Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Povestea fără început a fondului de vânătoare Giurgeni

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Povestea fără început a fondului de vînătoare Giurgeni

Unul dintre multele motive ale demiterii lui Tudor Anghel l-a reprezentat pierderea fondului cinegetic Giurgeni. Acesta a fost pierdut de către Asociație la începutul acestui an în favoarea Asociației Bendis, condusă de către Mirel Diaconu. Tudor Anghel, în calitate de reprezentant al Asociației, contestă această decizie și a acționat în instanță Consiliul Județean, pe care îl consideră  vinovat de abuz și fals în acte publice. «Consiliul Județean a atribuit dreptul de a gestiona acest fond Asociației Bendis, fără licitație publică...» declară Tudor Anghel.

Politicienii vînătoarei... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 08:28 (13416 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un suspect, mai multe capete de acuzare

Încă un cămătar din Bărbulești a căzut în plasa anchetatorilor!

«Cămătărie», «șantaj» și «lipsire de libertate» sînt acuzațiile care i se aduc unui suspect de 26 de ani, din Bărbulești. Ion Remus a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, în urmă cu o săptămînă, de magistrații Judecătoriei Urziceni, la propunerea procurorilor...

Afaceri «murdare» în familie Potrivit anchetatorilor, Ion Remus, de 26 de ani, din Bărbulești era cumnat cu Marian David, unul dintre cei mai periculoși cămătari din zona Urziceni-Bărbulești. Acesta a fost arestat la începutul acestui an, după o acțiune în forță a polițiștilor. Imediat ce a fost reținut, el a lăsat afacerile... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 07:27 (11165 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Politică județeană cu ușile sigilate

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Joi, 16 mai 2013, cei 141 de delegați ai PSD Ialomița s-au reunit la Casa de Cultură Municipală din Slobozia pentru a decide structura de conducere a organizației. Considerată «o ședință de ordin tehnic», întîlnirea s-a desfășurat cu ușile închise, după evacuarea din sală a presei. Potrivit martorilor oculari, ședința a fost una formală, cu puține surprize, dat fiind caracterul dirijat al votului. Conform rezultatelor făcute publice ulterior, ședința a consfințit eliminarea din scenă a tuturor posibililor oponenți ai președintelui în exercițiu și acreditarea unei noi generații, respectiv «Generația Ciupercă».

Mulți, dar ai ai lor... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 16:08 (9221 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Game, set, match Slobozia!

Tenis de cîmp

Game, set, match Slobozia!

«Tenisul nu mai este demult sport alb» spunea cu doi ani în urmă un clasic în viață. Într-adevăr, tenisul a îmbrăcat ținute viu colorate și nu ne referim la echipamentul sportivilor, ci la multitudinea de stiluri de joc și de execuții de efect care-l conturează. Am putut vedea acest lucru în perioada 13-19 mai 2013, cînd la Slobozia s-a disputat Campionatul Național de Vară al categoriei 16 ani. A fost prima competiție de acest gen pe care FRF a oferit-o Sloboziei și, din cîte am înțeles, nu și ultima...

Federalii, mulțumiți de organizare
100 de concurenți și peste 100 de meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 15:20 (6377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrățiți cu ghinonul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Farul Constanța 1-1

Înfrățiți cu ghinonul

«Antrenorul te duce pînă la 16 metri. De acolo trebuie să te descurci singur...» spune o vorbă veche din folclorul fotbalului. Nu o folosim ca să-i oferim o scuză lui Marin Dună, pentru semieșecul cu Farul, dar trebuie să recunoaștem că în meciul disputat sîmbătă, 18 mai, Unirea a «cîntat» una dintre cele mai ofensive partituri din acest campionat. Dar, cînd este să nu-ți intre, poți să fii tu și Ronaldo...

Corul ratangiilor
800 de spectatori și o atmosferă de zile mari pe «1 Mai». O cohortă de «rechini» a descins la Slobozia pentru a susține echipa lui Ion Răuță. Ambianța creată... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 12:17 (9422 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Unirea Slobozia a trecut, fără probleme, așa cum era de așteptat, de ultimele adversare din acest sezon: Universitatea Tîrgoviște și Nova Force Giurgiu. Echipa lui Liviu Paraschiv a acumulat în acest sezon 45 de puncte și s-a clasat pe locul II, cea mai bună performanță din istoria echipei. Vom rămîne departe de Liga Națională, dar sînt semne că anul viitor se va face tot posibilul pentru ca Slobozia să intre în premieră în elita handbalului românesc. Uniristele vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, iar reunirea va avea loc pe 8 iulie. În continuare vă prezentăm ce s-a întîmplat în ultimele două confruntări ale sezonului...

