Reviga-Recolta Ghe. Lazăr 2-0
Victoria Țăndărei-Viticola Fetești 2-1
Abatorul Slobozia-Unirea Sărățeni 6-3
Victoria Mt. Buzău-Unirea Fierbinți 2-3
Viitorul Platonești-Unirea Grivița 5-1
Andrias Andrășești-AS Căzănești 1-1
... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 08:49 (4935 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ultima casă

Ultima casă

De dincoace  de gard, Centrul de Îngrijire și Asistență Socială din Slobozia (azilul de bătrîni) pare schimbat. Un corp de clădire nou, un aer îngrijit, persoane de vîrsta a treia picotind senin în soarele primelor zile de toamnă... Dincolo de ziduri însă, tristețea este sfîșietoare și mușcă. Mușcă din cei care sînt plătiți să vină aici să îngrijească rezidenții Centrului, mușcă din sufletele celor care n-au părăsit clădirea asta de 20 de ani și mai bine, mușcă din vizitatori ocazionali, din «aparținători», din voluntari... O dată intrat, nu mai poți fugi. Nu poți uita, nu poți rămîne nepăsător! Și, mai ales, nu poți scăpa de gîndul că, pentru cei 140 de bătrîni și bolnavi din acest Centru... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 06:28 (10494 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O tradiție veche de 180 de ani...

«Ziua Crucii», transformată în «Zilele Orașului Țăndărei»

Tîrgul de toamnă de la Țăndărei, desfășurat cu ocazia sfintei sărbători «Înălțarea Sfintei Cruci», și-a deschis porțile. Vineri, 13 septembrie a.c., pe o scenă amplasată în mijlocul stadionului din oraș, cei mai în vogă artiști ai momentului le-au spus «La mulți ani!» tuturor țăndărenilor. Urările artiștilor au fost secondate de cele ale oficialilor locali și județeni... Să precizăm că, începînd cu ediția de anul acesta, evenimentul «Ziua Crucii» a fost transformat în «Zilele Orașului Țăndărei», în cadrul spectacolului concertînd Pepe, Andreea Bălan și Jean de la Craiova...

Urări oficiale... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2013, 17:41 (10323 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul de Investigare a Fraudelor al IPJ, în atenția DNA București

Un nou scandal de corupție în Poliția ialomițeană

Serviciul de Investigare a Fraudelor al IPJ, în atenția DNA București

Comisarul șef Cornel Tache a fost reținut luni, 16 septembrie 2013, de către procurorii DNA structura centrală, sub acuzațiile de «luare de mită», «trafic de influență» și «complicitate la evaziune fiscală». Anchetatorii au cerut magistraților Curții de Apel București arestarea preventivă a polițistului. Alături de omul legii a fost reținut și un funcționar din cadrul Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranță Ialomița.

Sediul IPJ Ialomița, «răscolit» de mascați
Luni, 16 septembrie a.c., sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost «călcat» de procurorii... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2013, 14:39 (30548 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Șocant! Un copil de 10 ani și-a călcat sora cu mașina!

Țăndărei: Șocant! Un copil de 10 ani și-a călcat sora cu mașina!

Tragedie într-o familie de romi din Țăndărei, la sfîrșitul săptămînii precedente. Un băiețel de doar 10 ani s-a urcat, nesupravegheat, la volanul unui BMW X5 și și-a ucis sora de numai un an și 3 luni... Polițiștii au demarat cercetările în acest caz.
Cei doi copii veniseră la Țăndărei tocmai din Spania, pentru a petrece alături de rude sărbătoarea «Sfintei Cruci». Drama s-a întîmplat într-o fracțiune de secundă. Profitînd de neatenția părinților, care încercau să facă o tranzacție cu un vecin, băiatul de 10 ani s-a urcat la volanul mașinii și, văzînd că automobilul are cheile în contact, a pornit motorul. Mașina s-a deplasat cîțiva metri și a lovit-o pe sora mai mică a minorului, o fetiță... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2013, 10:18 (12660 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Caz de malpraxis la Spitalul Județean Slobozia

Medicul Ioan Mănăilă, suspectat de moartea unui bebeluș

Moartea unui bebeluș la cîteva ore după naștere atrage noi suspiciuni de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Acuzațiile privind decesul copilului planează asupra medicului Ioan Mănăilă, obstetricianul care a asistat-o la naștere pe mama nou-născutului. Surse din cadrul unității medicale susțin faptul că doctorul ar fi efectuat eronat o procedură care i-ar fi pus în pericol viața micuțului... O anchetă internă a fost deschisă în acest caz, iar dacă medicul va fi găsit vinovat el va fi tras la răspundere.

