Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Comuna Perieți are un nou viceprimar

Patimile «vicelui» Merlea

Comuna Perieți are un nou viceprimar

La începutul lunii aprilie, Independent scria despre demiterea viceprimarului comunei Perieți, Adrian Merlea și coalizarea consilierilor PSD cu cei ai PD-L, iscîndu-se astfel o scindare, la nivelul comunei Perieți, a alianței dintre PNL și PSD. Prefectura Ialomița a luat act de cele întîmplate și a considerat demiterea lui Merlea drept «ilegală». În cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local Perieți, marți, 30 aprilie a.c., viceprimarul Merlea a fost din nou destituit. Funcția i-a revenit aceluiași Viorel Radu, zis «Picior de Porc».

O ședință cu scîntei... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 07:56 (11994 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

«Ne vrem platanii înapoi!»

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

Un grup de locatari ai unui bloc din Slobozia au protestat în dimineața zilei de luni, 29 aprilie a.c., în fața sediului Primăriei Slobozia. Oamenii au reclamat tăierea abuzivă a copacilor din spatele imobilului în care locuiesc...

Cîrciuma dintre betoane Oamenii s-au așezat în fața Primăriei Slobozia și așteptau un semn din partea autorităților locale. Erau nemulțumiți de faptul că spațiul verde din spatele blocului lor a fost distrus... În locul celor 3 platani bătrîni se pare că urmează să fie construită o cîrciumă. «O să vină unu’ cică, Feroviaru îi zice, și face el o cîrciumă acolo... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2013, 10:53 (8066 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Vânătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

«Dictatorul» Tudor Anghel și cei 1200 de vînători ialomițeni

Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

La sfîrșitul săptămînii precedente, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a propus înlocuirea din funcție a președintelui Asociației, Tudor Anghel. Propunerea a generat un conflict deschis între președintele în exercițiu și majoritatea delegaților prezenți vineri, 19 aprilie, la ședința anuală a Adunării Generale a Asociației. Acuzat la scenă deschisă, Tudor Anghel a «fugit» din sală. Decizia privind înlocuirea din funcție a lui Tudor Anghel va fi adoptată vineri, 17 mai 2013, în cadrul unei ședințe extraordinare...

«Dictatorul» Tudor Anghel, alungat
Vineri, 1... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 17:34 (17254 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Cine are bătrîni, să-i batjocorească

Slobozia: Sute de pensionari, umiliți public de autoritățile locale

Slobozia are peste 1000 de pensionari, cu pensii de subzistență. Anual, 10% dintre aceștia primesc, din partea autorităților, «un pachet de Paște». Pentru a intra în posesia lui, pensionarii se trezesc la 3 dimineața, se calcă în picioare timp de 6 ore și primesc pomană un litru de ulei, două pungi de zahăr, o conservă și un kilogram de făină...

Ca pe vremea lui Ceaușescu
Primii pensionari au venit la sediul Consiliului Județean al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia la orele 3,00 dimineața. Nimeni nu știe ce va primi, dar ca-n fiecare an așteaptă. Pachetele sînt asigurate de ... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 11:26 (22608 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cum e gara, e și țara!

Gara Slobozia, trasă pe linie moartă

Investiția pentru reabilitarea Gării Slobozia are o întîrziere de minimum 6 luni de zile. Valoarea acestui proiect este de 6 milioane de euro, iar fondurile provin, în proporție de 70 la sută, din finanțări europene. CFR refuză să ofere un punct de vedere avizat privitor la întîrzieri. Gara arată ca după bombardament, dar călătorii sînt resemnați... «Cum e gara, e și țara!» ne declară unul dintre aceștia.

Hai vino iar în gara noastră mică
Pe hîrtie, investiția în reabilitarea gării din Slobozia a demarat în decembrie 2011. În fapt, ea a început la relanti prin luna aprilie a anului... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2013, 08:21 (10164 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățământul profesional

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățămîntul profesional

Din toamna anului 2013, școlile din Ialomița vor scoate din nou «meseriași». Toate acestea ca urmare a unui proiect inițiat de Ministerul Educației și demarat de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de relansare a învățămîntului profesional. La nivelul județului vor exista 22 de clase profesionale...

Renaște învățămîntul profesional
La nivel național, învățămîntul profesional a încetat să mai funcționeze începînd cu anul 2009. Potrivit Legii Educației, toate grupurile școlare au fost transformate în licee tehnologice, iar clasele de profesională au fost integrate în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 19:16 (10460 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Operațiunea «Înfrângere monstru»

Fotbal, Liga a II-a, Delta Tulcea-Unirea Slobozia 4-0

Operațiunea «Înfrîngere monstru»

Unirea Slobozia este în cădere liberă, iar nouă ni s-a tocit tastatura de cînd scriem despre pasa proastă a echipei lui Dună. În privința meciului cu Delta avem o misiune extrem de dificilă pentru că este greu să descrii un meci pe care toți suporterii Unirii ar vrea să-l uite cît mai repede...

