Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

«Ajutor pentru Sănătate Ialomița» sau «HOȚUL care strigă „Hoții!“»

Mare e grădina Spitalului Județean Slobozia

«Ajutor pentru Sănătate Ialomița» sau «HOȚUL care strigă „Hoții!“»

La jumătatea lunii februarie 2013, ziarul nostru făcea publică o escrocherie flagrantă în care erau implicați directorul Spitalului Județean Slobozia, Vasile Olaru, directorul economic Adrian Berbece, dar și juristul acestei instituții, Vasile Zamfir. Concret, sub directa îndrumare a celor trei oficiali, angajații instituției înșelau pacienții obligîndu-i să doneze bani pentru Asociația «Ajutor pentru Sănătate Ialomița». Înființată în data de 10 ianuarie, special în acest scop, Asociația a reușit să colecteze de la pacienți, în decursul lunii februarie, între 1000 și 1500 lei zilnic. Imediat după publicarea articolului (în cadrul căruia doi dintre cei trei responsabili nominalizați au fost citați... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 12:36 (13376 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Din social-democrație se iese doar cu picioarele înainte!

Silvian Ciupercă mai stă o dată...

Alegerile pentru șefia PSD Ialomița bat la geamuri. Bat ca să vestească o nouă primăvară pentru actualul președinte Silvian Ciupercă. Formalitatea se va desfășura într-o joi, pe 28 martie, iar «bătaia peștelui» se dă, de fapt, pentru funcția de prim-vicepreședinte. La acest moment aceasta este ocupată de către Marian Neacșu, deputat al Colegiului 2 și unul dintre potențialii succesori la șefia PSD Ialomița, atunci cînd Ciupercă va decide să se retragă. Contracandidatul acestuia e același Ștefan Mușoiu, prea compatibilul cu funcția deținută pînă la definitivarea procesului cu draga de ANI, flăcăul de casă al președintelui Ciupercă și perdantul aceleiași competiții din urmă cu doi ani...
... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 12:15 (8261 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Batem liderul?

sîmbătă, 16 martie 2013, ora 11,00, jucăm cu Brăila

Prima etapă a returului Ligii a II-a a dus cu ea multe evenimente. Sportul Studențesc a intrat în zodia conflictului, iar jucătorii l-au pedepsit pe Vasile Șiman prin boicotarea meciului cu Farul. Otopeniul a pierdut acasă cu Dunărea și, tot acasă, Tulcea a remizat cu Suceava. Dintre echipele de vîrf, doar Năvodariul și Brăila au luat toate cele 3 puncte. Mai mult, CF Brăila a sărit-o pe Sportul și, cu 26 de puncte, s-a instalat în fruntea clasamentului. Ocupantă a locului 7, Unirea Slobozia a avut liber în etapa de debut al returului și va intra în joc sîmbătă, 16 martie, ora 11,00, cînd la Slobozia descinde chiar liderul CF Brăila. În tur, Unirea a izbutit un 2-2 care, la momentul respectiv... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 11:52 (5749 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

«Există 3 tipuri de politicieni: cei care fac politică, cei care fac bani și cei care nu fac nici una, nici alta...»

Aurelian Ionescu, deputat USL via PC

«Există 3 tipuri de politicieni: cei care fac politică, cei care fac bani și cei care nu fac nici una, nici alta...»

Aurelian Ionescu este un liberal convertit la conservatorism. A fost consilier local PNL pentru locuitorii din Urziceni, are un pedegree de intelectual, fiindcă e avocat de meserie și, spre surprinderea noastră, a moștenit colegiul fostului deputat Gheorghe Tinel, unul dintre cele mai mari din Ialomița. Declară, după cum am titrat și în titlul articolului că, după părerea lui, există 3 tipuri de politicieni. Iar domnia sa ar face parte din cea de-a treia categorie...

