Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Politică județeană cu ușile sigilate

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Joi, 16 mai 2013, cei 141 de delegați ai PSD Ialomița s-au reunit la Casa de Cultură Municipală din Slobozia pentru a decide structura de conducere a organizației. Considerată «o ședință de ordin tehnic», întîlnirea s-a desfășurat cu ușile închise, după evacuarea din sală a presei. Potrivit martorilor oculari, ședința a fost una formală, cu puține surprize, dat fiind caracterul dirijat al votului. Conform rezultatelor făcute publice ulterior, ședința a consfințit eliminarea din scenă a tuturor posibililor oponenți ai președintelui în exercițiu și acreditarea unei noi generații, respectiv «Generația Ciupercă».

Mulți, dar ai ai lor... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 16:08 (9220 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Game, set, match Slobozia!

Tenis de cîmp

Game, set, match Slobozia!

«Tenisul nu mai este demult sport alb» spunea cu doi ani în urmă un clasic în viață. Într-adevăr, tenisul a îmbrăcat ținute viu colorate și nu ne referim la echipamentul sportivilor, ci la multitudinea de stiluri de joc și de execuții de efect care-l conturează. Am putut vedea acest lucru în perioada 13-19 mai 2013, cînd la Slobozia s-a disputat Campionatul Național de Vară al categoriei 16 ani. A fost prima competiție de acest gen pe care FRF a oferit-o Sloboziei și, din cîte am înțeles, nu și ultima...

Federalii, mulțumiți de organizare
100 de concurenți și peste 100 de meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 15:20 (6377 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrățiți cu ghinonul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Farul Constanța 1-1

Înfrățiți cu ghinonul

«Antrenorul te duce pînă la 16 metri. De acolo trebuie să te descurci singur...» spune o vorbă veche din folclorul fotbalului. Nu o folosim ca să-i oferim o scuză lui Marin Dună, pentru semieșecul cu Farul, dar trebuie să recunoaștem că în meciul disputat sîmbătă, 18 mai, Unirea a «cîntat» una dintre cele mai ofensive partituri din acest campionat. Dar, cînd este să nu-ți intre, poți să fii tu și Ronaldo...

Corul ratangiilor
800 de spectatori și o atmosferă de zile mari pe «1 Mai». O cohortă de «rechini» a descins la Slobozia pentru a susține echipa lui Ion Răuță. Ambianța creată... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 12:17 (9420 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Unirea Slobozia a trecut, fără probleme, așa cum era de așteptat, de ultimele adversare din acest sezon: Universitatea Tîrgoviște și Nova Force Giurgiu. Echipa lui Liviu Paraschiv a acumulat în acest sezon 45 de puncte și s-a clasat pe locul II, cea mai bună performanță din istoria echipei. Vom rămîne departe de Liga Națională, dar sînt semne că anul viitor se va face tot posibilul pentru ca Slobozia să intre în premieră în elita handbalului românesc. Uniristele vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, iar reunirea va avea loc pe 8 iulie. În continuare vă prezentăm ce s-a întîmplat în ultimele două confruntări ale sezonului...

Unirea Slobozia-Universitatea Tîrgoviște 46-18 (24-6)... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 11:15 (6996 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Suspansul continuă

Etapa de sîmbătă, 18 mai 2013, nu a adus nimic nou la vîrful clasamentului Ligii a IV-a. Țăndăreiul a învins fără probleme la Gheorghe Lazăr cu 5-1. Cocora și-a păstrat poziția de lider, după succesul cu 4-3 în dauna Victoriei Munteni Buzău, prilej cu care aceasta din urmă a pierdut ultimul loc al podiumului. Acolo s-a așezat Viticola Fetești, care a spulberat-o pe AS Căzănești cu 8-0. Surpriza etapei a constituit-o victoria ultimei clasate, Spicul Colelia, la Abatorul Slobozia, echipă care nu mai pierduse de multă vreme, ba chiar manifesta o formă de invidiat. Succesul cu 5-3 al Spicului pare că le-a servit drept model celor de la Viitorul Constanța, care ulterior au trecut de Steaua cu 5-2.... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 10:00 (6688 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparatură medicală revoluționară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un pacient a fost operat cu ajutorul unui sistem performant, dezvoltat în Statele Unite ale Americii

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au realizat marți, 21 mai a.c., o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Este vorba despre fixarea unei tije pe osul unui pacient care a suferit o fractură deschisă. Totul cu ajutorul unui aparat inovator în domeniul ortopediei, care a permis efectuarea operației în mod minim invaziv.

