Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Irina Nițu a câștigat «Cupa Politehnica»

Tenis de cîmp

Irina Nițu a cîștigat «Cupa Politehnica»

În perioada 6-10 aprilie 2013, Bucureștiul a fost gazda unui puternic turneu de categoria A. «Cupa Politehnica», competiție inclusă în circuitul național FRT la categoria 16 ani, a revenit la feminin Irinei Nițu. Tînăra sportivă, legitimată la CSM Unirea, și-a onorat cu brio postura de cap de serie numărul 1. În primul tur a trecut de Andreea Cojocaru, scor 6-2, 6-2, după care a eliminat-o pe ploieșteanca Ana Ileana, cu 6-1, 6-3. În semifinale, Irina a înfruntat-o pe Bianca Mihăilescu, de la Sportul Studențesc, și a învins-o în trei seturi: 7-6, 3-6, 6-3. Tot o reprezentantă a «studenților», Ioana Toanchină i-a fost adversară slobozencei în finala «Cupei Politehnica». Irina a cîștigat la pas finala... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 12:16 (19703 vizualizări - 27 comentarii)

SPORT

Lupte libere

CS Amara, locul II la Cislău

Luptătorii de la CS Amara au participat în urmă cu cîteva zile la un puternic concurs desfășurat la Cislău-Buzău. La competiție s-au prezentat 12 echipe din Buzău, Vaslui, Călărași, Brașov, București și Ialomița. Tinerii amăreni au obținut un meritoriu loc II în clasamentul pe echipe, poziție datorată celor nu mai puțin de 10 clasări pe podium. Astfel, la categoria de vîrstă copii II, Marian Stanciu a cîștigat concursul la 37 de kilograme, Dragon Ivan venind pe III la aceiași categorie de greutate. La 38 kg, Adrian Dumitru a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, performanță obținută și de Cristian Lungu, la 47 de kg. Tot la 47 de kg, Valeriu Ene a ocupat locul III. Două «locuri de aur... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 09:00 (6818 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, «îngropat» în litigii

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, «îngropat» în litigii

400 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, membri ai Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual, cer executarea silită a instituției. Totul pentru a-și recupera banii nealocați pentru efectuarea orelor suplimentare în perioada ianuarie 2005-decembrie 2007. Sumele au valori mari și variază în funcție de numărul orelor prestate de fiecare solicitant. Toate acestea în condițiile în care instituția, în urma unei decizii a Curții de Apel București, face demersuri pentru restituire integrală a sumelor. Considerată abuzivă de către oficialii IPJ, cererea de executare silită a fost contestată...

Scandalul orelor suplimentare... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2013, 18:48 (10662 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

De unde nu e, nici Magistratura nu cere

«Justițiarii» de nota 4

Potrivit legii, orice jurist, avocat sau notar, cu o experiență de peste 5 ani în domeniu, are dreptul să devină procuror sau judecător în urma promovării unui examen. Cei 10 candidați ialomițeni care au încercat anul acesta să se reorienteze profesional au ratat promovarea în Magistratură. Pe lista celor care au picat examenul sînt trecute nume sonore, cu ștate vechi în sistemul juridic ialomițean. Vorbim despre juriștii Vasile Zamfir și Valentin Tudoran sau prim-grefierul Tribunalului Ialomița, Anișoara Barbuli. Și nu este prima dată cînd aceștia sînt urmăriți de ghinion...

Eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2013, 15:44 (13295 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pregătiri împotriva inundațiilor

Digurile de la Fetești și Vlădeni, întărite cu 20000 de saci cu pămînt

Ultimele informații cu privire la cotele apelor Dunării pe Brațul Borcea indică faptul că pericolul inundațiilor încă persistă. Autoritățile locale din Fetești și Vlădeni s-au mobilizat pentru a rezista în calea apelor.
Apele Dunării au depășit cotele de atenție și amenință să se apropie de cota de inundație. Nivelul apei va depăși și această cotă pe data de 14 aprilie cu 8 centimetri, informau la începutul acestei săptămîni oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență în cadrul unei conferințe de presă organizate la Prefectura Ialomița. Pentru a evita pericolul iminent produs de revărsările Dunării, pe malul strîng al Brațului Borcea autoritățile locale din Fetești... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2013, 17:28 (15082 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gura Ialomiței: Suporterii Oțelului Galați au «prădat» un magazin non-stop

Gura Ialomiței: Suporterii Oțelului Galați au «prădat» un magazin non-stop

Mai mulți suporteri ai echipei Oțelul Galați au prădat un magazin non-stop din localitatea Gura Ialomiței, la începutul acestei săptămîni. Aceștia se întorceau de la Constanța, unde echipa gălățeană disputase o partidă cu Viitorul de la malul mării. 5 persoane sînt cercetate acum pentru comiterea infracțiunii de «furt». Hoții au fost surprinși de camerele de supraveghere din incinta magazinului.

«Furia» gălățeană
Meciul dintre Viitorul Constanța și Oțelul Galați s-a disputat luni seara, 8 aprilie a.c., la malul mării. Supărați de faptul că rezultatul, 0-0, n-a fost unul care să... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2013, 12:45 (15114 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Administrația Ciupercă și-a aprobat bugetul

Ialomița va cheltui circa 100 milioane de lei în 2013

Săptămîna trecută, în sala de ședințe a Centrului Cultural «Ionel Perlea», consilierii județeni au aprobat bugetul județului Ialomița pentru anul 2013. Potrivit datelor oficiale, în acest an administrația Ciupercă va cheltui circa 70 milioane de lei pentru funcționare și doar 30 de milioane pentru investiții. Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, a declarat că acest buget este unul al priorităților: «Așa cum am spus de multe ori, un buget nu se construiește după nevoi. El se construiește după priorități și constrîngeri!».

În fiecare an mai puțin
Ședința... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2013, 19:05 (6852 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

USL Ialomița s-a făcut «bucăți» la Perieți

O ședință de consiliu local ilegală?

USL Ialomița s-a făcut «bucăți» la Perieți

Miercuri, 3 aprilie, la Perieți, viceprimarul PNL Adrian Merlea a fost înlocuit din funcție cu Viorel Radu, zis «Picior de Porc». Rocada a avut loc în cadrul unei ședințe a Consiliului Local, cu largul concurs al unei coaliții PSD-PD-L. În urma incidentului, cinci consilieri (PNL și PP-DD) au sesizat Instituția Prefectului cu privire la ilegalitatea acestui demers. Deși mai există astfel de precedente, încălcarea flagrantă a protocolului PSD-PNL în Ialomița generează noi fisuri în mariajul politic dintre Martin și Ciupercă...

«Monstruoasa coaliție» de miercuri
Miercuri, 3 aprilie... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2013, 15:11 (18479 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița trimite peste 2000 de copii în «clasa 0»

«Clasa pregătitoare», la raport

Inspectoratul Școlar Ialomița trimite peste 2000 de copii în «clasa 0»

În urmă cu o săptămînă, reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au organizat o conferință de presă ce a avut ca temă pregătirile pentru înscrierile în «clasa pregătitoare». Oficial, învățămîntul ialomițean este gata să-și primească bobocii în clase, iar discuțiile contradictorii de anul trecut nu ar trebui să mai apară. Startul primei etape a înscrierilor a început din această săptămînă...