Galeria cîntă, echipa încasează
Pe cît de jenantă a fost evoluția fotbaliștilor slobozeni, pe atît de frumoasă a fost prestația celor în jur de 20 de suporteri care au susținut echipa la Tulcea. Galeria a cîntat indiferent de rezultatul de pe tabelă și a dominat fonic un stadion populat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 15:30 (8119 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Planuri edilitare la Slobozia

Planuri edilitare la Slobozia

Primăria Slobozia a demarat un amplu proiect de reamenajare a bulevardului Unirii din oraș. Autoritățile locale vor investi 200000 de lei pentru amenjarea unui scuar fără arbuști, plantarea de flori, montarea de fîntîni arteziene și o sculptură monumentală a domnitorului Mihai Viteazul.

Unirii, bulevard occidental Printre planurile edilitare ale municipalității din Slobozia pentru acest an se numără și reabilitarea și modernizarea bulevardului Unirii. Cea de-a doua arteră de circulație, ca mărime, din Slobozia va suferi modificări importante în următoarea perioadă. «Ne-am gîndit să... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 13:43 (11742 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 1-2

Lovitură de teatru

Ion Nica, antrenorul Viitorului Axintele, a îndemînat la prudență și concentrare după victoria cu Gloria Buzău. A făcut-o și după victoria cu Metaloglobus stîrnind ceva zîmbete. Pentru toată lumea părea clar că promovarea Viitorului este doar o chestiune de timp și nimeni nu-i mai poate opri, iar discursul celui care conduce de peste 3 ani banca ialomițenilor părea doar un clișeu folosit des în fotbal. A venit însă meciul cu Rapid Fetești disputat vineri, 19 aprilie a.c., și vrînd-nevrînd a trebuit să-i dăm dreptate lui Nica. «Cu Axintele o să ne vindem scump pielea!» avertiza antrenorul Feteștiului Gigel Stoica și stîrnea, la rîndu-i, zîmbete. Și el a avut dreptate! Prima repriză a fost una încrîncenată... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 11:25 (8216 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trotuarul din câmp

Administrație după ureche la Stelnica

Trotuarul din cîmp

Faptul că administrațiile locale din Ialomița risipesc banii publici pe proiecte inutile nu mai este un secret. De exemplu, la Stelnica, autoritățile locale au amenajat un trotuar din pavele la marginea cîmpului de la ieșirea din localitate. Primarul comunei motivează însă că cei 350 de metri de trotuar sînt amplasați legal, în intravilanul localității...

Să fie trotuar...
Comuna Stelnica se află situată la cîțiva kilometri de municipiul Fetești, pe malul stîng al Brațului Borcea. Singurele trotuare adevărate din localitate sînt cel care trece prin fața Primăriei și cel despre... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 10:45 (8357 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «DNS Birotica Tenis Con», apanajul slobozenilor

Tenis de cîmp

Cupa «DNS Birotica Tenis Con», apanajul slobozenilor

Din data de 20 aprilie 2013, a debutat la Slobozia un turneu de tenis de categoria I adresat copiilor din categoriile 10, 12, 14 și 16 ani. Cupa «DNS Birotica Tenis Con» a adunat la start 70 de sportivi, iar majoritatea trofeelor au revenit tinerilor tenismeni din Slobozia. Astfel, în competiția celor mici Alexandra Iordache s-a impus la 10 ani fete, iar Liviu Zamfirache a cîștigat la 10 ani băieți. La 12 ani fete, victoria i-a revenit Alexiei Gîndac, în vreme ce în concursul băieților, la închiderea ediției, Ștefan Andreescu juca finala cu mari șanse de a o cîștiga. Fratele acestuia, Cristian Andreescu, s-a impus la 14 ani. La 16 ani fete, învingătoare a ieșit Irina Nițu. În cadrul aceleiași... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 10:22 (9312 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Doar 3% din activitatea Parlamentului reprezintă decizii de interes public!»

Un vot PP-DD contează

«Doar 3% din activitatea Parlamentului reprezintă decizii de interes public!»

Continuăm azi periplul printre parlamentarii ialomițeni cu senatorul PP-DD Ștefan Stoica. Potrivit convenției pe care o avem cu dumneavoastră, cititorii, am reușit să închidem ochii încă o dată și vă prezentăm doar «partea plină a paharului»... Dar tot ca de obicei, vă informăm că responsabilitatea asupra acestui demers de pozitivizare a activității parlamentarilor este una comună.

