Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34036 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița, Otilia Dumitru, inspector general școlar, a demisionat din funcție în după-amiaza zilei de joi, 15 august 2013. Să reamintim că, potrivit DNA București, de acum fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școli și licee din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii DNA. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență».
Potrivit acelorași surse din cadrul Inspectoratului Școlar Ialomița, la conducerea insitituției a fost numită... [citește_tot_articolul]

16 August 2013, 12:44 (52612 vizualizări - 78 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10811 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

«Dosare de sertar», scoase la lumină

DNA București vrea să extermine corupția din Ialomița!

Se anunță un sfîrșit de vară incendiar în peisajul «infracțional» din Ialomița. Arestarea și trimiterea în judecată a procurorului Dumitru Cristudor agită spiritele în rîndul persoanelor ale căror nume apar în dosarele «instrumentate» de către fostul șef al DNA Slobozia. Toate acestea întrucît «dosarele» de la Slobozia, în număr de 8 potrivit informațiilor noastre, au luat calea Direcției Naționale Anticorupție-structura Teritorială București, iar procurorii anticorupție din Capitală sînt hotărîți să finalizeze cercetările și să-i tragă la răspundere pe vinovați. Surse din cadrul DNA București promit ca finalizarea acestora să se producă pînă la 30 septembrie 2013!

Sertare golite de dosare... [citește_tot_articolul]

14 August 2013, 14:59 (13365 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sclavă sexuală la 15 ani...

Viața ca un iad

Sclavă sexuală la 15 ani...

O poveste cutremurătoare iese la iveală odată cu trimiterea în judecată a 5 bărbați din Fetești, acuzați de procurorii DIICOT Slobozia de «trafic de persoane»! O adolescentă de doar 15 ani a fost exploată sexual de către respectivii inculpați. Fata a fost batjocorită în cele mai crude moduri și «închiriată cu ora» pentru a «presta» servicii sexuale...

Exploatarea Paulei
Drama Paulei S., din Arad, începe în urmă cu un an, în orașul de domiciliu. O ceartă cu părinții a determinat-o pe adolescentă să-și facă bagajele și să fugă de acasă... A ajuns la Cluj, acolo unde s-a întîlnit... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 18:55 (23019 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

Istoria se răzbună

«Voievodatul» PSD de la Ciochina

În urmă cu un an, la alegerile locale, Ciochina a reușit să intre în topul localităților cu cel mai mituit electorat din Ialomița. Așa se face că, la numai două voturi distanță de contracadidatul său, cu 896 de voturi valabil exprimate, Gheorghe Stroe devenea noul «voievod» al comunei, detronîndu-l pe Vasile Cîmpulungeanu, un primar cu o experiență de 4 mandate. Momentul a reprezentat debutul unui război de gherilă administrativă, în care singurii perdanți sînt contribuabilii. Facem public astăzi un nou episod al acestui conflict, fără învinși și fără învingători...

Ultima soluție, încă o petiție... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 15:42 (23099 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crescătorie ilegală de vipere la Sudiți

Caz alarmant în Ialomița

Crescătorie ilegală de vipere la Sudiți

Cazul unui ialomițean mușcat de o viperă s-a finalizat cu o anchetă în toată regula. Bărbatul a fost pus sub urmărire penală, după ce polițiștii ialomițeni au descoperit că acesta deținea ilegal la Sudiți o crescătorie de reptile veninoase. Cercetările sînt în curs, prima măsura adoptată împotriva «stăpînului» viperelor de la Sudiți constînd în aplicarea unei amenzi contravenționale de 40000 de lei...

Caz în premieră
În urmă cu o săptămînă, Independent relata despre o întîmplare uluitoare, fără precedent în ultimii 60 de ani pe meleagurile Ialomiței. Un bărbat de 45 de ani, pe... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 13:59 (7760 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Banii aduc fericirea de a învăța

Mai multă carte pentru copiii rromi

Ialomița: Banii aduc fericirea de a învăța

De aproape 20 de ani, calitatea procesului de învățămînt se degradează constant. Elevii își pierd interesul pentru cunoaștere, profesorii sînt demotivați de salariile mici din sistem, iar sistemul ridică din umeri și se declară depășit de societate. Un proiect educațional demarat în urmă cu 2 ani a demonstrat însă că, acolo unde există bani și interes, șansele de acces la educație cresc, iar elevii pot avea «oportunități egale de educație pentru o societate incluzivă»...