Cine intră în «clasa pregătitoare»?
«Clasa 0» sau «pregătitoare» a fost instituită în baza Legii 1/2011, privind structura sistemului național de învățămînt preuniversitar. ... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 17:21 (7963 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Sportul Studențesc-Unirea Slobozia 1-3

Victorie la pas

Marin Dună a îndrumat la seriozitate înaintea meciului cu echipa de juniori a Sportului Studențesc. Și elevii săi l-au ascultat... Slobozenii au pus din start stăpînire pe joc, iar Jianu (’17) a lovit bara. Soare și Ibrian trec la rîndu-le pe lîngă gol, iar apoi Mihalcea îl mai lasă o dată pe Jianu să se joace cu ocaziile. Vine și minutul 34, cînd același Mihalcea îl servește din nou excelent pe același Jianu, iar de data aceasta fostul vîrf al Năvodariului nu mai iartă. Tot Jianu se află la baza ultimei ocazii slobozene a primei reprize, dar șutul său trece pe lîngă...

Jianu, prima triplă la Slobozia În startul reprizei secunde... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 15:47 (8885 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Viață grea și pentru locul II

CSM Unirea Slobozia își complică din nou existența. Dacă locul I este ca și adjudecat de Neptun Constanța, după cele întîmplate săptămîna trecută se încinge lupta și pentru locul II, de care s-a apropiat periculos de mult Școala 181 București...

Înfrîngere la Piatra Neamț: 21-24 (12-12)
Handbalistele Unirii par să fi dezvoltat un complex de inferioritate în ceea ce privește meciurile cu HCF Piatra Neamț disputate în deplasare. Dacă la Slobozia avem de a face cu victorii la diferențe confortabile ale fetelor noastre, în meciurile de la Piatra Neamț nu ne-am putut atinge de niciun... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 14:37 (6721 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Viticola dă o mînă de ajutor Cocorei

Viticola Fetești a trecut lejer în etapa a 17-a a Ligii a 4-a de ocupanta locului II, Victoria Țăndărei. În această vreme, liderul Voința Cocora cîștiga la pas cu AS Căzănești și se distanța la 7 lungimi în fruntea clasamentului. În acest moment, sperăm că sînteți de acord, se cunoaște în proporție de 99% cine va cîștiga acest campionat. Iar dacă nu credeți încă în potențialul Voinței Cocora, haideți să așteptăm etapa viitoare, cînd primele două clasate se întîlnesc la Țăndărei, iar cel puțin un egal obținut de echipa lui Gigel Stoica va pune capăt tuturor incertitudinilor de la vîrful clasamentului. Referitor la etapa a 17-a, mai avem de salutat scorul acesteia, 8-2, înregistrat la Rădulești... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 13:09 (6457 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1000 de dosare la fiecare judecător

Record în instanțele ialomițene

1000 de dosare la fiecare judecător

Judecătorii ialomițeni sînt îngropați în dosare. În anul precedent, recordul absolut îl deține Judecătoria Fetești. La această instanță, un singur magistrat a avut în lucru 2186 de dosare. Statisticile arată că și în cadrul unităților de parchet din Ialomița volumul de muncă este ridicat. Tot în 2012, un singur procuror din cadrul Parchetului Slobozia a înregistrat 1038 de lucrări...

Avalanșă de dosare
Anul precedent a fost unul extrem de bogat în ceea ce privește activitatea instanțelor din Ialomița, iar statisticile confirmă această ipoteză. În 2012, pe rolul Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 12:16 (18971 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele Gloria Buzău 2-1

Fătu, dublă pentru promovare

Au anunțat prime consistente, au lansat atacuri în mass-media și au deplasat suporteri la Axintele. Toate acestea n-au ajutat cu nimic pe Gloria Buzău în meciul de totul s-au nimic disputat vineri, 5 aprilie, împotriva Viitorului lui Ion Nica. Într-o atmosferă de meci mare îmbrăcată în alb-verde, axintenii au făcut abstracție de numele adversarului, iar jucătorii ialomițeni au stăpînit ostilitățile, oaspeții evidențiindu-se mai mult prin ieșiri nervoase. Golul n-a întîrziat să vină, fiind adus în minutul 23 de voleul lui Ionuț Fătu, cel care a stabilit de altfel și scorul la pauză. Nu s-a revenit bine de la vestiare că Fătu, găsit de Florea, a lovit din nou. Minutul 50 a fost unul crucial. Viitorul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 10:31 (8241 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Informații publice din culisele PSD

Vrem-nu vrem, viața socială și administrativă a județului se învîrte în jurul PSD Ialomița. Iar conferința județeană a organizației a confirmat fără drept de apel acest aspect. Ce s-a întîmplat joi, 28 martie a.c., puteți afla în articolul alăturat. Ce s-a spus, dar încă nu am scris, puteți afla de aici...