Dacă OTV nu e, PP-DD nu e
Senatorul Ștefan Stoica are cabinet parlamentar, dar nu mai are partid. În lipsa OTV, PP-DD se reduce la cei 65 de parlamentari din Parlament. Nu neagă această supoziție, dar... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 09:42 (10953 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndăreiul s-a încurcat la Doja

Victoria la scor de neprezentare obținută de Țăndărei în fața Cocorei în etapa precedentă s-a dus pe apa sîmbetei. Sîmbătă, 20 aprilie, Recolta Gheorghe Doja a pus serios osul la treabă și a barat orice încercare a ocupantei locului II de a pleca cu 3 puncte. De scorul alb înregistrat la Doja a profitat liderul. Cocora s-a distrat cu ultima clasată Spicul Colelia pe care a învins-o la scor de tenis: 6-1. Victoria Munteni Buzău a dat-o la pace cu Recolta Gheorghe Lazăr, în vreme ce revelația returului, ACS Rădulești, a spulberat Unirea Manasia. În acest moment sunt 6 puncte între Cocora și Țăndărei, iar în cele 7 etape rămase puține se mai pot schimba. Și la retrogradare lucrurile capătă claritate... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 09:21 (6999 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

Apă «curată» de 1 mai

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

După 4 ani de așteptare și 2 milioane de euro cheltuite numai pentru reabilitarea stației de tratare, autoritățile locale promit «apă potabilă» de 1 mai. Conform declarațiilor oficiale, la acest moment stația de tratare funcționează, iar lucrările de înlocuire a ultimilor 4 kilometri de rețea sînt plină desfășurare...

Politica pașilor din ce în ce mai mărunți
La sfîrșitul săptămînii precedente, o delegație a administrației publice locale și județene  a vizitat stația de tratare a apei potabile. Potrivit declarațiilor oficiale, această vizită a avut drept scop verificarea... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2013, 17:43 (26820 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cargill susține dezvoltarea «verde» a comunei Bucu

1000 de nume pentru 1000 de sălcii

La începutul acestei luni, angajații Cargill România au sărbătorit «Ziua Pămîntului» desfășurînd o altă activitate «verde» pentru comuna Bucu, împreună cu partenerii de la «Gardienii Terrei». În prima parte a zilei, peste 30 de elevi din clasele a VII-a și a VIII-a din Școala Generală «Sfîntul Ierarh Nicolae» au participat la un atelier de lucru denumit «Pămîntul nostru, mîine». Elevii au aflat informații despre «Ziua Pămîntului» prin activități și jocuri care conștientizau importanța biodiversității și necesitatea protejării mediului înconjurător. Tot prin joc, elevii au învățat cum se plantează un copăcel, pregătindu-se, în acest fel, de acțiunea de plantare. «Motto-ul Asociației „Gardienii... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2013, 17:27 (7556 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcul pentru IMM-uri merge mai departe...

Investiție politică marca USL

Slobozia: Parcul pentru IMM-uri merge mai departe...

În ciuda faptului că mediul de afaceri local a transmis clar semnale privind restrîngerea activității economice, administrația din Ialomița continuă investițiile inutile. Una dintre acestea, platforma industrială pentru IMM-uri de la Slobozia, a fost relansată prin vizita ministrului delegat pentru IMM-uri, Maria Grapini. Oficialii locali și județeni și-au reiterat declarațiile privind necesitatea unei astfel de investiții care să asigure noi locuri de muncă pentru Slobozia și zona periurbană.

Dacă-i ordin de ministru, cu plăcere
Luni, 15 aprilie 2013, la Slobozia, oficialii locali... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2013, 16:02 (8400 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Omul de pe acoperișurile lumii

Omul de pe acoperișurile lumii

În lumea lui, David Neacșu e o celebritate incontestabilă. La 53 de ani are la activ 38 de expediții pe toate acoperișurile lumii, de la Kilimanjaro la Everest și de la Carpații noștri la vîrful Vinson din Antarctica. În lumea noastră el e doar un necunoscut care joi, 18 aprilie 2013, la invitația Montan Club «Excelsior» va veni la Slobozia pentru a vorbi despre o pasiune care mistuie dincolo de orice rațiune: alpinismul.

Alpinismul, unul din cele două sporturi ale lumii
În fotografiile furnizate de Montan Club «Excelsior», David Neacșu pare un tip oarecare, îmbrăcat în costum... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2013, 13:39 (8422 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit inutil 2 milioane de lei pentru prevenirea inundațiilor

Apa trece, pericolul rămîne... de 8 ani!