Un ales cu idei conservatoare
La cei 35 de ani pe care îi are, deputatul Aurelian Ionescu pare prea tînăr pentru... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 11:39 (9902 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele debutează cu Sportul II

Returul Ligii a III-a a început cu o pauză atît pentru Viitorul Axintele, cît și pentru Rapid Fetești. Dacă pentru feroviari pauza se extinde și etapa viitoare, axintenii intră de vineri, 15 martie, în focuri. Lideri după 14 etape cu 34 de puncte, alb-verzii vor da piept în etapa a 15-a cu satelitul Sportului Studențesc. «Va fi un meci foarte greu. Întîlnim o echipă extrem de tînără care a crescut mult în ultima perioadă. I-am văzut la joc etapa trecută și pot să vă spun că au o foarte bună circulație a mingii. Pentru noi toate cele 9 meciuri din retur vor reprezenta adevărate finale pe care sîntem obligați să le cîștigm. Totul depinde de noi și le-am spus și băieților că trebuie să fim uniți... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 11:17 (4806 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Control total

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Bowling Bobowling Sfîntu Gheorghe 32-19 (14-6)

Control total

Unirea Slobozia a jucat duminică, 10 martie a.c., într-o Sală a Sporturilor din nou plină cu o echipă cu nume aproape imposibil de redat: Bowling Bobowling Sfîntu Gheorghe. Formația covăsneană a venit la Slobozia cu o pleiadă de jucătoare cu experiență dintre care unele au însemnat la un moment dat ceva pentru Liga Națională. O echipă boemă unde sportul se poate împleti, din cînd în cînd, cu unul-două fumuri de țigară... Cu toate acestea, adversarele de duminică ale Unirii alcătuiesc o echipă imprevizibilă care trebuie luată în serios, în ciuda locului 9 din clasament. Iar fetele noastre au luat jocul în serios controlîndu-l încă din start. «Ruți» Băeșu a ieșit prima la rampă, iar de pe dreapta... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 10:31 (6502 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, junioare II

Două victorii și un egal la turneul de la Galați

Junioarele II ale CSS Slobozia, angrenate în Campionatul Național seria C, au disputat la finele săptămînii trecute al cincilea meci, organizat de CSS Galați. Echipa pregătită de profesorul Marian Simion a obținut două victorii, un egal și a pierdut în două meciuri. Rezultatele au fost următoarele: 24-31 cu LPS Brăila, 22-22 cu CSS Galați, 21-30 cu CSS Constanța, 25-19 cu CS Art. Galați și 27-16 cu Axiopolis Cernavodă. Antrenorul Marian Simion s-a declarat mulțumit de rezultate și de prestația echipei, chiar dacă se putea obține mai mult de la meciurile cu CSS Galați și CSS Constanța. Sala de dimensiuni mici nu s-a pliat pe jocul fetelor noastre. Evoluții bune au avut Elena Andrei, Cătălina Sava... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:19 (9962 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Autoritățile județene fac declarații hazardate

Terenurile agricole din Ialomița, cultivate integral

Ialomița a depășit demult epoca terenurilor nelucrate, iar pîrloagele, cîte vor mai fi, sînt excepțiile care confirmă regula. Potrivit oficialilor județeni, la acest moment există peste 346 mii de hectare de teren arabil cultivat în totalitate, iar fermierii ialomițeni caută cu disperare să-și extindă suprafețele. Paradoxal, în vreme ce agricultura ialomițeană devine treptat-treptat competitivă și eficientă din punct de vedere economic, localitățile sărăcesc...

«Impozitul pe pîrloagă» nu afectează Ialomița
În urmă cu două săptămîni, pe 20 februarie 2013, ministrul Finanțelor ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:13 (12201 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Judecătorii, «îngropați» în dosare privind neplata rovinietei

Număr record de dosare înregistrate la Judecătoria Fetești. Peste 4000 de cauze prind amenzile aplicate șoferilor prinși circulînd fără rovinietă în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni Vadu-Oii așteaptă să fie soluționate de către magistrații din cadrul instanței. Din cauza volumului mare de muncă, ultimul inculpat va fi chemat în sala de judecată să depună mărturie după data de 1 ianuarie 2014...
Anul precedent, pe rolul Judecătoriei Fetești au intrat în lucru 7000 de dosare privind amenzile acordate șoferilor prinși circulînd în zona podurilor dunărene Fetești-Cernavodă și Giurgeni-Vadu Oii fără roviniete. Doar 3000 dintre cauze au fost judecate și soluționate, alte ... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 09:04 (6228 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La cumpărături pe Facebook...

La cumpărături pe Facebook...

Cu bani puțini și idei originale, micii întreprinzători preferă să-și promoveze afacerile pe site-urile de socializare. Slobozia nu face rabat de la această regulă. Cele mai dulci prăjituri, cele mai frumoase hăinuțe pentru copii, flori sau accesorii hand-made excentrice se vînd ca pîinea caldă pe Facebook...