Cornel, șef la Garda de Mediu Cornel Vasile, cîndva cel mai tînăr primar din țară, a îmbătrînit. Dar tot mai e îndeajuns de eficient pentru a ocupa golurile de cadre ale partidului în instituțiile descentralizate. Așa se face că, deși nu l-a întrebat nimeni, a declarat public în cadrul... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 09:10 (9284 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Sportul Studențesc II-Rapid Fetești 0-2

Cu apărătorii la atac

Rapid Fetești iese după 18 etape disputate în Liga a III-a pe locul 5. Feteștenii au bifat prima victorie pe teren în acest retur vineri, 5 aprilie, în deplasare cu satelitul Sportului Studențesc. A fost un joc controlat în totalitate de băieții lui Marius Munteanu, care s-au impus cu 2-0. Prima reușită i-a aparținut fundașului Alexandru Ghiță și a venit în minutul 20. Cu 10 minute înainte de final a picat și golul 2 al ceferiștilor. Alexandru Paraschiv a centrat de pe dreapta, iar celălalt fundaș central, Liviu Ștefan a marcat. Rapidul are 26 de puncte, iar cu o victorie etapa viitoare în fața Rîmnicului Sărat va urca pe locul 4. «Hotărît lucru, mergem la victorie. 3-1 pentru Rapid Fetești!»... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2013, 07:27 (6290 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prețul apei la Slobozia va crește cu 25%

De la Urban citire

Prețul apei la Slobozia va crește cu 25%

Anunțată de Independent încă de săptămîna trecută, creșterea prețului la apă a devenit o certitudine. În ședința AGA URBAN de vineri, 29 martie, conducerea societății a anunțat o creștere cu 25% a tarifelor pentru apă, canal și epurare începînd cu 1 mai. Oficial, această creștere reprezintă «o creștere cu valoarea TVA-ului», dat fiind faptul că prețul la apă în Slobozia nu a mai fost actualizat din 2009. În fapt, acesta este primul val de scumpire, el putînd fi urmat, pînă la sfîrșitul anului 2013, de un al doilea...

Urban, veșnica pomenire... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2013, 18:21 (28347 vizualizări - 42 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Bani împrumutați, pentru zile negre

Ialomița: Bani împrumutați, pentru zile negre

Împrumuturi de ordinul milioanelor la CAR-ul Pensionarilor din Slobozia. Peste 8000 de vîrstnici din oraș și comunele arondate municipiului au solicitat sume în valoare de 22 milioane de lei. Pensionarii care s-au împrumutat la CAR au folosit banii în interes personal...

Solicitări pe bandă rulantă
Reprezentanții Casei de Ajutor Reciproc destinată pensionarilor susțin că împrumuturile acordate de această instituție sînt destul de avantajoase. Toate acestea, deoarece, indiferent de suma solicitată, dobînda rămîne la valoarea de 7%. Mai mult, vîrstnicii au la dispoziție maximum... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2013, 15:26 (7954 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Raiul administrației Stoica

Raport despre Slobozia anului 2012

Raiul administrației Stoica

La 9 luni de la instalarea în funcție a primarului Alexandru Stoica, administrația orașului Slobozia face public primul raport privind cheltuielile legate de activitatea administrativă a orașului în perioada iulie-decembrie 2012. Potrivit declarațiilor lui Alexandru Stoica, raportul se dorește a fi «o radiografie a activității administrației locale și a demersurilor întreprinse pentru eficientizarea acesteia și oferirea unor servicii de calitate locuitorilor Sloboziei».