Procedeu medical revoluționar
Respectivul aparat este produs de o companie multinațională din Statele Unite ale Americii și a fost adus în premieră județeană la Slobozia. El permite fixarea tijelor pe oasele bolnavilor prin intermediul undelor electromagnetice... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2013, 14:26 (10999 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport local pe lângă lege la Slobozia

Amendă-record de 48000 lei pentru Nick Touring! Pasagerul unui microbuz Nick Touring ticsit de călători a căzut din vehicul!

Transport local pe lîngă lege la Slobozia

Noile microbuze care asigură transportul local în municipiul Slobozia circulă pe lîngă lege. Autoturismele aduse tocmai din Olanda nu au numere de înmatriculare conforme și nici roviniete! Este motivul pentru care polițiștii Serviciului Rutier i-au aplicat o amendă de 48000 de lei administratorului firmei Nick Touring, Nicu Pericli. În replică față de măsura oamenilor legii acesta a declarat: «Este o măsură abuzivă!».

Ca la noi, la nimenea
Dacă ar fi să analizăm problemele cu care se confruntă municipiul Slobozia, transportul local ar ocupa un loc fruntaș printre acestea. De cinci... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 18:25 (15634 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Milioane de lei, spălate în apele Dunării...

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Lucrările de consolidare a digului din zona Bentu, kilometrul 34 al Brațului Borcea, demarate în perioada 2006-2007 au făcut obiectul unui dosar penal, instrumentat de procurorii anticorupție... Totul din cauza unei erori de proiectare, prin care a fost «posibilă» cheltuirea a numai puțin de 4 milioane de lei din fonduri guvernamentale. Un banal aviz tehnic ar fi scăzut prețul lucrărilor la doar 700000 de lei. Deși digul a fost «scăldat» în bani, pericolul de cedare al acestuia rămîne iminent...

Măsuri mai presus de lege
Într-un articol anterior, ziarul Independent dezvăluia modul... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 16:55 (10474 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Olimpic la informatică, fără calculator

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Elevii cu rezultate deosebite nu sînt un mit pentru școlile ialomițene. Unii dintre ei reușesc performanțe fără meditații suplimentare și fără să dețină biblioteci încărcate cu enciclopedii. Robert Dumitru, de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a obținut locul I la Olimpiada Județeană de Informatică, deși nu are acasă un calculator...

Prețul succesului
Robert are 17 ani și se gîndește la viitor, chiar dacă știe că are nevoie de bani pentru a deveni un geniu în Informatică. «O să merg la facultate și o să muncesc. Educația și școala sînt pentru mine totul, tocmai... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 14:45 (20901 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

La sfîrșitul săptămînii precedente, stațiunea Amara a fost gazda celei de-a doua ediții a conferinței regionale «Zile medicale ialomițene». Peste 400 de medici din Ialomița și județele limitrofe au participat la această întîlnire dedicată exclusiv științei și dezvoltării actului medical. Evenimentul a adunat medici specialiști în Chirurgie, Cardiologie, Hematologie, Oncologie, Psihologie sau Medicină Naturistă. S-au prezentat studii importante și s-au purtat dezbateri ample, menite să îmbunătățească și să întărească relația dintre doctori și pacienți.