Afaceri la un click distanță...
Rețeta vitrinelor mari și a firmelor luminoase folosită de magazinele clasice pare acum de domeniul trecutului. Conturile on-line deschise pe site-urile de socializare presupun o investiție minimă, dar cu efect garantat. Este nevoie de cîteva... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2013, 08:28 (6031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Tentativă de suicid în condiții misterioase

Tragedie la Slobozia în după-amiaza zilei de luni, 11 martie 2013. Un cetățean italian, în vîrstă de 43 ani, a căzut în gol de la etajul 8 al blocului în care locuia. Bărbatul a supraviețuit ca printr-o minune și a fost transferat cu un elicopter SMURD la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București. Se pare că acesta era consumator de droguri…

A vrut să moară…
Cel care a observat gestul necugetat al bărbatului a fost un șofer, de 30 ani, care mergea cu mașina prin zona blocului. El l-a observat pe italianul Casimo Servidio, de 43 ani, cum a sărit de la geamul apartamentului în care... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2013, 15:47 (9110 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Fetești: Copil de 9 ani, mort după ce un zid s-a prăbușit peste el!

Tot la Fetești, un bărbat a fost împușcat după ce a fost prins la furat de fier vechi!

Tragedie la Fetești în după-amiaza zilei duminică, 10 martie 2013. Un băiețel de 9 ani a murit în brațele medicilor de la Spitalul Fetești. Copilul a fost prins sub dărîmăturile unui zid...
Băiețelul, împreună cu rudele sale, au plecat să adune fier vechi din incinta unui complex de porci dezafectat din zona municipiului Fetești. Copilul s-a apropiat de un zid din apropierea respectivului obiectiv, iar construcția s-a prăbușit peste el. Panicate, rudele copilului au sunat imediat la 112... La fața locului s-a deplasat un echipaj de la Ambulanță care l-a transportat pe copilul de 9 ani la Spitalul Fetești. Din cauza multiplelor leziuni pe care le-a suferit, copilul nu a mai putut fi salvat... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 13:28 (7798 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tentativă de omor în localitatea Traian. Minoră de 15 ani, măcelărită de concubin!

Sîmbătă, 9 martie 2013, o minoră de 15 ani, din localitatea Traian, a fost la un pas de moarte... Adolescenta a fost agresată de concubinul său, Nicu Florin Olteanu, de 19 ani. Din primele informații se pare că motivul scandalului dintre cei doi îl reprezintă faptul că tînăra ar fi vrut să pună capăt relației pe care o avea cu concubinul-agresor. Furios de faptul că fata vrea să îi spună adio pentru totdeauna, Nicu Florin Olteanu a mers în bucătărie, a luat un cuțit, după care și-a înjunghiat tînăra concubină de patru ori în abdomen, lăsînd-o într-o baltă de sînge...
Tînăra a fost găsită mai mult moartă decît vie chiar de către unchiul agresorului, acesta sunînd imediat la 112. Ajunsă în... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2013, 12:49 (13547 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul asociațiilor de proprietari cu administrațiile locale

La Slobozia, 7000 de proprietari așteaptă o soluție

Războiul asociațiilor de proprietari cu administrațiile locale

De mai bine de 5 ani, administrația locală se află într-un război permanent cu asociațiile de proprietari. Edilii locali, indiferent de coloratura politică, susțin că legea 230/2007, prin care este reglementată activitatea acestor asociații, are lacune și trebuie îndreptată pentru a se pune astfel capăt abuzurilor din sistem. De cealaltă parte a baricadei, reprezentanții asociațiilor de proprietari resping orice ingerință a administrației în organizarea internă. Aflați la mijloc, proprietarii de apartamente nu au decît o singură opțiune: să plătească!

Personaje diferite, aceeași poveste... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:38 (9131 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat la 20 de ani de închisoare de judecătorii Tribunalului Ialomița

Joi, 7 martie 2013, judecătorii Tribunalului Ialomița au dat sentința în dosarul infracțiunilor comise de Sergiu Băhăian și cei 25 de complici ai săi. Băhăian a fost condamnat la 20 de ani de închisoare pentru «omor» și «instigare la omor», în timp ce acoliții săi au primit fiecare pedepse cuprinse între 10 și 8 ani de închisoare pentru «înșelăciune»...