Un proiect de 5 milioane de euro
Timp de 2 ani, la nivelul a 5 școli din județul Ialomița, respectiv Fetești... [citește_tot_articolul]

13 August 2013, 11:39 (6683 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Otilia Dumitru, șefa învățământului ialomițean, urmărită penal pentru «constituire de grup infracțional organizat»

«Mită la Bacalaureat 2012» ia amploare

Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean, urmărită penal pentru «constituire de grup infracțional organizat»

Încep urmăririle penale în dosarul «Mită la Bacalaureat 2012». Inspectorul școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școlile și liceele din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii Direcției Naționale Anticorupție-structura teritorială București. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență». Totodată, aceiași anchetatori au extins cercetările și asupra unui număr de 87 de părinți și elevi care au contribuit cu bani pe lîngă comisiile de evaluare pentru a promova Bacalaureatul...

Un dosar de «sertar»... [citește_tot_articolul]

12 August 2013, 13:25 (107977 vizualizări - 115 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grivița: Culturi de cannabis, descoperite de DIICOT

Grivița: Culturi de cannabis, descoperite de DIICOT

Mai multe culturi de cannabis au fost descoperite la Grivița, în urma unei acțiuni de amploare demarată de procurorii DIICOT-structura centrală și ofițerii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București. Într-una dintre gospodăriile percheziționate, cultivarea de cannabis devenise o afacere în toată regula. «Creierul» afacerii ar fi Adrian Matei, de 27 de ani, care a însămînțat plantele ilegale printre butucii de viță de vie, la îndemnul unui văr din București...

Cultivarea de cannabis, afacere de familie
Cultivatorii de cannabis de la Grivița făceau parte... [citește_tot_articolul]

12 August 2013, 10:28 (7611 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: Medicul internist Mica Datcu a murit zdrobită de un tren de marfă...

Tragedie în zona localității Platonești. Medicul internist al Spitalului Orășenesc Țăndărei, dar și al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, și-a pierdut viața în după amiaza zilei de sîmbătă, 10 august 2013. Mașina în care doctorița se afla a fost lovită de un tren de marfă, iar femeia a murit pe loc...
Din primele cercetări s-ar părea că vina pentru producerea accidentului îi aparține medicului. În zona barierei de la Platonești, doctorița Mica Datcu, medic internist la Spitalul Orășenesc Țăndărei, a ignorat semnalele acustice și luminoase și a trecut bariera fără să se asigure... Impactul i-a fost fatal medicului. Un echipaj de ambulanță s-a deplasat la fața locului, însă doctorița... [citește_tot_articolul]

10 August 2013, 19:42 (42355 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

S-a deschis sezonul de vânătoare la funcții

Primele «alegeri libere» la AJVPS Ialomița

S-a deschis sezonul de vînătoare la funcții

La 3 luni de la scandalul demiterii președintelui Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița, cei peste 1000 de membri ai Asociației se pregătesc de alegeri. Anunțate de unii drept «primele alegeri libere» din ultimii 10 ani, contestate de alții pentru că «se înghesuie mulți la ciolan», alegerile din luna august vor stabili conducerea acestei structuri pentru următorii 5 ani. Favoriți la funcția de director și președinte sînt Marius Dumitrescu și, respectiv, Axinte Doru, oameni care reprezintă o nouă generație în Asociație și de la care se așteaptă «cinste, corectitudine și transparență în relația cu membrii organizației». De la declarații la realitate e însă un drum lung, iar... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 17:51 (8411 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții», festivalul festivalurilor românești