Medicină la absolut
Conferința... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 11:13 (10021 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

Vestigiile prezentului

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

După 22 de ani de tranziție, locul combinatelor falimentare și al CAP-urilor părăsite a fost luat de către vestigii noi. Sedii de firmă în faliment, ruine ale unor afaceri de succes, vile ipotecate.... Totul e la vedere, iar Ialomița nu se poate sustrage nici ea acestei «tendințe» accentuate de recenta criză. Iar ici și colo, de-a lungul și de-a latul județului, iconurile tranziției amintesc că, pînă nu demult, și capitaliștii ialomițeni făceau legea...

Obiectiv turistic pentru... musafiri
Zi de duminică, în Parcul de Vacanță Hermes, în fața replicii miniaturale a turnului Eiffel... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 09:44 (13528 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Președintele în exercițiu al Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a fost revocat din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul Adunării Generale Extraordinare a Asociației, desfășurată vineri, 17 mai 2013. Din cei 84 de delegați, în sală au fost prezenți 69, iar dintre aceștia 49 au votat pentru revocarea din funcție a președintelui. Tudor Anghel a părăsit sala imediat după ce a votat. «Nu este statutar ceea ce se întîmplă!» a declarat acesta în plenul ședinței.

Corul vînătorilor ialomițeni
Vineri, 17 mai a.c., la orele 13,00, 69 din cei 84 de delegați ai Asociației... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 17:40 (8557 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Se închid unitățile medicale din județ?

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Spitalele județului riscă să-și închidă porțile. Autoritățile locale, care asigură o parte din finanțarea acestor unități medicale, acuză conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... În replică la aceste acuzații, oficialii Casei spun că fac eforturi disperate pentru reglementarea situației. În cazul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, situația e și mai dramatică. De la începutul anului și pînă în prezent, Consiliul Județean Ialomița nu a alocat niciun fel de fonduri pentru susținerea cheltuielilor. Adrian Berbece, directorul economic al Spitalului, susține că în actualul context spitalul va intra în colaps în maximum trei luni...

Un spital de 10 milioane de euro, fără utilități... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 14:28 (6698 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Conflict deschis pentru supremație la Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița

Războiul lui Tudor Anghel cu toată lumea

Așa cum vă explicam la sfîrșitul lunii trecute, o parte dintre membrii Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița încearcă prin orice mijloace să elibereze Asociația de sub dictatura impusă de președintele Tudor Anghel. Anonimi și bine motivați, aceștia fac acuzații belicoase, prezintă probe incriminatorii și fac un lobby activ pentru înlocuirea președintelui la Adunarea Extraordinară de vineri, 17 mai 2013, convocată special în acest scop. În replică la acuzațiile colegilor (și la cele ale publicației noastre), Tudor Anghel susține că e nevinovat și declară: «Potrivit statutului, nu pot fi revocat din funcție pînă în 2016!». În ciuda acestei declarații fără echivoc, pe margine se... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 17:01 (6939 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

500 de navetiști rămîn fără trenuri

Gara Slobozia, închisă în sezonul estival

Gara Slobozia va fi închisă începînd cu data de 21 iunie 2013. Decizia afectează circa 500 de navetiști care circulă în acest moment pe ruta Țăndărei-Slobozia. Autoritățile fac lobby pentru schimbarea acestei decizii a CFR Călători... Oficial, motivul suspendării curselor de călători îl reprezintă «cheltuielile de exploatare prea mari». Gara Slobozia se află în plin proces de reabilitare, fiind parte a unui proiect selectat în cadrul «TRANS-Programul Operațional Sectorial Transport». Valoarea proiectului se ridică la peste 21 milioane de lei, iar termenul final de execuție este luna mai a anului 2013...

Doar 4 curse pînă la vară... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 13:10 (8182 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

20 de ani de slujire și dărurire

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a împlinit 20 de ani

Data de 10 mai 2013 a avut pentru Episcopia Sloboziei și Călărașilor o semnificație dublă. Pe lîngă sărbătoarea religioasă «Izvorul Tămăduirii», instituția a celebrat 20 de ani de la înființarea sa... Evenimentul a fost marcat printr-o slujbă religioasă la care a participat și Preasfințitul Vincențiu, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia. Cu acest prilej a fost lansată și monografia acestui așezămînt-«Un rug aprins în inima Bărăganului».

