Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Povestea fără început a fondului de vânătoare Giurgeni

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Povestea fără început a fondului de vînătoare Giurgeni

Unul dintre multele motive ale demiterii lui Tudor Anghel l-a reprezentat pierderea fondului cinegetic Giurgeni. Acesta a fost pierdut de către Asociație la începutul acestui an în favoarea Asociației Bendis, condusă de către Mirel Diaconu. Tudor Anghel, în calitate de reprezentant al Asociației, contestă această decizie și a acționat în instanță Consiliul Județean, pe care îl consideră  vinovat de abuz și fals în acte publice. «Consiliul Județean a atribuit dreptul de a gestiona acest fond Asociației Bendis, fără licitație publică...» declară Tudor Anghel.

Politicienii vînătoarei... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 08:28 (13415 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un suspect, mai multe capete de acuzare

Încă un cămătar din Bărbulești a căzut în plasa anchetatorilor!

«Cămătărie», «șantaj» și «lipsire de libertate» sînt acuzațiile care i se aduc unui suspect de 26 de ani, din Bărbulești. Ion Remus a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, în urmă cu o săptămînă, de magistrații Judecătoriei Urziceni, la propunerea procurorilor...

Afaceri «murdare» în familie Potrivit anchetatorilor, Ion Remus, de 26 de ani, din Bărbulești era cumnat cu Marian David, unul dintre cei mai periculoși cămătari din zona Urziceni-Bărbulești. Acesta a fost arestat la începutul acestui an, după o acțiune în forță a polițiștilor. Imediat ce a fost reținut, el a lăsat afacerile... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 07:27 (11165 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Politică județeană cu ușile sigilate

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Joi, 16 mai 2013, cei 141 de delegați ai PSD Ialomița s-au reunit la Casa de Cultură Municipală din Slobozia pentru a decide structura de conducere a organizației. Considerată «o ședință de ordin tehnic», întîlnirea s-a desfășurat cu ușile închise, după evacuarea din sală a presei. Potrivit martorilor oculari, ședința a fost una formală, cu puține surprize, dat fiind caracterul dirijat al votului. Conform rezultatelor făcute publice ulterior, ședința a consfințit eliminarea din scenă a tuturor posibililor oponenți ai președintelui în exercițiu și acreditarea unei noi generații, respectiv «Generația Ciupercă».

Mulți, dar ai ai lor... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 16:08 (9221 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Game, set, match Slobozia!

Tenis de cîmp

Game, set, match Slobozia!

«Tenisul nu mai este demult sport alb» spunea cu doi ani în urmă un clasic în viață. Într-adevăr, tenisul a îmbrăcat ținute viu colorate și nu ne referim la echipamentul sportivilor, ci la multitudinea de stiluri de joc și de execuții de efect care-l conturează. Am putut vedea acest lucru în perioada 13-19 mai 2013, cînd la Slobozia s-a disputat Campionatul Național de Vară al categoriei 16 ani. A fost prima competiție de acest gen pe care FRF a oferit-o Sloboziei și, din cîte am înțeles, nu și ultima...

Federalii, mulțumiți de organizare
100 de concurenți și peste 100 de meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 15:20 (6377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrățiți cu ghinonul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Farul Constanța 1-1

Înfrățiți cu ghinonul

«Antrenorul te duce pînă la 16 metri. De acolo trebuie să te descurci singur...» spune o vorbă veche din folclorul fotbalului. Nu o folosim ca să-i oferim o scuză lui Marin Dună, pentru semieșecul cu Farul, dar trebuie să recunoaștem că în meciul disputat sîmbătă, 18 mai, Unirea a «cîntat» una dintre cele mai ofensive partituri din acest campionat. Dar, cînd este să nu-ți intre, poți să fii tu și Ronaldo...