A 46-a ediție a concursului de muzică ușoară de la Amara

«Trofeul Tinereții», festivalul festivalurilor românești

Ca să te bucuri de «Festivalul Tinereții» de la Amara, trebuie să-l iubești necondiționat. Adică să închizi ochii și să nu vezi că anul acesta autoritățile locale au închinat Festivalul Antenei 2 de dragul unei audiențe naționale iluzorii, să ignori calitatea precară a sonorizării, să fii îngăduitor cu performanțele fosilelor muzicale care au urcat pe scenă și să consideri un rău necesar mai binelui viitoarelor ediții condițiile de cămin cultural de țară în care s-a desfășurat evenimentul. Cine a reușit să facă acest lucru în cele două zile de Festival, a fost fericit. Pentru că, în ultimă instanță, rolul acestei manifestări nu are legătură cu meschinele orgolii ale oficialilor județeni, cu viitorul... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 17:20 (8912 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

Primarul Sloboziei poate, dar nu vrea

Adio, Cora, dar rămân cu tine!

De un de zile, noua administrația locală așteaptă finalizarea noului supermarket din Slobozia. Așteptarea înseamnă bani pierduți și perpetuarea unei situații intolerabile în condiții normale. Timis Investment, concesionarul celor 4,6 hectare de teren, are de plătit administrației locale o redevență de 2 milioane de lei, iar firmei Constrif, care a realizat lucrările pînă la acest moment, alte 2,5 milioane de lei. Primarul Alexandru Stoica refuză însă adoptarea oricăror măsuri coercitive care să forțeze intrarea firmei în legalitate!

Uite hipermarketul, nu e hipermarketul
Susținut... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:46 (14679 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Absolvenții picați la BAC, neinteresați de sesiunea a doua

Prezență 0 la meditațiile gratuite ale Inspectoratului Școlar

Încercarea oficialilor Inspectoratului Școlar Ialomița de a stimula promovabilitatea la cea de-a doua sesiune a Bacalaureatului 2013 pare sortită eșecului. Pentru a-i determina pe elevi să învețe, în toate liceele din Ialomița au fost organizate sesiuni de meditații gratuite. Cuprinși de febra vacanței mari, absolvenții au evitat însă să participe la lecțiile particulare...

Clase goale, cancelarii pline
Prima sesiune a examenului de Bacalaureat 2013 s-a încheiat, în Ialomița, cu un procent de promovabilitate de peste 57%. Astfel, din cei 2092 de elevi care s-au înscris la sesiunea... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 16:23 (5974 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procesiune religioasă la Țăndărei

Icoana Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, întîmpinată de peste 200 de credincioși...

Eveniment încărcat de spiritualitate la Țăndărei. Sîmbătă, 3 august 2013, începînd cu orele 10,00, peste 200 de credincioși au mers în pelerinaj pe străzile orașului pentru a se închina Icoanei Făcătoare de Minuni a Maicii Domnului, adusă tocmai de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos. Această icoană este o copie a Icoanei Maicii Domnului, făcătoare de minuni, sfințită între zidurile lăcașului de cult de unde provine, numită «Portărița». Procesiunea a fost binecuvîntată de Preasfințitul Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor. Icoana a rămas spre închinare în paraclisul Bisericii Sfinții «Împărați Constantin și Elena», din cartierul Strachina al orașului. «Această icoană va fi... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 15:31 (21983 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

Să stăm drept și să administrăm strîmb

Dictatură administrativă în Consiliul Local Slobozia

În fiecare lună, Consiliul Local Slobozia decide orbește viitorul tîrgului în simulacre de ședințe. Săptămîna trecută, ședința ordinară a Consiliului Local a fost un nou prilej de a reconfirma, de pe poziții de forță, dictatura consilierilor locali din cadrul USL. Deși numeroase, proiectele de interes general au fost puține, iar singura inițiativă care a generat conflicte la scenă deschisă a fost proiectul prin care consilierul PD-L, Mădălin Teculescu, a cerut aprobarea regulamentului privind vînzarea bunurilor imobile-terenuri și construcții, proprietate privată a municipiului Slobozia. Respinsă in corpore de către consilierii USL prezenți, maniera de respingere a inițiativei lui Mădălin Teculescu... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 14:09 (5697 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Muncitori ialomițeni, «traficați» în străinătate

Dorința unor ialomițeni de a lucra în străinătate s-a transformat într-un coșmar. 33 de persoane din Slobozia, Fetești, Amara, Valea Ciorii, Scînteia și Sudiți  au fost traficate pe piața muncii din Spania. Oamenilor le-au fost promise salarii mari și condiții de lucru decente. În realitate, au fost siliți să facă foamea și să doarmă în grajduri. O amplă anchetă a fost deschisă în acest caz, iar doi bărbați au fost trimiși în judecată pentru «trafic de persoane»...