Paraclis Episcopal la mînăstirea «Sfinții Voievozi»
Zidită în urmă cu 400 de ani de Matei Basarab, Mînăstirea «Sfinții Voievozi» din... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2013, 11:05 (9019 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

Anchetă internă la Penitenciarul Slobozia

În urma unui flagrant, organizat săptămîna trecută de ofițerii Serviciului Județean Anticorupție, sub coordonarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, în plasa anchetatorilor a căzut un gardian de la Penitenciarul Slobozia. Acesta a fost prins în timp ce primea 5 telefoane mobile, pe care urma să le introducă în spațiile de detenție. Pentru ceea ce urma să facă, gardianul Costel Mihăescu ar fi pretins suma de 700 de lei. Problemele acestuia cu legea nu se opresc însă aici... S-ar părea că este unul dintre agenții de la pușcărie care a primit cele mai multe penalizări din cauza abaterilor disciplinare.

Un gardian, mai multe abateri... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:59 (10482 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

Lucrările de înlocuire a rețelei de apă trenează

Slobozia: «ȚEAVĂ DE SONDĂ» sub Matei Basarab

De aproape o lună, administrația locală a reluat lucrările de înlocuire a rețelei de apă de pe bulevardul Matei Basarab. Lucrările sînt însă îngreunate de o nouă problemă descoperită de constructor... Țevile din vechea rețea de apă sînt similare cu cele folosite în exploatările petroliere. «Cine ar fi crezut că vom descoperi țeavă de sondă sub asfalt?» se întreabă retoric primarul Alexandru Stoica.

«Macarale rîd în soare»
La jumătatea lunii aprilie, bulevardul Matei Basarab s-a transformat din nou în șantier. Conform informațiilor furnizate de către autorități, șantierul reprezintă... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 18:09 (11647 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III-a, Dunărea Călărași-Viitorul Axintele 3-2

Viitorul Axintele s-a despărțit de Liga a III-a. Drum bun în eșalonul secund!

Viitorul Axintele promovase matematic cu o săptămînă înainte de meciul de la Călărași, cu Dunărea, disputat vineri, 10 mai. Partida a fost așadar trăită de elevii lui Ion Nica cu biletele pentru Liga a II-a în buzunar... Tributul relaxării a fost plătit încă din minutul 7, cînd lejeritatea din apărarea alb-verde a dat naștere unui penalti transformat cu siguranță de călărășeanul Șerban. Alin Robu egalează în finalul primei părți, dar același Șerban mai înscrie de două ori (’57, ’68). Robu realizează la rîndu-i dubla în ultimul minut al jocului, iar cele trei puncte merg să înoate în Dunăre. Răduță-Tache, Bucă, Oprișan (Șelaru), Andrei-Bogorodiță (Dedu), Ionel, Stan (Florea), Robu-Novac, Badea... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 15:57 (8858 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Etapa egalurilor încinge lupta la vîrf

În etapa a 22-a a Ligii a IV-a, disputată sîmbătă, 11 mai, Voința Cocora a înregistrat al doilea egal consecutiv, împiedicîndu-se chiar acasă de Abatorul Slobozia. Acest fapt i-a permis Victoriei Țăndărei să mai recupereze două puncte din distanța care o separa de lider și să facă tot mai interesant un final de sezon care părea un simplu galop de sănătate pentru cocoreni. Altfel, a fost o etapă a egalurilor și mai cu seamă a surprizelor. Darnice nevoie mare echipele de la vîrf au făcut cadou celor în suferință puncte albe pentru zile negre. Doja a clacat inexplicabil la Grivița, Răduleștiul a lăsat un punct la Colelia și pînă și revelația Victoria Munteni Buzău s-a împotmolit la codașa Căzănești... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2013, 14:55 (9978 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Hoți prinși în flagrant

În cursul zilei de duminică, 6 iunie, polițiștii din Movilița au surprins în flagrant doi tineri de 21, respectiv 23 de ani și un bărbat, de 41 de ani, toții din localitatea Sinești, în timp ce sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:56
(28879 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hoți Ialomița