Corul ratangiilor
800 de spectatori și o atmosferă de zile mari pe «1 Mai». O cohortă de «rechini» a descins la Slobozia pentru a susține echipa lui Ion Răuță. Ambianța creată... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 12:17 (9421 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Unirea Slobozia a trecut, fără probleme, așa cum era de așteptat, de ultimele adversare din acest sezon: Universitatea Tîrgoviște și Nova Force Giurgiu. Echipa lui Liviu Paraschiv a acumulat în acest sezon 45 de puncte și s-a clasat pe locul II, cea mai bună performanță din istoria echipei. Vom rămîne departe de Liga Națională, dar sînt semne că anul viitor se va face tot posibilul pentru ca Slobozia să intre în premieră în elita handbalului românesc. Uniristele vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, iar reunirea va avea loc pe 8 iulie. În continuare vă prezentăm ce s-a întîmplat în ultimele două confruntări ale sezonului...

Unirea Slobozia-Universitatea Tîrgoviște 46-18 (24-6)... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 11:15 (6996 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Suspansul continuă

Etapa de sîmbătă, 18 mai 2013, nu a adus nimic nou la vîrful clasamentului Ligii a IV-a. Țăndăreiul a învins fără probleme la Gheorghe Lazăr cu 5-1. Cocora și-a păstrat poziția de lider, după succesul cu 4-3 în dauna Victoriei Munteni Buzău, prilej cu care aceasta din urmă a pierdut ultimul loc al podiumului. Acolo s-a așezat Viticola Fetești, care a spulberat-o pe AS Căzănești cu 8-0. Surpriza etapei a constituit-o victoria ultimei clasate, Spicul Colelia, la Abatorul Slobozia, echipă care nu mai pierduse de multă vreme, ba chiar manifesta o formă de invidiat. Succesul cu 5-3 al Spicului pare că le-a servit drept model celor de la Viitorul Constanța, care ulterior au trecut de Steaua cu 5-2.... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 10:00 (6688 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aparatură medicală revoluționară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un pacient a fost operat cu ajutorul unui sistem performant, dezvoltat în Statele Unite ale Americii

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au realizat marți, 21 mai a.c., o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Este vorba despre fixarea unei tije pe osul unui pacient care a suferit o fractură deschisă. Totul cu ajutorul unui aparat inovator în domeniul ortopediei, care a permis efectuarea operației în mod minim invaziv.

Procedeu medical revoluționar
Respectivul aparat este produs de o companie multinațională din Statele Unite ale Americii și a fost adus în premieră județeană la Slobozia. El permite fixarea tijelor pe oasele bolnavilor prin intermediul undelor electromagnetice... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2013, 14:26 (10999 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport local pe lângă lege la Slobozia

Amendă-record de 48000 lei pentru Nick Touring! Pasagerul unui microbuz Nick Touring ticsit de călători a căzut din vehicul!

Transport local pe lîngă lege la Slobozia

Noile microbuze care asigură transportul local în municipiul Slobozia circulă pe lîngă lege. Autoturismele aduse tocmai din Olanda nu au numere de înmatriculare conforme și nici roviniete! Este motivul pentru care polițiștii Serviciului Rutier i-au aplicat o amendă de 48000 de lei administratorului firmei Nick Touring, Nicu Pericli. În replică față de măsura oamenilor legii acesta a declarat: «Este o măsură abuzivă!».

Ca la noi, la nimenea
Dacă ar fi să analizăm problemele cu care se confruntă municipiul Slobozia, transportul local ar ocupa un loc fruntaș printre acestea. De cinci... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 18:25 (15634 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Milioane de lei, spălate în apele Dunării...

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Lucrările de consolidare a digului din zona Bentu, kilometrul 34 al Brațului Borcea, demarate în perioada 2006-2007 au făcut obiectul unui dosar penal, instrumentat de procurorii anticorupție... Totul din cauza unei erori de proiectare, prin care a fost «posibilă» cheltuirea a numai puțin de 4 milioane de lei din fonduri guvernamentale. Un banal aviz tehnic ar fi scăzut prețul lucrărilor la doar 700000 de lei. Deși digul a fost «scăldat» în bani, pericolul de cedare al acestuia rămîne iminent...

Măsuri mai presus de lege
Într-un articol anterior, ziarul Independent dezvăluia modul... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 16:55 (10474 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Olimpic la informatică, fără calculator

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Elevii cu rezultate deosebite nu sînt un mit pentru școlile ialomițene. Unii dintre ei reușesc performanțe fără meditații suplimentare și fără să dețină biblioteci încărcate cu enciclopedii. Robert Dumitru, de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a obținut locul I la Olimpiada Județeană de Informatică, deși nu are acasă un calculator...