Unirea Slobozia-Universitatea Tîrgoviște 46-18 (24-6)... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 11:15 (6996 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Suspansul continuă

Etapa de sîmbătă, 18 mai 2013, nu a adus nimic nou la vîrful clasamentului Ligii a IV-a. Țăndăreiul a învins fără probleme la Gheorghe Lazăr cu 5-1. Cocora și-a păstrat poziția de lider, după succesul cu 4-3 în dauna Victoriei Munteni Buzău, prilej cu care aceasta din urmă a pierdut ultimul loc al podiumului. Acolo s-a așezat Viticola Fetești, care a spulberat-o pe AS Căzănești cu 8-0. Surpriza etapei a constituit-o victoria ultimei clasate, Spicul Colelia, la Abatorul Slobozia, echipă care nu mai pierduse de multă vreme, ba chiar manifesta o formă de invidiat. Succesul cu 5-3 al Spicului pare că le-a servit drept model celor de la Viitorul Constanța, care ulterior au trecut de Steaua cu 5-2.... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 10:00 (6688 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aparatură medicală revoluționară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un pacient a fost operat cu ajutorul unui sistem performant, dezvoltat în Statele Unite ale Americii

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au realizat marți, 21 mai a.c., o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Este vorba despre fixarea unei tije pe osul unui pacient care a suferit o fractură deschisă. Totul cu ajutorul unui aparat inovator în domeniul ortopediei, care a permis efectuarea operației în mod minim invaziv.

Procedeu medical revoluționar
Respectivul aparat este produs de o companie multinațională din Statele Unite ale Americii și a fost adus în premieră județeană la Slobozia. El permite fixarea tijelor pe oasele bolnavilor prin intermediul undelor electromagnetice... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2013, 14:26 (10999 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport local pe lângă lege la Slobozia

Amendă-record de 48000 lei pentru Nick Touring! Pasagerul unui microbuz Nick Touring ticsit de călători a căzut din vehicul!

Transport local pe lîngă lege la Slobozia

Noile microbuze care asigură transportul local în municipiul Slobozia circulă pe lîngă lege. Autoturismele aduse tocmai din Olanda nu au numere de înmatriculare conforme și nici roviniete! Este motivul pentru care polițiștii Serviciului Rutier i-au aplicat o amendă de 48000 de lei administratorului firmei Nick Touring, Nicu Pericli. În replică față de măsura oamenilor legii acesta a declarat: «Este o măsură abuzivă!».

Ca la noi, la nimenea
Dacă ar fi să analizăm problemele cu care se confruntă municipiul Slobozia, transportul local ar ocupa un loc fruntaș printre acestea. De cinci... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 18:25 (15634 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Milioane de lei, spălate în apele Dunării...

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Lucrările de consolidare a digului din zona Bentu, kilometrul 34 al Brațului Borcea, demarate în perioada 2006-2007 au făcut obiectul unui dosar penal, instrumentat de procurorii anticorupție... Totul din cauza unei erori de proiectare, prin care a fost «posibilă» cheltuirea a numai puțin de 4 milioane de lei din fonduri guvernamentale. Un banal aviz tehnic ar fi scăzut prețul lucrărilor la doar 700000 de lei. Deși digul a fost «scăldat» în bani, pericolul de cedare al acestuia rămîne iminent...

Măsuri mai presus de lege
Într-un articol anterior, ziarul Independent dezvăluia modul... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 16:55 (10479 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Olimpic la informatică, fără calculator

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Elevii cu rezultate deosebite nu sînt un mit pentru școlile ialomițene. Unii dintre ei reușesc performanțe fără meditații suplimentare și fără să dețină biblioteci încărcate cu enciclopedii. Robert Dumitru, de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a obținut locul I la Olimpiada Județeană de Informatică, deși nu are acasă un calculator...