Intervenții ale pompierilor

Vineri, 4 iunie, la ora 16,00, pompierii din Urziceni au intervenit pe raza comunei Manasia pentru curățarea carosabilului în urma deversării accidentale dintr-un camion a unei părți din încărcătura cu ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2010, 13:44
(26324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni

Un tulcean, de 40 de ani, a fost depistat de polițiști, pe DN3B, la volanul unui autovehicul ce tracta o remorcă neînmatriculată. • Pe strada Arcului din Urziceni a fost depistat un bărbat, de 48 de ani ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:37
(27752 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au rămas fără permis pentru nerespectarea culorii roșie a semaforului

Patru intersecții semaforizate din Slobozia au vizat polițiștii de la Serviciul Rutier în cursul zilei de vineri, 4 iunie a.c. Așadar, au fost vizate modul de respectare a culorii roșie a semaforului electric ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:36
(26032 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni de amploare ale polițiștilor și jandarmilor

Vineri, 4 iunie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au derulat o acțiune de amploare la nivelul județului, vizîndu-se atît zone urbane cît și rurale. Astfel, tîrziu în noapte, acțiunea desfășurîndu ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2010, 07:34
(26036 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Slobozia: Jeep urmărit internațional, confiscat de polițiștii ialomițeni

Joi, 3 iunie, în jurul orelor 14,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Compartimentul Trafic și Furturi Auto au acționat împreună cu lucrători din cadrul Registrul Auto Român ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:52
(22521 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Adolescente, suspectate de furtul unor perechi de pantaloni din magazin

În cursul după-amiezii zilei de joi, 3 iunie, în jurul orelor 17,00, Poliția Slobozia a fost sesizată de către o femeie, administrator la o firmă din municipiu, despre faptul că a surprins două tinere în ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:50
(27235 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Un biciclist, victimă a unui accident rutier

În cursul zilei de joi, 3 iunie, în jurul orei 11,30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ201B, în localitatea Sălcioara, s-a produs un accident de circulație. Urmarea a cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:47
(28637 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Hoți prinși

Polițiștii feteșteni au reușit identificarea suspecților privind furtul unui DVD și al unei butelii de gaz, aflat în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Fapta a fost sesizată polițiștilor din cadrul ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:46
(29685 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni hoți


Țăndărei: Acțiune a Poliției

Joi, 3 iunie, polițiștii din Țăndărei au acționat pe raza localității în intervalul orar 14,00-16,00, pentru prevenirea faptelor comise cu violență, a evenimentelor rutiere și pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:43
(25965 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Pistol cu bile, deținut ilegal

În cursul zilei de joi, 3 iunie, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii producerii evenimentelor ca urmare a ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:42
(26333 vizualizări - 0 comentarii)


Surprins de un cetățean cu spirit civic în timp ce sustrăgea țevi metalice

Joi, 3 iunie, polițiștii slobozeni au fost sesizați de către un bărbat, de 42 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un bărbat ce sustrăgea mai multe țevi metalice dintr-o curte împrejmuită ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2010, 17:39
(28782 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Înșelăciune cu loz în plic

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea a două persoane care în cursul zilei de miercuri, 2 iunie, au înșelat un ialomițean cu o sumă importantă de bani. Partea vătămată, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:13
(33176 vizualizări - 2 comentarii)


Fals și uz de fals la Primăria Adîncata

Înșelăciune, fals intelectual și uz de fals, acestea sînt infracțiunile pentru săvîrșirea cărora au fost învinuite cinci persoane din comuna Adîncata, una dintre ele avînd calitatea de funcționar în cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:11
(25644 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiuni pentru disciplina în traficul rutier

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de controale în trafic, în zona municipiului Urziceni. În cadrul acțiunii, au fost controlate peste 90 de autovehicule, din care 12 înmatriculate în alte state ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:10
(14688 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni urmăriți penal