Toate vechi și... scumpe toate
Raportul de activitate al primarului Alexandru Stoica pentru cele 6 luni de administrație... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2013, 18:14 (11247 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

«La môme» Raluca de la Liceul de Artă

«La môme» Raluca de la Liceul de Artă

Nu are habar cine a fost Edith Piaf, dar a cîștigat premiul I al Festivalului de Muzică Franceză FRANCOCHANSON de la Buzău la începutul lunii martie. Are o voce impresionantă, știe trei limbi străine și promite să fie una dintre revelațiile Liceului de Artă din Slobozia. Și de-ar fi numai atît! Dar la numai 12 ani, Raluca Moldoveanu știe că poate mai mult. De aceea se pregătește febril pentru un nou recital muzical. De astă dată în limba engleză...

O fată de milioane
E atît de subțirică încît te îndoiești că ar putea vorbi, d-apăi cînta. Însă la 12 ani, Raluca Moldoveanu a cîștigat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2013, 15:06 (7241 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Miercuri și joi, 23/24 noiembrie a.c., polițiștii din Fetești au desfășurat activități preventive la nivelul unităților școlare din municipiu. Acțiunile au vizat prevenirea furturilor din locuințe și a ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2022, 15:50
(4189 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Soți omorâți pe trecerea de pietoni

Un bărbat de 59 de ani și soția sa, în vârstă de 54 de ani, au murit în seara zilei de joi, 24 noiembrie a.c., în urma unui accident produs pe raza localității Giurgeni. Soții se angajaseră să traverseze ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 20:10
(5892 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A intrat cu mașina în gardul cimitirului

Miercuri, 23 noiembrie a.c., un tânăr de 37 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce s-a urcat la volanul unei mașini având dreptul de a conduce suspendat. Pe șoseaua Ciulniței, din Slobozia, acesta a ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 16:20
(5801 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Ordine de protecție emise de polițiști la Slobozia și Movila

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au acționat pe linia combaterii și prevenirii faptelor de violență domestică. Astfel, oamenii legii au emis două ordine de protecție, pe numele a doi bărbați ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 16:10
(3853 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Reținut pentru «tentativă la furt calificat»

Polițiștii din localitatea Grivița au reținut miercuri, 23 noiembrie a.c., un tânăr de 19 ani, din localitate, pentru săvârșirea a două infracțiuni de «tentativă la furt calificat». Acesta a pătruns în ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 16:00
(3366 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 noiembrie 2022, termenul limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că 25 noiembrie 2022 este termenul limită de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2022, 12:30
(10268 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Portofel pierdut pe stradă, găsit de un jandarm aflat în timpul liber

Slobozia: Portofel pierdut pe stradă, găsit de un jandarm aflat în timpul liber

Fiind în timpul liber și aflându-se la cumpărături în municipiul Slobozia, plt. adj. șef Zaharia Constantin a găsit pe stradă, miercuri, 23 noiembrie a.c., portofelul piedut de o femeie de 40 de ani. Jandarmul ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2022, 18:00
(5681 vizualizări - 9 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Expoziție cu tematică militară

Muzeul Național de Istorie a României, în parteneriat cu Complexul Național Muzeal «ASTRA» din Sibiu, Inspectoratul General al Jandarmeriei Române și Consiliul Județean Ialomița anunță deschiderea expoziției ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2022, 15:45
(8776 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 16,63 milioane de lei, în octombrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna octombrie 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de 16,63 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2022, 12:15
(13807 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Reviga

Trei echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au acționat pentru localizarea și stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din localitatea Reviga. În sprijinul ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 16:20
(6051 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga incendiu