Prețul succesului
Robert are 17 ani și se gîndește la viitor, chiar dacă știe că are nevoie de bani pentru a deveni un geniu în Informatică. «O să merg la facultate și o să muncesc. Educația și școala sînt pentru mine totul, tocmai... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 14:45 (20901 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

La sfîrșitul săptămînii precedente, stațiunea Amara a fost gazda celei de-a doua ediții a conferinței regionale «Zile medicale ialomițene». Peste 400 de medici din Ialomița și județele limitrofe au participat la această întîlnire dedicată exclusiv științei și dezvoltării actului medical. Evenimentul a adunat medici specialiști în Chirurgie, Cardiologie, Hematologie, Oncologie, Psihologie sau Medicină Naturistă. S-au prezentat studii importante și s-au purtat dezbateri ample, menite să îmbunătățească și să întărească relația dintre doctori și pacienți.

Medicină la absolut
Conferința... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 11:13 (10022 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

Vestigiile prezentului

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

După 22 de ani de tranziție, locul combinatelor falimentare și al CAP-urilor părăsite a fost luat de către vestigii noi. Sedii de firmă în faliment, ruine ale unor afaceri de succes, vile ipotecate.... Totul e la vedere, iar Ialomița nu se poate sustrage nici ea acestei «tendințe» accentuate de recenta criză. Iar ici și colo, de-a lungul și de-a latul județului, iconurile tranziției amintesc că, pînă nu demult, și capitaliștii ialomițeni făceau legea...

Obiectiv turistic pentru... musafiri
Zi de duminică, în Parcul de Vacanță Hermes, în fața replicii miniaturale a turnului Eiffel... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 09:44 (13528 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Președintele în exercițiu al Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a fost revocat din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul Adunării Generale Extraordinare a Asociației, desfășurată vineri, 17 mai 2013. Din cei 84 de delegați, în sală au fost prezenți 69, iar dintre aceștia 49 au votat pentru revocarea din funcție a președintelui. Tudor Anghel a părăsit sala imediat după ce a votat. «Nu este statutar ceea ce se întîmplă!» a declarat acesta în plenul ședinței.

Corul vînătorilor ialomițeni
Vineri, 17 mai a.c., la orele 13,00, 69 din cei 84 de delegați ai Asociației... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 17:40 (8557 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Se închid unitățile medicale din județ?

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Spitalele județului riscă să-și închidă porțile. Autoritățile locale, care asigură o parte din finanțarea acestor unități medicale, acuză conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... În replică la aceste acuzații, oficialii Casei spun că fac eforturi disperate pentru reglementarea situației. În cazul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, situația e și mai dramatică. De la începutul anului și pînă în prezent, Consiliul Județean Ialomița nu a alocat niciun fel de fonduri pentru susținerea cheltuielilor. Adrian Berbece, directorul economic al Spitalului, susține că în actualul context spitalul va intra în colaps în maximum trei luni...

Un spital de 10 milioane de euro, fără utilități... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 14:28 (6698 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Conflict deschis pentru supremație la Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Așa cum vă explicam la sfîrșitul lunii trecute, o parte dintre membrii Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița încearcă prin orice mijloace să elibereze Asociația de sub dictatura impusă de președintele Tudor Anghel. Anonimi și bine motivați, aceștia fac acuzații belicoase, prezintă probe incriminatorii și fac un lobby activ pentru înlocuirea președintelui la Adunarea Extraordinară de vineri, 17 mai 2013, convocată special în acest scop. În replică la acuzațiile colegilor (și la cele ale publicației noastre), Tudor Anghel susține că e nevinovat și declară: «Potrivit statutului, nu pot fi revocat din funcție pînă în 2016!». În ciuda acestei declarații fără echivoc, pe margine se... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 17:01 (6939 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

500 de navetiști rămîn fără trenuri

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

Gara Slobozia va fi închisă începînd cu data de 21 iunie 2013. Decizia afectează circa 500 de navetiști care circulă în acest moment pe ruta Țăndărei-Slobozia. Autoritățile fac lobby pentru schimbarea acestei decizii a CFR Călători... Oficial, motivul suspendării curselor de călători îl reprezintă «cheltuielile de exploatare prea mari». Gara Slobozia se află în plin proces de reabilitare, fiind parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport». Valoarea proiectului se ridică la peste 21 milioane de lei, iar termenul final de execuție este luna mai a anului 2013...

Doar 4 curse pînă la vară... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 13:10 (8182 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

20 de ani de slujire și dărurire

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

Data de 10 mai 2013 a avut pentru Episcopia Sloboziei și Călărașilor o semnificație dublă. Pe lîngă sărbătoarea religioasă «Izvorul Tămăduirii», instituția a celebrat 20 de ani de la înființarea sa... Evenimentul a fost marcat printr-o slujbă religioasă la care a participat și Preasfințitul Vincențiu, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia. Cu acest prilej a fost lansată și monografia acestui așezămînt-«Un rug aprins în inima Bărăganului».