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de o femeie, de 39 de ani, din Slobozia, reprezentant al unui agent economic din localitate, pentru săvîrșirea ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:09
(30787 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 14 persoane legitimate de polițiști

Cu ocazia activităților desfășurate de polițiștii ialomițeni pentru asigurarea măsurilor de ordine și siguranță publică la unitățile de învățămînt din județ unde se desfășoară examenul de bacalaureat, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 17:08
(25193 vizualizări - 0 comentarii)


LAPAR: Decizia de suspendare a plăților complementare în sprijinul agriculturii subminează economia națională

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România-LAPAR ia notă, cu îngrijorare și preocupare, de intențiile Guvernului, prin Ministerul de Finanțe, de a suspenda plățile complementare -CNDP, acordate ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 16:28
(22793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR


Anunț

Service angajează electrician auto. Telefon 0728/909.653. ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 15:49
(18159 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 11 autoturisme cu defecțiuni tehnice, trase pe dreapta

Marți, 1 iunie, polițiștii Biroului Rutier au depistat alte 11 autovehicule ce prezentau defecțiuni tehnice în timp ce se deplasau pe drumurile publice. Polițiștii Biroului Rutier Slobozia, cu sprijinul ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:21
(28148 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: La volan fără permis

În cursul zilei de marți, 1 iunie, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni, au procedat la efectuarea semnalului regulamentar de oprire a conducătorului unui autoturism, înmatriculat în județul Buzău ...[citește_toată_știrea]

3 Iunie 2010, 12:20
(22655 vizualizări - 0 comentarii)


Protoieria Urziceni: «Zâmbet de copil»

Protoieria Urziceni: «Zîmbet de copil»

Cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, Protoieria Urziceni a organizat un spectacol, aflat la a II-a ediție, «Zîmbet de copil». Evenimentul dedicat celor mici s-a desfășurat la sala de festivități ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 17:21
(26914 vizualizări - 1 comentariu)


Trupul neînsuflețit al tânărului dispărut în urmă cu trei zile în apele râului Ialomița, găsit

Trupul neînsuflețit al tînărului dispărut în urmă cu trei zile în apele rîului Ialomița, găsit

Un pescar aflat marți, 1 iunie, în jurul orei 18.00, în zona satului Orezu din comuna Ciochina, a observat cadavrul agățat în resturi vegetale la suprafața apei și a apelat numărul unic de urgență 112. ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:34
(29997 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Jandarmerie: «Ziua Porților Deschise» pentru copii

Marți, 1 iunie, începînd de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a organizat, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise» pentru copii. Jandarmii au prezentat ...[citește_toată_știrea]

2 Iunie 2010, 11:22
(21744 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:42
(15626 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 18:26
(16367 vizualizări - 0 comentarii)


Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

Ancu Dincă, marele fizician-inventator, la Slobozia

La finele săptămînii curente, vineri și sîmbătă, respectiv 4 și 5 iunie, la orele 17,00, Ancu Dincă, fizician, inventator și laureat a numeroase premii și distincții conferite de juriile marilor Saloane ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:44
(27054 vizualizări - 1 comentariu)


Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Dridu: TIR răsturnat pe șosea

Marți, 1 iunie, s-a produs un accident rutier în comuna Dridu. Potrivit investigațiilor polițiștilor, accidentul s-a produs pe fondul neadaptării vitezei într-o succesiune de curbe de către conducătorul ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:42
(29597 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu TIR accident


Țăndărei: Biciclist accidentat mortal

Luni, 31 mai, pe raza orașului Țăndărei s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană și-a pierdut viața. Evenimentul s-a produs în jurul prînzului, pe DN2A, la intersecția cu DJ212. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:41
(28827 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 91 mii de lei aplicate șoferilor

În ultimele patru zile, polițiștii rutieri ialomițeni au constatat nereguli ce au condus la aplicarea a 334 sancțiuni contravenționale, valoarea amenzilor depășind suma de 91 mii lei.Cele mai multe dintre ...[citește_toată_știrea]

1 Iunie 2010, 16:40
(25164 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: amenzi Ialomița


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...