Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Din social-democrație se iese doar cu picioarele înainte!

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Alegerile pentru șefia PSD Ialomița bat la geamuri. Bat ca să vestească o nouă primăvară pentru actualul președinte Silvian Ciupercă. Formalitatea se va desfășura într-o joi, pe 28 martie, iar «bătaia peștelui» se dă, de fapt, pentru funcția de prim-vicepreședinte. La acest moment aceasta este ocupată de către Marian Neacșu, deputat al Colegiului 2 și unul dintre potențialii succesori la șefia PSD Ialomița, atunci cînd Ciupercă va decide să se retragă. Contracandidatul acestuia e același Ștefan Mușoiu, prea compatibilul cu funcția deținută pînă la definitivarea procesului cu draga de ANI, flăcăul de casă al președintelui Ciupercă și perdantul aceleiași competiții din urmă cu doi ani...
... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 12:15 (8261 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Batem liderul?

sîmbătă, 16 martie 2013, ora 11,00, jucăm cu Brăila

Prima etapă a returului Ligii a II-a a dus cu ea multe evenimente. Sportul Studențesc a intrat în zodia conflictului, iar jucătorii l-au pedepsit pe Vasile Șiman prin boicotarea meciului cu Farul. Otopeniul a pierdut acasă cu Dunărea și, tot acasă, Tulcea a remizat cu Suceava. Dintre echipele de vîrf, doar Năvodariul și Brăila au luat toate cele 3 puncte. Mai mult, CF Brăila a sărit-o pe Sportul și, cu 26 de puncte, s-a instalat în fruntea clasamentului. Ocupantă a locului 7, Unirea Slobozia a avut liber în etapa de debut al returului și va intra în joc sîmbătă, 16 martie, ora 11,00, cînd la Slobozia descinde chiar liderul CF Brăila. În tur, Unirea a izbutit un 2-2 care, la momentul respectiv... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 11:52 (5749 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Există 3 tipuri de politicieni: cei care fac politică, cei care fac bani și cei care nu fac nici una, nici alta...»

Aurelian Ionescu, deputat USL via PC

«Există 3 tipuri de politicieni: cei care fac politică, cei care fac bani și cei care nu fac nici una, nici alta...»

Aurelian Ionescu este un liberal convertit la conservatorism. A fost consilier local PNL pentru locuitorii din Urziceni, are un pedegree de intelectual, fiindcă e avocat de meserie și, spre surprinderea noastră, a moștenit colegiul fostului deputat Gheorghe Tinel, unul dintre cele mai mari din Ialomița. Declară, după cum am titrat și în titlul articolului că, după părerea lui, există 3 tipuri de politicieni. Iar domnia sa ar face parte din cea de-a treia categorie...

Un ales cu idei conservatoare
La cei 35 de ani pe care îi are, deputatul Aurelian Ionescu pare prea tînăr pentru... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 11:39 (9902 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele debutează cu Sportul II

Returul Ligii a III-a a început cu o pauză atît pentru Viitorul Axintele, cît și pentru Rapid Fetești. Dacă pentru feroviari pauza se extinde și etapa viitoare, axintenii intră de vineri, 15 martie, în focuri. Lideri după 14 etape cu 34 de puncte, alb-verzii vor da piept în etapa a 15-a cu satelitul Sportului Studențesc. «Va fi un meci foarte greu. Întîlnim o echipă extrem de tînără care a crescut mult în ultima perioadă. I-am văzut la joc etapa trecută și pot să vă spun că au o foarte bună circulație a mingii. Pentru noi toate cele 9 meciuri din retur vor reprezenta adevărate finale pe care sîntem obligați să le cîștigm. Totul depinde de noi și le-am spus și băieților că trebuie să fim uniți... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 11:17 (4806 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Control total

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Bowling Bobowling Sfîntu Gheorghe 32-19 (14-6)

Control total

Unirea Slobozia a jucat duminică, 10 martie a.c., într-o Sală a Sporturilor din nou plină cu o echipă cu nume aproape imposibil de redat: Bowling Bobowling Sfîntu Gheorghe. Formația covăsneană a venit la Slobozia cu o pleiadă de jucătoare cu experiență dintre care unele au însemnat la un moment dat ceva pentru Liga Națională. O echipă boemă unde sportul se poate împleti, din cînd în cînd, cu unul-două fumuri de țigară... Cu toate acestea, adversarele de duminică ale Unirii alcătuiesc o echipă imprevizibilă care trebuie luată în serios, în ciuda locului 9 din clasament. Iar fetele noastre au luat jocul în serios controlîndu-l încă din start. «Ruți» Băeșu a ieșit prima la rampă, iar de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 10:31 (6501 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, junioare II