Spania, țara escrocilor
Cazul celor 33 de ialomițeni traficați pe piața muncii din Spania a fost cercetat de... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 13:06 (6198 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Competiție cu frâna trasă

Tenis de cîmp, «Memorialul Ioan Pinter»

Competiție cu frîna trasă

Soare arzător și multă lume la startul competiției. Acestea au fost ingredientele pe care ne-am obișnuit să le găsim an de an în jurul celui mai puternic turneu de tenis organizat la Slobozia. «Memorialul Ioan Pinter» a ajuns deja la a 13-a ediție. Mingile au început să deranjeze zgura încă de sîmbătă, 3 august. Duminică s-a intrat în plin, atît cu meciurile cît și cu vorbele frumoase ale festivității de deschidere, una succintă de la care au lipsit personalitățile de prim rang ale orașului și în care totul a decurs așa cum este normal la un astfel de eveniment unde faptele mînuitorilor de rachete trebuie să primeze...

Participare sub așteptări... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 12:44 (17953 vizualizări - 28 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Conpet Ploiești, ultima victimă

Vineri, 2 august, Adrian Mihalcea și-a coborît cei 24 de fotbaliști de la Predeal unde Unirea Slobozia a fost cantonată timp de 10 zile. În drum spre casă, galben-albaștrii au susținut la Ploiești un amical împotriva Conpetului din localitate. Echipa noastră a învins cu 2-1, ambele reușit aparținîndu-i veteranului Dumitru Gheorghe care, la cei 36 de ani ai săi, dovedește o poftă de gol incredibilă. În această partidă, Adrian Mihalcea a testat și 3 tineri sub 21 de ani, urmînd ca în zilele următoare să se decidă dacă va păstra în lot vreunul dintre acești fotbaliști. Probabil această hotărîre va fi luată după ce slobozenii vor parcurge și cele 2 amicale relativ lejere din această săptămînă. Astfel... [citește_tot_articolul]

7 August 2013, 11:42 (8109 vizualizări - 1 comentariu)

Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 24 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8138, cu 25 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 15:20
(3239 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana de testări medicale gratuite în mediul rural «Nu am făcut destul» ajunge în Ialomița

Peste o mie de persoane sunt testate gratuit în perioada februarie-aprilie în cadrul caravanei de testări gratuite din mediul rural «Nu am făcut destul», organizată de Federația Asociațiilor Bolnavilor ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2021, 13:20
(4016 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lovit în plină stradă

Un bărbat, de 51 de ani, din Buzău, a fost agresat în stradă de 5 indivizi. Luni, 22 februarie a.c., polițiștii au fost sesizați de către respectivul bărbat cu privire la faptul că mai multe persoane l ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:25
(1794 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Obligațiile proprietarilor de animale

O dată cu intrarea în vigoare a actului normativ care oferă protecție animalelor, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează deținătorii de animale care sunt obligațiile acestora. Astfel ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:20
(4293 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 15250 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. În cadrul activităților au fost verificate 800 de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 16:15
(2580 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8113, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2021, 15:35
(2450 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Intervenție a pompierilor ialomițeni la un accident în Cotorca-Buzău

Pompierii cadrul ISU Ialomița au intervenit luni, 22 februarie 2021, în jurul orelor 13,30, la un accident rutier produs pe DJ203I, pe raza localității Cotorca-Buzău, zonă aflată în zona de intervenție ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 17:40
(2905 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8084, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 15:35
(2052 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 20 februarie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei, în timp ce efectuau activități de control al traficului rutier, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 47 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:45
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


Carantinat la domiciliu, un tânăr din Borcea a fost surprins la volanul unei mașini în Vlădeni

Pe parcursul zilei de duminică, 21 februarie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2021, 14:40
(5975 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8069, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2021, 16:20
(2236 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