Drama unei mame de înger
Moartea bebelușului născut în Maternitatea... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2013, 10:27 (70114 vizualizări - 83 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Roșiori: Și-a ucis vărul cu sînge rece și s-a autodenunțat!

Un bărbat din satul Chiroiu, comuna Roșiori, a mers la sediul Inspectoratului General al Poliției Române din București și a făcut o mărturisire șocantă. El le-a spus polițiștilor faptul că și-a omorît vărul cu sînge rece...
Aurel Serghi și-a ucis vărul în noaptea de duminică spre luni, 8/9 septembrie 2013. După ce au consumat cîteva pahare, agresorul a luat un topor și i-a aplicat victimei mai multe lovituri în zona capului. Ulterior, criminalul a înfășurat capul victimei cu o basma, iar apoi a aruncat cadavrul în fîntîna din curte. Cazul a ajuns în atenția procurorilor Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție. Toate acestea, după ce criminalul a mers la sediul Inspectoratului... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2013, 09:18 (8823 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori crimă

EVENIMENT

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Și săracii fură

Fraudă «legalizată» cu ajutoare sociale

Potrivit statisticilor, Ialomița este în topul județelor cu cei mai mulți asistați sociali din regiune. Un control al Agenției Județene de Plăți și Inspecție Socială arată însă că jumătate dintre beneficiari primesc necuvenit diferite tipuri de ajutoare. Recent, inspectorii instituției au descoperit «două cazuri de manual» la Țăndărei și Făcăeni. Oamenii prinși în flagrant ar trebui să înapoieze statului peste 100 mii de lei... În alte cazuri, sumele ating valori de milioane de lei. Singura măsură de recuperare a debitelor rămîne executarea silită, însă această modalitate s-a dovedit, de fiecare dată, ineficientă.

Rețea ilegală de asistați sociali la Țăndărei... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 11:14 (11094 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Coșmarul de la blocurile ANL

Coșmarul de la blocurile ANL

Dacă nu ai o pilă în primărie, o relație (nu, nu e același lucru!), un sponsor cu trecere în mediul administrativ sau dacă nu te-ai născut într-o zodie norocoasă, apartamentele ANL aflate la dispoziția autorităților locale sînt doar un vis... La Slobozia însă, visul s-a transformat în coșmar. Chiriașii din blocurile ANL de pe Nordului trăiesc de două luni fără gaze și se tem că vor ajunge să înghețe de frig în această iarnă. În replică, autoritățile locale susțin că au făcut tot posibilul pentru deblocarea situației de care sînt responsabili și ridică din umeri. Iar situația de repetă, aproape la indigo, în toate ANL-urile din oraș...

Proștii plătesc, «pilele» fac datorii... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 10:29 (23912 vizualizări - 21 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Teoria conspirației despre apa «potabilă»

Un calcul grosier al cheltuielilor legate de potabilizarea apei din sursa subterană a orașului Slobozia ridică nota de plată a cheltuielilor la sume astronomice. Reamintim: 15 milioane de lei-investiția în sursa de apă, circa 10 milioane de lei-înlocuirea rețelei de apă, 10 milioane de lei-stația de tratare a apei și 28 de milioane de lei-stația de epurare. Din tot acest uriaș efort bugetar pe care Slobozia îl face de peste 5 ani, au mai rămas de plătit cîteva milioane de lei către Group Romet Buzău. Valoarea inițială a contractului cu această firmă, contract semnat în 2011, a fost de 1,6 milioane de euro. În acest context, consilierul local al PD-L, Mădălin Teculescu, fost candidat pentru fotoliul... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2013, 08:17 (11036 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană, pe muchie de cuțit

Decontarea rețetelor ilegale, suportată de beneficiari

Scandalul iscat de controlul Curții de Conturi în cadrul Casei Județene de Asigurări de Sănătate se adîncește. După o luptă surdă cu medicii de familie acuzați de faptul că au eliberat rețete nejustificat, a venit rîndul beneficiarilor de servicii medicale să fie trași la răspundere. Ialomițenii care au primit medicamente compensate și gratuie ar putea fi somați să acopere fondurile lipsă din vistieria Casei Județene de Asigurare de Sănătate Ialomița.