Paraclis Episcopal la mînăstirea «Sfinții Voievozi»
Zidită în urmă cu 400 de ani de Matei Basarab, Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 11:05 (9019 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

În urma unui flagrant, organizat săptămîna trecută de ofițerii Serviciului Județean Anticorupție, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în plasa anchetatorilor a căzut un gardian de la Penitenciarul Slobozia. Acesta a fost prins în timp ce primea 5 telefoane mobile, pe care urma să le introducă în spațiile de detenție. Pentru ceea ce urma să facă, gardianul Costel Mihăescu ar fi pretins suma de 700 de lei. Problemele acestuia cu legea nu se opresc însă aici... S-ar părea că este unul dintre agenții de la pușcărie care a primit cele mai multe penalizări din cauza abaterilor disciplinare.

Un gardian, mai multe abateri... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:59 (10483 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

Lucrările de înlocuire a rețelei de apă trenează

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

De aproape o lună, administrația locală a reluat lucrările de înlocuire a rețelei de apă de pe bulevardul Matei Basarab. Lucrările sînt însă îngreunate de o nouă problemă descoperită de constructor... Țevile din vechea rețea de apă sînt similare cu cele folosite în exploatările petroliere. «Cine ar fi crezut că vom descoperi țeavă de sondă sub asfalt?» se întreabă retoric primarul Alexandru Stoica.

«Macarale rîd în soare»
La jumătatea lunii aprilie, bulevardul Matei Basarab s-a transformat din nou în șantier. Conform informațiilor furnizate de către autorități, șantierul reprezintă... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:09 (11647 vizualizări - 8 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozean de 60 de ani, beat la volan

Un bărbat, de 60 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autotvehicul pe raza localității de domiciliu deși a consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferul a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:40
(5754 vizualizări - 0 comentarii)


Enel instalează contoare inteligente

Companiile de distribuție de electricitate ale grupului Enel, liderul mondial și pionier în tehnologia pentru contorizare inteligentă, vor instala în 2017 peste 150000 de contoare inteligente în regiunile ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 17:35
(6410 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânără prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 8 mai a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 15:30
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, videoconferință cu structurile din subordine

Luni, 8 mai 2017, la sediul Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a avut loc o videoconferință în prezența ministrului Agriculturii Petre Daea, la care au participat, alături de secretarul ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:25
(5315 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Formularul 200-«Declarația privind veniturile realizate din România»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați ca până joi, 25 mai 2017, inclusiv, persoanele fizice care realizează, în mod individual sau într-o formă de ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:15
(8819 vizualizări - 0 comentarii)


O nouă etapă de recrutare a voluntarilor debutează la ISU Ialomița

Campania «Salvator din pasiune» continuă în județul Ialomița. Recrutarea se va organiza în perioada 15-31 mai a.c., iar condițiile pe care trebuie să le îndeplinească cei care doresc să se alăture pompierilor ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 14:05
(7437 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervoarelor de înmagazinare apă potabilă de la nivelul stației de pompare Căzănești, în ziua de 11 mai 2017, se va sista furnizarea ...[citește_toată_știrea]

9 Mai 2017, 13:50
(5765 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Accident în apropiere de Sinești. Un mort și trei răniți!

Luni, 8 mai a.c., în jurul orelor 17,30, Poliția a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane și rănirea a altor trei. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 23:20
(9097 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Primăria Slobozia: «Ziua Tatălui Slobozean»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea primei ediții a Zilei Tatălui Slobozean. Astfel, duminică, 14 mai 2017, tații din oraș primesc provocarea unui concurs de grătare, pasionații de gătit în ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:35
(5789 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Două persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, un bărbat, de 26 de ani, din București, a fost depistat de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:25
(6523 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale IPJ Ialomița

La acest sfârșit de săptămână, 5-7 mai a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au continuat acțiunile în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:20
(5615 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cinci persoane, prinse în flagrant la furat de fier vechi

Polițiștii cercetează cinci persoane sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat, cercetările fiind continuate pentru documentarea întregii activități infracționale Vineri, 5 mai a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 19:05
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2017

Având în vedere că anul școlar 2016-2017 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2017 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 15:10
(6406 vizualizări - 0 comentarii)


Dezinsecție la Slobozia

În perioada 8-26 mai 2017, între orele 22,00-06,00, Primăria municipiului Slobozia va executa lucrări de dezinsecție pe domeniul public (parcuri, scuaruri, zone verzi, canale termice, zone de agrement, ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2017, 10:35
(5116 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în zona Fetești. Un tren de marfă s-a ciocnit cu un autotrailer!