Prețul succesului
Robert are 17 ani și se gîndește la viitor, chiar dacă știe că are nevoie de bani pentru a deveni un geniu în Informatică. «O să merg la facultate și o să muncesc. Educația și școala sînt pentru mine totul, tocmai... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 14:45 (20901 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

La sfîrșitul săptămînii precedente, stațiunea Amara a fost gazda celei de-a doua ediții a conferinței regionale «Zile medicale ialomițene». Peste 400 de medici din Ialomița și județele limitrofe au participat la această întîlnire dedicată exclusiv științei și dezvoltării actului medical. Evenimentul a adunat medici specialiști în Chirurgie, Cardiologie, Hematologie, Oncologie, Psihologie sau Medicină Naturistă. S-au prezentat studii importante și s-au purtat dezbateri ample, menite să îmbunătățească și să întărească relația dintre doctori și pacienți.

Medicină la absolut
Conferința... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 11:13 (10022 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

Vestigiile prezentului

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

După 22 de ani de tranziție, locul combinatelor falimentare și al CAP-urilor părăsite a fost luat de către vestigii noi. Sedii de firmă în faliment, ruine ale unor afaceri de succes, vile ipotecate.... Totul e la vedere, iar Ialomița nu se poate sustrage nici ea acestei «tendințe» accentuate de recenta criză. Iar ici și colo, de-a lungul și de-a latul județului, iconurile tranziției amintesc că, pînă nu demult, și capitaliștii ialomițeni făceau legea...

Obiectiv turistic pentru... musafiri
Zi de duminică, în Parcul de Vacanță Hermes, în fața replicii miniaturale a turnului Eiffel... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 09:44 (13528 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Președintele în exercițiu al Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a fost revocat din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul Adunării Generale Extraordinare a Asociației, desfășurată vineri, 17 mai 2013. Din cei 84 de delegați, în sală au fost prezenți 69, iar dintre aceștia 49 au votat pentru revocarea din funcție a președintelui. Tudor Anghel a părăsit sala imediat după ce a votat. «Nu este statutar ceea ce se întîmplă!» a declarat acesta în plenul ședinței.

Corul vînătorilor ialomițeni
Vineri, 17 mai a.c., la orele 13,00, 69 din cei 84 de delegați ai Asociației... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 17:40 (8557 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Se închid unitățile medicale din județ?

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Spitalele județului riscă să-și închidă porțile. Autoritățile locale, care asigură o parte din finanțarea acestor unități medicale, acuză conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... În replică la aceste acuzații, oficialii Casei spun că fac eforturi disperate pentru reglementarea situației. În cazul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, situația e și mai dramatică. De la începutul anului și pînă în prezent, Consiliul Județean Ialomița nu a alocat niciun fel de fonduri pentru susținerea cheltuielilor. Adrian Berbece, directorul economic al Spitalului, susține că în actualul context spitalul va intra în colaps în maximum trei luni...

Un spital de 10 milioane de euro, fără utilități... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 14:28 (6698 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Conflict deschis pentru supremație la Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Așa cum vă explicam la sfîrșitul lunii trecute, o parte dintre membrii Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița încearcă prin orice mijloace să elibereze Asociația de sub dictatura impusă de președintele Tudor Anghel. Anonimi și bine motivați, aceștia fac acuzații belicoase, prezintă probe incriminatorii și fac un lobby activ pentru înlocuirea președintelui la Adunarea Extraordinară de vineri, 17 mai 2013, convocată special în acest scop. În replică la acuzațiile colegilor (și la cele ale publicației noastre), Tudor Anghel susține că e nevinovat și declară: «Potrivit statutului, nu pot fi revocat din funcție pînă în 2016!». În ciuda acestei declarații fără echivoc, pe margine se... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 17:01 (6939 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

500 de navetiști rămîn fără trenuri

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

Gara Slobozia va fi închisă începînd cu data de 21 iunie 2013. Decizia afectează circa 500 de navetiști care circulă în acest moment pe ruta Țăndărei-Slobozia. Autoritățile fac lobby pentru schimbarea acestei decizii a CFR Călători... Oficial, motivul suspendării curselor de călători îl reprezintă «cheltuielile de exploatare prea mari». Gara Slobozia se află în plin proces de reabilitare, fiind parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport». Valoarea proiectului se ridică la peste 21 milioane de lei, iar termenul final de execuție este luna mai a anului 2013...