Două victorii și un egal la turneul de la Galați

Junioarele II ale CSS Slobozia, angrenate în Campionatul Național seria C, au disputat la finele săptămînii trecute al cincilea meci, organizat de CSS Galați. Echipa pregătită de profesorul Marian Simion a obținut două victorii, un egal și a pierdut în două meciuri. Rezultatele au fost următoarele: 24-31 cu LPS Brăila, 22-22 cu CSS Galați, 21-30 cu CSS Constanța, 25-19 cu CS Art. Galați și 27-16 cu Axiopolis Cernavodă. Antrenorul Marian Simion s-a declarat mulțumit de rezultate și de prestația echipei, chiar dacă se putea obține mai mult de la meciurile cu CSS Galați și CSS Constanța. Sala de dimensiuni mici nu s-a pliat pe jocul fetelor noastre. Evoluții bune au avut Elena Andrei, Cătălina Sava... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:19 (9962 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Autoritățile județene fac declarații hazardate

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Ialomița a depășit demult epoca terenurilor nelucrate, iar pîrloagele, cîte vor mai fi, sînt excepțiile care confirmă regula. Potrivit oficialilor județeni, la acest moment există peste 346 mii de hectare de teren arabil cultivat în totalitate, iar fermierii ialomițeni caută cu disperare să-și extindă suprafețele. Paradoxal, în vreme ce agricultura ialomițeană devine treptat-treptat competitivă și eficientă din punct de vedere economic, localitățile sărăcesc...

«Impozitul pe pîrloagă» nu afectează Ialomița
În urmă cu două săptămîni, pe 20 februarie 2013, ministrul Finanțelor ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:13 (12201 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Fetești: Judecătorii, «îngropați» în dosare privind neplata rovinietei

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoria Fetești. Peste 4000 de cauze prind amenzile aplicate șoferilor prinși circulînd fără rovinietă în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni Vadu-Oii așteaptă să fie soluționate de către magistrații din cadrul instanței. Din cauza volumului mare de muncă, ultimul inculpat va fi chemat în sala de judecată să depună mărturie după data de 1 ianuarie 2014...
Anul precedent, pe rolul Judecătoriei Fetești au intrat în lucru 7000 de dosare privind amenzile acordate șoferilor prinși circulînd în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni-Vadu Oii fără roviniete. Doar 3000 dintre cauze au fost judecate și soluționate, alte ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:04 (6228 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La cumpărături pe Facebook...

La cumpărături pe Facebook...

Cu bani puțini și idei originale, micii întreprinzători preferă să-și promoveze afacerile pe site-urile de socializare. Slobozia nu face rabat de la această regulă. Cele mai dulci prăjituri, cele mai frumoase hăinuțe pentru copii, flori sau accesorii hand-made excentrice se vînd ca pîinea caldă pe Facebook...

Afaceri la un click distanță...
Rețeta vitrinelor mari și a firmelor luminoase folosită de magazinele clasice pare acum de domeniul trecutului. Conturile on-line deschise pe site-urile de socializare presupun o investiție minimă, dar cu efect garantat. Este nevoie de cîteva... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 08:28 (6031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tentativă de suicid în condiții misterioase

Tragedie la Slobozia în după-amiaza zilei de luni, 11 martie 2013. Un cetățean italian, în vîrstă de 43 ani, a căzut în gol de la etajul 8 al blocului în care locuia. Bărbatul a supraviețuit ca printr-o minune și a fost transferat cu un elicopter SMURD la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București. Se pare că acesta era consumator de droguri…

A vrut să moară…
Cel care a observat gestul necugetat al bărbatului a fost un șofer, de 30 ani, care mergea cu mașina prin zona blocului. El l-a observat pe italianul Casimo Servidio, de 43 ani, cum a sărit de la geamul apartamentului în care... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2013, 15:47 (9110 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Tot la Fetești, un bărbat a fost împușcat după ce a fost prins la furat de fier vechi!

Tragedie la Fetești în după-amiaza zilei duminică, 10 martie 2013. Un băiețel de 9 ani a murit în brațele medicilor de la Spitalul Fetești. Copilul a fost prins sub dărîmăturile unui zid...
Băiețelul, împreună cu rudele sale, au plecat să adune fier vechi din incinta unui complex de porci dezafectat din zona municipiului Fetești. Copilul s-a apropiat de un zid din apropierea respectivului obiectiv, iar construcția s-a prăbușit peste el. Panicate, rudele copilului au sunat imediat la 112... La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Ambulanță care l-a transportat pe copilul de 9 ani la Spitalul Fetești. Din cauza multiplelor leziuni pe care le-a suferit, copilul nu a mai putut fi salvat... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 13:28 (7798 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tentativă de omor în localitatea Traian. Minoră de 15 ani, măcelărită de concubin!