Accidente la Platonești, Munteni-Buzău și Coșereni

Accidente la Platonești, Munteni-Buzău și Coșereni

Sâmbătă, 19 noiembrie a.c., în jurul orelor 20,15, pompierii din Țăndărei au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Platonești, în care a fost implicat un autoturism, care s-a răsturnat ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 16:10
(7507 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Luni, 21 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29791, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de duminică, 20 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 15:50
(3326 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Element de muniție neexplodat, găsit pe câmp

Vineri, 18 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,30, echipa pirotehnică din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a intervenit pentru asanarea unui element ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 15:40
(5607 vizualizări - 0 comentarii)


Parteneriat între Inspectoratul Școlar Județean Ialomița și «World Vision România»

Fundația World Vision România, prin activitățile desfășurate în ultimii ani, își leagă numele de o serie de proiecte care oferă copiilor un spațiu sigur și prietenos în care să-și poată exprima liber opiniile ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2022, 13:20
(6888 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cazuri noi de COVID-19

Duminică, 20 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29788, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 19 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2022, 15:35
(3270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Sâmbătă, 19 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29785, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de vineri, 18 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2022, 15:20
(6184 vizualizări - 0 comentarii)


Căldărușeanca: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Căldărușeanca: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Vineri, 18 noiembrie a.c., în jurul orei 21.00, două echipaje din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit la un accident ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2022, 12:20
(3101 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Vineri, 18 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29783, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de joi, 17 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2022, 15:15
(3275 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Furnizarea apei, sistată în localitatea Moldoveni

Vineri,18 noiembrie 2022, s-a înregistrat o avarie pe rețeaua de alimentare cu energie electrică la nivelul Stației de Tratare și Pompare din localitatea Moldoveni, județul Ialomița. Fără curent, pompele ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2022, 13:00
(10467 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 21 noiembrie 2022, termen de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor că luni, 21 noiembrie 2022, este termenul de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului fiscal ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 15:40
(14636 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaje false în numele ANAF

ANAF atenționează asupra unei noi campanii de mesaje false, transmise în numele instituției, prin care contribuabilii sunt informați despre «discrepanțe în evidența fiscală». Mesajului îi este anexat un ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 15:30
(9075 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 cazuri noi de COVID-19

Joi, 17 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29783, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de miercuri, 16 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 15:15
(2723 vizualizări - 0 comentarii)


Granturi de până la 500000 de euro pentru sprijinirea operatorilor din industria de fabricare a produselor de morărit, a uleiurilor și grăsimilor, a produselor lactate și a preparatelor pentru hrana animalelor de fermă

În ședința de Guvern din 16 noiembrie 2022 a fost aprobată o Ordonanță de Urgență prin care se instituie o schemă ce are ca obiectiv acordarea unui grant financiar operatorilor din industria de fabricare ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2022, 13:30
(20662 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 caz nou de COVID-19

Miercuri, 16 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29778, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de marți, 15 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2022, 15:05
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de conectare a noilor rețele de alimentare cu apă potabilă la sistemul centralizat din orașul Fetești, se va întrerupe furnizarea apei de joi, 17 noiembrie 2022, orele ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2022, 11:10
(5415 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

Elevii Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia au aflat marți, 15 noiembrie a.c., într-un dispozitiv care simulează un accident rutier, ce înseamnă un impact frontal. Acțiunea, desfășurată ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 17:50
(5529 vizualizări - 0 comentarii)


Continuă proiectul ANAF în universitățile din România

În această săptămână, Academia de Studii Economice, Școala Națională de Studii Politice și Administrative și Universitatea «Transilvania» Brașov vor fi gazdele proiectului ANAF de creștere a gradului de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:30
(11794 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 cazuri noi de COVID-19

Marți, 15 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29777, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de luni, 14 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:20
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul de persoane, în atenția polițiștilor ialomițeni

În dimineața zilei de luni, 14 noiembrie a.c., în întervalul orar 6,00-9,00, polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat, pe drumurile publice din județ, acțiuni pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 18:10
(5588 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Luni, 14 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29768, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 13 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 15:20
(3576 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...