Rețete eliberate cu scandal
Scandalul rețetelor medicale eliberate ilegal de medicii de familie și specialiști din spitalele din... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2013, 17:11 (7754 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Șoferi băuți sau vitezomani, amendați de polițiști cu 85000 de lei

343 amenzi, 9 certificate de înmatriculare retrase și 19 permise de conducere reținute este rezumatul activităților polițiștilor rutieriști de week-endul trecut. Acțiunile s-au desfășurat pe principalele ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:06
(12957 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Viteza a făcut două victime

Întrucît nu a condus cu viteză regulamentară, un bărbat, de 28 de ani, din Prahova a provocat un accident rutier, duminică, 31 octombrie, în apropierea localității Adîncata. Prahoveanul se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:06
(14239 vizualizări - 0 comentarii)


«Un plus de Siguranță», Campanie pentru siguranța locuințelor

În ultimele două luni ale anului, respectiv în perioada noiembrie-decembrie 2010, Inspectoratul General al Poliției Române derulează campania națională «Un plus de Siguranță». «Campania se încadrează în ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:05
(13016 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai a prezentat patru noi modele destinate pieței europene la Salonul Auto de la Paris

Hyundai a prezentat patru noi modele destinate pieței europene la Salonul Auto de la Paris

Hyundai a prezentat patru noi modele cu ocazia Salonului Auto de la Paris, ediția 2010. Două dintre modele -ix20 și noul i10- au debutat la Paris, în timp ce incredibilul Genesis Coupe și ix35 Blue vor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:02
(15785 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, găsită moartă în apartament

Sîmbătă, 30 octombrie a.c., echipajul de descarcerare al Gărzii Slobozia s-a deplasat în municipiul reședință de județ pentru deblocarea ușii de la apartamentul unei femei în vîrstă de 74 de ani, situat ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:58
(13787 vizualizări - 0 comentarii)


Noapte de foc pentru pompierii ialomițeni: 3 incendii în 4 ore

Este vorba de noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 octombrie, cînd, în mai puțin de 4 ore, militarii au fost solicitați să intervină la stingerea a trei incendii izbucnite pe raza județului.
Astfel ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:57
(14152 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:50
(18060 vizualizări - 0 comentarii)


Furt din casieria Primăriei Brazii

După ce săptămîna precedentă Independent a dezvăluit o inginerie financiară prin care casierița Primăriei Fierbinți-Tîrg și-ar fi însușit necuvenit 64 mii de lei din banii contribuabililor, polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:25
(13446 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în atenția ITM

Potrivit unei informări, în perioada 21-22 octombrie 2010, Inpectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat o campanie națională privind legalitatea relațiilor de muncă în domeniul fabricării de produse ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accident cu scuterul

Un bărbat de 35 de ani a fost victima unui accident rutier pentrecut în apropierea localității Urziceni. Incidentul s-a produs, joi, 28 octombrie, cînd victima, conducător al unui moped, a intrat într-un ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Săveni: Lemn confiscat

Joi, 28 octombrie, polițiștii din localitatea Săveni au depistat pe raza localității un autocamion condus de un bărbat, de 30 de ani, din județul Vrancea. Autocamionul era încărcat cu lemne, peste 5 metri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:22
(15891 vizualizări - 0 comentarii)


Pește în portbagaje de mașini

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii ialomițeni au descoperit în mașinile a trei șoferi peste 170 kilograme de pește, specia fitofag, caras și plătică, pentru care conducătorii auto nu au putut prezenta documente ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(14768 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: pește Ialomița


Făcăeni: Furau lemne

Un bărbat, de 41 de ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii miercuri, 27 octombrie, întrucît mai multe persoane furau lemne dintr-o explotație forestieră din Balta Ialomiței. Deplasîndu-se la fața locului ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(18324 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt lemne