Doar 4 curse pînă la vară... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 13:10 (8182 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

20 de ani de slujire și dărurire

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

Data de 10 mai 2013 a avut pentru Episcopia Sloboziei și Călărașilor o semnificație dublă. Pe lîngă sărbătoarea religioasă «Izvorul Tămăduirii», instituția a celebrat 20 de ani de la înființarea sa... Evenimentul a fost marcat printr-o slujbă religioasă la care a participat și Preasfințitul Vincențiu, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia. Cu acest prilej a fost lansată și monografia acestui așezămînt-«Un rug aprins în inima Bărăganului».

Paraclis Episcopal la mînăstirea «Sfinții Voievozi»
Zidită în urmă cu 400 de ani de Matei Basarab, Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 11:05 (9019 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

În urma unui flagrant, organizat săptămîna trecută de ofițerii Serviciului Județean Anticorupție, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în plasa anchetatorilor a căzut un gardian de la Penitenciarul Slobozia. Acesta a fost prins în timp ce primea 5 telefoane mobile, pe care urma să le introducă în spațiile de detenție. Pentru ceea ce urma să facă, gardianul Costel Mihăescu ar fi pretins suma de 700 de lei. Problemele acestuia cu legea nu se opresc însă aici... S-ar părea că este unul dintre agenții de la pușcărie care a primit cele mai multe penalizări din cauza abaterilor disciplinare.

Un gardian, mai multe abateri... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:59 (10483 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

Lucrările de înlocuire a rețelei de apă trenează

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

De aproape o lună, administrația locală a reluat lucrările de înlocuire a rețelei de apă de pe bulevardul Matei Basarab. Lucrările sînt însă îngreunate de o nouă problemă descoperită de constructor... Țevile din vechea rețea de apă sînt similare cu cele folosite în exploatările petroliere. «Cine ar fi crezut că vom descoperi țeavă de sondă sub asfalt?» se întreabă retoric primarul Alexandru Stoica.

«Macarale rîd în soare»
La jumătatea lunii aprilie, bulevardul Matei Basarab s-a transformat din nou în șantier. Conform informațiilor furnizate de către autorități, șantierul reprezintă... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:09 (11647 vizualizări - 8 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
320 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident la Gura Ialomiței

Sâmbătă, 18 iulie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, la un accident rutier produs în comuna Gura Ialomiței. În eveniment a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:35
(3191 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii de miriști și lanuri de grâu la Slobozia și Borănești

Sâmbătă, 17 iulie a.c., pompierii din Slobozia au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu la o miriște de grâu. Au ars aproximativ 2000 ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:20
(4086 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la o casă din cauza unei lumânări

În dimineața zilei de luni, 19 iulie a.c., pompierii au intervenit la Fetești pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă de locuit. Două echipaje de salvatori cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2021, 13:10
(2545 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz

Duminică, 18 iulie a.c., un copil de 3 ani a murit după ce a fost călcat de un autobuz. Șoferul autovehicului, un bărbat de 51 de ani, circula în interiorul localității moment în care l-a acroșat pe minor ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 22:30
(7773 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

IPJ Ialomița: Ați văzut-o?

Polițiștii ialomițeni efectuează căutări în vederea depistării unei minore de 16 ani, care a plecat de la domiciliul din comuna Bordușani și nu a mai revenit până în prezent. În cursul zilei de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 20:35
(5719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 18 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2021, 17:10
(3472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Minori depistați de polițiști conducând pe drumurile publice

În noaptea de joi spre vineri, 15/16 iulie a.c, polițiștii din Ion Roată au depistat, pe raza comunei Manasia, un autoturism ce avea o deplasare necorespunzătoare. Oamenii legii au tras pe dreapta respectivul ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:40
(6751 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparații și întreținere a rețelelor electrice, E-Distribuiție Dobrogea anunță sistarea parțială a furnizării energiei electrice în anumite zone din județ. Astfel, în perioada 1 ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:15
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: La volan în stare de ebrietate