Băhăian, mafiot și asasin
Cazul inculpatului Sergiu Băhăian a intrat în atenția opiniei publice în luna ianuarie a anului 2010. Acesta, alături de 25 de complici, au fost săltați de procurorii DIICOT Biroul Teritorial Slobozia... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:32 (12089 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cea mai mare expoziție de reptile din țară, la Slobozia

Muzeul Județean Ialomița, «gazdă» pentru reptile

Începînd cu 7 martie 2013, Muzeul Județean din Slobozia găzduiește cea mai mare expoziție de reptile din țară. Evenimentul a fost posibil la inițiativa lui Florin Sîrb, colecționar de meserie și un împătimit iubitor de reptile.
«Colecția mea are peste 70 de specii, majoritatea veninoase. Sînt șerpi rari, scumpi, pe care cunoscătorii îi admiră cu plăcere atunci cînd îi descoperă. Dar am și exponate spectaculoase, precum Pisi, un piton de 4 metri, blînd și înțelegător...» ne explică acesta.
Alături de reptile, printre exponate curioșii pot descoperi tarantule, șoareci chinchilla  sau reptile exotice precum șopîrla geko.
«Muzeul Județean este deschis oricărui demers care vizează... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2013, 17:22 (5603 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

Unde se duc banii, cînd se duc?

Chemgas, cel mai mare datornic al județului

La jumătatea săptămînii precedente, salariații Chemgas (fostul Amonil) au fost pe punctul de a declanșa un conflict de muncă, în încercarea de a obliga patronatul la plata salariilor restante. Protestul spontan din fața Combinatului a fost înăbușit în promisiuni. Însă problema rămîne... Chemgas are probleme serioase de management, salariații sînt nemulțumiți, producția este sub previziunile anuale... Iar pentru ca tabloul acestei «găuri negre» a industriei ialomițene să fie complet, vă informăm că societatea este și cel mai mare datornic al județului...

Un protest înăbușit în... promisiuni... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 19:02 (13231 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

Interlopul Gigi Piticu, reținut de polițiști și eliberat de instanță!

În urma perchezițiilor domiciliare efectuate de polițiști și procurori marți, 5 martie 2013, în plasa anchetatorilor a căzut și interlopul Gheorghe Toma, cunoscut sub numele de Gigi Piticu. Acesta a fost reținut pentru 24 de ore, iar în cursul zilei de miercuri, 6 martie, a fost prezentat instanței cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile...

Acuzații de «trafic de persoane» și «proxenetism»
Alături de Gigi Piticu și-au mai petrecut 24 de ore în arestul Poliției alți doi membri ai rețelei de proxeneți a clanului Frusin... Este vorba despre ruda apropiată a lui Gheorghe... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 18:30 (33094 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

«Moașele» politice ale Spitalului Țăndărei

Spitalul Orășenesc Țăndărei a devenit «copilul» administrativ cu două moașe. Grija unității medicale este împărțită între oficialitățile locale și parlamentarii ialomițeni din Colegiul 1... În timp ce primarul Cristian Roman scoate bani din piatră seacă pentru finanțarea spitalului, senatorul Marian Pavel face lobby la Ministerul Sănătății pentru ca paturile unității să fie contractate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița. Singurii bani pe care Casa de Sănătate îi acordă Spitalului Țăndărei sînt salariile angajaților...

Cheltuieli de 150000 lei lunar
Cum se simte... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 11:26 (8098 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori

Scurtă privire asupra Unirii

Grupele de juniori sînt rareori luate în seamă... Trecem fluierînd pe lîngă terenurile de antrenament, iar la meciuri merg doar rudele și prietenii. Tocmai de aceea, visul unui juniori, pe lîngă conturi doldora, este de a juca pe stadioane pline și zgomotoase. Asta își doresc, cu siguranță, și tinerele speranțe ale Unirii Slobozia cărora le-am făcut o vizită la antrenament...

Ionescu, omul cu promovările
Terenul sintetic de la «Orășelul Copiilor» este locul unde juniorii A și B ai Unirii Slobozia se întîlnesc pentru ședințele de antrenament. Poate suprafața e prea tare, poate... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2013, 09:43 (7983 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10086 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43615 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14579 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13867 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12667 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12162 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10353 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10610 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5185 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Joi, 24 februarie a.c., în jurul orei 15.20, pe DN2A, în comuna Ciochina s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:31
(11926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: 15 sesizări penale depuse la Parchet de Finanțe

«În cursul lunii ianuarie 2011, organele de control din cadrul Direcției Generale de Finanțe Publice Ialomița au efectuat un număr de 171 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:29
(8312 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...