Sîmbătă, 9 martie 2013, o minoră de 15 ani, din localitatea Traian, a fost la un pas de moarte... Adolescenta a fost agresată de concubinul său, Nicu Florin Olteanu, de 19 ani. Din primele informații se pare că motivul scandalului dintre cei doi îl reprezintă faptul că tînăra ar fi vrut să pună capăt relației pe care o avea cu concubinul-agresor. Furios de faptul că fata vrea să îi spună adio pentru totdeauna, Nicu Florin Olteanu a mers în bucătărie, a luat un cuțit, după care și-a înjunghiat tînăra concubină de patru ori în abdomen, lăsînd-o într-o baltă de sînge...
Tînăra a fost găsită mai mult moartă decît vie chiar de către unchiul agresorului, acesta sunînd imediat la 112. Ajunsă în... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 12:49 (13545 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul asociațiilor de proprietari cu administrațiile locale

La Slobozia, 7000 de proprietari așteaptă o soluție

Războiul asociațiilor de proprietari cu administrațiile locale

De mai bine de 5 ani, administrația locală se află într-un război permanent cu asociațiile de proprietari. Edilii locali, indiferent de coloratura politică, susțin că legea 230/2007, prin care este reglementată activitatea acestor asociații, are lacune și trebuie îndreptată pentru a se pune astfel capăt abuzurilor din sistem. De cealaltă parte a baricadei, reprezentanții asociațiilor de proprietari resping orice ingerință a administrației în organizarea internă. Aflați la mijloc, proprietarii de apartamente nu au decît o singură opțiune: să plătească!

Personaje diferite, aceeași poveste... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:38 (9131 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Joi, 7 martie 2013, judecătorii Tribunalului Ialomița au dat sentința în dosarul infracțiunilor comise de Sergiu Băhăian și cei 25 de complici ai săi. Băhăian a fost condamnat la 20 de ani de închisoare pentru «omor» și «instigare la omor», în timp ce acoliții săi au primit fiecare pedepse cuprinse între 10 și 8 ani de închisoare pentru «înșelăciune»...

Băhăian, mafiot și asasin
Cazul inculpatului Sergiu Băhăian a intrat în atenția opiniei publice în luna ianuarie a anului 2010. Acesta, alături de 25 de complici, au fost săltați de procurorii DIICOT Biroul Teritorial Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:32 (12089 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cea mai mare expoziție de reptile din țară, la Slobozia

Muzeul Județean Ialomița, «gazdă» pentru reptile

Începînd cu 7 martie 2013, Muzeul Județean din Slobozia găzduiește cea mai mare expoziție de reptile din țară. Evenimentul a fost posibil la inițiativa lui Florin Sîrb, colecționar de meserie și un împătimit iubitor de reptile.
«Colecția mea are peste 70 de specii, majoritatea veninoase. Sînt șerpi rari, scumpi, pe care cunoscătorii îi admiră cu plăcere atunci cînd îi descoperă. Dar am și exponate spectaculoase, precum Pisi, un piton de 4 metri, blînd și înțelegător...» ne explică acesta.
Alături de reptile, printre exponate curioșii pot descoperi tarantule, șoareci chinchilla  sau reptile exotice precum șopîrla geko.
«Muzeul Județean este deschis oricărui demers care vizează... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:22 (5603 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

Unde se duc banii, cînd se duc?

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

La jumătatea săptămînii precedente, salariații Chemgas (fostul Amonil) au fost pe punctul de a declanșa un conflict de muncă, în încercarea de a obliga patronatul la plata salariilor restante. Protestul spontan din fața Combinatului a fost înăbușit în promisiuni. Însă problema rămîne... Chemgas are probleme serioase de management, salariații sînt nemulțumiți, producția este sub previziunile anuale... Iar pentru ca tabloul acestei «găuri negre» a industriei ialomițene să fie complet, vă informăm că societatea este și cel mai mare datornic al județului...

Un protest înăbușit în... promisiuni... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 19:02 (13231 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

În urma perchezițiilor domiciliare efectuate de polițiști și procurori marți, 5 martie 2013, în plasa anchetatorilor a căzut și interlopul Gheorghe Toma, cunoscut sub numele de Gigi Piticu. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore, iar în cursul zilei de miercuri, 6 martie, a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile...

Acuzații de «trafic de persoane» și «proxenetism»
Alături de Gigi Piticu și-au mai petrecut 24 de ore în arestul Poliției alți doi membri ai rețelei de proxeneți a clanului Frusin... Este vorba despre ruda apropiată a lui Gheorghe... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 18:30 (33094 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «copilul» administrativ cu două moașe. Grija unității medicale este împărțită între oficialitățile locale și parlamentarii ialomițeni din Colegiul 1... În timp ce primarul Cristian Roman scoate bani din piatră seacă pentru finanțarea spitalului, senatorul Marian Pavel face lobby la Ministerul Sănătății pentru ca paturile unității să fie contractate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Singurii bani pe care Casa de Sănătate îi acordă Spitalului Țăndărei sînt salariile angajaților...