În seara zilei de joi, 15 iulie a.c., un bărbat de 36 de ani s-a ales cu un dosar penal, fiind depistat în trafic în stare de ebrietate. Polițiștii l-au tras pe dreapta pe raza comunei Gârbovi și, întrucât ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 19:05
(3115 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Starea tehnică a autovehiculelor, verificată de polițiști

În perioada 14-15 iulie a.c., polițiștii ialomițeni și reprezentanții Registrului Auto Român au realizat ample controale în trafic, privind starea tehnică a autovehiculelor. În urma verificărilor, au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 18:50
(2104 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 16 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2021, 17:05
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 84,41 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița precizează printr-un comunicat că, în luna iunie 2021, la bugetul general consolidat s-au încasat venituri nete în sumă totală de 84,41 milioane de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 19:15
(2413 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Inspecția Fiscală, la raport

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița a efectuat, în luna iunie a.c., 27 de controale la contribuabili persoane fizice și juridice, respectiv 11 la contribuabili persoane juridice și ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 17:20
(2651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa locurilor de muncă

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă pune la dispoziția șomerilor din județ 289 de noi locuri de muncă, cele mai multe fiind destinate persoanelor calificate într-o meserie. Detalii suplimentare ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:45
(3214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 15 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2021, 16:15
(1472 vizualizări - 0 comentarii)


Într-o singură zi, polițiștii ialomițeni au depistat trei șoferi cu permisele «suspendate»

Marți, 13 iulie a.c., polițiștii Secției Nr. 4 Poliție Rurală Coșereni, în timp ce desfășurau activități de control în cadrul unui filtru rutier în zona Popasului Sinești, au oprit un autoturism ce se deplasa ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:15
(4674 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 62000 de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost solicitați să intervină la 84 de evenimente, dintre care 81 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 19:05
(2491 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 14 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10796, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 16:35
(1551 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri de înscrieri în Programul pentru susținerea producției de legume în spații protejate-2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor că, până la data de 20 iulie 2021 inclusiv, pot depune cererea de înscriere în Programul pentru susținerea producției de ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2021, 15:45
(5106 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

Secțiunea Publicitate online a fost actualizată!

13 Iulie 2021, 20:05


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 097/Noi instrucțiuni de completare a Formularelor 208, 209 și 253

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 20 iulie 2021, este termenul limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 17:20
(8551 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 13 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10796, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 16:45
(2945 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băut și fără permis, la volan. A devenit agresiv la spital!

Luni, 12 iulie a.c., în jurul orelor 23,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism care circula fără a avea puse în funcțiune luminile de întâlnire. La volanul autovehiculului ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:35
(2104 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Sudiți, dispărut

Bărbat din Sudiți, dispărut

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sudiți desfășoară activități specifice pentru depistarea unui bărbat, în vârstă de 63 de ani, care a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit. Sesizarea a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 15:20
(1862 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Ialomița: Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă

Administrația Națională de Meteorologie a emis un Cod Galben de disconfort termic accentuat și caniculă pentru mai multe județe, printre care și Ialomița, pentru marți/miercuri, 13/14 iulie ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2021, 14:20
(1546 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Ghinionul poate fi prevenit!»

Multe persoane sunt superstițioase și consideră ziua de «Marți, 13» o zi cu ghinion, dar se întâmplă uneori să ne facem și singuri «ghinionul» prin faptul că nu suntem destul de bine informați. Începând ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 19:25
(3476 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, drogat la volanul unui autoturism

Duminică seară, 11 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii din Slobozia au oprit, pentru control, un autoturism condus de un tânăr de 19 ani, din Slobozia. Întrucât șoferul avea un comportament ciudat ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:35
(2614 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 11 iulie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, aflându-se în executarea serviciului de îndrumare și control al traficului rutier pe raza municipiului, au depistat în trafic un ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 17:25
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 caz nou de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 12 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10795, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 16:35
(2727 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la o casă din Borănești și la o firmă de termopane din Fetești

Sâmbătă, 10 iulie a.c., în jurul orelor 13,55, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit în comuna Borănești, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la o casă ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2021, 14:25
(6590 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...