Balaciu: Depistat cu numere de înmatriculare expirate la mașină

Un bărbat de 34 ani, din Traian, este actual cercetat de polițiști după ce a fost prins în trafic conducînd o mașină cu numere de înmatriculare expirate. Șoferul a fost identificat de către polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:05
(17624 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune în trafic

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii din Țăndărei au organizat în localitate o acțiune preventivă pe linia traficului rutier. În timpul acțiunilor au fost legitimate 73 de persoane, 60 de mașini au fost verificate ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:04
(13471 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița participă la mitingul de susținere a moțiunii cu 1200 de manifestanți

Județul Ialomița este prezent la București cu peste 30 de autocare și circa 1200 de manifestanți. Aceștia au fost mobilizați de către liderii sindicatelor locale și partidele politice de opoziție. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 12:50
(15984 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: miting Ialomița


Trei polițiști ialomițeni, condamnați pentru luare de mită

După ce au solicitat bani pentru a «ierta» contravenienții, trei polițiști ialomițeni au fost condamnați definitiv la închisoare cu suspendare pentru luare de mită. Întrucît sentințele judecătorești au ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:12
(16401 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Hoț trimis după gratii

Marți, 26 octombrie, polițiștii din Andrășești au reținut un bărbat, de 30 de ani, din Miloșești. Pe numele bărbatului a fost emis un mandat de arestare în data de 19 octombrie, individul fiind acuzat de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:10
(16165 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan sau circulînd cu numere false la mașini

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 26 spre 27 octombrie, polițiștii din Căzănești au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma verificărilor de rutină ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:08
(16888 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile la Fisc se depun doar electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița informează că, începînd cu obligațiile declarative aferente lunii octombrie cu termen de declarare 25 noiembrie 2010, declarațiile fiscale vor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:06
(15643 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:58
(13096 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:28
(13584 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Au tîlhărit o fetiță de 13 ani

Duminică, 24 octombrie, în jurul orei 21,00, un bărbat din Perieți a reclamat polițiștilor faptul că fiica sa, de 13 ani, a fost victima unei tentative de tîlhărie, comisă în fața blocului unde domiciliază ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:32
(16367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

1000 de lei amendă și 200 litri de erbicid confiscat. Acesta este rezumatul unui verificări a unei mașini, aflată în trafic pe raza localității Țăndărei. Șoferul, un bărbat de 37 de ani, din Călărași, a ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(23170 vizualizări - 2 comentarii)


Din nou modificări la asigurările angajaților plătiți cu drepturi de autor

Potrivit unei informări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, începînd cu 25 octombrie 2010 declararea contribuțiilor individuale de asigurări sociale și de asigurări pentru șomaj pentru contribuabilii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(15013 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Găinari prinși de polițiști

La începutul săptămînii, luni, 25 octombrie, o bătrînă de 73 ani din Scînteia a reclamat polițiștilor faptul că în noaptea de duminică spre luni hoții i-au furat din ogradă o plită din fontă, un furcoi ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:29
(16740 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor încarcerat

Luni, 25 octombrie, polițiștii din Axintele și Sălcioara au prins, pe raza localității Lehliu-Gară, un bărbat, de 27 de ani, din Sălcioara, pe numele căruia exista un mandat de arestare preventivă emis ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:28
(15031 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți la porumb

Polițiștii din Bordușani au prins 9 persoane, cu vîrste cuprinse între 20 și 61 ani, care folosindu-se de 5 căruțe au furat peste 1200 kg porumb de pe o solă deja recoltată ce aparținea unui societăți agricole ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:26
(17821 vizualizări - 1 comentariu)


Balaciu: La volan fără permis

În cursul nopții trecute, 25 spre 26 octombrie, polițiștii din Balaciu au depistat în trafic, pe un drum comunal, un autovehicul condus de un localnic, de 36 de ani. Verificînd documentele șoferului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:25
(15357 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne vîndute ilegal

În cursul dimineții de luni, 25 octombrie, polițiștii din Maia au depistat în trafic un autocamion ce transporta și vindea lemne. La volan se afla un tînăr, de 25 de ani, din Vrancea, iar cu ocazia verificării ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:23
(14015 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia lemne ilegal


Ultimele comentarii
Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...