Ialomița a cheltuit inutil 2 milioane de lei pentru prevenirea inundațiilor

De o lună, Ialomița se luptă să țină piept apelor. Pericolul cel mai mare îl reprezintă zona Fetești, acolo unde Dunărea, pe Brațul Borcea, amenință să iasă din matcă. «Nu ne vom confrunta cu ceea ce s-a întîmplat în 2010 sau în 2006...» susțin oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Cea mai delicată problemă este în zona Bentu, acolo unde o porțiune de 650 metri de dig a fost erodată din cauza nivelului crescut al apelor. Această fîșie de pămînt, care asigură protecția pentru 20000 de hectare de teren agricol, a fost reparată în mod constant timp de 8 ani. Lucrările au costat peste 1,5 milioane de lei, însă calitatea lor lasă de dorit. Acum s-a intervenit... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2013, 13:56 (9940 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Criza locurilor de veci continuă în cimitirele din Slobozia

Criza locurilor de veci continuă în cimitirele din Slobozia

Slobozia se confruntă din nou cu numărul insuficient de locuri de veci disponibile în cimitirele din oraș. În cimitirul Bora, de exemplu, mai sînt disponibile doar 20 de locuri de veci... «Le ținem pentru urgențe!» susțin reprezentații Administrației Cimitirelor. Toate acestea în condițiile în care, solicitările pentru un cavou în acest cimitir nu mai contenesc...

Solicitări multe, soluții puține
Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia susțin că lista de așteptare pentru un loc de veci în Cimitirul de la Bora a fost întocmită încă de anul trecut, iar solicitările... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2013, 09:38 (13779 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primarul Ușurelu și-a angajat fina la Primărie

Scandal administrativ la Andrășești

Primarul Ușurelu și-a angajat fina la Primărie

Primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a identificat o oportunitate nouă de a mări schema de personal a Primăriei cu rudele din dotare. El și-a angajat fina la Primărie fără a organiza un concurs de ocupare a postului. Mariana Trifa a venit prin transfer la jumătatea lunii martie și ocupă postul de referent agricol... Primăria Andrășești are doar 5 angajați, iar primarul Ușurelu susține că nevoile sînt mult mai mari.

O dată vede fina slujba nașului
Primăria Andrășești este inodoră, incoloră și insipidă. Dominată (și) în Consiliul Local de PSD și cu o Opoziție timidă, formată din... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 21:27 (10974 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Movilița: Copii răniți în accident

Joi, 9 mai a.c., în jurul orei 19,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN2 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a doi minori. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2013, 16:37
(7465 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cros pentru toate vârstele

Slobozia: Cros pentru toate vîrstele

Elevii din Slobozia au participat miercuri, 8 mai a.c., la un cros organizat special pentru ei. Evenimentul se înscrie în seria activităților sportive desfășurate la nivelul județului Ialomița cu prilejul ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 18:12
(10468 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia cros


IPJ Ialomița selecționează candidați pentru instituțiile de învățămînt ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița selecționează candidați pentru concursurile de admitere la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 16:14
(10900 vizualizări - 0 comentarii)


Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Vineri, 17 mai 2013, de la orele 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, scriitorul Nicolae Stan va lansa romanul «Ceață pe Tamisa». Evenimentul va fi organizat de Biblioteca Județeană ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:34
(10793 vizualizări - 15 comentarii)


Razie la Căzănești

Peste 20 de tone de deșeuri feroase au fost indisponibilizate și au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 22000 lei. Acesta este bilanțul unei razii a polițiștilor ialomițeni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:20
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 7 mai a.c., în jurul orei 10,00, în timp ce un bărbat, de 66 de ani, din comuna Ciulnița, conducea un autoturism pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, a acroșat un minor care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 14:51
(6615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


«Biblionet» la Sălcioara și Bordușani

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va inaugura serviciul «Biblionet-Lumea în biblioteca mea» în localitățile Sălcioara și Bordușani. Astfel, miercuri, 15 mai 2013, serviciul va fi inaugurat la Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 12:08
(7275 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Consătenii i-au furat din casă

Poliția a fost sesizată marți, 7 mai a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns într-o locuință situată pe raza comunei Ograda și au sustras mai multe unelte agricole și bunuri de uz ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 11:50
(7971 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda furt


DGFP Ialomița: Peste 1000 de datornici la bugetul de stat

DGFP Ialomița informează că, la data de 31 aprilie 2013, a fpst publicat pe site-ul ANAF un număr de 1063 agenți economici, care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat, la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 17:54
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente pe DN2, zece persoane rănite!