Amara: Copil de 9 ani, lovit de o mașină

În seara zilei de sâmbătă, 20 februarie a.c., în orașul Amara s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat conducea un autoturism pe raza orașului Amara, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 22:30
(3193 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8060, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2021, 15:35
(2558 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Cercetări în 48 de dosare penale

În anul 2020, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița au desfășurat activități de urmărire penală în 48 de dosare, în baza a 58 de ordonanțe de delegare. În baza actelor procedurale instrumentate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:55
(2962 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Dosar penal pentru «violență domestică»

În ziua de joi, 18 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție pe numele unui bărbat de 46 de ani, acuzat că și-a lovit soția, o femeie de 42 de ani. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:40
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Având permisul suspendat, circula pe străzile orașului cu 95 km/h

Un bărbat de 37 de ani a fost depistat joi, 18 februarie a.c., conducând pe străzile Sloboziei cu 95 km/h. Polițiștii care l-au tras pe dreapta au constatat faptul că acesta avea dreptul de a conduce suspendat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:15
(4830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 39000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au verificat modul în care măsurile de protecție sanitară sunt respectate la nivelul județului. Cu această ocazie, au fost verificate 51 de societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:10
(1867 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8044, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 16:05
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Modernizarea DJ201, în linie dreaptă

Consiliul Județean Ialomița manifestă o deosebită atenție cu privire la proiectele investiționale din portofoliul administrației județene astfel că, după îndelungi eforturi, anunțăm cetățenii interesați ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2021, 10:05
(3440 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 22 de clase și-au suspendat activitatea din cauza pandemiei de COVID-19

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează că joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului, 22 de clase au activitatea suspendată din cauza pandemiei de COVID-19. 11 dintre acestea se află în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:20
(1792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Reținut după 3 ani de la comiterea faptelor

Un tânăr de 20 de ani a fost reținut pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni la 3 ani de la comiterea faptelor. În 2018, acesta a jefuit un bărbat din Fetești, de la care a furat 18000 de lire și 215 ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:15
(2648 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Turc arestat pentru «evaziune fiscală» și «infracțiuni la regimul rutier»

Polițiștii ialomițeni au reușit miercuri, 17 februarie a.c., identificarea unui cetățean turc, în vârstă de 53 de ani, care se sustrăgea executării unei pedepse privative de libertate. Acesta a fost condamnat ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:10
(3796 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii au depistat și sancționat 15 persoane care nu au respectat măsura izolării sau carantinării la domiciliu. De asemenea, au fost verificate 43 de societăți comerciale și ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 18:05
(1724 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8023, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2021, 15:50
(1777 vizualizări - 0 comentarii)


S-a semnat contractul pentru Pasajul de la Drajna

Miercuri, 17 februarie 2021, a fost semnat contractul de execuție pentru realizarea Pasajului de la Drajna, care va fi ridicat peste DN3A Lehliu-Fetești și magistrala de cale ferată București-Constanța ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 18:15
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Bărbați din Bărbulești, cercetați penal pentru tăiere și furt de arbori

Marți, 16 februarie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii au fot sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că din cadrul unui canton silvic din zona municipiului Urziceni au fost tăiați și sustrași ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:10
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Amenzi la înmormântare

Peste 50 de societăți comerciale, aproximativ 870 de persoane și 130 de autovehicule au fost verificate de polițiști în ultimele 24 de ore, în cadrul activităților de prevenire a răspândirii și limitare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 17:05
(3995 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 30 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 februarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8008, cu 30 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2021, 15:35
(2184 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 elevi și 2 profesori, confirmați pozitiv la testul pentru depistarea SARS-CoV-2

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița informează cu privire la faptul că 7 clase din unitățile de învățământ din Ialomița și-au suspendat cursurile din cauza apariției cazurilor de infecții cu virusul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 18:10
(5870 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Broșteni: Tânără însărcinată, victimă a unui accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut luni, 15 februarie 2021, pe raza localității Broșteni. Din primele informații, o femeie a lovit cu mașina o tânără care s-a angajat în traversarea străzii. Impactul ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2021, 16:50
(4225 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...