Cheltuieli de 150000 lei lunar
Cum se simte... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 11:26 (8098 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori

Scurtă privire asupra Unirii

Grupele de juniori sînt rareori luate în seamă... Trecem fluierînd pe lîngă terenurile de antrenament, iar la meciuri merg doar rudele și prietenii. Tocmai de aceea, visul unui juniori, pe lîngă conturi doldora, este de a juca pe stadioane pline și zgomotoase. Asta își doresc, cu siguranță, și tinerele speranțe ale Unirii Slobozia cărora le-am făcut o vizită la antrenament...

Ionescu, omul cu promovările
Terenul sintetic de la «Orășelul Copiilor» este locul unde juniorii A și B ai Unirii Slobozia se întîlnesc pentru ședințele de antrenament. Poate suprafața e prea tare, poate... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 09:43 (7983 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Cântecul de lebădă» al democrat-liberalilor...

80 de delegați pentru PD-L Ialomița la congresul de alegeri

«Cîntecul de lebădă» al democrat-liberalilor...

PD-L Ialomița pare să fi încetat să mai existe. Bruma de primari rămasă după alegeri a otrăvit fîntînile și a pîrjolit holdele în fața administrației județene USL, șeptarii de partid, că lideri n-a avut filiala niciodată, s-au întors la găinăriile de odinioară, iar filiala funcționează pe pilot-automat, fiindcă președintele Cazacu Marinică s-a plictisit să conducă de unul singur...

O filială în derivă
Partidul care ne-a oferit cel mai mic premier în viață din România se pregătește de alegeri. Asta știți deja, că ne-am uimit ascultîndu-l pe președinte cum se cocoșește la tv, pardon... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 08:59 (6808 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14717 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16936 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(16872 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13135 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13082 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13008 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(10969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14724 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12368 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12330 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:51
(5160 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Cabina unui autotractor ce aparținea unei societăți comerciale din Slobozia a luat foc în după-amiaza zilei de luni, 30 ianuarie. Potrivit pompierilor, incendiul s-a produs cel mai probabil în urma unui ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:34
(14453 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Frigul face primele victime

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Țăndărei au încercat să salveze de la îngheț un bărbat de 57 ani, care locuia într-un adăpost improvizat din bucăți de tablă și cartoane. Imediat polițiștii au anunțat ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:32
(16396 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Groaznic accident între Coșereni și Movilița: Trei morți și patru răniți. Printre morți, un bebeluș de doar o lună!

Trei persoane au murit, iar patru bărbați, între care trei polițiști de la IPJ Iași, au fost răniți, într-un accident petrecut între localitățile Coșereni și Movilița. Accidentul s-a produs după ce un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 08:59
(10707 vizualizări - 4 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Dezbatere publică pe buget

Potrivit prevederilor legale, Consiliul Județean va iniția o serie de dezbateri publice asupra proiectului bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2012. Drept urmare, despre repartizările bugetare ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 19:28
(14966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat din curtea casei

O femeie de 56 ani, din Fetești, a reclamat polițiștilor sîmbătă, 28 ianuarie a.c., că persoane necunoscute au intrat în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe țevi metalice și plasă din sîrmă ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:32
(13091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Băuți, la volan

Vineri, 27 ianuarie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, în trafic, un microbuz condus de un localnic, de 38 ani. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul Drager, care ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:31
(12485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 115 amenzi în traficul rutier

Peste 115 sancțiuni contravenționale, 2 certificate de înmatriculare retrase și două permise reținute este bilanțul, pe scurt, al acțiunii polițiștilor ialomițeni, în traficul rutier județean, la sfîrșitul ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:30
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Traficul rutier revine la normal. Se circulă în condiții de iarnă!

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că sîmbătă, 28 ianuarie 2012, orele 18,00, traficul este în continuare blocat pe Autostrada A2 intre km 136 si km 159 ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 19:32
(7447 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Evaziune de 3,5 milioane lei cu produse petroliere

Un bărbat de 44 ani, din Fundata, administrator al unei societăți comerciale este cercetat penal pentru o evaziune de peste 3,5 milioane lei. Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au reținut ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:49
(13465 vizualizări - 4 comentarii)


ISU Ialomița: Zăpadă, foc și urgențe medicale

Joi, 26 ianuarie, pompierii Secției Urziceni au acționat timp de mai bine de 8 ore pe DN2, în apropierea comunei Movilița pentru deszăpezire. În urma intervențiilor, 33 de autoturisme, un microbuz și un ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:47
(15709 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informare privind normele de venit

«Pînă la 31 ianuarie 2012, persoanele fizice care obțin venituri a căror impunere au la bază normele anuale de venit au dreptul să opteze pentru determinarea venitului net în sistem real» informează Direcția ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2012, 12:46
(13455 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...