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier marți, 7 mai a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2, la ieșire din Coșereni către Movilița. În urma impactului, patru persoane au fost rănite, iar una ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 15:47
(8434 vizualizări - 0 comentarii)


Șef nou la Penitenciarul Slobozia

Biroul de Presă al Penitenciarului Slobozia informează că, începînd cu data de 1 mai 2013, comisar șef de penitenciare Marian Dobrică este noul director al Penitenciarului Slobozia, comisarului șef de penitenciare ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 11:17
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări pe Autostrada A2

În urma unor scurgeri de combustibil în zona compartimentului motor, un autoturism a fost cuprins de flăcări în dreptul km 144 de pe Autostrada A2. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 10:13
(8537 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informații prin SMS despre agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că ANAF a lansat un nou serviciu pentru contribuabili, respectiv «Acces date prin SMS». Serviciul este operațional începînd ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 09:30
(5552 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 90 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 7 mai 2013, sînt disponibile 90 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 08:16
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Trupul băiatului înecat în rîul Ialomița la începutul lunii aprilie a fost găsit

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 4 mai a.c, în jurul orei 13,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui băiat, în vîrstă de 10 ani, ce plutea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 07:32
(8403 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două decese!

Două persoane și-au pierdut viața în urma unor evenimente rutiere produse în cursul zilei de joi, 2 mai a.c., pe raza județului Ialomița. Astfel, în jurul orei 18,05, prin 112, Poliția a fost sesizată că ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2013, 16:50
(15223 vizualizări - 16 comentarii)


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
OSPĂTARI
-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Ești o adevărată gospodină?
Hotel Select Slobozia
angajează
BUCĂTAR

-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Admet SA Slobozia
angajează
AGENT VÎNZĂRI

-experiența poate constitui un avantaj
-se oferă un pachet salarial atractiv și
un mediu de lucru profesionist
vă rugăm să depuneți CV la
sediul Admet SA din Slobozia,
Șos. Brăilei, nr. 17

1 Mai 2013, 11:46


Bărbulești: Au furat o turmă întreagă de oi și capre

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, domiciliați în județele Ialomița și Prahova, pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, suspecții în noaptea de 26/27 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 08:25
(7806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 6600 de fermieri au depus cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 1 martie-26 aprilie 2013, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de sprijin pe ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 07:23
(9457 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tineri cercetați penal după ce au tăiat cauciucurile unui autovehicul

Efectivele Poliției Orașului Țăndărei cercetează 3 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza localității, pentru comiterea a 6 infracțiuni de distrugere. În fapt, cei în ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 17:33
(6394 vizualizări - 12 comentarii)


Ialomița: Acțiuni concertate pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a comercializării ilegale de pește și subproduse de pește, cu ocazia apropierii Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 16:32
(5982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți pe drumurile publice

În cursul zilei de joi, 25 aprilie , polițiștii au depistat în trafic doi bărbați, de 38 și 62 ani, din județul Buzău, respectiv Ialomița, în timp ce conduceau autoturisme sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 15:31
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Liniște și ordine publică de Florii

Polițiștii ialomițeni se vor afla pe raza întregului județ pentru asigurarea ordinii și liniștii publice și apărarea patrimoniului public și privat în vederea preîntîmpinării producerii evenimentelor negative ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 14:30
(6095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Aprilie 2013, 16:53


Urziceni: Bărbat arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni, în vîrstă de 52 de ani, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, miercuri 24 aprilie a.c., de judecătorii Tribunalului Ialomița, sub acuzația de «pornografie infantilă». Suspectul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2013, 17:11
(9383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmăriți penal pentru infracțiuni economico-financiare

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează un bărbat, în vîrstă de 48 de ani, din Slobozia, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Cel în cauză, în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:21
(7191 vizualizări - 0 comentarii)


Copil fugit dintr-un centru de plasament din Constanța, găsit la Urziceni

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Urziceni un minor în vîrstă de 14 ani, din localitate, persoană urmărită la nivel național. Cu ocazia conducerii acestuia la ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:14
(9418 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Copil de 2 ani, accidentat de un scuter

Marți, 23 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:12
(8773 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

La nivel național vineri, 19 aprilie 2013, s-a desfăurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă». În județul Ialomița au fost disponibile un număr de 181 de noi locuri de muncă... Deși la această Bursă au ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:10
(8663 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Un bucureștean i-a furat mașina unui slobozean

Un bărbat de 40 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a furat o mașină dintr-o parcare de pe raza orașului... Respectivul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:07
(8744 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...