Un tren de marfă, care circula pe ruta Constanța-București, a fost implicat într-un accident feroviar, în zona trecerii de cale ferată dintre Fetești și Movila. Garnitura s-a ciocnit de un autotrailer care ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 20:20
(8875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Slobozia

Distrigaz Sud Rețele anunță opriri programate ale furnizării de gaz joi, 4.05.2017, din cauza unor lucrări la rețeaua de distribuție. Afectați de aceste reparații vor fi locuitorii din Fetești, strada ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 19:35
(12315 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: A lovit un copil pe trecerea de pietoni. Șoferul din Buzău a fugit de la locul accidentului!

Un bărbat, de 68 de ani, din județul Buzău, bănuit de comiterea infracțiunilor de «vătămare corporală din culpă» și «părăsirea locului accidentului», a fost identificat de către polițiști. Din cercetări ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 17:05
(7025 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Dosare respinse în programul «Casa Verde»

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița anunță titularii de dosare depuse în cadrul  Programului «Casa Verde» clasic-Programul privind instalarea sistemelor de încălzire care utilizează energie ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2017, 14:40
(7673 vizualizări - 2 comentarii)


Scandal la Bărcănești. Un polițist a fost rănit!

Un incident petrecut în minivacanța de 1 mai s-a consemnat pe raza localității Bărcănești. Din primele informații, se pare că la un botez desfășurat în comună mai multe persoane au provocat un scandal, ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 20:45
(5559 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 70,58%, procent de promovare la Definitivat

Inspectoratul Județean Ialomița anunță creșterea procentului de promovare la examentul anual de Definitivat. Din cei 92 de candidați înscriși, au susținut examenul doar 68. Conform datelor furnizate de ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 19:20
(6051 vizualizări - 2 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița vă face cunoscut faptul că joi, 4 mai  2017, orele 10,00, organizează la sediul instituției o întâlnire de lucru cu contribuabilii în vederea mediatizării ...[citește_toată_știrea]

2 Mai 2017, 18:05
(6535 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii ialomițeni, la datorie de 1 mai

Aproximativ 300 de polițiști din Ialomița vor fi la datorie în minivacanța de 1 mai. Oamenii legii vor asigura ordinea publică și vor supraveghea traficul rutier, pentru a preveni producerea accidentelor ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:45
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă»

În data de 28 aprilie, la nivel mondial, se sărbătorește «Ziua Internațională a Sănătății și Securității în Muncă». Evenimentul a fost marcat anul acesta și la Slobozia, de către reprezentanții Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 19:10
(6731 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură inedită la Muzeul Agriculturii

Elevii din Ialomița care participă la Olimpiada Județeană de Arte Plastice, Istoria Artei și Arhitectură își expun lucrările la Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia. Evenimentul se desfășoară marți ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 18:05
(5790 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi aplicate de inspectorii DSVSA Ialomița

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au efectuat în această perioadă o serie de acțiuni de control la firmele care abatorizează și procesează produse din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2017, 17:20
(6074 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Țăndărei, reținut pentru furturi comise în Franța

Polițiștii ialomițeni au reușit să identifice un bărbat, de 35 de ani, din Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Franța au emis un mandat european de arestare. Acesta a comis mai multe furturi pe ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 21:30
(6206 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se oprește furnizarea de gaz

Distrigaz Sud Rețele anunță faptul că vineri, 28 aprilie 2017, între orele 8,00 și 15,00, furnizarea de gaz pe strada Ialomiței, din Slobozia, va fi întreruptă din cauza unor lucrări de reparație și întreținere ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 20:15
(4987 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Concert «Veniți de luați lumină!»

Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează joi, 4 mai 2017, a treia ediție a concertului «Veniți de luați lumină!». Evenimentul se desfășoară la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

27 Aprilie 2017, 19:05
(6242 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat după ce și-a înjunghiat soția

Procurori din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Grigore Nicolae, pentru săvârșirea infracțiunii de «tentativă ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 17:15
(7697 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au acționat suplimentar în ultimele 48 de ore în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2017, 16:35
(6100 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...